Myć rano twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-01, 18:27   #1
KiseOda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 44

Myć rano twarz?


Mam tłustą cerę z zaskórnikami.
Myłam twarz rano i wieczorem przegotowaną wodą.
Kremów do twarzy nie używam i na pewno rano nie zamierzam ich używać.
Ale wcześnie jadę do pracy (komunikacją), o 5.00 rano jest spory mróz. Boję się, że "strzaska" mi twarz.
Lepiej nie myć twarzy rano?
KiseOda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 19:05   #2
Aune69
BAN stały
 
Avatar Aune69
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ...............
Wiadomości: 18
Dot.: Myć rano twarz?

Myj,bo myć trzeba zwłaszcza że masz problem zaskórnikami.
Aune69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 20:02   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez KiseOda Pokaż wiadomość
Mam tłustą cerę z zaskórnikami.
Myłam twarz rano i wieczorem przegotowaną wodą.
Kremów do twarzy nie używam i na pewno rano nie zamierzam ich używać.
Ale wcześnie jadę do pracy (komunikacją), o 5.00 rano jest spory mróz. Boję się, że "strzaska" mi twarz.
Lepiej nie myć twarzy rano?
Tłustą myć, tonizować i używać kosmetyków lżejszych od typowych kremów, z małą ilością emolientów typu esencje, sera wodne, emulsje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 09:40   #4
clementysia
Raczkowanie
 
Avatar clementysia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 30
Dot.: Myć rano twarz?

zgadzam się z dziewczynami. Trzeba myć i trzeba nawilżać! Także przemyśl stosowanie kremu
clementysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 11:34   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez clementysia Pokaż wiadomość
Także przemyśl stosowanie kremu
W niektórych przypadkach można z kremu zrezygnować, tylko trzeba go czymś umiejętnie zastąpić. Ja mając cerę obecnie mieszaną (z natury i latami jednak mocno tłustą) nie używam także teraz kremów przy temperaturach do -10 rano. Tylko że zero kremu nie musi oznaczać zero czegokolwiek innego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 13:00   #6
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Myć rano twarz?

Jeśli Twoja skóra nie jest po umyciu ściągnięta, odwodniona to nie musisz stosować kremów nawilżających, ale zgadzam się z dziewczynami, że jeśli masz problemy z zaskórnikami należy ją oczyszczać z martwych komórek i substancji wynikających z metabolizm skóry. Sama woda sobie nie poradzi. Owszem zmywa kurz i inne substancje rozpuszczalne w wodzie, ale nie poradzi sobie z zalegającym w porach tłuszczem. Polecam stosowanie na wieczór Żelu Rumiankowego SYLVECO, ma on w swoim składzie 2% kwas salicylowy, który pomaga usunąć zaskórniki.
Co do porannego mycia... O 5:00 skóra kończy procesy regeneracyjne i powoli zaczyna się przestawiać na funkcje ochronne, jest wtedy najbardziej podatna na podrażnienia. Przy niskich temperaturach nieumyta twarz ma większe szanse żeby się nie strzaskać, choć przy Twoich zaskórnikach warto by było chociaż ją przemyć wodą. Skoro nie lubisz kremów do nawilżenia możesz wypróbować kwas hialuronowy połączony z jakimś hydrolatem i odrobiną oleju "schnącego" np. z pachnotki (nie każdy olej jest tłusty!).
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-01-03 o 20:42 Powód: Reklama.
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 13:24   #7
Weeeraa24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 52
Dot.: Myć rano twarz?

Myć!

Nieumyta gorzej radzi sobie z warunkami atmosferycznymi. Przemywaj tonikiem do cery tłustej - oczyszcza i nawilża jednocześnie.
Ja bym nie ryzykowała wyjściem z domu w mróz bez kremu - chroni przed mrozem, ale to Twój wybór, znasz swoją cerę.
Weeeraa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 20:38   #8
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez Weeeraa24 Pokaż wiadomość
Myć!

Nieumyta gorzej radzi sobie z warunkami atmosferycznymi. Przemywaj tonikiem do cery tłustej - oczyszcza i nawilża jednocześnie.
Ja bym nie ryzykowała wyjściem z domu w mróz bez kremu - chroni przed mrozem, ale to Twój wybór, znasz swoją cerę.
Z taką gołą bez niczego też bym nie wyszła. Jestem pewna, że wróciłabym z czerwoną jak burak i podrażnioną skórą.
A już przy krostkach i zaskórnikach to dla mnie absurd.
Myj i nawilżaj autorko.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 07:27   #9
renata_h86
Raczkowanie
 
Avatar renata_h86
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 171
Dot.: Myć rano twarz?

