Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 11:31   #2581
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Balsam prostujący włosy Straight & Easy Nivea Hair Care

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Niacinamide, Orbignya Oleifera, Polyquaternium-4, PEG/ PPG-17/18 Dimethicone, Dimethiconol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Trideceth-12, Benzophenone-4, Trisodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum (04.09.2007.)


Warto kupić?

Nie mam jakichś mega puszących się włosów, ale teraz są półdługie i końcówki niefrasobliwie wywijają się w różne strony. Czasami to jest fajne, ale od czasu do czasu chciałabym mieć takie proste włosy bez użycia prostownicy (nigdy nie używałam).

Dziękuję.

Ciekawy jest ten balsam,jednak czy poradzi sobie bez uzycia prostownicy/suszarko lokowki trudno jest mi powiedziec.Na pewno wlosy zostana wygladzone dzieki kombinacji silikonow i ich pochodnych.Bardzo ciekawy emolient zostal tutaj uzyty(wyboldowany) olej Babassu,mysle ze warto sprobowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 11:39   #2582
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez buzichocho Pokaż wiadomość
witam prosze o pomoc..czy ten peeling będzie zapychał? Mam skóre mieszaną, skłonna do zapyachania ale również wrażliwą i naczynkową...

Norel- peeling enzymatyczny


Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Mannitol and Papain and Bromelain, Pumice Powder, Yeast Extact, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alcohol,Parfum, Methylodibromoglutaronitr ile (and) Phenoxyethanol.

Prosze również o analize tej maseczki również pod tym kątem

Soraya, Witaminowa Terapia Matująca, Maseczka do twarzy aktywnie oczyszczająco-normalizująca



Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Cucumis Melon, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Chamomilia Recutita (Matricaria) Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Octoxynol 9, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Oil, Cucumis Melo, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Citric Acid, Parfum, CI 45100

i również tej :

Zepter Swissological Clay Mask


skład:
aqua, glycerin, kaolin, stearid acid, propylene glycol, isopropyl palmitate, glyceryl stearate, octyl dodecanol, titanium, dioxide, prunus dulcis (sweet almond oil), CI 77499 (IRON OXIDES), dea-cetyl phosphate, cetyl alkohol, echinacea angustifolia (ceneflower extract), parfum, imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben


z góry dziękuje za pomoc
Hexxano moze Ty poratujesz?
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:35   #2583
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexx - dziękuję pięknie za analizę i ocenę.

Spróbuję i zobaczę jakie da efekty ten balsam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 12:58   #2584
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ciekawy jest ten balsam,jednak czy poradzi sobie bez uzycia prostownicy/suszarko lokowki trudno jest mi powiedziec.Na pewno wlosy zostana wygladzone dzieki kombinacji silikonow i ich pochodnych.Bardzo ciekawy emolient zostal tutaj uzyty(wyboldowany) olej Babassu,mysle ze warto sprobowac
Miałąm ten balsam - nie hjest to efekt identyczny z tym jaki daje prostownica, ae włosy są ryraźnie wygładzone i miękkie. Ja byłam zadowolona. Zresztą kosmetyki Nivea (te do włosów) mają jak dla mnie bardzo porządne składy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 13:13   #2585
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Miałąm ten balsam - nie hjest to efekt identyczny z tym jaki daje prostownica, ae włosy są ryraźnie wygładzone i miękkie. Ja byłam zadowolona. Zresztą kosmetyki Nivea (te do włosów) mają jak dla mnie bardzo porządne składy.
Dziękuję L_V za odpowiedź i opinię.
Ja nigdy nie używałam prostownicy, szkoda mi włosów. Domyślam się, że efekt po tym balsamie nie jest jakiś spektakularny, ale zawsze to zdrowiej dla włosów.
Skoro włosy są wygłądzone i miękkie, to już mi wystarczy.

Dziękuję.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 13:54   #2586
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę ślicznie o analizę poniższego kremiku pod katem opisanego działania a także jako potencjalnie "zimowego".

LD [naturalna pielęgnacja] nr 61 intensywnie działający 24-godzinny krem
INCI:
AQUA, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRYGLYCERIDE, BUTYLENE GLYCOL, SHEA BUTTER, PETROLATUM, CETEARYL ALCOHOL, METHYL GLUCOSE SESQIUSTEARATE, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, OAT PROTEIN, RETINYL PALMITATE, ASCORBYL PALMITATE, PEANUT OIL, DIMETHICONE, LECITHIN, LAURETYH-7, TOCOPHEROL, POLYACRYLAMIDE, C 13-14 ISOPARRAFIN, DISODIUM EDTA, SODIUM XYDROXIDE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN.

