przytyłam :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 11:00   #31
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez mu_minka1988 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o dietę to bardziej chodziło mi o dietę kopenhadzka. nie wytrzymałabym takiej diety.

W mojej okolicy najbliższy basen, siłownia, aerobik jest w odległości przeszło 30km. :-( kiedyś był aerobik 6km ode mnie i miałam ze siostra chodzic ale w zeszlym miesiacu dziewczyna która go prowadziła zrezygnowała. 30km to za daleko. za duże koszty dojazdu i zbyt dużo czasu na dojazd.

Sama teraz postaram się zmotywować do cwiczen i ograniczyć słodycze i przede wszystkim banany moja zguba. mimo że owoc to bardzo tuczący.

Kurcze tylko znam swoją wytrwałość a raczej jej brak. :-( a wy jak sobie z tym dajcie rade?
ja nie chodze na silke/fitness w ogole( pieniadze) ale cwicze cwiczenia z plyt cd takie z shape lub innyvch gazet. cwiczenia sa tez na youtube i na iplex.pl
do wyboru do koloru. robi sie cieplo mozna zaczac biegac/jezdzic na rowerze.

A co do diety to nawet nie probuj kopenhaskiej bo to nie dieta tylko glodowka i jojo cie zniszczy potem.
zacznij od ostawienia fast food i slodyczy, gazowanych napojow.
przestan jesc po 20.

i skoncz z wymowkami.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 11:48   #32
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: przytyłam :(

A ja ci proponuję ćwiczenia a nie tabletki Ja sobie czasami powtarzam 2 razy do roku czasem 3 To seria na brzuch trwa 42 dni a zajmuje na prawdę nie dużo czasu 5 minut w pierwszych dniach potem z 15 minut a w ostatnich dniach 25 to na prawdę nie dużo To aerobiczna szóstka weidera Tylko trzeba być systematycznym

Niby seria na brzuch ale na nogi też nie źle daje Na prawdę ci polecam

Edytowane przez tofaniutka
Czas edycji: 2011-03-16 o 11:50
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 12:18   #33
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez mu_minka1988 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o dietę to bardziej chodziło mi o dietę kopenhadzka. nie wytrzymałabym takiej diety.

W mojej okolicy najbliższy basen, siłownia, aerobik jest w odległości przeszło 30km. :-( kiedyś był aerobik 6km ode mnie i miałam ze siostra chodzic ale w zeszlym miesiacu dziewczyna która go prowadziła zrezygnowała. 30km to za daleko. za duże koszty dojazdu i zbyt dużo czasu na dojazd.

Sama teraz postaram się zmotywować do cwiczen i ograniczyć słodycze i przede wszystkim banany moja zguba. mimo że owoc to bardzo tuczący.

Kurcze tylko znam swoją wytrwałość a raczej jej brak. :-( a wy jak sobie z tym dajcie rade?
1. Dieta kopenhadzka to nie dieta to bardzo niezdrowa głodówka i nikt normalny by na takim czymś nie wytrzymał pozostając szczęśliwym i zadowolonym.
Przeczytaj sobie np. jadłospis który ja podałam albo jadłospisy dziewczy na redukcji na wątkach na dietety. Takie straszne? To jest normalne smaczne jedzenie tyle, że zdrowsze i mniej kcal'owe.

2. Ja przez 3,5 roku dojeżdzałam komunikacją dzień w dzień na uczelnię oddaloną ode mnie ponad 30km, żyję i mam się dobrze więc znowu robisz problem z byle czego. Inna sprawa - skoro nie chcesz nic poświęcać i nie chcesz się niczego wyrzekać to nie oczekuje że coś się w twojej sytuacji zmieni.
Poza tym ćwiczyć można w domu więc to też żadna wymówka. Wystarczy ćwiczyć np. 3 razy w tygodniu po 45 minut.

3. Normalnie sobie dajemy radę. Jedzenie takich posiłków jakie ci podałam to przyjemność a nie kłopot (mi tak jedzenie dużo bardziej smakuje niż fast foody, tłuste schabowe czy tony ciast więc jestem zadowolona) a ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 45 minut to żaden problem.

