przytyłam :( - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-11, 08:38   #211
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: przytyłam :(

No i niestety.
Upewniłam się dziś ostatecznie, że 3 kg muszę zrzucić. Pomimo regularnego ruchu pozwalałam sobie ostatnio na małe grzeszki i większe porcje, co skończyło się przybraniem na wadze.
Witaj dieto.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:35   #212
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: przytyłam :(

Przepraszam za takie wtargniecie, ale drecza mnie dwie kwestie i nie moge znalezc wlasciwej odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Kombinujecie Dziewczyny
Trzy łyzki płatków owsianych zagotować w małej ilości wody, dodać trochę mleka (1,5%) i łyżeczkę miodu. Bardzo dobre w smaku, bardzo zdrowe, reguluje metabolizm i jak pisałam dobrze robi na włosy.
A poza tym robi sie to bardzo szybko.
A niegotowane z jogurtem? To mnie od dawna zastanawia. Nieugotowanych zjada się wtedy więcej, ale nie zawsze jest czas nawet na te kilka minut gotowania. Chyba, że wieczorem sobie przygotować, ale można zapomnieć... Dobra, wymówki szukam
I druga sprawa... picie godzinę przed spaniem szklanki ciepłego mleka 3,5% nie jest chyba dobrym pomysłem? Mam taki zwyczaj i podświadomie czuje, ze to nie pomaga w utrzymaniu stalej wagi, a szczególnie schudnieciu
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:53   #213
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez kocim Pokaż wiadomość
A niegotowane z jogurtem? To mnie od dawna zastanawia. Nieugotowanych zjada się wtedy więcej, ale nie zawsze jest czas nawet na te kilka minut gotowania. Chyba, że wieczorem sobie przygotować, ale można zapomnieć... Dobra, wymówki szukam
Ja nie jestem zwolenniczką surowych płatków, bo mam wrażenie, że mi jelita kaleczą Są za twarde na surowo, poza tym one podczas gotowania pęcznieją a jesli ich nie ugotujemy pęcznieją nam w żołądku i jelitach i stąd potem te wszystkie problemy ze wzdęciami.
Mnie przygotowanie sobie owsianki zajmuje ok 10 minut więc nie jest to bardzo czasochłonne a pracochłonne wcale.

Cytat:
Napisane przez kocim Pokaż wiadomość
I druga sprawa... picie godzinę przed spaniem szklanki ciepłego mleka 3,5% nie jest chyba dobrym pomysłem? Mam taki zwyczaj i podświadomie czuje, ze to nie pomaga w utrzymaniu stalej wagi, a szczególnie schudnieciu
Ja generalnie lubię mleko i jego przetwory, nie zgadzam się z tym, że dorosłe ssaki nie powinny pić mleka, bo go nie trawią. Ja trawię
I często piję mleko wieczorem (szczególnie zimą, takie z cynamonem fajnie rozgrzewa), moze byc nawet i 3,5%. Problem nie w samym mleku wypitym wieczorem ale raczej w tym co jemy w ciągu całego dnia. Ja uznaję, że jesli nie przejadam się, nie pcham w siebie "śmieci" itd. to mleko na wieczór sobie mogę wypić z czystym sumieniem Dla mnei to co jem, to nie jest dieta ale styl jedzenia i nie będe sobie wszytskiego odmawiała przez całe życie przecież.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:58   #214
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: przytyłam :(

jak chcesz sie wspomagac do odchudzania to skombinuj sobie olejek z wiesiolka, zawiera to co wszystkie te tabsy na odchudzanie za krocie.
Pij do tego zielona herbate i duzo wody, zeby oczyscic organizm.
No i samo branie takich rzeczy nic nie da jesli nie zmieni sie diety i nie zacznie cwiczyc.
Naprawde, 30min spacerku dziennie wystarczy w zupelnosci na poczatek.
A dieta powinna byc zdrowym odzywianiem. Jak nie zmienisz swoich nawykow to zadna dieta nic nie da bo efekt jojo murowany a wiadomo, z tym jeszcze ciezej stracic na wadze.

