odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 13:16   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile

odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.


pytanie raczej do osób obeznanych z tym tematem

jaki suplement białkowy byłby dobry przy średnio intensywnym wysiłku fizycznym (np. godzina pływania lub biegania, aeorobik itp.)?
wyczytałam że bardzo fajnym produktem jest serwatka - jednak informacji o tym jest tyle że zdążyłam się już pogubić

chciałabym się dowiedzieć np.

1. kiedy najkorzystniej jest zażyć ten produkt - przed treningiem czy po ? a może trochę przed i trochę po?

2. w jakiej ilości przy takim średnio intensywnym posiłku? i chodzi głównie o to żeby podczas wysiłku organizm nie zabierał białka z mięśni, nie zależy mi na budowaniu mięśni (choć jakieś malutkie mogłyby być , raczej na wysmukleniu niektórych parti ciałka

3. może mógłby mi ktoś polecic konkretny produkt serwatkowy, konkretnej firmy? interesuje mnie zarówno coś bezsmakowego jak i np. koktajl no chyba że coś jest zdecydowanie niewskazane :0

a poza tym, przy okazji proszę o jakieś informacje na temat produktów które warto brać po wysiłku fizycznym i które uzupełniają braki minerałów, mikroelementów i tego wszyskiego co jest organizmowi potrzebne
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 19:12   #2
fitneska19zg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

ja ci odradzam bialka bo cie zaleje masa i nie cwiczac ostro pozniej tego nie zrzucisz, proponuje jesc i pic normalne rzeczy zawierajace bialko w normalnych ilosciach a na wysmuklenie proponuje spalacze tluszczu, nie znikna ci miesnie a spalisz tluszcz i cialo ci sie wyszczupli
fitneska19zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:27   #3
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

a co najlepiej zjeśc/wypić po godzinnym pływaniu? żeby uzupełnić braki minerałów itp ?
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:41   #4
fitneska19zg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

ja zawsze po silowni pozwalam sobie na maly jogurcik aby bialko nadrobic , ale nie odpowiem ci na to pytanie bo ja nie plywam i szczerze mowiac nie wiem jaki produkt uzupelni sie braki mineralow, ja zawsze wypijam jogurcik z duza iloscia bakteri i czuje sie dobrze, nie jestem zmeczona itp
fitneska19zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:47   #5
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Cytat:
Napisane przez fitneska19zg
ja zawsze po silowni pozwalam sobie na maly jogurcik aby bialko nadrobic , ale nie odpowiem ci na to pytanie bo ja nie plywam i szczerze mowiac nie wiem jaki produkt uzupelni sie braki mineralow, ja zawsze wypijam jogurcik z duza iloscia bakteri i czuje sie dobrze, nie jestem zmeczona itp



jogurt to posiłek ww a nie białkowy
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 10:50   #6
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Cytat:
Napisane przez fitneska19zg
ja ci odradzam bialka bo cie zaleje masa i nie cwiczac ostro pozniej tego nie zrzucisz, proponuje jesc i pic normalne rzeczy zawierajace bialko w normalnych ilosciach a na wysmuklenie proponuje spalacze tluszczu, nie znikna ci miesnie a spalisz tluszcz i cialo ci sie wyszczupli
\
zalewa to ewentualnie po carbo a nie po odżywce typu whey
białko serwatki tzw. whey jest to szybkowchłanialne białko, które stosuje się okołotreniongowo, ale chodzi o typowe treningi siłowe

a po pływaniu normalny posiłek węglowodany i białko
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:14   #7
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

ja też lubię wypić kefirek albo zjeść serek homo. naturalny po ćwiczonkach w domku
tylko że raczej trudno byloby zachować go w dobrym stanie przez 2-3 godziny (a tyle mniej więcej mi zajmuje dojazd na basen, pływanie, mycie się, suszenie i ubieranie ) - a ciepłych przetworów mlecznych nie znoszę, nie dałabym rady przełknąć

zwykle po basanie piłam sok i jadłam zwykłą bułkę z serem - no ale to bez żadnej wiedzy na temat posiłków potreningowych - a teraz wydaje mi się że to wcale nie jest zły zestaw

czytam i czytam i cały czas zastanawiam się nad idealnymi dla mnie proporcjami ww i białek ..i jednocześnie żeby to było zdrowe - jak najmniej róznych sztuczności

w tej chwili skłaniam się ku takiej opcji:

