przerwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 18:39   #1
EndlessDark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: K-Koźle
Wiadomości: 49
GG do EndlessDark Send a message via Skype™ to EndlessDark

przerwa


Prosiłabym o jaknajszybszą odp. na moje pytanie!! Chciałabym w tym miesiącu ominąć przerwę między opakowaniami tabletek. wiem,że raz na jakiś czas można to zrobić, ale mam problem, bo nie wiem jak często i czy to nie powoduje żadnych komplikacji (obfitsza miesiączka, dłuższa itp.). Przerwę musiałabym opuścić w tym miesiącu i w lipcu. Czy to nie będzie zbyt często i czy to nie wpłynie jakoś ujemnie na mój organizm. Prosze odpowiedzcie szybko, bo jutro musiałabym zacząć brać nowe opakowanie!!
pozdrawiam wszystkie wizażanki
EndlessDark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:58   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przerwa

nie, nie wplynie to negatywnie na organizm.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 20:25   #3
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: przerwa

Ja mam następujące pytaniepiszę w punktach, ba się zamotam :
1. Wczoraj skończyłam drugie opakowanie tabletek, czyli dziś wypada pierwszy dzień z 7-dniowej przerwy.
2. Dziś współżyłam z TŻ.
3. Wiem, że w czasie przewry jestem zabezpieczona, ale pod warunkiem, że za tydzień rozpocznę kolejne opakowanie. Jednak ja chciałabym więcej nie brać tabletek. Czy w takim wypadku, popełniłam dziś błąd współżyjąc? Czy wziąść jeszcze przez kolejny cykl pigułki dla bepieczeństwa? Czy też współżycie w pierszwym dniu przerwy nie jest niebezpieczne(dodam, że teraz nie będę już w ciągu kolejnych dni współżyć).
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 20:41   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: przerwa

W ulotce jest napisane, że jeżeli nie weźmie się pierwszej tabletki, można zajś w ciążę, jeżeli współżyło się w czasie przerwy. Więc jakieś prawdopodobieństwo jest. Ale wydaje mi się, że ma to związek z długością życia plemników, a one 7 dni na pewno nie przeżyją, więc chyba szansa jest marna.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 20:45   #5
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: przerwa

Dziękuję za szybką odpowiedź Myślę podobnie, ale jednak... chyba przemęczę się jeszcze z trzecim opakowaniem
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 16:48   #6
EndlessDark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: K-Koźle
Wiadomości: 49
GG do EndlessDark Send a message via Skype™ to EndlessDark
Dot.: przerwa

Czyli moge spokojnie opuścić w tak krótkim czasie dwie przerwy i na pewno nic mi nie bedzie Mam teraz bardzo intensywny miesiąc, a w lipcu nie będzie mniej zajęć, więc brak okresu jest mi wprost potrzebny, żeby przetrwać!! thx
EndlessDark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 17:40   #7
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: przerwa

na pewno to jakoś Tobie nie zaszkodzi ani nie spowoduje obfitszego krwawienia! Możesz zrobic to dwukrotnie.Ale częściej się raczej niepraktykuje ,aby się nie rozregulował organizm hormonalnie

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 18:04   #8
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: przerwa

Sovilio ostatni dzien zabezpieczony przez tabletki to dzien wziecia OSTATNIEJ TABLETKI (21),czyli jesli wzielas pierwszego dnia przerwy to byl juz to stosunek niezbezpieczony.

Endless-mozesz spokojnie tak zrobic jak mowisz
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:05   #9
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: przerwa

Sovilio ostatni dzien zabezpieczony przez tabletki to dzien wziecia OSTATNIEJ TABLETKI (21),czyli jesli wzielas pierwszego dnia przerwy to byl juz to stosunek niezbezpieczony.

Endless-mozesz spokojnie tak zrobic jak mowisz
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:13   #10
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: przerwa

Cytat:
Napisane przez didi_d
Sovilio ostatni dzien zabezpieczony przez tabletki to dzien wziecia OSTATNIEJ TABLETKI (21),czyli jesli wzielas pierwszego dnia przerwy to byl juz to stosunek niezbezpieczony.
A moim zdaniem w 7-dniowej przerwie też się jest zabiezpieczonym, bo po pierwsze natężenie hormonów po 21 dniach łykania jest w organizmie duże, a po drugie - jesli się nie przerywa brania tabletek (czyli po 7-dniowej przerwie zaczyna się kolejne opakowanie), to zabezpieczenie mamy przez 28 dni i tak w kółko.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:16   #11
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: przerwa

