Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-14, 20:11   #61
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dobra rada tymbardziej,,,ze ostatnio miałam soczewki na oczach jakies 3 lata temu J&J i mi nie bardzo posłuzyly.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:35   #62
Ektoria
Raczkowanie
 
Avatar Ektoria
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 213
GG do Ektoria
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cześc wszystkim "okularnikom"!!!
Jestem soczewko-maniaczką od jakiś 3 lat. Wcześniej nie chciałam słyszec o "grzebaniu" w oku. Mam wysoką wadę wzroku i to z minusem. W okularach moje oczy wyglądały jak czarne przecinki. I wreszcie podjęłam decyzję.
Dobór soczewek trwał 2 miesiące całkowicie za darmo. Mój okulista jest bezpośrednim przedstawicielem B&L i mógł sobie na to pozwolic. Dobierał mi dioptrie i krzywiznę.
Ze względu na to niestety nie mogę pozwolic sobie na zakup soczewek przez internet ale zwykle kupuję więcej i dostaję dodatki - gratisy np.: mały płyn, okulary-maseczkę, okulary-zasypiacz.
Pozdrawiam wszystkie pary oczu!!!
Ektoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 19:20   #63
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Ektoria
Cześc wszystkim "okularnikom"!!!
Jestem soczewko-maniaczką od jakiś 3 lat. Wcześniej nie chciałam słyszec o "grzebaniu" w oku. Mam wysoką wadę wzroku i to z minusem. W okularach moje oczy wyglądały jak czarne przecinki. I wreszcie podjęłam decyzję.
Dobór soczewek trwał 2 miesiące całkowicie za darmo. Mój okulista jest bezpośrednim przedstawicielem B&L i mógł sobie na to pozwolic. Dobierał mi dioptrie i krzywiznę.
Ze względu na to niestety nie mogę pozwolic sobie na zakup soczewek przez internet ale zwykle kupuję więcej i dostaję dodatki - gratisy np.: mały płyn, okulary-maseczkę, okulary-zasypiacz.
Pozdrawiam wszystkie pary oczu!!!
To świetnie ,,że jestes zadowlona i udało ci się znależć dobrego specjalistę,ktory ci doradził.
ps.tez mam bardzo duzą wade,,ale wolę juz oczy jak przeciniki niż te z duzymi "plusami'sorry dziewczyny bez urazy
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 18:06   #64
ewelina_k
Rozeznanie
 
Avatar ewelina_k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 502
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witam! ja dopiero mam zamiar przejśc na soczewki mozecie mi powiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza w tej sprawie. Bo powiem szczerze troche sie denerwuje bo nie wiem czego sie spodziewać. POZDROWIONKA
ewelina_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 19:17   #65
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hejnic strasznego się przy doborze soczewek nie dzieje,,pani okulstka poprostu trochę dokładnie za pomoca komputera i innej aparaturki pomierzy twoje oczka.Potem dobierze ci soczewki,,,na początku napewno będzie Ciebie wkurzało,że ci niesprawnie wychodzi zakładanie ich.Ale to normalka nie zniechęcaj się.......Słychaj uwaznie rad i nie przeginaj z noszeniem na poczatku,,,,po troszku.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:36   #66
sardynka80
Przyczajenie
 
Avatar sardynka80
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Potwierdzam. Ja dostałam na początek takie super miękkie i cienkie w związku z tym w ogóle nie miałam żadnych niefajnych odczuć w "oku" jak je nosiłam. Trochę cieżej było z nauką zakłądania ale jakoś poszło. Teraz uzywam miesięcznych o2optix i są rewelacyjne. Żadnego dyskomfortu jak z dobrym tamponemŚciskam
sardynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:13   #67
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziewczyny, a ja Wam polecam soczewki Focusa. Dla mnie najlepsze Bardzo przyjazne w używaniu. Nie wiem na czym to polega, ale nie brudzą się tak szybko jak np. J&J. Jest je też dużo łatwiej załozyc. Z reguły jak miałam miesięczne J&J, to juz około 3 tygodnia zaczynały mnie podrażniać. A Focusa można miesięczne nosić nawet przez 3 miesiące (jeżeli mus i nie ma innego wyjścia, choć to oczywiście nie wskazane). W ogóle ich nie czuć, nigdy nie miałam z nimi żadnych akcji w stylu uszkodzona soczewka.

