16 dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 16:07   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087

16 dzieci


No, dziewczyny, do roboty

http://kobieta.onet.pl/dziecko/pol-n...omplecie/v9qc6

I jeszcze cytat na zachętę:
Cytat:
- Zacznę od najstarszego, syna 28-letniego Roberta. No więc, po kolei: Robert, Ariel, Natalia, Adrianna, Kamila, Adrian, Kinga, Damian, Alicja, Michał, Mateusz, Kamil, Dominika, Weronika, Dominik, Agatka.
Z wnucząt: Daniel, Nikola, Wiktoria i Zuzia (to dzieci najstarszej córki, Natalii). Jest jeszcze Kacperek, synek Adrianny. I dwoje kolejnych wnucząt w drodze! W starym domu w Buczku mieszka obecnie ponad dwadzieścioro ludzi, bo Natalia o własne lokum jeszcze się nie wystarała.
- Od dwóch lat proszę gminę o malutki pokoik choćby, ale mieszkań brak. A chcielibyśmy wreszcie wyprowadzić się z domu, odciążyć bliskich - zwierza się młoda kobieta.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:19   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: 16 dzieci

Mam koleżankę, która też mieszkała w Buczku, i też miała chyba 15 rodzeństwa, i tak patrze i patrze czy to o jej rodzinę chodzi ... le nie to nie ta rodzina.

W kazdym razie, na przykładzie koleżanki, mogę powiedzieć że z szkoły sredniej była chyba jedną z najsymoatyczniejszych dziewczyn, zawsze usmiechnieta i uczynna, miła i szczera. I nigdy nie chodziła brudna i zle ubrana.

Chociaz znam też inną rodzine wielodzietną, gdzie kazdy po koleji kradnie i oszukuje, lącznie z rodzicami.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:23   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 16 dzieci

Vix, od kilku dni na plotkowym jest
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:26   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: 16 dzieci

A faktycznie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=719313

Niech jednak zostanie tutaj jako zachęta
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:50   #5
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: 16 dzieci

Już pisałam na plotkowym ale tu też się wtrącę.

Ja jestem na nie. Nie podoba mi się to, ze mówią, że niczego im nie potrzeba i o nic nie proszą a mieszkanie dla córki? Widac, ze idzie w ślady rodziców. Już ma czworo dzieci a mieszka z rodzicami i prosi "chociaż o pokoik".
Dla mnie to jest patologia i tyle.

I żeby zaraz nie było, patologia to nie tylko pijący ojciec, puszczająca się matka i brudne, zaniedbane dzieci. To też 20 osób w jednym mieszkaniu.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:26   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 16 dzieci

Chore, patologia, bezmyślność, głupota, pasożytnictwo, nieróbstwo...

Nie wystarała się o mieszkanie, noz kur.. kredyt brac i do roboty.

Sorry ale nie mam litości dla takich sytuacji i w nosie mam, że się kochaj.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:42   #7
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Dziewczyny przy matce, w kuchni i przy młodszych dzieciach
Zaczęłam czytać artykulik i czekałam na taki tekst

Obok mnie żyła rodzina z ósemką dzieci, warunki materialne jak w tej rodzinie z artykułu. Starsze córki sprowadzone do roli kucharek i opiekunek dla młodszego rodzeństwa, czy tego chciały czy nie... Głównie z tym (obok biedy i żerowania na pomocy społecznej, oczywiście) mi się takie mocno wielodzietne rodziny kojarzą.

Nie miałam jeszcze przyjemności spotkać się z tego typu rodziną, u ktorej wyglądaloby to inaczej. Co nie znaczy, że ich nie ma. Jak ktoś ma wizję tuzina dzieci i jest przekonany, że rozdzieli między nie i czas, i pieniądze... Chociaż nadal wydaje mi się to mało prawdopodobne.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-09-26 o 17:48
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 07:48   #8
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: 16 dzieci

