depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 20:00   #1
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127

depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?


Cześć wszystkim chciałabym zasięgnąć porady odnośnie depilacji wąsika. Jestem brunetka i nie ukrywam, że trochę widać mi wąsik. Bardzo mnie to wkurza, chciałabym się go jakoś pozbyć i przyszła mi do głowy depilacja wąsika woskiem. Czytałam w internecie, że to cholernie boli ;/ czy to prawda? a i czy po takiej depilacji włoski będą coraz grubsze i ciemniejsze? bo nie chce aby było je bardziej widać ;/ i co ile trzeba taki zabieg powtarzać? jest obcja, że pozostaną mi jakieś ślady po takiej depilacji?
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 08:00   #2
KasiaKiiSS
Raczkowanie
 
Avatar KasiaKiiSS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 79
GG do KasiaKiiSS
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

100% pewności nie mozesz mieć. to różnie bywa... zależy czy masz cerę wrażliwą. jesli tak mogą pojawić Ci się małe krostki co czasem gorzej wygląda niż sam wąsik... ja jestem tego zdania że póki nie jest on rażący lepiej go nie ruszać... pozniej bedziesz musuiała to robić bardzo często a włoski będa coraz ciemniejsze i coraz grubsze.... nie jest to reguła ale nie sądzę żebyś była wyjątkiem jeżeli Ci on bardzo przeszkadza możesz zdecydować się na laser pewnie robią też na wąsikach..
KasiaKiiSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 08:03   #3
Charming Paige
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: San Francisco^^
Wiadomości: 102
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

a jak to wygląda w przypadku pasty cukrowej? Ile kosztował by taki zabieg laserowy? i czy jest to usuniecie wąsika na stałe?
Charming Paige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 08:35   #4
KasiaKiiSS
Raczkowanie
 
Avatar KasiaKiiSS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 79
GG do KasiaKiiSS
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

w przypadku pasty cukrowej nie mam pojęcia.... wiesz musiałabyś spróbować na miej widocznym miejscu żeby sprawdzić czy Twoja skóra nie reaguje na to źle. Zabiegi należy powtarzać, co 5-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie miedzy zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Z tego co wiem to jest to zabieg wynoszący około 200 zł w lepszych salonach także wcale tanio nie wychodzi ... nie wiem co Ci mogę jeszcze doradzić sama mam ten problem ale staram się narazie nie ruszać wąsików zebym na starość nie musiała mężowi maszynki podkradać
KasiaKiiSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:41   #5
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

uuuu, to chyba nie zrobie. Ale w salonie kosmetycznym mowili, że nie bedzie grubszy i ciemniejszy ;/ No wlasnie widac mi ten wąsik i to mnie bardzo wkurza, chce sie go pozbyc!
a swoją drogą laser jest drogi i trzeba powtarzać zabieg co jakiś czas. A pasta cukrowa nie mam pojęcia co to jest
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 10:35   #6
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Cytat:
Napisane przez 16Bella16 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim chciałabym zasięgnąć porady odnośnie depilacji wąsika. Jestem brunetka i nie ukrywam, że trochę widać mi wąsik. Bardzo mnie to wkurza, chciałabym się go jakoś pozbyć i przyszła mi do głowy depilacja wąsika woskiem. Czytałam w internecie, że to cholernie boli ;/ czy to prawda? a i czy po takiej depilacji włoski będą coraz grubsze i ciemniejsze? bo nie chce aby było je bardziej widać ;/ i co ile trzeba taki zabieg powtarzać? jest obcja, że pozostaną mi jakieś ślady po takiej depilacji?

