Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 21:41   #1891
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A ja myślałam, że mam strasznie suchą skórę, ale na razie mydełka służą mi cały czas.
Z tym że regularnie je zmieniam, raz Aleppo, potem coś z oliwą, potem mieszanką innych olei.
Teraz mam 3 korzenie i jest super, nawet przez kilka dni nie stosowałam balsamu i było ok, ślicznie pachnie ( kojarzy mi się z kremem nivea albo bambino,jakiś taki klasyczny kremowy zapach)
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:49   #1892
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakich kremów używasz po myciu? Może potrzebujesz treściwszych? Mi rok temu bardzo pomogło mycie tylko płynem micelarnym, po 2 miesiącach moja skóra wyglądała całkiem zdrowo, mogłam używać znów wody I powiem Ci, że w tym roku mnie to zimowe przesuszenie nie dorwało jeszcze
Do twarzy to różnie. Raz oleje, raz jakiś krem nawilżający (obecnie Avene Hydrance Optimale Legere), a od kilku miesięcy na noc serum oliwkowe z Biochemii Urody. Trochę obawiam się tych treściwych kremów, ale może gdybym używała ich co drugi dzień, to nic złego się nie zdarzy
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:07   #1893
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Do twarzy to różnie. Raz oleje, raz jakiś krem nawilżający (obecnie Avene Hydrance Optimale Legere), a od kilku miesięcy na noc serum oliwkowe z Biochemii Urody. Trochę obawiam się tych treściwych kremów, ale może gdybym używała ich co drugi dzień, to nic złego się nie zdarzy
Lekki krem nawilżający na zimę to chyba nie jest dobry pomysł, jak masz wysuszoną cerę... A używasz kremów ochronnych przed wyjściem na dwór? On na takim mrozie szkody Twojej cerze nie wyrządzi (jeśli boisz się jego treściwości). Poza tym zatrzyma nawilżenie w skórze. I wiadomo - dużo nawilżania
A po używaniu innych myjadeł niż mydła lepiej z cerą u Ciebie? Czy wszystko Cię tak wysusza?

Plaster Miodu jest treściwym mydełkiem? Czy lepszy byłby np. Miodowy Krem lub Oliwkowe Shea?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:27   #1894
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie używam żadnych kremów ochronnych. Jak wychodzę, to nakładam tylko krem nawilżający + odrobina podkładu. A oprócz mydeł używam też produktów oczyszczających cerę (peelingi i scruby). Po myciu zaraz odczuwam ściągnięcie, czego wcześniej nie było.

Myślę właśnie nad kremem barierowym Emolium (ten właśnie masz?) i emulsją nawilżającą Cetaphil.

Plaster Miodu był dla mnie zbyt lekki . Już Jogurtowe jest bardziej odżywcze. Dwóch ostatnich nie miałam.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.

Edytowane przez Shazney
Czas edycji: 2012-02-02 o 22:30
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:58   #1895
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość

Plaster Miodu był dla mnie zbyt lekki . Już Jogurtowe jest bardziej odżywcze. Dwóch ostatnich nie miałam.
Nurtuje mnie kwestia tego czegoś imitującego plaster miodu? To cos jest z mydła, czy też na końcu po zmydleniu zostaje taki plaster? A jak jest z mydła, to nie ściera się od razu po 1-2 myciach?
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:16   #1896
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Nie używam żadnych kremów ochronnych. Jak wychodzę, to nakładam tylko krem nawilżający + odrobina podkładu. A oprócz mydeł używam też produktów oczyszczających cerę (peelingi i scruby). Po myciu zaraz odczuwam ściągnięcie, czego wcześniej nie było.

Myślę właśnie nad kremem barierowym Emolium (ten właśnie masz?) i emulsją nawilżającą Cetaphil.

