Choroba Hashimoto - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 08:33   #1
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470

Choroba Hashimoto - zbiorczy


witam wizażanki

czy mogłybyście mi pomóc w interpretacji wyników anty TPO:

559,3 WYNIK - NORMA MAX 12,0

TSH 3 GENERACJA 7,446 norma 4,94

dziekuje
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:13   #2
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
witam wizażanki

czy mogłybyście mi pomóc w interpretacji wyników anty TPO:

559,3 WYNIK - NORMA MAX 12,0

TSH 3 GENERACJA 7,446 norma 4,94

dziekuje
Po diagnozę do lekarza, ale wyniki wskazują na Hashimoto. Witam w klubie. Miałaś USG?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:29   #3
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

hej dzieki za odpowiedz tak wlasnie myslalam, usg mialam


usg tarczycy:
prawy: 4,09 x 1,90 x 1,64 o obj. 6,1 ml
lewy: 4,47 x 1,93 x 1,67 x o obj. 6,90 ml
suma= 13 ml (norma do 18 ml)

oba platy o niejednorodnej strukturze echa,
w obu płatach liczne drobne guzki o śr ok 3 mm
przepływ naczyniowy w obu płatach tarczycy wzmożony
wezly chlonne szyi niewidoczne i niepowiekszone

ale nei zabardzo kumam o co kaman z tym ;/
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:51   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
hej dzieki za odpowiedz tak wlasnie myslalam, usg mialam


usg tarczycy:
prawy: 4,09 x 1,90 x 1,64 o obj. 6,1 ml
lewy: 4,47 x 1,93 x 1,67 x o obj. 6,90 ml
suma= 13 ml (norma do 18 ml)

oba platy o niejednorodnej strukturze echa,
w obu płatach liczne drobne guzki o śr ok 3 mm
przepływ naczyniowy w obu płatach tarczycy wzmożony
wezly chlonne szyi niewidoczne i niepowiekszone

ale nei zabardzo kumam o co kaman z tym ;/
Dziwią mnie guzki, bo nie jest napisane czy echogenne, czy jakie, ale musisz przycisnąć lekarza o interpretrację. Mi na usg przy takich wynikach jak Twoje wychodziły zmiany echogenne zapalne, wskazujące ewidentnie na Hashi. Pewnie będzie zlecał biopsję płatów i guzków, bo ja mimo, że guzków nie było, a zmiany zapalne - miałam biopsję kontrolną. Generalnie dobry endokrynolog i leczenie Cię czeka, ale to nic strasznego. Będzie dobrze.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 09:58   #5
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

mam napisane, ze guzki sa hypoechogeniczne
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:26   #6
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
mam napisane, ze guzki sa hypoechogeniczne
No, to są w takim razie najprawdopodobniej ogniska zapalne i stan ewidentnie wskazuje na Hashi. Zwłaszcza, ze tarczyca mała (ja mam jeszcze mniejszą), więc stan do leczenia. Masz dobrego endokrynologa?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:33   #7
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

dzieki wielkie
poszłam prywatnie w gliwicach, polecil znajomy zobaczymy co dzisiaj mi powie bo mam na 20 wizyte wiec wszytko bede wiedziec bo po pierwszej wizycie dostalam tylko leki i mialam zrobic badania a bylo to 3 dni temu i kazal je zrobic na juz, czy jest dobry to sie zobaczy no ale raczej znajomi by mi nei polecali byle kogo
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 10:45   #8
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
dzieki wielkie
poszłam prywatnie w gliwicach, polecil znajomy zobaczymy co dzisiaj mi powie bo mam na 20 wizyte wiec wszytko bede wiedziec bo po pierwszej wizycie dostalam tylko leki i mialam zrobic badania a bylo to 3 dni temu i kazal je zrobic na juz, czy jest dobry to sie zobaczy no ale raczej znajomi by mi nei polecali byle kogo
A co dostałaś z leków? I jaka dawka?