- przed pływaniem ok. 40minut - odżywka białkowa (serwatka)
- po odrobina soku + pszenna kanapka z białym twarogiem/ kaszka manna z rodzynkami/biały ryż z jabłkiem
- po 30 min. odzywka białkowa lub serek homogenizowany lub twaróg chudy lub kefir

no i za godzinę może kanapka pełnoziarnista z czymś

ewentualnie:
- po pływaniu trochę bulka (białka i ww 1:1 lub 1:2), za ok godz. pełnoziarnista kanapka z serem/twarogiem

zastanawiam się też nad kompleksem rozpuszczalnych witamin i minerałów ewentualnie napojem izotonicznym przed/po pływaniu - w sumie nie lubię chemii ale i tak łykam codziennie magnez/rutinoscorbin/msm więc taki kompleks wit.-min co jakiś czas raczej nie będzie bardziej trujący 0



a na razie mam cały miesiąc na skompletowanie optymalnej diety okołotreningowej bo mój basenik jest teraz remontowany i otwierają go dopiero we wrześniu
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-21, 11:28   #8
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Cytat:
Napisane przez obca
ja też lubię wypić kefirek albo zjeść serek homo. naturalny po ćwiczonkach w domku
tylko że raczej trudno byloby zachować go w dobrym stanie przez 2-3 godziny (a tyle mniej więcej mi zajmuje dojazd na basen, pływanie, mycie się, suszenie i ubieranie ) - a ciepłych przetworów mlecznych nie znoszę, nie dałabym rady przełknąć

zwykle po basanie piłam sok i jadłam zwykłą bułkę z serem - no ale to bez żadnej wiedzy na temat posiłków potreningowych - a teraz wydaje mi się że to wcale nie jest zły zestaw

czytam i czytam i cały czas zastanawiam się nad idealnymi dla mnie proporcjami ww i białek ..i jednocześnie żeby to było zdrowe - jak najmniej róznych sztuczności

w tej chwili skłaniam się ku takiej opcji:

- przed pływaniem ok. 40minut - odżywka białkowa (serwatka)
- po odrobina soku + pszenna kanapka z białym twarogiem/ kaszka manna z rodzynkami/biały ryż z jabłkiem
- po 30 min. odzywka białkowa lub serek homogenizowany lub twaróg chudy lub kefir

no i za godzinę może kanapka pełnoziarnista z czymś

ewentualnie:
- po pływaniu trochę bulka (białka i ww 1:1 lub 1:2), za ok godz. pełnoziarnista kanapka z serem/twarogiem

zastanawiam się też nad kompleksem rozpuszczalnych witamin i minerałów ewentualnie napojem izotonicznym przed/po pływaniu - w sumie nie lubię chemii ale i tak łykam codziennie magnez/rutinoscorbin/msm więc taki kompleks wit.-min co jakiś czas raczej nie będzie bardziej trujący 0



a na razie mam cały miesiąc na skompletowanie optymalnej diety okołotreningowej bo mój basenik jest teraz remontowany i otwierają go dopiero we wrześniu
podczas pływania nie spalasz ani tyle kalori ani nie wypalasz glikogenu żeby w taki sposób układać posiłki okołotreningowe
tak to po siłowni
a po pływaniu zwykły posiłek wystarczy

to co piszesz nie jest błędem, ale za dużo niepotrzebnego kombinowania
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:48   #9
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

chyba masz rację pingwin2

trochę zbyt entuzjastycznie podeszłam do tych wszystkich zasad i supelemntów

jeśli zacznę pływać od razu 2-3 godziny może mi się przyda ta nowo zdobyta wiedza

p.s. choć nad niewielką ilością serwatki przed pływaniem rano pomyslę - poza owsianką nic mi o tej porze nie wchodzi a przydałoby się trochę białka
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 11:55   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Cytat:
Napisane przez obca


p.s. choć nad niewielką ilością serwatki przed pływaniem rano pomyslę - poza owsianką nic mi o tej porze nie wchodzi a przydałoby się trochę białka
i to jest świetny pomysł tylko weź pod uwagę, że whey ma bardzo specyficzny smak
pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 18:40   #11
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Oczopląsu dostaję już od nadmiaru informacji na fitnessie
Jednak nie do końca wszystko jest dla mnie jasne... Dlatego podłączę się pod ten wątek, bo omawiane tu kwestie b. mnie interesują
Zaznaczam, że przeczytałam wiele wątków i doczepiony wątek z artykułami, ale nadal nie wiem do końca wszystkiego

Cytat:
Napisane przez obca Pokaż wiadomość
pytanie raczej do osób obeznanych z tym tematem

jaki suplement białkowy byłby dobry przy średnio intensywnym wysiłku fizycznym (np. godzina pływania lub biegania, aeorobik itp.)?
wyczytałam że bardzo fajnym produktem jest serwatka - jednak informacji o tym jest tyle że zdążyłam się już pogubić

chciałabym się dowiedzieć np.

