"Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-07, 17:28   #1
piotrek7171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3

"Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju


Przede wszystkim pragnę się z wszystkimi przywitać - to mój pierwszy wpis na tym forum. Troszkę poczytałem Wasze forum i widziałem tematy, w którym może i mój post należałoby zamieścić, ale postanowiłem zrobić osobny temat dla mojego pokoju.
Otóż planuje remont pokoju. Zdjęcie pokoju:
http://i27.tinypic.com/zu3xip.jpg
Jak widać mój pokoik jest mały. Długi bo ok. 5-6 metrów, dość wąski. Nieszczęściem jest to, że naprzeciwko siebie są drzwi i wejscie balkonowe (mam tam wejscie na taras). Dodatkowo jakby patrzec na pokoj to zaraz przy obiektywie po prawej stronie jest kaloryfer (zakryty przez biurko).
Chcialbym troszkę optycznie powiększyć swój pokój, ale jednocześnie chciałbym żeby był funkcjonalny,np. byłogdzie ciuch zmieścić. Modernizacja miałaby polegać może na zamianie drzwi na takie przesuwne, montażu szafki wnękowej (w tym miejscu gdzie są ciuszki powieszone). myślałem też o szafce na telewizor na tej ścianie na wprost, na przeciwko przemiescilbym lozko. Kolory scian zieleń śródziemnomorska albo stalowoszary z jasną podłogą.
może ma ktoś jakieś ciekawe pomysły/ porady. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi (nawet za te krytyczne). Dzięki za poświęcenie tych paru chwiul na przeczytanie mojego posta i zapraszam do komentowania. pozdrawiam
piotrek7171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 21:10   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Ja bym zabudowała tę wnękę tak jak Ty planujesz, oczywiście od podłogi po sufit, drzwi całe lustrzane.
Raczej nie zdecydowałabym się na drzwi przesuwne - nie widzę pożytku ze zmiany.
Łóżko postawiłabym tu gdzie stałeś, pod węższą ścianę. Telewizor na przeciwko powieszony na ścianie tam gdzie obrazek - jeśli masz tv większy to chyba wolałabym zrezygnować całkowicie - zawsze masz kompa.
W ten sposób powstaje miejsce na środku pokoju na jakiś stolik i - nie wiem - pufy/siedziska/finki/foteliki.
Zrezygnowałabym całkowicie z firanek - zwłaszcza takich jakie masz teraz - i karnisza.
Jeśli możesz zmienić parapety, to mógłbyś zrobić takie szersze, dzięki nim miałbyś "siedzisko" i "niewidoczną" szafkę pod nim.

Co do kolorów to obstawiałabym szary.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:20   #3
piotrek7171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

a może jakaś podpowiedź jak zagospodarować grzejnik żeby tak nie straszył? ja mam taki nietypowy we wnęce w ścianie... a i pytanko mam - czytalem kiedys na tym forum, zeby powiekszyc optycznie pokoj nalezy rozne odcienie farb stosować. I tu pytanko - na sciane na ktosa pada swiatlo jasniejszy czy ciemniejszy odcien?

Edytowane przez piotrek7171
Czas edycji: 2010-07-08 o 21:37
piotrek7171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:27   #4
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Najlepiej pokaż zdjęcie drugiej strony pokoju, właśnie z tym grzejnikiem.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 22:31   #5
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Przede wszystkim powinieneś wybrać jakiś jasny kolor ścian, wtedy pokój wydaje się optycznie większy, może jakieś nowe zasłonki, dywan, drzwi. Polecam sklep Komfort!
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 18:01   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Szkoda, że nie zamieściłeś rysunku pokoju z góry, bo trochę trudno wyłapać proporcje na takiej fotce

Żeby poprawić proporcje dłuższe ściany powinny być jaśniejsze, co je optycznie od siebie oddali, a krótsze ciemniejsze.

Wywaliłabym firankę z karniszem i zostawiła same żaluzje albo zmieniła na rolety.
Ukrycie brzydkiego grzejnika rozwiązuje się poprzez zabudowanie go, coś w takim stylu: http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...30227.html?i=2
Widywałam w gazetach instrukcje jak go obudować samodzielnie, przy użyciu płyty pilśniowej na przykład, więc jeśli chce się oszczędzić trochę kasy można kombinować samemu.

Łóżko bym postawiła tam gdzie stoisz robiąc zdjęcie i przede wszystkim kupiłabym kapę w jednolitym kolorze żeby je przykryć, bo takie wygląda niechlujnie. Można kupić kapy niedrogo np w IKEI albo różnych innych sklepach, celowałabym w białą albo granatową, zależnie od kolorystyki reszty pokoju. Przykrycie rozwalonego łóżka od razu doda porządku i ładu w pokoju.

Zabudowanie wnęki to dobry pomysł.
Tam gdzie teraz stoi łóżko postawiłabym meble - komodę albo biurko, zależy czego potrzebujesz bardziej, bo nie każdy używa biurka. Nie widzę szafy, więc komoda by się przydała, taka z szufladami.

Zmieniłabym dywan na bardziej nowoczesny, obecnie dywany można kupić całkiem tanio. Poszukałabym jakiegoś gładkiego albo w geometrycznymi wzorami.

W kwestii kolorystyki, postawiłabym na granat plus biel plus czerwień w dodatkach, albo na szarości, biele, czerń i czerwień w dodatkach. To takie "męskie" i nowoczesne zestawy kolorów

Z powodu niewielkiej ilości miejsca można by pomyśleć o wykorzystaniu parapetu, może da się coś na nim postawić...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 13:16   #7
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Pierwszy się rzuca w oczy dywan ja bym się go pozbyła i zamieniła na jasne panele,
w takim maleńkim pomieszczeniu dywan czy też wykładzina jeszcze bardziej pomniejsza pomieszczenie.
na krótszej ścianie, tej której nie widać na zdjęciu dałabym łóżko, a biurko przystawiła do parapetu przy samych drzwiach balkonowych.
Radzę się też pozbyć lampy wiszącej i tej drewnianej półeczki na ścianie.

