Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 09:33   #1381
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Dziewczyny jeszcze jedna rzecz z tego co zdążyłam zaobserwować to nie każdego zapycha to samo oraz zwracajcie uwagę na to że zapychający składnik który jest wymieniony w składzie na 7 czy 10 właściwie nie będzie zapychał. Ogólnie większość olejków będzie zapychać, mnie bardzo zapycha parafina, ale jeśli jest daleko w składzie to decyduje się na kupno takiego kosmetyku jedynie do ciała.
Podam wam 4 ciekawe kremy które ostatnio analizowałam składowo oraz dłuższy czas używałam z zadowalającym efektem:
1. Pierwszy który stosowałam: Bioderma Sebidum ,,Purifying Renovating Concentrate,, żel używałam na noc przez 1 miesiąc działał niczym peeling - wygładził nierówności na brodzie i po bokach. Na dzień stosowałam Hiluron Filler Eurecinu.
2.Avene Eluage, stosowałam przez miesiąc na noc wygładził skórę, wygładził brodę
,,0,, niedoskonałości.
3.,,Yves Rocher Cure Solutions,, rewelacyjny krem używam już 2 raz podczas zimy, fantastycznie nawilża poprzez natłuszczanie nie powoduje powstawania krostek, wyrównuje strukturę, cudownie pachnie.
4. Avene Hydrance Optimale normal to combination, na dzień krem nawilżająco ochronny, fajny pod makijaż z filtrem20.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:33   #1382
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, może mi pomożecie. Mam ogólnie cerę skłonną do zapychania, ale jeszcze jakbym ją źle traktowała, to bym sie nie dziwiła. Wina spada na:
-effaclar duo, bądź
- olej z orzecha włoskiego, bądź
- podkład mineralny Lily Lolo. (INCI:Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.)

No powiedzcie, co z tej trójki może mnie zapychac ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:52   #1383
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może mi pomożecie. Mam ogólnie cerę skłonną do zapychania, ale jeszcze jakbym ją źle traktowała, to bym sie nie dziwiła. Wina spada na:
-effaclar duo, bądź
- olej z orzecha włoskiego, bądź
- podkład mineralny Lily Lolo. (INCI:Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.)

No powiedzcie, co z tej trójki może mnie zapychac ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post34729975
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209

Na początek spróbuj odstawić olej. Jeśli to nie pomoże, zrezygnuj na jakiś czas z Lily Lolo. Weź pod uwagę, że w okresie upałów stan cery może ulec pogorszeniu pod wpływem czynników atmosferycznych i zwiększonego wydzielania potu. Inaczej niż poprzez testy nie dowiesz się, co powoduje "zapychanie", a może się nawet okazać, że nie jest to skutek uboczny stosowanych kosmetyków.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-14 o 11:00
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 10:54   #1384
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post34729975

Na początek spróbuj odstawić olej. Jeśli to nie pomoże, zrezygnuj na jakiś czas z Lily Lolo. Weź pod uwagę, że w okresie upałów stan cery może ulec pogorszeniu pod wpływem czynników atmosferycznych i zwiększonego wydzielania potu.
a co proponujesz do nawilżania zamiast oleju?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:14   #1385
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a co proponujesz do nawilżania zamiast oleju?
Może być żel, może być emulsja z niską zawartością fazy tłuszczowej. Może być dowolny kosmetyk, który wcześniej Ci służył. Żel HA + olej będzie już lepszym rozwiązaniem niż sam olej (choć niekoniecznie zadowalającym na dłuższą metę, nie każdemu odpowiada taka pielęgnacja). Polecam HA wzbogacone np. niacynamidem - u mnie spisuje się znacznie lepiej niż czysty HA. Dobranie kosmetyku przy cerze problemowej jest bardzo indywidualną sprawą.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-14 o 11:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:35   #1386
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Ethylhexyl

Hej dziewczyny! Wiecie może czy składnik Ethylhexyl powoduje zapychanie porów? W kremie jest podany sam Ethylhexyl, czytałam gdzieś że Ethylhexyl Stearate zapycha, ale nie wiem czy to jest to samo
Proszę pomóżcie!
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 17:39   #1387
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Ethylhexyl

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Wiecie może czy składnik Ethylhexyl powoduje zapychanie porów? W kremie jest podany sam Ethylhexyl, czytałam gdzieś że Ethylhexyl Stearate zapycha, ale nie wiem czy to jest to samo
Proszę pomóżcie!
O jaki krem chodzi?

