Łuszczenie się skóry głowy - szampon...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 18:55   #1
calella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54

Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?


Od długiego czasu mam ten problem..nie wiem nawet jak to "skategoryzować"..czy jako łupież suchy, łuszczenie się skóry głowy, zrogowacenia....(?..)w każdym razie są to małe białe 'łuski', zwłaszcza na czubku i z tyłu głowy, raczej nie typowy łupież, który sypie się na ubrania. Używam, właściwie już od kilku dobrych lat, szamponu SVR Xerial P (z mocznikiem). Jest to jedyny szampon(a wypróbowałam wiele różnych egzemplarzy), po którego użyciu moja skóra głowy jest 'uspokojona', nie swędzi, łuski wprawdzie nie znikają, ale też nie ma wysypu nowych, jak po użyciu innych szamponów. Ogólnie produkt ten jest bardzo dobry i jestem z niego zadowolona. Zostałabym przy nim jak długo bym mogła, gdyby nie fakt że jest dość drogi, ponad 50 zł...wystarcza mi na ok 1,5 miesiąca, jednak ta cena jest uciążliwa dla mojego portfela..Mam w związku z tym pytanie do Was, wizażanki, czy znacie jakieś szampony o podobnym działaniu do Xerialu P, ba, może nawet o podobnym składzie, ale TAŃSZE...chociaż odrobinę... PODPOWIEDZCIE PROSZĘ. Moze same używacie czegoś podobnego...Pozdrawiam.
calella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:29   #2
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Używam Polytaru raz w tygodniu - jest szampon dziegciowy, kosztuje koło 18 zł, a przez resztę dni Johnson's Baby I to pomaga na moje problemy (takie jak Ty masz, prawdopodobnie łuszczyca).
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-05-25 o 20:32
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 08:47   #3
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Ja sama mam problem ze skórą, byłam u dermatologa i przepisał mi płyn do skóry głowy, który nie bardzo mi pomaga, ale kupiłam sobie szampon w aptece PHYSIOGEL PLUS ( z odżywką- jest też wersja bez odżywki), 150ml kosztuje ok. 30zł, ale jest bardzo wydajny, używa się małą ilość do mycia włosów i głowa mniej swędzi, natomiast czytałam opinie na temat szamponu EMOLIUM (szamponu mogą używać zarówno dorośli jak i dzieci od 1 miesiąca życia), kosztuje za 200ml również ok. 30zł, jak najbardziej się nadaje do suchej skóry i przy tym nie natłuszcza włosów, więc można go stosować na co dzień, dla większych problemów ze suchą skórą jest też dostępna emulsja do suchej skóry głowy
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 09:43   #4
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Cytat:
Napisane przez turekdi Pokaż wiadomość
Ja sama mam problem ze skórą, byłam u dermatologa i przepisał mi płyn do skóry głowy, który nie bardzo mi pomaga, ale kupiłam sobie szampon w aptece PHYSIOGEL PLUS ( z odżywką- jest też wersja bez odżywki), 150ml kosztuje ok. 30zł, ale jest bardzo wydajny, używa się małą ilość do mycia włosów i głowa mniej swędzi, natomiast czytałam opinie na temat szamponu EMOLIUM (szamponu mogą używać zarówno dorośli jak i dzieci od 1 miesiąca życia), kosztuje za 200ml również ok. 30zł, jak najbardziej się nadaje do suchej skóry i przy tym nie natłuszcza włosów, więc można go stosować na co dzień, dla większych problemów ze suchą skórą jest też dostępna emulsja do suchej skóry głowy
Emulsję do suchej skóry głowy mam i również polecam. Dzięki niej przestał mnie tak swędzieć skalp, nie sypie się z niego. Do tego właśnie Polytar i Johnson's Baby.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 15:03   #5
calella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Czytałam szerzej o Emolium i Physiogel Plus i jestem ciekawa jak wygląda dostepność tych szamponów - czy można je dostać w większości aptek? Może w Superpharmie ktoś widział...?(tam czesto maja promocje na swoje produkty).
calella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 15:16   #6
Fairy 86
Przyczajenie
 
