singielka czy stara panna??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 12:57   #31
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Czyli ile lat?



To stara, czy starsza?

Sama na siebie bat kręcisz...
matko boska jak się tu wszyscy słówek czepiaj na tym forum
mamusia mnie zawsze uczyła, ze nawet o 80 letnich o paniach mówi się starsza pani a nie stara baba
nie wiem czy jest sens w w stawianiu sztywnej granicy wiekowej. pewnie każdy ma swoja teorie od kiedy zaczyna się starość
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:59   #32
A kuku
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 802
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że tak się utarło (osłuchało?), że poczciwa "stara panna" ma dziś wydżwięk raczje pejoratywny, kojarzy się z neurotyczną, zakompleksioną, brzydką, zdziwaczałą kobietką, hodującą koty i kaktusy, a singielka to nowoczesna, śmiała i wyzwolona niewiasta, nierzadko robiąca świetną karierę, prowadząca bujne życie towarzyskie,. I że o tej pierwszej myśli się, że jest sama z konieczności(bo nikt jej nie zechciał), a o tej drugiej, że ze świadomego wyboru.
A kiedy ta druga, staje się tą pierwszą?
A kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:00   #33
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest sens w w stawianiu sztywnej granicy wiekowej. pewnie każdy ma swoja teorie od kiedy zaczyna się starość
o tak. Ja mam teorię, że starośc zaczyna się pierwszego dnia po narodzinach.
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:07   #34
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest sens w w stawianiu sztywnej granicy wiekowej. pewnie każdy ma swoja teorie od kiedy zaczyna się starość
Mnie interesowało jaka jest Twoja.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:14   #35
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: singielka czy stara panna???

ale kimj jest stara panna? Osoba nie zamezna w podeszlym wieku??

Zauwazylam ,ze ludzie okrelsaja mianem starej panny kobiety tak okolo 35-60 roku zycia, potem to juz stara kobiecina( bo jescze nie spotkalam sie z sytuacja zeby ktos nazwal 80letnia babuszke 'stara panna')
W ogole mowienie na kogos stara panna to tak jakby zakladanie,ze nikt jej nie chcial i juz nie zechce, ze ten stan juz nie minie

no bo nikt nie mowil, poznalam go jak bylam stara panna a potem wyszlam zamaz. Albo'bylam stara panna przez 10 lat' Mowi sie 'bylam niezamezna, nie mialam partnera itd)


Stara panna to okreslenie uwlaczajace , i wg w teaori niczym sie od singielki nie rozni. Tylko nasze spolecznstwo tak zaklada ,ze singielka to dziewczyna pewna siebie , cieszaca sie zyciem a stara panna zamyka sie w domu i kotami sie zajmuje bo nikt juz jej nie zechce..

No i kobiety w zwiazkach nie-malzenskich rowniez sa jak tako pannami,

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
matko boska jak się tu wszyscy słówek czepiaj na tym forum
mamusia mnie zawsze uczyła, ze nawet o 80 letnich o paniach mówi się starsza pani a nie stara baba
nie wiem czy jest sens w w stawianiu sztywnej granicy wiekowej. pewnie każdy ma swoja teorie od kiedy zaczyna się starość
moja teroria to sie non stop zmienia. Patrze na kogos i mysle ' to juz starszy wiek' , potem tego wieku dobijam i mysle'eh, taka stara jeszcze nie jestem'

pojecie starosci jest chyba relatywne- teraz mysle,ze 80 to stary wiek, ale podejrzewam ,ze jak go dobije to bede myslala, ze jeszcze taka stara nie jestem
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:15   #36
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
mnie interesowało jaka jest twoja.
60 +
choć to w sumie zależny od konkretnej osoby, kontekstu itp
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:41   #37
Biedronilla
Zadomowienie
 
Avatar Biedronilla
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 778
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
stan charakteryzujący się permanentnym brakiem luzu i dystansu do siebie oraz nieustanne przejmowanie się "co ludzie powiedzą".
a ludzie gadają i gadają i gadać nie przestaną.

Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach kobieta po 30dziestce będąca niezamężną sama, we własnym odczuciu uważa się za stara pannę. Z reguły powie o sobie: singielka. Ale jak takie dziewczę wrazliwe jest na gadanie innych to niewiele trzeba by zaczęła siebie postrzegać jako tę starą pannę (w podtekście: 'nieudacznica życiowa', bo to przecież posiadanie męża stanowi o naszym statusie społecznym). Piszę to ironicznie i z niemałym sarkazmem, ale ile jest w naszym otoczeniu ciotek, babć, sąsiadek które tylko czekają, by uzmysłowić 'takiej' kobiecie, jak mało znaczy tylko dlatego, że nie ma tego męża ( nie ważne, że rozwija się zawodowo, ma pasje, jest atrakcyjna itd itp).

Jeszcze trochę wody musi upłynąć, by zmieniło się takie postrzeganie i szufladkowanie kobiet w naszym społeczeństwie.


Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
moja teroria to sie non stop zmienia. Patrze na kogos i mysle ' to juz starszy wiek' , potem tego wieku dobijam i mysle'eh, taka stara jeszcze nie jestem'

pojecie starosci jest chyba relatywne- teraz mysle,ze 80 to stary wiek, ale podejrzewam ,ze jak go dobije to bede myslala, ze jeszcze taka stara nie jestem
też tak mam
Biedronilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 14:08   #38
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
60 +
Tjaaa...jasne. Niepotrzebne skrupuły

Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Termin ten uważam za kretyński (na szczęście jest już coraz rzadziej używany) ale przypominam, że "stary kawaler" też istnieje.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-03-30 o 14:12
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:32   #39
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: singielka czy stara panna???

Singiel, singielka to tytuł własny. Dla otoczenia to stary kawaler i stara panna.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:51   #40
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Singiel, singielka to tytuł własny. Dla otoczenia to stary kawaler i stara panna.

Hehe otóż to
Też mam wrażenie że niezamężna dojrzała kobieta powie o sobie dumą "singielka" a wszyscy w koło o niej " stara panna".

Nie lubię tych określeń. Ciężko dopasować je do konkretnej sytuacji. Jak nazwać niezamężną 23 latkę- Stara panna czy singielka? 35 latke? O singielce/starej pannie mówimy gdy jest to stan z wyboru czy gdy jest to zrządzenie losu? Stara panna/singielka jest zadowolona i pogodzona z brakiem partnera czy nie? Stara panna/singielka szuka kogoś na siłę, cierpliwie czeka czy też nie chce nikogo?

Dla mnie to dwa określenia na ten sam stan- brak partnera bez względu na to z jakich powodów tak jest.

Choć przyznaję że rozumiem autorkę- słowo singiel jest obecnie promowane jako słowo dumne, kojarzone z osobą silną, niezależna itd. Można je mówić głośno i wyraźnie bez żadnego wstydu, natomiast określenie "stara panna" jest czymś wstydliwym, mówionym po cichu za plecami.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:03   #41
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: singielka czy stara panna???

Niezamężna 23latka to panna na wydaniu

Ja nie używam określeń typu singielka, czy stara panna, jedynie mężatka albo niezamężna.

Kobieta bez faceta nie znaczy gorsza.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 15:09   #42
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: singielka czy stara panna???

Mając 30 lat nagle zostałam sama. Mogłam o sobie mówić "singielka", ale jakoś mi to słowo przez gardło nie przechodziło. Singielka kojarzy mi się z dziewczynami, które brak partnera posadziły na piedestale i są z tego dumne. Uważając, że żyjąc w związku to nie mozna mieć szerokich zainteresowań, podrózówac, imprezować, uczyć się itp...
Ja tam i w związku i bez związku żyje ciekwie
Dlatego siebie nazywałam "Samotna z wyboru". I pomimo, że 2 lata byłam sama nie usłszałam ani razu (!!!!) "Stara panna", zatem może z tymi stereotypami to przesada
Obecnie dwie moje kolezanki sa samotne, sa juz po 30 i tez w życiu nie powiedziałabym o nich "stare panny". Ot, wydarzenie z zycia,które powoduje, że AKTUALNIE nie mają partera, ale (!!!) ani one, ani ja, gdy byłam samotna, nie zarzekałam się "Teraz jestem singielka, szaleję, rozwijam się", bo dla mnie związek nie spowoduje, że przestane sie rozwijac.

Autorka pisze o stereotypach, sama tworząc nowe.

Dlatego ja zarówno na "stara panna", jak i "singielka" reagowałam alergicznie.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:14   #43
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: singielka czy stara panna???