"...stymuluje odnowę komórek, wygładza, uelastycznia i ujędrnia skórę, nadaje jej miękkość i delikatność, opóźnia procesy starzenia, spłyca zmarszczki, neutralizuje wolne rodniki."


__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-28, 14:06   #2587
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie wiem, czy to dobre miejsce na moje pytanie. Jeśli nie, to przepraszam, ale nie chciałam zakładać specjalnie nowego wątku. Mam pytanie odnośnie mydeł w kostce (obojętnie jakiej firmy, bo i tak pewnie wszystkie mają podobny skład). Dlaczego wszyscy odradzają mycie nimi twarzy? Czy zawierają one jakieś szkodliwe składniki. Ja osobiście i zresztą moja mama także, zawsze myłam buzię mydłem i wodą i szczerze powiedziawszy, skóra była po tym lepsza niż po różnego rodzaju żelach i płynach do demakijażu. Zreszta przypuszczam, że owe żele mogą mieć bardzo podobny skład do zwykłych mydeł. Wiem, że zmywanie makijażu i mycie buzi mydłem może być dla niektórych szokującym minimalizmem, ale z drugiej stronie, czy nasze mamy, babcie i prababcie używały płynów do demakijażu, zelu, toników itp? I czy czasem nie miały mniejszych problemów z cerą niż my dzisiaj?
Nie chcę nikogo urazić swoimi poglądami. Po prostu pytam, jak to jest z tym mydłem?

EDIT: Dodaję jeszcze skład mydła, które akurat miałam w domu, bo w kwestii składu jestem kompletnym laikiem:

LUKSJA, Fruity Erica Lemon
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Parfum, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Pentasodium, Pentetate, Tetrasodium Etidronate, Butylphenyl, Methylpropional, Citral, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, CI 77891, CI 11680.

Edytowane przez charlotta21
Czas edycji: 2007-11-28 o 15:15
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 19:29   #2588
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu tego kremu mianowicie czy nadaje sie do młodej, mieszanej cery z trądzikiem i czy bedzie dobrze nawilżał cere po wysuszającym Zinert'cie bez zapychania i czy ogólnie bedzie spełniał obietnice producenta m.in tą o matowieniu?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skórytrudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)

Z góry dziekuje za pomoc
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 15:28   #2589
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Red face Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Sympatycznie pragnę przypomnieć o swoim zapytaniu

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
I jeszcze kilka zapytań o DERMIKĘ, głównie pod względem zapychania, konserwantów i działania przeciwstarzeniowego:

DERMIKA Specialite Intensywny krem przeciw zmarszczkom dzień/noc do cery mieszanej i normalnej
Aqua, Squalane, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, Cetearyl Olivate, PEG-4 Olivate, Propylene Glycol, Zea Mays, Ethylhexyl Palmitate, Decyl Olivate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Sorbitan Olivate, Pentaerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Squalene, Prunus Amygdalus Dulcis, Viola Tricolor, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Hyaluronate, Laminaria Ochroleuca, Yeast Extract, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Ascorbic Acid, Citric Acid, Hexylene Glycol, PEG-8, Carbomer, Triethanolamine, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

DERMIKA Extremale Express Dynamiczny krem 35+ na dzień SPF 4
Aqua, PEG-4 Olivate, Squalane, Cetyl Alcohol, Zea Mays, Ceteareth-25, Glycerin, Macadamia Ternifolia, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Polymethacrylate, Allantoin, Ascorbyl Palmitate, Aleuritic Acid, Yeast Extract, Glycine Soja, Glycoproteins, Oxido Reductases, Carbomer, EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Mica, CI 77891, CI 77861, Parfum, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool.

DERMIKA Extremale Superaktywny krem 35+ na dzień i na noc z pseudobotuliną
Aqua, Glycerin, Caprylic/lkoh Triglyceride, lkoho Stenoptera, Vitis Vinifera, Butylene Glycol, Ceteareth-25, Cetyl lkohol, Glyceryl Stearate, Decyl Olivate, Propylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Lecithin, Squalene, Tocopheryl lkohol, Yeast Extract, lkohol Palmitate, Acetyl Hexapeptide-3, Iris lkoholna, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sericin, Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, lkoho, lkoho Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 15:53   #2590
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Lirene, krem do twarzy SPF 20
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isocetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Beeswax (Cera Alba), Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Allantolin, Butym Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Passionflower (Passiflora Incarnata) Oil, Propylene Glycol, Coneflower (Echinacea Angustifolia) Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.