1. kiedy najkorzystniej jest zażyć ten produkt - przed treningiem czy po ? a może trochę przed i trochę po?

2. w jakiej ilości przy takim średnio intensywnym posiłku? i chodzi głównie o to żeby podczas wysiłku organizm nie zabierał białka z mięśni, nie zależy mi na budowaniu mięśni (choć jakieś malutkie mogłyby być , raczej na wysmukleniu niektórych parti ciałka

3. może mógłby mi ktoś polecic konkretny produkt serwatkowy, konkretnej firmy? interesuje mnie zarówno coś bezsmakowego jak i np. koktajl no chyba że coś jest zdecydowanie niewskazane :0

a poza tym, przy okazji proszę o jakieś informacje na temat produktów które warto brać po wysiłku fizycznym i które uzupełniają braki minerałów, mikroelementów i tego wszyskiego co jest organizmowi potrzebne
Ćwiczę dziennie 1 h, są to ćwiczenia wygrzebane tu na fitnessie. Skupiam się na nogach, pupie, biodrach i ramionach, z naciskiem na nogi . Udało mi się je wyszczuplić (zwłaszcza uda, łydki to cholerstwa są , zresztą z tego, co wygrzebałam tutaj, to trudno jest wysmuklić łydki, w dużej mierze ich kształt jest uwarunowany genetycznie ) w tym roku, kiedy to intensywnie ćwiczyłam i wprowadziłam nowe nawyki żywieniowe (np. nauczyłam się jeść śniadania zawsze rano, dzięki temu nie objadam się wieczorami ). Wprawdzie wyszuplałam, ale co z tego, skoro chciałabym mieć jędrniejszą skórę Czytając wszelkie mądrości na forum, doszłam do wniosku, że nie stosowałam posiłku potreningowego i w ogóle z białkiem było u mnie krucho Czyli stąd jak mniemam ten brak jędrności ??? Chciałabym teraz popracować nad moim ciałem, pozbyć się tłuszczyku, którego jeszcze trochę jest , a przede wszystkim ujędrnić ciało i wykształcić mięśnie. Zdaję sobie więc sprawę, że pracując nad mięśniami, niekoniecznie zgubię kilogramy, bo mięśnie swoje ważą
Aha, zapomniałam dodać - ważę ok. 53 kg, mam 164 cm wzrostu (chciałabym zejść do ok. 48 kg, bo ważąc tyle, czuję się lepiej, ale zdaję sobie sprawę, że jeśli zacznę pracować nad mięśniami waga niekoniecznie spadnie )


I teraz moje pytanie: czy ćwicząc średnio 1h dziennie (staram się każdego dnia, niekiedy nie mam czasu , zaznaczam, że ćwiczę w domu, nie w siłowni) mogę brać jakieś preparaty białkowe po treningu?? Czy wystarczy, że zjem normalny białkowy posiłek??? Wyczytałam, że np. można jajko ugotowane zjeśc po ćwiczeniach...
Cytat:
Napisane przez fitneska19zg Pokaż wiadomość
ja ci odradzam bialka bo cie zaleje masa i nie cwiczac ostro pozniej tego nie zrzucisz, proponuje jesc i pic normalne rzeczy zawierajace bialko w normalnych ilosciach a na wysmuklenie proponuje spalacze tluszczu, nie znikna ci miesnie a spalisz tluszcz i cialo ci sie wyszczupli
Z tego, co sie zorientowałam, to pingwin2 zdementowała info o tym zalewie masy Ale czy mogę łykac białko, jeśli zamierzam brać jeszcze Therm Line z Olimpu????



Może ktoś się nade mną zlituje i odpowie na moje pytanie ????
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-06, 19:06   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Moim zdaniem wystarczy normalny posiłek tj. sztybkowchłanialne białko ( mięso, ryba) węglowodany ( ryż. makaron itp.) mało tłuszczu
Nie musisz kupować odżywki, ale jaik masz ochotę to napewno nie zaszkodzi
Białko to ten element diety, który jest odpowiedzialny za szczupłą sylwetkę i za jędrność oraz mięśnie, oczywiście nadmiar kalorii z białka też tuczy.
Powinnas jeść około 1,5-2g białka na kg wagi ciała.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 19:07   #13
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

