Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 17:08   #3271
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mosia07 Pokaż wiadomość
jeżeli Alma przez to że ma w składzie parafinę może wysuszać włosy, jaki polecacie olejek który by je nawilżył?

Najlepiej sprawdzic na swoich wlosach. Mi oleje na parafinie np sluza, mam b gladkie wlosy.
__________________
olejowanie wlosow

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:09   #3272
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Mi Amla Dabur nic nie wysusza, wręcz przeciwnie. Ale ja jej używam tylko na mokre włosy.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 20:18   #3273
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mosia07 Pokaż wiadomość
jeżeli Alma przez to że ma w składzie parafinę może wysuszać włosy, jaki polecacie olejek który by je nawilżył?
Ja bym na twoim miejscu spróbowała olejków na bazie kokosa. dziewczyny tu zachwalały Heenare. niestety sama jej jeszcze nie stosowałam, ale włosy po niej ponoć się super błyszczą. Amla Dabur nawet na parafinie nie koniecznie tak działa na wszystkich, mogłabyś poprosić o odlewkę, żeby spróbować...
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 08:42   #3274
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

dziewczyny mam pytania- gdzie kupujecie te swoje specyfiki do wlosow? Prosze niech kazda napisze gdzie. Na co zwracac uwage czytajac sklad i producenta ( bo okazuje sie ze ten sam specyfik moze miec rozny sklad) Czy uzywacie Anli z mazidel w proszku jako odzywki?
I czy jest gdzies spis opisanych w tym watku specyfikow do wlosow w formie np sesa- robi to i to
amla robi to i to...
cos takiego... Please...:p rosi:

chcialabym tez zapuscic wlosy. mam je juz do ramion farbuje henna wiec nie sa zniszczone.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:03   #3275
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

wejdź na helfy.pl tam są wszystkie opisy olejów....
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:05   #3276
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Hej dziewczyny, ja właśnie po raz pierwszy olejowałam CASTOR-em.
Obserwacja:
-Całkiem nieźle się zmywa ( zmywam VATIKĄ migdałową)
-Zapach nie jest przesadnie drażniący
-Włosy są lśniące i mięciutkie
-Super się rozczesują
-Ja po jednym użyciu (ok 16 godzin trzymania na głowie) zauważyłam poprawę stanu końcówek!!!

Obawy:
Po pierwszym użyciu tego nie zauważyłam, ale obawiam się, że CASTOR będzie mi przyciemniał włosy a jestem "lodową blondynką" więc moje obawy uważam za uzasadnione!

Będę opisywać działanie tego olejku, może ktoś się nim zainteresuje i może faktycznie pomoże
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 15:35   #3277
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
wejdź na helfy.pl tam są wszystkie opisy olejów....

dzieki weszlam na Helfy i na sklep Ecospa- kurcze znow strace majatek ech...
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 17:26   #3278
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

nie ty jedna takie życie włosomaniaczek :P
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 18:42   #3279
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytania- gdzie kupujecie te swoje specyfiki do wlosow? Prosze niech kazda napisze gdzie. Na co zwracac uwage czytajac sklad i producenta ( bo okazuje sie ze ten sam specyfik moze miec rozny sklad) Czy uzywacie Anli z mazidel w proszku jako odzywki?
I czy jest gdzies spis opisanych w tym watku specyfikow do wlosow w formie np sesa- robi to i to
amla robi to i to...
cos takiego... Please...:p rosi:

chcialabym tez zapuscic wlosy. mam je juz do ramion farbuje henna wiec nie sa zniszczone.
ja kupuję na helfach; czytając skład zwracam uwagę żeby olej nie był na parafinie i tyle
opis działania poszczególnych olejów jest na helfach
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:06   #3280
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
ja kupuję na helfach; czytając skład zwracam uwagę żeby olej nie był na parafinie i tyle
opis działania poszczególnych olejów jest na helfach
Co do parafiny, to w niektorych olejach dziala jak zaden inny - ja np. uzywam Amli Gold i Vatiki migdalowej na parafinie i po tych olejach mam piekne wlosy, bo czystych zawsze sie pusza po kilku godzinach.
__________________
olejowanie wlosow

