Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-12, 18:43   #1141
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lukrecjaczarna Pokaż wiadomość
Których nie próbowałam to wysuszają czy jednodniowe czy miesięczne, o kwartalnych to nawet nie wspomnę, jest jeszcze dla mnie nadzieja?
Spróbuj poprosić optometrystę o Air Optix Night&Day 30 dniowe bez zdejmowania, są bardziej oddychające i uwodnione. Jeśli masz suche oczy, to zdejmuj na noc jak tradycyjne.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 23:09   #1142
ja19majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 17
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lukrecjaczarna Pokaż wiadomość
Których nie próbowałam to wysuszają czy jednodniowe czy miesięczne, o kwartalnych to nawet nie wspomnę, jest jeszcze dla mnie nadzieja?

znam ten ból!!!! mam tak dosyć kupowania kota w worku... słyszałam, że teraz jest spoko akcja z soczewkami Bausch&Lomb, gdzie możesz dostać badanie i zestaw soczewek gratis na miesiąc, to podobno jakaś nowa technologia, która powoduje lepsze nawilżenie oka, tak więc ja planuję przetestować i zobaczymy...
ja19majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 12:02   #1143
lukrecjaczarna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 23
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ja19majka Pokaż wiadomość

znam ten ból!!!! mam tak dosyć kupowania kota w worku... słyszałam, że teraz jest spoko akcja z soczewkami Bausch&Lomb, gdzie możesz dostać badanie i zestaw soczewek gratis na miesiąc, to podobno jakaś nowa technologia, która powoduje lepsze nawilżenie oka, tak więc ja planuję przetestować i zobaczymy...
gdzie znalazłaś info o tej akcji? Darmowe soczewki, czemu nie
lukrecjaczarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 15:46   #1144
kaliko
Przyczajenie
 
Avatar kaliko
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Jestem od lat wierna Acuvue Oasys 2 tygodniowym. Jednodniowe i miesięczne - nie są dla mnie.Dwutygodniowe - ideał (czasem noszę dłużej )!
kaliko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 13:42   #1145
kamilak6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Higiena podczas noszenia soczewek jest bardzo ważna, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna. Mój brat nie wymieniał regularnie płynu do soczewek, podejrzewam, że nie zawsze mył ręce przed ich ściągnięciem i skutki były tragiczne... silne zapalenie, pozostała blizna na rogówce, gorzej też widzi teraz na to oko. Dodam, że brat wylądował w szpitalu, także przestrzegam, wydaje mi się, że najbardziej higienicznie będzie nosić soczewki jednodniowe.
kamilak6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 13:00   #1146
monika_koww
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej, ja mam wadę na lewym oku, więc tylko na lewym noszę soczewkę. Tzn. tylko czasem zakładam, niestety jest to dla mnie duży dyskomfort, nie mogę się przyzwyczaić do tej soczewki, mam wrażenie jakby oko było wysuszone. Może to kwestia przyzwyczajenia? W każdym razie noszę soczewki na tyle rzadko, że rozważam, czy by ich nie sprzedać, bo oczywiście kupiłam w promocji duży zapas i leżą...
monika_koww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 15:04   #1147
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez monika_koww Pokaż wiadomość
Hej, ja mam wadę na lewym oku, więc tylko na lewym noszę soczewkę. Tzn. tylko czasem zakładam, niestety jest to dla mnie duży dyskomfort, nie mogę się przyzwyczaić do tej soczewki, mam wrażenie jakby oko było wysuszone. Może to kwestia przyzwyczajenia? W każdym razie noszę soczewki na tyle rzadko, że rozważam, czy by ich nie sprzedać, bo oczywiście kupiłam w promocji duży zapas i leżą...
Twoje oczy moga nie tolerowac soczewek, czasami nie pasuja oku z tej firmy
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-23, 17:37   #1148
ratunku261
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 335
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

jakiej formy polecacie soczewki ? jakie sie latwo zaklada?
ratunku261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 15:18   #1149
EwaKielerz67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Moje oczy niestety nie toleruja soczewek. Ale dobrałam sobie takie okulary już parę lat temu żeby ładnie wyglądać
EwaKielerz67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 11:59   #1150
Pati76p
Przyczajenie
 
