Moje dziecko się boi:(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 13:28   #1
Clariska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 16
Smile

Moje dziecko się boi:((


Mam 3-letnia coreczke ktora od jakiegos czasu panicznie boi sie wszelkich owadow i robakow.Problem jest powazny i meczacy bo na widok malutkiej muszki potrafi narobic panicznego krzyku.Juz nie wiem jak jej pokazac,ze nie musi sie bac.Nigdy jej nie straszylismy niczym wiec nie wiem skad ten lek. Idac do parku strasznie reaguje,a przeciez tak nie moze byc.
Moze ktoras z mam miala podobny klopot,moze macie pomysly jak jej pomoc,bo ja juz nie wiem jak postepowac z ta fobia.

pozdrawiam
Clariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:32   #2
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

moja 12 letnia tak samo reaguje od malego do teraz, a probowalam juz wszystkiego, teraz krzyczy ze sa wstretne, oslizgle i sie brzydzi robalow i ucieka.. nie wiem co Ci doradzic u mnie nic nie dzialalo
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:44   #3
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Może "oswoić" małą z owadami poprzez książeczki, bajki, filmy o owadach, oczywiście takich "przyjacielskich", owady - maskotki - np. biedronki, motyle?
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:54   #4
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Cytat:
Napisane przez Clariska
Mam 3-letnia coreczke ktora od jakiegos czasu panicznie boi sie wszelkich owadow i robakow.Problem jest powazny i meczacy bo na widok malutkiej muszki potrafi narobic panicznego krzyku.Juz nie wiem jak jej pokazac,ze nie musi sie bac.Nigdy jej nie straszylismy niczym wiec nie wiem skad ten lek. Idac do parku strasznie reaguje,a przeciez tak nie moze byc.
Moze ktoras z mam miala podobny klopot,moze macie pomysly jak jej pomoc,bo ja juz nie wiem jak postepowac z ta fobia.

pozdrawiam

W tym wieku wlasnie (pomiedzy 2-4 rz.z.)pojawiaja sie u dzieci leki przed zwierzetami i innymi stworzonkami , wiec to calkiem normalne. Moze sprobuj poogladac z nia jakies ksiazeczki ze zdjeciami owadow...moze bajki w ktorych gdzies pojawiaja sie muszki czy motylki.
__________________
PRZYJACIELA mam, co pociesza mnie, gdy o JEGO ramię oprę się...
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:04   #5
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Książeczki, kolorowanki, wycinanie owadów z papieru, opowiadanie zabawnych bajek (ach ta Pszczółka Maja!) - to bardzo dobry pomysł.

Mam jeszcze inny sprawdzony sposób: odwiedzić z Córeczką sklep z biżuterią i pooglądać, podotykać i poprzymierzać spineczki, broszki i pierścionki: z biedronkami, motylkami, jaszczurkami a nawet pająkami.
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:06   #6
stokrotka:)
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 261
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Mam jeszcze inny sprawdzony sposób: odwiedzić z Córeczką sklep z biżuterią i pooglądać, podotykać i poprzymierzać spineczki, broszki i pierścionki: z biedronkami, motylkami, jaszczurkami a nawet pająkami.[/quote]

moim zdaniem bardzo dobry pomysl
__________________
PRZYJACIELA mam, co pociesza mnie, gdy o JEGO ramię oprę się...
stokrotka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 14:14   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

moje w zeszlym roku reagowalo na widok komara jakby węża zobaczyła

a miala 5 lat tlumaczylismy ,itp nic ,lecial komar a ona w ryk ,inne owody sama tłucze komarow sie boi bo gryża .
spedzilismy ponad miesiac w domku nad jeziorem i codziennie wieczorem byla sesja zabijania komarów w jej pokoju

pod koniec gdy juz trzeba bylo wracac jakos jej rpzeszlo ,ciekawe co bedzie w tym roku

bajki,filmy ,kolorowanki ,poczytaj jej o pozytecznosci robali (brrr moze sie przekona,poobserwujcie np.mrowisko.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 14:53   #8
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

