Korekcja wzroku! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 11:37   #31
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Korekcja wzroku!

no wlasnie, tu sa wszelkie informacje: http://www.mavit.com.pl/index.php?strona=lkw
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 11:49   #32
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Bellissy: Tears naturale II są dość drogie, ale to dlatego, że są to właściwie jedyne krople na rynku, które nie mają żadnych konserwantów. Możesz jeszcze spróbować Hylocomod.

Do Natii: Dolna granica wieku nie jest jednocześnie żelazną granicą.
Teoretycznie przyjmuje się 21 lat, gdyż właśnie mniej wiecej w tym wieku gałka oczna przestaje rosnąć (czyli nie zmienia się już jej długość) i wada jest już ustabilizowana. Jednak wśród osób, które jeszcze się uczą i długo ślęczą nad książkami wada ma tendencję do pogłębiania się. Dlatego np. studentom można sugerować wykonywanie zabiegów po ukończeniu studiów, czyli ok. 25 roku życia.
Natii, masz bardzo dobrą wadę do operacji. Minusy operuje się dużo lepiej niż plusy, ale musisz poczekać, aż wada przestanie Ci sie pogłębiać i zatrzyma się na stałym poziomie. Poza tym, dobrze żebyś wykonywała badania u tego samego okulisty, a przynajmniej na tym samym sprzęcie, gdyż badając te same oczy w innym autokeratometrze mogą wyjść nieco rozbieżne wyniki. Przez co czasami pacjenci uważają, że wada im sie np. pogłębia, bo byli badani na innym sprzęcie i wyszła im różnica 0,5D.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 12:02   #33
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Bellissa, może jeszcze być Systane. On tez jest bez konserwantów, ale jego cena jest zbliżona do Tears Naturale II. Bardziej opłaca Ci się jednak kupić Hylocomod. Cena podobna, ale pojemność 2 x większa.
A w Artelacu najprawdopodobniej szczypały Cię właśnie środki konserwujące.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 18:18   #34
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel strasznie Ci dziękuję, spróbuję te kropelki. A mam do ciebie jeszcze jedno pytanie: teraz jestem dwa lata po operacji, ostatni raz byłam na badaniu w intermedice rok temu czyli rok po operacji, jak uważasz czy teraz po dwóch latach powinnam znowu zbadać wzrok? No i czy wogóle dobrze teraz chodzić na takie badanie kontrolne np. co rok czy nie ma takiej potrzeby? Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 22:58   #35
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Smile Dot.: Korekcja wzroku!

up
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 09:15   #36
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Korekcja wzroku!

up
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 09:20   #37
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Dobrze byłoby gdybyś 1 x w roku badała oczy. Zresztą jak każdy.
Nie ma potrzeby kontrolować się w Intermedice. Może Cię badać każdy rozsądny lekarz
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-27, 09:39   #38
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Korekcja wzroku!

Ale ja się tak zawsze obawiam, że oni nie znają się tak na tych operacjach i nie umieją zbadać bardziej pod tym kątem... Dziękuję ci za odpowiedź, pozdrawiam.
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:22   #39
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Korekcja wzroku!

odradzam!!!!!
moja znajoma miała robioną taką korekcję (nie chciała nosić szkieł kontaktowych) i po jakimś czasie zaczęła tracic wzrok teraz jest już ok, ale naprawdę przeżyła chwile grozy! odradzam!!!!
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:06   #40
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Korekcja wzroku!