Plaster Miodu był dla mnie zbyt lekki . Już Jogurtowe jest bardziej odżywcze. Dwóch ostatnich nie miałam.
Nie chcę Cię do niczego namawiać nachalnie i nie mam takiego zamiaru Ale krem nawilżający na mróz nie jest zbyt dobrym pomysłem według mnie Więc przerzucenie się na treściwsze kremy, jeśli masz problem ze ściągnięciem po myciu byłoby dobre dla skóry.
Barierowego nie mam, ale na mróz byłby dobry moim zdaniem. Mam krem specjalny - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ny.html&next=1 i po prostu krem - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...em.html&next=1 . Krem jest moim zdaniem za lekki, więc doprawiam go przed wyjściem innymi tłustymi kremami.
Z Cetaphilu miałam dermoprotektor krem i latem mi służył Do mycia nigdy żadnych specyfików drogich nie używam, bo żal mi kasy tak naprawdę A i tak wszystko wysusza, bo to najczęściej z wodą jest problem, a nie z myjaczami

To sobie chyba Plaster Miodu odpuszczę. Choć kusi mnie ten "plaster" na mydle, ładnie wygląda


Dziewczyny, które myją włosy mydłem - czy jest możliwość nie płukania ich po myciu? Nie będzie coś z nimi nie tak, czy jest jakaś, która tego nie robi? Włosy śmierdzą mi octem, co innego można użyć, żeby zmyć osad mydlany? Cytryna odpada, bo mam ciemne włosy
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-02-03 o 11:49
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 09:46   #1897
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hmm ja zawsze plukam, mozna tez nalozyc odzywke i wtedy ona troche zminimalizuje to ze wlosy po mydle sa takie tepe ale wtedy sa takie dziwne, mi wlosy w ogole nie smierdza octem, a ile octu dajesz? moze dajesz za uzo?
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 10:15   #1898
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Kretka, bardzo dziękuję za podpowiedzi
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:21   #1899
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Hmm ja zawsze plukam, mozna tez nalozyc odzywke i wtedy ona troche zminimalizuje to ze wlosy po mydle sa takie tepe ale wtedy sa takie dziwne, mi wlosy w ogole nie smierdza octem, a ile octu dajesz? moze dajesz za uzo?
Ja też zawsze płukałam, przez całe lato używałam Rozmarynowego do mycia włosów Potem coraz bardziej zaczęło mnie męczyć to płukanie, ten zapach... Odżywkę nakładam przed płukanką zawsze. Daję 2 łyżki na litr wody, to mało przecież
Dzisiaj spróbuję samą odżywkę nałożyć, zobaczę czy coś da. Są jeszcze jakieś możliwe zakwaszające płukanki, nie na occiczy cytrynie bazujące?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:38   #1900
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

czy może miałyście któreś z mydeł stąd http://www.akademia4poryroku.pl/inde..._Nasza-oferta? Szczególnie interesują mnie mydła: salt bar, balsam do mycia, repelent pasożytów, przeciwłuszczycowe neem oil.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 12:01   #1901
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
czy może miałyście któreś z mydeł stąd http://www.akademia4poryroku.pl/inde..._Nasza-oferta? Szczególnie interesują mnie mydła: salt bar, balsam do mycia, repelent pasożytów, przeciwłuszczycowe neem oil.
O jakie cuda znalazłaś!!!):lov e:
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 12:11   #1902
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
O jakie cuda znalazłaś!!!):lov e:
Zgadzam się Wpadł mi w oko Lotion Bar, Shampoo Bar, Delikatne do Twarzy, Oliwkowo -Korzenne, Czekoladowe, Kawowe, Waniliowe, Kokosowe Mi wszystko zawsze musi wpaść i wyjść nie chce
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 12:27   #1903
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ale krem nawilżający na mróz nie jest zbyt dobrym pomysłem według mnie Więc przerzucenie się na treściwsze kremy, jeśli masz problem ze ściągnięciem po myciu byłoby dobre dla skóry.