Cytat:
Napisane przez tofaniutka
A ja ci proponuję ćwiczenia a nie tabletki Ja sobie czasami powtarzam 2 razy do roku czasem 3 To seria na brzuch trwa 42 dni a zajmuje na prawdę nie dużo czasu 5 minut w pierwszych dniach potem z 15 minut a w ostatnich dniach 25 to na prawdę nie dużo To aerobiczna szóstka weidera Tylko trzeba być systematycznym

Niby seria na brzuch ale na nogi też nie źle daje Na prawdę ci polecam
To doczytaj jeszcze o tym na co jest polecane a6w bo na pewno nie są to ćwiczenia skierowane dla osób z nadwagą które chcą się odchudzać
Głownie dlatego, że nie powodują redukcji tkanki tłuszczowej.
a6w jest dobre dla osób z niskim % tkanki tł. a i tak w porównaniu z normalnym treningiem to byle jakie efekty daje
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:07   #34
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez mu_minka1988 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o dietę to bardziej chodziło mi o dietę kopenhadzka. nie wytrzymałabym takiej diety.
No to zdaj sobie sprawę, że nie na tym polega mądre odchudzanie się. Zdrowa dieta jest po prostu mniej tłusta i kaloryczna, ale posiadająca dużo składników odżywczych, dzięki którym nie będziesz chodziła głodna i niezadowolona. Poza tym dodaje więcej energii, więc może znajdziesz zapał do ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez mu_minka1988 Pokaż wiadomość
W mojej okolicy najbliższy basen, siłownia, aerobik jest w odległości przeszło 30km. :-(
Dojazd zająłby Ci 30-40 min. W dużym mieście w korkach to normalny czas dotarcia gdziekolwiek A jeżeli to taki duży problem możecie kupić z siostrą maty do ćwiczeń i jakąś płytę DVD z aerobikiem i ćwiczyć w domu.

Dla chcącego nic trudnego, a ty ewidentnie szukasz sobie wymówki
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek

Edytowane przez Juliette88
Czas edycji: 2011-03-16 o 13:10
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:09   #35
YaggaYo
Raczkowanie
 
Avatar YaggaYo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 298
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Wina nie leży tylko w tobie. Ta choroba strasznie spowalnia człowieka, jest ospały, ma mało energii, nic mu się nie chce... Właśnie tak jest.
Jak się bierze leki, to te objawy znikają.
Autorko, skoro tyjesz po lekach, to znaczy ,że masz źle dobraną dawkę!.
Ja też miałam okres, gdzie przytyłam, w żaden sposób nie mogłam tego zrzucić, ale dostałam euthyrox, trochę po nim schudłam, zapisałam się na tańce, wprowadzam powoli dietę ( a mam utrudnione zadanie, bo jestem wegetarianką ;p) i mam nadzieję że do wakacji będzie lepiej.
Także weź się za siebie, pojdz do lekarza, zeby zmienil Ci dawkę leku, napraw rowerek i do dzieła !
YaggaYo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:39   #36
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez YaggaYo Pokaż wiadomość
Jak się bierze leki, to te objawy znikają.
Autorko, skoro tyjesz po lekach, to znaczy ,że masz źle dobraną dawkę!.
Ja też miałam okres, gdzie przytyłam, w żaden sposób nie mogłam tego zrzucić, ale dostałam euthyrox, trochę po nim schudłam, zapisałam się na tańce, wprowadzam powoli dietę ( a mam utrudnione zadanie, bo jestem wegetarianką ;p) i mam nadzieję że do wakacji będzie lepiej.
Także weź się za siebie, pojdz do lekarza, zeby zmienil Ci dawkę leku, napraw rowerek i do dzieła !
Czasami dobranie dawki trwa bardzo długo i wcale tak ot raz dwa się nie przestaje mieć objawów... czasami sie idzie to lekarza naście razy, zmienia się dawki, zmienia się leki, a hormony nadal szybują wysoko ponad normę, nie chcą spadać, a człowiekowi się rzygać chce od wiecznej diety i mordowania się na siłowni, bo efektów nie ma.

edit:

A tę pokrzywę to taka z apteki? W torebkach? Bo też chce zacząć pić
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-03-16 o 13:42
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:25   #37
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Moje marzenie, nawet mam już upatrzony, muszę jeszcze "tylko" zebrać ponad 2 tysiące.

