Parę pytań odnośnie ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 23:11   #1
Lisq33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 165

Parę pytań odnośnie ćwiczeń


Witam. Postanawiam po raz kolejny schudnąć, i tym razem zrobię wszystko by zrzucić te kilogramy. Mam parę pytanek odnośnie ćwiczeń.
Mam prawie miesiąc na schudnięcie, i chciałbym w tym czasie zrzucić jak najwięcej kilogramów. Wiem, że przy dużej aktywności i zdrowej diecie można szybko schudnąć (jest mnóstwo sławnych osób, które w miesiąc chudną po 10kg).

Miałem zamiar iść do klubu na jakieś zajęcia fitness i na siłownie, lecz jednak wolałbym ćwiczyć w domu. Mam w domu rowerek stacjonarny, dwie hantle 2kg i jedna 6kg, karimate. Jeśli do tego dorzucę ćwiczenia siłowe, które mogę zrobić w domu, to myślę iż nic nie strace, na rezygnowaniu z klubu, a zaoszczędzę pieniądze i czas.

I tutaj mam pytania:
Czy jeśli codziennie (prawie codziennie ) będę spacerował (minimum godzina), ćwiczył siłowo (różne ćwiczenia typu przysiady, obroty, skręty, rowerki, itp) i będę jeździł na rowerku 1,5h, mam szansę zrzucić dużo kilogramów w miesiąc? Czy może to za mało?

Czy lepiej podzielić trening na rano i popołudnie (np. rano siłowe, a popołudniu rowerek) czy lepiej wszystko za jednym razem? Najpierw siłowe, a potem rowerek.

Czy preparaty typu Olimp therm line, są pomocne?

Prosiłbym o odpowiedzi i porady, i o (jak ktoś ma) zalinkowanie ćwiczen, które mógłbym robić w domu.

Bardzo mi zależy, aby schudnąć JAK NAJWIĘCEJ. Mam na to około 4 tygodni. Można powiedzieć, iż to jest sprawa być albo nie być, więc proszę o pomoc, a nie o posty typu "to będzie niezdrowe, itp, za szybko schudniesz", bo mnóstwo ludzi traci 10 albo i więcej kg w miesiącu.

(PS: jakby ktoś mógł to poproszę o oddanie glosu - http://ikag.satynowarandka.pl/)
Lisq33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:34   #2
krakowianka 89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Parę pytań odnośnie ćwiczeń

przyłanczam sie chetnie poznam odp na te pytanie
krakowianka 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:08   #3
6agi
Raczkowanie
 
Avatar 6agi
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 111
Dot.: Parę pytań odnośnie ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Lisq33 Pokaż wiadomość
Witam. Postanawiam po raz kolejny schudnąć, i tym razem zrobię wszystko by zrzucić te kilogramy. Mam parę pytanek odnośnie ćwiczeń.
Mam prawie miesiąc na schudnięcie, i chciałbym w tym czasie zrzucić jak najwięcej kilogramów. Wiem, że przy dużej aktywności i zdrowej diecie można szybko schudnąć (jest mnóstwo sławnych osób, które w miesiąc chudną po 10kg).
nie wierz w cuda, w miesiąc można schudnać ale z głową, jeśli zrobisz to za szybko to po pierwsze twoja skóra straci na jędrności, stanie się wiotka a pod drugie jeśli przestaniesz po miesiącu ćwiczyć i objadać się to murowany efekt jojo

Cytat:
Miałem zamiar iść do klubu na jakieś zajęcia fitness i na siłownie, lecz jednak wolałbym ćwiczyć w domu. Mam w domu rowerek stacjonarny, dwie hantle 2kg i jedna 6kg, karimate. Jeśli do tego dorzucę ćwiczenia siłowe, które mogę zrobić w domu, to myślę iż nic nie strace, na rezygnowaniu z klubu, a zaoszczędzę pieniądze i czas.
to wszystko zalezy jaki masz poziom determinacji, ja w swoim przypadku wielokrotnie próbowałam schudnać "w domu" i zawsze kończyło się to tylko na wielkich planach i kilkudniowym ewentualnym treningu; przy zakupie karnetu mam mobilizację do ćwiczenia bo ...np. żal mi kasy wydanej na karnet

