Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-05, 13:01   #1831
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

nikaa2 Flos Lek do skory naczynkowej ma dwie maseczki. Zel-maseczke uzywa sie jak serum. Zostaje na skorze i jesli ktos potrzebuje wiekszego nawilzenia/natluszczania to trzeba jeszcze nalozyc krem. Krem-maseczke trzema sie na skorze 5-10min. i potem zmywa.

Na ta Bielende sie tez kiedys napalalam, ale ta ich maseczke to tak ciezko dostac w sklepie... Jak beda w PL i przypadkiem trafie to kupie, moze bedzie jeszcze fajniejsza od zelu-maseczki Flos Leku? Tu pewnie jak przy wszystkich kosmetykach opinie beda podzielone, ale wyprobowac warto, Drogo nie jest.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 13:40   #1832
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Czy moge uzywac toniku z octu jablkowego jesli mam popekane naczynka na twarzy?
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 17:45   #1833
nehema
Raczkowanie
 
Avatar nehema
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 43
GG do nehema
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
ja tylko krótko o maseczce Bielendy, ja mam serum-maseczkę (to chyba to samo) i wydaje sie mieć lepsze działanie łagodzące niż żel-maseczka flos-leku. Obydwie lubię, naczynek oczywiście nie likwidują, ale wybledzają skórę, wyciszają naczynka. Jednak Bielenda lepsza
po kosmetykach na naczynka nie spodziewam się kolosalnych efektów - raczej doraźnej pielęgnacji i ochrony na "potem" potrzebuje mleczko i krem na noc i z tej grupy wymienianych przezemnie kosmetykow (Flos lek, Bielenda, AA) chyba na początek skuszę się na Bielendę? z Flos leku mialam kiedyś korektor z tej serii antybakteryjnej i jak dla mnie baaardzo dobry - reszty ich kosmetyków nie znam - a co do dostępności to też problemów nie widzę ew w aptece zawsze można poprosić o zamówienie
nehema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 20:12   #1834
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Serum-maseczka Bielendy rzeczywiście nie wszędzie jest dostępna, ale widuje ją w drogeriach więc gdzieś na pewno da sie upolować.
50 ml kosztuje 9 zł.
Dla suchych i mieszanych cer z pewnością nie będzie stanowiła wystarczającego nawilżenia. Trzeba jeszcze dodatkowo nawilżać twarz. Idealna dla tłustych, zwłaszcza na lato, bo w zimie moja tłusta (no i juz nie najmłodsza)też odczuwa brak dostatecznego nawilżenia.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 07:50   #1835
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, czy ktoś wie jaką konsystencję ma SVR Rubialine?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 08:07   #1836
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy ktoś wie jaką konsystencję ma SVR Rubialine?
Konsystencję ma bardzo lekką, na pewno nie treściwą, taki rzadki krem, do mojej tłustej cery ok. Szybko sie wchłania. Myślę że do bardzo suchych cer może być solo za lekki.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 09:27   #1837
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
Konsystencję ma bardzo lekką, na pewno nie treściwą, taki rzadki krem, do mojej tłustej cery ok. Szybko sie wchłania. Myślę że do bardzo suchych cer może być solo za lekki.
dziękuję, czyli to nie jest to czego szukam
czy oprócz FlosLeku jest jakiś krem na naczynka nadający się na zimę? bo może coś przeoczyłam

a może ten by się nadał?
http://www.dermedic.pl/indexx.html
miał ktoś?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 19:52   #1838
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze poradzicie mi jakieś skuteczne kosmetyki...
otóż cerę mam mieszaną, na czole tłustą, inne partie czasem są baardzo wysuszone. ogólnie często wyskakują mi jakieś pryszcze mimo preparatów na trądzik.. no i zazwyczaj się 'świecę'.