Natomiast dziewczyny mam prośbę - podzielcie się swoimi doświadczeniami z noszeniem kolorowych. Bardzo mnie to interesuje, bo jak wiadomo i tu są te lepsze i lepsiejsze Niektóre wyglądają strasznie sztucznie. Mam mysie (szare) tęczówki, i nosze niebieskie Focusy. Super kolorek. Teczówki niebieściutkie, ale tak ładnie, nie nienaturalnie. Chetnie bym popróbowała sobie też innych firm kolorki i niekoniecznie niebieskie, choć i tu są rózne odcienie. Co byście poleciły?
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 13:39   #68
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Coz, z tym, ze Focus brudzi sie jakos wolniej sie absolutnie nie zgodze, u mnie po trzech tyg. Focusy nadaja sie do wyrzucenia. Wszystko jest uzaleznione od oka, ale tez np. od tego, czy bierzesz pigulki.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 13:42   #69
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Ektoria
Cześc wszystkim "okularnikom"!!!
Jestem soczewko-maniaczką od jakiś 3 lat. Wcześniej nie chciałam słyszec o "grzebaniu" w oku. Mam wysoką wadę wzroku i to z minusem. W okularach moje oczy wyglądały jak czarne przecinki. I wreszcie podjęłam decyzję.
Dobór soczewek trwał 2 miesiące całkowicie za darmo. Mój okulista jest bezpośrednim przedstawicielem B&L i mógł sobie na to pozwolic. Dobierał mi dioptrie i krzywiznę.
Ze względu na to niestety nie mogę pozwolic sobie na zakup soczewek przez internet ale zwykle kupuję więcej i dostaję dodatki - gratisy np.: mały płyn, okulary-maseczkę, okulary-zasypiacz.
Pozdrawiam wszystkie pary oczu!!!
Alez oczywiscie ze mozesz kupowac soczewki przez Internet. Wszystkie dobre sklepy internetowe maja nie tylko tansza oferte, ale tez pelna, wystarczy napisac maila, a srednio po tygodniu soczewki sa juz dla Ciebie sprowadzone.
Dla przykladu - JEDNO opakowanie moich soczewek (6 sztuk) w Vision Express kosztuje 250zl. Tymczasem ja za dwa opakowania zaplacilam 300zl i dostalam jeszcze 2 soczewki dodatkowo. Czyli zamiast 6 sztuk za 250, ja mam 14 sztuk za 300 zl, a wade mam rowniez bardzo specyficzna i niepowtarzalna
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 16:43   #70
Lagrii888
Raczkowanie
 