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 20:12   #3281
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Mi po prostu szkoda jest wywalać kasę na oleje na parafinie; helfy i tak nieźle windują ceny w górę, więc jak już zamawiam to wolę kupić jakiś bardziej odżywczy olej
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 12:47   #3282
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

po stosowaniu Amli Dabur przez kilka miesięcy mogę się wypowiedzieć

mam włosy prosto-falowane, niewiadomo jakie, Amla super je wygładza, włosy są "okiełznane" do tego super się błyszczą, są miękkie i nawilżone, i zauważyłam to nie tylko ja, ale też koleżanki.

Co do zapachu, to raz miałam taką sytuację, że aż ciężko mi się wstawało od tego smrodu, ale teraz jest ok

nie podgrzewam, nakładam na suche włosy na noc
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 06:40   #3283
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
ja kupuję na helfach; czytając skład zwracam uwagę żeby olej nie był na parafinie i tyle
ja też.
Czasami zamawiam również na allegro. Wiem, że niektórzy się obawiają, ale jest taniej, a ja od "zawsze" kupuję przez internet.

Dziewczyny, mam do was pytanie: czy przez olejowanie końcówki mogą sie szybciej wysuszać i kruszyć? Obstawiałabym gorący nawiew w pracy, ale zabezpieczam je kokosem i jedwabiem (jak radziła jakaś dziewczyna na wątku zdrowe i piękne). Bardzo zależy mi żeby urosły(mam ślub we wrześniu), a one się tak "odwdzięczają"

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
mam włosy prosto-falowane, niewiadomo jakie, Amla super je wygładza, włosy są "okiełznane" do tego super się błyszczą, są miękkie i nawilżone, i zauważyłam to nie tylko ja, ale też koleżanki.
Też mam nie wiadomo jakie: kiedyś się mocno falowały, teraz są raczej proste. Aha, przepraszam, jak je umyje i są jeszcze mokre, to się bardzo mocno falują na całej długości. Suche są raczej proste, z czasami pojedynczą falą