"Leczniczymi składnikami wiesiołka są przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a najważniejszym z nich jest kwas gamma-linolenowy (GLA).Organizm człowieka nie potrafi sam go produkować, a z pożywieniem dostarczany jest w niewielkich ilościach.
Kwas gamma-linolenowy jest nam niezbędny, ponieważ dzięki niemu prawidłowo rozwijają się tkani nerwowe, mięśniowe i wiele innych. GLA gwarantuje nam prawidłową wagę ciała, zawdzięczamy mu właściwy poziom cholesterolu we krwi, zdrowy wygląd skóry, zdrowe włosy oraz mocne paznokcie.
Wiesiołek zawiera kwasy tłuszczowe, które poprawiają równowagę hormonalną, a zawarty w nim magnez łagodzi stany lękowe, bóle piersi i uderzenia gorąca.
Kwas gamma-linolenowy, który zawiera olej z wiesiołka pobudza spalanie tłuszczu. dzięki niemu nasz organizm wytwarza prostaglandyny, są one odpowiedzialne za rozpoczęcie spalania tłuszczu w tzw. brunatnej tkance tłuszczowej otaczającej nasze narządy ."*

__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-04-11 o 11:05
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:06   #215
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
metabolizm o ile sie orientuje konczy sie procesem w toalecie. jezeli wiec stal sie on (ten ostatni proces) bardziej regularny, to nasuwa mi sie skojarzenie, ze uregulowal sie metabolizm, a nie same procesy trawienne. Bo procesy wchlaniania sa przed wizyta w kibelku.
A activia po prostu bardzo mi smakowala i jej konsystencja, jako jogurtu pitnego odpowiadala mi najbardziej.
Proces trawienie-wydalanie kończy się toaletą, metabolizm to co innego Metabolizm to przede wszystkim reakcje chemiczne zachodzące w organizmie, a kontekście diety chodzi najbardziej o to z jaką szybkością organizm spala (nie trawi! może trawić wolno ale spalać szybko) dostarczane mu składniki. Spala je ponieważ różne procesy metaboliczne wymagają energii i w zależności od tego jak szybko i intensywnie te procesy przebiegają, tyle energii "zeżrą". Nie jestem specjalistą, ale zdaje się, że tak to wygląda mniej więcej. Ludzie często mylą zupełnie te dwie kwestia i uważają, że jak z wydalaniem jest u nich ok, to metabolizm też mają ok, a to wcale nie musi iść ze sobą w parze.
Trawienie jest jednym z procesów metabolicznych, ale tylko jednym ze sporej grupy, nie jedynym

A co do mleka na noc, to ja bym jednak unikała, chyba że to dla kogoś ważne, zapewnia jakiś tam komfort, wtedy ja obstaję jednak za komfortem psychicznym, nawet kosztem wypicia na kolację porcji węglowodanów i tłuszczu Ale wolałabym to mleko zamienić na chudsze nieco...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:41   #216
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez kocim Pokaż wiadomość
Przepraszam za takie wtargniecie, ale drecza mnie dwie kwestie i nie moge znalezc wlasciwej odpowiedzi.



A niegotowane z jogurtem? To mnie od dawna zastanawia. Nieugotowanych zjada się wtedy więcej, ale nie zawsze jest czas nawet na te kilka minut gotowania. Chyba, że wieczorem sobie przygotować, ale można zapomnieć... Dobra, wymówki szukam
I druga sprawa... picie godzinę przed spaniem szklanki ciepłego mleka 3,5% nie jest chyba dobrym pomysłem? Mam taki zwyczaj i podświadomie czuje, ze to nie pomaga w utrzymaniu stalej wagi, a szczególnie schudnieciu
Bez przesady,zrobienie owsianki zajmuje tyle samo czasu co zrobienie kanapek itp. Ja zalewam płatki odrobiną wrzącej wody,przykrywam talerzem. W tym czasie miksuję banana,kostkę czekolady. Dodaję do płatków owsianych,zalewam 100ml zimnego mleka i gotowe. Nie zajmuje to więcej niż 5 min.
A mleko 3.5%tł. to raczej kiepski pomysł,zarówno na redukcji jak i utrzymaniu. A co dopiero wypite przed spaniem
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:08   #217
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: przytyłam :(

