Keratynowe prostowanie -część II - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-12, 18:39   #2581
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
weegirl, w jakim mieście jest ta fryzjerka, u której robisz? Bo chciałabym kogoś sprawdzonego...
W Warszawie.

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
u mnie nie ma to reguły. 1 zabieg trzymał mi się 3mies, 2gi-ok. 9mieś, 3ci-ok. 5mies i ostatni 4ty- 7miesięcy. Także u mnie trzymał się tak samo długo, a nawet dłużej w porównaniu z poprzednimi zabiegami
O, czyli faktycznie długo Ale może właśnie o to chodzi, że robisz dopiero wtedy, kiedy Ci się wypłucze a nie wtedy, gdy preparat jeszcze jest na włosach...? Sporo osób robi co 3-4 miesiące nawet, jak ich włosy są jeszcze proste.

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Sprawdziłam mój szampon Alverde, z cytryną i brzoskwinią) i skład wydaje mi się ok:

Aqua, Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Citrus Aurantifolia Extract, Prunus Armeniaca Extract, Avena Sativa Extract, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Alcohol, Parfum, Citral, Limonene, Linalool, Geraniol, Eugenol

Ma alkohol ale gdzieś przy końcu dopiero, więc chyba nie jest źle? Możecie ocenić?


Znalazłam jeszcze szampon Sante o ciekawie wyglądającym składzie:
Aqua, Sodium Coco Sulfate, Laury Glucoside, Coco Glucoside, Inulin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citrus Laurantium Dulcis Peel Oil, Betaine, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Maris Sal, Cocos Nucifera, Fruit Extract, PCA Glyreyl Oleate, Arginine, Glycerin, Phytic Acid, Potassium Sorbate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum, Limonene, Kaliumsorbat
Ten detergent na początku to chyba mocą dorównuje SLESowi Ale ja bym użyła
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 18:51   #2582
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Dziewczyny wiecie może gdzie na Śląsku najtaniej wychodzi ten zabieg ? Najlepiej okolice Katowic, Tychów ale jestem w stanie nawet jechać do Wrocławia jeśli ma być taniej o dwie stówki :P
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 19:24   #2583
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
W Warszawie.



O, czyli faktycznie długo Ale może właśnie o to chodzi, że robisz dopiero wtedy, kiedy Ci się wypłucze a nie wtedy, gdy preparat jeszcze jest na włosach...? Sporo osób robi co 3-4 miesiące nawet, jak ich włosy są jeszcze proste.



Ten detergent na początku to chyba mocą dorównuje SLESowi Ale ja bym użyła
nigdy nie czekałam aż mi siano wróci robiłam wtedy kiedy zauważyłam że końce zaczynają się wywijać i lekko puszyć przy wilgoci
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 07:52   #2584
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość

Swoją drogą, rozmawiałam z fryzjerką, u której robiłam sobie Encanto, a moja mama miała zabieg robiony już któryś raz (nie pamiętam, czwarty czy piąty, bo się pogubiłam, ale chyba czwarty). No i fryzjerka stwierdziła, że u wszystkich każdy kolejny zabieg krócej się utrzymuje. Po drugim jeszcze tego często nie widać, ale po trzecim czy czwartym już podobno tak... A czy u obecnych tu wizażanek, które mają za sobą parę zabiegów też tak jest? Ja mam wrażenie, że u mojej mamy po ostatnim zabiegu już nie jest tak fajnie, grzywka jej się kręci. A zabieg był na pewno prawidłowo wykonany
Ja robiłam już 4 razy i za każdym razem efekt utrzymuje się tak samo długo.
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 08:41   #2585
Zustine
Przyczajenie
 
Avatar Zustine
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 5
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05 Pokaż wiadomość
niestety myję włosy codziennie tzn myłam juz 3 raz po zabiegu...to raczej nie wina choco....bo kładłam go 3-4 cm od skóry głowy....raczej szampon babydream...nie ma kurcze jakiegoś zastępstwa dostępnego w rossmanie...przeczytałam juch chyba wszystkie mozliwe składy
a tak poza tym...to włosy nadal sa gładziutkie...nie puszą sie nawet po deszczu...a normalnie miałam taki zorpierdziel na głowie , że szkoda gadać...
jednak końcówki sie wykręcają...nie wiem czy coś źle zrobiłam czy po prostu mam takie włosy (po mega prostowaniu było tak samo...końce sie gładko wywijały(
mam zamiar zabieg powtórzyć za chwile....nie bardzo wiem ile odczekac?
myslałam o innym preperacie...ale skoro ten nie przetłuszcza i mocno nie prostuje a ja i tak uważam, zę efekt jest zbyt przylizany to martwi mnie co by było po innych...