Edytowane przez ajriss
Czas edycji: 2012-01-23 o 06:37
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 09:01   #3284
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do was pytanie: czy przez olejowanie końcówki mogą sie szybciej wysuszać i kruszyć? Obstawiałabym gorący nawiew w pracy, ale zabezpieczam je kokosem i jedwabiem (jak radziła jakaś dziewczyna na wątku zdrowe i piękne). Bardzo zależy mi żeby urosły(mam ślub we wrześniu), a one się tak "odwdzięczają"
Wręcz przeciwnie, po olejach końce powinny być mniej podatne na uszkodzenia i łamanie, w moim przypadku to się sprawdziło, a miałam z tym duży problem. Ale jeżeli masz już teraz końce w złym stanie, to oleje ich nie posklejają, więc się same wykruszą. Ja bym podcięła z 2 cm, mimo że Ci pewnie szkoda, ale zapuszczanie połamańców nie ma sensu, szkoda oleju.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 14:10   #3285
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad Heenarą z helfy.pl, ale ciągle mają artykuł "chwilowo niedostępny" ( w pojemności 100ml) i nie wiem, kiedy to się zmieni :/ Chciałabym kiedyś wypróbować olejek Khadi, ale stopuje mnie wysoka cena, nie wiem, czy warto...
Czy kupujecie olejek Heenara z innych żródeł niż helfy? Zależy mi właśnie na tej małej pojemności na wypróbowanie
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 14:33   #3286
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do was pytanie: czy przez olejowanie końcówki mogą sie szybciej wysuszać i kruszyć? Obstawiałabym gorący nawiew w pracy, ale zabezpieczam je kokosem i jedwabiem (jak radziła jakaś dziewczyna na wątku zdrowe i piękne). Bardzo zależy mi żeby urosły(mam ślub we wrześniu), a one się tak "odwdzięczają"
A jakiego używasz oleju? Może Ci nie służy? Może kokos nie jest dla Ciebie? Albo to wina jakiegoś innego kosmetyku?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 18:55   #3287
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad Heenarą z helfy.pl, ale ciągle mają artykuł "chwilowo niedostępny" ( w pojemności 100ml) i nie wiem, kiedy to się zmieni :/ Chciałabym kiedyś wypróbować olejek Khadi, ale stopuje mnie wysoka cena, nie wiem, czy warto...
Czy kupujecie olejek Heenara z innych żródeł niż helfy? Zależy mi właśnie na tej małej pojemności na wypróbowanie
Proszę Na all i stacjonarnie widziałam Heenarę tylko w pojemnościach 200 ml. Była jeszcze aukcja za 31 zł ale chwilowo jej nie ma. Ja sobie kukam na te aukcje już od dłuższego czasu i mniej więcej wiem potem co po ile stoi.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 20:29   #3288
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A jakiego używasz oleju? Może Ci nie służy? Może kokos nie jest dla Ciebie? Albo to wina jakiegoś innego kosmetyku?
właśnie miesiąc temu jeszcze nie widziałam takich spustoszeń na swoich końcówkach... Używam Vatiki i jedwabiu/ew. z biosilku serum. Na długość kokos mi służył i raczej byłam bardzo zadowolona. Mam też tez sezamowy bringharaj(świetny!), amlę ale dabur i właśnie ona mi wysuszała...
od zawsze męczę swoje włosiątka, ale jakoś wyglądały (nie reklamowe, ale nie odstraszające) i bardzo szybko rosły. Teraz mało tego, że przystopował się porost, to właśnie te końcówki. Długość mam prawie do zapięcia stanika, ale często takie długie miałam. Myślałam, że może to stres, ale końcówki?
Dodam, że rozjaśniam chemicznie (muszę), prostowałam albo kręciłam na lokówkę przez 5 lat 2 razy w tygodniu (w sumie rzadziej). Ale zeszłam z cieniowania i teraz prawie prawie mam jednakową długość. Ostatnio(we wrześniu) podcinałam gorącymi nożyczkami i byłam bardzo zadowolona...

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie, po olejach końce powinny być mniej podatne na uszkodzenia i łamanie, w moim przypadku to się sprawdziło, a miałam z tym duży problem. Ale jeżeli masz już teraz końce w złym stanie, to oleje ich nie posklejają, więc się same wykruszą. Ja bym podcięła z 2 cm, mimo że Ci pewnie szkoda, ale zapuszczanie połamańców nie ma sensu, szkoda oleju.
Wiem, wiem, oleje tez stosuje na długość i na skalp. Może to jednak ta dmuchawa tak wysusza... aż mi skóra się od niej sciąga :/

