Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-24, 18:10   #1711
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Noooo, ciepłe kraje + oleje, mniam mniam

Z okazji lanego poniedziałku wymieszałam takie coś:

OLEJEK Z Q10
- olej z róży piżmowej 30% (9 g)
- olej ryżowy 25% (7,5 g)
- olej z pestek moreli 15% (4,5 g)
- olej z orzechów włoskich 15% (4,5 g)
- macerat z arniki - 10% (3 g)
- olej arganowy 4% (1,2 g)
- koenzymQ10 - 1% (0,3 g)

dodatkowo:
- olejki eteryczne po 8 kropli:
rumianek rzymski
kadzidło
balsam copaiba
( zalecane stężenie wg mazideł: 7-25 kropli na 25ml)
- olej z granatów 5 kropli (mogłam dać 3 razy więcej, ale nie chciałam żeby zdominował zapachem...)

Wyszło tego mniej więcej 30 ml, kolor ma jak nietrudno zgadnąć pomarańczowy. W doborze olejów kierowałam się tym, co mam na półce Przed dodaniem olejków eterycznych w zapachu wyczuwało się głównie orzech. Macerat arniki w butelce pachnie jakimś suchym kwiatkiem (jak kocanka), po wylaniu do miseczki jednak pachnie oliwą z oliwek. Rumianek mam 5% z ecospa. Pachnie rumiankiem
Teraz całość się przegryza Wieczorem dam na paszczę, zmieszany z HA, w którym coraz bardziej się zakochuję (po 30 działanie liftingujące się liczy )
Schaetzchen, jak rozpuściłaś koenzym Q10? Mam próbke i nie bardzo wiem, co z nią zrobić - chętnie wykorzystałabym ją do olejowego serum. Na mazidłach jest napisane, żeby rozpuszczać Q10 w podgrzanym oleju - zrobiłaś tak? Nie ma grudek?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 18:23   #1712
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Koenzym rozpuścił się bez podgrzewania. Do zlewki wsypałam koenzym, potem dodawałam oleje - mieszałam za każdym razem po dodaniu następnego oleju i wszystko się pięknie rozpuściło, nie ma grudek. Zaczęłam od małej ilości oleju i tak "rozcierałam" w nim q10. Tak samo miałam z serum rose z BU - w tej próbówce, gdzie był olej wymieszany z Q10 były farfocle, ale po wymieszaniu z resztą olejów jest OK.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-24, 18:36   #1713
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki wielkie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 05:57   #1714
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam,

miło mi poinformować, że w Mazidłach pojwił się nowej jakości olej z róży piżmowej.

Jest to olej z ekologicznej uprawy, zimnotłoczony i nierafinowany, o pomarańczowym kolorze.
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 10:22   #1715
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Wieczorem dam na paszczę, zmieszany z HA, w którym coraz bardziej się zakochuję
Ja ostatnio dałam do olejku z róży piżmowej kwas hialuronowy i miałam zaczerwienioną twarz, która zaczęła mnie swędzieć Za dużo kwasu HA? Dawałam na oko rozcierając wszystko w dłoniach..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 17:13   #1716
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Po kwasie nie powinno tak być, Nailo Nie używałaś przypadkiem czegoś innego nowego?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 19:17   #1717
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Uprzejmie proszę Moderatorki o cierpliwość, ale chcę - jak zwykle - wyciągnąć mój ulubiony wątek.

Schaetzchen natchnęła mnie do mieszania swoim wielkanocnym mazidłem, zrobiłam więc olejek do twarzy z koenzymem Q10 1%. Dodałam to, co miałam, czyli:
olej z czarnej porzeczki ok. 20 ml,
macerat z kasztanowca ok. 1,5 ml,
olej z ogórecznika ok. 2 ml,
olej z pestek granatu 8 kropelek,
olej z dzikiej róży - 5 kapsułek (z Biolandera),
olej z wiesiołka - 2 kapsułki Oeparol,
skwalan ok 1 ml,
olejek neroli w oleju jojoba ok. 4 ml.
Wyszło ok. 30 ml miksturki

Aha, z rozmachu ukręciłam jeszcze 50 ml olejku myjącego na bazie oleju słonecznikowego i ogórecznika z imwitorem i lecytyną HLB4.

