L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-27, 10:01   #1
nightgirl
Raczkowanie
 
Avatar nightgirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 95

L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.


ASA, brytyjska agencja pilnująca przestrzegania zasad uczciwej reklamy, uznała, że L'Oreal wprowadza konsumentów w błąd - informuje Rzeczpospolita.
W reklamie maskary "Telescopic" Penelope Cruz ma doklejone rzęsy. L'Oreal reklamuje swój produkt hasłem "Pomalowane tuszem L'Oreal Paris "Telescopic" mogą być nawet o 60 procent dłuższe". ASA uznała, że efekt długich rzęs jest przesadzony.
L'Oreal broni się, że takie "poprawki" urody to częsta praktyka u producentów kosmetyków i dotychczas ASA nie miała im nic do zarzucenia. "Używamy sztucznych rzęs, żeby wyrównać ich linię, a ASA dotychczas akceptowała takie tricki" - Rzeczpospolita cytuje informacje koncernu.
Reklama "Telescopic" jest elementem trwającej od kilkunastu lat kampanii "Jestem tego warta". Oprócz Penelope Cruz występują w niej m.in. Scarlett Johansson, Jennifer Aniston czy Beyonce.
To kolejne reklamowe potknięcie L'Orealu. Wcześniej brytyjska opinia publiczna zmusiła Kate Winslett do rezygnacji z promocji perfum Tresor, ponieważ koncernowi udowodniono rasizm i promowanie tylko "białych twarzy". L'Oreal zapłacił wówczas grzywnę - informuje Rzeczpospolita.



link do fotki: http://www.mediarun.pl/images/i_13787x.jpg




Moim zdaniem bardzo dobrze, że organizacje konsumentów zaczynają reagować

na bezsensowne reklamy w telewizji i w prasie, ja naprawdę mm dość przerysowanych reklam, które i tak wiadomo że zostały przerobione w Photoshopie!




co wy sądzicie??
__________________
Uwielbiam dzieci. Zwłaszcza płci męskiej w wieku od 18 do 40 lat.

nightgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 10:53   #2
Adkara
Zakorzenienie
 
Avatar Adkara
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 252
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez nightgirl Pokaż wiadomość
Moim zdaniem bardzo dobrze, że organizacje konsumentów zaczynają reagować

na bezsensowne reklamy w telewizji i w prasie, ja naprawdę mm dość przerysowanych reklam, które i tak wiadomo że zostały przerobione w Photoshopie!




co wy sądzicie??
Zgadzam się! Nawet w reklamie tuszu do rzęs astora, którą reklamuje Ania Przybylska widać, że też ma sztuczne rzęsy:/ Szkoda, że tak oszukują klienta te firmy, obiecując przepiękne rzesy i w ogóle...
Adkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 10:57   #3
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Kiedys widzialam tak bezczelna reklame w gazecie ze na pierwszy rzut oka bylo widac, ze rzesy sa doklejone - te sztuczne byly o mm wyzej od prawdziwych, byly bardziej podkrecone, dluzsze. Kpiny.
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:04   #4
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

chyba w każdej reklamie tuszu do rzęs modelki mają doklejone sztuczne rzęsy - śmieszy mnie to i zarazem bardzo złości
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:12   #5
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Obecne możliwości programów graficznych są tak nieograniczone, ze chyba każda firma z nich korzysta. Uzyskują przez to efekty, które dla przeciętnych użytkowniczek są niemalże nieosiągalne, nawet stosując te cudne produkty.
Każda z nas marzy, żeby mieć rzęsy możliwie najdluższe, najgrubsze, zeby cień sam ukladal się na powiece w pięknie wyrysowany wzór, żeby twarz po nalożeniu podkladu wyglądala gladko i mlodo, zeby blyszczyk, czy szminka powiększaly i upiększaly nasze usta... Wszystko super, bo przecież dzięki takim pragnieniom te kosmetyczne koncerny wymyślają co chwilę coś nowego. Ale my, konsumentki przecież i tak dobrze wiemy, ze nie wszystko jest możliwe... choćby nawet takie rzesy... Jeśli drobinki tuszu do rzęs są tak maksymalnie zmikronizowane, żeby rozkladaly się równo i nie obsypywaly się, to jakim cudem potrafią tak się ulożyć (i zaschnąć a do tego nie odpaść) aby nasze rzęsy (caly czas poruszane) wyglądaly na dluższe o dwa razy?

