Lubicie HEY ? ;> - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-25, 15:38   #151
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez yellowsunshine Pokaż wiadomość
o, to muszę przesłuchać, bo nie kojarzę
Słuchaj koniecznie . Cała nowa płyta dużo zyskuje na koncercie, te emocje, głos Kasi, to jej ciepłe spojrzenie - jak dla mnie najlepszy polski zespół.
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 15:42   #152
yellowsunshine
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 258
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez eternal_a Pokaż wiadomość
Słuchaj koniecznie . Cała nowa płyta dużo zyskuje na koncercie, te emocje, głos Kasi, to jej ciepłe spojrzenie - jak dla mnie najlepszy polski zespół.
owszem, jest świetna jak byłam na koncercie, to trochę mówiła, że sie stresuje bo to były początki promowania tej płyty, ale naprawdę świetna kobitka co prawda, niektórzy mówili, że się totalnie zmienili, natomiast ja tak nie uważam, teraz ponagrywali troche inne utwory, ale bez przesady.
Nawiasem mówiąc, dla mnie to co zrobiła ze sobą Chylińska jest czymś ekgm...
yellowsunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 15:48   #153
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Płyta jest trochę inna, ale bez przesady nie ma co porównywać do Chylińskiej. Hey już jest długo na scenie więc to dobrze, że nie spoczęli na laurach tylko zaczęli szukać nowych inspiracji.
Na koncercie w Bydgoszczy, Kasia była podobno bardzo chora a mimo to wytrwała dzielnie. Szacunek
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 16:06   #154
yellowsunshine
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 258
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Płyta jest trochę inna, ale bez przesady nie ma co porównywać do Chylińskiej. Hey już jest długo na scenie więc to dobrze, że nie spoczęli na laurach tylko zaczęli szukać nowych inspiracji.
Na koncercie w Bydgoszczy, Kasia była podobno bardzo chora a mimo to wytrwała dzielnie. Szacunek
no wiem, wiem, ale tak mówię, że osobiście Chylińską lubiłam, moja mama jej słuchała ale teraz to co się z nią stało - to jest zmiana. A hey, tj. sama mówisz troche inne, ale nie jakoś o 180 stopni.
yellowsunshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 12:53   #155
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Uwielbiam Hey. Nigdy nie byłam na koncercie, ale sam zespół poznałam niedawno [po przygodzie z Verbą, jakże ambitnym polskim hh i różnym rodzajem Techna ]. Zakochałam się głównie w tekstach piosenek Mam też nową płytę i zgadzam się z przedmówczyniami, że płyta jest inna, ale nie tak inna jak np. Chylińskiej. Kasia nadal śpiewa świetnie, a muzyka ciągle ma w sobie jakiś przekaz
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:42   #156
Panna Niezdecydowana
Raczkowanie
 
Avatar Panna Niezdecydowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

ehhh... a mi nowa płyta jakoś zupełnie nie podchodzi (może poza Umieraj stąd-przyjemnie się słucha) podchodziłam do niej parę razy i nic... ale będę jeszcze próbować, uwielbiam Kasię
Panna Niezdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 18:47   #157
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez Panna Niezdecydowana Pokaż wiadomość
ehhh... a mi nowa płyta jakoś zupełnie nie podchodzi (może poza Umieraj stąd-przyjemnie się słucha) podchodziłam do niej parę razy i nic... ale będę jeszcze próbować, uwielbiam Kasię

Proponuję kolejne podejście, najlepiej z tekstami piosenek w ręce .