Ależ lenia z siebie zrobilam Po prostu rano zawsze sie spiesze i wsypanie tych platkow do jogurtu wydaje sie znacznie szybszym rozwiazaniem niz znalezienie naczynia, ugotowanie, poczekanie na ostygniecie i zjedzenie
Ostatnio staram sie wiecej ruszac i mniej jesc, wiec troche sie przerazilam, ze moze przez to mleko "stoje w miejscu" i gdyby nie ono, to dawno bym sie pozbyla tego, co mi przeszkadza (bo tego nie jest zbyt wiele, ale spodnie sa niebezpiecznie ciasne ostatnio).
Mleko dam na sniadanie z platkami (gotowanymi) i dorzuce wiecej ruchu. Na razie mam ok.5 godz. szybkiego marszu w tyg. (i dodatkowo jedna rozciagania/aerobicu) i najwyrazniej to za malo (chociaz jeszcze pol roku temu bylo w sam raz) Dlatego szukam bledu.
A z dieta wiem, ze na stale, ale czasem i tak cos zjem niezdrowego (wszystko wina chlopaka bo mi dostarcza smakolyki! dobra, dobra, to nie jego wina, wiem o tym doskonale), ale widze, ze potrafie zjesc mniej niz kiedys albo odmowic. Mniej mysle o jedzeniu, wiec mam wiecej czasu na inne sprawy.
Ale sie rozpisalam, wiec koncze
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 15:12   #218
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez kocim Pokaż wiadomość
Ależ lenia z siebie zrobilam Po prostu rano zawsze sie spiesze i wsypanie tych platkow do jogurtu wydaje sie znacznie szybszym rozwiazaniem niz znalezienie naczynia, ugotowanie, poczekanie na ostygniecie i zjedzenie
Ostygnięcie odpada jak dolejesz zimnego mleka
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:16   #219
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Proces trawienie-wydalanie kończy się toaletą, metabolizm to co innego Metabolizm to przede wszystkim reakcje chemiczne zachodzące w organizmie, a kontekście diety chodzi najbardziej o to z jaką szybkością organizm spala (nie trawi! może trawić wolno ale spalać szybko) dostarczane mu składniki. Spala je ponieważ różne procesy metaboliczne wymagają energii i w zależności od tego jak szybko i intensywnie te procesy przebiegają, tyle energii "zeżrą". Nie jestem specjalistą, ale zdaje się, że tak to wygląda mniej więcej. Ludzie często mylą zupełnie te dwie kwestia i uważają, że jak z wydalaniem jest u nich ok, to metabolizm też mają ok, a to wcale nie musi iść ze sobą w parze.
Trawienie jest jednym z procesów metabolicznych, ale tylko jednym ze sporej grupy, nie jedynym
wydawalo mi sie, ze metabolizm mozna okreslic jako trawienie, wchlanianie, przetwarzanie i wydalanie. W skrocie. Nie jestem biologiem, wiec poprawnych zwiazkow, enzymow, nazw reakcji chemicznych nie znam. Ale fakt, moze uzylam zlego okreslenia. Jednak nie chcialam by tyczylo sie to jedynie trawienia, bo nie tylko zauwazylam. duzo lepiej moj organizm zaczal gospodarowac energia, kiedys po2h bylam glodna, a po takim sniadaniu nie bylam ani senna, ani ociezala, ani glodna przez nawet 5,6h. jednak zawsze staralam sie cos tam przegryzac, by kompletnie nie rozregulowac sobie organizmu. Dlatego nie wiem czy to jedynie proces trawienny sie wyregulowal, czy tez cos wiecej. NIe wmienia to faktu, ze czulam sie po tym wyjatkowo dobrze Ale jak wiadomo, kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje na niektore pokarmy. np teraz, odkad jadam wiecej ryb, salatek, w ogole nie mam potrzeby na fast foody. A jak mieszkalam w pl, czasem mnie nachodzilo na frytki, albo kanapke z niezdrowym miesem, po ktorym bylo mi niedobrze dwa dni. teraz tego nie ma...z czego to wynika? Organizm zmienil swoja gospodarke enzymow? Moge powiedziec, ze na pewno cos sie stalo, bo np zaczelam inaczej pachniec, delikatniej. Nawet moj facet stwierdzil, ze sie zmienilam...hmm..co o tym sadzicie?
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:25   #220
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ostygnięcie odpada jak dolejesz zimnego mleka
Z kawa robie tak od dawna, a z platkami jakos na to nie wpadlam (kiedys chyba tez tak robilam, ale lata leca, to szare komorki mi sie wypalaja, a przeciez nie pije).
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 06:59   #221
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