Wszystko jest super, cieszą mnie chęci producentów, ale ... czasem ewidentnie widać, ze bazują na naszych marzeniach, na naszej slabości i potrzebie akceptacji. Skuteczną reklamą mieszają nam w glowach, dając do zrozumienia, ze wszystko jest możliwe i to w zasięgu ręki. Nasza w tym glowa, zeby zachować zawsze trzeźwość umyslu, tak na prawdę nie wszystko jest możliwe... Pamiętajmy o tym
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:13   #6
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez nightgirl Pokaż wiadomość

Moim zdaniem bardzo dobrze, że organizacje konsumentów zaczynają reagować

na bezsensowne reklamy w telewizji i w prasie, ja naprawdę mm dość przerysowanych reklam, które i tak wiadomo że zostały przerobione w Photoshopie!

co wy sądzicie??
Zgadzam się.

Niemniej aktywność organizacji konsumenckich na polu reklam kosmetyków uważam za czas stracony, gdyż to walka z wiatrakami.

Chciałabym chociaż raz w życiu zobaczyć JEDNO zdjęcie z dowolnej reklamy dowolnego kosmetyku, które nie byłoby mocno podrasowane w PS
Inna sprawa to ta, że sztucznymi rzęsami pijarowcy koncernów kosmetycznych strzelają swoim pracodawcom niezłe samobóje. Bo czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że te rzęsy są naturalne? A skoro nie, to jest to raczej antyreklama, mówiąca: "spójrz, jaki nasz tusz jest do de... tak bardzo, że aż musieliśmy Penelopie Cruz dokleić sztuczne rzęsy"
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:14   #7
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

a mnie to jakoś specjalnie nie poruszyło. Przeciaż tak robi się praktycznie w kazdej reklamie tuszu, to zrozumiałe, ze żaden tusz nie da tak spektakularnego efektu jak sztuczne rzęsy. Zresztą i tak aby ocenić czy tusz jest dobry czy nie trzeba go przetestować, a nie oceniać po rzęsach modelki w reklamie
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-27, 11:19   #8
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

http://pl.youtube.com/watch?v=SklhZO-MCE8

Parodia reklamy
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:24   #9
LadyLuck
Raczkowanie
 
Avatar LadyLuck
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Silesia ;)
Wiadomości: 41
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Ano, właśnie, żadna nowość.W reklamach maskar sztuczne rzęsy, w reklamach wszelkich ujędrniajacych specyfików modelki są 'smarowane' za pomocą jakiś tam programów, tak było, jest i będzie.Smutne, ale prawdziwe.Reklama rządzi się swoimi prawami, a nam pozostaje chyba jedynie nie zwariować w tym wszystkim.


Cytat:
koncernowi udowodniono rasizm i promowanie tylko "białych twarzy". L'Oreal zapłacił wówczas grzywnę - informuje Rzeczpospolita.
To już moim zdaniem jest śmieszne ;].
__________________
she's a one girl revolution, tatooed on the heart.
LadyLuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:26   #10
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
a mnie to jakoś specjalnie nie poruszyło. Przeciaż tak robi się praktycznie w kazdej reklamie tuszu, to zrozumiałe, ze żaden tusz nie da tak spektakularnego efektu jak sztuczne rzęsy. Zresztą i tak aby ocenić czy tusz jest dobry czy nie trzeba go przetestować, a nie oceniać po rzęsach modelki w reklamie
Oczywiście

Ale założycielka wątku chciała zwrócić naszą uwagę na nieco inny aspekt tej sprawy - ten, że ktoś wreszcie postanowił zabrać głos w kwestii "rozmijania się z prawdą" producentów reklam.

