Wieczny bałagan w domu cz 3 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-24, 12:14   #1621
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Ja mam w szufladzie pod zlewem kosz na odpady zmieszane oraz kosz na plastiki, szkło zbieram sobie na bieżąco i jak mi się więcej zbierze to idę do kontenera wyrzucić. Puszki wrzucam najczęściej do zmieszanych bo w sumie to nie wiem co z nimi zrobić a papier odkładam na kupkę i znoszę do piwnicy do worka na makulaturę.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 13:36   #1622
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Mamy kosze na wszystko i to jeszcze w zamykanej wiacie ....staram sie na bierzaco ogarniac no ale roznie to bywa - papier najmniej klopotliwy ,najwiecej miejsca metale + plastik 😡

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ludzie nie płaczą dlatego, że są słabi.... płaczą, ponieważ byli silni zbyt długo....
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 20:36   #1623
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Pytanie czy faktycznie macie tyle koszy przed blokiem itd. U nas jest nakaz segregacji, a koszy brak nie widzę sensu segregacji, skoro na dole mam jeden kosz.
Też nie widzę sensu segregacji w takim przypadku
To chyba od miasta zależy ile rodzajów śmieci sobie wymyśliło.
Ja nie mam albo nic nie wiem (?) o żadnych bio ...

Ale zaś pojemniki to własność firmy śmieciarskiej? Może zadzwoń do nich i zapytaj gdzie masz je wyrzucać skoro tyle płacisz za segregowane

W małym mieszkaniu sposób na śmieci to jeśli nie mieszczą się osobne pod zlewem:
1. mieszane i inne + dzielenie już przy kontenerach.
2. Ewentualnie bio/ mieszane pod zlewem a szkło, metale i śmieci kajś indziej - w reklamach ikei widziałam podpowiedzi.
Zorganizowane szafki na buty, worki duże na pranie/kosze wiklina lub plastikowe w garderobie, szafie przy drzwiach wejściowych itp. Coś co nie przychodziło wcześniej do głowy a faktycznie jest praktyczne. No bo w końcu te plastiki to i tak są czyste czy powinny być...

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;75728931]Ja mam w szufladzie pod zlewem kosz na odpady zmieszane oraz kosz na plastiki, szkło zbieram sobie na bieżąco i jak mi się więcej zbierze to idę do kontenera wyrzucić. Puszki wrzucam najczęściej do zmieszanych bo w sumie to nie wiem co z nimi zrobić a papier odkładam na kupkę i znoszę do piwnicy do worka na makulaturę.[/QUOTE]

U mnie na instrukcji jak wyrzucać śmieci (do czego to doszło ), tłumaczą że razem z plastikami to tu należy dać puszki i tetrapaki. Może u Ciebie też tak jest?
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:09   #1624
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Tetrapaki daję do plastików... To puszki też będę dawać, najwyżej sobie wyjmą
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:25   #1625
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Co do koszy, to u nas na osiedlu mamy dwa śmietniki: jeden na szkło, plastiki i papier, drugi na inne odpady. Dlatego zdecydowałam się na dwa takie kosze: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40188340/
są prostokątne, więc stoją obok siebie pod zlewem i mam jeszcze miejsce, żeby postawić jakąś chemię
Gdybyśmy musieli bardziej szczegółowo segregować odpady, to pewnie zdecydowałabym się na coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40188340/
Cena jest dość wysoka, więc szukałabym podobnych w innych sklepach. Teraz dużo sklepów kopiuje produkty Ikei.

Zauważyłam, że w sedesie w miejscach, które ciężko wyczyścić szczotką zebrał mi się kamień. Macie jakiś sposób, żeby się go pozbyć?
W zlewie kuchennym dopatrzyłam się ledwo widocznych zacieków. Boję się, że nie czyszczone będą się powiększać. I znów pytanie: czym to myjecie?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:33   #1626
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

ja mam 2 kosze pod zlewem- (bo wiecej sie nie zmiesci:-P) do jednego wrzucam takie zmieszane odpady do kosza, do drugiego plastik, metal, papier.na polu mam stojak z workami tam segreguje. mam jeszcze takie brazowe worki tam trafiaja te bio:-P czyli wszelkie obierki, trawa, owoce.
jak masz worki to na workach jest instrukcja ale zasadniczo to proste-u mnie do zółtych- plastik, metal (puszki, nakretki od słoików itd) nie wrzucam tam tylko zabawek czy pojemników po np piance do golenia czy innych sprejach:-D
do niebieskich -papier'
do zielonych-szkło (ale w całosci)
czasem jeszcze dawali nam takie jasne worki na szkło bezbarwne.