W weekend 2 imprezy i nieco nagrzeszyłam (lody w dużej ilości i tego typu sprawy). Przez chwilę miałam ochotę tym piep... (bo skoro dwa dni jadłam za dużo, niezdrowo, to walić to - i tak przytyję - i takie tam histerie). Jednak zebrałam się do kupy, stwierdziłam "OK, zdarza się, teraz spokojnie zaczynamy nowy tydzień, będzie dobrze". I jest dobrze, dużo piję, jem regularnie. Najbardziej jednak humor poprawia mi mój masażysta (nie TŻ, naprawdę zaczęłam chodzić do masażysty ) - miałam już dwa razy robiony drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem klasycznym (wprawdzie mam siostrę masażystkę w domu, ale cóż - łapą nie ruszy , chociaż bym jej zapłaciła) i raz masaż gorącą czekoladą całego ciała (to akurat nie było dla urody skóry, ale dla relaksu i rzeczywiście - czułam się jak dzidziuś w łonie matki, ale musiałam się przełamać - w końcu oglądał mnie w negliżu obcy facet, muszę jednak przyznać, że skrępowanie mega szybko minęło - to jak wizyta u lekarza, człowiek się wyłącza). I jest efekt - spodnie mi łatwo wchodzą na uda (ledwo umiałam wcisnąć przed zabiegiem), skóra lepiej wygląda. Działa mi to na wyobraźnię - że jeżeli się nie poddam, nie zacznę podjadać, to będzie coraz lepiej, zdrowiej. Powoli włączam w to ćwiczenia - na razie napinanie i aktywowanie mięśni, których nie używam lub rzadko używam (zestaw polecony przez masażystę). Będzie dobrze .
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 07:06   #222
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Będzie dobrze .
Oczywiście, nie ma innej opcji
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:15   #223
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przytyłam :(

Doris, serio te masaże takie fajne? Ja miewam tylko zdrowotne na kręgosłup
Aż muszę sprawdzić na czym ten drenaż limfatyczny polega
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:20   #224
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: przytyłam :(

Hehe.
Ja dzisiaj ujrzalam na wadze (pomimo grzesznego weekendu) cyferki, ktore by swiadczyly o tym, ze schudlam juz w sumie 15 kg.
Ale niestety to przez wino wypite wczoraj, wieczorowa pora
ale i tak sie ciesze

Ja tez bym poszla na taki masaz, ale niestety, poki co nie stac mnie na to wiec musze sie zadowalac domowymi sposobami (krem+folia)
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:41   #225
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Doris, serio te masaże takie fajne? Ja miewam tylko zdrowotne na kręgosłup
Aż muszę sprawdzić na czym ten drenaż limfatyczny polega
Fajne i polecam - byłam w szoku, gdy okazało się, że po drenażu spodnie gładko wchodzą na uda. Jednak co innego masaż domowym sposobem (nawet wykonywany z dużym poświęceniem przez TŻ), a co innego, gdy ktoś się na tym zna. Bałam się tylko, że to będzie bolało, ale okazuje się, że nie boli. Przy okazji nasłuchałam się o tym, że "Ty to się nie masz czym przejmować" (miło usłyszeć takie słowa ). Miphuhiz również uważałam, że mnie nie stać, ale co innego cena w salonie, a co innego jak ktoś masuje w domu; jak policzyłam ile mnie czasami kolejne kremy i inne kosmetyki kosztują - a niestety, u mnie chęć do wsmarowywania tego kończy się na kilku razach - to okazuje się, że masaż wychodzi tanio. Gościa zresztą z czystym sumieniem mogę polecić, ale Ty chyba nie z okolic Bytomia?