Najlepszy jest taki, który ma możliwość przyjąć Cię do szpitala na oddział w razie co, żeby chociażby porobić kompeltną diagnostykę. Bo wszystko prywatnie to niewesoło.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 10:51   #9
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

leki jakie dostalam to euthyrox 25 codziennie jedna tabletka rano przed sniadaniem, a co do lekarzy ze skierowania to dopiero na marzec wiec tyle czasu czekac to jakas paranoja ;/
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:12   #10
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
leki jakie dostalam to euthyrox 25 codziennie jedna tabletka rano przed sniadaniem, a co do lekarzy ze skierowania to dopiero na marzec wiec tyle czasu czekac to jakas paranoja ;/
Mało, no ale na początku mała dawka, potem pewnie stopniowo większa.

Wiesz, prywatni też kierują do szpitala, o ile tam pracują, albo są ordynatorami na oddziałach. To ważne właśnie w przypadku jakiejś dłuższej diagnostyki.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:17   #11
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Ukrycior napisz proszę, czy jest jakiś zbiorowy wątek o Hashi. Chętnie dowiedziałabym się więcej na ten temat bo tez jestem "szczęśliwą posiadaczką"
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 11:17   #12
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

zobaczymy co mi dzisiaj powie lekarz, jescze wyników nie widział. mozliwe, ze zwiekszy dawke na wiecej jak zobacz usg i badania z krwi, napisze wieczorem co i jak, dziekuje za wsparcie, szkoda ze to tak nagle wyskoczylo a tak mi sie bejbika chcialo. chyba narazie bede musiala sie wstrzymac ;/
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:21   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Ukrycior napisz proszę, czy jest jakiś zbiorowy wątek o Hashi. Chętnie dowiedziałabym się więcej na ten temat bo tez jestem "szczęśliwą posiadaczką"
Jest. Ale gdzie i jak się nazywa - nie pamiętam. Chyba trzeba gruntownie przeszukać forum.

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
zobaczymy co mi dzisiaj powie lekarz, jescze wyników nie widział. mozliwe, ze zwiekszy dawke na wiecej jak zobacz usg i badania z krwi, napisze wieczorem co i jak, dziekuje za wsparcie, szkoda ze to tak nagle wyskoczylo a tak mi sie bejbika chcialo. chyba narazie bede musiala sie wstrzymac ;/
Dawkę przy letroxie tak czy owak zwiększa się bardzo stopniowo. Ja zaczynałam od 25, potem doszłam stopniowo do 150, potem zejście na 100, a teraz 125, bo mi TSH skoczyło.

Azakowana wie najlepiej, ile dziewczyn się dowiaduje o Hashi z powodu planowania potomka. Główka do góry, przeleczysz się i będzie dobrze. Ważne jest monitorowanie tsh w ciąży, pozytywne nastawnienie i poinformowanie gina i endo o starankach przy Hashi. To nie koniec świata, będzie dobrze.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:37   #14
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Jest. Ale gdzie i jak się nazywa - nie pamiętam. Chyba trzeba gruntownie przeszukać forum.

Azakowana wie najlepiej, ile dziewczyn się dowiaduje o Hashi z powodu planowania potomka. Główka do góry, przeleczysz się i będzie dobrze. Ważne jest monitorowanie tsh w ciąży, pozytywne nastawnienie i poinformowanie gina i endo o starankach przy Hashi. To nie koniec świata, będzie dobrze.
Oj wie, wie
Wiedziałaby wcześniej - bo mama choruje na Hashi ale broniła się przed badaniami jak przed ogniem
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:43   #15
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

ja jeszcze oficjalnie nie wiem pewnie dowiem sie wieczorem, ze jestem szczesliwa posiadaczka jak mnie lekarz uswiadomi. moze tez dawke leku zmieni, albo wysle na kolejne badania, kto wie?!?! a wszystko przez spozniajacy sie okres i to uczucie, ze miało byc dziecko a tu taki psikus, zamiast bejbika mam japonca
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 11:49   #16
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Oj wie, wie
Wiedziałaby wcześniej - bo mama choruje na Hashi ale broniła się przed badaniami jak przed ogniem
W części babskiej mojej rodziny moge palcem pokazać, kto ma Hashi, ale babeczki mają stracha i nie idą się badać.

