Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 23:26   #61
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, poszperałam w kosmetykach w poszukiwaniu najbardziej naturalnych składów i oto co wygrzebałam. Pierwsze 4 zdjęcia zawierają kosmetyki ze 100% naturalnym składem, na ostatnim zdjęciu odżywka Hugo Naturals z ok. 95% naturalnym składem. Mam jeszcze zdjęcie olejków do ciała, ale coś mi się nie chciało załadować.

Edit: widzę, że 1 i ostatnie zdjęcie załadowało się w poziomie, za to przepraszam. Dziwne, bo u mnie na ekranie są normalne. Tak czy siak na pierwszym zdjęciu znajdują się naturalne balsamy do ust (2 z Burt's Bees, 1 z Everyday Naturals), na drugim 3 produkty W.S. Badger - balsam do ust, preparat do skórek i maść mająca wzmacniać sen (elejki eteryczne z woskiem), na 3 masło do ciała Plum Island i na 4 odżywka do włosów Hugo Naturals. Jeśli którykolwiek z nich uważacia za kosmetyk nieodpowiedni do tego wątku to dajcie znać. Miałam trochę wątpliwości przy masełku do ciała.

Zwrócilam uwagę na Twój podpis (swego rodzaju nawolywanie do namyslu) na temat bezmyślnego kupowania kosmetyków testowanych na zwierzetach. A moge wiedzieć, czy uznajesz w kosmetykach nie testowanych na zwierzętach skladniki pochodzenia zwierzęcego?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:49   #62
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zwrócilam uwagę na Twój podpis (swego rodzaju nawolywanie do namyslu) na temat bezmyślnego kupowania kosmetyków testowanych na zwierzetach. A moge wiedzieć, czy uznajesz w kosmetykach nie testowanych na zwierzętach skladniki pochodzenia zwierzęcego?
Zależy o jakie składniki pytasz. Na początku w ogóle nie zwracałam na to uwagi (no ale to tak jest, że jak się stawia pierwsze kroki to się na wiele rzeczy jeszcze nie zwraca uwagi, m.in. na składy). Obecnie unikam substancji pochodzących z uboju zwierząt (łój, elastyna itp), natomiast nie mam nic przeciwko używaniu składników typu wosk pszczeli, mleczko pszczele, jajka czy jogurt (czyli też w pewnym sensie składniki odzwierzęce, ale niepochodzące z uboju). Tu jednak zdania są też podzielone, bo to zależy od tego jak bardzo dziewczyny są radykalne w tym temacie. Ja jestem gdzieś pośrodku - czyli zwracam ludziom uwagę, że jeśli istnieją 2 bardzo podobne kosmetyki, jeden testowany a drugi nie i czasami ten nietestowany jest znacznie lepszej jakości to naprawdę nie widzę sensu kupowania testowanego tylko dlatego, że ktoś "lubi tę akurat firmę". Ale na siłę nie przekonuję, uważam że to nie ma sensu. Sama też nie śledzę z lupą w ręce każdego składnika i nie nawołuję do podpalania fabryk kosmetyków firm testujących

Tylko mnie tak trochę ciekawi, że gdzie nie wejdę to posty o pupilach, zdjęcia, na forum zoologicznym różne akcje pomocowe, info o schroniskach itd, a przez wątki cruelty - free ciągle przewijają się te same nicki.