To sobie chyba Plaster Miodu odpuszczę. Choć kusi mnie ten "plaster" na mydle, ładnie wygląda


Dziewczyny, które myją włosy mydłem - czy jest możliwość nie płukania ich po myciu? Nie będzie coś z nimi nie tak, czy jest jakaś, która tego nie robi? Włosy śmierdzą mi octem, co innego można użyć, żeby zmyć osad mydlany? Cytryna odpada, bo mam ciemne włosy
zgadzam sie, w kremach nawilzajacych jest za duzo wody, buzia posmarowana takim kremem [rzed wyjsciem na mroz natychmiast spierzchnie

Plaster Miodu wyglada smakowicie, nie mialam go jeszcze chociaz wyobrazam sobie ze to co w mydle zatopione to wlasnie plaster miodu

co do plukanek po myciu wlosow mydlem, nie wiem jak znosisz zapch ziol...bo pokrzywa i skrzyp sa cudowne do plukania wlosow

a ja sie przymierzam do wyprodukowania mydla samodzielnie, mam juz formy i pomysly, czekam tylko na skladniki....aaaaaa..jak male dziecko sie ciesze.......
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:02   #1904
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
co do plukanek po myciu wlosow mydlem, nie wiem jak znosisz zapch ziol...bo pokrzywa i skrzyp sa cudowne do plukania wlosow

a ja sie przymierzam do wyprodukowania mydla samodzielnie, mam juz formy i pomysly, czekam tylko na skladniki....aaaaaa..jak male dziecko sie ciesze.......
Zapach ziół lubię, skrzyp i pokrzywę wlewam w siebie nawet, kuracja wewnętrzna A taka płukanka zamknie łuski i spłucze osad po mydle?

Ciekawe co Ci wyjdą za twory, jak już będziesz produkować to się pochwal
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:14   #1905
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które myją włosy mydłem - czy jest możliwość nie płukania ich po myciu? Nie będzie coś z nimi nie tak, czy jest jakaś, która tego nie robi? Włosy śmierdzą mi octem, co innego można użyć, żeby zmyć osad mydlany? Cytryna odpada, bo mam ciemne włosy
Właściwie to można użyć jakiegokolwiek soku z owoców cytrusowych, np. jak próbowałam grejpfrutowego od marwitu to nie miałam splątanych jak po soku z limonki z marketu (niby 100% ). Miałam jeszcze taki proszek z mango (indyjska przyprawa), bardzo like . W sprzedaży jest proszek z trawy cytrynowej, mam go na liście, bo niby też ma chronić pred rozdwajaniem się końcówek... Tutaj http://zielonyklub.pl/proszki-owocow...i-owocowe.html są cytrusy w proszku, ale ceny :/.
Myślałam jeszcze nad płukanką z dodatkiem kwasu mlekowego, ale jeszcze nie szukałam info.
Z herbatek zakwaszająco zadziała ta z hibiskusa na pewno...Mi nie koloryzowała ciemnych włosów.

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2012-02-04 o 14:27
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 14:38   #1906
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
zgadzam sie, w kremach nawilzajacych jest za duzo wody, buzia posmarowana takim kremem [rzed wyjsciem na mroz natychmiast spierzchnie
Woda zawarta w kremach nawilzajacych wyparowuje juz po kilku minutach od nalozenia kremu na twarz, wiec nie musimy sie obawiac ze krem nam zamarznie na mrozie, w zimie poleca sie kremy ochronne dlatego ze maja wiecej lipidow i substancji tluszczowych ktore lepiej chronia skore przez czynnikami zewnetrznymi
__________________
Poczatki mego bloga