Ja w kwietniu skoncze 30 lat , jestem sama ale nie samotna .. nie z wyboru tak mam, ale tak sie po prostu życie ułożyło....prędzej określe siebie singielką niż stara panna.

Dla mnie określenie stara panna wynika z mentalnośc, podejścia do pewnych rzeczy, checi do życia itd i w tym pojęciu nawet niektóre męzatko wydaja sie byc starymi pannami.

Mam prawie 30 lat, ale mysle że checi do życia może mi pozazdrościć niejedna 20-tka. Jestem aktywna ... chodze regularnie na tance , uprawiam sporty... mam mase znajomych...rozwija sie zawodowo, doskonale jezyki obce i z facetami też się spotykam żeby nie było tylko po kilkuletnim zwiazku z despota mam pewna obawy i nie trafilam jeszcze na kogos z kim bym sie mogla zwiazać i komu od nowa zaufać.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:37   #44
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: singielka czy stara panna???

Jak ktoś będzie wredną szują, to chociażby jego znajoma "26+" była jędrną dziewczyną z apetycznie falującym biustem i sporym zainteresowaniem płci przeciwnej, przy jednoczesnym braku stałego partnera - i tak nazwie ją starą panną.

A jak ktoś będzie fajny i będzie zajmował się własną - to będzie mu wszystko jedno, bo to będzie po prostu Madzia, jego kumpela, która lubi zielony groszek i filmy Almodovara i tylko "przy okazji i na marginesie" nie dorobiła się męża.


Określeń pejoratywnych i szufladkujących najczęściej używają stare kwoki, które próbują odwrócić uwagę od własnych brudów.

Tyle w temacie
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:07   #45
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez A kuku Pokaż wiadomość
Kiedyś była babcia klozetowa, a dziś jest pisuardessa
mocny tekst tego nie słyszałam

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

swoja droga ""stara panna" to jest stan psychizcny wg mnie. jak to ktoras z dziewyczn wyzej pisała. stara panna kojarzy mi sie ze zgorzkniałą osobą, niezadowoloną ze swojego zycia, mające ciągle huśtawki nastrojów, myslaca ze nic jej sie w zyciu nie udało i na dodatek została sama i nie ma w nikim oparcia. Singielka to przeciwnie. Pewna siebie, otwarta osoba, z roznymi zainteresowania. Ale wbrew pozorom jest cienka granica miedzy tymi dwoma osobowościami.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:47   #46
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: singielka czy stara panna???

stara panna moja 70 letnia ciotka, siostra babci
- piastunka mojej mamy, piastunka mojego brata, kompan do piwa, towarzysz wycieczek rowerowych, powiernik moich nastoletnich tajemnic

jeszcze 20 lat mogła wyjść za mąż, ale stwierdziła, że nie będzie nikomu prać gaci
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:52   #47
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez zanderka Pokaż wiadomość
według mnie nie trudno jest wyjść za mąż, ale nie chcę uniknąć błędu .
Wlasnie coraz częściej mam wrażenie, że chyba trudno, albo raczej trudno znaleźć kogoś wartościowego, jak mówi moja znajoma (27 - letnia singielka), "co lepsi faceci to już zajęci, niektórzy mają już dzieci i żony". Chociaż bardzo możliwe, że ona zwyczajnie sama nie wie czego chce...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Ja jeszcze niedawno mieszkałam na wsi, mam kilka kuzynek krótko przed 30 i żadna starą panną nie jest nazywana, ba, nikt im nawet nie wytyka Ale może to kwestia środowiska, może wieś wsi nie równa...


Mnie się określenie "stara panna" kojarzy z pewnym rodzajem mentalności, wiadomo , są takie cechy, które nam na myśl te dwa słowa przywodzą, choć to z pewnością też trochę kwestia stereotypów. Nie wiem gdzie się kształtuje granica wiekowa, z resztą wątpię, żeby można było ją wytyczyć. Fakt faktem o 50- letniej dajmy na to kobiecie, chyba jakoś tak odruchowo nie powiedziałabym "singielka".
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-03-30 o 17:55
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:07   #48
tinith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: bytom citi
Wiadomości: 6
Dot.: singielka czy stara panna???