hmmm... ja pochodzę z rodziny wielodzietnej. w domu nas 7 było. z dużym rozbiciem czasowym. moje starsze rodzeństwo (siostry, bracia) nie zajmowało się młodszym w sensie, jak nianka na etacie, nie stało przy garach itp. normalnie chodzili do szkoły (jak ja już pamietam- to do średniej), mieli swoje zajecia, hobby, dwoje najstarszych juz pracowalo. jak mialam 8 lat najstarsza siostra wyszla za maz, urodzila dziecko, wyprowadzila sie... kolejne siostry wyjechaly na studia..coraz nas mniej sie robilo w domu...pustoszalo, nam - mlodszym bylo smutno, ale oswajalismy się, jakoś to naturalnie się toczyło. wiadomo, że rodzeństwo starsze nam-maluchom, też czasu trochę poświęcało,ale to bardziej na zasadzie, że to my się do nich kleiliśmy. w stylu-pobawcie się z nami w chowanego, a my chcemy z Wami do kina itp dodam, że długo rodzice mieszkali na wsi. ja zaliczyłam tam tylko 3 lata, moja najmłodsza siostra urodziła się już w mieśćie. mama poszła tu do pracy dopiero, jak najm,łodsza poszła do zerówki szkolnej. wcześniej była z nami w domu. nie wiem, może moja rodzina to dla niektórych patologia, ale ja bym nie zamieniła na żadną inną!
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:15   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 16 dzieci

GoodNight zgadzam się w pełni z tym co napisałaś.

Nie wyobrażam sobie płodzić kolejnych dzieci w sytuacji gdy nie mam czasu ani pieniędzy dla tych dzieci, które już są na świecie. Nie wyobrażam sobie przerzucać odpowiedzialności za opiekę nad maluchem na starsze dzieci - a tak tam jest, bo przecież ta kobieta nawet "technicznie" rzecz biorąc nie jest w stanie opiekować się każdym dzieckiem w wystarczający sposób.

Dla mnie to tez jest patologia a z rodzenia dzieci ci ludzie uczynili sobie sposób na życie. Trochę jak w dawnych czasach - synowie do gospodarstwa jako siła robocza a córki w kuchni i praniu pomogą i jakoś się kręci...

No i widać, że idą już w ślady rodziców bo coś tam było, że jedna ma już 4 dzieci i dalej z rodzicami w tym pier***dolniku na kupie. Poza tym jeszcze wydaje mi się wstrętnym, dosłownie wstrętnym fakt, że ci ludzie dorobili się 8 dzieci mieszkając z nimi w jednym pokoju bo już sobie to wyobrażam w praktyce. Z drugiej strony dzieci zaliczyły edukację seksualną w wersji "na żywo"
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:38   #10
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: 16 dzieci

znam rodziny w ktorych nie "starano" sie o to by z panstwa jakies pieniadze szly na ich utrzymanie, matka nie chodzila za meiszkaniem dla corki, a dzieci byly zadbrane i zaradne. no ale bywalo ze pomagaja matce w domowych obowiazkach - chyba w rodzinach 2dzietnych tez tak jest - czy ojcu w polu (znacie rolnika z gospodarka ktorego dzieci nic nei pomagaja?). wiem jedno - z powodu w sumie malego metrazu (2 pokoje) bylo im ciezko np. spokoj do nauki znalezc, ale poza tym - super. dotacje na zywienie czy inne rzeczy gmina dawala im wlasciwie z przydzialu, bo sami nie rposili o nic.

co to znaczy "opiekowac sie w wystarczajacy sposob"? dla jednego to spedzanie calego dnia, dla innego godziny. ile ja czasu przebywam z dziecmi skoro wracam o 17 z pracy? czy wystarczajaco duzo? czy nei musze jeszcze w tym calym czasie czegos zjesc, one sie wykąpac i pobawic ze sobą? wychodzi z tego ze moze godzine dziennie przeznaczam wyłącznie dla nich...

ale znam tez rodziny 2dzietne gdzie od dziada pradziada pomagalo panstwo: mamusia z tatusiem ciagle w mopsie, babcie pomagaly w utrzymaniu dwojki dzieci i rodzicow-wiecznych bezrobotnych... teraz kolezanka dokladnie wie kiedy w mopsie jest chleb za 1 zl, dostaje rpzydzialy jakies zywnosciowe, wie gdzie sie zakrecic by dostac jakis grosz. ja mam podobna sytuacje a jakos nie wpadam na pomysl by postac w kolejce za darmowym ryżem... czyzby jednak przyzywczajenie?

dlatego deneruje mnie z calego tekstu nei to, ze dzieci pomagaly w opiece nad rodzenstwem czy sprzataniu, a to ze córeczka meiszka z 4 dzieci (a gdzie tatus, bo o nim nie wspomniano) dalej ze swoimi rodzicami i 16ciorgiem rodzenstwa, bo "czeka na darmowe mieszkanko, chocby pokoik"...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2013-09-27 o 10:41
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:05   #11
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Mam koleżankę, która też mieszkała w Buczku, i też miała chyba 15 rodzeństwa, i tak patrze i patrze czy to o jej rodzinę chodzi ... le nie to nie ta rodzina.