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2012-02-04 o 15:08
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:06   #1907
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
czy może miałyście któreś z mydeł stąd http://www.akademia4poryroku.pl/inde..._Nasza-oferta? Szczególnie interesują mnie mydła: salt bar, balsam do mycia, repelent pasożytów, przeciwłuszczycowe neem oil.
mydełka wyglądają pięknie składy mają przyzwoite, tylko uwaga w którymś był tłuszcz zwierzęcy w składnikach

zaraz coś sobie zamówię
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:25   #1908
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

tak, chyba w 2 jakiś. W balsamie myjącym na zdjęciu widziałam też jako konserwant borax, a w opisie ani mru mru o tym ...
http://www.pharma-cosmetic.com.pl/?s...1,1,0,ant.html

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2012-02-04 o 15:28
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:35   #1909
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Właściwie to można użyć jakiegokolwiek soku z owoców cytrusowych, np. jak próbowałam grejpfrutowego od marwitu to nie miałam splątanych jak po soku z limonki z marketu (niby 100% ). Miałam jeszcze taki proszek z mango (indyjska przyprawa), bardzo like . W sprzedaży jest proszek z trawy cytrynowej, mam go na liście, bo niby też ma chronić pred rozdwajaniem się końcówek... Tutaj http://zielonyklub.pl/proszki-owocow...i-owocowe.html są cytrusy w proszku, ale ceny :/.
Myślałam jeszcze nad płukanką z dodatkiem kwasu mlekowego, ale jeszcze nie szukałam info.
Z herbatek zakwaszająco zadziała ta z hibiskusa na pewno...Mi nie koloryzowała ciemnych włosów.
O, z tymi sokami to mnie zaciekawiłaś Spróbuję, może nie będzie źle. I sok mieszać normalnie z wodą, i na włosy? Czy czysty?

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Woda zawarta w kremach nawilzajacych wyparowuje juz po kilku minutach od nalozenia kremu na twarz, wiec nie musimy sie obawiac ze krem nam zamarznie na mrozie, w zimie poleca sie kremy ochronne dlatego ze maja wiecej lipidow i substancji tluszczowych ktore lepiej chronia skore przez czynnikami zewnetrznymi
No nie zamarznie, to akurat wiadomo Ale kremy strikte nawilżające nie mają ochronnych substancji - jak już też pisałaś, więc skóra będzie sucha i spierzchnięta. I mnie na przykład bez tłustego, ciężkiego kremu policzki szczypią, muszę nakładać dużo i co trochę dokładać. Z lekkim kremem to twarz by mi z zimna odpadła
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 15:42   #1910
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
mydełka wyglądają pięknie składy mają przyzwoite, tylko uwaga w którymś był tłuszcz zwierzęcy w składnikach

zaraz coś sobie zamówię
Oleńko daj znać co zamówiłaś i jakie są koszty przesyłki bo nie umiem znaleźć, a sama dumam nad kilkoma mydełkami z tego sklepu bo moje zapasy topnieją
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:44   #1911
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A ja chcialam zapytać czy jak myjecie ciało tymi mydełkami to używacie rękawicy?chodzi mi o nawilżanie, czy nie lepiej myć się bez tej rękawicy?nie wiem czy wiecie o co mi chodzi
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:53   #1912
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
O, z tymi sokami to mnie zaciekawiłaś Spróbuję, może nie będzie źle. I sok mieszać normalnie z wodą, i na włosy? Czy czysty?
ja mieszałam. Teraz tak mi wpadło do głowy, że może by czysty sok wlać do psikadła, zostawić na 5 min. i spłukać

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Oleńko daj znać co zamówiłaś i jakie są koszty przesyłki bo nie umiem znaleźć, a sama dumam nad kilkoma mydełkami z tego sklepu bo moje zapasy topnieją
popatrzyłam teraz, że chcą 20 zł za każdy typ przesyłki
http://www.akademia4poryroku.pl/skle...?zamowienie,16
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:56   #1913
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja mieszałam. Teraz tak mi wpadło do głowy, że może by czysty sok wlać do psikadła, zostawić na 5 min. i spłukać

