Paznokcie u stóp - pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 15:12   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Paznokcie u stóp - pielęgnacja


Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób dbacie i 'odżywiacie' paznokcie u stóp. U dłoni, wiadomo, dziesiątki odżywek, wcieranie olejków czy moczenie w oliwie. Ale co ze stopami? Czy są jakieś specjalne preparaty przeznaczone do dbania o paznokcie stóp? Teoretycznie paznokcie obydwu tych kończyn są jednakowe, ale praktycznie ich 'używalność' jest zupełnie inna. O ile pomalowane w sandałkach wyglądają i mają się super, tak przyodziane w obuwie sportowe przy wędrówkach pieszych czy bieganiu mogą stać się bardziej kruche i słabe. Czy można coś na to poradzić? Podzielcie się swoimi sposobami na pielęgnacje stópek
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2012-06-13 o 13:38 Powód: dopisek
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 16:05   #2
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Paznokcie u stóp jak i stopy pielęgnuję bardzo podobnie jak dłonie i paznokcie u rąk. Stosuję peeling z soli kuchennej, moczenie w oliwie, pietruszka na przebarwienia, kwas migdałowy na zgrubienia, maseczka ze śmietany, moczenie w szałwii albo lawendzie, w mydlinach, płatkach różanych... to chyba wszystko jak sobie coś przypomnę to jeszcze dopiszę

no i sobie przypomniałam: najlepszy krem do stóp dla mnie to krem do rąk z biedronki taki w zielonej tubce. REWELACYJNY. Co do tej łamliwości Twoich paznokci to chyba nie pomogę, bo sama takiego problemu nie mam. Zarówno u stóp jak i rąk są niezniszczalne na szczęście.

Edytowane przez jola0078
Czas edycji: 2012-05-10 o 16:08
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 19:12   #3
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

A ja bym poleciła te same odżywki co do paznokci u rąk. Mój ulubiony krem, to Babydream ten w biało-różowym opakowaniu+ olejek rycynowy
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 22:23   #4
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Hej,

Czy mogę podpiąć się pod wątek?

Na kruche paznokcie pomógł mi olejek rycynowy (lekko podgrzany) - miałam problem co prawda z dłońmi, ale na stopach powinien również zadziałać.

Tak przy okazji: ja mam nieco inny problem - zgrubiałe paznokcie! Na pewno nie mam grzybicy ani żadnej innej przypadłości skórnej (ciasnych butów również nie noszę). Niestety moje paznokcie są zgrubiałe, matowe i szorstkie. Nie jestem pewna, czy dobrze robię, ale ścieram je pilnikiem 6-fazowym. Poprawa jest oczywiście natychmiastowa, ale nie wiem, czy nie zabieram się do tego ze złej strony.

Nawilżanie niestety nic nie daje.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 13:51   #5
Salsashark
Raczkowanie
 
Avatar Salsashark
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

A da się jakoś 'wyhodować' paznokieć u małego palca? Mój jest tak mikroskopijny, że nawet nie mogę go pomalować :<
Salsashark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 15:14   #6
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Hej,

Czy mogę podpiąć się pod wątek?

Na kruche paznokcie pomógł mi olejek rycynowy (lekko podgrzany) - miałam problem co prawda z dłońmi, ale na stopach powinien również zadziałać.

Tak przy okazji: ja mam nieco inny problem - zgrubiałe paznokcie! Na pewno nie mam grzybicy ani żadnej innej przypadłości skórnej (ciasnych butów również nie noszę). Niestety moje paznokcie są zgrubiałe, matowe i szorstkie. Nie jestem pewna, czy dobrze robię, ale ścieram je pilnikiem 6-fazowym. Poprawa jest oczywiście natychmiastowa, ale nie wiem, czy nie zabieram się do tego ze złej strony.

Nawilżanie niestety nic nie daje.
Moje paznokcie u stóp też są dosyć grube - dlatego są niezniszczalne Jak byłam młodsza bardzo się tego wstydziłam, nie nosiłam sandałów ani klapek, biegałam po kosmetyczkach i dermatologach. Lekarze powiedzieli, że po prostu moje paznokcie takie są i już. Ja ich nie ścieram, no chyba że są wybitnie matowe to wtedy coś przeszlifuję
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 15:19   #7
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez jola0078 Pokaż wiadomość
Moje paznokcie u stóp też są dosyć grube - dlatego są niezniszczalne Jak byłam młodsza bardzo się tego wstydziłam, nie nosiłam sandałów ani klapek, biegałam po kosmetyczkach i dermatologach. Lekarze powiedzieli, że po prostu moje paznokcie takie są i już. Ja ich nie ścieram, no chyba że są wybitnie matowe to wtedy coś przeszlifuję
A ja mam wręcz odwrotnie - dopiero od niedawna zaczęłam się wkręcać w ten temat.