nie stosuje sie tylko do jednego- nie myje butelek po oleju bo nawet nie wiedziałabym jak to domyc:-P
po jogurtach/kefirach myję
wszystko zgniatam.
segreguje juz ponad 8 lat i np cały pełny kosz mam po ponad miesiacu.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 21:58   #1627
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Usuwanie kamienia = ocet, można tak z grubsza streścić wątek
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-24, 22:46   #1628
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Chyba mam depreche. Czuje się fatalnie, nie mogę ogarnąć przestrzeni wokół siebie. Przed chwilą myłam kuchnie, płakać mi się chciało nad stanem płyty indukcyjnej i blatu obok. Od kiedy mąż ma drugą pracę to większość w domu robię sama. I po prostu mnie to przerasta - czuje się jak nieudacznik dosłownie. Mieszkamy w dwójkę w małym mieszkaniu, a ja nie ogarniam ;( Normalnie wstyd
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 23:23   #1629
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Chyba mam depreche. Czuje się fatalnie, nie mogę ogarnąć przestrzeni wokół siebie. Przed chwilą myłam kuchnie, płakać mi się chciało nad stanem płyty indukcyjnej i blatu obok. Od kiedy mąż ma drugą pracę to większość w domu robię sama. I po prostu mnie to przerasta - czuje się jak nieudacznik dosłownie. Mieszkamy w dwójkę w małym mieszkaniu, a ja nie ogarniam ;( Normalnie wstyd
Nie jesteś nieudacznikiem. Ogarnięcie przychodzi w bólach i męczarniach, ot normalny proces nauki Nastanie dzień, że zaczniesz. Chyba, że jesteś mną, ale ja jestem przypadkiem beznadziejnym :P
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 06:55   #1630
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że w sedesie w miejscach, które ciężko wyczyścić szczotką zebrał mi się kamień. Macie jakiś sposób, żeby się go pozbyć?
W zlewie kuchennym dopatrzyłam się ledwo widocznych zacieków. Boję się, że nie czyszczone będą się powiększać. I znów pytanie: czym to myjecie?
Nasącz ręcznik kuchenny octem i przyklej w to miejsce, albo odwrotnie - przyklej ręcznik i nasącz octem, jak Ci wygodniej. Zostaw na jakiś czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 09:41   #1631
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Chyba mam depreche. Czuje się fatalnie, nie mogę ogarnąć przestrzeni wokół siebie. Przed chwilą myłam kuchnie, płakać mi się chciało nad stanem płyty indukcyjnej i blatu obok. Od kiedy mąż ma drugą pracę to większość w domu robię sama. I po prostu mnie to przerasta - czuje się jak nieudacznik dosłownie. Mieszkamy w dwójkę w małym mieszkaniu, a ja nie ogarniam ;( Normalnie wstyd
Na początku zawsze jest ciężko. Mój Tż dawniej pracował na 4 zmiany to zawsze mi w ciągu dnia coś pomógł. Teraz ma pracę biurowa wiec odwalam czesto tez jego część, wczoraj np wmontowalam nam nowe śmietniki. Na początku też byłam zrozpaczona ogromem tego. A teraz robie sobie powoli i nie przejmuje się jak z czymś nie zdążę, przecież nie ucieknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 10:32   #1632
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Wiadomo, że nie ucieknie mnie to w ogóle bałagan przytłacza, wczoraj nad tą płytą miałam dosłownie załamkę. Popatrzyłam wokół i zobaczyłam, że na płytkach zacieki, na meblach poodbijane palce. No i lodówka i mikrofala proszą się o umycie. Cycki opadają!
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 12:52   #1633
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Wiadomo, że nie ucieknie mnie to w ogóle bałagan przytłacza, wczoraj nad tą płytą miałam dosłownie załamkę. Popatrzyłam wokół i zobaczyłam, że na płytkach zacieki, na meblach poodbijane palce. No i lodówka i mikrofala proszą się o umycie. Cycki opadają!
ja myłam mikrofale wkładajac do srodka miseczkę z woda i wycisnieta cutryna. super rozpuszczało wszystko bez zadnej chemii
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 13:39   #1634
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Kupiłam jagody. Dwa litry. To dzisiaj muszę zamienić się w panią domu i coś z nich zrobić jeszcze dzisiaj. Rok temu zebrałam sama maliny z dwa małe wiaderka ale zanim zdecydowałam się z nich coś zrobić to spleśniały
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:01   #1635
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Kurka wodna, niedawno chodzili po mieszkaniach jacyś spece od gazu i prądu, a teraz wisi kartka, że będą chodzić i sprawdzać przyłącza wody.
Zaczęłam więc ogarniać kuchnię i łazienkę.
A taki miałam ładny chlew...
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:05   #1636
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Kurka wodna, niedawno chodzili po mieszkaniach jacyś spece od gazu i prądu, a teraz wisi kartka, że będą chodzić i sprawdzać przyłącza wody.
Zaczęłam więc ogarniać kuchnię i łazienkę.
A taki miałam ładny chlew...
Mobilizują Cię do sprzątania