mam tak samo, ale użyłam encanto. wykonałam bardzo starannie zabieg w poniedziałek, pierwszy i drugi dzien prościutkie włosy ale po umyciu drugiego dnia pojawiły się delikatne wywijasy skrętasy.. ojj :|
__________________
Just!
Zustine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 09:06   #2586
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Czy po prostowaniu keratynowym mogę myć włosy żelem Facelle ?
Skład :
Aqua, Coco Glucoside Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Disodium Cocopolyglucoside Citrate, Sodium Chloride, Allantolin, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Propylene Glycol,
Citric Acid, Ethoxydiglycol, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dexydroacetic Acid

i używać odżywki :
- Isana : Płynny jedwab do włosów
Skład:Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.

lub

- Alterra : granat i aloes
Skład : Skład: Aqua, Alcohol*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Seed Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbardensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract*, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**,
* Składniki z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
** Naturalne olejki eteryczne

?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 09:19   #2587
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Biovax wypuścił nową serię "Keratyna i jedwab". Skład szamponu wygląda okej (alko jest, ale daleeeko):

Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Cocamide DEA, Polyquaternium-7, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-22, Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Pareth-5 (and) C11-15 Pareth-9, Dicaprylyl Ether (and) Lauryl Alcohol, Styrene/Acrylates Copolymer (and) Coco-Glucoside, Parfum, CI 77891 (Titanium Dioxide) (and) Mica (and) Tin Oxide, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate.

(aktualnie na promocji superpharm ok. 13PLN)
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 10:37   #2588
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

no własnie sobie zamówiłam ten szampon w aptece internetowej bo nie mogłam nigdzie w stacjonarnej znaleźć....
jesli nie tylko po choco jest efekt wywijania to mzoę po rpostu musze zrobic zabieg jeszcze raz?? myslicie, ze po niecałych dwóch tygodniach to nie za szybko?
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:36   #2589
iekd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Wiadomości: 18
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

No i na mnie padlo... Moje "fryzjerki" sa zajete ,a ja nie moglam sie doczekac i zabralam sie do rzeczyjestem na etapie drugim,zapach nie jest straszny bo robie to na dworze,ale w oczy szczypie strasznie!
Mam nadzieje ze kondycja wlosow sie znacznie poprawi bo latwe to to nie jest...zaraz myje wloski,nakladam odzywke i prostowanie...a potem....
jak bedzie fajny efekt to wrzuce fotki,jak nie pede plakac w poduche
pa
p.s.-testuje wlasnie Encanto.

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, weegirl! Skład cementu sprawdzę i podam tutaj.
Mi włosy rosną jakieś 1,5-2cm na miesiąc, stąd obawy o ich stan przy głowie. Nie są mocno kręcone u nasady, bo reszta obciąża, więc pewnie keratyna zdąży zejść zanim się zakręcą

Wiem, że wy tutaj prawie wszystkie po encanto, ale może miała któraś doświadczenie z Keratin Complex? Wolałabym żeby jednak za pierwszym razem to ktoś mi to zrobił, bo samej ciężko.

Kateczka, z tego, co pobieżnie patrzyłam to szampony Alterry nie mają sodium chloride.
ja robilam taki zabieg z Alter ego Keratin Pro.Nie byl drogi bo zaplacilam 100zl,ale efekt byl sredni..wloski byly gladsze jakby bardziej sprezyste i rzeskie ale przez tydzien....i byl to efekt bardzo delikatny i nietrwaly.Mam bardzo zniszczone wloski ,ale fryzjerka obiecywala ze efekt utrzyma sie przez miesiac
Teraz mam na glowie encanto,straszne swinstwo i nie wierze ze to mi uratuje wloski,ale zobaczymy...
iekd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 11:08   #2590
RosZa19
Raczkowanie
 
Avatar RosZa19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: sląsk
Wiadomości: 33
GG do RosZa19
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

hej dziewczyny
co myślicie o tym
http://www.citeam.pl/oferty/katowice...wanie-wlosow-7
__________________
bo ważna jest każda chwila, nawet ta która zabiera duszę, i zamyka serce...
RosZa19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 16:11   #2591
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Przyszła mi CocoChoco Pure, w pojemniczkach na mocz . Do pojemniczków pani dołączyła karteczki z napisem co jest czym (keratyna, szampon), ale składu już nie napisała .
Za tydzień robię samą grzywkę, będę testować ile się będą trzymały włosy przy chodzeniu na basen
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 16:25   #2592
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