Edytowane przez ajriss
Czas edycji: 2012-01-23 o 20:24
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 20:40   #3289
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
właśnie miesiąc temu jeszcze nie widziałam takich spustoszeń na swoich końcówkach... Używam Vatiki i jedwabiu/ew. z biosilku serum. Na długość kokos mi służył i raczej byłam bardzo zadowolona. Mam też tez sezamowy bringharaj(świetny!), amlę ale dabur i właśnie ona mi wysuszała...
od zawsze męczę swoje włosiątka, ale jakoś wyglądały (nie reklamowe, ale nie odstraszające) i bardzo szybko rosły. Teraz mało tego, że przystopował się porost, to właśnie te końcówki. Długość mam prawie do zapięcia stanika, ale często takie długie miałam. Myślałam, że może to stres, ale końcówki?
Dodam, że rozjaśniam chemicznie (muszę), prostowałam albo kręciłam na lokówkę przez 5 lat 2 razy w tygodniu (w sumie rzadziej). Ale zeszłam z cieniowania i teraz prawie prawie mam jednakową długość. Ostatnio(we wrześniu) podcinałam gorącymi nożyczkami i byłam bardzo zadowolona...
Masz winowajcę, wiec zamiast zwalać na oleje zastanów się czy rzeczywiście musisz aż tak katować je i rozjasniaczem i lokowką i prostownicą. Może słabszy rozjasniacz? Od kiedy stosuję amlę /a mam właśnie Dabur/ wlosy podcinam raz na pół roku, a ostatnie rozdwojone końcówki widziałam u Siebie lata temu
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 20:43   #3290
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Proszę Na all i stacjonarnie widziałam Heenarę tylko w pojemnościach 200 ml. Była jeszcze aukcja za 31 zł ale chwilowo jej nie ma. Ja sobie kukam na te aukcje już od dłuższego czasu i mniej więcej wiem potem co po ile stoi.
No właśnie wiem, jak wygląda sprawa na allegro, bo często sprawdzam, czy nie wskoczyły nowe aukcje. A szkoda mi wydać 30-parę zł na coś kiepskiego, dlatego zależy mi na małej butelce. Helfy sobie w kulki lecą, bo ten ich "chwilowy brak" trwa od ładnych 2 miesięcy chyba, zarówno jeśli chodzi o małą Heenarę, jak Bhiringaraj.
Jak skończy mi się Vatika to pewnie będę zmuszona kupić Heenarę w większej butelce
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 20:58   #3291
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Masz winowajcę, wiec zamiast zwalać na oleje zastanów się czy rzeczywiście musisz aż tak katować je i rozjasniaczem i lokowką i prostownicą. Może słabszy rozjasniacz? Od kiedy stosuję amlę /a mam właśnie Dabur/ wlosy podcinam raz na pół roku, a ostatnie rozdwojone końcówki widziałam u Siebie lata temu
Rozumiem, ale myślisz, że dopiero teraz to wyszło? Też podcinałam zawsze 2 razy do roku, więcej nie musiałam. Suszarki ostatnio używałam ze 3 lata temu i to kilka razy. Nie prostuje i nie kręcę od 2 miesięcy. Poza tym zawsze stosowałam bardzo mocne ochronne spreje etc.

Nie zwalam na oleje, tylko może to słaba ochrona?

A poza tym jak już pisałam bardzo długo tak męczę włoski (od 12-14 lat). Może w końcu mi się zwróciło całe zło, które im wyrządzałam...

Edytowane przez ajriss
Czas edycji: 2012-01-23 o 21:00
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:04   #3292
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale myślisz, że dopiero teraz to wyszło? Też podcinałam zawsze 2 razy do roku, więcej nie musiałam. Suszarki ostatnio używałam ze 3 lata temu i to kilka razy. Nie prostuje i nie kręcę od 2 miesięcy. Poza tym zawsze stosowałam bardzo mocne ochronne spreje etc.

Nie zwalam na oleje, tylko może to saąba ochrona?
2 miesiące to trochę za malo by włosy się zregenerowały...Mocne spreje zawieraja silikony. Jeśli na silikony dawałaś olej to jak on mógł wniknąć i jeszcze doprawialaś to wysoką temperaturą lokowki i prostownicy...olej to nie cudotwórca. Przyłóż się do olejowania, zmniejsz stężenie wody utlenionej na niższą i pochwal sie za pół roku pięknymi wlosami
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 21:08   #3293
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
właśnie miesiąc temu jeszcze nie widziałam takich spustoszeń na swoich końcówkach... Używam Vatiki i jedwabiu/ew. z biosilku serum. Na długość kokos mi służył i raczej byłam bardzo zadowolona. Mam też tez sezamowy bringharaj(świetny!), amlę ale dabur i właśnie ona mi wysuszała...
od zawsze męczę swoje włosiątka, ale jakoś wyglądały (nie reklamowe, ale nie odstraszające) i bardzo szybko rosły. Teraz mało tego, że przystopował się porost, to właśnie te końcówki. Długość mam prawie do zapięcia stanika, ale często takie długie miałam. Myślałam, że może to stres, ale końcówki?
Dodam, że rozjaśniam chemicznie (muszę), prostowałam albo kręciłam na lokówkę przez 5 lat 2 razy w tygodniu (w sumie rzadziej). Ale zeszłam z cieniowania i teraz prawie prawie mam jednakową długość. Ostatnio(we wrześniu) podcinałam gorącymi nożyczkami i byłam bardzo zadowolona...