Czarny Elfie, co do pielęgnacji (balsamy Burt's Bees) to w zasadzie niewiele im mogę zarzucić, natomiast większość ich kolorów to raczej porażka ( a one nadają kolor). Dla mnie też minusem jest to uczucie mrowienia na ustach, które dają, nie przepadam za tym.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-02 o 00:32
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 05:50   #63
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicilia, olejek lawendowy używam do kąpieli, dodaje też kilka kropelek do prania zamiast płynu do płukania (uwielbiam zapach lawendy). olej ze słodkich migdałów również głównie używam do wylegiwania się w wannie. Bardzo go lubię, ponieważ po nim skóra jest gładka i nawilżona (nie muszę używać balsamu). Czasem jak dopadnie mnie duży przesusz to dodaje olejek migdałowy do balsamu zamiennie z mocznikiem. Pozostałe oleje stosuje na twarz przetartą hydrolatem. Próbowałam je mieszać z żelem hiauluronowym ale ten mnie chyba zapychał.
Skórę mam wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszenia. Chorowałam na ŁZS ale odkąd używam kosmetyków naturalnych do tej pory nic mnie nie dopadło (zobaczymy co będzie w lato)
Korah, oleju z avocado używam gdy czuje, że moja skóra twarzy bardzo potrzebuje pić . Głównie mieszam go z innym olejem, ponieważ mam wrażenie, że sam tak dobrze się nie wchłania. Bardzo go sobie chwalę ponieważ naprawdę bardzo ładnie nawilża moją skórę.
Olej śliwkowy na przemian z żurawinowym to podstawa mojej codziennej porannej pielęgnacji. Bardzo ładnie się wchłania, skóra jest po nim mięciutka, nie zapycha (przynajmniej mnie), no i ten zapach.... Nie mogę go używać codziennie bo uzależnia :P
Miałam kilka zwątpień co do skuteczności pielęgnacji naturalnej ale wyszłam na prostą i nadzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innej. Nigdy nie miałam tak nawilżonej i czystej skóry.
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 08:37   #64
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zwrócilam uwagę na Twój podpis (swego rodzaju nawolywanie do namyslu) na temat bezmyślnego kupowania kosmetyków testowanych na zwierzetach. A moge wiedzieć, czy uznajesz w kosmetykach nie testowanych na zwierzętach skladniki pochodzenia zwierzęcego?
Korah, zapraszamy do wątków cruelty-free (o ile się mogę wtrącić)
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 10:00   #65
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja jeszcze niedawno to w samych drogeryjnych paściach siedziałam(to super wyrażenie od Korah robi u mnie w domu furorę ) a teraz na razie przeważają babydreamy i alterry... i leki na trądzik...
podpatruję co tam macie ciekawego w swoich zbiorach i już widzę, że zabnkrutuję
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 11:05   #66
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Korah, zapraszamy do wątków cruelty-free (o ile się mogę wtrącić)
Dzięki , zobaczę, o czym tam rozprawiacie

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Korah, oleju z avocado używam gdy czuje, że moja skóra twarzy bardzo potrzebuje pić . Głównie mieszam go z innym olejem, ponieważ mam wrażenie, że sam tak dobrze się nie wchłania. Bardzo go sobie chwalę ponieważ naprawdę bardzo ładnie nawilża moją skórę.
Olej śliwkowy na przemian z żurawinowym to podstawa mojej codziennej porannej pielęgnacji. Bardzo ładnie się wchłania, skóra jest po nim mięciutka, nie zapycha (przynajmniej mnie), no i ten zapach.... Nie mogę go używać codziennie bo uzależnia :P
Miałam kilka zwątpień co do skuteczności pielęgnacji naturalnej ale wyszłam na prostą i nadzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie innej. Nigdy nie miałam tak nawilżonej i czystej skóry.

W takim razie kupię ten śliwokowy, jak tylko skończe to co mam, a jest tego sporo. Jednak takie zakupy olejowe i ich dobroczynne wlaściwości uzależniają strasznie, więc już szykuję kolejną listę zakupów
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 14:37   #67
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Uwielbiam naturalne kosmetyki i stosuje takie już od dłuższego czasu. Postaram się wkleić moje oleje i hydrolaty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mojeoleje.jpg (47,3 KB, 197 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mojehydrolaty.jpg (38,8 KB, 163 załadowań)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 14:44   #68
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zapomniałam napisać jakie to cudeńka.
Oleje to:
z męczennicy
z nasion bawełny
makadamia
kokosowy
z miodli indyjskiej
z róży piżmowej
z orzechów laskowych
z pestek malin
śliwkowy
hydrolaty to:
lipowy
z kocanki
róży damasceńskiej
z nasion słodkich migdałów
dzikiej malwy
z kwiatów pomarańczy słodkiej
chyba nic nie pominęłam
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 15:34   #69
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah dzięki. Czyli takie podobne do tego, które miałam; Health & Beauty https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ictureid=83786

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Producent oleju to firma Profarm. Szczerze mówiąc, nie wiem czy jest rafinowany
Patrzyłam na ich stronkę, ale tam nie ma żadnej info bosz. Mają ciekawe oleje: moringa i arganowy, ale cena tez już z górnej półki.