Fubizko, a ten model ze zdjęcia to jaki? Fajna wielkość.
Nie mam pojęcia wpisałam w google orbitrek, żeby zobrazować co to jest, bo nie każdy wie i wypadła mi ta stronka http://filesrr.trener.pl/index.php/m...id/2967/page/0

A co do doradzania diety - ja bym odradzała jakiekolwiek diety osobie, która choruje, bo to może się skończyć tragicznie. Jedynie może wykluczyć słodycze, nie jeść 3h przed snem, ryż zamiast makaronu itd. Nie można wykluczać grup produktów ani obniżać ilości spożywanych kalorii w stosunku do dziennego zapotrzebowania. To się może bardzo źle skończyć!

Dobra wiadomość: wiosna idzie, ćwiczenia na zewnątrz to sama przyjemność!

Autorko, a może jeśli za szybko się męczysz, to Nordic Walking?



Kijki kosztują niewiele, skoro piszesz że do najbliższego aerobiku masz 30km, to wnioskuję że mieszkasz w malutkim mieście albo na wsi => świetne warunki do nordic walkingu.
Bardzo dobrze wpływa na stan zdrowia, krążenie, pracę serca!
Muzyka na uszy, albo wsłuchiwać się w śpiew ptaków i w drogę!

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2011-03-16 o 14:26
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 14:43   #38
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: przytyłam :(

Ja jeszcze dorzucę bieganie, na to nie trzeba żadnych pieniędzy. ) Nordic walking też jest super sprawą.
Ja nie mam problemów z wagą, dopóki się ruszam: aerobic, (kiedyś bieganie), basen, rower (!!!). Słodycze jem umiarkowanie, (aktualnie 100 dni bez słodyczy), nie wiem, czy to zdrowe, ale od wielu lat nie jadam kolacji. Ostatni posiłek, który można nazwać kolacją jem przed 18:00 to kanapka lub jakiś owoc. Piję dużo wody, zielonej i czerwonej herbaty. Nie słodzę.
Od czasu do czasu zdarzają mi się jakieś grzechy żywieniowe, ale jedno jest pewne - kiedy zjem coś "na noc", bardzo źle śpię, rano czuję jakbym miała kamień na żołądku i powtarzam sobie: nigdy więcej.
Dla chcącego nic trudnego, tylko zacznij się ruszać i najlepiej na zewnątrz, powietrze i sport doda Ci energii.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-03-16 o 14:45 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:44   #39
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dorzucę bieganie, na to nie trzeba żadnych pieniędzy. ) Nordic walking też jest super sprawą.
Ja nie mam problemów z wagą, dopóki się ruszam: aerobic, (kiedyś bieganie), basen, rower (!!!). Słodycze jem umiarkowanie, (aktualnie 100 dni bez słodyczy), nie wiem, czy to zdrowe, ale od wielu lat nie jadam kolacji. Ostatni posiłek, który można nazwać kolacją jem przed 18:00 to kanapka lub jakiś owoc. Piję dużo wody, zielonej i czerwonej herbaty.
Dla chcącego nic trudnego, tylko zacznij się ruszać i najlepiej na zewnątrz, powietrze i sport doda Ci energii.
dobre buty do biegania trochę kosztują Biegałam w zwykłych sportowych i okrutnie przeciążało mi to kolana...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:49   #40
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
dobre buty do biegania trochę kosztują Biegałam w zwykłych sportowych i okrutnie przeciążało mi to kolana...
no właśnie - a z tego co doczytałam to Ty nie miałaś zbyt wielkiej nadwyżki kg
w przypadku autorki wątku to bieganie akurat nie jest najmądrzejszym pomysłem póki nie zrzuci trochę wagi, teraz to by było morderstwo dla stawów
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:56   #41
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
dobre buty do biegania trochę kosztują Biegałam w zwykłych sportowych i okrutnie przeciążało mi to kolana...
A na jakiej nawierzchni biegałaś? Czytałam sporo na temat biegania i zawsze podają, że dla amatora wystarczą zwykłe "adidasy", pod warunkiem, że biega po lesie, plaży, ogólnie miękkim podłożu.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 15:00   #42
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
ATo aerobiczna szóstka weidera Tylko trzeba być systematycznym
Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dorzucę bieganie, na to nie trzeba żadnych pieniędzy. ) .
Nioe ma to jak doradzic otylej osobie A6W i bieganie
Wezcie sie ogarnijcie
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:05   #43
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: przytyłam :(

