3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 22:06   #31
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Ja bym wybrała mieszkanie nr 2.
Mieszkania z ogródkiem są fajne dopóki nie spotykasz się tam ze znajomymi - wszyscy dookoła słyszą o czym rozmawiacie. No i wy mieszkając na parterze i mając otwarte okna też wszystko słyszycie. Jeśli wybudują w pobliżu plac zabaw to możecie zapomnieć o odpoczynku przy otwartych oknach. Bardzo mała prywatność.

Mieszkanie na piętrze to jednak dużo większa prywatność - a przecież to bardzo ważne w mieszkaniu. No i dłużej "dochodzi" słońce i jest cieplej w mieszkaniu po prostu. Na pewno cieplej niż na parterze.

Mieszkałam na parterze i odradzam
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 22:48   #32
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Hmm, w sumie dziewczyny mają rację pisząc o tzw. czynniku ludzkim w przypadku posiadania ogródka w wielopiętrowym bloku. Nawet nie pomyślałam, że ludzie tak robią. Wizja fajna (dziecko się bawi w ogródku pod naszym okiem), ale jeżeli rzeczywiście praktyka miałaby polegać na sprzątaniu po kimś śmieci, to .
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 23:25   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Pewnie różnie to bywa, u moich rodziców się tak nie dzieje (czasem przypadkiem coś spadnie, raz pies z góry zrzucił dużą kość )
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:12   #34
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Nie wyobrażam sobie, żebym miała ludziom zrzucać cokolwiek, bo taki mam kaprys albo nie chce mi się iść do kosza.
U mnie bardziej syfią ludzie z ogródkami na dole, ale niech sobie tam robią co chcą, nie mój ogródek. Chyba, że będą syfić na wspólnym ogrodzie to sobie inaczej pogadamy
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 11:48   #35
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Co wy z tymi sąsiadami zrzucającymi śmieci z wyższych pięter? Poważnie takie rzeczy się zdarzają?
Mi nawet nie chodziło o to, że specjalnie, ale nawet przypadkiem coś może spaść.
Czytałam kiedyś o tym, że aktorka Anna Korcz mieszka nad restauracją i co chwila coś tam zrzuca na gości, raz mieli przygotowany ogródek na jakąś imprezę okolicznościową, a ta wylała im tam olej, bo jak twierdzi śmierdzi jej z tej restauracji i jest głośno. Także nie wiadomo nigdy na jakich czubków się trafi.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:26   #36
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;49814669]Mi nawet nie chodziło o to, że specjalnie, ale nawet przypadkiem coś może spaść.
Czytałam kiedyś o tym, że aktorka Anna Korcz mieszka nad restauracją i co chwila coś tam zrzuca na gości, raz mieli przygotowany ogródek na jakąś imprezę okolicznościową, a ta wylała im tam olej, bo jak twierdzi śmierdzi jej z tej restauracji i jest głośno. Także nie wiadomo nigdy na jakich czubków się trafi. [/QUOTE]
Przypadkowo to mi raz zleciała ścierka na parter. Zorientowałam się po kilku dniach, że to moje. Poleciałam przepraszać ludzi, że ta ściera tam leży i im pewnie przeszkadza, a oni nawet jej nie zauważyli
Nad restauracją też bym nie chciała mieszkać, ale chyba wiedziała co kupuje, więc nie rozumiem jej pretensji teraz
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 13:38   #37
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Wzięłabym 2 bo nie jest to parter i chyba trochę wygodniej jest mieć komórkę lokatorską koło mieszkania ale jakim cudem Ty chcesz zmieścić łazienkę poniżej 4 metrów ? Generalnie żadne mieszkanko fajne nie jest
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 09:46   #38
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A mnie w 2 nie podoba się położenie kuchni i mam wrażenie,że będzie tam ciemno.
Racja, mam podobny układ w jednym mieszkaniu. Przy kuchni jest duży balkon (logia), podobnie wbudowany i niestety, kuchnia jest ciemna, mimo że okno duże

Cytat:
Napisane przez guciaczek Pokaż wiadomość
A gdybyś miała możliwość wybrać jeszcze mieszkanie o takim samym rozkładzie jak 1/3, również na zachód czyli na ulicę ale w części 6 piętrowej budynku na piętrach od 1/2/3/5 ? (z własnym 4 metrowym balkonem)
Czyli ten 4 -metrowy balkon znajduje się tam, gdzie na parterze masz zaznaczone tarasy? brałabym od razu 1 p. z tym balkonem

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ogródek mamy spory, ale muszę Ci powiedzieć, że moja mama to ma dopiero luksus U niej na 1 piętrze zrobiono tarasy z trawą, więc moi rodzice mają 70 metrów tarasu w płytkach i chyba jakieś 150 metrów trawnika . Porobili tam grządki, nawieźli nieco więcej ziemi, posadzili krzewy, małe drzewka - wyszło całkiem jak ogród.
wow! ale wypas
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 22:07   #39
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Mimo wszystko wybrałabym opcję nr 1, bo nie chciałabym ogród od strony zewnętrznej. Ochrona ochroną, ale jednak obawiałabym się nieco, a głównie o dziecko, które bawiłoby się na świeżym powietrzu.

Poza tym, słońce wcale nie jest aż takie cudowne. Ja mam pokój, w którym jest duże nasłonecznienie i uwierz mi, to wcale nie jest takie fajne jak rano spać nie możesz, bo słońce parzy.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 07:14   #40
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez red_blues Pokaż wiadomość
, to wcale nie jest takie fajne jak rano spać nie możesz, bo słońce parzy.

mamy sypialnie od strony wschodnio-południowej i tez latem słońce 'wstawało' o 4 nad ranem - na to najlepsze są zasłony w ciemnym kolorze, a jeszcze lepiej jak mają dobry splot. Wtedy słońce zostaje na zewnątrz
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 09:23   #41
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
mamy sypialnie od strony wschodnio-południowej i tez latem słońce 'wstawało' o 4 nad ranem - na to najlepsze są zasłony w ciemnym kolorze, a jeszcze lepiej jak mają dobry splot. Wtedy słońce zostaje na zewnątrz
U nas są zwykłe rolety i dają radę Chociaż ja lubię być budzona promieniami słońca
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-21, 10:06   #42
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

dla mnie żadne z tych mieszkań nie nadaje się, gdy chce się mieć w bliskiej przyszłości dziecko
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:15   #43
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: 3 mieszkania które wybrać?Proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
mamy sypialnie od strony wschodnio-południowej i tez latem słońce 'wstawało' o 4 nad ranem - na to najlepsze są zasłony w ciemnym kolorze, a jeszcze lepiej jak mają dobry splot. Wtedy słońce zostaje na zewnątrz
Mam ciemne rolety w oknach i nie dają rady.


Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
dla mnie żadne z tych mieszkań nie nadaje się, gdy chce się mieć w bliskiej przyszłości dziecko
Dlaczego?
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 22:15:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.