rano stosuje żel do mycia nivea visage young wash off, tonik z tej samej firmy, davercin, krem matujący również nivea i podkład maybelline dream matte mouse.
wieczorem też myje twarz żelem, pozniej tonik i differin.
czasami własnie na te wysuszone partie nakładam krem dermedic intensywnie nawilżający.
no i nic sie nie zmienia;p proszę o jakieś rady.
ah, cera młoda (mam 15 lat).
proszę o pomoc, jestem zielona w tych kosmetykach a mam dość świecenia się...
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 19:29   #1839
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

zooosia ja ci nie pomoge , nie znam tych kosmetykow, nie wiem jak dzialaja. Moze ktos inny ci doradzi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 20:05   #1840
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczęta czy ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15954,la-roche-posay-cicaplast.html

jest wskazany przy naczynkowej z łojotokowym zapaleniem skóry ze skłonnością do zmian ropnych? nie popękają mi od niego naczynka?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 21:17   #1841
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
dziewczęta czy ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15954,la-roche-posay-cicaplast.html

jest wskazany przy naczynkowej z łojotokowym zapaleniem skóry ze skłonnością do zmian ropnych? nie popękają mi od niego naczynka?


Na naczynka raczej na 100% nie powinnien mieć wpływu,za to na ropne zmiany owszem,ten krem to głównie silikony,a silikon niektóre osoby zapycha
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 12:51   #1842
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Na naczynka raczej na 100% nie powinnien mieć wpływu,za to na ropne zmiany owszem,ten krem to głównie silikony,a silikon niektóre osoby zapycha

dziękuje bardzo a byłabyś w stanie polecić jakiś krem odpowiedni do tego typu skóry? najlepiej na noc. na dzień myślę o filtrze LRP (tutaj zastanawiam się jaki) lub iwostin solecrin 50. na noc chciałabym coś pomocnego naczynkom, treściwego ale nie zapychającego i chyba zadałaby mi się regeneracja... citaplastu mam tylko próbeczkę i po jednym użyciu skóra zaczęła się pięknie goić... no ale nie wiem co ma do powiedzenia w kwestii zapychania...
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:37   #1843
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze poradzicie mi jakieś skuteczne kosmetyki...
otóż cerę mam mieszaną, na czole tłustą, inne partie czasem są baardzo wysuszone. ogólnie często wyskakują mi jakieś pryszcze mimo preparatów na trądzik.. no i zazwyczaj się 'świecę'.
rano stosuje żel do mycia nivea visage young wash off, tonik z tej samej firmy, davercin, krem matujący również nivea i podkład maybelline dream matte mouse.
wieczorem też myje twarz żelem, pozniej tonik i differin.
czasami własnie na te wysuszone partie nakładam krem dermedic intensywnie nawilżający.
no i nic sie nie zmienia;p proszę o jakieś rady.
ah, cera młoda (mam 15 lat).
Zoosia - Kosmetyki Nivea Young, davercin ora zpodkłąd matte mousse - wszystkkie mogą działac na cerę wysuszająco. Także wygąda na to, ze w Twojej pielęgnacji pełno jest wysuszaczy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:40   #1844
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Wie ktos co z tym tonikiem z octu jablokwego?? moge go uzywac jesli mam naczynka bardzo mi zaely na odpowiedzi
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 10:34   #1845
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Co do tego octu to ja bym sie bała osobiście . Wogóle skóra naczynkowa jest bardzo wredna. Wczoraj zrobiłam sobie maseczke z czerwonej glinki (podobno bardzo dobrze wpływa na "uszczelnienie" naczynek) i zgroza! Tam gdzie ja nałożyłam moje naczynka stały się jeszcze bardziej czerwone . Dziś rano już wyglądały lepiej, ale nie wiem czy to normalny objaw. Może zawsze po aplikacji kremu/maseczki naczynka tak reaguja? Jak to u was wygląda?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 21:11   #1846
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Kupiłam Humektan i Lipolan, i ... oba strasznie się mażą. Nigdy tak nie miałam z żadnym kremem, wprost przeciwnie, wchłaniam wszystko jak gąbka, oprócz tych dwóch. Ktoś ma może pomysł co jest winowajcą?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 22:05   #1847
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Co do tego octu to ja bym sie bała osobiście . Wogóle skóra naczynkowa jest bardzo wredna. Wczoraj zrobiłam sobie maseczke z czerwonej glinki (podobno bardzo dobrze wpływa na "uszczelnienie" naczynek) i zgroza! Tam gdzie ja nałożyłam moje naczynka stały się jeszcze bardziej czerwone . Dziś rano już wyglądały lepiej, ale nie wiem czy to normalny objaw. Może zawsze po aplikacji kremu/maseczki naczynka tak reaguja? Jak to u was wygląda?
hmmmm... a tak zaschła ci na twarzy ta czerwona glinka?
bo jeżelit ak, to źle!, nie powinno się doprowadzic do jej wysuszenia na buźce, tylko co pewien cxzas spryskiwac wodą(moze byc termalka lub przegotowana)
ja tak robię iw szystko jest gites ;]