Avatar Lagrii888
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolica nadmorska
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja tez jestem okularnica i chcialabym troche poszalec latem w fajnych okularkach przeciwslonecznych.
Nie wiem tylko czy sa dla mnie soczewki....mam bardzo duzo wade wzroku...i do tego szkla cylindryczne...rozmwialam z optykiem na ten temat ..mowil mi ze raczej bedzie ciezko...zapisalam sie na kolejny tydzien do okulisty i oceni czy moge nosic czy nie moge...zobaczymy.Pozdrawi am.
__________________
_________________________ _____________ ___________________
Lagrii888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 19:15   #71
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Lagrii888
Ja tez jestem okularnica i chcialabym troche poszalec latem w fajnych okularkach przeciwslonecznych.
Nie wiem tylko czy sa dla mnie soczewki....mam bardzo duzo wade wzroku...i do tego szkla cylindryczne...rozmwialam z optykiem na ten temat ..mowil mi ze raczej bedzie ciezko...zapisalam sie na kolejny tydzien do okulisty i oceni czy moge nosic czy nie moge...zobaczymy.Pozdrawi am.
Witaj w naszym okularowo-soczewkowym gronie
dobrze ,,,ze zapisałas się do okulisty,mam nadzieję,,że do takiego ktory ma duze doswiadczenie ze szkłami kontakt.Nie orientuje się czy poza zjawiskiem suchego oka i skonnosci do zapalen,,,są inne przeciwskazania.Mam nadzieję,,ze uda Ci się spełnic twoje marzenie na lato.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 09:11   #72
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Uwaga nie wiem czy wiecie ale w takich większych salonach optycznych,,,,jest teraz promocja soczewek jedniowych,,,ja bez wizyty u lekarza ,na podstawie tylko podanych ilosci dioptrii na oczkach dostalam az 5 par gratis takich jednodiowych firmy Civa.Zostawie sobie na jakies nagle wypady,,bo termin waznosci jest jeszcze 3,5 lata)
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:14   #73
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra
Uwaga nie wiem czy wiecie ale w takich większych salonach optycznych,,,,jest teraz promocja soczewek jedniowych,,,ja bez wizyty u lekarza ,na podstawie tylko podanych ilosci dioptrii na oczkach dostalam az 5 par gratis takich jednodiowych firmy Civa.Zostawie sobie na jakies nagle wypady,,bo termin waznosci jest jeszcze 3,5 lata)
tzn jak? przychoze do optyka i mowie ze szlyszlam o promocji jednodniwoych soczewek, a on mi daje piec par? tak bez niczego? to jakis sen chyba
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:09   #74
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nie jak sen,,,ale rzeczywistosc...przynajmn iej u mnie tak bylo,,poszłam do optycznego zakladu gdzie zazwyczaj kupuje ,,,ale nie myslę,,że dostalam te szkla gratis dlategoponiewaz to duzy salon optyczny ,,więc napewno nikt mnie nie kojarzy.Widziłam ,,że mieli duze ilosci tych soczewek w kartonikach z napisem bezpłatne nie na sprzedaz....Popytaj moze ci się uda.Powodzenia
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:42   #75
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

No ale to jeszcze trzeba miec "zwykla" wade, typu krotkowidzenie bez zadnych komplikacji, bo w przypadku tych, ktore maja wiecej parametrow - nie jest juz tak latwo
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:50   #76
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Uwaga użytkownicy płynu Bauscha MoistureLoc
http://www.twoje-soczewki.pl/ bardzo ważna dla Was informacja.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:52   #77
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Wiemy dziękuje nawet taki watek zalozyłam i dostałam opeer ,że dubluje)ale to miłe ,,że się Mariqa troszczysz.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:15   #78
sardynka80
Przyczajenie
 
Avatar sardynka80
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez moniga
Dziewczyny, a ja Wam polecam soczewki Focusa. Dla mnie najlepsze Bardzo przyjazne w używaniu. Nie wiem na czym to polega, ale nie brudzą się tak szybko jak np. J&J. Jest je też dużo łatwiej załozyc. Z reguły jak miałam miesięczne J&J, to juz około 3 tygodnia zaczynały mnie podrażniać. A Focusa można miesięczne nosić nawet przez 3 miesiące (jeżeli mus i nie ma innego wyjścia, choć to oczywiście nie wskazane). W ogóle ich nie czuć, nigdy nie miałam z nimi żadnych akcji w stylu uszkodzona soczewka.