Testy przeprowadzone na uszach króliczych wykazały silny potencjał komedogenny stearynianu etyloheksylu (Ethylhexyl Stearate, syn. Octyl Stearate) i palmitynianu etyloheksylu (Ethylhexyl Palmitate, Octyl Palmitate) [J. E. Fulton Jr., S. R. Pay, J. E. Fulton III, Comedogenicity of current therapeutic products, cosmetics, and ingredients in the rabbit ear, J. Am. Acad. Dermatol. 1984, 10(1); J. E. Fulton, Comedogenicity and irritancy of commonly used ingredients in skin care products, J. Soc. Cosmet. Chem. 1989, 40(6)]. Na pewno warto unikać kosmetyków, w których figurują wysoko w składzie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-25 o 01:17
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 15:34   #1388
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ethylhexyl

chodzi mi o BB krem Maybelline, z tego co pamiętam jest chyba na drugiej czy trzeciej pozycji szkoda,chyba nic nie znajdę dla siebie, już nie mam sił, co chwilę coś zapycha...
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:32   #1389
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Między Ethylhexyl a Palmitate jest zbędny przecinek.

Aqua/Water, Ethylhexyl, Palmitate, Glycerin, Octyldodecanol, Slica, Pentylene Glycol, Octyldodecyl Xyloside, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Isohexadecane, Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Copolymer, PEG-30 Dipolhydroxystearate, Sodium Dehydroacetate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Citric Acid, Polysorbate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Methylisothazolinone, Chamomilla Recutita Extract, Matricaria Flower Extract, Aloe.

Rzeczywiście skład ryzykowny. Komedogennie może działać także oktylododekanol, wg opracowania na podstawie artykułu M. Lanzeta, Comedogenic effects of cosmetic raw materials, Cosmet. Toilet. 1986, 101(2) ma wysoką ocenę 2/3.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-01-04 o 12:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:55   #1390
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Dzięki wielkie za pomoc, bo ja kompletnie tego nie ogarniam i się nie znam
A czy któryś z tych składników może mnie zapchać?
Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Dodam, że to Creme Puff Max Factor.

Edytowane przez asiuulkaa
Czas edycji: 2012-08-04 o 13:20 Powód: dodanie pytania
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 14:07   #1391
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za pomoc, bo ja kompletnie tego nie ogarniam i się nie znam
A czy któryś z tych składników może mnie zapchać?
Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Dodam, że to Creme Puff Max Factor.
Sporo osób twierdzi że zapycha ich talk,który jest tutaj na pierwszym miejscu i parafina,która również się tutaj znajduje.
To oczywiście kwestia indywidualna,ale jeśli masz skłonną do zapychania cerę,to można znaleźć jednak lepsze produkty jeśli chodzi o skład.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 21:56   #1392
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Bardzo dziękuję za pomoc No to szukam dalej.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 19:21   #1393
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
To prawda żeskładniki zawarte w kosmetykach mogą wywoływać trądzik lub go nasilać?

Jeśli tak to jakie to substancje i w jakich najczęściej kosmetykach występują?
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 05:44   #1394
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: To prawda żeskładniki zawarte w kosmetykach mogą wywoływać trądzik lub go nasil

Kremy, toniki, kolorówka. Tak naprawdę to chyba wszędzie może czaić się coś, co zaszkodzi. Dla jednych to może być olej mineralny w kremie, inni nie tolerują triglicerydów, jeszcze inni - oleju kokosowego...
Może jakaś dobra dusza się pokwapi o wlepienie listy składników zapychających .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 09:21   #1395
Skimona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 183
Dot.: To prawda żeskładniki zawarte w kosmetykach mogą wywoływać trądzik lub go nasil

o właśnie dobry pomysł z ta listą
Skimona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 09:25   #1396
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: To prawda żeskładniki zawarte w kosmetykach mogą wywoływać trądzik lub go nasil

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Kremy, toniki, kolorówka. Tak naprawdę to chyba wszędzie może czaić się coś, co zaszkodzi. Dla jednych to może być olej mineralny w kremie, inni nie tolerują triglicerydów, jeszcze inni - oleju kokosowego...
Może jakaś dobra dusza się pokwapi o wlepienie listy składników zapychających .
Tak ,to prawda,przynajmniej w moim przypadku,najgorsze jest paraffinum liquidum(parafina,olej mineralny)jest prawie w każdym z kosmetyków i w kremach,tonikach,szampona ch,maskach nawet we fluidch ,czy podkładach.Kiedy zaczęłam stosować produkty bez tego składnika(bo to pochodne ropy naftowej)nie miałam żadnego pryszcza od bardzo długo,długo.Jeśli chodzi o kolorówkę,to mi bardzo,ale bardzo nie służy talk w pudrach lub podkładach,to też mnie okropnie zapychało,jest prawie 90% kosmetyków,więc na prawdę trzeba czytać składy i próbować.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 10:34   #1397
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post34729975
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post41263963


Wyniki testów poszczególnych substancji mogą być przydatne, jeśli stosujemy te substancje w wysokim stężeniu (np. w pielęgnacji olejowej). Większość składników komedogennych wykazuje swój negatywny potencjał dopiero w stężeniu 40% lub wyższym.

