Dysplazja Biodra(u Dorosłych) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-27, 18:36   #91
MaPiTa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 14
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Właśnie znalazłam ten wątek. Postanowiłam napisać jak to było u mnie. Dużo osób pyta tutaj czy możliwy jest ból łydki/kolana od dysplazji biodra- tak, jest możliwy. Prawdę mówiąc często boli wszystko- niemal całe ciało a biodro nie a to właśnie w biodrze jest problem. Czasem mamy chore jedno biodro i ono nie boli- boli za to zdrowe.
Tak było u mnie. Po ciążach chciałam schudnąć, poszłam na aerobik- po paru tygodniach ćwiczeń każde kolejne ćwiczenia były koszmarem- bolało mnie LEWE biodro, prawe kolano, kręgosłup lędźwiowy i prawa łydka. Poszłam do ortopedy- rtg wskazało na dysplazję wrodzoną PRAWEGO biodra. Nie miałam wcześniej o tym pojęcia. Owszem w liceum biodro mi wyskakiwało, blokowało się, bolało, ale tylko chwilami i sporadycznie, ale byłam wtedy chudziutka. Zaczęło się jak przytyłam, jak byłam po drugiej ciąży.
Spytałam lekarza czemu boli kolano/łydka, plecy/lewe biodro- okazało się, że kiedy mamy chore jedno biodro to całe ciało przestawiamy tak by je chronić- stąd obciążenie innych częsci ciała bo się krzywimy, chodzimy nieprawidłowo, niesymetrycznie obciążając ciało. Po to by chronić to chore biodro.
Wtedy zdałam sobie sprawę, ze faktycznie krzywo chodzę, czasem utykam, czasem skręcam ciało podczas chodu by wykonywać mniejszy ruch chorą nogą.
Kiedy to usłyszałam byłam w takim szoku, że wzięłam receptę na przeciwbólowe i wyszłam. Minęły 2 lata a ja wypierałam z myśli, że mam tą chorobę- "próbowałam" wyprzeć bo niestety ból stał się ciągły- nie da się go ignorować. Prawe czyli chore biodro boli niemal ciągle. Jeżdżę na rowerze , ale niestety po jeżdżeniu prawa łydka zawsze jest obolała, chyba bardziej obciążona podczas ćwiczeń. Postanowiłam więcej nie udawać, że nic mi nie jest i jutro idę zarejestrować się do ortopedy- nie ma co czekać. Boję się okropnie. Ale ból nie daje mi normalnie żyć- uwielbiam chodzić, spacerować, być aktywna a ból mi to uniemożliwia. Mam nadzieję, ze nie będę długo czekała na wizytę i dowiem się co dalej, jaki jest plan leczenia.
Trzymam kciuki za Was i za siebie
MaPiTa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 13:27   #92
Kasia Woj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Być może ten wątek powinnam umieścić gdzie indziej(ginekologia,medyc yna,fitness),ale liczę na wiele odpowiedzi,a na forum plotkowym przebywa najwięcej osób.No więc...

Mam 18lat ,od urodzenia mam dysplazję bioder ,raz było lepiej ,raz gorzej.Oczywiście wada ta była leczona(od dziecka leczę się u jednego ortopedy,który bardzo pomógł),jednak nigdy do końca nie było całkiem dobrze.Ostatnio jednak dokucza mi ból w prawym biodrze i nie wiem czy to jest spowodowane tą dysplazją ,czy może tym ,że mam nowe łóżko ,które jest bardzo twarde,czy może jeszcze tym,że od paru dni ćwiczę rozciąganie mięśni(ale pewnie bolałyby obydwa biodra,a nie tylko to chore).I teraz mam takie pytania.

1.)Czy jest tu ktoś z takim samym problemem jak ja?
Szukałam w wyszukiwarce ,ale głównie temat dotyczył niemowląt i małych dzieci.
2.)Czy dysplazja biodrowa wyklucza poród naturalny?
Oczywiście nie myślę jeszcze o dzieciach ,ale chciałabym się dowiedzieć jak było z wami w tym przypadku.
3.)Tu takie mniej istotne pytanie:Czy w przypadku dysplazji biodrowej można robić szpagaty?Bardzo chciałabym się nauczyć.Podobno w tym przypadku lepiej robić turecki niz ten normalny (czyli nogi na boki),bo w zwykłym kość może ,,wyskoczyć".

Dodam ,że u mnie dysplazja jest raczej takim ,,lekkim" przypadkiem,widziałam gorsze,gdzie np.długości nóg znacznie się od siebie różniły.

No to jak jest z wami??Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
1) Ja mam tak jak Ty tylko gorzej;/
2) Niestety nie będziesz mogła rodzić naturalnie, ale musiałabyś dokładnie się zapytać ginekologa. Miałaś może operacje?
3) Nie wiem czy można ale sądzę, że jeśli nie masz tak trudnej sytuacji jak Ja to chyba nie ma jakieś przeszkody w zrobieniu szpagatu