Natomiast dziewczyny mam prośbę - podzielcie się swoimi doświadczeniami z noszeniem kolorowych. Bardzo mnie to interesuje, bo jak wiadomo i tu są te lepsze i lepsiejsze Niektóre wyglądają strasznie sztucznie. Mam mysie (szare) tęczówki, i nosze niebieskie Focusy. Super kolorek. Teczówki niebieściutkie, ale tak ładnie, nie nienaturalnie. Chetnie bym popróbowała sobie też innych firm kolorki i niekoniecznie niebieskie, choć i tu są rózne odcienie. Co byście poleciły?
KOlorwe są bezbłędne. Jeszcze do tego te Freshlooks mają takie niebieściutkie z ciemnymi otoczkami. Oczy stają się przez to wyraźniejsze i wygląda się jak elf z włady pierścieni no po prostu cudko pierwszej wody, polecam strasznie!
sardynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 12:51   #79
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Kochane Wizażanki! Mam wadę wzroku (niewielką) i astygmatyzm. Kilku okulistów odradzało mi noszenie soczewek kontaktowych. Ostatnio okulistka powiedziała, że może dla mnie soczewki dobrać, jednak będą one drogie (mówiła o około 500zł na pół roku). Wiem, że miała na myśli soczewki toryczne dla astygmatyków. Jakie macie doświadczenia z soczewkami, dziewczyny z astygmatyzmem? Czy warto w ogóle zaprzątać sobie głowę soczewkami, mając astygmatyzm?
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 15:01   #80
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej hej. Ja mam astygmatyzm i krotkowrocznosc. Kupuje soczewki Focus Toric - za zestaw na pol roku place 160x2= 320 zl (mam dwie rozne wady). Do tej pory soczewki zamawialam tutaj - http://optyk-lux.pl/oferta/ciba/index.htm , ale widze, ze teraz mozna tylko osobiscie, a nie przez internet Szkoda, bo w innych sklepach internetowych te soczewki sa drozsze, a w salonach typu Vision Express to juz w ogole sa bandyckie ceny. Mam jeszcze pakiet na 4 miesiace, pozniej sie bede martwic.
Nie polecam J&J for Astigmatism, dla mnie byly niewygodne, za miekkie, mialam wrazenie, ze mi sie rozpuszcza miedzy palcami.

Jesli chodzi o roznice okulary/soczewki to mysle, ze jest taka sama, jak w przypadku osob bez astygmatyzmu. Z soczewkami jest wygodniej, ot co. Pamietaj jednak, ze w przypadku astygmatyzmu, okulista musi podac Ci wszystkie parametry, czyli nie tylko moc, ale tez kat krzywizny, osie etc. Jesli bardzo Cie to nurtuje, to przejrzyj moje posty dot. soczewek, bo pisalam juz o astygmatykach.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 10:48   #81
Maszeńka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 91
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Kochana mimbi! Dziękuję za odpowiedź. Pędzę poczytać!
Maszeńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 18:30   #82
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Question Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

hej! ja nosze soczewki juz od poltora roku. z przerwami. wczesniej nosilam Focusy a ostatnio jedna pare J&J. teraz kupilam na allegro SofLens 38 - trzymiesieczne i zastanawiam sie czy dobrze zrobilam. wszystkie poprzednie soczewki ktore mialam byly sztywniejsze troche, mimo ze ta sama wada i ta sama krzywizna i wogole wszystko niby to samo. a one po wyjeciu z pudeleczka jakies takie miekkie i nie chce sie ladnie na palcu ukladac. ale jak wloze odo oka to wszystko w porzadku jest i wcale ich nie czuje. zastanawiam sie czy to ma tak byc, czy one jakies felerne sa. moze za malo o nie dbam. napiszcie prosze jak czyscicie swoje soczewki i pudeleczka. z gory dziekuje!
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 14:50   #83
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hej Kobity!
Ja używam J&J acuvue dwutygodniowe, które noszę po 2 miesiące Nigdy nie nosiłam innych i te sobie bardzo chwalę.
Inutil - być mozę J&J są bardziej miękkie od innych ale podejrzewam że umiejętność obchodzenia sie z nimi to kwestia wprawy Ja po zdjęciu z oka myję sobie je jeszcze w dłoni, potem zalewam płynem, rano po nałozeniu pojemnik płuczę pod bieżącą wodą i odstawiam do wyschnięcia. Nie wiem czy dobrze robię, ale jak dotąd żadnych problemów nie miałam, a soczewki noszę od jakichś 5 lat.
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:27   #84
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A mnie ostatnio zaczęły uczulać wszystkie soczewki- Johnson&J, Focus, itd. płyny tez zmieniałam rózne, ale ciagle było źle. Na razie darowałam sobie- kupuje jakieś ładne okularki, ale pewnie trzeba sie będzie przymierzyć do tych nowych typów, pewnie chodzi o odpowiednie nawilżenie oka.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 16:44   #85
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Od 7 miesięcy jestem posiadaczką soczewek B&L.
Najpierw mialam miesięczne lecz szybko przerzuciłam się na 3 miesięczne i jest super.
Chociaż jedna wada.
Nie moge siedzieć w nich przy komputerze bo szybko bolą mnie oczy (po prostu są za mało nawilżone)