Nie ma na całym świecie potwierdzonego przypadku utraty wzroku po laserowej korekcji wady wzroku, jeżeli stosuje się po niej do zaleceń lekarza- między innymi zakrapla się oczy odpowiednimi kroplami np. z antybiotykiem itp. Jakiekolwiek problemy wynikają często z winy pacjenta- np. przestaje zakraplać oczy bo myśli, że już jest wszystko ok.
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:15   #41
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Korekcja wzroku!

ona nie straciła, a zaczęła tracić. na szczęście jest już ok. napisałam to tylko, aby Cię ostrzec
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 21:23   #42
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: Korekcja wzroku!

oj Dziewczyny, czytam Wasze posty i coarz abrdziej neci mnie odkladanie pieniazkow...
mam -3, duzo pracuje przy komputerze, czytam a do tego jestem bardzo aktywna - sport. Nosze soczewki na zmiane z okularami. Teraz czesciej okulary... i tak sie rozmarzylam, jak to jest miec dobry wzrok, bez "wspomagaczy"...moze kiedys sie zdecyduje...
Babel, dziekuje rowniez za Twe informacje, bardzo przydatne!
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 23:48   #43
chrisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam wszystkich! Dzięki Bąbel za ciekawe informacje dotyczące korekcji laserowej. Ja rownież chciałbym Ciebie prosić o radę, jako osobę tutaj najlepiej zorientowaną w temacie. Otóż ja już jestem po operacji, która niestety nie do końca się udała. Mianowicie wystąpiła nadkorekcja, która się pogłębia (jestem 6 miesięcy po) i obecnie mam +0,75 na jedno i drugie oko. Przedtem było -4 OL i -5 OP. Jakis tydzień po zabiegu, gdy wróciła już całkowicie ostrość wzroku (po LASEKu) miałem 0,0 i od tej pory jest coraz gorzej. Jeszcze tak mniej więcej przed 2 miesią



cami widziałem +0,5 na oko wiodą



ce, ale z niewiadomych przyczyn moja wada pogłębia się - "w drugą



stronę" w porównaniu z tą pierwotną. Piszę "z przyczyn niewiadomych", bo mój chirurg najwyraźniej nie potrafi sobie poradzić z tym problemem. Podobno po LASEKu zdarza się dość często, że w trakcie gojenia wzrok schodzi na "plusy", ale po 4-6 tygodniach wszystko się normuje czyli powinno nastą



pić zejście do zera - tak przynajmniej twierdził dawno temu lekarz. Mijały jednak dni, tygodnie, miesią



ce, a wzrok wprawdzie zmieniał się, lecz niestety w przeciwnym do obiecanego kierunku.

W zwią



zku z tym mam pytanie: czy w swojej praktyce zetknęłaś się z takimi przypadkami? Jaka może być przyczyna takiego problemu? Co można zrobić, aby było lepiej (a przynajmniej nie gorzej...) Dodam, że wada przed operacją była ustabilizowana, nie miałem żadnych kłopotów z gojeniem, wszystko ponoć przebiegało normalnie (nie liczą



c alergii na krople, które w zwią



zku z tym zmieniono po kilku dniach), nie forsuję wzroku, np. komputerem czy czytaniem, a przynajmiej czynię w znacznie mniejszym stopniu niż przed operacją. Aha, mam jeszcze spory astygmatyzm. Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź.
chrisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:27   #44
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Niestety przypadki "przedobrzenia" w drugą stronę też się zdażają. Trudno dokładnie określić przyczynę, bo nie do końca wiadomo dlaczego tak się dzieje. Może być to związane np.z faktem wprowadzenia "zbyt dużej wady" do komputera w laserze. Nie wgłębiam się w szczegóły, bo to nie jest istotne.
Spotkałam się z takimi przypadkami (dokładnie 3). U jednej osoby po ok. 1 roku po zabiegu wada się wyrównała, u drugiej wykonano powtórny zabieg korekcji, tym razem w "odwrotnym" kierunku - i jest OK. U trzeciej niewielkie plusy pozostały, ale pacjentowi to nie przeszkadzało.
Mogę spróbować Cię trochę pocieszyć, że po zabiegach typu LASEK takie wachania nie są rzadkością, jednak prawie zawsze się stabilizują po jakimś czasie.
Nie bardzo rozumiem Twoje zdanie, że masz astygmatyzm? Czy podczas zabiegu nie usunięto astygmatyzmu? Czy usunięto w niewielkim stopniu i została wada szczątkowa? Co znaczy "oko wiodące"? Mogę się jedynie domyślać, że masz stwierdzone niedowidzenie, ale to tylko teoria. Nie mam przecież pojęcia, jakie miałeś wyniki badań przed operacją.
Proponuję zapytać lekarza, czy w przypadku gdyby nadal zostały jakieś plusy, można by dokonać rekorekty i wadę wyrównać. Zaznaczam, że musisz mieć jednak odpowiednio grubą rogówkę, czyli nadal musi jej być na tyle aby było z czego "ścinać".
Jeżeli chciesz pogadać konkretnie o sobie, proponuję napisać na prv, żeby nie zaśmiecać wątku, bo resztę szanownego grona może to niespecjalnie interesować
PS. A nie miałeś żadnego urazu w głowę (okolice twarzy), nikt Cię nie uderzył, nie oberwałeś piłką itp?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:06   #45
C4lamity
Raczkowanie
 