Kwas oleinowy i komedogenność olejów (zestawienie na podstawie 3 źródeł):
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post35497128

Komedogenność kwasów tłuszczowych, olejów i innych substancji wg Fultona:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post28944587

Produkty ropopochodne: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=28964973 #post28964973

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-04 o 13:14
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 15:17   #1398
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: To prawda żeskładniki zawarte w kosmetykach mogą wywoływać trądzik lub go nasil

Cytat:
Napisane przez Vincenza Pokaż wiadomość
Tak ,to prawda,przynajmniej w moim przypadku,najgorsze jest paraffinum liquidum(parafina,olej mineralny)jest prawie w każdym z kosmetyków i w kremach,tonikach,szampona ch,maskach nawet we fluidch ,czy podkładach.Kiedy zaczęłam stosować produkty bez tego składnika(bo to pochodne ropy naftowej)nie miałam żadnego pryszcza od bardzo długo,długo.Jeśli chodzi o kolorówkę,to mi bardzo,ale bardzo nie służy talk w pudrach lub podkładach,to też mnie okropnie zapychało,jest prawie 90% kosmetyków,więc na prawdę trzeba czytać składy i próbować.
do tej listy dodałabym jeszcze silikony. Najgorsze, że te składniki maja produkty przeznaczone do cery tłustej i z rozszerzonymi porami, apteczne itp Również zlikwidowałam kosmetyki m.in. z parafiną i jest ogromna różnica
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:36   #1399
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Mnie totalnie wysadza po kosmetykachw którym składzie jest paraffinum liquidum itp. Jeszcze jest parę wyjątków na rynku bez tego dziadostwa w składzie, ale trzeba się naszukać. Poza tym - parabeny, a najgorzej jeśli jest ich cała tablica tzn. metylparaben, propylparaben, butylparaben i jeszcze jakiś. KOSZMAR!!
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 00:40   #1400
marchewka z groszkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Czego tu człowieku używać, jak gliceryna zapycha mi pory Jedynie Galenic z ekstraktem z dzikich jagód mnie ratował Tyle, że drogi jest. Znacie coś bez gliceryny? Chyba Hipp jedynie pozostaje, a zbyt słaby...
marchewka z groszkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:11   #1401
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Mnie totalnie wysadza po kosmetykachw którym składzie jest paraffinum liquidum itp. Jeszcze jest parę wyjątków na rynku bez tego dziadostwa w składzie, ale trzeba się naszukać. Poza tym - parabeny, a najgorzej jeśli jest ich cała tablica tzn. metylparaben, propylparaben, butylparaben i jeszcze jakiś. KOSZMAR!!
Nie jestem pewna czy parabeny zapychają ale paraffinum liquidum jak najbardziej. W ogóle polecam unikać pochodnych ropy naftowej, które blokują oddychanie skóry. Cera się dusi i stąd później problemy skórne.
Unikajcie:
Paraffinum Liquidum
Paraffin
Synthetic Wax
Isoparaffin
Mineral Oil
Petrolatum

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Czego tu człowieku używać, jak gliceryna zapycha mi pory Jedynie Galenic z ekstraktem z dzikich jagód mnie ratował Tyle, że drogi jest. Znacie coś bez gliceryny? Chyba Hipp jedynie pozostaje, a zbyt słaby...
Wydaje mi się że akurat w przypadku gliceryny zalezy od jej sposobu pozyskania. Ja mam wrażenie że nie w każdym kosmetyku gliceryna zapycha. Problem w tym, że nigdy nie wiadomo jak czysty jest składnik. Gliceryna może mieć pochodzenie zwierzęce (łój), roślinne (oleje - kwasy tłuszczowe) a także petrochemiczne (ropa naftowa). Przypuszcam, że ta naturalna, rślinna nie jest szkodliwa, ale kto wie...
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:38   #1402
okropna
Przyczajenie
 
Avatar okropna
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Gliceryna- zapychacz/niezapychacz?

No właśnie, jak to w końcu jest z tą gliceryną? Sporo dziewczyn pisze, że gliceryna jest komedogenna, ale wszędzie, gdzie spojrzę na wykaz komedogenności jest napisane GLICERYNA- 0.
Czy od czegoś zależy komedogenność gliceryny? Czy ma na to wpływ, czy jest ona pochodną ropy naftowej czy oleju kokosowego?
okropna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 21:46   #1403
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Gliceryna- zapychacz/niezapychacz?

Jesli chcesz sie przekonac czy kosmetyki z gliceryna Cie zapchaja, kup gliceryne w aptece, zmieszaj mala ilosc z woda i uzywaj jako tonik.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 22:56   #1404
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 347
Dot.: Gliceryna- zapychacz/niezapychacz?