A tutaj coś dla fanów, Kasia o swojej nowej płycie
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 22:28   #158
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Wiatm wszytskie fanki Hey! Uwielbiam i ubóstwiam, listopadowy koncert wspominam wspaniale! Kasia jest magnetyczna, roztacza wokół siebie jakąś aurę, nawet nie wiem, jak to opisać Ma nieziemskie oczy, uroczy usmiech i oczywiscie cudowny glos. Kocham tą jej nieszablonowość, mądrość i podejscie do zycia. Nowa płyta mi się podoba, chociaz wiadomo, co Teksanski, to Teksanski

Edit: Zapomnialam dodać: nigdzie, nigdzie na świecie koncert Hey nie ma takiego niepowtarzalnego, swojskiego klimatu jak w Szczecinie

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2009-12-27 o 22:30
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:37   #159
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Wiatm wszytskie fanki Hey! Uwielbiam i ubóstwiam, listopadowy koncert wspominam wspaniale! Kasia jest magnetyczna, roztacza wokół siebie jakąś aurę, nawet nie wiem, jak to opisać Ma nieziemskie oczy, uroczy usmiech i oczywiscie cudowny glos. Kocham tą jej nieszablonowość, mądrość i podejscie do zycia. Nowa płyta mi się podoba, chociaz wiadomo, co Teksanski, to Teksanski

Edit: Zapomnialam dodać: nigdzie, nigdzie na świecie koncert Hey nie ma takiego niepowtarzalnego, swojskiego klimatu jak w Szczecinie

Swego czasu też wydawało mi się, że wole 'stary' Hey, jeszcze ten za czasów Banacha. Jednak po wsłuchaniu się w nową płytę, po ostatnim koncercie w Krakowie, stwierdziłam, że 'Miłość!Uwaga!Ratunku!Pom ocy!' jest magiczna .
Niestety, nie będę miała chyba okazji być na Heyu w Szczecinie, a szkoda, bo bardzo bym chciała.
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 23:02   #160
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

mnie nowa płyta tez się bardzo podoba Ciesze się, ze dalej jest w kilamcie prawdziwego Hey. Ale są piosenki które mogę sluchac dniami i nocami min "Cisza ja i czas" . Prawie codziennie przed snem slucham sobie "Gdy sen mnie zmorzy" . Lubię Kasię w duecie z Renatą Przemyk, jej solowe utwory (uwielbiam "Tfu")

A co do koncertu w Szczecinie-jesli będziesz kiedys miala okazję-naprawdę warto! Miesiąc temu był w domu kultury Slowianin-raczej niewielkie pomieszczenie, kameralna atmosfera, w czasie przerw między piosenkami ciągle bylo slychac glosy "Kasiu, jestes u siebie", "kochamy Cię" a kiedy powiedziała, ze trochę przytyla, miała okazję uslyszec, ze jest piękna

Cudowna atmosfera
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 10:29   #161
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Lubię. Nie jestem jakąś opętaną, bezkrytyczna fanką, jaką byłam przed wydaniem ostatniej płyty, ale dalej bardzo ich lubię. Zdecydowanie najlepszy polski zespół Kasia jest cudowną osobą, a jej teksty są dla mnie bardzo ważne, uważam, że ma ogromny talent. Co do nowej płyty, to - mimo przesłuchania wiele razy - jakoś mnie nie przekonała do końca. Byłam oczywiście na koncercie i chyba te piosenki jeszcze u mnie straciły, nie porywają mnie. Owszem, jest kilka świetnych piosenek, np. "Chiński urzędnik państwowy" lub "Boję się o nas", ale nie do końca tego spodziewałam się po Hey'u. Do mnie nie trafili, ale nie uważam, że jest źle, płytę mam i doceniam, mając nadzieję, że następnym razem nagrają coś bardziej w stylu "[sic!]"
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 10:40   #162
eternal_a
Zadomowienie
 
Avatar eternal_a
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 1 011
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
mnie nowa płyta tez się bardzo podoba Ciesze się, ze dalej jest w kilamcie prawdziwego Hey. Ale są piosenki które mogę sluchac dniami i nocami min "Cisza ja i czas" . Prawie codziennie przed snem slucham sobie "Gdy sen mnie zmorzy" . Lubię Kasię w duecie z Renatą Przemyk, jej solowe utwory (uwielbiam "Tfu")