Ja muszę jeszcze dopisać
13. glinka biała sypka z primaroza.com
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 18:07   #70
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja też lubię naturalne kosmetyki, szczególnie hydrolaty, używam też niekiedy toników z kwasami.

Mam cerę do której nie potrafię dobrać kremu nawilżającego bo wszystko czego próbowałam mnie zapchało.
Planuję zakup któregoś z Babydream, ale na myśl o tym, że będę musiała znowu leczyć buzię po nieudanym teście po prostu mnie przeraża.


Który olej naturalny poleciłybyście do nawilżenia?
Taki który ma największe szanse mnie NIE zapchać.
Z pewnością ciężko określić i wiem że wszystko zależy od cery, ale proszę podrzućcie mi jakieś propozycje.
I czy wystarczy zmieszać to z HA czy należy dodać coś jeszcze.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 18:17   #71
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Uwielbiam naturalne kosmetyki i stosuje takie już od dłuższego czasu. Postaram się wkleić moje oleje i hydrolaty
Swietna kolekcja-ktory olej jest Twoim ulubionym?
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Ja też lubię naturalne kosmetyki, szczególnie hydrolaty, używam też niekiedy toników z kwasami.

Mam cerę do której nie potrafię dobrać kremu nawilżającego bo wszystko czego próbowałam mnie zapchało.
Planuję zakup któregoś z Babydream, ale na myśl o tym, że będę musiała znowu leczyć buzię po nieudanym teście po prostu mnie przeraża.


Który olej naturalny poleciłybyście do nawilżenia?
Taki który ma największe szanse mnie NIE zapchać.
Z pewnością ciężko określić i wiem że wszystko zależy od cery, ale proszę podrzućcie mi jakieś propozycje.
I czy wystarczy zmieszać to z HA czy należy dodać coś jeszcze.
Ja polecam Aubrey Organics Rosa mosqueta hip seed oil-zapycha mnie prawie wszystko a ten olej nie
http://www.aubrey-organics.com/ProductInfo/090A.aspx
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 18:32   #72
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja polecam Aubrey Organics Rosa mosqueta hip seed oil-zapycha mnie prawie wszystko a ten olej nie
http://www.aubrey-organics.com/ProductInfo/090A.aspx
Dziękuję za odpowiedź.
A coś z naszego PL rynku? Może być BU, Mazidła itd.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 18:40   #73
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Ja też lubię naturalne kosmetyki, szczególnie hydrolaty, używam też niekiedy toników z kwasami.

Mam cerę do której nie potrafię dobrać kremu nawilżającego bo wszystko czego próbowałam mnie zapchało.
Planuję zakup któregoś z Babydream, ale na myśl o tym, że będę musiała znowu leczyć buzię po nieudanym teście po prostu mnie przeraża.


Który olej naturalny poleciłybyście do nawilżenia?
Taki który ma największe szanse mnie NIE zapchać.
Z pewnością ciężko określić i wiem że wszystko zależy od cery, ale proszę podrzućcie mi jakieś propozycje.
I czy wystarczy zmieszać to z HA czy należy dodać coś jeszcze.


Konopny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 18:44   #74
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP3418.jpg (50,4 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP3419.jpg (54,8 KB, 162 załadowań)

Edytowane przez malutka100
Czas edycji: 2011-04-02 o 18:46
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:02   #75
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra



Jak ten fluid się spisuje, bo po samoopalaczu widać, że chyba jestes zadowolona?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:38   #76
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra
Też jestem ciekawa jak się spisuje fluid oraz szampon sante
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:39   #77
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Lubię olej z orzechów laskowych, dobry na naczynka i dosyc lekki, śliwkowy też jest super nawilżą i dobrze się wchłania no i ten zapach, zimą stosowałam z avokado, bliżej lata z pestek maliny, truskawki. Ale bezkonkurencyjny jest ekologiczny olej z róży piżmowej, cudnie nawilża i dobrze się wchłania cera mięciutka, delikatna brakuje słów na opisanie. Stosuje solo i z ha, róznie. Często na serum (samorobione oczywiście) rano, bo minerały cudownie się na nim trzymają.
Olej który nie zapycha to olej z pestek arbuza. Do cer własnie podatnych na zapychanie. Ja nie używałam, ale czytałam na blogu Katy i jeszcze gdzies na wizażu, ale nie pamiętam gdzie , dziewczyny bardzo chwaliły.
Wszystkie oleje o których piszę dostępne w pl.
Na bazie hydrolatów też robię toniki z kwasem migdałowym i taki witaminowy z pantenolem, niacynamidem trochę kolagenu, ha, gliceryny lub mocznika.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:57   #78
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Oto moja kolekcja. Część bardziej lub mniej naturalna.