mnie podrażnił chyba olej z orzechó laksowych(ale pewna nie jestem, i teraz boję się go użyc.... moze poczekam i w nowym roku? albo na ciało go dam )

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kupiłam Humektan i Lipolan, i ... oba strasznie się mażą. Nigdy tak nie miałam z żadnym kremem, wprost przeciwnie, wchłaniam wszystko jak gąbka, oprócz tych dwóch. Ktoś ma może pomysł co jest winowajcą?
hmm sama nei wiem, u mnie skoleji się wzystko wchłania ładnie

może jednak nie masz tak przesuszonej buźki jak ci się wydaje (tzn. że ja mam bardziej suche policzki niż Ty )
a może wcześniej nakłądasz filt albo jak?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 07:21   #1848
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
mnie podrażnił chyba olej z orzechó laksowych(ale pewna nie jestem, i teraz boję się go użyc.... moze poczekam i w nowym roku? albo na ciało go dam )


hmm sama nei wiem, u mnie skoleji się wzystko wchłania ładnie

może jednak nie masz tak przesuszonej buźki jak ci się wydaje (tzn. że ja mam bardziej suche policzki niż Ty )
a może wcześniej nakłądasz filt albo jak?
Wczoraj zrobiłam jeszcze jedno podejście do Humektanu i odszczekuję że się maże, ale pachnie na mnie jak mój westi po kapieli, a fiołki to to niestety nie są, także nie dam rady smarować nim twarzy. Ale ręce i ciało jakoś zniosę. Wczoraj położyłam go pod olejek Sally Hansen na dłonie i rewelacyjnie się ten duet zachował, sam olejek niesamowicie tłusty, nawet jak dla mnie.

Nie mam przesuszonej buzi na szczęście, kwasów nie stosuję, jestem sucha z natury .

Jesteś pewna, ze to laskowy? on jest dla suchych, wrażliwych i naczyniowych skór dobry.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 07:54   #1849
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobiłam jeszcze jedno podejście do Humektanu i odszczekuję że się maże, ale pachnie na mnie jak mój westi po kapieli, a fiołki to to niestety nie są, także nie dam rady smarować nim twarzy. Ale ręce i ciało jakoś zniosę. Wczoraj położyłam go pod olejek Sally Hansen na dłonie i rewelacyjnie się ten duet zachował, sam olejek niesamowicie tłusty, nawet jak dla mnie.

Nie mam przesuszonej buzi na szczęście, kwasów nie stosuję, jestem sucha z natury .

Jesteś pewna, ze to laskowy? on jest dla suchych, wrażliwych i naczyniowych skór dobry.
HUmetkan ładnie nie pachnie ale zmuszam się, bo efekt jest b.fajny... wiesz nie zapycha mojej mieszanej buźki a nawilża suche policzki... poza tym jest najlepszy pod samoopalacz, któa raz w tygodnius tosuję na buźkę, szyję i dekolt
Mam nadzieję, ze Lipolan tez ci się sprawdzi- i on łądniej pachnie a działanie ma super, a na zimę ideał