Podstawa to właśnie używać jakiegoś kremu.
renata_h86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 17:47   #10
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tłustą myć, tonizować i używać kosmetyków lżejszych od typowych kremów, z małą ilością emolientów typu esencje, sera wodne, emulsje.
Na mróz sera wodne i inne kosmetyki na bazie wody nie są dobrym pomysłem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 21:31   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na mróz sera wodne i inne kosmetyki na bazie wody nie są dobrym pomysłem
Na tłustej cerze jak najbardziej się sprawdzą te z małą ilością emolientów, gdzieś w drugiej połowie składu, resztę "tłuszczu" sobie taka skóra zaraz doprodukuje sama. U mnie bywa -20 rano jak jadę do pracy i system pielęgnacji warstwowej z użyciem kilku takich lekkich produktów, jako ostatni krem wodny, spisuje się świetnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 23:45   #12
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na tłustej cerze jak najbardziej się sprawdzą te z małą ilością emolientów, gdzieś w drugiej połowie składu, resztę "tłuszczu" sobie taka skóra zaraz doprodukuje sama. U mnie bywa -20 rano jak jadę do pracy i system pielęgnacji warstwowej z użyciem kilku takich lekkich produktów, jako ostatni krem wodny, spisuje się świetnie.
Tłustą skórę można spróbować wyprowadzić na normalną dzięki mocniejsyzm kremom, zwłaszcza gdy okoliczności pogodowe temu sprzyjają. Ja miałam właśnie tłustą, ale kilka lat temu jesienią używałam kremu Ziaja Calma (już jej nie ma), dosyć tłusty krem i byłam zdziwiona, jak mi się szybko wchłania. Po drugim opakowaniu skóra już się unormowała i przestała się przetłuszczać.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 09:51   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tłustą skórę można spróbować wyprowadzić na normalną dzięki mocniejsyzm kremom, zwłaszcza gdy okoliczności pogodowe temu sprzyjają. Ja miałam właśnie tłustą, ale kilka lat temu jesienią używałam kremu Ziaja Calma (już jej nie ma), dosyć tłusty krem i byłam zdziwiona, jak mi się szybko wchłania. Po drugim opakowaniu skóra już się unormowała i przestała się przetłuszczać.
Niektóre może i tak, ale moim zdaniem mało u kogo się to sprawdzi. Gruczoły łojowe i tak robią swoją robotę, a tłusty krem tylko się dołoży dodatkową warstwą do tego, co one produkują.

Jeszcze trzeba by wyjaśnić, co kto rozumie przez tłustą cerę. Bo czytałam już lamenty dziewczyn, które muszą używać pudru co 5 godzin (czyli jakieś 2 razy dziennie) i to jest dla nich ta okropna tłusta cera. Ja musiałam przez ostatnie lata matowić cerę najpóźniej co 2 godziny, a i tak zawsze był na niej jakiś błysk, tłustość nie do usunięcia, jakby skóra była nią zaimpregnowana. Obecnie matuję się raz dziennie, uważam moją cerę za mieszaną i pomimo tego jak pisałam nie stosuję żadnych klasycznych kremów także przy mrozach, bo skóra sobie produkuje trochę tłuszczu sama.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:25   #14
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niektóre może i tak, ale moim zdaniem mało u kogo się to sprawdzi. Gruczoły łojowe i tak robią swoją robotę, a tłusty krem tylko się dołoży dodatkową warstwą do tego, co one produkują.