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
ja jeszcze oficjalnie nie wiem pewnie dowiem sie wieczorem, ze jestem szczesliwa posiadaczka jak mnie lekarz uswiadomi. moze tez dawke leku zmieni, albo wysle na kolejne badania, kto wie?!?! a wszystko przez spozniajacy sie okres i to uczucie, ze miało byc dziecko a tu taki psikus, zamiast bejbika mam japonca
Japoniec na dobre i na złe, do końca. Chyba, że jakiś inny japoniec czy ktokolwiek coś wynajdzie nowego.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 21:16   #17
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

No i stało się. Wlasnie wrocilam od lekarza, ktory potwierdził, ze mam Hashimoto, i że raczej tego nie wylecze i bede brac leki do konca zycia. Zwiekszyl dawke na 50 i kazal przyjechac za miesiac z wynikami tsh, guzki narazie sa za male zeby je biopsjowac. Co do lekarza od pan w poczekalni dowiedzialam sie ze doktor jest ordynatorem i ze przyjezdzaja do niego kobiety z calego kraju tak wiec mysle ze jestem w dobrych rekach. no coz zaraz sie napije za moj nowy nabytek ;/
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 22:01   #18
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
No i stało się. Wlasnie wrocilam od lekarza, ktory potwierdził, ze mam Hashimoto, i że raczej tego nie wylecze i bede brac leki do konca zycia. Zwiekszyl dawke na 50 i kazal przyjechac za miesiac z wynikami tsh, guzki narazie sa za male zeby je biopsjowac. Co do lekarza od pan w poczekalni dowiedzialam sie ze doktor jest ordynatorem i ze przyjezdzaja do niego kobiety z calego kraju tak wiec mysle ze jestem w dobrych rekach. no coz zaraz sie napije za moj nowy nabytek ;/
Hashi każda z nas musi oswoić i nauczyć się żyć. W sumie jakieś bardzo upierdliwe nie jest, więc głowa do góry. Jesteś w dobrych rękach, więc będzie dobrze.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 22:10   #19
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

mam pytanko co do ciazy, czy ktoras z was probowala zaciazyc juz ze zdiagnozowanym hashi?
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 22:11   #20
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
mam pytanko co do ciazy, czy ktoras z was probowala zaciazyc juz ze zdiagnozowanym hashi?
Z tego co ja pamiętam w Poczekalni na Mamie z klasą były takie przypadki.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 07:56   #21
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Ja jedyne problemy jakie odczuwam to śpiąca atmosfera szczególnie po jedzeniu, suche łokcie i zimność. Już się do tego tak przyzwyczaiłam, że w ogóle nie wiem jakbym się czuła jakbym tego nie miała

Ja w tej chwili się staram z mężem o dziecko ale z innych powodów na razie jeszcze się nie doczekałam.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:35   #22
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

ahhh bo mi lekarz powiedział wczoraj, ze moga byc ale nie musza problemy z zajsciem w ciaze, do tegoz jej utrzymaniem tak wiec trwa dyskusja czy płodzimy czy czekamy. a moze istnieje juz watek o trudnosciach podczas tej choroby? bo szukalam ale nic nie znalazlam a chetnie poczytalabym o perypetiach innych wizazanek
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:43   #23
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Są tylko wątki o perypetiach dziewczyn starających się z różnymi problemami. Tu bardziej chyba niż o Hashimoto chodzi o niedoczynność. Bo brak tyroksyny może spowodować problemy. Jeżeli hormony będziesz utrzymywać w normie to nie powinnaś mieć problemów i z zajściem i z utrzymaniem.Oczywiście jeśli reszta jest w porządku.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 08:59   #24
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