Chmm...czyli szlifowanie samo w sobie nie wpływa negatywnie na paznokcie? Tyle sprzecznych informacji można znaleźć w internecie: raz polecają ścieranie pumeksem pięt, innym razem jest to stanowczo odradzane. Analogicznie ze ścieraniem płytki paznokcia.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 17:43   #8
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Salsashark Pokaż wiadomość
A da się jakoś 'wyhodować' paznokieć u małego palca? Mój jest tak mikroskopijny, że nawet nie mogę go pomalować :<
Mam podobe pytanie - co zrobic, żeby ów paznokieć był równy? U mnie jest strasznie gruby, i tak jakby rośnie z jednej strony cieniej i jest w ogóle jakiś dziwny, inny niż reszta.
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:38   #9
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
A ja mam wręcz odwrotnie - dopiero od niedawna zaczęłam się wkręcać w ten temat.

Chmm...czyli szlifowanie samo w sobie nie wpływa negatywnie na paznokcie? Tyle sprzecznych informacji można znaleźć w internecie: raz polecają ścieranie pumeksem pięt, innym razem jest to stanowczo odradzane. Analogicznie ze ścieraniem płytki paznokcia.
Ja lubię określenie- "matowienie"- ono nie wpływa negatywnie na paznokcie. matowienie czyli usuniecie tylko kilku warstw paznokcia)
Piszę o matowieniu, bo słowo szlifowanie mnie przeraza

Oczywiście, jeśli jest grubszy paznokiec można go LEKKO zrównać.
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:57   #10
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Piłujecie paznokcie na powierzchni ?!


(nie wiem czy dobrze zrozumiałam, chodzi mi o szlifowanie po całości) jeśli tak to można wiedzieć po co ? przecież to niszczy tą najpiękniejszą "natłuszczoną" wierzchnią warstwę...

do pielęgnacji paznokci u stóp idealna jest oliwa z oliwek. Trzeba natrzeć nią paznokcie u stópek i zostawić na jakieś 20 minut. Paznokcie są lśniące, twardsze, lekko jaśnieją.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:02   #11
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Piłujecie paznokcie na powierzchni ?!


(nie wiem czy dobrze zrozumiałam, chodzi mi o szlifowanie po całości) jeśli tak to można wiedzieć po co ? przecież to niszczy tą najpiękniejszą "natłuszczoną" wierzchnią warstwę...

do pielęgnacji paznokci u stóp idealna jest oliwa z oliwek. Trzeba natrzeć nią paznokcie u stópek i zostawić na jakieś 20 minut. Paznokcie są lśniące, twardsze, lekko jaśnieją.
Chmm...bez względu na to, ile czasu poświęcam na pielęgnację stóp, to niestety paznokcie prezentują się bardzo brzydko. Płytka jest szorstka, twarda, żółtawa i totalnie matowa (nie mam grzybicy ani innej dolegliwości skórnej).

Używam 6 fazowego "pilnika"/polerki, który ściera, a potem poleruje płytkę paznokcia. Jak dotąd to jedyna sprawdzona przeze mnie metoda.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:48   #12
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Jesli masz zdrowe paznokietki to odpowiednio uzywana polerka CI krzywdy nie zrobi.

Ja mam za to bruzdy poprzeczne od niedawna ale chyba na wizycie u dermatologa sie skonczy.
Z tego co wyczytalam nawet zalamanie nerwowe moze to powodowac- nic tylko sie zalamac bo porad co z tym zrobic brak.
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 14:43   #13
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
(nie mam grzybicy ani innej dolegliwości skórnej).
A nie myślałaś, żeby sprawdzić to u innego lekarza?

Scholl podajże ma taki specyfik na grzybicę paznokci, w formie pędzelka. Są środki które optycznie wybielają paznokcie, może spróbuj?

Co do kształtu paznokcia to polecam dać stopy profesjonaliście - najpierw pedikiur, a potem zalać żelem/akrylem i tak ponosić przez wakacje i uzupełniać załóżmy do grudnia, potem spiłować.
To "trzyma w ryzach" kierunek wzrostu i kształt przylegania płytki do opuszka. Paznokieć będzie rósł bardziej harmonijnie.