A co do koncertu w Szczecinie-jesli będziesz kiedys miala okazję-naprawdę warto! Miesiąc temu był w domu kultury Slowianin-raczej niewielkie pomieszczenie, kameralna atmosfera, w czasie przerw między piosenkami ciągle bylo slychac glosy "Kasiu, jestes u siebie", "kochamy Cię" a kiedy powiedziała, ze trochę przytyla, miała okazję uslyszec, ze jest piękna

Cudowna atmosfera
Też lubię 'Ciszę...', jak byłam pierwszy raz na koncercie to właśnie zaczęli tą piosenką i mi się tak miło kojarzy . Z solowej twórczości Kasi uwielbiam płytę 'Puk! Puk!' i 'UniSexBlues'. 'Tfu' mi się bardzo miło kojarzy, płyta z tekstami Osieckiej jest również świetna, ale niestety teksty przypominają mi te mniej fajne chwile. Duet z Renatą Przemyk doskonały, żałuję, że nie słyszałam na żywo (słyszałam tylko wykonanie samej Renaty). Uwielbiam jeszcze duet z Pidżamą - Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie. Ja ogólnie to chyba uwielbiam wszystko co wiążę się z Kasią

Do Szczecina mam całe mnóstwo kilometrów, chociaż może kiedyś się uda .

Ostatnio na koncercie właśnie krzyknęliśmy 'Kochamy Cię Kasiu!' . Co do jej przytycia to prawda jest taka, że ile by nie przytyła i tak będzie piękna, ona ma w sobie coś magicznego, co sprawia że bije od niej taka pozytywna energia i właśnie piękno .
__________________
". . tylko podaruj mi coś czego nie zdobędę sama ( . . .)"
eternal_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:10   #163
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

witam
Ja też bardzo lubię ten zespół ;D Uważam że to jeden z najlepszych polskich zespołów
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:34   #164
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Oj, jak ja moglam zapomnieć o "Stąpamy..."! Uwielbiam to. Grabaż i Kasia brzmią tam świetnie, Kasia ma w tej piosence rewelacyjną barwę. Zresztą podobnie jak w "To co czujesz, to co wiesz" tez w duecie z Grabażem.

Dokladnie, nie wiem co to jest, ale od Kasi bije takie ciepło, pozytywna energia. Wptrując się w nią na żywo w glowie mialam tylko "jaka ona jest piękna". I żadna dmuchana lala w bikini prosto z mtv nie dorasta madame Nosowskiej do pięt. Ona jest piękna jako całokształt.

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2009-12-28 o 13:36
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:48   #165
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Uwielbiam Hey. Tak naprawdę poznałam twórczość tego zespołu dopiero teraz. Z ciekawości przesłuchałam ich najnowszą płytę i zakochałam się od pierwszej sekundy...Przepiękne aranżacje, mądre teksty. Po prostu Cudo Nie wiedziałam, że na polskim rynku są takie perełki jak:
-Hey
-Raz dwa trzy (ciekawe kiedy wydadzą nową płytę?)
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:16   #166
duhovka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 183
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Podbijam, żeby dołączyć do fanek zespołu HEY! Genialny twór...
duhovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:19   #167
Super Fotograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cały świat
Wiadomości: 356
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Nowa płyta wymiata. Zwłaszcza jeśli mowa o tekstach
Super Fotograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 23:00   #168
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Czy lubię ?!
Uwielbiam.

Zdecydowanie mój ulubiony zespół, jak i artystka.

Niesamowity głos, nieprzeciętne teksty z głębią.
Do tego skromna Kaśka!

Każda płyta ma coś w sobie,
jednak najlepsza to według mnie "Fire".

Pozdrawiam wszystkie fanki!
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 10:54   #169
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez rozczochranaa Pokaż wiadomość
Każda płyta ma coś w sobie,
jednak najlepsza to według mnie "Fire".