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------



popatrzyłam teraz, że chcą 20 zł za każdy typ przesyłki
http://www.akademia4poryroku.pl/skle...?zamowienie,16
Wypróbuję ten sposób - mieszanie wody z sokiem (jakie proporcje stosowałaś?), mam nadzieję, że też osad ładnie zmyje i włosy będą błyszczeć A z psikadłem też fajny pomysł

20 zł?! Ale się cenią...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:59   #1914
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
No nie zamarznie, to akurat wiadomo Ale kremy strikte nawilżające nie mają ochronnych substancji - jak już też pisałaś, więc skóra będzie sucha i spierzchnięta. I mnie na przykład bez tłustego, ciężkiego kremu policzki szczypią, muszę nakładać dużo i co trochę dokładać. Z lekkim kremem to twarz by mi z zimna odpadła
A no to oczywiste nawilzajace kremy teraz niestety odpadaja, napisalam to dlatego ze wiele osob tak mysli ze nie powinno sie uzywac kremu nawilzajacego w zimie bo woda zawarta w kremie zamarza a razem z kremem zamarza nasza skora a nie powinno sie ich uzywac z innych przyczyn


Kurcze fajna ta stronka z tymi mydlami... 20 zl za przesylke :/
__________________
Poczatki mego bloga
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:01   #1915
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość

popatrzyłam teraz, że chcą 20 zł za każdy typ przesyłki
http://www.akademia4poryroku.pl/skle...?zamowienie,16
ale zdzierstwo
to ja się jeszcze zastanowię,albo nie zaraz napiszę do nich maila dlaczego koszty wysyłki są dwukrotnie wyższe niż w innych sklepach
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:01   #1916
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

marwitu dawałam kieliszek na l. Limonki moim zdaniem dużo nie można, bo jakieś posklejane mi się włosy robiły (tak łyżeczkę?).
Też muszę do nich napisać ...

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2012-02-04 o 16:12
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:03   #1917
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość



popatrzyłam teraz, że chcą 20 zł za każdy typ przesyłki
http://www.akademia4poryroku.pl/skle...?zamowienie,16
Coo ? żartują chyba
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:08   #1918
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
marwitu dawałam kieliszek na l. Limonki moim zdaniem dużo nie można, bo jakieś posklejane mi się włosy robiły (tak łyżeczkę?).
Dzięki za rady W poniedziałek przejdę się do sklepu po marwita i zobaczę co mi z tego wyjdzie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:08   #1919
ana761
Zakorzenienie
 
Avatar ana761
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 6 182
GG do ana761
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Coo ? żartują chyba
Chyba
no i raczej w ten sposób klientów nie przyciągną do Siebie
aaaa po ile (wagi) mają ich mydełka i kremy ?
Wie ktoś ?
__________________
WĄTEK https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1115536


Gdzie jest cierpliwość i pokora, tam nie ma ani gniewu, ani zamętu......
ana761 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:10   #1920
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
No nie zamarznie, to akurat wiadomo Ale kremy strikte nawilżające nie mają ochronnych substancji - jak już też pisałaś, więc skóra będzie sucha i spierzchnięta. I mnie na przykład bez tłustego, ciężkiego kremu policzki szczypią, muszę nakładać dużo i co trochę dokładać. Z lekkim kremem to twarz by mi z zimna odpadła
dokladnie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A ja chcialam zapytać czy jak myjecie ciało tymi mydełkami to używacie rękawicy?chodzi mi o nawilżanie, czy nie lepiej myć się bez tej rękawicy?nie wiem czy wiecie o co mi chodzi
Szat ja myje cialo rekawica z loofy, zwlaszcza teraz w zimie, zeby rozgrzac skore
a jesli sie martwisz o ochronna warstwe jaka pozostawia mydelko to zawsze po pierwszym myciu rekawica mozesz umyc cialo drugi raz juz samym mydelkiem

czekam na recenzje czarnych mydel, ktorymi mozna myc zeby ...bardzo jestem ciekawa
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.