No szczerze mówiąc, to wątpię, żeby osoba ważąca 80kg chciała (miała w ogóle siłę) biegać. Lepiej chyba zacząć od czegoś lżejszego, żeby się nie zniechęcić na starcie.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:07   #44
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
Nioe ma to jak doradzic otylej osobie A6W i bieganie
Wezcie sie ogarnijcie
To może faktycznie, bieganie jak Autorka trochę schudnie.
Ale od nastawienia: "nie umiem ćwiczyć" waga nie poleci.

Fajny cykl był w GW o bieganiu, nie pamiętam, żeby tam zabraniali otyłym osobom biegania, ale możliwe, nie byłam w takiej sytuacji, więc nie wiem.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:17   #45
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
A ja ci proponuję ćwiczenia a nie tabletki Ja sobie czasami powtarzam 2 razy do roku czasem 3 To seria na brzuch trwa 42 dni a zajmuje na prawdę nie dużo czasu 5 minut w pierwszych dniach potem z 15 minut a w ostatnich dniach 25 to na prawdę nie dużo To aerobiczna szóstka weidera Tylko trzeba być systematycznym

Niby seria na brzuch ale na nogi też nie źle daje Na prawdę ci polecam
Po co polecasz dziewczynie ćwiczenia, które mają rozbudowywać mięśnie, kiedy ona by chciała schudnąć (spalić tłuszcz, a nie rozbudować cokolwiek)?

Bieganie to kolejny niedobry pomysł, kiedy ktoś ma spory nadbagaż może sobie tym zrobić więcej szkody niż pożytku. Osoby z nadwagą/otyłe samą swoją wagą dodatkowo obciążają kolana i kręgosłup, a wyobraźcie sobie co może dziać się z takim kolanem przy biegu?

Rowerek jest dobrym aerobem dla osoby, która powinna unikać dodatkowego obciążania stawów. Marsze też są niezłe, nordic walking angażuje więcej mięśni i dodatkowo odciąża kolana (aczkolwiek, co do tanich kijków, trzeba uważać żeby przypadkiem nie kupić trekkingowych, które są podobne ale nie nadają się do nordica. Ja kijki typowo nordicowe kupiłam w decathlonie za ok.100 zl). Orbitrek też byłby łagodny dla stawów.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:18   #46
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: przytyłam :(

Ty chyba nie chcesz schudnąć.
Na siłownie za daleko to ćwiczyć nie można, diety też boskie wybierasz - kopenhaską.. ta...
Na youtubie ludzie zakładają konta i pokazują ćwiczenia które można wykonywać w domu.

I jak to nie ma rozmiarów 44 dla młodych osób?? Ostatnio byłam w pepco i były marynarki z primarka - same 40, 42, 44, 46 i 48. Ani jednej M. Rozmiar 44 spokojnie znajdziesz w sieciówkach, w c&a...

No i twoje podejście - chcesz brać jakieś śmieszne tabletki apetif? apefit? ale ćwiczyć to nie i dieta też odpada... No hej...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:23   #47
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość

No i twoje podejście - chcesz brać jakieś śmieszne tabletki apetif? apefit? ale ćwiczyć to nie i dieta też odpada... No hej...
Niestety, Jesli chodzi o odchudzanie to trzeba zmienic CALE swoje zycie (mowie tu o osobach, ktore maja duzo do zrzucenia, nie 3-4 kg). A ludzie z natury sa leniwi i niezbyt skorzy do zmian.