W kazdym razie, na przykładzie koleżanki, mogę powiedzieć że z szkoły sredniej była chyba jedną z najsymoatyczniejszych dziewczyn, zawsze usmiechnieta i uczynna, miła i szczera. I nigdy nie chodziła brudna i zle ubrana.

Chociaz znam też inną rodzine wielodzietną, gdzie kazdy po koleji kradnie i oszukuje, lącznie z rodzicami.
też znam te okolice-rodziny nie kojarzę, ale te dzieciaki sobie w życiu poradzą, w przeciwieństwie do jedynaków , co żadnych obowiązków w domu nie mają i później myślą,że każdy za nich wszystko zrobi
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 16:26   #12
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
też znam te okolice-rodziny nie kojarzę, ale te dzieciaki sobie w życiu poradzą, w przeciwieństwie do jedynaków , co żadnych obowiązków w domu nie mają i później myślą,że każdy za nich wszystko zrobi
no faktycznie. Widać na przykładzie najstarszej córki jak sobie radzą.
Obieranie ziemniaków nie jest tajemną wiedzą, tego się można nauczyć od pierwszego kopa a nie trzeba codziennie worka obierać, zeby to pojąć.
I skąd pomysł, że jedynak nie ma obowiązków? To, że nie musi nianczyć młodszego rodzenstwa czy gotować obiadu jak dla wojska nie znaczy, że nic nie robi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:51   #13
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
no faktycznie. Widać na przykładzie najstarszej córki jak sobie radzą.
Obieranie ziemniaków nie jest tajemną wiedzą, tego się można nauczyć od pierwszego kopa a nie trzeba codziennie worka obierać, zeby to pojąć.
I skąd pomysł, że jedynak nie ma obowiązków? To, że nie musi nianczyć młodszego rodzenstwa czy gotować obiadu jak dla wojska nie znaczy, że nic nie robi.
to nie pomysł tylko kilka przykładów z życia znam
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:58   #14
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
to nie pomysł tylko kilka przykładów z życia znam
Znasz takich jedynaków co z głodu poumierali, bo ziemniaków nie umieli obrać? Jajecznicy zrobić? nie umieli sobie poradzić ze sprzątaniem i bakterie ich zjadły?
Gotowanie i sprzątanie to są rzeczy, których mądry człowiek uczy się bardzo szybko i nie trzeba od małego tyrać, żeby umieć koło siebie zrobić.
A jeśli ktoś jako dorosły człowiek nie umie gotować, sprzątać, wyprać ciuchów itd to znaczy, ze jest po prostu życiowo głupi, bo nie potrafi nauczyć się bardzo prostych rzeczy.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 17:06   #15
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: 16 dzieci

Emilia - Różnie bywa. Czasem taki jedynak jest wychowywany w ten sposób, żeby sobie zawsze radzić samemu bo nie będzie mieć w razie czego rodzeństwa czy licznej rodziny do pomocy. Na zasadzie - umiesz liczyć, licz na siebie.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:52   #16
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Znasz takich jedynaków co z głodu poumierali, bo ziemniaków nie umieli obrać? Jajecznicy zrobić? nie umieli sobie poradzić ze sprzątaniem i bakterie ich zjadły?
Gotowanie i sprzątanie to są rzeczy, których mądry człowiek uczy się bardzo szybko i nie trzeba od małego tyrać, żeby umieć koło siebie zrobić.
A jeśli ktoś jako dorosły człowiek nie umie gotować, sprzątać, wyprać ciuchów itd to znaczy, ze jest po prostu życiowo głupi, bo nie potrafi nauczyć się bardzo prostych rzeczy.
znam 3 już na cmentarzu leży
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 10:53   #17
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
znam 3 już na cmentarzu leży
ale ty zabawna jesteś.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 11:08   #18
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
znam 3 już na cmentarzu leży
Aleś dowaliła. Pieprzysz jak potłuczona.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:24   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
też znam te okolice-rodziny nie kojarzę, ale te dzieciaki sobie w życiu poradzą, w przeciwieństwie do jedynaków , co żadnych obowiązków w domu nie mają i później myślą,że każdy za nich wszystko zrobi
Z czym sobie poradzą?
Co takiego nauczono ich w domu, co może im pomóc w życiu?
Nie znam jedynaków nie mających żadnych obowiązków.