A Wy, olejomaniaczki, co porabiacie i czemu nie piszecie? Spowiadać mi się tu zaraz
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 16:07   #1718
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja meczę zapasy
Juz mam tyle nowych must have że hej
Niecierpliwie czekam na olej z kamelii w mazidłach.Miał być w lutym lub w marcu a tu juz prawie kwiecień...
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 20:19   #1719
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

a ja niecierplwie czekam na wypłatę i zamówienie się szykuje dosyć potężne olejowo-olejkowo-masłowe, plus baza myjąca. sie wycwanię i będę dodawać eteryczne kompozycje do mycia
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 20:38   #1720
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A tak. Oleki eteryczne dobra rzecz. Myję teraz twarz olejkiem morelowym z pomarańczą (ściągnięte z BU ). Mam już na koncie mieszankę cytrynowo-rozmarynową. Była też lawenda, ale solo ma taki sobie zapach (tzn. akurat olejek, bo zapach suszonych kwiatów uwielbiam. A propos: pojawił się susz lawendy w ecospa, pachnie bosko!)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 21:57   #1721
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Mam już na koncie mieszankę cytrynowo-rozmarynową.
To chyba jakaś telepatia - swój wczorajszy olejek myjący tak właśnie poperfumowałam. Jestem bardzo z niego zadowolona.

BTW: Na odzew olejomaniaczek zawsze można liczyć

A ja zamówiłam kilka (nie-olejowych) rzeczy z Mazideł i przy okazji poprosiłam Limarię o próbki nowego oleju z róży (to tylko 5 ml...), masła cupuacu i masła kakaowego
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 07:39   #1722
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

mmmm rozmaryn i cytrynka takie będą i u mnie, chcę jeszcze dodac tymianek i będzie do włosów (tłustych)

dziewczyny a powiedzcie mi do czego mogę użyć suchych ekstraktów owocowych? bo wyglądaja strasznie zachęcajaco i przypuszczam że pięknie pachną... Mam ochotę na ananasowy, acerolowy, z czarnej porzeczki... Tam piszą (http://www.aroma-zone.fr/aroma/extraits_fruits.asp#2) że mają witaminy rożne i minerały... czyli do mycia np albo do balsamu sie nadadzą? bo nie wyobrażam sobie trochę ciapania jeszcze proszku do serum olej +ha

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2008-03-28 o 07:40 Powód: dopisek
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 07:49   #1723
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

a mnie jakiś marazm ogarnął
wczoraj weszłam do ecospa zamówić wreszcie pestki granatu a tam nie ma tak to jest jak się zwleka

w ogóle jest do bani...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 08:29   #1724
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
dziewczyny a powiedzcie mi do czego mogę użyć suchych ekstraktów owocowych? bo wyglądaja strasznie zachęcajaco i przypuszczam że pięknie pachną... Mam ochotę na ananasowy, acerolowy, z czarnej porzeczki... Tam piszą (http://www.aroma-zone.fr/aroma/extraits_fruits.asp#2) że mają witaminy rożne i minerały... czyli do mycia np albo do balsamu sie nadadzą? bo nie wyobrażam sobie trochę ciapania jeszcze proszku do serum olej +ha
Pola, to zależy, w czym się te ekstrakty rozpuszczają - nie znalazłam o tym informacji. Ja bym od razu coś kombinowała z kremami i serami, bo szkoda ich do mycia. Czarną porzeczkę można też wykorzystać np. w charakterze różu
W ogóle jestem pod wrażeniem asortymentu w tym sklepie. I wszystko takie śliczne... Zazdraszczam

Ilono, nie łam się Pisałaś do p. Rity z Ecospa? Jeśli nie będzie granatowego oleju w najbliższym czasie, to chętnie Cię poratuję , bo mam aż 30 ml.

Z innej bajki: zupełnie nie wiem, dlaczego dopiero przy końcu buteleczki oleju porzeczkowego przyszło mi do głowy, żeby go z czymś pomieszać. Opisana powyżej mieszanka tego, co mam w lodówce, jest wspaniała Powoli zaczynam się przekonywać do tego, co się uczenie nazywa synergizmem czy jakóś tak
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 09:14   #1725
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

ach ach ja tez właśnie się zachwycam, od rana miałam pisac pracę a siedzę, notuję i rozrastam (niestety także cenowo) moją listę zakupową (przynajmniej będę miała dostawę za darmo )

Co do tych pudrów owocowych to trochę poczytałam i faktycznie nie będę ich dodawać do mycia... Oni polecają do maseczek, kremów i balsamów i są przepisy ze zdjęciami "produktu końcowego"... ech, Francuzi strasznie są apetyczni, potrafią kusić...idę dzisiaj zakupić mikserek mały i w przyszłym tygodniu się rozpocznie produkcja

Ilona, trzymaj się dzielnie, idzie wiosna słoneczna na pewno nastrój Ci się polepszy
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 09:43   #1726
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona, ja też mogę Ci zrobić odlewkę - ten olej strasznie wolno "schodzi".