U nas nic nie działa. Bajki, książeczki, kolorowanki z robakami są super ale na żywo... Nawet mrówki są straszne. Pokazuję, tłumaczę, nic z tego. Może wyrośnie.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 00:22   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Moja córka też się boi wszelakich owadów, a to dlatego, że 2 lata temu w parku użądliła ją pszczoła. Tłumaczę jej, że muszki nic jej nie zrobią, a i tak krzyczy na ich widok i ucieka.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:23   #10
Clariska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 16
Smile Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Dzieki wielkie dziewczyny za rady
Moja MAJA ) pomimo ksiazeczek,opowiadac,mask otek nadal sie okropnie boi.Jak zobaczy malutka muszke to wrzeszczy jakby lwa zobaczyla. Nic ja nigdy nie ugryzlo,lek pojawil sie od tak sobie wiec mam nadzieje,ze zniknie tak samo.Jednak biedronek sie nie boi-to jedyny owad na ktorego widok nie panikuje)
Ale nadal bede ja oswajac poprzez bajki.Szkoda tylko,ze wyjscie teraz do parku jest straszne,bo wiecej krzyku niz zabawy a to wlasnie w parku mamy jedyny plac zabaw kolo domu.
Bede robic co sie da aby ja oswoic.
Moze powinnam kupic sztuczna muche i pajaka(taka gumowa zabawke).Jak myslicie?
Clariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:22   #11
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

A ja bym radziła odpuścić. Ponieważ to jest lęk, jak każdy lęk- irracjonalny, są małe szanse, że da się go pokonać racjonalnymi argumentami. Moim zdaniem tylko spokój może cię uratować Przytul córkę kiedy wpada w panikę, jednym zdaniem skomentuj problem w stylu : już dobrze, poleciała sobie (atakująca mucha) i odwróć uwagę:Zobacz jaki piękny kwiatek. Nie poświęcaj tym lękom szczególnej uwagi, traktuj jak coś normalnego, co trzeba przejść i iść dalej. Nie chodzi mi o to żeby ignorować jej lęki, broń Boże, tylko żeby nie poświęcać im nadmiernej uwagi.
Dzieci mają różne strachy. Czasem to jest przerażający nocnik, czasem wanna z koszmarnym odpływem, w którym wszystko znika. I trzeba to po prostu przetrwać. Życzę wiele spokoju
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 16:36   #12
Clariska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 16
Smile Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Iwonno byc moze masz duzo racji i powinnam tak postepowac jak piszesz. Bede probowac czego sie da.Najbardziej sie boje,ze jak wyjade w czerwcu do mojego brata na male wakacje to bede miec powazny z nia klopot.Bo brat ma dom poza miastem a tam to pelno owadow,po drugiej stronie domu brat ma ule wiec moge miec z nia male przeboje,a przeciez jak bedzie ladna pogoda to nie bede siedziec w domu tylko przed domem.Troszke boje sie tej mojej wizyty tam,choc moze ona pomoze przezwyciezyc jej te leki.

Dziekuje za rady,bede sie do nich dostosowywac jak tylko bede potrafila

pozdrawiam cieplo
Clariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 21:41   #13
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Cytat:
Napisane przez Kaszanna
Nawet mrówki są straszne.
NAWET mrówki są straszne!!!!!!!! Ja mam 26 lat i czuje paniczne obrzydzenie do mrówek . niczego sie nie boje, pszczol, pajaków, myszy, karaluchów, niczego ale jak zobacze mrówke to słabo mi sie robi .