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------



Wiem, wiem, oleje tez stosuje na długość i na skalp. Może to jednak ta dmuchawa tak wysusza... aż mi skóra się od niej sciąga :/
Może być tak, jak Ci napisała Danusiaes, ale winna może być i Vatika (sam kokos nie służy każdemu, a do tego zioła, które mogą wysuszać...), i Biosilk (ma w składzie alkohol i też może wysuszać). Nosisz rozpuszczone włosy? Śpisz z mokrymi? Co do gorących nożyczek- słyszałam różne opinie, także i takie, że końcówki się po jakimś czasie mają gorzej, niż po tradycyjnym cięciu. Ja bym zrezygnowała z Biosilka na pewno, z Vatiki może też... i zastąpiłabym ją jakimś lekkim olejem bez ziół. A zamiast Biosilka lepszy CHI. Albo np. jedwab czy serum Biovax.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:41   #3294
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
2 miesiące to trochę za malo by włosy się zregenerowały...Mocne spreje zawieraja silikony. Jeśli na silikony dawałaś olej to jak on mógł wniknąć i jeszcze doprawialaś to wysoką temperaturą lokowki i prostownicy...olej to nie cudotwórca. Przyłóż się do olejowania, zmniejsz stężenie wody utlenionej na niższą i pochwal sie za pół roku pięknymi wlosami
Oj strasznie bym chciała się pochwalić pięknymi włoskami. Rozjaśniam na jogurtach(coś bardzo łagodnego-nie znam się), albo jeśli sama czasem robię odrosty to też łagodnymi farbami(na to się staram nie żałować pieniędzy). A siliKony w sprejach ochronnych zmywałam przed olejami, poza tym od 2 miesięcy nie tykam żelazek...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Może być tak, jak Ci napisała Danusiaes, ale winna może być i Vatika (sam kokos nie służy każdemu, a do tego zioła, które mogą wysuszać...), i Biosilk (ma w składzie alkohol i też może wysuszać). Nosisz rozpuszczone włosy? Śpisz z mokrymi? Co do gorących nożyczek- słyszałam różne opinie, także i takie, że końcówki się po jakimś czasie mają gorzej, niż po tradycyjnym cięciu. Ja bym zrezygnowała z Biosilka na pewno, z Vatiki może też... i zastąpiłabym ją jakimś lekkim olejem bez ziół. A zamiast Biosilka lepszy CHI. Albo np. jedwab czy serum Biovax.
Raczej noszę rozpuszczone, teraz po olejach się wyprostowują (dlatego lubiłam kokos-obciążał, wygładzał, nabłyszczał). Jak śpię z mokrymi, to zaplatam warkocz, bo mi mąż depcze po włoskach i wyrywa
chm, myślałam, że te gorące nożyce to odkrycie. Podetnę w takim razie teraz zwykłymi. Chi kupię może w tym tygodniu, bo już doczytałam w wątku zdrowe i piękne, że jest lepszy(jejku przeczytałam całe 4 pierwsze wątki i zrezygnowałam- czytam tylko ostatni).

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za podpowiedzi. Zmienię trochę pielęgnację i się pochwale/ ew. pożalę się

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

I jeszcze kilka ciekawostek dla maniaczek olejowania ;P. Rozmawiałam niedawno z panem z Dubaju i mówił, że oni olejują włosy codziennie, więc pewnie europejczykom to też nie zaszkodzi (chociaż ja to robię tylko przed myciem - 2 razy w tygodniu). Poza tym według ich wierzeń nie wolno myć głowę pod prysznicem. Tzn. woda nie może lecieć wprost na górę głowy, ponieważ (konwersacja była w j. angielskim) chmmm tracimy pewną życiową energie całego ciała, i włosy też jakoś na tym tracą. Więc albo głową w dół, albo metodą kubeczkową?
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 06:47   #3295
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
ja też.
Czasami zamawiam również na allegro. Wiem, że niektórzy się obawiają, ale jest taniej, a ja od "zawsze" kupuję przez internet.