- olejek myjący (olej słonecznikowy+olejek pomarańczowy+wit E)
- olej z kocanki
- masło shea
- olej arganowy
- olej arganowy
- olej jojoba
- olej z czarnej porzeczki
- olej emu LureBeauty
- podkład mineralny Adorned with Grace Minerals
- maść nagietkowa
- szampon, lotion i żel do mycia Babydream
- szampon Alterra
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0788.jpg (180,6 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0790.jpg (227,6 KB, 254 załadowań)
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 20:00   #79
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra
A ja jestem ciekawa samoopalacza. Zamierzam zrezygnować z opalania, bo to niezdrowe jest, ale chciałabym być chociaż troszkę brązowa.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 20:20   #80
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Konopny.
Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Lubię olej z orzechów laskowych, dobry na naczynka i dosyc lekki, śliwkowy też jest super nawilżą i dobrze się wchłania no i ten zapach, zimą stosowałam z avokado, bliżej lata z pestek maliny, truskawki. Ale bezkonkurencyjny jest ekologiczny olej z róży piżmowej, cudnie nawilża i dobrze się wchłania cera mięciutka, delikatna brakuje słów na opisanie. Stosuje solo i z ha, róznie. Często na serum (samorobione oczywiście) rano, bo minerały cudownie się na nim trzymają.
Olej który nie zapycha to olej z pestek arbuza. Do cer własnie podatnych na zapychanie. Ja nie używałam, ale czytałam na blogu Katy i jeszcze gdzies na wizażu, ale nie pamiętam gdzie , dziewczyny bardzo chwaliły.
Wszystkie oleje o których piszę dostępne w pl.
Na bazie hydrolatów też robię toniki z kwasem migdałowym i taki witaminowy z pantenolem, niacynamidem trochę kolagenu, ha, gliceryny lub mocznika.
Kupię oba, mam nadzieję, że nie będę żałować. Dziękuję.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 20:30   #81
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Nie pisałam o kolorówce mineralne podkłady, cienie, henna lips , puder bambusowy, jedwabny, perłowy, róż i rozświetlacze .
Kremy, szampony, sera czy odżywki robię sama z półproduktów. Z tej racji sporo tego, chyba nie ma sensu wyliczać.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 21:07   #82
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Jak ten fluid się spisuje, bo po samoopalaczu widać, że chyba jestes zadowolona?
tak, Korah z samoopalacza jestem bardzo zadowolona
jeśli chodzi o fluid to niestety nie jestem w 100% zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że zakupiłam zbyt ciemny odcień (03- moim zdaniem byłby ok. dla naprawdę ciemnej karnacji.). Mieszam ten fluid z innym ( odcień naturalny z Lavery) i jest ok Poza tym nie ma on jakiś super właściwości kryjących- więc jeśli komuś na tym zależy to niestety ale może nie być do końca zadowolony

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa jak się spisuje fluid oraz szampon sante
a więc Klolcia jeśli chodzi o szampon Sante- jest on jak najbardziej ok Nie obciąża włosów (to dla mnie ważne bo mam bardzo cienkie i delikatne), włosy po umyciu są miękkie, ładnie się układają, nie elektryzują. Szampon nie pieni się zbyt mocno podczas mycia, no ale to przy tego typu szamponach norma, idzie się przezwyczaić