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:14   #1637
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Dobra ide sprzątać kuchnie, bo niedługo się tam coś zalegnie jak tego w końcu nie ogarnę

Sutailje: ja w tym roku szykuje się na sok z aronii i ketchup z cukini. Ale coś czuje ze skończy się jak zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 14:29   #1638
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Nasącz ręcznik kuchenny octem i przyklej w to miejsce, albo odwrotnie - przyklej ręcznik i nasącz octem, jak Ci wygodniej. Zostaw na jakiś czas.
askawtn
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3
Usuwanie kamienia = ocet, można tak z grubsza streścić wątek

Dzięki dziewczyny Ale ten kamień w sedesie jest na takiej wysokości, że ciągle stoi tam woda. Co w takim razie? Mam go wlać do tej wody, zostawić, a potem spróbować wyszorować?

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ja mam 2 kosze pod zlewem- (bo wiecej sie nie zmiesci:-P) do jednego wrzucam takie zmieszane odpady do kosza, do drugiego plastik, metal, papier.na polu mam stojak z workami tam segreguje. mam jeszcze takie brazowe worki tam trafiaja te bio:-P czyli wszelkie obierki, trawa, owoce.
jak masz worki to na workach jest instrukcja ale zasadniczo to proste-u mnie do zółtych- plastik, metal (puszki, nakretki od słoików itd) nie wrzucam tam tylko zabawek czy pojemników po np piance do golenia czy innych sprejach:-D
do niebieskich -papier'
do zielonych-szkło (ale w całosci)
czasem jeszcze dawali nam takie jasne worki na szkło bezbarwne.

nie stosuje sie tylko do jednego- nie myje butelek po oleju bo nawet nie wiedziałabym jak to domyc:-P
po jogurtach/kefirach myję
wszystko zgniatam.
segreguje juz ponad 8 lat i np cały pełny kosz mam po ponad miesiacu.
Na pewno w Twojej gminie trzeba myć odpady do recyklingu? Bo u nas nie każą tego robić nawet, kiedy miesza się plastik, szkło i papier. Marnuje się przy tym sporo wody, co jest nieekologiczne. Oczywiście przez to bardzo często je wynosimy z mieszkania, ale my mieszkamy w bloku, więc u nas kosz nie stoi na podwórku i nie śmierdzi przez miesiąc.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 15:03   #1639
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Wyciągnij wodę gąbką albo kubeczkiem i wlej zamiast niej ocet
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 15:26   #1640
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Chabry: w mojej np. każą myć.

