typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-06, 11:46   #1
aire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35

typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?


Cześć dziewczyny!
Jako nastolatka byłam farbowaną blondynką, sporo się malowałam i wiedziałam w jakich kolorach dobrze wyglądam. Teraz zmieniłam kolor włosów na naturalny, ograniczyłam ilość kupowanych kosmetyków do minimum i straciłam orientację w czym mi dobrze.

Mam problem w ustaleniu jakim typem kolorystycznym jestem: Włosy brązowo-popielate, oczy niebiesko-szare z zółtymi promyczkami, cera blada, słabo opalajaca się, brwi i rzęsy jasne. Nie jest mi dobrze w klasycznych kolorach lata, zwłaszcza w chłodnych rożach , szarościach i zimnych błękitach, które gaszą mi oko ani w zdecydowanie ciepłych kolorach jesieni, np koralowych pomadkach, które gryzą się z kolorem cery i oczu. Nie potrafię w tej chwili dobrać sobie ani koloru cieni ani pomadki. Może któraś z was cos doradzi, jest podobnym typem i ma sprawdzone kosmetyki, Byłabym wdzięczna za konkretne kolory i firmy.
aire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:53   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

z opisu wynika ,że jesteś podobna do mnie zwłaszcza te tęczówki, cera i włosy
Raz zdiagnozowano mnie jako Jesień,potem jako Lato.
Teraz dochodze do wniosku,że jestem Lato-Zima
Ponieważ typy mieszają się w jednej temperaturze-chłodne z chłodnymi ,ciepłe z ciepłymi ,nie możesz być lato-jesień
1.Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?
2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4.Cera-jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?
6.kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny ,różowy czy ciepły-nasycona czerwień,brzoskwinia czy koral?
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:30   #3
aire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

Acha, nie wiedziałam o tych połączeniach zimne z zimnym, ciepłe z ciepłym.
Problem jest też taki, ze kolor ciała mam nieco inny niż twarzy ( skłonność do naczynek, więc czasami jest zaróżowiona)
1. Opalenizna jest jasna, delikatna, w porównaniu z oplanizną koleżanek nie jest ani brązowo -szara, ani zlocista, chyba raczej w kierunku tej ciepłej. Opalam sie powoli, ale na ciele nigdy nie opalam się na różowo ani czerwono, na twarzy niestety naczynka daja znać.
2. Tęczówki mają ciemno szarą obwódkę, kolor nie jest czysty, ale miks róznych odcieni i plamek: zieleń, zółty, niebieski.
3. Oprawa oczu mdła, popielato blond
4. piegów zero, za to dużo brązowych pieprzyków.
5. Jak wyżej: na ciele, również na szyi, jasna, ale dość ciepła, twarz bez makijażu blada, jakby przezroczysta, w wypadku podrażnienia naczynek rożowawa.
6. Włosy W zasadzie jasny brąz z dodatkiem popielu, ale nie szare.
Kolor ust dośc ciemny : różowy
7. Zle wyglądam w pastelach, zwłaszcza chłodnym błękicie, szarym, nijakim beżu, zimych różach, fuksjach, ale równiez krwistej czerwieni, rudych. Dobrze w turkusach, ciepłych niebieskich,przyszarzałyc h żółcieniach, łososiach.
To tyle, i co sądzisz?
aire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:38   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

a myslałas o typie mieszanym wiosna-jesień? Bo opisw przeważającej częsci wskazuje jednak na ciepły typ
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif wiosna-jesień.gif (19,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiosnajesien.jpg (10,1 KB, 19 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:59   #5
aire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

Wielkie dzięki Aga! teraz zacznę o tym myśleć. Wydrukuję sobie te kolory,czy mogłabyś jeszcze dla porównania podesłać kolory czystej wiosny i czystej jesieni, będę wiedziała jakich skrajnych kolorów unikać. No i wreszczie, o ile jako tako radzę sobie z kolorem garderoby, to z makijażem nie bardzo, dlatego w dalszym ciągu liczę na Waszą pomoc w doborze konkretnych kosmetyków do makijażu, może jest gdzieś przed monitorem taki typ jak ja?
aire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:02   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

wiosna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif paleta-wiosna.gif (16,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wiosna1.JPG (86,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg koloryWIOSNA.jpg (33,1 KB, 8 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:04   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

jesień
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg koloryjesien.jpg (16,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif paleta jesień.gif (16,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jesiennn.jpg (87,1 KB, 14 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-06, 13:55   #8
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

witaj
z opisu wnioskuje że możesz być wiosną. Sama piszesz ze ładnie Ci w mocnych, zdecydowanych kolorkach Pani Wiosna lubi barwy żywe i ciepłe: turkusy, pomarańcze, soczystą zieleń, intensywna żółć....
Typ kolorystyczny najlepiej jednak oceniać w świetle dziennym, 'na żywo", a nie na podstawie zdjęć czy też opisu
Wiele osób poświadomie wybiera jednak właściwe dla nich kolorki - a unika takich przy których skóra nabiera nienaturalnego odcienia i wydaje się być zgaszona;-)
Stań przed lustrem i poprzykładaj sobie do twarzy różne kolorki ubrań: w ciepłych i chłodnych tonacjach, w różnym nasyceniu i zobacz jak w stycznosci z nimi zmienia sie koloryt Twojej skóry;-)

pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 22:30   #9
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: typ letnio-jesienny (?) : jakie kolory?

odkopałam mamuta czy któreś z was są jesieniami zgaszonymi czyli jak to ładnie ktoś określił typ urody lato przechodzące w jesień może porównają się z innymi dziewczynami nabiorę pewności że taki typem a właściwie podtypem jestem.

Zgaszona Jesień, tak samo jak Soft Summer jest przede wszystkim nieco przytłumiona. To pierwsza, dominująca charakterystyka, która rzuca się w oczy, gdy patrzymy na osobę o tym typie urody.

Ze wszystkich jesiennych typów urody, Pani Soft Autumn jest najjaśniejsza i najbardziej neutralna, jednak znacznie cieplejsza od Zgaszonego Lata. Te typy urody dość często wzajemnie się przenikają, jednak zawsze należy ocenić, która paleta barw - ciepła, czy chłodna - jest u danej osoby dominująca. Soft Autumn i Soft Summer mogą bowiem mieć wzajemne wpływy, jednak ich palety barw pokrywają się tylko w niewielkim stopniu.

Kolorami doskonale podkreślającymi urodę Pani Zgaszonej Jesieni są: kość słoniowa, ciepłe brązy, łosoś i khaki.

Cechy Zgaszonej Jesieni

Skóra: kość słoniowa, neutralny beż, oliwka, oraz brąz.

Oczy: jasno-brązowe i jasno-piwne, niebieskie, mieszanki kolorystyczne - niebieskości z zieleniami i szare refleksy w zieleniach .

Włosy: złote blondy, aż do jasnego brązu, bądź zgaszonego kasztanowego. Zdarzają się także truskawkowe blondy, jasne blond pasemka, oraz czerwone refleksy.

Włosy mogą sprawiać na pierwszy rzut oka wrażenie mysich, jednak bez popielatego zabarwienia. Jeśli zauważacie w swoich włosach wyraźnie szare refleksy, to najprawdopodobniej bliżej Wam do Soft Summer niż do Soft Autumn.

Kolory: przygaszone, rozmyte, miękkie, zszarzałe, jakby wyblakłe przez słońce. Ciepłe i chłodne, z dominacją ciepłych odcieni.

Edytowane przez Agula 88
Czas edycji: 2013-07-28 o 13:01
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.