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja jestem ciekawa samoopalacza. Zamierzam zrezygnować z opalania, bo to niezdrowe jest, ale chciałabym być chociaż troszkę brązowa.
Ten samoopalacz moje jedynie wychwalać pod niebiosa Wypróbowałam już wiele ( nie tylko tych naturalnych) i ten jest naprawdę najlepszy. Pięknie pachnie ( nie ma tego charakterystycznego zapaszku samoopalacza jakiś czas po aplikacji), no i przede wszystkim nadaję skórze ładny odcień brązu- taki naturalny.
Więc jeśli myślisz o opaleniźnie z tubki- to jak najbardziej Ci polecam ten kosmetyk
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 21:11   #83
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ależ się wątek rozwija! Nie nadążam ale się bardzo cieszę, że nas tak dużo
Czarny Elf płyn do demakijażu Living Nature pachnie tak ziołowo-szpitalnie, nie jest to urzekający zapach, ale płyn jest tak skuteczny, że ten zapach mi nie przeszkadza. Przy okazji mogę coś powiedzieć o żelu do demakijażu Vegetable Garden - co z tego że ma ładny zapach, skoro oczy rozmazuje i muszę się nieźle namęczyć zanim wszystko zmyje. Tego ostatniego więcej nie kupię.

malutka100, auraria - świetne zbiory Czuję się przy Was na wstecznym z olejami, ale powoli nadrabiam. Aktualnie siedzę z punktowo nałożonym tea tree oil. Mam pytanie: czy te wszystkie oleje nadają się na dzień pod makijaż (przeczytałam, że niektóre tak)? Czy na olej mam nałożyć krem z filtrem i potem minerały? Czy to nie za dużo? Czy nie będę się świecić?
Podpisuję się pod wychwalaniem samoopalacza Lavery. Też go mam, używam na twarz i ciało.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-02 o 21:14
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 21:16   #84
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Ten samoopalacz moje jedynie wychwalać pod niebiosa Wypróbowałam już wiele ( nie tylko tych naturalnych) i ten jest naprawdę najlepszy. Pięknie pachnie ( nie ma tego charakterystycznego zapaszku samoopalacza jakiś czas po aplikacji), no i przede wszystkim nadaję skórze ładny odcień brązu- taki naturalny.
Więc jeśli myślisz o opaleniźnie z tubki- to jak najbardziej Ci polecam ten kosmetyk
To rewelacyjnie! Ooo miło, że napisałaś o tym jaki ma zapach, bo ja nie cierpię tych zapachów samoopalaczy. Dobrze, że ten ma inne. W takim razie na pewno zakupię. A jak z wydajnością?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-02 o 21:17
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 21:28   #85
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicilia zależy jaka formuła minerałów, ale obawiam się, że to trochę za dużo no chyba że olej jakiś bardzo lekki. Najlepiej jak filtry rano to olej na wieczór, albo próbuj może jakiś dobrze się zgra, dużo zależy od tego jak Twoja cera znosi filtry (mnie filtry nie kochają niestety )
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 22:03   #86
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Sicilia zależy jaka formuła minerałów, ale obawiam się, że to trochę za dużo no chyba że olej jakiś bardzo lekki. Najlepiej jak filtry rano to olej na wieczór, albo próbuj może jakiś dobrze się zgra, dużo zależy od tego jak Twoja cera znosi filtry (mnie filtry nie kochają niestety )
Dzięki za odpowiedź Ja nie używam filtrów chemicznych, tylko mineralne - bielą, świecą się, ale (przynajmniej mnie) nie zapychają. Jakiś czas temu czytałam, że nie wszystkie oleje można nakładać na twarz nierozcieńczone. Zgadzasz się z tym? Aplikujesz oleje tylko na noc? Jeśli nie rozcienczasz, to nakładasz na całą twarz, pod oczy i na szyję?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 22:20   #87
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Ja nie używam filtrów chemicznych, tylko mineralne - bielą, świecą się, ale (przynajmniej mnie) nie zapychają. Jakiś czas temu czytałam, że nie wszystkie oleje można nakładać na twarz nierozcieńczone. Zgadzasz się z tym? Aplikujesz oleje tylko na noc? Jeśli nie rozcienczasz, to nakładasz na całą twarz, pod oczy i na szyję?
Mineralne to można na olej. Te oleje które mam można w stężeniu 100% kłaść na twarz. Olej z nasion bawełny, kokosowy i z miodli indyjskiej używam do włosów. Śliwkowy najczęściej do kremu samorobionego i solo, różany solo, inne z hialuronem lub solo. Patrzę czego skóra danego dnia potrzebuje czy bardziej nawilżenia, czy ochrony, czy tylko coś delikatnego, żeby jej nie przekarmić. Kładę na całą twarz, szyję i dekolt. Nie tylko na noc, na dzień też najczęściej różany, moje minerały dobrze na nim leżą.