p.s. no włąśnie miałam ostro zaczerwienione poliki przez conajmniej tydzień, tlyko nei wiem po czym, czy może po peelingu enzymatycznym(chociaż nigdy nic się takiego nei działo, jest oprzecież delikatny... mam ten z biochemiiw proszku) czy od tego ze było już zimnawo na zewnątrz a ja nie miałam kremu ochronnego, tylko kremem Hipp się smarowałam, vchociaż to był dopiero listopad... czy to moze od tego oleju z rzechów lask. ... cieżko mi stwierdzic, bo to wszystkoz astosowałąm jednaego dniatragedia
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 08:54   #1850
tiktaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Moja mama używa kremu z serii Pharmaceris do cery naczynkowej i suchej, jest bardzo wydajny, poza tym matuje!!to seria kosmetyków dr Eris.
Ogólnie mama jest zadowolona, a swoje latka już ma!!
tiktaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:59   #1851
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
hmmmm... a tak zaschła ci na twarzy ta czerwona glinka?
bo jeżelit ak, to źle!, nie powinno się doprowadzic do jej wysuszenia na buźce, tylko co pewien cxzas spryskiwac wodą(moze byc termalka lub przegotowana)
ja tak robię i w szystko jest gites ;]
Eee...zaschła Mam nadzieje, że raz nic się nie stało. Teraz będe już wiedziała jak się nią "obsługiwać" Dzieki za pomoc
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 13:17   #1852
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kupiłam Humektan i Lipolan, i ... oba strasznie się mażą. Nigdy tak nie miałam z żadnym kremem, wprost przeciwnie, wchłaniam wszystko jak gąbka, oprócz tych dwóch. Ktoś ma może pomysł co jest winowajcą?

Na mnie trochę maże się Lipolan. Ale da się to jakoś rozsmarować.
Natomiast Humektan - bez zarzutu.

Nie mam pojęcia od czego to zależy.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 17:31   #1853
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

byłam dziś z mamą w biedronce i tam dorwałam maseczkę nawilżającą, o której wyczytałam na wizażu ale jako, że mamie się spieszyło nie przeczytałam dokładnie co ma w składzie :/ dopiero w domu zauważyłam, że ma aloes. mam cerę naczynkową, mieszaną. czy mogę ją w ogóle używać? na policzki pewnie nie, a na strefę T?
__________________
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 23:44   #1854
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dopiero niedawno trafiłam na forum o biochemii, trochę poczytałam i... nic już nie wiem: czy dobrych kosmetyków używam, czy złych... co ze mną jest itp. Mogłybyście mi jakoś pomóc? Zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
- Czy mogę określić moją cerę jako naczynkową? Pękające naczynka pojawiają się w momencie kiedy jestem chora, biorę antybiotyki itp. (o ile mi wiadomo to z braku witamin czy coś takiego). Nie mam ich wiele, ale... nie znikają... Najgorsze jest jedno, które jest jakby na brzegu warg - ani korektorem go nie pokryję, ani pomadką...
- Jakich kosmetyków w takim razie używać? Mam 19 lat więc stosuję jeszcze zestaw Nivea Visage Young: żel do mycia twarzy Wash Off, tonik Stay Clear i krem Control Shine. Myślę jednak, że gdy te kosmetyki mi się skończą to przerzucę się już na jakieś 20+. Czy to z czego teraz korzystam bardzo mnie niszczy? Co później? Cerę mam chyba normalną, oprócz naczynek nie mam z nią żadnych problemów.
- Czytałam też dużo o filtrach. W takim razie jeżeli używam filtrów to z normalnych kremów na dzień rezygnuję? A może odczekać po nałożeniu kremu aż się wchłonie i wtedy filtry? Tylko co jak się ma mało rano czasu... Czy na noc obojętnie jaki krem (przeznaczony do stosowania na tą porę) + krem pod oczy?
- Używam podkładu L'oreal True Match - on chyba jest w porządku o ile pamiętam? A może on będzie dobry jeśli zacznę używać filtry a teraz obojętnie co...