Moja mama od kilku lat pozbywa się w gabinecie kosmetycznym wąsika - jest czarnowłosa no i wąsik też taki był - naprawdę, jeśli będziesz wykonywać go w miarę regularnie (i nie używać między depilacjami innych półśrodków typu kremy do depilcji) to raczej efekt Cię zadowoli, bo włoski za każdym razem odrastają coraz bardziej słabsze.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 11:44   #7
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

dzięki Doris Day no to fajnie to samo powiedziała mi ta kosmetyczka u której sięgałam informacji o takiej depilacji tez mam właśnie takie ciemne te włosy ;/ jakbym była blondynka to by nie było widać a ze nie jestem to widać ;/ tylko szkoda, ze bardzo boli ;/ czyli Twoja mama teraz coraz rzadziej chodzi do kosmetyczki na taka depilacje? ponoć włoski coraz słabsze rosną czy to prawda?
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-01, 11:58   #8
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Cytat:
Napisane przez 16Bella16 Pokaż wiadomość
dzięki Doris Day no to fajnie to samo powiedziała mi ta kosmetyczka u której sięgałam informacji o takiej depilacji tez mam właśnie takie ciemne te włosy ;/ jakbym była blondynka to by nie było widać a ze nie jestem to widać ;/ tylko szkoda, ze bardzo boli ;/ czyli Twoja mama teraz coraz rzadziej chodzi do kosmetyczki na taka depilacje? ponoć włoski coraz słabsze rosną czy to prawda?
Tak, odrastają słabsze i trochę wolniej, ale z każdą depilacją. O ile mi wiadomo, mama już nie chodzi na wąsik tak często jak kiedyś.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 14:32   #9
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

dzięki za rady
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 18:19   #10
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Cytat:
Napisane przez 16Bella16 Pokaż wiadomość
Czytałam w internecie, że to cholernie boli ;/ czy to prawda? a i czy po takiej depilacji włoski będą coraz grubsze i ciemniejsze? bo nie chce aby było je bardziej widać ;/ i co ile trzeba taki zabieg powtarzać? jest obcja, że pozostaną mi jakieś ślady po takiej depilacji?

co do bolu - no przyjemne to nie jest, ale trwa tylko chwile, pozniej przez jakis czas czuje sie takie dziwne mrowienie, a skora moze byc zaczerwieniona. Kosmetyczka odradzala robienie zabiegu podczas okresu - wiekszy bol i mozliwosc podraznien.
pytasz o skutecznosc, wydaje mi sie ze to zalezy od dokladnosci kosmetyczki, mi czasem kilka wloskow zostaje, choc po zabiegu kosmetyczka na koniec podaje lusterko zeby sie przejrzec, jestem zwykle zdrowo zalzawiona(bo przy okazji robie brwi) i dostrzegam je najczesciej dopiero w domu.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 22:41   #11
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

odradzam laser. jest nieskuteczny. sama wydalam na zabiegi ponad 2 tysiace zloych (pachy) i generalnie efekt zaden. zaden. a mam wlosy ciemne i mocne , czyli ideane warunki dla lasera.

polecam wosk.
bdac nastolatką korzystalam z uslug kosmetyczki. raz na 1,5 miesiaca usuwala mi wąsik woskiem ,za 15zł.

potem juz sama to robilam i robie do tej pory,
skora sie przyzwyczaja i po kilku razach juz tak bardzo nie boli.

wloski odrastaja, to normalne. ale nie grubsze czy mocniejsze. odrastaja takie same.

uzywam plastrow z woskiem do depilacji na zimno VEET. robie nimi nogi i wasik raz na 1,5 miesiaca, do depilacji wasika po prostu ucinam wąski paseczek i go uzywam.

dobre rady:
wosk ze skory najlepiej zmyc oliwką
plastry trzeba troszke podgrzac przez kilka sekund - na opakowaniu jest napisane ze w dloniach, ale lepszy efekt da kilkanascie sekund w nagrzanym piekarniku.


po usunieciu pozostalosci wosku olejkiem, umyj buzie czyms antybakteryjnym, zebys nie iala krostek.
najlepiej rob to przed spaniem, zeby zaczerwienienie do rana zniknelo.

mozesz uzyc talku zamiat kremu, po.

pozdrawiam
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 19:02   #12
16Bella16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 127
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

a w ogóle mam jeszcze jedno pytanie, bowiem czytałam w innym wątku, że po takiej depilacji na twarzy pojawiają się czerwone krostki;/ jest jakaś możliwość (działanie) aby uniknąć takich podrażnień?
16Bella16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:10   #13
cfaniaras
Raczkowanie
 