Pozdrawiam wszystkie fanki!
Zgadzam się To najlepsza płyta i mam do niej niesamowity sentyment
Zespół Hey kocham od początku ich istanienia, czyli od 2 klasy podstawówki Miałam nad łóżkiem ich plakat z autografem Kasi i jej rysunkami specjalnie dla mnie (mój brat był wtedy dziennikarzem muzycznym i załatwił młodszej siostrze) - zresztą do tej pory ten plakat posiadam

Z ich ostatniej twórczości strasznie podobała mi się płyta Unplugged - niesamowite aranżacje, niesamowity koncert, który oglądałam niezliczoną ilość razy na Mtv oraz na żywo w Sali Kongresowej

KOCHAM HEY
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 11:01   #170
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zgadzam się To najlepsza płyta i mam do niej niesamowity sentyment
Zespół Hey kocham od początku ich istanienia, czyli od 2 klasy podstawówki Miałam nad łóżkiem ich plakat z autografem Kasi i jej rysunkami specjalnie dla mnie (mój brat był wtedy dziennikarzem muzycznym i załatwił młodszej siostrze) - zresztą do tej pory ten plakat posiadam

Z ich ostatniej twórczości strasznie podobała mi się płyta Unplugged - niesamowite aranżacje, niesamowity koncert, który oglądałam niezliczoną ilość razy na Mtv oraz na żywo w Sali Kongresowej

KOCHAM HEY
O jezu jak ja Ci zazdraszczam
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:13   #171
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość

Z ich ostatniej twórczości strasznie podobała mi się płyta Unplugged - niesamowite aranżacje, niesamowity koncert, który oglądałam niezliczoną ilość razy na Mtv oraz na żywo w Sali Kongresowej

KOCHAM HEY
Również się do tego podepnę

pempek nie zechcesz pochwalić się tymi rysunkami?
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:22   #172
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez rozczochranaa Pokaż wiadomość
Również się do tego podepnę

pempek nie zechcesz pochwalić się tymi rysunkami?
hehe

Musiałabym poszukać plakatu u mamy w domu i go zeskanować, a to troszkę roboty
Było tam napisane, że dla mnie od Kasi i narysowany domek z dymiącym kominkiem oraz psiak, taki trochę jak jamniczek
Strasznie się tym plakatem szczyciłam jak byłam mała ale to były czasy... aż się łezka w oku kręci
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:28   #173
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Wbrew pozorom wspaniała pamiątka!

Jeśli jednak się znajdzie i nie sprawi to jakiś większych problemów - chętnie zobaczę
Bardzo specyficzny rysunek, wiele można też z niego odczytać.
Kaśka zawsze była skromna. I to w niej bardzo lubię, jako artystce,
świetnie się z nią rozmawia. Uwielbiam jej specyficzne zachowanie na koncertach - nerwowe ugniatanie ubrań rękoma, też bardzo specyficzne
Najlepsza polska wokalistka.
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 11:38   #174
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Cytat:
Napisane przez rozczochranaa Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom wspaniała pamiątka!

Jeśli jednak się znajdzie i nie sprawi to jakiś większych problemów - chętnie zobaczę
Bardzo specyficzny rysunek, wiele można też z niego odczytać.
Kaśka zawsze była skromna. I to w niej bardzo lubię, jako artystce,
świetnie się z nią rozmawia. Uwielbiam jej specyficzne zachowanie na koncertach - nerwowe ugniatanie ubrań rękoma, też bardzo specyficzne
Najlepsza polska wokalistka.
Wiesz co, poszukam
Przypomniałam sobie o nim i tak sobie myśle, że go walne na ściane w sypialni, bo i tak mam tam na ścianach plakaty
Dziś będę u mamy i go znajdę zrobię zdjęcia i wrzucę - tak, tak właśnie zrobie!
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 20:38   #175
rozczochranaa
Raczkowanie
 
Avatar rozczochranaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 267
Dot.: Lubicie HEY ? ;>

Ha, jednak zmobilizowałam?!
Owocnych poszukiwań!
__________________

"Kłopotliwe na świecie jest to, że idioci są pewni siebie, a ludzie rozsądni pełni wątpliwości."
rozczochranaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.