Skomplikowane to wszystko... Bardzo Was proszę o pomoc
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:57   #1855
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hollyhock jesli masz cere normalna to nie rozumiem czemu stosujesz kosmetyki do cery z problemami? Chyba dobrze pamietam, ze ta Nivea to do cery tradzikowej jest?
Jesli masz cere naczynkowa to rozejrzaj sie za kosmetykami do takiej cery. Jesli budzet nie jest u ciebie za duzy to poszukaj wsrod kosmetykow drogeryjnych. Ja jak juz pisalam zachwycialam sie seria dla naczynkowcow od firmy Flos Lek, ale na KWC i Bielenda ma dobre recenzje, Ziaja tez nie najgorsze. Trzeba testowac i szukac swojego idealu. W filtry na dzien warto zainwestowac. Jesli skora bedzie domagac sie wiekszego odzywienia to mozesz pod filtr nalozyc jakis krema dla naczynkowac, badz moze wystarczy zle-maseczka Flos Leku lub serum-maseczka Bielendy, albo zel do cery naczynkowej Dermiki. To preperaty zelowe, ktore naklada sie pod krem( przy cerze tlustej pewnie wystarcza, przy innej beda za slabe) i na to filtr, jesli nawilzenie bedzie slabe to pewnie normalny krem dla naczynkowej cery bedzie lepszy. Musisz poprobowac co ci bedzie lepiej sluzyc. Jesli zdecydujesz sie zmywac twarz mleczkiem, a przy tradycyjnym uzyciu bedzie ci mleczko za tluste to nie uzywaj go na platek, a masuje buzie jak zelem i splucz woda. Wczesniej nie nawidzilam mleczek, ale od kiedy zmywam je woda kocham je wielka milosci.
A pod filtry mozesz tez uzyc serum z wit. C ( witamina ta tez wzmacnia naczynka). Mozesz sobie sama ukrecic juz nakladac juvit - to krople dla dzieci z wit. C trzeba do nich dodac wit. E ( ile to kwestia jaka sie ma cere). Jesli okaze sie, ze wit. C cie podraznia to wtedy jednak wczesniejszy sposob bedzie lepszy.
Zycze powodzenie w walce z naczynkami. taka cere do konca zycia trzeba pielegnowac jak naczynkowa, nawet jesli pozymykasz naczynka one moge znow popekac. Chron ja przez sloncem, przez wiatrem i zimnem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 14:21   #1856
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzięki bardzo za odpowiedź

Co do Nivea Visage Young to kiedyś mi to poleciła kosmetyczka, bo jest to po prostu dla osób poniżej 20 lat. I na początku widziałam poprawę (kilka lat temu), teraz w zasadzie nie mam żadnych problemów więc nie mam też jak zobaczyć zmian. Tylko właśnie te pojedyncze naczynka... W każdym razie coś wykombinuję, bo trochę mi się rozjaśniło. Dzięki bardzo
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:14   #1857
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam Wszystkich serdecznie!

Już wcześniej podczytywałam Wasze rozmowy, częściej jednak zaglądałam na wątek o trądziku. Trądzik w trakcie leczenia, więc na buzi nie mam czerwonych kropek (pryszczy) lecz uwydatniły się bardzo moje naczynka. zawsze je miałam, ale trądzik był dlamnie większą zmorą. Teraz one zaczęły mi przeszkadzać. Najbardziej na skrzydełkach nosa ( na policzkach też mam siateczkę popękanych naczynek) i nie ciekawie to wygląda Być może załawiłam je jeszcze bardziej specyfikami na trądzik - Brevoxyl i miaszanka z Wizażu (petroleum D + olejek pichtowy) ...
Zazwyczaj tak jest, ze specyfik na 1 pomaga a na drugie może szkodzić
Czy mogłybyście mi polecić jakiś krem, który złagodził by mi moje naczynka. Byłabym ogromnie wdzięczna.
Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:37   #1858
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

megan_77 ciezko napisac, kup ten i pomoze. Musisz sama probowac. zajrzyj na KWC tam masz duzo recenzji, moze znajdziesz cos dla siebie. Ja jak juz pisalam zakochalam sie w serii Flos Leku, ale czy to cos dla ciebie bedzie? Kremy sa dosc tresciwe, nawet nawilzajacy krem jest tresciwszy niz typowy krem nawilzajacy. Poza tym z kremow do cery naczynkowej mialam Diroseal i kiedys ten Anty... ( ciegle zapominam jak sie go wlasciwie pisze) na dzien, Oba od firmy Avene, ale ten drugi mnie nie zachwycil. TO byl jeszcze czas kiedy nie uzywalam filtrow, bylam wtedy w ciazy i cera tez mi sie wtedy zmianila.
Z tego co wiem, sa jakies lekkie kremy do cery naczynkowej i to te apteczne. Mialam kiedy Ziaje i tez uwazam ze ten regenerujacy jest dosc lekki( chodz kiedys wydal mi sie inny, kiedy cera byla mieszana z tendencja do przetluszczania). Poczytaj KWC. Moze ci pomoze znalesc cos lekkiego, a moze jeszcze sie ktos odezwie z taka cera jak twoja i cos doradzi.
A nie chcialabys tez pozamykac tych naczynek u kosmetyczki? Bylo by ich mniej, ale nie ma gwarancji, ze nie popekaja nowe. Jednak mysle, ze warto takie cos raz na jakis czas robic i naprawde dbac, zeby jak najmniej ich pekalo, bo tradzik rozowaty to nic fajnego.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 07:54   #1859
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