Ja jako konsument wprawdzie na sztuczne rzęsy nie dałam się nabrać (jak chyba każdy, kto ma oczy ) niemniej miło mi, że ktoś w moim imieniu postanowił zareagować na próby robienia z nas idiotów
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:27   #11
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Ja nigdy nie kieruję się plakatami i reklamami przy zakupie kosmetków a zwłaszcza kolorówki Wiadomo, że 90% tych pięknych efektów na reklamie to Photoshop.
Reklamy może i są ładne, znane gwiazdy i modelki wyglądają w nich pięknie, ale co z tego, bo przecież nie raz taki cudownie reklamowany produkt okazuje się bublem
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-27, 11:42   #12
linka88
Raczkowanie
 
Avatar linka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 345
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

W gazetkach avonu też widać, że modelki mają doklejone sztuczne rzęsy. Przecież w reklamach tuszów do rzęs w TV na pierwszy rzut oka widać, że nie są one naturalne, tylko sztuczne. Reklamujące się firmy na pewno o tym wiedzą, ale widocznie taka reklama jednak działa. Może klijentki wiedząc, że do reklamy rzęsy zostały doklejone, jednak łudzą się, że uzyskają chociaż w połowie taki efekt. A może większą rolę odgrywa tu sama uroda modelki a nie rzęsy...
linka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 11:53   #13
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Oczywiście

Ale założycielka wątku chciała zwrócić naszą uwagę na nieco inny aspekt tej sprawy - ten, że ktoś wreszcie postanowił zabrać głos w kwestii "rozmijania się z prawdą" producentów reklam.

Ja jako konsument wprawdzie na sztuczne rzęsy nie dałam się nabrać (jak chyba każdy, kto ma oczy ) niemniej miło mi, że ktoś w moim imieniu postanowił zareagować na próby robienia z nas idiotów
to prawda.
ylko zastanawia mnie dlaczego przczepili się akurat do tej reklamy, skoro we wszystkich efekt rzęs, ust jest sztuczny, w niektóryh o wiele bardziej.

Reklama to reklama, praktycznie w każdej próbuja zrobić z konsumenta głupka, np. durne reklamy proszków do prania

Dlatego najważniejsze to miec świadomość, ze to co widzimy na reklamie, częsta jest zupełnie inne.

Ale fak, tak być nie powinno i fajnie by było gdyby reklamy mówiły prawdę. Ale to się(im oczywiście)nie opłaca
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:15   #14
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
to prawda.
ylko zastanawia mnie dlaczego przczepili się akurat do tej reklamy, skoro we wszystkich efekt rzęs, ust jest sztuczny, w niektóryh o wiele bardziej.
Chyba tylko dlatego, że od czegoś musieli zacząć
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:17   #15
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Ha! W końcu ktos zaczął wytykać L'oreal ich sztuczność w reklamach. Od zawsze wiedziałam, że te wszystkie rzęsy czy usta są poprawiane w jakiś sposób. Wolałabym, aby reklamy były bardziej prawdziwe.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:25   #16
Madlenka007
Raczkowanie
 