Jeszcze trzeba by wyjaśnić, co kto rozumie przez tłustą cerę. Bo czytałam już lamenty dziewczyn, które muszą używać pudru co 5 godzin (czyli jakieś 2 razy dziennie) i to jest dla nich ta okropna tłusta cera. Ja musiałam przez ostatnie lata matowić cerę najpóźniej co 2 godziny, a i tak zawsze był na niej jakiś błysk, tłustość nie do usunięcia, jakby skóra była nią zaimpregnowana. Obecnie matuję się raz dziennie, uważam moją cerę za mieszaną i pomimo tego jak pisałam nie stosuję żadnych klasycznych kremów także przy mrozach, bo skóra sobie produkuje trochę tłuszczu sama.
Moja była tłusta-tłusta, aż się lało Ale możliwe że przez własną głupotę, bo jak zaczęła się trochę przetłuszczać to wprowadziłam cały wysuszający arsenał - matujące maski, żele, toniki, maseczki oczyszczające, zero nawilżenia. Ale to było dawno, miałam 20 lat, niewiele wiedziałam o kosmetykach i pielęgnacji bo i dostęp do takiej wiedzy te 14 lat temu był mniejszy.
Jak trafiłam na Wizaż, to przeczytałam o przetłuszczaniu jako efekcie wysuszenia. odłożyłam matowacze, silne oczyszczacze, nakładałam maseczki nawilżające, odżywcze, stosowałam właśnie ten krem z Ziaii i cera wyszła na prostą po ok 3-4 miesiącach takiej intensywnej kuracji i już mi się tak trzyma jakieś 10 lat.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 10:41   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Moja była tłusta-tłusta, aż się lało Ale możliwe że przez własną głupotę, bo jak zaczęła się trochę przetłuszczać to wprowadziłam cały wysuszający arsenał - matujące maski, żele, toniki, maseczki oczyszczające, zero nawilżenia. Ale to było dawno, miałam 20 lat, niewiele wiedziałam o kosmetykach i pielęgnacji bo i dostęp do takiej wiedzy te 14 lat temu był mniejszy.
Jak trafiłam na Wizaż, to przeczytałam o przetłuszczaniu jako efekcie wysuszenia. odłożyłam matowacze, silne oczyszczacze, nakładałam maseczki nawilżające, odżywcze, stosowałam właśnie ten krem z Ziaii i cera wyszła na prostą po ok 3-4 miesiącach takiej intensywnej kuracji i już mi się tak trzyma jakieś 10 lat.
Aha, to miałaś cerę odwodnioną i wysuszoną, a nie tłustą. W tej sytuacji ma to sens, ale przy cerze tłustej z natury nie ma żadnego, bo sebum i tak będzie produkowane z nadwyżką, a wymieszanie go z tłustym kremem (a dla tłustych cer większość kremów jest z definicji za tłusta, bo ich głównym składnikiem są emolienty) nie poprawi sytuacji.
Ja bardzo dobrze rozumiem frustrację założycielki wątku i to, że nie chce używać kremów, bo na naszym rynku problemy takich cer nie są w żaden sposób rozwiązane, bo albo produkuje się wysuszające, przeważnie alkoholowe formuły, albo kremiszcza, które takie cery tylko obciążają.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-01-12 o 10:42
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 15:52   #16
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tłustą skórę można spróbować wyprowadzić na normalną dzięki mocniejsyzm kremom, zwłaszcza gdy okoliczności pogodowe temu sprzyjają. Ja miałam właśnie tłustą, ale kilka lat temu jesienią używałam kremu Ziaja Calma (już jej nie ma), dosyć tłusty krem i byłam zdziwiona, jak mi się szybko wchłania. Po drugim opakowaniu skóra już się unormowała i przestała się przetłuszczać.
Dokładnie mam takie same doświadczenia. Dając skórze troszczę oleju, sprawiamy, że nie nie musi ona nadrabiać produkując nową porcję. Dzięki temu praca gruczołów łojowych stopniowo się uspokaja
W ten sposób wyszłam z tłustej skóry na lekko tłustą w "gorsze dni" raz na miesiąc.
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/

Edytowane przez perskin
Czas edycji: 2017-01-12 o 15:54
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 07:52   #17
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Myć rano twarz?

A ja jak miałam problem z przetłuszczającą się skórą to używałam rano i wieczorem toniku i sebum się zmniejszyło
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 08:28   #18
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Aha, to miałaś cerę odwodnioną i wysuszoną, a nie tłustą. W tej sytuacji ma to sens, ale przy cerze tłustej z natury nie ma żadnego, bo sebum i tak będzie produkowane z nadwyżką, a wymieszanie go z tłustym kremem (a dla tłustych cer większość kremów jest z definicji za tłusta, bo ich głównym składnikiem są emolienty) nie poprawi sytuacji.
Ja bardzo dobrze rozumiem frustrację założycielki wątku i to, że nie chce używać kremów, bo na naszym rynku problemy takich cer nie są w żaden sposób rozwiązane, bo albo produkuje się wysuszające, przeważnie alkoholowe formuły, albo kremiszcza, które takie cery tylko obciążają.
Nie od początku. "Wysuszać" zaczęłam, gdy zauważyłam, że się przetłuszcza.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 19:35   #19
kosmetyko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 456
Dot.: Myć rano twarz?

Spróbowałabym z naturalnymi micelami - myją i pielęgnują jednocześnie. Sama się przerzuciłam na micele z porannego mycia produktem z wodą. Z pożytkiem dla skóry.
kosmetyko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-18, 20:50   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Myć rano twarz?

Cytat:
Napisane przez kosmetyko Pokaż wiadomość
Spróbowałabym z naturalnymi micelami - myją i pielęgnują jednocześnie. Sama się przerzuciłam na micele z porannego mycia produktem z wodą. Z pożytkiem dla skóry.
Też używałam miceli z powodzeniem jako jedynych środków myjących rano i wieczorem, inne metody włączyłam niedawno głownie z ciekawości. Jest tyle produktów na rynku, że nie jest możliwe, żeby sobie czegoś pasującego nie znaleźć, tylko czasem może to potrwać. Mycie twarzy to nie tylko żel, ale także np kremy myjące, olejki, liquidy bez detergentów (to głównie azjatyckie), pudry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-18 21:50:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.