MonikaPogrzeba dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź.
Już myślałam o zamykaniu naczynek. Moja szwagierka zamykała i jest zadowolona, ale ona miała może 3 naczynka pęknięte, ja mam chyba z 30. Wiem, ze trzeba o nie bdać. Tak jak pisałam wcześniej leczę w tej chwili trądzik (biorę antybiotyk) a wtedy nie wolno mieć zabiegów laserowych, trzeba odczekać 1-2 miesiące.
Teraz jak będzie coraz zimniej chciałam po prostu jakoś uchronić te naczynka. Przejrze KWC może uda mi się coś wybrać dla siebie.
Jeszcze raz wielkie dzięki, od niedawna jestem stałym bywalcem Wizażu i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy
Pozdrawiam!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 16:06   #1860
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam, właśnie wyczytałam na pierwszej stronie forum biochemicznego, iż w celu założenia wątku dotyczącego programu pielęgnacyjnego dla konkretnego rodzaju cery należy to zrobić w wątkach tychże cer dotyczących. Na początek zaznaczam, iż jestem raczej zielona w temacie pielęgnacji biochemicznej. Podczytuję forum, ale niektóre wątki ( np. ten) są tak obszerne, że nie da się tego wszystkiego przeczytać, tzn. pewnie się da, ale brakuje mi na to czasu. Zauważylam także, że osoby udzielające porad na forum są bardzo kompetentne i miłe. Mam więc nadzieję, że i ja mogę liczyć na jakąś poradę.
Na czym polega problem? Otóż mam 23 lata, no za miesiąc 24 (), moja skóra jest sucha, czasem nawet odwodniona, ale raczej nie naczynkowa. Jeśli chodzi o jej wrażliwość, to jest średnio: czasem zdarzy się, że coś mnie uczuli, ale ma to jednak miejsce bardzo sporadycznie. Zauważyłam się u siebie ostatnio wzmożone "rozprzestrzenianie" się zmarszczek w okolicy oczu. Ponadto na policzkach robią mi się malutkie, bo malutkie, ale jednak zaskórniaki oraz zauważyłam także, że na policzkach rozszerzyły mi się pory. Mam nawet takie dziurki w paru miejscach. Być może ma to coś wspólnego z nakładaniem różu w tym rejonie - nie mam pojęcia, bo nie znam się na tym. Moja cera ma też niestety dość często szarawy, niezdrowy koloryt no i natura wyposażyła mnie w sińce, choć nie aż tak ciemne, pod oczami. Teraz czego ja bym chciała? Otóż zależy mi na spłyceniu tych zmarszczek w okolicy oczu oraz uzyskaniu zdrowego wyglądu, a także, o ile to możliwe, na zrobieniu czegoś z tą cerą na policzkach. Podczytując forum, jedyne, co mi przychodzi do głowy, to jakis preparat z wit. C, ale też nie wiem który wybrać. Jeśli chodzi o moją dotychczasową pielęgnację, to niestety nie miała ona nic wspólnego z tym, co opisujecie na forum, więc może lepiej nie będę jej opisywać. Nie chciałabym się poddawać jakimś drastycznym kuracjom kwasowym, czy też kuracjom retinowym. Mam nadzieję, że na razie regularna profilaktyka wystarczy. Czy mogłabym prosić o ułożenie programu pielęgnacyjnego dla mojej cery? Dodam, że moje finanse są ograniczone, no ale ostatecznie mogę trochę pooszczędzać. Przy okazji może mogłybyście polecić jakiś dobry nawlżacz do całego ciała? Z góry dziękuję za odpowiedzi
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.