Avatar Fairy 86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

moj znajomu uzywał szamponu Clobex ale on jest na recepte. Sluchaj ale jezeli masz tak jak mówisz łuske we włosach to to chyba nie jest łupież - moze powinnas wybrać do lekarza dermatologa i zapytaj wtedy o ten Clobex.
Fairy 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:19   #7
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

W SuperPharmie mają i Physiogel, i Emolium. W większości aptek również będą.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 08:48   #8
bumbumm
Przyczajenie
 
Avatar bumbumm
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 29
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

mój brat miał bardzo duży łupież i potem właśnie jakieś strupki... i umył głowe moim dove do nawilżania skóry głowy i mu pomogło bardzo.... wiem że też probował vichy i tez super można kupic w aptece
bumbumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 14:30   #9
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Używam Polytaru raz w tygodniu - jest szampon dziegciowy, kosztuje koło 18 zł, a przez resztę dni Johnson's Baby I to pomaga na moje problemy (takie jak Ty masz, prawdopodobnie łuszczyca).
polecam....sama używam...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 21:09   #10
ulusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar ulusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Hej, mam bardzo podobny problem, chociaż wiem, że rodzajów i przyczyn łuszczenia się skóry głowy mogą być miliony. Używałam chyba wszystkich możliwych szamponów przeciwłupieżowych, od tych najtańszych po naprawdę drogie i NIC nie pomagało. Gdzieś na wizażu ktoś polecał emulsję Emolium, ale ona też nie pomogła (trochę redukuje swędzenie). Chwilowo uratował mnie dermatolog, który co prawda nie zdradził mi, co to za tajemnicza choroba, ani jaka jest jej przyczyna, ale przepisał mi Diprosalic, który naprawdę zadziałał! Śmierdzi toto spirytusem, ale pomaga. Problem polega na tym, że płyn ten jest na receptę a ja teraz jestem za granicą do końca czerwca :/ gdybym wiedziała, że buteleczka tego płynu jest taka mała (wystarczyła mi na 3 tygodnie) i że będzie on tak skuteczny, poprosiłabym o receptę na dwa opakowania. Więc zalecam wizytę u dermatologa, bo ja bujałam się z tym przez jakieś dwa lata i po użyciu Diprosalicu plułam sobie w brodę, że nie poszłam z tym wcześniej do lekarza
ulusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:44   #11
calella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Kupiłam ostatecznie szampon nawilżający Emolium, jako tą tańszą "alternatywę" dla sprawdzonego, aczkolwiek drogiego SVR Xerial P. Dziś rano umyłam głowę, bałam się że jak spojrzę w lustro to zobaczę wysyp białych łusek, jednak nie było tak źle..myślałam że moja skóra negatywnie zareaguje na ten specyfik, zdziwiłam się więc pozytywnie. Fakt, że mimo iż szampon jest ' nawilżający', to trochę wysuszył mi włosy, zwłaszcza na końcach...zobaczę jak będzie się zachowywać skóra głowy przy następnych myciach. Choć trzeba przyznać, że dobra firma robi swoje..-Xerial P nawilżał lepiej. Ale ta cena.. Stwierdzam koniec końców jednak, ze Emolium nie jest taki zły. Dzięki za podpowiedź
calella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 22:53   #12
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Nie jest to przypadkiem lupiez tlusty?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 11:03   #13
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