Ścianę z łóżkiem można ciekawie wokół zabudować, mogą to być otwarte półki jak na zdjęciach
http://bi.gazeta.pl/im/7/4448/z4448427X.jpg
https://polki.pl/pub/10_2006/13_10/luz03.jpg
lub całkiem zabudować je szafkami z drzwiczkami tak by móc chować tam ubrania i inne drobiazgi, wtedy by już nie były potrzebne żadne półki na ścianach

Ja bym zrobiła ten pokoik cały w bieli, w stylu romantycznym lub nowoczesnym
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 13:41   #8
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

propozycja nr1
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 14:39   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Trojka, ale autor wątku to facet, gdzie mu tam romantyczny pokoik

Ale pomysł z półkami za łóżkiem bardzo dobry Bo mnie się wydaje, że w pokoju brakuje miejsc na przechowywanie rzeczy.

A łóżko bezwzględnie dałabym na krótszej ścianie, samo to już powinno poprawić proporcje pomieszczenia i dać więcej wolnej przestrzeni, zamiast wąskiego przejścia koło łóżka

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Można by zrobić pokój w bieli z czarnymi, szarymi, czerwonymi dodatkami...
Dywan mógłby być taki:
http://www.tylkodywan.pl/pokaz.aspx?..._254_BLACK-RED

Mocny akcent, do niego może być parę rzeczy w czerwieni, np lampka biurkowa, poduszka na łóżku.

Albo w spokojniejszych kolorach
http://www.tylkodywan.pl/pokaz.aspx?...GO_CIEMNY-BRAZ
http://www.tylkodywan.pl/pokaz.aspx?...25_CREAM-BEIGE
http://www.tylkodywan.pl/pokaz.aspx?..._BROWN-VANILLA

Lampa i półka do wywalenia Są z poprzedniej epoki

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-07-20 o 14:41
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 02:13   #10
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Lexie mnie naprawdę na głowę grzeje ten upał na nicka w ogóle nie zwróciłam uwagi ale wioskę odstawiłam
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:52   #11
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Cytat:
Napisane przez piotrek7171 Pokaż wiadomość
a i pytanko mam - czytalem kiedys na tym forum, zeby powiekszyc optycznie pokoj nalezy rozne odcienie farb stosować. I tu pytanko - na sciane na ktosa pada swiatlo jasniejszy czy ciemniejszy odcien?
Zgadzam się z Lexie z tym, żeby gdyby pomalować dłuższe ściany na jaśniejsze kolory, to pokój optycznie się rozszerzy, co akurat byłoby pożądane w tym wypadku.
Poczytaj art.
http://www.budujemydom.pl/component/...06/Itemid,201/
Jeśli jednak myślisz, aby dać inny odcień na najbardziej oświetloną ścianę, to może być on ciemniejszy, właśnie dlatego, że i tak zostanie on rozjaśniony przez słońce. Chyba, że masz okna od wschodu i po 12 robi się w pokoju ciemnawo - wtedy nie ma sensu się torturować. Co do ustawień i doboru mebli, to musisz dokładnie przemyśleć jakie będą Tobie potrzebne (i w jakich ilościach), po czym możesz sprawdzić czy wszystko się zmieści robiąc szybki projekt pokoju (w np. power net+ czy ikea planner). Jest to o wiele wygodniejszy sposób niż planowanie na oko.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-27, 20:03   #12
piotrek7171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: "Przeróbka" małego i trochę dziwnego pokoju

Dziękuje Wam za komentarze. Na pewno z wielu rad skorzystam. Sorki, że tak długo milczałem, ale mam wyczerpującą pracę a do tego nałożył mi się ostatnio jeszcze urlop. mniej więcej będę chciał zrobić swój pokój:
kolorystyka podłóg i ścian: http://www.meble.domosfera.pl/p46685...-ii-wenge.html
w tym linku co zamieściłem powyżej podoba mi się praktycznie wszystko jednakże ja wolałbym się zdecydować na malutki biały "kosmaty" dywanik, który będzie pasował do kosmatej narzuty na moim łóżku. coś w ten deseń:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/c...OmLCaeuaXX.jpg
Wspomniane łóżko będzie stało tak jak większość pisała tam, gdzie robiłem zdjęcie. O fotkę kaloryfera troszkę będzie ciężko bo nie dość, że ciężko się do niego dostać, to ostatnio aparat mi padł. Biurko to rzecz niezbędna dla mnie - ustawie je na rogu parapetu. Sam parapet postaram się również wykorzystać jako taką małą biblioteczkę - i tu właśnie dziewczyny do Was pytanie:czy widziałyście gdzieś takie jakby metalowe przegródki, które mógłbym użyć do postawienia na parapecie? meble - chciałbym coś w ciemnym kolorze, ale co wybiorę to zobaczymy w przyszłości.
problemem może być dla mnie fakt, że mieszkam w niespełna 150-tysięcznym mieście, w którym nie ma np. IKEI. no i ta wstrętna pogoda - kiedy pisałem pierwszego posta nie można było w domu wysiedzieć, a teraz z remontem ruszać w taką lejochę to troszkę nieciekawie. Nie mniej jednak mam nadzieję, że już niedługo wyremontuje sobie (z pomocą ojca) swój nietypowy pokój.
Dziękuje za porady i pozdrawiam
piotrek7171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.