To ma być kremik na zimę, mam tłustą skórę, ale przesuszoną maściami antytrądzikowymi. Boję się, że będzie zapychał, albo nasili zmany grudkowe. Poza tym nie wiem, co tym filtrem (SPF 20)- wiele osób negatywnie ocenia Lirene pod tym względem. Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem, jakiego kremu mam używać, prawie wszystko mnie zapycha
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 17:03   #2591
Issabel
Raczkowanie
 
Avatar Issabel
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam pytanie o ten podkład: mam skłonności do wyprysków i boję się czy ten podkład nie zapcha mi porów... i prosiłabym też o analizę tych składników, jest ich niewiele ale nic mi nie mówią

La Roche Posay, Unifiance, Touche Pro (Podkład kamuflujący)

Skład: dimethicone, isononyl isononanoate, bis-diglyceryl polyacyladapidate-2, isodecyl neopentanoate, ceramicrocristallina, nylon-12, polybocene, silica dimethyl silylate, disodium stearoxyl glutamate, aluminium hydroxide

z góry dziękuję
Issabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 08:49   #2592
Justa 78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 162
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam prosbe, nie znam sie na tym kompletnie wiec sama nie widze wiekiej roznicy. Chodzi mi o porownanie Actic C w wersji XL z Redermic XL z La Roche Posay. Wiem ze w jednym jest witamina C ale co z pozostaymi skladnikami. Mam cere mieszana z wypryskami, teraz mam Aktiv C ale zastanawiam sie czy nie zmienic. Interesuje mnie tyko wersja XL bo to ma byc na dzien, ale nie chce tez zadnych przykrych niespodzianek.
To sklad Redermica:
AQUA, OCTOCRYLENE, DIMETHICONE, GLYCERIN, ASCORBIC ACID, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PHENETHYL BENZOATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PEG-40 STEARATE, GLYCERYL STEARATE SE, MYRISTYL MYRISTATE, NYLON-12, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM HYDROXIDE, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, SORBITAN TRISTEARATE, MADECASSOSIDE, DIMETHICONOL, CETEARETH-25, ISOHEXADECANE, SODIUM HYALURONATE, ALUMINIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CAPRYLOYL SALICYLIC ACID, LAURETH-4, XANTHAN GUM, POLYSILICONE-II, POLYSORBATE 80, ACRYLAMIDE/SODIUM
ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHEROL, SORBITAN OLEATE, BENZOIC ACID, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM

A to Activ C:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ASCORBIC ACID, SODIUM CITRATE, ALCOHOL DENAT., BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PEG / PPG-18 /18 DIMETHICONE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, NYLON-12, ACRYLATES COPOLYMER, DISODIUM EDTA, ISOBUTANE, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM
Moze ktos wie czego sie moge po nich spodziewac ?
__________________
Je suis l'accalmie
Justa 78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 13:05   #2593
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co myslicie o składzie tego kremu ( dla cery mieszanej w kierunku tłustej). Ostatnio przezywam fascynację własnoręcznie kreconymi miksturami o prostych składach, ale kremy na razie to dla mnie za wysoka poprzeczka. Więc może ten kremik? Ale czy faktycznie warto?


Skład: Aqua, Cetearylalcohol, Cetearylglucoside, Prunus Dulcis*, Glycerin,Macadamia Ternifolia*, Rhus Verniciflua Wax, Melaleuca Alternifolia*, Avocado Oil Unsaponifiables, Tocopherol, Parfum, Aloe Barbadensis, Phytic Acid, Linalool, Limonene
(*Raw materials: certified organic).
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 13:12   #2594
Issabel
Raczkowanie
 
Avatar Issabel
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 93
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Lirene, krem do twarzy SPF 20
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isocetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Beeswax (Cera Alba), Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Allantolin, Butym Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Passionflower (Passiflora Incarnata) Oil, Propylene Glycol, Coneflower (Echinacea Angustifolia) Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool.