Nie mogę sie pozbyć wrażenia że "singielki" miewają w dużej mierze feministyczne poglądy. Więc strzegą sie przed określeniem "stara panna" żeby nie wyszło że żałują, że nikogo nie mają.
Ale w zasadzie to wpisuję sie w panujący w wątku pogląd że jakos tak utarło się że być starą panną to wstyd a singielką już nie - choć w zasadzie na jedno biegnie

A tak poza tym - wszystkim biadolącym niezamężnym kobietom 25+ powtarzam uparcie żeby przestały gonić facetów w panice i po prostu nacieszyły się staropanieństwem a chłop przyjdzie sam:P
Żeby nie był0 - sama byłam obrzydliwie długo starą panną
tinith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 18:58   #49
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: singielka czy stara panna???

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;26059893]

jeszcze 20 lat mogła wyjść za mąż, ale stwierdziła, że nie będzie nikomu prać gaci[/QUOTE]

To przez 70 lat nikt jej nie uświadomił, że pranie gaci mężowi nie leży w obowiązkach żony ? Może by się wcześniej zdecydowała gdyby znała i tę prawdę o małżeństwie


Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość

Ja jeszcze niedawno mieszkałam na wsi, mam kilka kuzynek krótko przed 30 i żadna starą panną nie jest nazywana, ba, nikt im nawet nie wytyka Ale może to kwestia środowiska, może wieś wsi nie równa...
Najwyraźniej. Nawet mieszkanka wsi Warszawa, niejaka Aleksandra Kwaśniewska wyznała niedawno na łamach Super Expressu (a propos swojego singielstwa i zdeterminowania żeby pożegnać ten stan), że woli, żeby ją nazywać starą panną, a nie singielką
Uwaga, podaję źródło:
http://www.pudelek.pl/artykul/31324/..._wyjsc_za_maz/
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 19:05   #50
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: singielka czy stara panna???

Dziwne są poglądy jakoby singielka miała mnóstwo ciekawych zajęć i była wspaniałą kobietą. I to wszystko dzięki temu, że nie mają faceta A może z singielkami jest tak jak z tzw. celebrytkami- nie mają męża, narzeczonego, ale oczywiście spotykają się z kimś i nie jest bynajmniej okazjonalna znajomość.
Protestuję przeciwko przedstawianiu swoich zalet przez pryzmat posiadania przy sobie lub nie, jakiegoś męskiego osobnika. Można być wspaniałą, pełną życia i pasji matką, żoną, panną czy nawet zakonnicą. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. A jeśli ma to tu moim zdaniem leży problem. Fanatyczki małżeństwa za wszelką cenę nie pozostawią suchej nitki na pannie, singielki zaś pogardzają żonkami, które gotują obiadki dla męża. Nikogo to nie powinno obchodzić.
Stare panny to kobiety wg mnie całkiem normalne, które padają ofiarą wrednych i zakompleksionych ludzi. Niech taka panna ma gorszy dzień i powie cos niemiłego- od razu pojawia sie komentarz, że tylko stare panny są takie wredne. A ja znam mnóstwo mężatek o paskudnym charakterze, którym ci sami złośliwcy w takich sytuacjach przypisują kłótnie z mężem, albo fakt, że go głowa bolała
Ot ludzka głupota i beznadziejne stereotypy.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:16   #51
krolowazimy
Wtajemniczenie
 
Avatar krolowazimy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 418
Dot.: singielka czy stara panna???

Nie lubię określenia "singielka". Zupełnie subiektywnie - kojarzę termin z pannami usiłującymi coś komuś lub sobie udowodnić. Tak na siłę trochę.

Lubię określenie stara panna, bawi mnie niesamowicie. Samą siebie tak nazywam, choć czuję się raczej jak "zorana" życiem wielokrotna rozwódka
krolowazimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:34   #52
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
o tak. Ja mam teorię, że starośc zaczyna się pierwszego dnia po narodzinach.
A ja czytałam w pewnej książce, że pierwsza myśl o liftingu pojawia się po ukończeniu 18 lat

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Termin ten uważam za kretyński (na szczęście jest już coraz rzadziej używany) ale przypominam, że "stary kawaler" też istnieje.
O, właśnie, a co ze starym kawalerem? Kiedy kawaler zaczyna być "stary"?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:45   #53
kasia_1402
Rozeznanie
 
Avatar kasia_1402
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
dorodną i nietkniętą zgnilizną
zgnilizną moralną jam jest dotknieta

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jestem i czekam

Ale buraki już chyba przebrane
tak, czas oddzieli ziarna od plew...ale buraki słodkie przeca

