50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-19, 19:10   #31
ukojenie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 729
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że niektóre nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Dziewczyna nie musiałaby targać wózka, bo jest wozkownia. Zakupy robi online, więc jej wnoszą. Tak, na 4 piętro też będą wnosić. Do tego jedno dziecko jest już w przedszkolu, niedługo idzie do szkoły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo wrazenie . Autorka napisala ,ze jest w ciazy z 3 dzieckiem wiec troche noszenia ja czeka i nie mowie tu o wozku.
ukojenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 09:21   #32
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Wolałabym się przemęczyć te kilka razy dziennie i wejść po schodach (4 piętro to jeszcze nie tak wysoko) ale przynajmniej żyć w lepszych warunkach. 50m2 dla 5 osób, spanie w salonie, nie ma gdzie gości położyć? Serio, nie warto dla większego komfortu pomęczyć się i potachać siaty po schodach?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 22:31   #33
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Skazana a ja Ci powiem ze schody+ małe dzieci to jest problem.Duży.najlepsza moja przyjaciólka mieszkała na 3 pietrze bez windy, dalsza znajoma na 4tym.Obie zgodnie twierdzą ze przy małych dzieciach to koszmarrr. Nigdy (oprocz dziecka) nie idziesz z pustymi rekami. nigdy. a to siata z pieluchami duperelami a to czegos zapomniałas i dokupiłas itd. dziecko znosisz/ nosisz tak +/- do 3 lat. ja wiem ze 3 latek teoretycznie moze sie sam isc ale-a to jest zmęczone po spacerze/ a to nie macie 1/2 godziny zanim sam wyjdzie itd.a dziecko z miesiaca na miesiac robi sie cięższe

ja bym sie wstrzymała z decyzją. a co twoj maz na to?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 19:18   #34
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Skazana a ja Ci powiem ze schody+ małe dzieci to jest problem.Duży.najlepsza moja przyjaciólka mieszkała na 3 pietrze bez windy, dalsza znajoma na 4tym.Obie zgodnie twierdzą ze przy małych dzieciach to koszmarrr. Nigdy (oprocz dziecka) nie idziesz z pustymi rekami. nigdy. a to siata z pieluchami duperelami a to czegos zapomniałas i dokupiłas itd. dziecko znosisz/ nosisz tak +/- do 3 lat. ja wiem ze 3 latek teoretycznie moze sie sam isc ale-a to jest zmęczone po spacerze/ a to nie macie 1/2 godziny zanim sam wyjdzie itd.a dziecko z miesiaca na miesiac robi sie cięższe

ja bym sie wstrzymała z decyzją. a co twoj maz na to?
Wnoszenie po schodach 2-3 latka? Szok. Moje 4 letnie dziś dziecko, odkąd nauczyło się chodzić, zawsze wchodziło samo po schodach.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 19:33   #35
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wnoszenie po schodach 2-3 latka? Szok. Moje 4 letnie dziś dziecko, odkąd nauczyło się chodzić, zawsze wchodziło samo po schodach.
to cie ciesz. nie kazde dziecko jest takie samo
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 15:12   #36
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Ja myślę, że fakt, że przy dzieciach lepiej mieć więcej miejsca i jednak ponosić niż połowe mniej przestrzeni. No i ten cmentarz hm ... ciezko okreslic na ile bedzie tam miejsce do zabawy dla dzieci na zewnatrz.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 21:15   #37
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

ffc16067, i jaką podjęliście decyzję?