Ps. Drenaż limfatyczny jest na opuchnięcia, zatrzymaną wodę - chyba coś takiego. On to jakoś tam nazywa - poprawa czegoś tam skóry (na "t"). Limfa ma lepiej krążyć i takie tam. Zapytam dzisiaj.

Ps. 2: Kupiłam płatki jęczmienne, błyskawiczne. Generalnie polecają to gotować 4-5 minut. A jeżeli to tylko zaleję wrzątkiem w pracy i zostawię do ostygnięcia. Można to jeść w takiej formie. Nie mam jak tego tu ugotować.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-04-12 o 07:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:58   #226
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: przytyłam :(

zazdroszcze wam. ja oczywiscie wczoraj poleglam, dzis albo jutro dostane okres, wiec cuzje sie jak kupa i co wyladowalo w moim brzuchu? kanapka z nutella. :/ czuje sie jak trep, dupa i beznadziejny kretynek. :[
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:05   #227
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: przytyłam :(

Ja płatki jak jem, to tylko zalewane gorącą wodą, nigdy nie gotuję

Ależ mnie naszła ochota na taki masaż.. tylko znaleźć dobrego masażystę to też nie lada wyzwanie..
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:06   #228
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
Hehe.
Ja dzisiaj ujrzalam na wadze (pomimo grzesznego weekendu) cyferki, ktore by swiadczyly o tym, ze schudlam juz w sumie 15 kg.
Ale niestety to przez wino wypite wczoraj, wieczorowa pora
ale i tak sie ciesze
Ale to w końcu schudłas te 15 kilo czy nie? Czy to tylko przez wino Ci się wzrok zmącił?


Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Fajne i polecam - byłam w szoku, gdy okazało się, że po drenażu spodnie gładko wchodzą na uda. Jednak co innego masaż domowym sposobem (nawet wykonywany z dużym poświęceniem przez TŻ), a co innego, gdy ktoś się na tym zna. Bałam się tylko, że to będzie bolało, ale okazuje się, że nie boli. Przy okazji nasłuchałam się o tym, że "Ty to się nie masz czym przejmować" (miło usłyszeć takie słowa ). Miphuhiz również uważałam, że mnie nie stać, ale co innego cena w salonie, a co innego jak ktoś masuje w domu; jak policzyłam ile mnie czasami kolejne kremy i inne kosmetyki kosztują - a niestety, u mnie chęć do wsmarowywania tego kończy się na kilku razach - to okazuje się, że masaż wychodzi tanio. Gościa zresztą z czystym sumieniem mogę polecić, ale Ty chyba nie z okolic Bytomia?

Ps. Drenaż limfatyczny jest na opuchnięcia, zatrzymaną wodę - chyba coś takiego. On to jakoś tam nazywa - poprawa czegoś tam skóry (na "t"). Limfa ma lepiej krążyć i takie tam. Zapytam dzisiaj.

Ps. 2: Kupiłam płatki jęczmienne, błyskawiczne. Generalnie polecają to gotować 4-5 minut. A jeżeli to tylko zaleję wrzątkiem w pracy i zostawię do ostygnięcia. Można to jeść w takiej formie. Nie mam jak tego tu ugotować.
Gdzieś wyczytałam teraz, że nie jest taki drenaż wskazany dla osób z problemami z naczyńkami. Prawda to?


Platki można spokojnie tylko zalać goracą wodą, tylko wtedy trzeba dłużej trochę poczekac aż zmiękną.