Avatar Madlenka007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 422
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Normalne kobiety juz dawno nie wierza w prawdziwość tych wypacykowanych laleczek na billboardach i w kolorowych gazetkach. Niestety żyjemyw czasach, kiedy komputer poprawi wszystko i jak tu wierzyc reklamom cudownego tuszu, jesli nawet samej 'cudownej' Penelope Cruz nie potrafił tak pomalować rzęs, żeby nie potrzebowała doczepień... Ehhhhh...
__________________
A jednak, zakochałam się...
Madlenka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 12:38   #17
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Chyba tylko dlatego, że od czegoś musieli zacząć
być moze W kazdym razie zobaczymy jak to sie potoczy
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 18:28   #18
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez Madlenka007 Pokaż wiadomość
Normalne kobiety juz dawno nie wierza w prawdziwość tych wypacykowanych laleczek na billboardach i w kolorowych gazetkach. Niestety żyjemyw czasach, kiedy komputer poprawi wszystko :mad
No właśnie, normalne kobiety nie wierzą, ale czy nie jest tak, że jeśli tylko któraś kobiety ma jakieś maleńkie kompleksy na swoim punkcie, to po takiej reklamie są one trzy razy większe? Poza tym nie wszyscy wiedzą, że rzeczywistą gwiazdą reklam jest teraz photoshop. W internecie często możns spotkać się z zwłaszcza z meskimi opiniami z serii: "O proszę, ta to ma ciało. Dlaczego Polki są takie zaniedbane?" albo "Dlaczego moja żona tak nie wygląda?". I mimo, że my-kobiety wiemy, że tak naprawdę te zdjęcia są sztuczne, to gdzieś boli nas, że nigdy im nie dorównamy. Spójrzcie na te wszytskie zdjęcia z CKMu, czy Playboya... Nie mówię, że wszyscy, ale wielu mężczyzn wierzy w to, że takie kobiety istnieją naprawdę. Dlatego też dzisiejszy świat z jednej strony dąży do odkrywania jak najwięcej ciała, lecz z drugiej strony do "uniformizacji", która objawia się tym, że wszyscy chcą wyglądać tak samo. Niedawno oglądałam nawet program w TV, w którym ktoś powiedział, że w Holywood jest teraz modny podbródek taki, jaki ma Alba i większość gwiazd, idąc do chirurga mówi, że chce mieć taki sam i oczywiście ma. Podobnie zresztą ma się sprawa z solarium. Jak nie chodzisz, to jestes jakimś odludkiem. A gdzie w tym wszystkim ma być naturalna kobieta? Oj, presja jest straszna, żeby i ona poszła na solarium i miała podbródek Alby
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 22:26   #19
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

reklama nie moze jawnie klamac, nie wierze ze wizazystki l'oreala nie potrafily zadbac o odpowiedni wyglad rzes penelope. moim zdaniem to jest wtopa, niezaleznie od tego czy ludzie maja swiadomosc retuszu czy nie, reklamy musza byc robione wg pewnych zasad
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-28, 16:48   #20
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

było, było, było. mnostwo wątkow o tym.
btw.niech sie doczepią reklamy IsaDory. tam to jest dopiero photoshop.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:58   #21
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

ja jestem zdania, ze reklama ma przyciagac wzrok, gdyby te rzesy byly pomalowane w taki sposob, jak wygladaja nasze, kiedy sa pomalowane tym tuszem, to nikt nie zwrocilby na nie uwagi i nikt by tego tuszu nie kupił.
niestety, bazuja na naiwnosci kobiet pt. a moze wlasnie TEN ... sprawi ze ... bedą... , przykladowo TEN tusz sprawi, ze rzęsy będą 500% grubsze itd.
jest to smutne, ze musza sie uciekac do takich sposobow, zeby zachecic do kupna, ale prawdziwe.
tak naprawde klamstwo istnieje w kazdej reklamie tyle ze w mniej lub bardziej zawoalowanej formie. my nie mamy nawet pojecia jak spece glowia sie zeby przekazac cos w jak najbardziej atrakcyjny sposob i nie zostac posadzonym o klamanie. w reklamie kosmetykow najlatwiej udowodnic, ze klamia, bo modelki sa przerabiane z kazdej strony, to juz nasza inteligencja powinna nam podpowiedziec co moze byc prawda, a co tylko zludzeniem na rzecz zwiekszenia sprzedaży
navi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 17:00   #22
kendy
Rozeznanie
 