Sok z cytryny też rozjaśnia, szczególnie dodany do oliwy z oliwek, a niektóre pasty wybielające (do zębów) mają podobne działanie.

Zgrubiały paznokieć zbliżający się kolorem do odcienia żółci na bank jest przez coś zaatakowany, po prostu niemożliwe żeby zdrowy paznokieć tak wyglądał, moim zdaniem to początek jakiegoś procesu chorobowego i trzeba tu interweniować.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 14:50   #14
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
A nie myślałaś, żeby sprawdzić to u innego lekarza?

Scholl podajże ma taki specyfik na grzybicę paznokci, w formie pędzelka. Są środki które optycznie wybielają paznokcie, może spróbuj?

Co do kształtu paznokcia to polecam dać stopy profesjonaliście - najpierw pedikiur, a potem zalać żelem/akrylem i tak ponosić przez wakacje i uzupełniać załóżmy do grudnia, potem spiłować.
To "trzyma w ryzach" kierunek wzrostu i kształt przylegania płytki do opuszka. Paznokieć będzie rósł bardziej harmonijnie.


Sok z cytryny też rozjaśnia, szczególnie dodany do oliwy z oliwek, a niektóre pasty wybielające (do zębów) mają podobne działanie.

Zgrubiały paznokieć zbliżający się kolorem do odcienia żółci na bank jest przez coś zaatakowany, po prostu niemożliwe żeby zdrowy paznokieć tak wyglądał, moim zdaniem to początek jakiegoś procesu chorobowego i trzeba tu interweniować.
Miałam robione badania, więc jakby coś było, to pewnie by zostało wykryte.

Dzięki za rady - pewnie kupię ten preparat Scholla.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 15:23   #15
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Jesli masz zdrowe paznokietki to odpowiednio uzywana polerka CI krzywdy nie zrobi.

Ja mam za to bruzdy poprzeczne od niedawna ale chyba na wizycie u dermatologa sie skonczy.
Z tego co wyczytalam nawet zalamanie nerwowe moze to powodowac- nic tylko sie zalamac bo porad co z tym zrobic brak.
a może macierz paznokcia uszkodzony np. przez zbyt dalekie odsuniecie skorek?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Miałam robione badania, więc jakby coś było, to pewnie by zostało wykryte.

Dzięki za rady - pewnie kupię ten preparat Scholla.
mam pytanko, ale Ty chcesz mieć cieńsze paznokietki same dla siebie, pod lakier, żel?
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:02   #16
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez budowniczka Pokaż wiadomość
mam pytanko, ale Ty chcesz mieć cieńsze paznokietki same dla siebie, pod lakier, żel?
Same dla siebie.
Takie zgrubiałe wyglądają bardzo nieestetycznie.

By the way: może przesadziłam z tym opisem, bo porównuję właśnie moje paznokcie (bez obróbki rzecz jasna ) ze zdjęciami, które ukazują grzybicę i zdecydowanie nie jest w moim przypadku tak źle.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:28   #17
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Same dla siebie.
Takie zgrubiałe wyglądają bardzo nieestetycznie.

By the way: może przesadziłam z tym opisem, bo porównuję właśnie moje paznokcie (bez obróbki rzecz jasna ) ze zdjęciami, które ukazują grzybicę i zdecydowanie nie jest w moim przypadku tak źle.
Zbadaj sobie cukier- czesto przy cukrzycy sa takie pazurki, możne być problem z ukrwieniem organizmu- ale to te najgorsze sugestie

Nos wygodne buciki... a możliwe ze taka juz Twoja uroda
Moja rada- zmatowić paznokietki, wypolerować, nalozyc lakier/ odzywke/ lakierozel [jezeli preferujesz- zel/akryl]

ja przy pedicure wykonuje frencha przy tego typu paznokciach- ładnie zalać wolny brzeg i gitarka

Pozdrawiam.
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 12:15   #18
gruszyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 11
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Salsashark Pokaż wiadomość
A da się jakoś 'wyhodować' paznokieć u małego palca? Mój jest tak mikroskopijny, że nawet nie mogę go pomalować :<
Kiedyś widziałam w autobusie taką panią właśnie z takimi malusieńkmimi małymi paznokciami. Pedikiur miała idealny, a te najmniejsze to pewnie musiała sobie po malutkiej kropelce lakeiru. Spróbuj może w ten sposób?
Pamiętam że to zwróciło moją uwagę, bo sama to mam takie zrogowaciałe skórki przy małych paznokciach że już nawet nie wiem, czy to skórki czy to już paznokcie. Kiedyś udało mi się je nawet bezpieczne wyciąć, ale na dłuższą metę to bez sensu. A z kolei malować też nie będę bo wtedy to wygląda OKROPNIE. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Aha, i poszłam kiedyś na peidkiur do kosmetyczki i ona NIC z tym nie zrobiła...
gruszyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 12:29   #19
budowniczka
Rozeznanie
 