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Ja mam dysplazje lewego biodra od dziecka, mam krótszą nogę. Jak miałam 10 lat to miałam operacja, która się nie udała. Wcześniej noga mnie nie bolała... A teraz kiedy mam 20 lat noga coraz częściej mnie noga boli...;( coraz gorzej z nią;( mam przez to skrzywienie kręgosłupa. Ciągle chodzę do jednego lekarza i zdaje mi się, że on Mój lekarz boi się zdecydować się na operacje bo nie wie co mi zrobić i myślę, żeby iść do innego lekarza... Może on Mi powie czy da się coś zrobić z Moją nogą;/
Gz9GxrNK
Kasia Woj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:01   #93
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Cytat:
Napisane przez Kasia Woj Pokaż wiadomość
1) Ja mam tak jak Ty tylko gorzej;/
2) Niestety nie będziesz mogła rodzić naturalnie, ale musiałabyś dokładnie się zapytać ginekologa. Miałaś może operacje?
3) Nie wiem czy można ale sądzę, że jeśli nie masz tak trudnej sytuacji jak Ja to chyba nie ma jakieś przeszkody w zrobieniu szpagatu

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Ja mam dysplazje lewego biodra od dziecka, mam krótszą nogę. Jak miałam 10 lat to miałam operacja, która się nie udała. Wcześniej noga mnie nie bolała... A teraz kiedy mam 20 lat noga coraz częściej mnie noga boli...;( coraz gorzej z nią;( mam przez to skrzywienie kręgosłupa. Ciągle chodzę do jednego lekarza i zdaje mi się, że on Mój lekarz boi się zdecydować się na operacje bo nie wie co mi zrobić i myślę, żeby iść do innego lekarza... Może on Mi powie czy da się coś zrobić z Moją nogą;/
Gz9GxrNK
U mnie obyło się bez operacji,chociaż już leżałam w szpitalu.Jeździłam do Lublina do specjalisty i wykonywałam specjalne ćwiczenia, chodziłam od małego w trójkącie, siadałam okrakiem , stawałam na lewej nodze,żeby prawej nie obciążać.I powiem Ci,że jeszcze kilka lat temu jak dużo chodziłam to mnie bolało to biodro, a teraz już nie mam takich dolegliwości, więc może po prostu się poprawiło.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:31   #94
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Ja do niedawna nie wiedziałam nawet, że moje wypadające biodro to choroba...

Okazalo się, że od niemowlaka miałam problemy z biodrami, ale nie zostało to wyleczone..
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 07:03   #95
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Ja do niedawna nie wiedziałam nawet, że moje wypadające biodro to choroba...

Okazalo się, że od niemowlaka miałam problemy z biodrami, ale nie zostało to wyleczone..
wypadające? czyli już miałaś zwichnięte? podobno wtedy sprawa się o wiele bardziej komplikuje.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 11:30   #96
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Miałam, bo tańczyłam parę lat i wtedy to się 'uaktywniło'
Chociaż nie jestem jakimś skrajnym przypadkiem, moja znajoma tancerka czeka na operację, ponieważ jeśli jej biodro jeszcze raz się znajdzie w nieodpowiednim położeniu, to może już z niego nie wrócić
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 18:36   #97
DaliaO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Witam, również mam wrodzoną dysplazję obu stawów biodrowych i zmiany zwyrodnieniowe. Ból uniemożliwia mi normalne życie-napiszcie prosze jakie leki przeciwbólowe zażywacie.
DaliaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 20:34   #98
domee05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Witam, ( jestem tutaj pierwszy raz ) jakieś 2 tygodnie temu byłam u ortopedy z powodu bólu prawego pośladka, byłam pewna, że to rwa kulszowa, okazało się jednak, że to zespół mięśnia gruszkowatego. Ponadto lekarz zbadał mniej więcej moje biodra, okazało się że lewe jest jakby "zablokowane", mogę je tylko zgiąć do kąta 90 stopni, tak mi się bynajmniej wydaje. Lekarz zlecił mi rentgen stawów biodrowych, okazało się, że mam dysplazję obu bioder. Dał mi skierowanie do Kliniki Ortopedii Dziecięcej, gdyż mam dopiero 16 lat. Wcześniej nie wykryto u mnie żadnych problemów. Ktoś wyżej napisał, że miał takie objawy jak ból łydki, pleców w odcinku lędźwiowym i kolana, ja dokładnie mam tak samo. Kiedy wcześniej chodziłam do lekarzy skarżąc się na ból w prawym biodrze czy "strzykanie" w nim, lekarze dosłownie dawali mi do zrozumienia, że mi po prostu nie wierzą. Aczkolwiek piszę tutaj, bo wizytę w klinice mam dopiero na 16 grudnia, a ja mam 1000 myśli na minutę. Niestety zbyt dużo wiadomości nie mogłam znaleźć, bo więcej jest ich o małych dzieciach. Tak naprawdę jestem twarda, i pomimo tego jaki będzie wynik chyba nadal będę walczyć o moje zdrowie. Dużo już przeszłam w dzieciństwie i tak na prawdę wiele chorób wychodzi dopiero teraz- 12 lat po chemioterapii i radioterapii. Nie wiem czego mogę się spodziewać, może ktoś jest mniej więcej w moim wieku i ma juz jakieś doświadczenia? Czy będzie mi potrzebna operacja?

Czekam na odpowiedź,
Dominika
domee05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 19:41   #99
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: Dysplazja Biodra(u Dorosłych)

Witaj, ja mam trochę więcej lat niż ty bo 27 ale mniej więcej w twoim wieku zdiagnozowano u mnie dysplazje obu bioder. Pomimo tego nie miałem większych problemów z bólem można z tym normalnie żyć także sie nie przejmuj. Poszukaj dobrego lekarza ortopedy (kręgarza) Np Robert Donhofner i się skonsultuj ale nie ma sie czym zamartwiać także spokojnie nie myśl od razu o operacjach. Pozdrawiam
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.