Seboradin czy Petrole?-który lepszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-12, 10:11   #1
calella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54

Seboradin czy Petrole?-który lepszy?


zastanawiam się nad zakupem balsamu z żeń-szeniem i czarną rzodkwią do wł. suchych i zniszczonych Seboradin oraz balsamu do wł. ciemnych (bo takie mam) z chlorofilem Petrole.. czytałam, że w przypadku Seboradin zawiera ekstrakt z dziurawca (na pewno lotion), który w kontakcie ze słońcem może powodować fotouczulenia. poza tym pozostawia suche włosy. Z kolei Petrole.."zabarwia włosy lekko na bordowo"- pisała dziewczyna na jednym z forów...nieciekawie to brzmi
dziewczyny- stosowałyście te preparaty? jakie macie obserwacje? Seboradin czy Petrole? no, a może żaden..
calella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:09   #2
Patiisia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 537
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

Cytat:
Napisane przez calella Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad zakupem balsamu z żeń-szeniem i czarną rzodkwią do wł. suchych i zniszczonych Seboradin oraz balsamu do wł. ciemnych (bo takie mam) z chlorofilem Petrole.. czytałam, że w przypadku Seboradin zawiera ekstrakt z dziurawca (na pewno lotion), który w kontakcie ze słońcem może powodować fotouczulenia. poza tym pozostawia suche włosy. Z kolei Petrole.."zabarwia włosy lekko na bordowo"- pisała dziewczyna na jednym z forów...nieciekawie to brzmi
dziewczyny- stosowałyście te preparaty? jakie macie obserwacje? Seboradin czy Petrole? no, a może żaden..
Petrole nie używałam, ale seboradin- lotion z czarną rzodkwią już tak, i u mnie wcierany w skórę głowy nie wysuszał włosów, a zahamował wypadanie i przyspieszył ich wzrost Także polecam!
Patiisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 17:35   #3
Frappgold
Rozeznanie
 
Avatar Frappgold
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 812
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

No tak, bo Petrole jest z chlorofilem, przejrzyj składy . Ja kocham Seboradin z naftą kosmetyczną ten żółty z olejkiem sosnowym Polecam z zamkniętymi oczami :P

Edytowane przez Frappgold
Czas edycji: 2012-06-12 o 17:37
Frappgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 18:18   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

Od tego właśnie jest KWC
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:59   #5
Lone_Wolf
Przyczajenie
 
Avatar Lone_Wolf
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

Petrole nie miałam, ale Seboradin tak i to obie wersje (tą z żeń-szeniem i Niger). Ani szampon, ani balsam, ani lotion nie spowodowały u mnie jakiś niemiłych sensacji. Wręcz przeciwnie byłam z nich bardzo zadowolona, bo świetnie wpływały na włosy i skórę głowy. Obie serie przyspieszały u mnie przyrost, a w kontakcie ze słońcem (a sporo na nim przebywałam w tamtym czasie) nie powodowały żadnych fotouczuleń. Także ja również gorąco polecam, bo to świetne kosmetyki na problemy z włosami.
Lone_Wolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 10:15   #6
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

Ja używałam lotionu Seboradin Niger, a tego drugiego nie. Ale w sumie nie działał aż tak na moich włosach, szału nie było. Pojawiały się jedynie tzw. "baby hair", nowe włoski, i to był największy plus. Nie wysuszał także włosów. Owszem, włosy po preparacie były bardzo gładkie, ale okazało się przynajmniej u mnie, że to od tego masażu, ktory zaleca producent. Odstawiłam preparat i masowałam skórę głowy i włosy stały się gładkie u nasady Wypadania nie zmniejszył, a włosy nie rosły szybciej. Dla mnie to przeciętny produkt, ale nie zaszkodził w żadnym stopniu moim włosom.

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2012-06-14 o 10:16 Powód: zapomnienie
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:14   #7
Kamallah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 61
Dot.: Seboradin czy Petrole?-który lepszy?

Witam serdecznie !!

Pragnę podzielic się doświadczeniami z kosmetykami linii Seboradin.
Stosowałam go już w latach 80 więc jest mi doskonale znany.
Pierwsze opakowania w jakich był produkowany przypominały bardziej syrop na kaszel, bowiem zawartośc lotionu sprzedawana była w takich dużych butlach z przyciemnianego szkła.

Dziś Seboradin bardzo się zmienił. Estetyka zewnętrzna wzbudza zaufanie sprawiając wrażenie specjalistycznych preparatów przeciw wypadaniu włosów, i słusznie, bowiem jego skład nie uległ zmianom. To nadal ta sama doskonała receptura co dawniej, nawet tak samo "pachnie" jak dawniej

Z czystym sumieniem mogę polecic wypróbowany Inter Fragrances, Seboradin Niger, Lotion z czarną rzodkwią (nowa wersja)

Plusy:
odżywia włosy
przedłuża ich świeżość
zwiększa porost włosów
nie przetłuszcza
nie powoduje łupieżu
prosta aplikacja - dozownik

+/- bardzo intensywny zapach, nie wszyscy mogą go zaakceptowac, dlatego należy podejśc do tego specyfiku jak do leku.
Stosowałam Seboradin na noc dla lepszej regeneracji i żeby woń jego była mniej dokuczliwa za dnia.


Polecam do lotionu szampon i maskę dla wzmocnienia działania. Po ukończeniu kuracji pojawiły się u mnie tzw. "baby hair"

Kamallah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.