Avatar cfaniaras
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 205
GG do cfaniaras
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Cytat:
Napisane przez 16Bella16 Pokaż wiadomość
a w ogóle mam jeszcze jedno pytanie, bowiem czytałam w innym wątku, że po takiej depilacji na twarzy pojawiają się czerwone krostki;/ jest jakaś możliwość (działanie) aby uniknąć takich podrażnień?
kupilam sobie plastry firmy tanita do twarzy i sama robilam depilacje wasika ;p
efekt b. dobry , troche bolu ale ta sie przezyc, lekkie zaczerwienienie (mam wrazliwa skore) ale dosyc szybko minelo. teraz mam zamiar wybrac sie do kosmetyczki , bo jak sama depilowalam to zostawalo kilka wloskow , ktore potem wyrywalam peseta :P

odradzam uzywanie kremow do depilacji wasika , masakrycznie szczypalo , zaczerwienienie trwalo caly wieczor , a na 2 dszien jeszcze szczypalo. wiec kategorycznie NIE,.

pozdrawiam
cfaniaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:20   #14
cfaniaras
Raczkowanie
 
Avatar cfaniaras
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 205
GG do cfaniaras
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

właśnie wróciłam od kosmetyczki , profesjonalne wykonanie , prawie 0 bolu i super efekt zaplacilam jedyne 10 zl
__________________
siedzimy na dachach bawimy się powietrzem!
długim włosom mówie
ZMIERZCH <3

DIETĘ DIABLI WZIELI !






cfaniaras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:40   #15
majkens
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 50
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

[quote=Malaika85;11235681]odradzam laser. jest nieskuteczny. sama wydalam na zabiegi ponad 2 tysiace zloych (pachy) i generalnie efekt zaden. zaden. a mam wlosy ciemne i mocne , czyli ideane warunki dla lasera.

polecam wosk.
bdac nastolatką korzystalam z uslug kosmetyczki. raz na 1,5 miesiaca usuwala mi wąsik woskiem ,za 15zł.




To dziwne, jakim laserem miałaś robione te zabiegi? Ja po 4 zabiegach laserem aleksandrytowym mam prawiw gładz, zostały tylko cieniutkie, które zabardzo nie maja koloru i lekarz uprzedził mnie, że te które nie mają pigmentu ,,nie chwycą". Jestem bardzo zadowoloną bazwąsowa kobietą. A robiłaś badania hormonalne? podobno czasem pigułki przepisywane przez ginekologa likwidują problem.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Sorki tak się zaczytałam w ten wąsik, że zapomniałam że piszesz o pachach - w tym wypadku badania hormonalne są raczej niepotrzebne
majkens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 15:31   #16
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Ja wzięłam się za to bo też uslyszalam coś na temat swojego wąsika,na który npo ja nie zwracam uwagi. Szczerze to trochę boli,ale bez przesady :P
poza tym cała się lepisz;/ to jednak kiepska opcja.Przeczytalam gdzieś ,że pęsetą.. owszem to pomaga nawet a z bólem to np u mnie zależy od dnia.
Poza tym szczera rada- to szybko odrasta i ciągle trzeba to usuwać.. ja chyba się przyzwyczaję.. bo tak wkolko to usuwac,to klopot ;/
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 23:24   #17
sophie1209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

do powyższych postów mało aktualne, ale pewnie ktoś natrafi na ten wątek po dłuższym czasie jak ja.

Od mniej więcej 16 roku życia (mam teraz 22 lata) usuwam wąsik woskiem. Najpierw u kosmetyczki, teraz już sama, paskami gotowymi sensual z woskiem (dla mnie to najwygodniesze, po wypróbowaniu: pasty cukrowej z którą sobie nie radzę, bo trzeba mieć wprawę, jak zrobi się za ciepła to strasznie się babrze; wosku lejącego, kilku rodzajów - zależy od marki działał lepiej lub gorzej, najlepiej wosk (nie pasta!) cukrowy, najgorzej veet taki w tubce z aplikatorem - w ogóle veet do twarzy zupełnie mi nie odpowiada, choć do nóg jest wg mnie najlepszy).
Co prawda jestem blondynką więc włoski nie były tak widoczne jak u brunetki, ale jednak mi przeszkadzały. I powiem Wam że przez pierwsze 2-3 lata faktycznie wydawało mi się, że MINIMALNIE bardziej je widać, ale może po prostu byłam bardzo wyczulona. Natomiast teraz po około 6 latach wręcz zapominam, ociągam się bo są DUŻO MNIEJ WIDOCZNE, łatwiej się usuwa bo raz mam wprawę, mniej to boli, i bardzo wolno odrastają - usuwam raz na 6-8 tygodni. Jak zabraknie pasków to pęsetą i też jest dobrze.