tutaj jest fajny artykul na temat psychologii otylosci. Przeczytaj go sobie autorko, moze dojdziesz do jakis fajynnnnch wnioskow
http://www.psychiatria.pl/txt/a,847,...C5%82o%C5%9Bci
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:31   #48
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
To może faktycznie, bieganie jak Autorka trochę schudnie.
Ale od nastawienia: "nie umiem ćwiczyć" waga nie poleci.
Od nordic walkingu się nie wywinie, bo u mnie głównie bawią się w to 80latki i zasuwają jak robociki, bo w przychodni można wypożyczyć za darmo kijki po 60 roku życia i jeszcze kurs robią za darmo jak się tym posługiwać Babcie i dziadkowie teraz takiej żywotności dostali, że aż miło popatrzeć.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 15:51   #49
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no właśnie - a z tego co doczytałam to Ty nie miałaś zbyt wielkiej nadwyżki kg
w przypadku autorki wątku to bieganie akurat nie jest najmądrzejszym pomysłem póki nie zrzuci trochę wagi, teraz to by było morderstwo dla stawów
Tzn. ja mam do zrzucenia teoretycznie 8 kg ale nawet 5 będzie sukcesem

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
A na jakiej nawierzchni biegałaś? Czytałam sporo na temat biegania i zawsze podają, że dla amatora wystarczą zwykłe "adidasy", pod warunkiem, że biega po lesie, plaży, ogólnie miękkim podłożu.
No ja głównie po asfalcie niestety bo taką raczej miałam tylko opcję. Dodatkowo biegałam z kumplem który był bosko wyposażony - szorty, pod tym legginsy termoaktywne, koszulka też termiczna, ipod na uszy i jedziemy.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 16:05   #50
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: przytyłam :(

Może umów się z paroma koleżankami i u tej, która ma największy salon z telewizorem ćwiczcie sobie wspólnie? Razem będzie łatwiej się zmobilizować.
I taki drobiazg, ale staraj się dużo ruszać niejako przy okazji: zamiast samochodem, to idź na pieszo, wysiądź przystanek lub dwa wcześniej, idź na spacer po obiedzie i tak dalej. Szukaj okazji do ruchu.
Idą ciepłe dni, więc może pomyśl o rolkach?
Nawet jeśli nie schudniesz sporo, to będziesz miała lepszą kondycję.


Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
No ja głównie po asfalcie niestety bo taką raczej miałam tylko opcję.
Podobno z takiego biegania po asfalcie to więcej szkody niż pożytku, bo strasznie stawy w kość dostają


Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Od nordic walkingu się nie wywinie, bo u mnie głównie bawią się w to 80latki i zasuwają jak robociki, bo w przychodni można wypożyczyć za darmo kijki po 60 roku życia i jeszcze kurs robią za darmo jak się tym posługiwać Babcie i dziadkowie teraz takiej żywotności dostali, że aż miło popatrzeć.
Bardzo fajnie
To u nas w Polsce?

A ja myślałam, że starsi ludzie to jak robociki zasuwają ino do kościoła, przychodni i na bazarek. Widać, ze to zapewne z braku lepszych alternatyw u niektórych.

Dzisiaj widziałam grubszą dziewczynę z kijkami właśnie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:06   #51
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Od nordic walkingu się nie wywinie, bo u mnie głównie bawią się w to 80latki i zasuwają jak robociki, bo w przychodni można wypożyczyć za darmo kijki po 60 roku życia i jeszcze kurs robią za darmo jak się tym posługiwać Babcie i dziadkowie teraz takiej żywotności dostali, że aż miło popatrzeć.
Ej, nie pisz tak, zaczynam się głupio czuć z moimi kijkami
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:07   #52
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ej, nie pisz tak, zaczynam się głupio czuć z moimi kijkami
Mam niedaleko las, może w sumie też warto by się nad kijkami zastanowić, mówisz, że za 100 da się sensowne kupić?

Tylko kto będzie ze mną chodził, bo sama po lesie to jakoś nie przepadam
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:12   #53
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: przytyłam :(

po bulwarze Gdyńskim kupa ludzi zasuwa ;p nawet zakonnice :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:13   #54
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: przytyłam :(