No i znowu się poklocilam z TZ. Ten chłop mnie rozwala. Przylazl z pretensjami gdzie obiad. Mówię mu ze za chwile będzie. Nie zdazylam wcześniej bo robiłam zakupy, rozmontowalam szafkę, zamontowalam nowa szafkę i w niej posprzątalam plus przesypalam przyprawy do nowych pojemników i wmontowalam nowy kosz na śmieci. A on do mnie ze przecież on miał to zrobić i nikt mnie nie zmuszał. Tak się wściekłam. Ale no tak się wściekłam ze ciepłam ściera na podłogę i mu powiedziałam ze jak następnym razem będzie coś odwlekal dwa tygodnie, to wezmę i zadzwonię po płatnego specjalistę za którego on zapłaci, bo ja będę w tym czasie gotować jego obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 15:37   #1641
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Ja to wszystko rzuce żeby jedzonko zrobić Gotowanie u mnie jest na 1 miejscu

Lady nie przejmuj się, każdy ma czasem zły dzień i się pieni. Przejdzie mu i Cię przeprosi
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 15:42   #1642
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Ja zwykle gotuje, ale w tej chwili w tej kuchni panuje taki syf ze strajkuje. Naczyń od 3 dni nie umyl choć to.jego działka. Szafę sama musiałam przemontowac bo za chwilę by komuś na łeb spadła. Blaty całe usrane w jedzeniu bo książę po sobie nie zetrze. I on ma pretensje ze nie ma kuzwa obiadu gdy tam się wejść nie da od syfu.

Juz nie wspomnę ze jemu się wydaje ze skoro ja obecnie nie pracuje, to tylko leżę jak jego nie ma. No pewnie. Zakupy same się robią. Rzeczy z ikei same przyjeżdżają. Bluzki mu się same piora. I kwiatki podlewaja. I nawet szafki wieszaja. Normalnie samowystarczalny dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 15:54   #1643
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;75764776]Wyciągnij wodę gąbką albo kubeczkiem i wlej zamiast niej ocet [/QUOTE]
Dzięki, na to nie wpadłam

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja zwykle gotuje, ale w tej chwili w tej kuchni panuje taki syf ze strajkuje. Naczyń od 3 dni nie umyl choć to.jego działka. Szafę sama musiałam przemontowac bo za chwilę by komuś na łeb spadła. Blaty całe usrane w jedzeniu bo książę po sobie nie zetrze. I on ma pretensje ze nie ma kuzwa obiadu gdy tam się wejść nie da od syfu.

Juz nie wspomnę ze jemu się wydaje ze skoro ja obecnie nie pracuje, to tylko leżę jak jego nie ma. No pewnie. Zakupy same się robią. Rzeczy z ikei same przyjeżdżają. Bluzki mu się same piora. I kwiatki podlewaja. I nawet szafki wieszaja. Normalnie samowystarczalny dom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo Ci współczuję takiej sytuacji. A rozmawialiście na ten temat na spokojnie? Bo jak dla mnie to problem jest nie tylko z obowiązkami domowymi, a partnerstwem.

Jak ja nie miałam pracy i szukałam nowej, to codziennie coś tam w domu starałam się ogarnąć, oczywiście z planowanych rzeczy wychodziła połowa, skupiałam się na tych najpilniejszych. Mąż przychodził, a ja mu opowiadałam, że to zrobiłam, tamto zrobiłam, tego nie zdążyłam, to planowałam, ale mi się nie chciało i obejrzałam głupi film, a on mi odpowiadał: "No i dobrze. Masz okazję, to odpoczywaj."
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 16:00   #1644
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dzięki, na to nie wpadłam

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------


Bardzo Ci współczuję takiej sytuacji. A rozmawialiście na ten temat na spokojnie? Bo jak dla mnie to problem jest nie tylko z obowiązkami domowymi, a partnerstwem.