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Tjaaa...jasne. Niepotrzebne skrupuły

Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Termin ten uważam za kretyński (na szczęście jest już coraz rzadziej używany) ale przypominam, że "stary kawaler" też istnieje.
zgadza się...
__________________
Pnie się mój różowy powój w górę wciąż się pnie
migdałowy zapach ma i smak
kasia_1402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:47   #54
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Najwyraźniej. Nawet mieszkanka wsi Warszawa, niejaka Aleksandra Kwaśniewska wyznała niedawno na łamach Super Expressu (a propos swojego singielstwa i zdeterminowania żeby pożegnać ten stan), że woli, żeby ją nazywać starą panną, a nie singielką
Uwaga, podaję źródło:
http://www.pudelek.pl/artykul/31324/..._wyjsc_za_maz/
Dżizas, ale jestem nie na czasie, myślałam, że oni dalej są razem...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:14   #55
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Tjaaa...jasne. Niepotrzebne skrupuły

Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Termin ten uważam za kretyński (na szczęście jest już coraz rzadziej używany) ale przypominam, że "stary kawaler" też istnieje.
ale nie mówiłyśmy chyba kiedy zaczyna się staropanieństwo tylko starość jako taka. nie wiem pogubiłam się
jestem z Warszawy i nie ma wrażenie, żeby od 30 w gore ludzie byli jakoś powszechnie odbierani jako ,,stare panny". tzn jasne są ludzie, którzy nawet 20parolatki tak odbierają ale to chyba wyjątki
czym innym tez jest 40 latka, która jest samotna od zawsze a czym innym taka, która ma za sobą związek/związki i aktualnie jest sama.
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:13   #56
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: singielka czy stara panna???

stara panna to kobieta która żyje SAMA i wygląda staro, zrzędzi, smuci, jest nieciekawa.
Singielka to kobieta która żyje SAMA, nie wygląda staro i korzysta z życia i facetów

stara panna to może być kobieta w wieku 30 lat która pracuje w antykwariacie i nie jest aktywna towarzysko.
Z kolei 30stka aktywna towarzysko to już dla mnie nie stara panna a singielka z wyboru

Zagmatwałam ^^
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:44   #57
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
eh, wokół same idiotyczne stereotypy. Prawda taka, ze każdy powinien pilnowac swojego nosa. Nie dogodzi się każdemu, zawsze znajdzie sie grupka ludzi, którym bedzie nie w smak, ze jestes wolna, czy mężatka, czy wyszłaś za mąż po 40tce, czy po 20tce. czy masz dzieci, czy nie, czy masz 1 , czy 10-cioro.
Jak mówię o sobie, ze jestem stara panna, to ludzie uważają, ze kokietuję. Jak mówiłam, że singielka, to komentowali, ze nie można tak wybierać, przebierać (sic!) w nieskończoność, albo że żyję bezproduktywnie, no ale jakoś ten czas trzeba zabić. ()
No tak społeczeństwo już ma, że jest chore jak sobie kogoś nie włoży do odpowiedniej szufladki. Rada-olać sikiem prostym pulsującym i robić swoje, w zgodzie z samą sobą
Podoba mi ta wypowiedz ...
Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Jak ktoś będzie wredną szują, to chociażby jego znajoma "26+" była jędrną dziewczyną z apetycznie falującym biustem i sporym zainteresowaniem płci przeciwnej, przy jednoczesnym braku stałego partnera - i tak nazwie ją starą panną.

A jak ktoś będzie fajny i będzie zajmował się własną - to będzie mu wszystko jedno, bo to będzie po prostu Madzia, jego kumpela, która lubi zielony groszek i filmy Almodovara i tylko "przy okazji i na marginesie" nie dorobiła się męża.


Określeń pejoratywnych i szufladkujących najczęściej używają stare kwoki, które próbują odwrócić uwagę od własnych brudów.