nie pisza skladow, wkoncu jest to rozlewane a sklady sa w necie
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 16:50   #2593
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

iekd pokaz wlosy
zadowolona jestes z zabiegu?
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 22:32   #2594
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Podaje skład cementu Kerastase do kontroli:
aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethiconol, triethanolamine, peg/ppg-17/18 dimethicone, phenoxyethanol, carbomer, behentrimonium chloride, polyquanternium-4, potato starch modified, hydropropyl guar, methylparaben, limonene, amodimethicone, cetyl alcohol, quanternium-87, behentrimonium methosulfate, quaternium-23, trideceth-6, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, geraniol, linalool, cetrimonium cholride, citral, parfum
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 07:59   #2595
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy po prostowaniu keratynowym mogę myć włosy żelem Facelle ?
Skład :
Aqua, Coco Glucoside Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Disodium Cocopolyglucoside Citrate, Sodium Chloride, Allantolin, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Propylene Glycol,
Citric Acid, Ethoxydiglycol, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dexydroacetic Acid

i używać odżywki :
- Isana : Płynny jedwab do włosów
Skład:Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.

lub

- Alterra : granat i aloes
Skład : Skład: Aqua, Alcohol*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Seed Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbardensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract*, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**,
* Składniki z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
** Naturalne olejki eteryczne

?
up
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:25   #2596
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy po prostowaniu keratynowym mogę myć włosy żelem Facelle ?
Skład :
Aqua, Coco Glucoside Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Disodium Cocopolyglucoside Citrate, Sodium Chloride, Allantolin, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Propylene Glycol,
Citric Acid, Ethoxydiglycol, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dexydroacetic Acid

i używać odżywki :
- Isana : Płynny jedwab do włosów
Skład:Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.

lub

- Alterra : granat i aloes
Skład : Skład: Aqua, Alcohol*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Punica Granatum Seed Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbardensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract*, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**,
* Składniki z certyfikatem rolnictwa ekologicznego
** Naturalne olejki eteryczne

?
myłabym włosy tym szamponem, ale pewnie ok. miesiąc/dwa miesiace po zabiegu, z tego względu, że za przenajlepszy uważam babydream za 4 zl ;p


co do odżywek, alterrę z granatem właśnie mam pod ręcznikiem, włosy wyglądają po niej prześwietnie,
isany używałam, ale wlosy wyglądały po niej beznadziejnie.

uważam, że krzywdy Ci nie zrobią
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:32   #2597
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
myłabym włosy tym szamponem, ale pewnie ok. miesiąc/dwa miesiace po zabiegu, z tego względu, że za przenajlepszy uważam babydream za 4 zl ;p


co do odżywek, alterrę z granatem właśnie mam pod ręcznikiem, włosy wyglądają po niej prześwietnie,
isany używałam, ale wlosy wyglądały po niej beznadziejnie.

uważam, że krzywdy Ci nie zrobią
Dziękuję
Czemu dopiero miesiąc/dwa po zabiegu ? Ja po babydream mam siano - nawet jak nałożę odżywkę
Palala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:00   #2598
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Dziękuję
Czemu dopiero miesiąc/dwa po zabiegu ? Ja po babydream mam siano - nawet jak nałożę odżywkę
a widzisz, na każdego działa inaczej przez pierwszy miesiąc/ dwa stosuję babydream bo wydaje mi się najbezpieczniejszy, a do tego jest najtańszy i sprawdzony :P później niestety też zaczyna mi się robić po nim szopa; ale po tych 2 m-cach jakoś przestaje mi mocno zależeć na restrykcyjnym przestrzeganiu składów i kupuję już mniej dozwolone szampony. a i tak nie wypłukują mi drsatycznie tej keratyny, bo włosy mam nadal proste

aktualnie, zapasy babydreamu wykorzystuję do mycia pędzli do makijażu :P
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 09:15   #2599
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Wiecie co, będe zadowolona jak moje włosy chociażby przestaną się puszyć . Nie muszą wytrzymać paru miesięcy proste jak druty, najbardziej zależy mi na zniesienie tego efektu trafienia we mnie piorunem
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 09:19   #2600
syla929
Rozeznanie
 
Avatar syla929
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 956
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Podaje skład cementu Kerastase do kontroli:
aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethiconol, triethanolamine, peg/ppg-17/18 dimethicone, phenoxyethanol, carbomer, behentrimonium chloride, polyquanternium-4, potato starch modified, hydropropyl guar, methylparaben, limonene, amodimethicone, cetyl alcohol, quanternium-87, behentrimonium methosulfate, quaternium-23, trideceth-6, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, geraniol, linalool, cetrimonium cholride, citral, parfum
Same silikony, za taką kasę to szkoda w ogóle brać.
__________________
Asystor Hair - 3.04
Seboravit - 10.06 -
Drożdże - 15.06 -