Ale juz do tego się przyzwyczaiłam

Nie wyobrażam sobie zycia bez soczewek
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 19:19   #86
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Lekarze z którymi miałam do czynienia odradzali soczewki dłuższym terminie przydatności niż miesiąc, według nich najlepsze są jednodniowe, ale dla mnie są za drogie
Używałam soczewek J&J ale po kilku latach przestałam je tolerować, teraz stosuję soczewki O2 które są zrobione z hydrożelu , który przepuszcza więcej tleny niż sioczewki silikonowe , dzięki temu oczko mniej wysycha koszt soczewki miesięcznie to ok 20 zł za sztukę + płyn solo zielony stracza mi na 3 miesiące
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 19:23   #87
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Hej Kobity!
Ja używam J&J acuvue dwutygodniowe, które noszę po 2 miesiące Nigdy nie nosiłam innych i te sobie bardzo chwalę.
Inutil - być mozę J&J są bardziej miękkie od innych ale podejrzewam że umiejętność obchodzenia sie z nimi to kwestia wprawy Ja po zdjęciu z oka myję sobie je jeszcze w dłoni, potem zalewam płynem, rano po nałozeniu pojemnik płuczę pod bieżącą wodą i odstawiam do wyschnięcia. Nie wiem czy dobrze robię, ale jak dotąd żadnych problemów nie miałam, a soczewki noszę od jakichś 5 lat.
LEWKU NIE MOŻNA PŁUKAĆ POJEMNICZKA POD BIEŻĄCĄ WODĄ!!! Widziałam program na discavery tam jeden gostek płukał pojemniczek pod kranem i zaraził się jakimś pasożytem czy pierwotniakiem i stracił oko


Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2007-04-26 o 21:33
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 19:50   #88
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

neska 951 !!!!

to w takim razie jak myjesz pojemniczek? plynem do soczewek?? bo ja tez plucze woda, ale chyba jedna zrozygnuje z tego teraz, tylko jak go w takim razie czyscic? napisz prosze jak to robisz. dzieki z gory!
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 21:32   #89
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
neska 951 !!!!

to w takim razie jak myjesz pojemniczek? plynem do soczewek?? bo ja tez plucze woda, ale chyba jedna zrozygnuje z tego teraz, tylko jak go w takim razie czyscic? napisz prosze jak to robisz. dzieki z gory!
teoretycznie powinno się płukać pojemniczek płynem ,ale ja z oszczędności przepłukuję zagotowaną wrzącą wodą bespośrednio z czajnika z czajnika .Należy również pamiętać o regularnej wymianie [ nowe są dołączone do opakowań z płynami], bądź wygotowywaniu pojemniczków, ja swój wygotowuję raz w miesiącu po każdyej zmianie soczewek
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 08:46   #90
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
LEWKU NIE MOŻNA PŁUKAĆ POJEMNICZKA POD BIEŻĄCĄ WODĄ!!! Widziałam program na discavery tam jeden gostek płukał pojemniczek pod kranem i zaraził się jakimś pasożytem czy pierwotniakiem i stracił oko
Nesko od dziś płuczę tylko w płynie.....
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.