Złożony problem ze skórą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 23:33   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Złożony problem ze skórą.


Witam, postanowiłam opisać wszystko hurtowo, może też ktoś znajdzie jakiś związek między tym wszystkim...?
Od lat wielu leczę się na trądzik na buzi - jakaś poprawa jest, chociaż ciągle pojedyncze niespodzianki się pojawiają, no i te przebarwienia uporczywe...
Ale prócz buzi pojawiają mi się regularnie wypryski na ramionach/plecach i od niedawna na dekolcie + pojedyncze na piersiach...
Do tego problem z pośladkami - ciągłe krostki tam i ... ciemny rowek. Nie wiem jak to opisać. Za pierwszym razem myślałam, że to brud i szorowałam aż miło, bo w końcu tak to wygląda... niestety nie zeszło. O brak higieny posądzić mnie nie można, o zaniedbanie również. Stosuję chyba więcej kosmetyków pielęgnacyjnych niż moje znajome... a mimo to mam ciągłe problemy ze sobą, a one nie. Jakieś 2 tygodnie temu pojawiły mi się w dolnej części pośladków jakby odleżyny, takie ciemniejsze placki, ale powoli znikają... Co do krostek w tym miejscu i na ramionach, to probowałam już i środków wysuszających i nawilżających i bez efektów.
Do tego mam włoski na brzuchu, pod pępkiem. Nie jest to kobiece na pewno.

Czy ktoś może coś poradzić? Bardzo proszę o odpowiedź, szczególnie jeśli chodzi o ten rowek, bo jest to chyba najbardziej wstydliwe i aż odechciewa mi się zbliżeń intymnych i w ogóle patrzenia w lustro.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:25   #2
Diableria
Raczkowanie
 
Avatar Diableria
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 106
GG do Diableria
Dot.: Złożony problem ze skórą.

Nie wiem co to może być ale jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne to zastanów się czy nie odstawić albo nie zmienić. Kiedy ja zaczęłam brać źle dobrane (a właściwie nie dobrane, ginekolog przepisała mi te których producent zasponsorował jej pół gabinetu) to miałam dziwne plamy na ciele, głównie udach, pośladkach i plecach. Jak odstawiłam to wszystko zniknęło, dlatego pomysl o tym.
Druga sprawa - myślę że nie zaszkodzi Ci zamienić całą masę kosmetyków pielęgnacyjnych jeden naturalny, np. masło kokosowe. Wydaje mi się że im mniej chemii na skórę tym lepiej. tyczy się to oczywiście ciała, twarzą nie wiem jak się zajmować.
Diableria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 09:36   #3
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Złożony problem ze skórą.

Też miałam problemy ze skórą na pośladkach, ale wszystkie zniknęły, kiedy zaczęłam stosować 1-2 razy w tygodniu antybakteryjny peeling, taki do cery trądzikowej, do twarzy
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 10:40   #4
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Złożony problem ze skórą.

dzięki za odpowiedzi
co do peelingu - używam, ale taki do ciała na posladki.
Ponadto zel pod prysznic vichy i potem balsamy, najczęściej Garnier bialy.

jeśli chodzi o tabletki - nie biorę. Miałam też robione badania na hormony i wszystko w normie.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 11:24   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Złożony problem ze skórą.

moim zdaniem używasz za DUŻO kosmetyków... chemia nie sprzyja płaszczowi lipidowemu skóry, która sama nie umie się regenerować przy takim natłoku produktów.

Powinnaś zrobić sobie peeling kawowy a co jakiś czas po prostu Biały jeleń w płynie + sól i tym peelingiem potraktować pośladki.
Bardzo dobrze by było gdybyś na wakacje pojechała nad morze i zażyła trochę kąpieli w słonej wodzie.
Na ten czas odstaw kosmetyki do ciała.

Wieczorem do wanny z ciepłą wodą dodaj parę kropel olejku herbacianego.
Przy kolejnej kąpieli dodaj np. grejpfrutowy lub cytrynowy.


edit: na obszar zajęty trądzikiem nie wolno stosować peelingu!!!!!!!!! To roznosi krosty po ciele i nie pozwala zagoić się już istniejącym zmianom.
ABSOLUTNIE NIE PEELINGUJ TWARZY, RAMION ANI DEKOLTU !!!!!!!!
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.


Edytowane przez BJean
Czas edycji: 2011-07-03 o 11:31
BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 18:26   #6
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Złożony problem ze skórą.

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
moim zdaniem używasz za DUŻO kosmetyków... chemia nie sprzyja płaszczowi lipidowemu skóry, która sama nie umie się regenerować przy takim natłoku produktów.

Powinnaś zrobić sobie peeling kawowy a co jakiś czas po prostu Biały jeleń w płynie + sól i tym peelingiem potraktować pośladki.
Bardzo dobrze by było gdybyś na wakacje pojechała nad morze i zażyła trochę kąpieli w słonej wodzie.
Na ten czas odstaw kosmetyki do ciała.

Wieczorem do wanny z ciepłą wodą dodaj parę kropel olejku herbacianego.
Przy kolejnej kąpieli dodaj np. grejpfrutowy lub cytrynowy.


edit: na obszar zajęty trądzikiem nie wolno stosować peelingu!!!!!!!!! To roznosi krosty po ciele i nie pozwala zagoić się już istniejącym zmianom.
ABSOLUTNIE NIE PEELINGUJ TWARZY, RAMION ANI DEKOLTU !!!!!!!!
szczerze to nie wydawało mi się, zeby oczyszczenie plus nawilżenie to było za dużo... ale posłucham Was. Idą do mnie naturalne produkty z Biochemii Urody, to może nimi coś zdziałam w zamian za te balsamy itp?

Co do peelingu - enzymatyczny chyba niczego po twarzy nie roznosi?

poza tym kolejne kosmetyki włączałam po tym jak nastąpił problem, więc przyczyna chyba gdzie indziej jest zakorzeniona...?

Edytowane przez Dinulka
Czas edycji: 2011-07-03 o 18:27
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 16:29   #7
agulka17
Przyczajenie
 
Avatar agulka17
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 21
Dot.: Złożony problem ze skórą.

Witam

Ja również mam problem z pośladkami. Oprócz niewielkich krostek ostatnio pojawiły się dziwne "ślady" na pupie. Początkowo myślałam, że są to pękające naczynka. Te zmiany są koloru malinowego, długości niecałego centymetra i troszkę grubsze od pękających naczynek. Czy ktoś wie co to może być? Jak to usunąć? Z góry dziękuję
agulka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.