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 10:07   #2601
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
a widzisz, na każdego działa inaczej przez pierwszy miesiąc/ dwa stosuję babydream bo wydaje mi się najbezpieczniejszy, a do tego jest najtańszy i sprawdzony :P później niestety też zaczyna mi się robić po nim szopa; ale po tych 2 m-cach jakoś przestaje mi mocno zależeć na restrykcyjnym przestrzeganiu składów i kupuję już mniej dozwolone szampony. a i tak nie wypłukują mi drsatycznie tej keratyny, bo włosy mam nadal proste

aktualnie, zapasy babydreamu wykorzystuję do mycia pędzli do makijażu :P
ja tez po pewnym czasie przestaje przestrzegac zasad nie chce mi sie chyba juz poprostu ja po kazdym szamponie bez silikonow mam siano dlatego musze uzywac odzywek, i pozniej jest juz ok.mieszam sobie odzywki z silikonami z tymi zalecanymi bez i jest ok
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 10:10   #2602
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Podaje skład cementu Kerastase do kontroli:
aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethiconol, triethanolamine, peg/ppg-17/18 dimethicone, phenoxyethanol, carbomer, behentrimonium chloride, polyquanternium-4, potato starch modified, hydropropyl guar, methylparaben, limonene, amodimethicone, cetyl alcohol, quanternium-87, behentrimonium methosulfate, quaternium-23, trideceth-6, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, geraniol, linalool, cetrimonium cholride, citral, parfum
To jak pisałam wcześniej- nie ma soli (zresztą, ona rzadko występuje w tego typu produktach). Może się za to nadbudowywać na włosach z powodu substancji powłokotwórczych, ale wszystko zależy od tego, ile tego produktu nakładasz, czym i jak go zmywasz

Ja przez jakiś miesiąc czy nawet dłużej po zabiegu nie korzystałam z tego typu produktów- jedwabiów, mleczek prostujących itp. bo strasznie obciążały mi włosy i "pasemkowały" je. Jeśli masz grube włosy, to może nie będzie u Ciebie tego efektu.

Co do samego kosmetyku- ja nie jestem fanką firmy Kerastase, już wolę drogeryjnego Elseva, jeśli już chodzi o L'Oreal. Ale jak Tobie pasuje ten cement, to możesz go używać po Encanto, tylko radziłabym nakładać najpierw małe ilości żeby zobaczyć, czy nie obciąży on za bardzo włosów
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 11:28   #2603
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

a ja nadal prosze o pomoc...
nie wiem czy zamawiac drugi raz choco czy moze to encanto, ktorego troche sie boje...
jestem tydzien po zabiegu...wlosy po lekkim rozprostownaiu rpostownica bajka...ale wolałąbym zeby włąnsie od tej prostownicy odpoczely...
nie pusza sie...są super...ale bez doprostowania wywijaja na koncach (choc i tak mniej niz zwykle)
nie chce całkiem prostego przylizu..ale zalezy mi bardzo zeby podniszczone włoski odpoczęły od zelazka jednak...
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 13:14   #2604
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05 Pokaż wiadomość
a ja nadal prosze o pomoc...
nie wiem czy zamawiac drugi raz choco czy moze to encanto, ktorego troche sie boje...
jestem tydzien po zabiegu...wlosy po lekkim rozprostownaiu rpostownica bajka...ale wolałąbym zeby włąnsie od tej prostownicy odpoczely...
nie pusza sie...są super...ale bez doprostowania wywijaja na koncach (choc i tak mniej niz zwykle)
nie chce całkiem prostego przylizu..ale zalezy mi bardzo zeby podniszczone włoski odpoczęły od zelazka jednak...
no co Ty, tydzień po zabiegu już prostujesz, i jeszcze się zastanawiasz? ;p
ja właśnie po to przeprowadzam zabieg, żeby zapomnieć o prostownicy na kilka miesięcy.

może spróbuj podczas prostowania encanto kierować włosy ku górze, to podniosłoby je u nasady i może choć trochę zniwelowałoby ten późniejszy efekt przylizu
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 13:54   #2605
natty_
Raczkowanie
 
Avatar natty_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu przymierzam się do tego keratynowego zabiegu, żeby moje biedne włosy odpoczęły od codziennego prostowania prostownicą. Mam jednak do Was parę pytań. Po pierwsze zastanawiam się który produkt będzie lepszy? Zależy mi na efekcie prostych włosów, a nie jedynie pozbycie puszenia, by odstawić prostownicę na jak najdłuższy czas. Lepsze będzie tutaj Encanto, czy CocoChoco?