czy moglabys podac sprawdzonego sprzedawce na Allegro? bo czasem mozna sie naciac niezle i z oszczednosci nici
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 10:53   #3296
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez ajriss Pokaż wiadomość
I jeszcze kilka ciekawostek dla maniaczek olejowania ;P. Rozmawiałam niedawno z panem z Dubaju i mówił, że oni olejują włosy codziennie, więc pewnie europejczykom to też nie zaszkodzi (chociaż ja to robię tylko przed myciem - 2 razy w tygodniu). Poza tym według ich wierzeń nie wolno myć głowę pod prysznicem. Tzn. woda nie może lecieć wprost na górę głowy, ponieważ (konwersacja była w j. angielskim) chmmm tracimy pewną życiową energie całego ciała, i włosy też jakoś na tym tracą. Więc albo głową w dół, albo metodą kubeczkową?
Ja w zasadzie olejuję włosy codziennie- przed każdym myciem (raz na dwa dni) nakładam olej, a po umyciu- też nakładam troszkę oleju, głównie na końcówki Włosy nie są obciążone, wręcz przeciwnie- np. olej kokosowy jest dla mnie świetnym stylizatorem fal.

Co do tego mycia z głową w dół- ja w to nie wierzę Ale ja i tak myję włosy z głową w dół, bo wtedy włosy mi się mniej plączą, łatwiej mi dokładnie rozprowadzić i szampon, i odżywkę. No i po myciu wygodniej mi się robi w tej pozycji masaż skóry głowy (przy okazji nakładania wcierki). Zauważyłam też, że taki masaż głowy w tej pozycji bardzo dobrze wpływa na moje zatoki
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 16:57   #3297
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Co do tego mycia z głową w dół- ja w to nie wierzę Ale ja i tak myję włosy z głową w dół, bo wtedy włosy mi się mniej plączą, łatwiej mi dokładnie rozprowadzić i szampon, i odżywkę. No i po myciu wygodniej mi się robi w tej pozycji masaż skóry głowy (przy okazji nakładania wcierki). Zauważyłam też, że taki masaż głowy w tej pozycji bardzo dobrze wpływa na moje zatoki
hahahaha, ja też nie wierzę, ale masaż tylko głową w dół.
każdy naród ma swoje zabobony....
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:05   #3298
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Może wiecie dziewczyny jak to jest z Heenarą, czy też przyciemnia włosy? Bo uzyłam jej dopiero kilka razy (zapach). Ma w składzie ecliptę i amlę a one przyciemniają w opisie o przyciemnieniu nic nie ma. Jakaś jasnowłosa używała jej dłuższy czas i wie może?
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 17:16   #3299
ajriss
Raczkowanie
 
Avatar ajriss
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków City :/
Wiadomości: 105
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez WarOfWorlds Pokaż wiadomość
Może wiecie dziewczyny jak to jest z Heenarą, czy też przyciemnia włosy? Bo uzyłam jej dopiero kilka razy (zapach). Ma w składzie ecliptę i amlę a one przyciemniają w opisie o przyciemnieniu nic nie ma. Jakaś jasnowłosa używała jej dłuższy czas i wie może?
Ja używałam Amli Dabur ona niby może przyciemniać. Nic się moim blond włosom nie stało, i z tego co czytałam jednej tylko dziewczynie na wątku chyba minimalnie ściemniały.

Kupiłam olej alterry i nałożyłam na końcówki. Po godzinie przy klimatyzacji w pracy olej wsiąkł :O
Ja jeszcze chciałąm się pochwalić: zamawiałam ten dżemik z helfów i do kosza wskoczyły heenara i odżywka sesa
ajriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:20   #3300
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Aha czyli raczej nie powinna ruszyć mojego średniego blondu Mi tam nawet mogłby sciemnieć, ale wole być wcześniej uprzedzona

Heenara jest fajna. Jak moje włosy nie lubią zbyt samego kokosa to ten olej taaak.
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA

Edytowane przez WarOfWorlds
Czas edycji: 2012-01-26 o 18:21
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.