napisz jak wygląda dieta i trening dokładnie
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 21:42   #14
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wystarczy normalny posiłek tj. sztybkowchłanialne białko ( mięso, ryba) węglowodany ( ryż. makaron itp.) mało tłuszczu
Nie musisz kupować odżywki, ale jaik masz ochotę to napewno nie zaszkodzi
Białko to ten element diety, który jest odpowiedzialny za szczupłą sylwetkę i za jędrność oraz mięśnie, oczywiście nadmiar kalorii z białka też tuczy.
Powinnas jeść około 1,5-2g białka na kg wagi ciała.
A może być po treningu ser biały (czy serek wiejski) lub jajko na twardo ?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
napisz jak wygląda dieta i trening dokładnie
A dieta polega na niejedzeniu słodyczy, tłustego, białego pieczywa czy makaronu (choć co do 2 ostatnich czasem się zgrzeszy , ostatnio odkryłam makaron graham). Używam słodziku zamiast cukru, piję litry czerwonej i zielonej herbaty. Kawę rzadko, najwyżej 2 x na tydzień.
Zazwyczaj na śniadanie jem michę jogurtu z płatkami i musli. Na obiad najczęściej ryż/kasza z warzywami na patelnię i sosem jakimś (np. Knorra) [rzadko jadam ziemniaki, naprawdę sporadycznie], czasem kotletami sojowymi. Na kolację nie mam pomysłu :/ i są to zazwyczaj kanapki... Poza tym w ciągu dnia czasem ryba, zupa z warzywami z mrożonki. Pomiędzy jakieś owoce (jabłko, mandarynka, banan - wiem, że kaloryczny) lub serek homo

A ćwiczenia to znalezione tu na fitnessie:
8 min stretch
8 min arms
8 min buns
8 min legs
8 min abs (tu czasem wymiękam )
+ następujące ćwiczenia:
1) Leżąc na podłodze, podnosimy nogi do góry, by tworzyły kąt prosty z naszym tułowiem. Następnie te wyprostowane nogi energicznie rozłączamy na boki i znowu je złączamy. 2 x 100 szybkich ruchów
2) Leżymy na boku, jedną nogę zginamy w kolanie (tę co jest na górze, kolano dotyka podłoża), drugą wciąż wyprostowaną balansujemy podłoże-góra (tak na wys. ok 20 cm). 100 x każda noga.
3) Pozycja wyjściowa to pozycja na czworakach. Podnosimy energicznie zgiętą w kolanie nogę na bok. 100 x na każdą nogę.
4) Ramiona podnosimy (równolegle do podłogi) i następne zginamy przedramiona, by z ramionami tworzyły kąt prosty (dłonie do góry oczywiście, piszę, żeby nie było wątpliwości, że ramiona zginamy do góry). Tak zgięte ręce odciągamy w stronę pleców i z powrotem złączamy z przodu. 100 lub 2 x 100
W każdym bądź razie powtarzam te ostatnie ćw. dotąd, aż będzie co najmniej 1 h czasu od początku ćwiczeń.

A mój dzisiejszy jadłospis wyglądał tak:
na śniadanie nie mialam dziś czasu, bo zaspałam na zajęcia , ale to wyjątek, bo zawsze je jem
kanapki z wędliną drobiową i serem źółtym
serek homo
kasza gryczana (100 g) z warzywami na patelnię + sos Knorra
potem trening i po nim - serek wiejski z łyżeczką miodu
Pomiędzy kawa i kilka czerwonych herbat...
Nie wygląda to za dobrze, ale pół dnia nie było mnie w domu... A nie lubię jeść poza domem

Edytowane przez Ally83
Czas edycji: 2006-12-07 o 21:52 Powód: dopisek
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 06:39   #15
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Moim zdaniem dieta fatalna, całkowity brak białka, mało warzyw, całkowity brak NNKT, kalorycznie też to wygląda nieciekawie.
Trening: ani to siłowy ani aerobowy, ale jak przynosi efekty to oki.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:41   #16
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

Wiedziałam, że jest źle. A skoro nawet i fatalnie to trzeba to zmienić Zaraz zabiorę się za przewertowanie sieci w poszukiwaniu dobrych źródeł białka i nnkt. Bo sama nie mam żadnego pomysłu na urozmaicenie diety
I może zmienię trochę program treningowy
W każdym bądź razie dzięki za pomoc .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:54   #17
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

najlepsz źródła białak: mięso, ryby, twaróg, jajka
NNKT orzechy, kapsułki z omega 3, olek lniany, oliwa
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 21:50   #18
xxxkropkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

witam. chodzę na fitness. co mogłabym po trenigu jeśc? bo przewaznie głód mi daje w znaki
xxxkropkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 12:33   #19
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

zapraszam do poczytania

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...sc+cwiczeniach
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 15:28   #20
xxxkropkaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

strona nie działa
xxxkropkaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 15:48   #21
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: odżywki, suplementy dla aktywnych - serwatka, minerały itp.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=349142

pomylilam link, masz tutaj

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=349142

poprawiony link
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.