A drugie pytanie. Ile zużywanie tego produktu na jeden zabieg? Myślicie, że 50ml wystarczy na włosy długości mniej więcej do ramion, niezbyt gęstych? Nie chcę na pierwszy raz wydawać 300zł za duży zestaw.
Z góry dzięki za odpowiedź
__________________

natty_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 19:03   #2606
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez natty_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu przymierzam się do tego keratynowego zabiegu, żeby moje biedne włosy odpoczęły od codziennego prostowania prostownicą. Mam jednak do Was parę pytań. Po pierwsze zastanawiam się który produkt będzie lepszy? Zależy mi na efekcie prostych włosów, a nie jedynie pozbycie puszenia, by odstawić prostownicę na jak najdłuższy czas. Lepsze będzie tutaj Encanto, czy CocoChoco?

A drugie pytanie. Ile zużywanie tego produktu na jeden zabieg? Myślicie, że 50ml wystarczy na włosy długości mniej więcej do ramion, niezbyt gęstych? Nie chcę na pierwszy raz wydawać 300zł za duży zestaw.
Z góry dzięki za odpowiedź
ze swojej strony polecam tylko i wyłącznie Encanto.
Z tego co piszą dziewczyny to efekt po Coco jest średni. A po Encanto masz pewność że włosy na długo będą eleganckie.

Co do ml to nie mam pojęcia. Może i starczy.
Ja jak będę zamawiać po wakacjach to pewnie dogadam się z którymś sprzedawcą by keratyny dał 70ml. A jak nie będzie takiej opcji to kupię 2x 50ml
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 21:20   #2607
LuvMSI
Rozeznanie
 
Avatar LuvMSI
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 513
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez natty_ Pokaż wiadomość
A drugie pytanie. Ile zużywanie tego produktu na jeden zabieg? Myślicie, że 50ml wystarczy na włosy długości mniej więcej do ramion, niezbyt gęstych? Nie chcę na pierwszy raz wydawać 300zł za duży zestaw.
Z góry dzięki za odpowiedź

do ramion starczy na 100% ja miałam troche dłuższe i było idealnie


a teraz troche inne pytanie - czy są tu osoby które mają farbowane czarne włosy i robią sobie encanto? bo chce rozjaśnic sobie włosy, samym encanto - zawze mi rozjaśniało o jakieś 2 tony, ale nie wiem, czy nie jest to za słabe na czarne włosy tzn czy będzie jakaś różnica
__________________
LuvMSI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 21:46   #2608
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

a czy włosom nie zaszkodzi jak po tygodniu od choco zrobie encanto??
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:44   #2609
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
ze swojej strony polecam tylko i wyłącznie Encanto.
Z tego co piszą dziewczyny to efekt po Coco jest średni. A po Encanto masz pewność że włosy na długo będą eleganckie.

Co do ml to nie mam pojęcia. Może i starczy.
Ja jak będę zamawiać po wakacjach to pewnie dogadam się z którymś sprzedawcą by keratyny dał 70ml. A jak nie będzie takiej opcji to kupię 2x 50ml
mi na wlosy do ramion zostawalo jeszcze 10 ml z 50

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05 Pokaż wiadomość
a ja nadal prosze o pomoc...
nie wiem czy zamawiac drugi raz choco czy moze to encanto, ktorego troche sie boje...
jestem tydzien po zabiegu...wlosy po lekkim rozprostownaiu rpostownica bajka...ale wolałąbym zeby włąnsie od tej prostownicy odpoczely...
nie pusza sie...są super...ale bez doprostowania wywijaja na koncach (choc i tak mniej niz zwykle)
nie chce całkiem prostego przylizu..ale zalezy mi bardzo zeby podniszczone włoski odpoczęły od zelazka jednak...
ja tez tak mam, przez ciecie i dlugosc ja je susze na okraglej duzej szczotce, wyciagam je w dol wtedy sa idealnie proste, a zawsze lepiej robic cos takiego niz doprostowywac je wysoka temp
mozesz tez je suszyc na plaskiej szczotce jesli masz dluzsze wlosy

wlosy bardzo szybko sie ukladaja i susza, taka metoda jest idealna na niesforne konce
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 18:36   #2610
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

no to wysłali mi encanto...mam nadzieje,z ę dam rade...i nie bedę wyglądac jak po prysznicu :P
zabieg pewnie w czwartek
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.