A moja córeczka ostatnio boi się.... ręcznika na głowie. takiego który zakreca sie po umyciu włosów, jak mnie zobaczy z tym turbanem to strasznie krzyczy, paniczny płacz mimo ze sie do niej usmiecham, mowie caly czas i przytulam ją zeby wiedziala ze to ja
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 13:15   #14
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

POgrzebałam trochę w necie i znalazłam trochę materiałów nt. lęków dziecięcych. Niektóre raczej teoretyczne, ale jest też parę praktycznych rad. Tu linki:

http://www.babyboom.pl/dzieci_3_5/wy...dzieciece.html
http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/4001/
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,71307,2792897.html
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,71307,2792898.html
http://www.publikacje.edu.pl/publikacje.php?nr=2251

Wniosek z nich płynie taki, że po pierwsze to normalny etap rozwoju. Po drugie im spokojniejsza będzie mama, tym szybciej dziecko nauczy się sobie radzić. Znowu wszystko na naszej (matczynej) głowie
Trzymam kciuki i pozdrawiam
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:19   #15
Clariska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 16
Smile Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Dzieki wam wszystkim za pomoc.Teraz przynajmniej wiem,ze to dosc normalne zachowanie w tym wieku,bo juz myslalam,ze moja mała ma jakas fobie. Troche sie uspokoilam i wiem co robic)
Jeszcze raz wielkie dzieki... pozdrawiam
Clariska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 10:11   #16
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

U nas mrówki już są ok za sprawą Prosiaczka z Kubusia Puchatka. Na muchy woła "a sio mufo bo w ucho".
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:56   #17
Karolina30
Przyczajenie
 
Avatar Karolina30
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

A ja polecam: Pszczółkę Maję!!!
Moja 3,5 letnia córeczka tez bała się muszek ..os i wszelkiego stworzenia co lata bzyczy lub pełza.
Ostatnio na działce przybiegła do mnie z dżdżownicą w ręce krzycząc: mama! Magda!!
Już nie boi sie motyli ani much.
Karolina30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:06   #18
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

ja tam mimo 21 lat na karku boję się duzych pająków, karaluchów, os, myszy, a nawidok szczura to mam ochotę sama wykopać sobie mogiłę Nie dziwię się 3 latce
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 14:13   #19
ola_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 18
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

nie jestem matka, ale uwazam ze jesli ten strach wykracza poza standardowy lek dzieciakow przed ciemnoscia, pajakami i Panem ktory je zabierze to warto by sie zwrocic do psychologa dzieciecego. Wiem, ze wiekszosc z Was mysli ze tylko jakies nawiedzone baby ciagaja dzieci po psychologach, ale jesli problem staje sie powazny, utrudnia codzienne zycie i cieszenie sie dziecinstwem to chyba na serio trzeba zasiegnac profesjonalnej pomocy gdzies....
ola_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 15:24   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

ola, a co wdg ciebie jest standardowym lękiem a co nie ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 21:26   #21
Annaporada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Moje dziecko sie boi:((

Witam,
Pomiędzy piątym a siódmym rokiem życia lęki dotyczą realnych przedmiotów czy też sytuacji, jest to wyraźny sygnał rozwoju dziecka. Najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Rozmawiaj z córka tyle ile potrzebuje, tul kiedy się boi, okazuj zrozumienie. Pytaj, dlaczego boi się tak małych zwierzątek. Opowiadaj, że są one potrzebne w przyrodzie. Pokazuj córce owady, które mają niezwykła budowę np. motyl, ważka. Zastosuj metodę małych kroków – pomagaj stopniowo oswoić dziewczynkę z lękotwórczą sytuacją, wspieraj, ale nie stosuj presji. Lek przed owadami możesz zminimalizować czytając córce bajki o nich. Oglądajcie razem animacje np. Pszczółka Maja, niech dziewczynka koloruje obrazki z owadami. Aby pokonać lęk wiele dzieci wykorzystuje magiczne działania, które podpowiada dziecięca fantazja. Pomyślcie nad rymowanką, która oswoi niebezpieczne owady. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
Annaporada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-01 22:26:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.