To ma być kremik na zimę, mam tłustą skórę, ale przesuszoną maściami antytrądzikowymi. Boję się, że będzie zapychał, albo nasili zmany grudkowe. Poza tym nie wiem, co tym filtrem (SPF 20)- wiele osób negatywnie ocenia Lirene pod tym względem. Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem, jakiego kremu mam używać, prawie wszystko mnie zapycha
Evelinek, na samym początku składu kremu Lirene jest parafina, która na mnie akurat działa potwornie zapychająco. Niestety tylko tyle mogę podpowiedzieć, bo moja wiedza z zakresu biochemii kosmetyków dopiero zaczyna się poszerzać. Z tego co pamiętam cera alba i gliceryna też mogą zapychać...
pozdrawiam
Issabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 13:18   #2595
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Baza pod podkład oriflame:

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Talc, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Polyethylene, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Ethylene Brassylate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium Edta, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Ci 77891


strasznie mnie zapchała i chciałam się dowiedzieć jaki składnik mógł to spowodować . aby w przyszłości unikać tych wynalazków
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 15:02   #2596
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu tego kremu mianowicie czy nadaje sie do młodej, mieszanej cery z trądzikiem i czy bedzie dobrze nawilżał cere po wysuszającym Zinert'cie, bez zapychania i czy ogólnie bedzie spełniał obietnice producenta m.in tą o matowieniu?

Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skórytrudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.(17.11.2007)

Z góry dziekuje za pomoc

Edytowane przez karla_92
Czas edycji: 2007-11-30 o 16:37
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 15:18   #2597
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję, Issabel. Mnie zapychają głównie wszystkie matująca i dla cer wrażliwych(!), więc pomyślałam, że jak zaryzykuję z czymś cięższym...Tym bardziej, że już zimno jest i buźka marznie. Na razie testuję i mam nadzieję. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 16:52   #2598
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

CZy filtry zawarte w kremie L'oreal Nutribronze spf 15 są fotostabilne? Tylko nie mogę nigdzie znaleźć składu ma może ktoś?
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 16:59   #2599
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
CZy filtry zawarte w kremie L'oreal Nutribronze spf 15 są fotostabilne? Tylko nie mogę nigdzie znaleźć składu ma może ktoś?
Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się że nie. Lepiej jednak będzie jak wypowie sie jakaś specjalistka
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 18:23   #2600
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zastanawiam sie nad kupieniem micela Biodermy-znalazlam dwie wersje-pierwsza dla cery wrazliwej druga dla cery suchej i wrazliwej.
Zastanawiam sie nad druga wersja-mam skore wrazliwa,zima sucha,wrazliwa na zapach-sklonna do zapychania.Jak myslicie czy wyprobowac ta druga wersje?Czy ta pierwsza?(pierwsza to odpowiednik sensibo h20-sklad jest identyczny-ale czytalam na KWC ze niektorych przesusza.Nie moge sie zdecydowac.....

Bioderma Crealine H2O Micellaire Solution

Ingrédients WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE

Bioderma Crealine T.S. H2O Micellar Solution-Scent Free

WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLYSORBATE 20, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, AMMONIUM LACTATE, PLANTAGO MAJOR LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, PROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 19:48   #2601
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mleczko Ideal Balance L'oreal może zapychać?
Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Triethanolamine, Pentylene Glycol, Carbomer, Disodium Coco, Amphodiacetate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Panthenol, Sodium Laureth-8 Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Methylparaben, Quaternium-15, CI 42090, CI 19140, Parfum. (FIL B6546/1)

i przy okazji poproszę o analizę składu kremu nawilżająco-dotleniającego Soraya tej nowej wersji z reklamą z edytą herbuś chyba

Aqua, Decyl Oleate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Squalane, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate,nymphaea cearulea flower extract,hydrolised corallina officinalis extract, PEG-8, Hemolymph Extract, Allantoin, Dimethicone, Tocopheryl, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum ,citral,benzyl salicylate,coumarin, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde(lyral),but ylphenyl methylpropional(lilial),l inalool,benzyl benzoate,citronellol,hexy l cinnamic aldehyde,d-limonene,alpha-methyl ionone

przepraszam jeśli sa błędy bo przepisuję z próbki

Edytowane przez iza1001
Czas edycji: 2007-12-01 o 00:01
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 21:46   #2602
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosiłabym o ocenę tego składu
Masło karite - Zapachw świat

Skład: Butyrospermurm parkii, Aqua, Peg-6 Stearate, Steareth-7, Stearyl Alcohol 2- Phenoxyethanol, Parfum, Methyl Paraben, BHT, Etyl Paraben, Propyl Paraben, Butyl Paraben.