Zapychanie danego skladnika to kwestia totalnie indywidualna. Mnie gliceryna okrutnie zaycha, malo tego po zapchaniu przez gliceryne rodza sie z tego pryszcze ktore dlugo nie moge usunac. Moje problemy z pryszczami zniknely odkad zaczelam jej unikac. Wiec musisz sama we wlasnym zakresie zobaczyc "jak to z nia jest".
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 04:49   #1405
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Gliceryna- zapychacz/niezapychacz?

Cytat:
Napisane przez okropna Pokaż wiadomość
No właśnie, jak to w końcu jest z tą gliceryną? Sporo dziewczyn pisze, że gliceryna jest komedogenna, ale wszędzie, gdzie spojrzę na wykaz komedogenności jest napisane GLICERYNA- 0.
Czy od czegoś zależy komedogenność gliceryny? Czy ma na to wpływ, czy jest ona pochodną ropy naftowej czy oleju kokosowego?
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Zapychanie danego skladnika to kwestia totalnie indywidualna. Mnie gliceryna okrutnie zaycha, malo tego po zapchaniu przez gliceryne rodza sie z tego pryszcze ktore dlugo nie moge usunac. Moje problemy z pryszczami zniknely odkad zaczelam jej unikac. Wiec musisz sama we wlasnym zakresie zobaczyc "jak to z nia jest".
Kwestią indywidualną może być podatność na czynniki komedogenne. Komedogenność substancji można stwierdzić w testach. Testy nie wykazały właściwości komedogennych gliceryny. Nie wiem, na jakiej podstawie stwierdzasz, że to właśnie gliceryna tak na Ciebie działa. Domyślam się, że nie smarowałaś się samą gliceryną. Działanie komedogenne i aknegenne odnosi się do określonej kompozycji składników kosmetyku, nie poszczególnych substancji.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post34729975
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post34731209
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 13:43   #1406
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Czy jest możliwość, żeby żel hialuronowy(mieszany:wiel kocząsteczkowy, małocząsteczkowy, ultramałocząsteczkowy) zapychał? Odnoszę wrażenie, że to właśnie on jest winowajcą
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 15:32   #1407
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość, żeby żel hialuronowy(mieszany:wiel kocząsteczkowy, małocząsteczkowy, ultramałocząsteczkowy) zapychał? Odnoszę wrażenie, że to właśnie on jest winowajcą
Masz na myśli krostki? Na mnie działa aknegennie połączenie HA z olejem, choć nie od razu, pogorszenie jest wyraźne po ok. miesiącu. Nie dziwi mnie to specjalnie. Moja cera źle reaguje na nadmiar olejów, a HA wymaga sporej okluzji, z czystym żelem muszę stosować znacznie więcej oleju niż stosuję w serach.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 17:59   #1408
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Masz na myśli krostki? Na mnie działa aknegennie połączenie HA z olejem, choć nie od razu, pogorszenie jest wyraźne po ok. miesiącu. Nie dziwi mnie to specjalnie. Moja cera źle reaguje na nadmiar olejów, a HA wymaga sporej okluzji, z czystym żelem muszę stosować znacznie więcej oleju niż stosuję w serach.
nie, nie. Chodzi mi o działanie zaskórnikotwórcze. Ropnych krostek po nim nie mam.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 16:46   #1409
marchewka z groszkiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 79
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Stąd mniemam, że to właśnie gliceryna zapycha mi pory, bo rozmnożoną ilość zaskórników zaobserwowałam po używaniu kremów w składzie mających glicerynę, nawet tych ekologicznych np Ava. Jak stosowałam kiedyś Dermosan, który (przynajmniej 5 lat temu) nie miał gliceryny, wszystko było ok. Nie wiem co się stało teraz, może zmienili skład - uczula mnie
Jak stosowałam Galenic bez glic. było ok, maść z żyworówki - tylko z lanoliną - też. Chciałabym po prostu mieć w końcu dobry krem
marchewka z groszkiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:39   #1410
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez marchewka z groszkiem Pokaż wiadomość
Stąd mniemam, że to właśnie gliceryna zapycha mi pory, bo rozmnożoną ilość zaskórników zaobserwowałam po używaniu kremów w składzie mających glicerynę, nawet tych ekologicznych np Ava. Jak stosowałam kiedyś Dermosan, który (przynajmniej 5 lat temu) nie miał gliceryny, wszystko było ok. Nie wiem co się stało teraz, może zmienili skład - uczula mnie
Jak stosowałam Galenic bez glic. było ok, maść z żyworówki - tylko z lanoliną - też. Chciałabym po prostu mieć w końcu dobry krem
bardzo mało jest teraz kremów bez gliceryny w składzie
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.