można zarówno kupić te szampony i płyn w zwykłej aptece jak i przez internet, ja kupiłam na terenie tesco i mieli dostępne oba, a skoro skóra swędzi i jest sucha to chyba nie może to być tłusty łupież, po Physiogel mnie nadal trochę głowa swędzi, więc bardziej polecam Emolium, przede wszystkim nie natłuszcza włosów a skórę głowy, a na końcówki, aby nie były zbyt suche, bo sama mam z tym problem, używam serum na końcówki z Avonu- taki tłusty olejek i pomaga, zwłaszcza że używam często prostownicy
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 10:27   #14
Daggmaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Polecam Clobex (http://www.clinicalpharmacology.com/...9/clob000b.jpg). Sama nie mam łuszczycy głowy, ale opiekuje się główką mojego chłopaka . Kilka dni temu był u dermatologa który gdy sie dowiedział że Mój używa także od czasu do czasu zwykłych szamponów (m.in.head & shoulders) to zakazał mu ich stosowania, powiedział że takie szampony dla osób z łuską tylko szkodzą. Wyjasniło to jego pogarszającą się sytuację na głowie czyli grubszą i większą ilość płatów łuski. Jeśli zależy ci na zminimalizowaniu łuski na głowie lepiej stosuj te przeznaczone właśnie na łuszczycę bo inaczej będzie sie z ciebie sypać biały śnieg jakby zima była .
Ja smaruje mu też Cocoisem (http://blog.luszczyce.pl/images/posty/cocois.jpeg) . Może zapach nie jest przyjemny gdy go masz na głowie, ale przeciez później i tak umyjesz ją , a i tak chyba lepiej pośmierdziuchowac chwilę wieczorem niż sypać się całymi dniami. Ja często mu tez cocoisem smaruje rano , nie wychodzimy cały dzień by lepiej lek zadziałał i dopiero wieczorem on myje głowę, następnie po umyciu od razu te czerwone miejsca po usunietej łusce smaruje jeszcze przed snem dermovate w formie płynu (http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...1RUd5gREyA&t=1). Trochę piecze ale bardzo pomaga . Trzeba uważać też by nie chlapnąć na oko bo będzie źle....

Na cudy nie licz, bo jak masz łuszczyce to ciezko bedzie sie jej pozbyc, ale mozesz zminimalizowac kruszenie na głowie i swędzenie przynajmniej tymi specyfikami. Łuska może cie męczyć długie lata , ale moze tez z dnai na dzien, tak jak sie pojawila, zniknąc, nadzieja przeciez zawsze umiera ostatnia.

Polecam też wizyte u dermatologa, ale nie u byle jakiego , szukaj takiego który sie dobrze na tym zna. Unikaj takich co beda sie ciebie sami pytali co bys chciała dostać w recepcie ...W Gdańsku jest bardzo dobry, nazywa się Mario Smętek , do niego własnie chodzi mój chłopak , gdyby nie on to pewnie bym w domu miała snieżyce .


No i korzystaj ze słońca , bo ono tez działa pozytywnie na usuwanie łuski , tylko musi słońce dochodzić do skóry głowy , więc polecam warkoczyki , bo wtedy odkrywasz skóre , mężczyznom polecam natomiast ścięcie włosów na łyso lub przynajmniej tuż przy skórze głowy.

Edytowane przez Daggmaa
Czas edycji: 2011-06-03 o 10:36
Daggmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 09:15   #15
kasicam24
Raczkowanie
 
Avatar kasicam24
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 165
GG do kasicam24
Dot.: Łuszczenie się skóry głowy - szampon...?

Mi pomógł w 90% zwykły szampon SYOOS - ten z niebieskim paskiem/przeciwłupierzowy.

Łuska juz mi na czoło wchodziła a przedziałek skrobałam aby móc wyjść z domu. Teraz jest super po pół roku mycia tym szamponem. Wiem, że to dziwnie brzmi ale stosowałam wcześniej 3 lecznicze na łuszczycę i nic.
__________________
Człowiek mądrzeje z wiekiem, tylko że zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Start 05.03.2012 - 79kg
CEL I: 65kg
CEL II:56kg
Jest (-5,8kg)
kasicam24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.