martwi mnie ten alkohol i perfum.. co myślicie dla wrażliwej, naczynkowej skóry..
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 13:30   #2603
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę dwóch składów (który preparat jest lepszy? A może oba nic nie warte )

Avon, Planet Spa Japanese Sake and Rice, Luminous Face Treatment (Rozświetlające serum do twarzy 'Ryż i sake')

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981

Avon, Planet Spa French Vineyard, Rejuvenating Face Serum (Rewitalizujące serum do twarzy)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Hamamelis Virginiana Extract, Propylene Glicol, Sodium Polystyrene Sulfonate, Peg-60 Sorbitan Tetraoleate, Carbomer, Polysorbate 40, Parfum, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Chondrus Crispus Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Isopropyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Guanine, Polysorbate 80, Wine Extract, Vitis Vinifera Seed Extract
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 21:17   #2604
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
Prosiłabym o ocenę tego składu
Masło karite - Zapachw świat

Skład: Butyrospermurm parkii, Aqua, Peg-6 Stearate, Steareth-7, Stearyl Alcohol 2- Phenoxyethanol, Parfum, Methyl Paraben, BHT, Etyl Paraben, Propyl Paraben, Butyl Paraben.

martwi mnie ten alkohol i perfum.. co myślicie dla wrażliwej, naczynkowej skóry..
Alkohol ktory tutaj wystepuje to wylacznie alkohol stearylowy i nalezy on do grupy emolientow.Nalezy pamietac,ze rozozniamy rozne typy i to,ze w nazwie jest alkohol to nie do konca swiadczy o jego zlym znaczeniu

Darowalabym sobie uzycie tego kosmetyku,szczegolnie w przypadku cery naczynkowej bo praktycznie 3/4 skladu to konserwanty i to malo przyjazne do tego skladnik zapachowy,jestem na nie.

Cytat:
Napisane przez -anja- Pokaż wiadomość
Proszę o analizę dwóch składów (który preparat jest lepszy? A może oba nic nie warte )

Avon, Planet Spa Japanese Sake and Rice, Luminous Face Treatment (Rozświetlające serum do twarzy 'Ryż i sake')

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981

Avon, Planet Spa French Vineyard, Rejuvenating Face Serum (Rewitalizujące serum do twarzy)

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Hamamelis Virginiana Extract, Propylene Glicol, Sodium Polystyrene Sulfonate, Peg-60 Sorbitan Tetraoleate, Carbomer, Polysorbate 40, Parfum, Disodium Edta, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Chondrus Crispus Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Isopropyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Guanine, Polysorbate 80, Wine Extract, Vitis Vinifera Seed Extract
Jezeli mam byc szczera to zadnego bym nie polecila,w czolowce skladu alkoho denat,silikony,mieszanka zapachowa,pochodne polimerow,konserwanty-w pierwszym dosc duza zawartosc miki,czego cery wrazliwe/naczynkowe zbyt nie lubia i dopiero w "ogonie skladu" dosc ciekawe skladniki,ktore jednak sa w zbyt malej ilosci,by moglo to byc cos wiecej warte.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 21:27   #2605
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iza1001 Pokaż wiadomość
mleczko Ideal Balance L'oreal może zapychać?
Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Triethanolamine, Pentylene Glycol, Carbomer, Disodium Coco, Amphodiacetate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Panthenol, Sodium Laureth-8 Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Methylparaben, Quaternium-15, CI 42090, CI 19140, Parfum. (FIL B6546/1)

i przy okazji poproszę o analizę składu
Kremu nawilżająco-dotleniającego Soraya tej nowej wersji z reklamą z edytą herbuś chyba

Aqua, Decyl Oleate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Squalane, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Tocopheryl Acetate,nymphaea cearulea flower extract,hydrolised corallina officinalis extract, PEG-8, Hemolymph Extract, Allantoin, Dimethicone, Tocopheryl, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Parfum ,citral,benzyl salicylate,coumarin, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde(lyral),but ylphenyl methylpropional(lilial),l inalool,benzyl benzoate,citronellol,hexy l cinnamic aldehyde,d-limonene,alpha-methyl ionone

przepraszam jeśli sa błędy bo przepisuję z próbki
Odnosnie zapychania to po raz kolejny powtorze,ze nie ma gotowej regulki ktora pomoze to okreslic-jezeli wiesz,co moze Cie potencjalnie zapchac to wtedy latwiej jest eliminowac tego typu kosmetyku-w innym przypadku to szukanie po omacku,oraz czy akurat masz cere ze sklonnoscia do zapychania.
Mleczko teoretycznie nie powinno byc zapychajace ale to teoretycznie