Avatar C4lamity
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Żagań/Poznań
Wiadomości: 283
GG do C4lamity
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja też mam pytanie. Moja przyjaciółka (19 lat) ma obecnie wade wzroku -9D i na razie na szczęście od roku jej się nie pogłębia. Ale był taki czas, kiedy pogarszało jej się systematycznie. I co zrobić w takim przypadku, kiedy wada wzroku stale i niebezpiecznie się pogarsza i na dodatek osoba nie ma skończonych 21 lat? Przecież chyba nie można dopuścić do utraty wzroku tylko dlatego, że wada nie jest ustabilizowana? Zawsze mnie to nurtowało. Aha i od ilu dioptrii (chodzi mi o krótkowzroczność) należy już się poważnie zacząć martwić o swój wzrok?
__________________
"Gdy słońce wschodzi, kończą się nocne żniwa."
C4lamity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:26   #46
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do C4lamity:
Czasami (podkreślam czasami) w przypadkach galopującej wady wzroku zakłada się specjalną "opaskę" na gałke oczną, która hamuje jej rozrost, a co za tym idzie hamuje i wadę. Jest to jednak poważny zabieg i w chwili obecnej coraz rzadziej się go stosuje tzw. skleroplastyka. Na chwilę obecną medycyna nie zna możliwości całkowitego zahamowania pogłębiającej się wady wzroku. Istnieją inne, alternatywane metody, które ponoć moga wadę zmniejszyc lub zahamować (ćwiczenia), ale na ten temat nic nie wiem, bo nie stanowią one przedmiotu tzw. normalnej medycyny.
A kiedy się martwić o swój wzrok? Hmm, jedyna odpowiedź, jak mi się nasuwa to: zawsze, kiedy zaczyna nas to niepokoić. Nie ma medycznie stwierdzonego momentu w którym staje się to problemem.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:35   #47
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Re: Korekcja wzroku!

Bąbel, a co z osobami które mają wade plusową? Wiem że kiedyś nie można było nic dla nich zrobić w takim stopniu jak dla tych z minusem, ale moze coś się zmieniło?? Jeśli tak to co?? Też mogę iść na taki zabieg?? Z góry dzięki za odpowiedź
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:07   #48
C4lamity
Raczkowanie
 
Avatar C4lamity
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Żagań/Poznań
Wiadomości: 283
GG do C4lamity
Dot.: Korekcja wzroku!

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
__________________
"Gdy słońce wschodzi, kończą się nocne żniwa."
C4lamity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:21   #49
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Bardzo się cieszę z tego tematu