Tyle w temacie
...i ta tez

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika że na wsiach i w małych miastach stara panna to pani w okolicach 25 roku życia i później. A w dużych miastach staropanieństwo, nazywane tu też singielstwem zaczyna się od 30tki w górę.
Swietnie
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:11   #58
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Swietnie
Świetnie czy nie świetnie, ale co Ci poradzę, że ludzie tak właśnie rozumują (bardzo często, aczkolwiek jak mówiłam - powoli przestaje się używać tego żenującego określenia, chociaż to nie w określeniu jest kwestia zasadnicza jak sądzę).
Nawet z tego wątku możesz się dowiedzieć kim jest ten abstrakcyjny, czysto teoretyczny byt, który tutaj rozpatrujemy >>> bo przecież nie mówimy o nikim konkretnym. Już Ci ludzie dokładnie powiedzą kto jest stara panna, kto singielka, kto panna na wydaniu, która stara, która młoda. Wszystko wiedzą - co która hoduje, jak żyje, czy ładna, czy brzydka...Ustalenie od kiedy jaki stan się zaczyna, to zdaje się - pikuś
A wszystko takie względne w tym ludzkim rozumowaniu...
Sama zresztą się o tej względności przekonuję od kiedy zmieniłam taktykę jak chodzi o odnoszenie się do kwestii pt. czemuż to, dwa lata po ślubie ciągle nie spłodziłam potomka. Otóż jak mówiłam, że nie mam, bo jeszcze jestem za młoda (oczywiście to powód zmyślony na potrzeby tego niezdrowego zainteresowania moją macicą), to słyszałam: no, już nie taka młoda, zegar bije, będziesz miała problemy...Za to jak ostatnio zmieniłam taktykę i mówię, że nie mam dzieci i nie planuję, bo jestem już za stara, to słyszę: oj już nie przesadzaj, jaka stara ? Idealny wiek. Tak, mówią to ci sami ludzie
No. Także wiecie

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-03-30 o 22:13
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:19   #59
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Jak ktoś będzie wredną szują, to chociażby jego znajoma "26+" była jędrną dziewczyną z apetycznie falującym biustem i sporym zainteresowaniem płci przeciwnej, przy jednoczesnym braku stałego partnera - i tak nazwie ją starą panną.

A jak ktoś będzie fajny i będzie zajmował się własną - to będzie mu wszystko jedno, bo to będzie po prostu Madzia, jego kumpela, która lubi zielony groszek i filmy Almodovara i tylko "przy okazji i na marginesie" nie dorobiła się męża.


Określeń pejoratywnych i szufladkujących najczęściej używają stare kwoki, które próbują odwrócić uwagę od własnych brudów.

Tyle w temacie
I otóż to.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:25   #60
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: singielka czy stara panna???

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Świetnie czy nie świetnie, ale co Ci poradzę, że ludzie tak właśnie rozumują (bardzo często, aczkolwiek jak mówiłam - powoli przestaje się używać tego żenującego określenia, chociaż to nie w określeniu jest kwestia zasadnicza jak sądzę).
Nawet z tego wątku możesz się dowiedzieć kim jest ten abstrakcyjny, czysto teoretyczny byt, który tutaj rozpatrujemy >>> bo przecież nie mówimy o nikim konkretnym. Już Ci ludzie dokładnie powiedzą kto jest stara panna, kto singielka, kto panna na wydaniu, która stara, która młoda. Wszystko wiedzą - co która hoduje, jak żyje, czy ładna, czy brzydka...Ustalenie od kiedy jaki stan się zaczyna, to zdaje się - pikuś
A wszystko takie względne w tym ludzkim rozumowaniu...
Sama zresztą się o tej względności przekonuję od kiedy zmieniłam taktykę jak chodzi o odnoszenie się do kwestii pt. czemuż to, dwa lata po ślubie ciągle nie spłodziłam potomka. Otóż jak mówiłam, że nie mam, bo jeszcze jestem za młoda (oczywiście to powód zmyślony na potrzeby tego niezdrowego zainteresowania moją macicą), to słyszałam: no, już nie taka młoda, zegar bije, będziesz miała problemy...Za to jak ostatnio zmieniłam taktykę i mówię, że nie mam dzieci i nie planuję, bo jestem już za stara, to słyszę: oj już nie przesadzaj, jaka stara ? Idealny wiek. Tak, mówią to ci sami ludzie
No. Także wiecie
Hej, Sine, ale ja wiem i rozumiem.
Tylko tak mi po cichutku przykro troszke, ze wg (chyba sporej) czesci naszego kochanego spoleczenstwa to ja juz stara czy do odrzutu (moj wpollokator mi powiedzial, ze jego kolega ma taka teorie), no i, ze generalnie to juz sie tylko starzeje i jestem spisana na straty
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-16 00:14:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.