dzieki za pocieszenie, a jaka reszta?
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:06   #25
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Reszta organizmu
Ja mam do tego jeszcze PCO i leczenie sterydami za sobą. Dlatego u mnie nie jest za wesoło. Ale nie tracę nadziei
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:11   #26
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

wspolczuje, przyzna sie ze nawet nie wiem co to jest, lekarz mi powiedział zebym przy okazji badan sprawdzila jeszcze inne narzady ale troche sie boje, bo jak sie sypie to po coalosci, a tak wlasciwie to nawet nei wiem jakie sprawdzic bo jest ich troche duzo ...
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:12   #27
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Wiesz jak to się mówi: Nieszczęścia chodzą parami
Grunt to pozytywne podejście. Zacznijcie sie starać a martwic się będziecie jak wam po pół roku nic nie wyjdzie
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:42   #28
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Ja jedyne problemy jakie odczuwam to śpiąca atmosfera szczególnie po jedzeniu, suche łokcie i zimność. Już się do tego tak przyzwyczaiłam, że w ogóle nie wiem jakbym się czuła jakbym tego nie miała

Ja w tej chwili się staram z mężem o dziecko ale z innych powodów na razie jeszcze się nie doczekałam.
Kochana, ale bierzesz letrox? Bo u mnie suchość ustępuje przy dobrze wyrównanej tarczycy. Teraz miałam problemy ze skórą, od razu wiedziałam, ze mi TSH skacze.

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
ahhh bo mi lekarz powiedział wczoraj, ze moga byc ale nie musza problemy z zajsciem w ciaze, do tegoz jej utrzymaniem tak wiec trwa dyskusja czy płodzimy czy czekamy. a moze istnieje juz watek o trudnosciach podczas tej choroby? bo szukalam ale nic nie znalazlam a chetnie poczytalabym o perypetiach innych wizazanek
Najpierw trzeba wyrównać tsh, hormony, bo skoki tsh mogą być opłakane w skutkach dla dziecka. Moja inka mi tłumaczyła, że gdybyśmy się zdecydowali na baby to musiałabym mieć stały podgląd na tsh. Zwłaszcza w pierwszym trymetrze. Ale ja się nie decyduję, więc problemu nie ma.

Zbadaj sobie pozostałe hormony - płciowe, bardzo ważna prolaktyna przy Hashi bo często szaleje, ACTH i kortyzol. Bo najczęściej tarczyca rozregulowuje układ przysadka - podwzgórze - nadnercza.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 09:57   #29
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Ukrycior - ja biorę euthytrox 75 i TSH mam w okolicach 2 także jest w porządku ale suche łokcie cały czas mam. Cała jestem sucha i sie sypię Ale ja nie używam żadnych balsamów do ciała i to tez może być powód.

Jak miałam robione badania to prolaktyna wyszła mi fajna ale mimo to i tak dostałam od ginki bromergon, bo właśnie powiedziała, że może mi skakać i na wszelki wypadek mi go daje

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Ukrycior a może zadam niezręczne pytanie - nie musisz na nie odpowiadać. Czy myślisz, że kiedyś w przyszłości się zdecydujesz na "własne" dziecko?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 14:24   #30
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: prośba o pomoc w interpretacji wyników anty TPO

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Ukrycior - ja biorę euthytrox 75 i TSH mam w okolicach 2 także jest w porządku ale suche łokcie cały czas mam. Cała jestem sucha i sie sypię Ale ja nie używam żadnych balsamów do ciała i to tez może być powód.

Jak miałam robione badania to prolaktyna wyszła mi fajna ale mimo to i tak dostałam od ginki bromergon, bo właśnie powiedziała, że może mi skakać i na wszelki wypadek mi go daje

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Ukrycior a może zadam niezręczne pytanie - nie musisz na nie odpowiadać. Czy myślisz, że kiedyś w przyszłości się zdecydujesz na "własne" dziecko?
Nie. To przesądzone. Nie jest to dla mnie drażliwy temat, więc można pytać.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.