Jezeli masz cere wrazliwa to radzilabym zrezygnowac z tego kremu,zawiera dosc mocno drazniacy konserwant(na czerwono)
Mysle,ze dla cer normlanych,odpornych na wszelkie podraznienia/uczulenia nie bylby taki zly.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 22:35   #2606
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Alkohol ktory tutaj wystepuje to wylacznie alkohol stearylowy i nalezy on do grupy emolientow.Nalezy pamietac,ze rozozniamy rozne typy i to,ze w nazwie jest alkohol to nie do konca swiadczy o jego zlym znaczeniu

Darowalabym sobie uzycie tego kosmetyku,szczegolnie w przypadku cery naczynkowej bo praktycznie 3/4 skladu to konserwanty i to malo przyjazne do tego skladnik zapachowy,jestem na nie.

Dziękuję
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 22:38   #2607
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Baza pod podkład oriflame:

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Talc, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Polyethylene, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Ethylene Brassylate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium Edta, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Ci 77891


strasznie mnie zapchała i chciałam się dowiedzieć jaki składnik mógł to spowodować . aby w przyszłości unikać tych wynalazków
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 23:37   #2608
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Baza pod podkład oriflame:

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Talc, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Butylene Glycol, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Polyethylene, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Silica, Ethylene Brassylate, Hydrogenated Castor Oil, Disodium Edta, Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane, Ci 77891


strasznie mnie zapchała i chciałam się dowiedzieć jaki składnik mógł to spowodować . aby w przyszłości unikać tych wynalazków
W tym przypadku mieszanka silikonow,talku,polimerow oraz skladnikow matujacych moze byc odpowiedzialna wlasnie za taki efekt bo....co za duzo to niezdrowo-moim zdaniem mogli troche inaczej "zrobic" te baze ale to pobozne zyczenia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 23:43   #2609
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad kupieniem micela Biodermy-znalazlam dwie wersje-pierwsza dla cery wrazliwej druga dla cery suchej i wrazliwej.
Zastanawiam sie nad druga wersja-mam skore wrazliwa,zima sucha,wrazliwa na zapach-sklonna do zapychania.Jak myslicie czy wyprobowac ta druga wersje?Czy ta pierwsza?(pierwsza to odpowiednik sensibo h20-sklad jest identyczny-ale czytalam na KWC ze niektorych przesusza.Nie moge sie zdecydowac.....

Bioderma Crealine H2O Micellaire Solution

Ingrédients WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE

Bioderma Crealine T.S. H2O Micellar Solution-Scent Free

WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLYSORBATE 20, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, AMMONIUM LACTATE, PLANTAGO MAJOR LEAF EXTRACT, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, PROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, CETRIMONIUM BROMIDE.

Trudno jest doradzic tymbardziej,ze nie jestem fanka micela Biodermy a w szczegolnosci Sensibo H2O-mnie akurat wyszuszyl i w sumie to nic specjalnego nie robil.
Przy suchej cerze potrzebny jest dodatek,ktory zagwarantuje "poslizg" i np.lubie micela AquaIce Oceanica ktory dla wielu jest lepiszczem jednak mojej skorze on bardzo pasuje,podobnie jak Rosaliac LRP-zel micelarny.

Daj znac Elfie jaka decyzje podjelas chyba,ze juz kupilas ktorys
W kazdym razie czekam na relacje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 00:23   #2610
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Trudno jest doradzic tymbardziej,ze nie jestem fanka micela Biodermy a w szczegolnosci Sensibo H2O-mnie akurat wyszuszyl i w sumie to nic specjalnego nie robil.
Przy suchej cerze potrzebny jest dodatek,ktory zagwarantuje "poslizg" i np.lubie micela AquaIce Oceanica ktory dla wielu jest lepiszczem jednak mojej skorze on bardzo pasuje,podobnie jak Rosaliac LRP-zel micelarny.

Daj znac Elfie jaka decyzje podjelas chyba,ze juz kupilas ktorys
W kazdym razie czekam na relacje
Dzieki za odpowiedzCiagle sie jeszcze zastanawiam-kusi mnie ta wersja do cery suchej-chyba sie skusze
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.