To teraz mój przypadek: mam 17 lat, wadę -8D (noszę soczewki naprzemiennie z okularami), która ciągle się pogłębia. Przy tym choruję na cukrzycę. Czy jest możliwe u mnie przeprowadzenie któregoś z zabiegów? [ok, rozumiem, że jestem teraz za młoda, ale chodzi mi już o ten wiek 21 lat].
Nie chcę być ślepa
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 12:22   #50
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Re: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez lulina
Bąbel, a co z osobami które mają wade plusową? Wiem że kiedyś nie można było nic dla nich zrobić w takim stopniu jak dla tych z minusem, ale moze coś się zmieniło?? Jeśli tak to co?? Też mogę iść na taki zabieg?? Z góry dzięki za odpowiedź
Nie jestem Bąblem ,ale odpiszę.Zarówno +,jak i - można operować
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:23   #51
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Luliny:
Osoba z wadą plisową tzw. nadwzrocznością też może się poddać zabiegowi laserowej korekty (do + 5D) pod warunkiem, że nie jest to tzw. nadwzroczność starcza, czyli pojawiajaca się fizjologicznie wraz z wiekiem. Dla takich "staruchów" faktycznie już nie ma ratunku ))
Oczywiście zabieg i w takim przypadku mozna wykonac, ale wtedy zamiast okularów do czytania (czyli zadwzroczności starczej) pacjent będzie nosił okulary do chodzenia na codzień. Związane jest to z brakiem akomodacji (czyli możliwości odkształania się soczewki), która pojawia się wraz z wiekiem.
Dość częstym procederem stosowanym np. w USA jest zabieg laserowy, który pacjent wykonuje sobie na 1 tylko oko. Wtedy jedym okiem posługuje się do bliży, a drugim do dali i tym sposobem nie nosi okularów. jednak nasi pacjenci takiej opcji raczej nie wybierają.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:24   #52
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Vivienne
Bardzo się cieszę z tego tematu

To teraz mój przypadek: mam 17 lat, wadę -8D (noszę soczewki naprzemiennie z okularami), która ciągle się pogłębia. Przy tym choruję na cukrzycę. Czy jest możliwe u mnie przeprowadzenie któregoś z zabiegów? [ok, rozumiem, że jestem teraz za młoda, ale chodzi mi już o ten wiek 21 lat].
Nie chcę być ślepa
Tak jak ja miałam tłumaczone-jeżeli idzie się na studia to jednak się dużo przy tych książkach siedzi ..... Ja też chciałabym mieć w wieku 21 lat zrobioną,ale jeżeli będę nadal się uczyć to wolę czekać do 25 roku życia.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:30   #53
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Do Vivienne:
Przykro mi to mówić, ale osoby z cukrzycą absolutnie nie kwalifikują się do zabiegu laserowego. Powodem jest problem z gojeniem sie rogówki po zabiegu. Można by takiemu pacjentowi bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Każda rana, a na rogówce po zabiegu laserowym powstaje pewien rodzaj rany, przy cukrzycy goi sie gorzej niz u zdrowego pacjenta.
Być może za kilka lat powstaną inne metody pozwalające zlikwidowac wadę przy cukrzycy, ale na chwile obecną każdy rozsądny lekarz powinien Ci odradzić laserową korektę w takiej sytuacji.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:32   #54
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Nie podoba mi się to czekanie. -1D na rok.... To ile będę miała w wieku 21 lat? łatwo policzyć... -12/-13D? Niezbyt pocieszające...
Juz teraz bez okularów/soczewek czuję się jak bez reki. To co by było POTEM? Strach się bać w ogóle... Już nawet nie wymagam całkowitego wyleczenia. Byleby do tych -3D....
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2005-06-29 o 12:36 Powód: błąd :P
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:35   #55
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Być może za kilka lat powstaną inne metody pozwalające zlikwidowac wadę przy cukrzycy, ale na chwile obecną każdy rozsądny lekarz powinien Ci odradzić laserową korektę w takiej sytuacji.
Hmm... A ja słyszałam o osobach z cukrzycą, które planują zabieg... Czy przy idealnym wyrównaniu cukrzycy [czyli poziomach jak u osoby zdrowej] nie byłoby możliwe...?