Avatar budowniczka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 803
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez gruszyna Pokaż wiadomość
Kiedyś widziałam w autobusie taką panią właśnie z takimi malusieńkmimi małymi paznokciami. Pedikiur miała idealny, a te najmniejsze to pewnie musiała sobie po malutkiej kropelce lakeiru. Spróbuj może w ten sposób?
Pamiętam że to zwróciło moją uwagę, bo sama to mam takie zrogowaciałe skórki przy małych paznokciach że już nawet nie wiem, czy to skórki czy to już paznokcie. Kiedyś udało mi się je nawet bezpieczne wyciąć, ale na dłuższą metę to bez sensu. A z kolei malować też nie będę bo wtedy to wygląda OKROPNIE. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Aha, i poszłam kiedyś na peidkiur do kosmetyczki i ona NIC z tym nie zrobiła...
Co do paznokci mikroskopijnych wielkosci polecam korektor w pisaku do lakieru.... Tak nakladać po maleńkiej kropelce lakieru, nawet linerem

A jeśli chodzi o skórki, to polecam usuniecie/ przesuniecie ich za pomoca frezarki/ bo patyczkiem to syzyfowa praca...

a ta kosmetyczka robiła Ci pedicure frezarka, zaproponowała następną wizytę (stwierdziła, ze stopy wymagają następnych wizyt)?
budowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:26   #20
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez budowniczka Pokaż wiadomość
Zbadaj sobie cukier- czesto przy cukrzycy sa takie pazurki, możne być problem z ukrwieniem organizmu- ale to te najgorsze sugestie

Nos wygodne buciki... a możliwe ze taka juz Twoja uroda
Moja rada- zmatowić paznokietki, wypolerować, nalozyc lakier/ odzywke/ lakierozel [jezeli preferujesz- zel/akryl]

ja przy pedicure wykonuje frencha przy tego typu paznokciach- ładnie zalać wolny brzeg i gitarka

Pozdrawiam.
Dziękuję bardzo za pomoc.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:01   #21
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Co do żółtych paznokci - nie zawsze musi to oznaczać grzybicę czy inną przypadłość.
Moje zrobiły się żółte odkąd zaczęłam je malować lakierami, więc albo przez lakier, albo przez zmywacz do paznokci
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:42   #22
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Co do żółtych paznokci - nie zawsze musi to oznaczać grzybicę czy inną przypadłość.
Moje zrobiły się żółte odkąd zaczęłam je malować lakierami, więc albo przez lakier, albo przez zmywacz do paznokci
Jeśli używałaś ciemnego, bądź poprostu kolorowego lakieru to odbarwienie jest spowodowane właśnie lakierem. Nie orientuje się czy zmywacz może mieć takie działanie.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:28   #23
kerinails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Salsashark Pokaż wiadomość
A da się jakoś 'wyhodować' paznokieć u małego palca? Mój jest tak mikroskopijny, że nawet nie mogę go pomalować :<
Witam
Polecam nałożenie akrylu(tylko na ten mikroskopijny paznokieć ,zabieg wykonany kilkukrotnie wyciągnie i ukształtuje go)sprawdzone
kerinails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 22:35   #24
chopie
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 106
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez dubelmama Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar ostro się wziąć za swoje pazurki u stóp bo lato wiosną w tym roku pełną parą a aż wstyd wsadzić je w klapka. Mam plan sprawić sobie zestaw ZenSPA o zapachu zielonej herbaty. to nowa seria ale ma już dobre opinie no i z takimi kosmetykami to można działać cuda i to z przyjemnością. to coś takiego. używał ktoś już z Was?
ja jeszcze nie używałam ale tak jak Ty zamierzam go nabyć z tym że mnie zielona herbata nie robi, natomiast uwielbiam imbir i na to sie czaje
chopie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:50   #25
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Ja używam do stóp cały rok kremu do stóp z YR- i na skórę i na paznokcie.
Obcinam, piłuję, maluję jasnym lakierem.
Czasem usuwam skórki płynem do skórek i nożyczkami.
I to chyba tyle.
Dbam o wygodne obuwie, unikam obcasów więc to mi w zasadzie wystarcza.
Czasem robię peeling stóp peelingiem do ciała albo do twarzy.
I tyle.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 21:22   #26
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Salsashark Pokaż wiadomość
A da się jakoś 'wyhodować' paznokieć u małego palca? Mój jest tak mikroskopijny, że nawet nie mogę go pomalować :<
popieram. mam identyczny problem :<
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:56   #27
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Mnie się wydaje, że paznokcie u stóp to także przypadłość genetyczna chociaż mały paznokieć w nodze też powinien rosnąć, pod warunkiem, że nie był uszkodzony, zrywany chirurgicznie. W ciasnym obuwiu też dochodzi do tarcia co może naruszać macierz i ta jeśli się pogniewała to przestała paznokcia "hodować".
Z pewnością w takim przypadku można spróbować pobudzić macierz i płytkę paznokcia specjalnymi preparatami. Preparaty w mojej ocenie powinny pochodzić od producenta zajmującego się typowo stopami jak np peclavus. Wiem, że maja wszystko naturalne, oliwki i jakieś kremy. Kupiłam olejek i jest ekstra. A zresztą najlepiej wybrać się do podologa. Oni wiedzą co jest dobre na takie sprawy.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 20:47   #28
_grooveX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Witam Panie,