Pola, bardzo apetyczne te pudry owocowe, zaraz sobie poczytam. Marzy mi się taki dodatek do maseczki glinkowej, albo zagęszczacz do jogurtu sojowego, którym się ostatnio ciapię
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 12:09   #1727
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Po kwasie nie powinno tak być, Nailo Nie używałaś przypadkiem czegoś innego nowego?
Niezamienna_juz_na_nic, przed tym nakładałam dzień wcześniej peeling z bromenaliny... twarz też była czerwona
Kocham te olejki i nie chcę z nich rezygnować

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a mnie jakiś marazm ogarnął
wczoraj weszłam do ecospa zamówić wreszcie pestki granatu a tam nie ma tak to jest jak się zwleka

w ogóle jest do bani...
Ilonko, może niedługo będzie granat świeżutki jak poranek... a ten był stary i niedobry
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 12:12   #1728
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki dziewczyny, wyszłam na świeże powietrze i trochę mi się poprawiło.
Zaraz napiszę do Rity i zobaczymy.
Ta strona z pudrami boooska, czemu ja nie znam francuskiego.

A żeby to nie był totalny off topic to donoszę, że z rozpędu i braku niczego innego pod ręką wysmarowałam się po prysznicu olejem kokosowym, trochę to uciążliwe było, ale za to jaki zapach

Chyba sobie ukręcę jakiś podnoszący nastrój olejek myjący do ciała - macie jakieś swoje typy? Olejki eteryczne mam praktycznie wszystkie, oprócz ylanga i rumianku.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 15:33   #1729
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Niezamienna_juz_na_nic, przed tym nakładałam dzień wcześniej peeling z bromenaliny... twarz też była czerwona
Kocham te olejki i nie chcę z nich rezygnować
Nailo, spokojnie, pewnie byłaś podrażniona bromelainą. Spróbowałabym jeszcze raz mieszanki kwas+olej na niepodrażnioną buzię.

Ilono, podobno bazylia działa relaksująco. Dobrze też działa jaśmin i rozmaryn, orzeźwiająco o pobudzająco - cytrusy, które pasują do wszytskich wymienionych olejków.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 16:29   #1730
martital
Raczkowanie
 
Avatar martital
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 66
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam probki :
oleju z kasztanowca, kwasu hialuronowego, hydrolatu rozanego, NMF a tyakze mam owies hydrolizowany i zupelnie nie wiem co mam z nimi zrobic. Poradzcie cos.
__________________











martital jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 16:37   #1731
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martital Pokaż wiadomość
Mam probki :
oleju z kasztanowca, kwasu hialuronowego, hydrolatu rozanego, NMF a tyakze mam owies hydrolizowany i zupelnie nie wiem co mam z nimi zrobic. Poradzcie cos.
Hydrolat wykorzystaj jako tonik, a olej, kwas HA, NMF i owies połącz na dłoni i umieszaj serum ekspresowe - proporcje sama wyregulujesz w zależności od upodobań
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:15   #1732
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam
Przepraszam, że tak może troszke nie na temat ale mam pytanie. Nigdy nie używałam olejków ani hydrolatów. Mam 19 lat, suchą skórę, na nosie i brodzie wągry :/ bo akurat na nosie wszystko mnie zapycha Na brodzie czasami coś wyskoczy, szczególnie przed okresem. I mam takie pytanie co byście mi poleciły? Co byłoby najlepsze dla mojej skóry Waszym zdaniem?
Tak kusicie, że nie moge się powstrzymać ale nie wiem co kupic I który sklep internetowy jest najtańszy?
Z góry dziękuję za pomoc
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 13:30   #1733
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja też się przyłączę do pytania Martynki - moja skóra też jest sucha, ale pojawiają sie rozszerzone pory na policzkach i jest mało elastyczna, a takze ziemista i taka bez życia.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 14:43   #1734
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, może olej z róży? Jest polecany do cery suchej, ale i do trądzikowej, zawiera naturalny kwas retinowy, działa przeciwzmarszczkowo, uspokaja naczynka. Do suchej cery dobry jest też np. morelowy i z awokado - ten pierwszy bardzo lekki, ostatni to tłuścioch. Z hydrolatów polecam najbardziej neutralny, czyli różany, a także moje ostatnie odkrycie - migdałowy z BU. Ja sama mam co prawda cerę tłustą, ale potrzebującą nawilżenia.
Na rozszerzone pory i wypryski dobrze działa serum Lemon z BU - zawiera kwas salicylowy, oczyszcza skórę. Fajne jest też serum 3xRose, które świetnie nawilża.