Avatar Pati76p
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Umówiłam się na badanie wzroku i dopasowanie soczewek w galerii do optyka niedaleko mojego domu. Pani, która zajęła się mną wykazała się ogromną cierpliwością, bo miałam straszne problemy z wkładaniem i wyjmowaniem soczewek. Jedne soczewki nie pasowały mi, więc dostałam kolejne, nieco cieńsze. Także polecam wybrać się do optyka, żeby pomógł dobrać soczewki zamiast kupować na własną rękę
__________________
Nie ma miłości w tym mieście ani w tym domu. Może sobie szukać do woli, ale tutaj jej nie znajdzie. W takim razie gdzie?
Heidi Hassenmüller
Pati76p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 08:48   #1151
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ratunku261 Pokaż wiadomość
jakiej formy polecacie soczewki ? jakie sie latwo zaklada?
Wszystko to kwestia wprawy trzeba w oku pokonać zamykanie się nawykowe :d, jak chcesz potestować soczewki za darmo to bausch &lomb mają akcję, trzeba tylko wypełnic ankietę
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-06, 08:58   #1152
aszka101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Kochane, podbijam temat!
Poszukuję soczewek PODKREŚLAJĄCYCH kolor oka.
Większość soczewek jakie nosiłam miały mocno widoczną granicę z dużą dziurą na źrenicę.
Mam jasne szare oczy i chciałabym uzyskać jak najbardziej NATURALNY niebieski kolor.
Posiadam wadę wzroku.
Mogłybyście mi cos polecić? Czuję się zagubiona...
aszka101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 02:35   #1153
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez aszka101 Pokaż wiadomość
Kochane, podbijam temat!
Poszukuję soczewek PODKREŚLAJĄCYCH kolor oka.
Większość soczewek jakie nosiłam miały mocno widoczną granicę z dużą dziurą na źrenicę.
Mam jasne szare oczy i chciałabym uzyskać jak najbardziej NATURALNY niebieski kolor.
Posiadam wadę wzroku.
Mogłybyście mi cos polecić? Czuję się zagubiona...
Wez pod uwage to, ze spora czesc takich soczewek ma ograniczony zakres mocy. Kiedys (nie wiem, jak jest obecnie) wiekszosc byla dostepna do mocy -6, co mnie powstrzymalo przed zakupem, bo ja potrzebuje -16
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 10:40   #1154
helllensa
Przyczajenie
 
Avatar helllensa
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ostatnio jak noszę to te jednodniowe z rossmana i są całkiem ok. Przerobiłam dużo marek, wcześniej nosiłam miesięczne dla po tych 2-3 tygodniach to już mnie zaczynały oczy boleć od używania, jednodniowe to kiepska kalkulacja finansowa dlatgo wróciłam do okularów a soczewki raz na jakiś czas.
helllensa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-03, 15:02   #1155
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez helllensa Pokaż wiadomość
Ostatnio jak noszę to te jednodniowe z rossmana i są całkiem ok. Przerobiłam dużo marek, wcześniej nosiłam miesięczne dla po tych 2-3 tygodniach to już mnie zaczynały oczy boleć od używania, jednodniowe to kiepska kalkulacja finansowa dlatgo wróciłam do okularów a soczewki raz na jakiś czas.
Ja wymieniam soczewki właśnie co około 3 tygodnie, dłużę nie daję rady nosić - robią się niewygodne, szybko wysychają, oczy się męczą i robią się podrażnione. Według mnie nie ma soczewek miesięcznych... Nie wiem, jak niektórzy potrafią nosić soczewki miesięczne po kilka miesięcy.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 09:30   #1156
DonVac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja wymieniam soczewki właśnie co około 3 tygodnie, dłużę nie daję rady nosić - robią się niewygodne, szybko wysychają, oczy się męczą i robią się podrażnione. Według mnie nie ma soczewek miesięcznych... Nie wiem, jak niektórzy potrafią nosić soczewki miesięczne po kilka miesięcy.
Moja żona nosi Air Optix Night & Day Aqua ponad miesiąc, miesiąc i pół i jedynie co to po czasie po prostu soczewki tracą ostrość i musi wymienić. Może to zależy od firmy, albo po prostu od rodzaju oka, nawilżenia itp. Spróbuj też używać jakiś płynów czy kropli
DonVac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 09:37   #1157
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez DonVac Pokaż wiadomość
Moja żona nosi Air Optix Night & Day Aqua ponad miesiąc, miesiąc i pół i jedynie co to po czasie po prostu soczewki tracą ostrość i musi wymienić. Może to zależy od firmy, albo po prostu od rodzaju oka, nawilżenia itp. Spróbuj też używać jakiś płynów czy kropli
Nosić soczewek miesięcznych ponad miesiąc nie polecam, głównie ze względów higienicznych. Bo to że soczewki po takim czasie tracą sprężystość, nawilżenie to jedno, a syf który się tam gromadzi to drugie, o wiele gorsze...
Ja wolę wymieniać częściej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.