Wiesz, na samym mówieniu, że dieta nie jest dla Ciebie, a ćwiczyć Ci się nie chce, to daleko nie zajedziesz.
My tu wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ten problem ma podłoże chorobowe, ale odpowiednia dieta i ćwiczenia mogą tylko pomóc. Tylko to wszystko musi dziać się pod okiem lekarzy. Ja wiem, że najłatwiej jest sobie wmówić, że jesteśmy w sytuacji beznadziejnej, z której nie ma wyjścia, ale kiedy już się wkręcimy w ten wir i zaczniemy widzieć efekty, to będzie to jeszcze większym motorem dla nas.
Najważniejsze, żeby spróbować i wierzyć, że się uda i nie załamywać się. Mnie też bardzo ciężko było zabrać się do ćwiczeń i pracy nad sobą, ale kiedy w lustrze zaczęłam podziwiać efekty, to pomyślałam, że warto było. To banał stary jak świat, ale najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok, a później jest już łatwiej.
Tabletki wyrzuć przez okno najlepiej, same nie dadzą ŻADNYCH efektów. Jeśli możesz pozwolić sobie finansowo na wizytę u dietetyka, to polecam, tylko dobrego. Odwiedź też naszą wizażową Dietetykę i Fitness, dziewczyny posiadają tam naprawdę ogromną wiedzę.
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:15   #55
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mam niedaleko las, może w sumie też warto by się nad kijkami zastanowić, mówisz, że za 100 da się sensowne kupić?

Tylko kto będzie ze mną chodził, bo sama po lesie to jakoś nie przepadam
Da się. 109 zl, dokładnie Kupiłam sobie kijki firmy Gabel, jak poczytałam trochę o tym jakich szukać i jakie wybierać, żeby były sensowne. Zdaje się, że Gabel ma dobrą relację ceny i jakości. Widywałam jeszcze tańsze kijki gdzieś w necie, ale nie byłam pewna czy warto w nie inwestować. Nie były polecane nigdzie na forach, jakieś firmy o których nie słyszałam wcześniej. Są dość lekkie, mają dobre "rękawiczki" i wygodną rączkę.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2011-03-16 o 16:16
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:19   #56
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: przytyłam :(

No to muszę zapamiętać markę i przemyśleć zakup
Jakichś drogich na początek nie ma sensu kupować, podobnie jak skrajnego badziewia

Autorce wątku polecam też porady Wyraka (że też spod mojej klawiatury wyszły te słowa )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401661

i ogólnie fora:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=19 fitness
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=69 dietetyka

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2011-03-16 o 16:25
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:28   #57
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: przytyłam :(

Ja kupilam zwykle, badziewne bo stwierdzilam, ze i tak nie bede uzywac
A uzywam i w sumie jestem zadowolona nawet z tego mojego badziewia.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:13   #58
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie
To u nas w Polsce?

A ja myślałam, że starsi ludzie to jak robociki zasuwają ino do kościoła, przychodni i na bazarek. Widać, ze to zapewne z braku lepszych alternatyw u niektórych.
Jasne, że w Polsce Jest nawet Uniwerek 3 Wieku i całkiem fajne zajęcia tam mają, sama bym poszła
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 17:37   #59
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez mu_minka1988 Pokaż wiadomość
Wiem muszę się wziąć za siebie. Od jutra postaram się ćwiczyć chociaż brzuszki. Chociaż same brzuszki nic penie nie dadzą??? Rowerek 15 minut dziennie. Jak myślicie starczy? Na diecie nie wytrwam to wiem, ale spróbuje chociaż słodycze odrzucić.

Aerobik, inne zajęcia czy siłownia odpadają. Już byłam zdecydowana na aerobik, ale okazało się, że już nie ma w pobliżu mojej miejscowości gdzie mogłabym dojechać. Jakieś takie zajęcia najbliżej mnie są w odległości 30 km. Nie dam rady dojechać.
spalanie tłuszczu zaczyna się dopiero po 20 minutach ćwiczeń. wcześniej "robimy mięśnie". więc optymalnie to 40 minut. ok 5 razy tygodniowo.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 19:16   #60
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: przytyłam :(

tak was czytam i jeszcze sama te kijki kupię

jeszcze dodam na podsumowanie
w diecie i ćwiczeniach to najgorszy jest pierwszy tydzień - jak się to przetrwa to potem jest już tylko przyjemnie
organizm się szybko przestawia na "nowe" działanie i potem człowiekowi jest źle jak np. zje fastfooda, słodycze robią się za słodkie i nie potrafi się funkcjonować bez ćwiczeń
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.