Czego kategorycznie nie wolno robić to ani razu nie tykać tego maszynką, bo wtedy to dopiero się zrobi szczecina. Od początku konsekwentnie wosk, chyba, że ktoś ma bardzo mało tych włosków to wystarczy wodą utlenioną rozjaśniać. Ja wybrałam wosk bo włoski choć jaśniutkie i bardzo cienkie były dość gęste i po prostu nie miałam cierpliwości do rozjaśniania
sophie1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 23:31   #18
sophie1209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

chyba nie dodało mojego poprzedniego postu, w razie czego wrzucam skrót:

wg mnie wosk jest jedynym rozwiązaniem, no chyba że włosków jest mało to wystarczy rozjaśniać wodą utlenioną. Od 6 lat depiluję woskiem, przez pierwsze 2 lata (mniej więcej) wydawało mi się że włoski odrastały ciemniejsze, natomiast teraz są dużo rzadsze i słabsze, tak że zdarza mi się przegapić depilację bo ich nie zauważam także cierpliwości, warto!

a co do zaczerwień, krostek, podrażnień - u mnie pojawiają się, jeśli więcej niż 1-2 razy zrywałam pasek ze skóry. Jeśli nie uda Ci się wyrwać wszystkiego za jednym pociągnięciem, wyrwij co się da pęsetą a resztę zostaw, ewentualnie powtórz za 2-3 dni. Inaczej nie tylko będą krostki, ale też nieładne podrażnienia, wręcz strupki!

Na krostki pomagają raz wszelkie płyny na wypryski (np. afronis), punktowo bo bardzo wysuszają, i tribiotic. Krostki czasem wyskoczą nawet jak skóra nie jest bardzo podrażniona, ale zwykle znikają szybko, wg mnie tym szybciej im bardziej je potraktuję jak zwykłe wypryski, w kombinacji z tribioticiem lub maścią nagietkową (która nawiasem mówiąc działa cuda na wszelkie podrażnienia na twarzy)
sophie1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 22:10   #19
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Question Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Weszłam właśnie na ten post i po przeczytaniu zastanawiam się, czy po tych paru latach od założenia wątku poprawiły się efekty w związku z używaniem lasera.

Może ktoś coś dopowie
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 16:58   #20
Ruda Dama
Przyczajenie
 
Avatar Ruda Dama
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

Ja póki co próbowałam tylko plastrów od Joanny, które spisały się całkiem fajnie (w odróżnieniu od tych do nóg...).
Mi znacząco wąsik się zmniejszył przy antykonceptach, nawet nie jest konieczne jego usunięcie, ale jakiś tam dyskomfort jest.

Jakie jeszcze inne plastry są dobre?
Naturalne włosy mam jasny brąz.
__________________
"I hear the birds on the summer breeze, I drive fast
I am alone in the night
Been tryin’ hard not to get into trouble, but I
I’ve got a war in my mind
So, I just ride"
Lana Del Rey

Blog - uroda, moda, życie itp.
Ruda Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 09:15   #21
Zarina81
Raczkowanie
 
Avatar Zarina81
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: depilacja wąsika woskiem ;/ skutecznośc 100% u brunetki czy też nie?

dobrze, że technika i małe przydatne wynalazki idą ciągle do przodu. Jeśli chodzi o wąsiki też jest skuteczna metoda - epilfree. Mamy dwie możliwości - możemy to wykonać w gabinecie ale maja też produkt dzięki którym można się wąsika pozbyć w domu
Zarina81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-01 10:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.