Edytowane przez auraria
Czas edycji: 2011-04-02 o 22:21
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 23:28   #88
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dodaje moje zdjęcia olei i hydrolatów oraz zdjęcia ciekawych produktów. Hydrolaty na zdjęciu to oczarowy, różany i cytrynowy, oleje to olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej kokosowy z BU i olej tea tree (z drzewa herbacianego?) (plus czyste masło jojoba).
Na zdjęciu trzecim coś co ja nazywam ciekawymi produktami - inny preparat do skórek firmy Dionis (niestety, preparat zawiera składnik parfume, ale poza tym wszystko jest naturalne - znaczna większośc ich produktów jest całkowicie bezzapachowa), Badger środek anty-stress (smaruje się nim skronie, a wdychane olejki eteryczne mają działać uspokajająco) oraz wegańskie perfumki w kremie (zapach drzewny).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04891.jpg (86,3 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04892.jpg (91,0 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04893.jpg (127,8 KB, 109 załadowań)

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-08 o 06:08
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 23:31   #89
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Ja nie używam filtrów chemicznych, tylko mineralne - bielą, świecą się, ale (przynajmniej mnie) nie zapychają. Jakiś czas temu czytałam, że nie wszystkie oleje można nakładać na twarz nierozcieńczone. Zgadzasz się z tym? Aplikujesz oleje tylko na noc? Jeśli nie rozcienczasz, to nakładasz na całą twarz, pod oczy i na szyję?


Slyszalam, ze raczej wszystkie oleje można klaść na skorę bez rozcieńczania, oprócz rycynowego. Jeśli chodzi o olejki eteryczne to jedynie z drzewa herbacianego i eukaliptusa nie trzeba rozcieńczać, pozostalych nie należy klaść bezpośrednio.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 01:09   #90
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny super wątek z chęcią się przyłączę uwielbiam kosmetyki naturalne, używam ich od ponad roku i widzę jedynie plusy ich stosowania. Moje ulubione firmy produkujące kosmetyki naturalne to Lavera, Logona, Sante Naturkosmetik, Dr.Hauschka i kilka innych. Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Przedstawiam moje zbiory, na zdjęciach nie ma kosmetyków kolorowych (m.in. sypki puder Logona- rozwaliło mi się opakowanie i kosmetyk nie prezentowałby się zbyt estetycznie, cienie do powiek Sante). Posiadam też mnóstwo próbek, bo lubię testować nowości
Na zdjęciach znajdują się:
1) szampon do codziennego stosowania Sante
2)samoopalacz do twarzy i ciała Lavera
3) krem witaminowy z karotenem Logona
4) fluid Dr.Hauschka
5) pomadka ochronna Alterra
6) olejek pod oczy Provida
7) maseczka nawilżająca Alterra
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Oto moja kolekcja. Część bardziej lub mniej naturalna.

- olejek myjący (olej słonecznikowy+olejek pomarańczowy+wit E)
- olej z kocanki
- masło shea
- olej arganowy
- olej arganowy
- olej jojoba
- olej z czarnej porzeczki
- olej emu LureBeauty
- podkład mineralny Adorned with Grace Minerals
- maść nagietkowa
- szampon, lotion i żel do mycia Babydream
- szampon Alterra
Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dodaje moje zdjęcia olei i hydrolatów oraz zdjęcia ciekawych produktów. Hydrolaty na zdjęciu to oczarowy, różany i cytrynowy, oleje to olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej kokosowy z BU i olej tea tree (z drzewa herbacianego?) (plus czyste masło jojoba).
Na zdjęciu trzecim coś co ja nazywam ciekawymi produktami - inny preparat do skórek firmy Dionis (niestety, preparat zawiera składnik parfume, ale poza tym wszystko jest naturalne - znaczna większośc ich produktów jest całkowicie bezzapachowa), Badger środek anty-stress (smaruje się nim skronie, a wdychane olejki eteryczne mają działać uspokajająco) oraz wegańskie perfumki w kremie (zapach drzewny).
Ciekawe kolekcje dziewczynyFajnie ze powstal ten watek-dowiaduje sie rzeczy o ktorych nie mialam pojecia-jest b przydatny ten watek
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.