Ponadto moje doświadczenia i obserwacje pokazują, że jedynacy radzą sobie o wiele lepiej od osób z rodzin wielodzietnych i to pod każdym względem...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 21:23   #20
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: 16 dzieci

Klarisso, tak "kategorycznie" się wypowiedziałaś... trochę poczułam się w tonie Twojej wypowiedzi, jakbym sobie nie radziła, była gorsza, "patologiczna" mimo,że mnie nie znasz, a już z góry oceniasz ludzi takich, jak ja.
ja z kolei znam wielu jedynaków, którzy radzą sobie gorzej niż którekolwiek spośród moich sióstr i braci
wiadomo, to jak się zachowujemy w dorosłym życiu, to zasługa naszych charakterów, zdolności, no i po części też tego co wyniosło się "z domu". i nie ważne czy jest się jedynakiem, ma się brata/siostrę bliźniaka, czy też pochodzi się z wielodzietnej rodziny

i pytanie ode mnie: skoro jedynacy sobie tak świetnie radzą, czemu sama masz dwójkę dzieci???
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)

Edytowane przez pieleszka
Czas edycji: 2013-09-28 o 21:25
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 22:05   #21
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
Klarisso, tak "kategorycznie" się wypowiedziałaś... trochę poczułam się w tonie Twojej wypowiedzi, jakbym sobie nie radziła, była gorsza, "patologiczna" mimo,że mnie nie znasz, a już z góry oceniasz ludzi takich, jak ja.
ja z kolei znam wielu jedynaków, którzy radzą sobie gorzej niż którekolwiek spośród moich sióstr i braci
wiadomo, to jak się zachowujemy w dorosłym życiu, to zasługa naszych charakterów, zdolności, no i po części też tego co wyniosło się "z domu". i nie ważne czy jest się jedynakiem, ma się brata/siostrę bliźniaka, czy też pochodzi się z wielodzietnej rodziny

i pytanie ode mnie: skoro jedynacy sobie tak świetnie radzą, czemu sama masz dwójkę dzieci???
Nie wypowiadałam się o tobie, bo jak słusznie zauważyłaś nic nie wiem o twojej rodzinie. Wypowiedziałam się o rodzinie z artykułu na podstawie tego, co sami o sobie powiedzieli. Nie widzę tam jakoś "świetnego radzenia sobie", raczej wręcz przeciwnie - dzieci powielają schemat rodziców siedząc na kupie bez żadnych perspektyw na dalsze życie. I chyba nawet inne życie ich nie interesuje bo taki model wynieśli z domu.

Co do pytania twojego - dwoje dzieci to raczej nie jest rodzina "wielodzietna" nie sądzisz, bez porównania do 16 dzieci w jednym domu. A jeszcze co do liczby dzieci - to moim zdaniem trzeba ją dobrać do swoich możliwości tych wychowawczych i tych finansowych.

Nie zdecydowałabym się na dużą liczbę dzieci dlatego, że bałabym się właśnie o to, jak sobie poradzą w sytuacji, gdy rodzic niewiele jest w stanie dać, bo przy takiej dużej liczbie dzieci nie ma się ani czasu dla nich, ani kasy. No chyba, że ktoś ma miliony i jest w stanie dzieciom materialnie zapewnić wszystko, ale jednak zawsze pozostanie ten krzywdzący brak czasu i uwagi ze strony rodzica. A dzieci z dużym odstępem wieku w moim przypadku nie wchodzą w grę bo jestem zwyczajnie za stara już
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 19:21   #22
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: 16 dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Z czym sobie poradzą?
Co takiego nauczono ich w domu, co może im pomóc w życiu?
Nie znam jedynaków nie mających żadnych obowiązków.

Ponadto moje doświadczenia i obserwacje pokazują, że jedynacy radzą sobie o wiele lepiej od osób z rodzin wielodzietnych i to pod każdym względem...
To masz inne doświadczenie niż ja
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.