trochę się dziwnie czuję, obecność faceta na tym forum pewnie nie jest czymś szczególnie częstym, ale co tam, do rzeczy, historia będzie długa...

Generalnie mam dość duże problemy z suchą skórą wynikające z przeprowadzonego kiedyś leczenia nieprawidłowo zdiagnozowanego zapalenia skóry przy pomocy izotretinoiny. O dermatologach raczej nie mam dobrego zdania.

Żeby utrzymać dłonie i stopy w dobrym stanie, zatrzymać pękanie i intensywne rogowacenie skóry, muszę się dość mocno starać, w zasadzie non stop kremy, bepanten, neutrogena itp. Zdarza mi się też korzystać z Waszych usług, konkretnie chodzi o manicure, pedicure, peelingi i parafinę. Nie często, ale raz na jakiś czas.

Podczas jednej z wizyt w gabinecie kosmetyczno-podologicznym, pani kosmetyczka zwróciła mi uwagę, że nieprawidłowo obcinam paznokcie u dużych palców. Chodziło o to, że były ścięte na okrągło, tak jak przebiega początek tej różowej części paznokcia. Zaleciła mi ścinanie na prosto, w kształt czoła palca, bez zaokrąglania na bokach. Paznokcie o zaokrąglonych bokach mogą wrastać, wbijać się na bokach w palec. Prawdę mówiąc, miałem takie przypadki, że po takim obcięciu na okrągło boki palców mnie bolały wskutek nacisku paznokcia.

No i spróbowałem wykorzystać tą☠poradę specjalistki, problemy z bólem palców się nie powtórzyły, ale urośnięte do brzegu palca paznokcie wyglądały raczej kiepsko - poza tym, że były po prostu długie, żółkły po bokach, pękały i rozwarstwiały się. Nie pomagało codzienne czyszczenie miękką szczoteczką, regularne smarowanie stóp kremami, wcieranie w paznokcie mieszaniny oleju migdałowego i herbacianego (rada z tego forum ). Za radą żony próbowałem też odżywek do paznokci w formie lakierów, ale po ich zastosowaniu było jeszcze gorzej, niż przed.

Poniżej załączam zdjęcia, na których widać, jak teraz wyglądają moje paznokcie obecnie, po krótkim obcięciu na okrągło. Na razie nic nie boli, ale zobaczymy, jak będzie za kilka dni. Popatrzcie proszę na te zdjęcia i powiedzcie, czy rzeczywiście obcinam źle, czy widać☠oznaki wrastania? Czy na prawdę powinienem utrzymywać te paznokcie "urośnięte" do brzegu palca? Jeśli tak, to co może je wzmocnić?

Dziękuję i pozdrawiam!

_grooveX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 21:31   #29
_grooveX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Baaardzo proszę o jakąś odpowiedź.
_grooveX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 09:55   #30
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Hmm, teraz wszystko zależy od tego jak będziesz się czuł.
Stopy wyglądają schludnie, to chyba dla Ciebie najważniejsze Żadnych oznak wrastania nie widzę, ale to nie znaczy, że nie nadejdą i tu już decyzja należy do Ciebie: czy będzie to na tyle uciążliwe (i czy w ogóle wystąpi), żebyś był zmuszony do ponownego ścięcia na prosto. Jeśli chodzi o stronę estetyczną to wszystko jest w porządku
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-07 21:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.