Avatar kendy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 800
GG do kendy
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość

dobre
__________________







piękna z daleka - ale daleka od piękna

kendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 17:22   #23
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez ufcio Pokaż wiadomość
było, było, było. mnostwo wątkow o tym.
btw.niech sie doczepią reklamy IsaDory. tam to jest dopiero photoshop.
a co nowsza reklama to wydaje mi się, że jest coraz gorzej-kiedyś używali PS ciut subtelniej
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 19:30   #24
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez linka88 Pokaż wiadomość
W gazetkach avonu też widać, że modelki mają doklejone sztuczne rzęsy. Przecież w reklamach tuszów do rzęs w TV na pierwszy rzut oka widać, że nie są one naturalne, tylko sztuczne. Reklamujące się firmy na pewno o tym wiedzą, ale widocznie taka reklama jednak działa. Może klijentki wiedząc, że do reklamy rzęsy zostały doklejone, jednak łudzą się, że uzyskają chociaż w połowie taki efekt. A może większą rolę odgrywa tu sama uroda modelki a nie rzęsy...

tez zauwazyłam w jednym katalogu oszustwo avonu i niezle sie przy tym usmiałm bo naprawde gołym okiem widac było ze na koncu zewnetrznego kącika rzęsy nie sa doklejone. wogole cały katalog avonu ma w sobie tyle photoshopu ze uuu. pomyłką jest podkład dla nastolatek z color tredn. co z tego ze ładne opakowanie i modelka reklamujaca go skoro recenzje sa jakie sa...
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:34   #25
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
Kiedys widzialam tak bezczelna reklame w gazecie ze na pierwszy rzut oka bylo widac, ze rzesy sa doklejone - te sztuczne byly o mm wyzej od prawdziwych, byly bardziej podkrecone, dluzsze. Kpiny.
mnie strasznie raziła reklama lash architect w gazecie, powiewała sztucznością
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 10:29   #26
nightgirl
Raczkowanie
 
Avatar nightgirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 95
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

no właśnie, wiadomo wszystkim, że reklamy są zawsze piękne i maja przyciągać wzrok, ale nie umiem się pogodzić z oszustwem.

bo oszustwem nazywam to, że pokazują mi kobietę umalowaną niby nowym niesamowitym tuszem do rzęs - a tak naprawdę są to sztuczne rzęsy dodatkowo jeszcze wydłużone i dopracowane w programie graficznym
__________________
Uwielbiam dzieci. Zwłaszcza płci męskiej w wieku od 18 do 40 lat.

nightgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 10:37   #27
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

No i słusznie.
Wątpliwe, aby ktokolwiek wierzył, że efekt jaki widzimy na reklamach jest naturalny, wywołany użyciem danego kosmetyku, jednak mimo to, reakcja ASA jest jak najbardziej godna pochwały. Może to coś zmieni, może nie. Jedno pewne: nie zostaje się obojętnym na te sprawy.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:08   #28
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

Jakby nie wierzyli, to by nie kupowali.
Ile razy ja slyszalam jak moje kolezanki mowily "ten tusz musi byc taki fajny"...Dlaczego musi? skad wiedza, skoro go nie uzywaly ani zadna znajoma?

A w ogole max kosmiczne sa reklamy maybelline. Te rzesy, wydaje sie ze modelka ma wiecej wlosow na oczach niz na jakiejkolwiek innej czesci ciala
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:13   #29
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

jaja jak berety
Jakby sie nie przyznał to i tak to byłoby wiadomo ze tam przeróbka jest.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:14   #30
Fuszi
Przyczajenie
 
Avatar Fuszi
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: L'Oreal publicznie przyznał, że poprawił w reklamie urodę Penelope Cruz.

My o tym wiemy w jaki sposób te raklamy są robione ale niestety ... większość mężczyzn nie
Fuszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.