Zresztą... Ja bym wolała zaryzykowac, niz czekac az oślepnę sama z siebie :/
Niedługo to soczewek kontaktowych nie bedzie na taka wade :/
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:35   #56
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Do Luliny:
Osoba z wadą plisową tzw. nadwzrocznością też może się poddać zabiegowi laserowej korekty (do + 5D) pod warunkiem, że nie jest to tzw. nadwzroczność starcza, czyli pojawiajaca się fizjologicznie wraz z wiekiem. Dla takich "staruchów" faktycznie już nie ma ratunku ))
Oczywiście zabieg i w takim przypadku mozna wykonac, ale wtedy zamiast okularów do czytania (czyli zadwzroczności starczej) pacjent będzie nosił okulary do chodzenia na codzień. Związane jest to z brakiem akomodacji (czyli możliwości odkształania się soczewki), która pojawia się wraz z wiekiem.
Dość częstym procederem stosowanym np. w USA jest zabieg laserowy, który pacjent wykonuje sobie na 1 tylko oko. Wtedy jedym okiem posługuje się do bliży, a drugim do dali i tym sposobem nie nosi okularów. jednak nasi pacjenci takiej opcji raczej nie wybierają.
wielkie dzięki. Ja zrobiłabym sobie chyba właśnie na jedno oko, bo na drugie nie ma potrzeby. Na prawe mam wade tylko +0,5. Na lewe jest gorzej. Wady starczej nie mam, bo okulary nosze od drugiego roku życia i zawsze miałam problemy z tym jednym okiem. I po tym zabiegu widziałabym dobrze na obydwa oka bez okularów czy szkieł...? To byłoby suuuper...
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:44   #57
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Vivienne, a nie szkoda Ci ryzykować? Cukrzyca jest nieprzewidywalna. Może przez 6 miesięcy mieć wyrównany cudowanie poziom cukru, a potem... sru.... w górę.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 12:50   #58
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Lulina, na miłośc Boską! Toż to tak mała wada, że nie ma co ruszać! Pamiętaj, że operujesz ZDROWE oko, a nie chore, musi więc mieć to jakiś sens... Szkoda wydawać kasę (i to niemałą).

PS: Kurde, szef jak to przeczyta to mnie zwolni W końcu w interesie firmy jest operowac jak największą liczbę pacjentów )) Ale co tam, w końcu ma być szczerze, nie?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:16   #59
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Lulina, na miłośc Boską! Toż to tak mała wada, że nie ma co ruszać! Pamiętaj, że operujesz ZDROWE oko, a nie chore, musi więc mieć to jakiś sens... Szkoda wydawać kasę (i to niemałą).

PS: Kurde, szef jak to przeczyta to mnie zwolni W końcu w interesie firmy jest operowac jak największą liczbę pacjentów )) Ale co tam, w końcu ma być szczerze, nie?
No ale ja właśnie twierdze, ze nie chce operować oka zdrowego, prawego(czyli tego z wadą +0.5), tylko lewe, na które praktycznie nie widzę. Nie pisze ile mam, bo w porównaniu do osób które znam to dość mało, ale wiem ze nnie widzę. Chociaż moze z plusami tak jest, bo te osoby np.minusy mają. Skoro się na tym znasz to napisze ile widze. Na tych tablicach u okulisty jakie by nie były czytam lewym GÓRA 3-4 linijek, a jak mi przepisują szkła to 4-5. No a te pierwsze linijki to na prawde są przecież duże...Myśle że to nie jest dobrze, bo prawym czytam bez problemu do końca. Nie wiem czemu zawsze przepisują mi szkło lewe tak na +1,5 do 2,5. Nie znam się, moze tak ma być...
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:30   #60
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Ja u okulisty widzę tylko tą "4" na górze!

Ekhm....

Cytat:
Vivienne, a nie szkoda Ci ryzykować? Cukrzyca jest nieprzewidywalna. Może przez 6 miesięcy mieć wyrównany cudowanie poziom cukru, a potem... sru.... w górę.
nie wiem... Nie wiem jeszcze jak będę myśleć za te 4 lata. Ale jesli miałabym wtedy wadę wzroku ok -15D, to cóż, wolałabym ryzykować. Co to za różnica czy oślepłabym wtedy czy rok później? Sytuacja beznadziejna po prostu.
Mam nadzieję, ze wymyslą coś dla nas- cukierków.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.