Cytat:
I tutaj mam pytania:
Czy jeśli codziennie (prawie codziennie ) będę spacerował (minimum godzina), ćwiczył siłowo (różne ćwiczenia typu przysiady, obroty, skręty, rowerki, itp) i będę jeździł na rowerku 1,5h, mam szansę zrzucić dużo kilogramów w miesiąc? Czy może to za mało?
jeśli...jeśli...jeśli nie przypilnujesz mięsa które smażysz na niewielkiej ilości oleju to ci się przypali; sprawa spalania tłuszczu jest u każdego indywidualna, zalezy jaką masz teraz przemianę materii, jaką determinację o której wcześniej wspomniałam, jakie nawyki, jak bardzo intensywnie ćwiczysz na rowerku (był tu jakiś wątek o niemęczącym treningu hehe); jeśli zaczniesz i będziesz trwać to efekty mogą być widoczne DOPIERO po miesiącu a waga MOŻE zacząć spadać dopiero po miesiącu; jeśli utracisz zbyt dużo "wagi" to może być jedynie utrata wody w organizmie; nalezy pamietac przy wysiłku aby pić duuużo wody mineralnej min. 1,5 litra wody niegazowanej aby oczyszczać organizm z toksyn

Cytat:
Czy lepiej podzielić trening na rano i popołudnie (np. rano siłowe, a popołudniu rowerek) czy lepiej wszystko za jednym razem? Najpierw siłowe, a potem rowerek.
to sprawa indywidualna, ważne aby trening nie trwał 15 minut bo w sumie to nic nie daje, przy intensywnym treningu tłuszcz spala się dopiero po 30 minutach wysiłku (choć niektórzy mówią że po godzinie); na siłowni gdzie chodzę ludzie ćwiczą najpierw aerobicznie żeby rozgrzać się a potem siłowo;

Cytat:
Czy preparaty typu Olimp therm line, są pomocne?
żadne preparaty nic za nikogo nie zrobią, te tylko podwyższają temperaturę ciała co możesz zrobić przed wysiłkiem siłowym np. na rowerku (to o czym wspomniałam jak ćwiczą u mnie na siłowni); wyrzucona kasa w błoto (też to kiedyś kupowałam a jedynie czego się pozbyłam to dobrego samopoczucia bo nabyłam się wrzodów!)

jedyny preparat jaki mogę polecić to CLA bo faktycznie przy treningu pozwala na szybsze spalenie tłuszczu a i nie ma się treningowego "kaca" (bólu mięśni) - srawdzone nie tylko przeze mnie; najlepszym specyfikiem jest jednak woda mineralna która jest niezbędnym, podstawowym elementem diety

Cytat:
Bardzo mi zależy, aby schudnąć JAK NAJWIĘCEJ. Mam na to około 4 tygodni. Można powiedzieć, iż to jest sprawa być albo nie być, więc proszę o pomoc, a nie o posty typu "to będzie niezdrowe, itp, za szybko schudniesz", bo mnóstwo ludzi traci 10 albo i więcej kg w miesiącu.
tracą a potem przybierają bo wracają do starych nawyków (efekt jest potem tylko taki że jest ciężej schudnać, jest rozregulowany metabolizm - ludzie sobie nie zdają sprawy że nasz organizm nie jest taki głupi:=) ),

nie stracisz 10 kg tłuszczu w miesiąc! to jest *n*i*e*m*o*z*l*i*w*e*!

ćwicz ćwicz ćwicz a efekty na pewno będą; ja zaczęłam widzieć efekty po 2 miesiącach na siłowni (bieżnia 30min-1h pod górę, 400 brzuszków na maszynie; brzuszki skrętne; brzuszki - podciąganie, klatka piersiowa, plecy, nogi, ręce) łącznie 1,5 ćwiczeń i 30 min na saunie;
__________________
"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

"Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej."

Edytowane przez 6agi
Czas edycji: 2010-02-17 o 09:15
6agi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:50   #4
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Parę pytań odnośnie ćwiczeń

Nie chcę zakładać nowego temtu a mam pytanie
Chodzę na siłownie i aeroby ( bieżnia, rower, orbitrek, wiosła)

Czy dobrze robię, ze najpierw chodzę na siłownię - 40-60 min ( 3x w tygodniu - za każdym razem nogi i brzuch, raz ręce, raz klp i raz plecy) a potem na 40-60 min na aeroby?? Czy powinnam najpierw aeroby potem siłka???
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:07   #5
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Parę pytań odnośnie ćwiczeń

Najpierw silowo, potem aeroby.
Robiac odwrotnie paliłabys miesnie wiec jest ok tak jak jest teraz.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 03:05   #6
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Parę pytań odnośnie ćwiczeń

Lisq33, przestan snic i wroc do rzeczywistosci. Nie chce byc brutalna, ale w miesiac niewiele zdzialasz, no ewentualnie sie przetrenujesz, zakatujesz i nabawisz samych problemow. Mialam kiedys podobny problem, tyle ze mialam 2 miechy do deadline, i zgadnij co? W dwa miesiace niewiele zdzialalam, ... a ty chcesz w jeden 10kg sie pozbyc? Niezdrowo, niedobrze, bezsensu.
Lepiej poczytaj wiecej postow, i najpierw ustal sobie odpowiednia diete a pozniej doloz cwiczenia. Serio!
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.