Charlotto, na poprawienie kolorytu polecam olej z pestek czarnej porzeczki i olejek marchewkowy diadermy, ten: http://esentia.pl/Diaderma_Olejek_ma...owy_p29174.htm
Ma bogaty skład, świetnie pachnie, dobrze się wchłania. Stosowałam go zamiast samoopalacza jakiś czas temu

Martynkoo, nie wiem, który sklep jest najtańszy. Ja kupuję w Mazidłach, Biochemii Urody i EcoSpa - wiem, że te produkty mają dobrą jakość, i mogę polecić. Oleje kupuje też czasem w sklepach ze zdrową żywnością. Doskonałą jakość mają np. oleje Oleofarmu, które można dostać w takich sklepikach.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 15:51   #1735
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ja dzisiaj rano upaćkałam sobie całą kabinę peelingiem korzennym z BU, potem poprawiłam olejkiem kawowym z tejże pół na pół z kwasem HA - jak się potem powąchałam to miałam chęć się ...wypić [uwielbiam kawę].

Ponadto wymieszałam sobie olejek myjący z mazidłowego oleju z rosa moscata, mazidłowego maceratu z kasztanowca i oliwy z oliwek Oleofarmu + glyceryl cocoate, zamierzam go jeszcze upiększyć mieszanką olejków lawenda, tea tree i geranium.

Myślę jeszcze nad mazidełkiem do ciała, bo masła leżą samotnie odłogiem.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 16:39   #1736
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilono, widzę, że wraca Ci chęć do życia i maziania się

A jak z odpowiedzią z EcoSpa? Wysyłać Ci olej?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 17:08   #1737
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, ja miałam olej z granatu ze 2 lata temu, ale z opisów wygląda, że był identyczny jak ten z Ecospa. I właśnie najbardziej pamiętam to wrażenie, że ten olej był taki ciężki i gęsty i jak go do czegoś dodawałam to to coś zawsze robiło się takie bardziej tłuste. Ja się na ten olej w końcu nie zdecydowałam, ale za to pod Twoim wpływem stoi już butla sezamowego, w końcu taki normalny, żółty, jeszcze nie otwierałam, narazie sobie stoi
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 19:19   #1738
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Niezamienna, ja miałam olej z granatu ze 2 lata temu, ale z opisów wygląda, że był identyczny jak ten z Ecospa. I właśnie najbardziej pamiętam to wrażenie, że ten olej był taki ciężki i gęsty i jak go do czegoś dodawałam to to coś zawsze robiło się takie bardziej tłuste. Ja się na ten olej w końcu nie zdecydowałam, ale za to pod Twoim wpływem stoi już butla sezamowego, w końcu taki normalny, żółty, jeszcze nie otwierałam, narazie sobie stoi
Mrs.Doubtfire, dawno Cię nie było, jak fajnie, że się odezwałaś

Jeśli ten olej sezamowy jest nierafinowany, to przygotuj się na niezwykłe doznania zapachowe ale olej jest naprawdę ekstra Tylko że mój nie jest żółty, a raczej ciemny (mam z Oleofarmu).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 20:30   #1739
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Tak, doznania zapachowe Uwielbiam olej sezamowy, ale tylko do woka
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 08:10   #1740
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilono, widzę, że wraca Ci chęć do życia i maziania się

A jak z odpowiedzią z EcoSpa? Wysyłać Ci olej?
A owszem. troszkę mi lepiej.
Pani Rita odpisała [zaprawdę w expresowym tempie] że czekają na dostawy i olej z granatu, i ryżowy będą za dwa tygodnie.
A że ja oprócz nich mam chęć jeszcze tylko na olejek z rumianku, więc spokojnie poczekam, zwłaszcza że olej z rosa moscata mam ważny tylko do końca kwietnia.
Niemniej jednak ogromne dzięki za chęć niesienia pomocy. Tobie Olu, również.

A olej sezamowy do woka - mniam, na twarz jakoś sobie nie wyobrażam.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.