Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 17:31   #1
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329

Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków


Zapraszam osoby mające wiedzę na temat studiów na UE do dyskusji i porównywania kierunków np. Zarządzanie, Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Gospodarka pod względem np. co jest bardziej humanistyczne a co ścisłe, po czym jest lepsza przyszłość, co wymaga jakich cech i umiejętności.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 22:15   #2
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Zarządzanie? Osobiście uważam, że to nudy, ale to zależy od predyspozycji i zainteresowań. FiR, raczej sporo matmy, analiza, matematyka finansowa. Na pewno ciekawszy kierunek od zarządzania i daje większe możliwości na rynku pracy. Wiadomo, że po FiRze nie tylko księgowym można być, ale jeśli chcesz wiązać przyszłość z księgowością, to musisz wiedzieć jaki to kawałek chleba. Z tych kierunków, które wymieniłaś, na pewno najbardziej ścisły jest FiR, ewentualnie ekonomia.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 22:43   #3
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Osobiście uważam, że ciężko jest porównać kierunki na uczelniach ekonomicznych. Chociażby mój kierunek, analitykę gospodarczą trudno zestawić np. z administracją czy stosunkami międzynarodowymi. To zupełnie inna bajka
Jeżeli chodzi o umiejętności, to na każdym kierunku przydaje się znajomość języków i logiczne myślenie.
Temat przyszłości po studiach był już wielokrotnie omawiany, więc tą kwestię pominę.
Aby dowiedzieć się czy kierunek jest raczej ścisły czy humanistyczny polecam przejrzenie programów studiów. U mnie kilka osób zrezygnowało, gdy w październiku okazało się, że to kierunek oparty na przedmiotach matematycznych ("widziałem, że jest tam 'jakaś' matematyka, ale że aż tyle!?").
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 18:40   #4
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Cytat:
Napisane przez Klaudyskaaaa Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że ciężko jest porównać kierunki na uczelniach ekonomicznych. Chociażby mój kierunek, analitykę gospodarczą trudno zestawić np. z administracją czy stosunkami międzynarodowymi. To zupełnie inna bajka
Klaudyskaaaa, a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o twoim kierunku? Ciężko jest? Ciekawe studia? Orientujesz się jak z pracą po tym?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 19:19   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2012-12-21 o 19:37 Powód: dopisek
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:10   #6
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Klaudyskaaaa, a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o twoim kierunku? Ciężko jest? Ciekawe studia? Orientujesz się jak z pracą po tym?
Dopiero zaczęłam swoją przygodę z analityką, więc za wiele nie mogę Ci opowiedzieć z własnego doświadczenia. Chociaż studia zapowiadają się naprawdę ciekawie. Kierunek mi się podoba, dużo matematyki, do tego finanse, ekonomia, elementy zarządzania ale głównie przedmioty które mają przygotować do późniejszej pracy - tworzenia analiz ilościowych, przeprowadzania badań ekonomicznych itp. Kierunek "podobno" przyszłościowy(na kilku uczelniach jest to kierunek zamawiany), ale o tym będę się wypowiadać jak skończę studia i znajdę pracę w zawodzie Ciężko teraz stwierdzić, czy był to dobry wybór, ale nie wyobrażam sobie, jak mogłabym studiować co innego


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale na mojej nie ma do wyboru specjalności.
Hm... Zawsze lepiej zapytać, zwłaszcza, że jest to kierunek nowy i do niedawna nie znałam nikogo, kto by studiował analitykę gospodarczą na wyższych latach. Więc jak jest okazja, to warto się czegoś dowiedzieć
Oczywiście, popieram - przejrzenie planów studiów to podstawa
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 12:57   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 21:40   #8
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Uniwersytety Ekonomiczny - porównanie kierunków

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na wizażu. Chociaż jestem już trzecim rocznikiem na mojej uczelni, więc raczej kierunek powstał przed tą reformą.
Masz rację, na niektórych uczelniach jest to specjalność na informatyce i ekonometrii, więc pewnie stąd wziął się pomysł na utworzenie takiego kierunku
To tyle wywodu zupełnie nie na temat
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.