Jak ja nie miałam pracy i szukałam nowej, to codziennie coś tam w domu starałam się ogarnąć, oczywiście z planowanych rzeczy wychodziła połowa, skupiałam się na tych najpilniejszych. Mąż przychodził, a ja mu opowiadałam, że to zrobiłam, tamto zrobiłam, tego nie zdążyłam, to planowałam, ale mi się nie chciało i obejrzałam głupi film, a on mi odpowiadał: "No i dobrze. Masz okazję, to odpoczywaj."
Rozmawialiśmy sto razy Jak pracował na 4 zmiany to problemu nie było, bo był w domu i zawsze mówił "ale dużo robisz". Jak ja pracowałam to tez się dzielilismy obowiązkami. Ale niestety on ma z domu wzorzec ze jak kobieta nie pracuje to najlepiej aby nawet buty mężowi pucowala (model jego matki) i to właśnie wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 16:10   #1645
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy sto razy Jak pracował na 4 zmiany to problemu nie było, bo był w domu i zawsze mówił "ale dużo robisz". Jak ja pracowałam to tez się dzielilismy obowiązkami. Ale niestety on ma z domu wzorzec ze jak kobieta nie pracuje to najlepiej aby nawet buty mężowi pucowala (model jego matki) i to właśnie wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 16:11   #1646
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Hej wam. Wróciłam z wakacji z tż w niedzielę. Ile roboty w domu...:-( Posprzątałam kuchnie i łazienkę. Dwa pokoje czekają na jutro. I pranie... Już 6 się robi odkąd wróciliśmy. Ale.to już ostatnie na szczęście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 24.02.2015
Zaręczyny 02.05.2017
Ślub 23.06.2018
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 16:28   #1647
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy sto razy Jak pracował na 4 zmiany to problemu nie było, bo był w domu i zawsze mówił "ale dużo robisz". Jak ja pracowałam to tez się dzielilismy obowiązkami. Ale niestety on ma z domu wzorzec ze jak kobieta nie pracuje to najlepiej aby nawet buty mężowi pucowala (model jego matki) i to właśnie wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to musisz mu to wybić z głowy jak najszybciej.. Jak nie prośbą to groźbą. Nie daj się tak wrobić, póki jesteście młodzi postaw pewne warunki i granice, bo potem będzie za późno.
Cytat:
Napisane przez Holigula Pokaż wiadomość
Hej wam. Wróciłam z wakacji z tż w niedzielę. Ile roboty w domu...:-( Posprzątałam kuchnie i łazienkę. Dwa pokoje czekają na jutro. I pranie... Już 6 się robi odkąd wróciliśmy. Ale.to już ostatnie na szczęście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To i tak już dużo zrobiłaś

Ja właśnie wstawiłam zmywarkę i pieczeń do piekarnika. Miszę jeszcze pozmywać rzeczy ze zlewu, które tam się kiszą bo nie nadają się do zmywary. Muszę jeszcze zająć się pewnymi papiekowymi robotami, na które zbieram sie tydzień. Teraz na wolnym powinnam wszystko załatwić.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 16:52   #1648
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

U mnie w kuchni w końcu zawisły nowe szafki, takie pod sufit. Stały miesiąc. Gdybym dała radę, to sama bym powiesiła i nie czekała, aż panisko dokona odkrycia, że można wyjść z pracy o ludzkiej porze i firma nie upadnie. I nie trzeba wiercić dziur o 23:00. Swoją drogą sąsiedzi mają anielską cierpliwość.
No ale mam rozwiązany problem bajzlu na górnych szafkach, bo już nic tam postawić się nie da.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 17:27   #1649
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

My też mamy takie szafki nad standardowymi, zabudowane do sufitu. To rozwiązanie bardzo sobie chwalę. I jest miejsce na takie rzeczy mało używane. Nic nie leży na wierzchu, no i nie ma kurzu
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 17:45   #1650
PixieDust
Zadomowienie
 
Avatar PixieDust
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 643
Dot.: Wieczny bałagan w domu cz 3

Ja powiem Wam, że od tygodnia zmywam i odkurzam na bieżąco i od razu widać różnicę. Ze zmywania to tak się cieszę, bo nigdy nie mogłam się do tego zmobilizować. Czasem 4 dni brudne talerze leżały w zlewie. Jak teraz o tym pomyśle to aż mi przykro zresztą przy okazji zmywania od razu przetrę blaty/kuchenkę i jest tak miło 💝

Poza tym byłam ostatnio na L4 i umyłam wreszcie okap, który nie był myty baaardzo długo. Nie mogę się tylko zebrać do umycia lodówki :/ i szafek, są lakierowane i już cholery z nimi dostaje, bo czym bym nie myła, to zostawia smugi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

All you need is faith, trust and a little pixie dust

34/2018


W tym roku przebiegłam : 108,6 km
PixieDust jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-13 11:54:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.