Dla mnie zdecydowanie wygrywa większe mieszkanie z uwagi na metraż i okolicę sprzyjającą dzieciom. Co prawda osobiście nie chciałabym mieszkać na ostatnim 4. piętrze, ale w Waszej sytuacji wzięłabym od rodziców to mieszkanie z pocałowaniem ręki. Nie ma ogródka, ani nawet balkonu, ale wolność członków rodziny bezcenna. A smutna prawda jest taka, że za 30 lat, jak już Wam będzie ciężko wchodzić na 4. piętro, to Waszych rodziców już najprawdopodobniej nie będzie i będziecie na stare lata mogli przeprowadzić się do Waszego domu z ogródkiem.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 22:51   #38
herbatka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 23
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Ja wypowiem się trochę może nie do końca na temat ale...ja jestem po takiej zamianie. (Z 42 m na 65) u mnie było to 3 piętro bez wózkowni i akurat na noszenie zakupów i dziecka nie narzekałam. Głównym problemem było to,że nigdy nie czułam się tam u siebie. Tzn. teściowie komentowali każdą zmianę zachodzącą w ich starym mieszkaniu, narzekali na nowe. Wymyślali 1000 wad tego nowego mieszkania mimo,że było po remoncie a wzięliśmy w zamian mieszkanie zniszczone. Ogólnie nie polecam takiego rozwiązania.
herbatka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 18:22   #39
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Moim zdaniem obie opcje mają minus.

Pierwsze bo małe, okolica itp, drugie mimo wielkiego plusa jakim jest metraż ma te nieszczęsne schody. Przy 3 dzieci jest co nosić. U mnie osobiście by to nie przeszło.

Zdecydowanie lepiej poczekać i pomyśleć po prostu o innym mieszkaniu, zamianie (ale nie z teściami) na coś większego z dopłatą lub po prostu kupnie większego.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 13:09   #40
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Jeśli dobrze się mieszka w tym małym to można trochę poczekać jeśli propozycja teściów będzie aktualna. Większe mieszkanie to tutaj konieczność, jak dzieci podrosną to będą potrzebowały więcej przestrzeni, każde będzie chciało swój pokój.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 20:02   #41
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Cytat:
Napisane przez ukojenie Pokaż wiadomość
Nie mam w zwyczaju dyskutowac na tak banalne tematy bo w moim wieku wiem ,ze nie warto .Nie lubie natomiast jak ktos kto nie targal 10 kg dziecka x razy na dobe na 4 p , jednoczesnie muszac patrzec czy starsze jeszcze po tych schodach idzie czy juz na nich lez( dodatkowo w pakiecie majac wozek lub zakupy w rugiej rece) komentuje jak to schody nie sa zadnym problemem.
Jako gowniara biegalam na 5 p w domu rodzinnym bo windy nie lubilam i tez byl to dla mnie cudowny czas, ale majac dziesci lat juz taka hej do przodu nie jestem,
Tak wiec moze warto uswiadomic autorce ,ze to 4 p przy 3 dzieci bedzie sporym minusem.
Domyslac sie moge ,ze dzieci sa jeszcze dosc male wiec AZ tak na wlasnym kacie im nie zalezy. A kiedy ten moment nastanie mozna dokonac zakupu/zamiany czy innej opcji na mieszkanie dostosowane pod kazdym wzgledem.

Tyle ode mnie ,
Autorko wg mnie nie masz w czym wybierac. Porozmawialabym z mezem czy nie ma innej opcji np sprzedaz jednego z mieszkan i dolozenie do czegos nowego oszczednosci jesli to jakas konkretna kwota. Wymienianie ilosci plusow i minusow nie pomoze. Przypuszczac moge ,ze po przeprowadzce tez nadal nie bedziesz czula ,ze to to mieszkanie bo bedzie Ci brakowac wielu aspektow z Waszego poprzedniego mieszkania.
Pomyslcie nad trzecim rozwiazaniem moze wlasnie z ewentualna sprzedaza i jednoczesna wymiana z tesciami.
W 100% zgadzam się z Twoim zdaniem. Wchodzenie samemu na 4 piętro nie jest w żaden sposób porównywalne z wchodzeniem i niesieniem na rękach dziecka, i to kilka razy dziennie. Poza tym mieszkanie teściów jest do remontu, zapewne kosztownego.
Ja wolałabym zostać w mniejszym, ale bardziej nowoczesnym i komfortowym mieszkaniu, które lubię.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 09:00   #42
tyza5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: 50m koło cmentarza czy 100m na 4tym piętrze

Moim zdaniem lepsze większe. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Remont raz na jakiś czas i tak byś musiała zrobić przy dzieciach to nieuniknione. Większa powierzchnia to i większy komfort.
tyza5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-20 10:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:38.