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
zazdroszcze wam. ja oczywiscie wczoraj poleglam, dzis albo jutro dostane okres, wiec cuzje sie jak kupa i co wyladowalo w moim brzuchu? kanapka z nutella. :/ czuje sie jak trep, dupa i beznadziejny kretynek. :[
Gupia jesteś Jedna kanapka raz na jakiś czas nic Ci nie zrobi
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:10   #229
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: przytyłam :(

Lubo ano prawda, nie zaleca się, bo naczynka pękają i się siniaki robią Ja mam ten kłopot, że po masazu, nawet takim domowym, wykonanym własnoręcznie taką szczotką z wypustkami mam sińce jak ofiara przemocy domowej Nie wyobrażam sobie jak mogłyby wyglądać moje uda po drenażu
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 08:16   #230
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Lubo ano prawda, nie zaleca się, bo naczynka pękają i się siniaki robią Ja mam ten kłopot, że po masazu, nawet takim domowym, wykonanym własnoręcznie taką szczotką z wypustkami mam sińce jak ofiara przemocy domowej Nie wyobrażam sobie jak mogłyby wyglądać moje uda po drenażu
Kurcze. Ja aż tak źle nie reaguję ale jednak mam problem naczyńkowy...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 08:56   #231
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
(...)
Gdzieś wyczytałam teraz, że nie jest taki drenaż wskazany dla osób z problemami z naczyńkami. Prawda to?

Platki można spokojnie tylko zalać goracą wodą, tylko wtedy trzeba dłużej trochę poczekac aż zmiękną.
(...)
Nie wiem, nie pytałam. Bardzo łatwo mi się robią siniaki, mam słabe naczynka, ale nie zauważyłam, aby udom to szkodziło. Może zależy co się masuje. Szkoły masażu (tak z przymrużeniem oka) są podobno dwie: "niemiecka" (jak nie boli, to nie działa) - moja siostra tak masuje, masakra i "przede wszystkim nie szkodzić" - czyli metody mniej inwazyjne, rozłożone w czasie - ja chyba mam to drugie, bo nic nie bolało, nic mi się złego nie dzieje.

Dzięki za info o płatkach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:37   #232
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Gościa zresztą z czystym sumieniem mogę polecić, ale Ty chyba nie z okolic Bytomia?
mnie poleć, MNIE!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:03   #233
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
mnie poleć, MNIE!
Aaa, Śląsk.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:04   #234
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Aaa, Śląsk.
Oczywiście
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:07   #235
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Oczywiście
Pozwoliłam sobie wysłać koleżance PW.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:22   #236
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Pozwoliłam sobie wysłać koleżance PW.
A ja pozwoliłam sobie odpisać
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:33   #237
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale to w końcu schudłas te 15 kilo czy nie? Czy to tylko przez wino Ci się wzrok zmącił?




Gdzieś wyczytałam teraz, że nie jest taki drenaż wskazany dla osób z problemami z naczyńkami. Prawda to?


Platki można spokojnie tylko zalać goracą wodą, tylko wtedy trzeba dłużej trochę poczekac aż zmiękną.



Gupia jesteś Jedna kanapka raz na jakiś czas nic Ci nie zrobi
tez bym sie przeszla na taki masaz hm...i na jakis oslidny pedicure, bo to co robie w domu, to po dwoch dniach jakby nic nie bylo robione ... wiec moze znajde jakies kompleksowe belle etre.
a ta jedna kanapka nie zaszkodzi, ale dzis juz spodnie ciezko sie zakladaly grr

nie wiem, rzuccie jakims optymizmem chudnieciowym...za tydzien jade do polski na swieta i jak ja sie mojemu facetowi pokaze? Z krzykiem ucieknie ze pasztet do niego przyjechal...
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 10:41   #238
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Ja tego swojego masażystę zapytam o boczki - czy to również da się potraktować tym drenażem limfatycznym, bo w udach dzisiaj czuję się o rozmiar mniejsza.

Ps. trochę się zaniepokoiłam i obejrzałam je w wc - siniaków i pękniętych naczynek nie stwierdzono, nie straszcie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 06:04   #239
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: przytyłam :(

Niestety, na boczki jedynie ćwiczenia. Drenaż, czy masaż nic tutaj nie da. Szkoda.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:29   #240
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: przytyłam :(

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Niestety, na boczki jedynie ćwiczenia. Drenaż, czy masaż nic tutaj nie da. Szkoda.
a jakie ?
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.