Cytat:
Napisane przez asia26
na pewno to jakoś Tobie nie zaszkodzi ani nie spowoduje obfitszego krwawienia! Możesz zrobic to dwukrotnie.Ale częściej się raczej niepraktykuje ,aby się nie rozregulował organizm hormonalnie

pzdr
asia26
A jak dlugi czas musi minac tzn ile miesiecy mniej wiecej zeby moc znow to powtorzyc?
Tzn znow ominac dwie przerwy
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 18:23   #12
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: przerwa

Cytat:
Napisane przez dioska
A moim zdaniem w 7-dniowej przerwie też się jest zabiezpieczonym, bo po pierwsze natężenie hormonów po 21 dniach łykania jest w organizmie duże, a po drugie - jesli się nie przerywa brania tabletek (czyli po 7-dniowej przerwie zaczyna się kolejne opakowanie), to zabezpieczenie mamy przez 28 dni i tak w kółko.
No tak, tylko, że ja chciałam już przerwać branie tabletk, nie rozpoczynać kolejnego opakowania, ale jeśli istnieje jakies niebezpieczeństwo, to oczywiście wezmę jeszcze kolejny listek po przerwie Myślałam, że jesli nie zamierzam brać kolejenego opakowania, to mogę współżyć w czasie tej 7 dniowej przerwy tak do 3 dnia, bo plemniki żyją około 2-3-dni.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:34   #13
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: przerwa

Cytat:
Napisane przez Sovilo
No tak, tylko, że ja chciałam już przerwać branie tabletk, nie rozpoczynać kolejnego opakowania, ale jeśli istnieje jakies niebezpieczeństwo, to oczywiście wezmę jeszcze kolejny listek po przerwie Myślałam, że jesli nie zamierzam brać kolejenego opakowania, to mogę współżyć w czasie tej 7 dniowej przerwy tak do 3 dnia, bo plemniki żyją około 2-3-dni.
Z tymi skubańcami to nigdy nie wiadomo Jeśli nie rozpoczniesz kolejnego opakowania, a współżyjesz w ciągu 7-dniowej przerwy, to skuteczność zabezpieczenia spada.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 18:52   #14
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przerwa

Jeżeli tabletki tak Cie męczą, a chcesz mieć pewność zabezpieczenia, to wydaje mi się, że wystrczy wziąć 7 pierwszych tabletek z nowego opakowania. To już uczyni przerwę bezpieczną, a tabletki możesz przecież odstawić w dowolnym dniu cyklu. I w ten sposób zamiast męczyć się 3 tygodnie, pomęczysz się tylko tydzień. Pozdrawiam!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:20   #15
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: przerwa

Nie meczę się przy tabletkach jakoś specjalnie, ale chyba zbyt pochopnie podjęłam decyzję o ich braniu, to wszytsko Czy odstawienie tabletek po 7 dniach spowoduje również wystąpienie normalnej miesiączki(tydzień po okresie) czy bedzie to plamienie?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 23:19   #16
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przerwa

Tego to nie wiem. Wydaje mi się, że co najwyżej plamienie. Ale nie wiem. Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 07:10   #17
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: przerwa

ja też mam pytanko do moich kochanych wizażanek.
Wyjeżdżam z TŻem na kilka dni i jakoś tak miło byłby ominąć okres a akurat wypada na te dni. Idealnie. Czy w takim razie po ostatniej tabletce opakowania które właśnie przyjmuję mogę rozpocząć nowe opakowanie, zupełnie omijając przerwę?? W ulotce moich tabletek (Microgynon 21) nie ma odpowiedzi jakiej bym oczekiwała). I czy to nie jest szkodliwe to po pierwsze, a po drugie czy któraś z was juz to robiła?
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 07:54   #18
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: przerwa

Możesz, po prostu nie zrobisz tej 7 dniowej przerwy i weźmiesz 2 opakowania pod rząd, jeśli dobrze Cie zrozumiałam? Bo jesli tak, to tak mozna zrobić. TYlko nie wolno tego procederu praktykować zbyt często(choć mój lekarz mwi, ze na zachodzie kobiety cały czas tak robią, ale on w ogóle ma jakieś takie poglądy, ze...hm...)
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 09:09   #19
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: przerwa

Cytat:
Napisane przez side85
ja też mam pytanko do moich kochanych wizażanek.
Wyjeżdżam z TŻem na kilka dni i jakoś tak miło byłby ominąć okres a akurat wypada na te dni. Idealnie. Czy w takim razie po ostatniej tabletce opakowania które właśnie przyjmuję mogę rozpocząć nowe opakowanie, zupełnie omijając przerwę?? W ulotce moich tabletek (Microgynon 21) nie ma odpowiedzi jakiej bym oczekiwała). I czy to nie jest szkodliwe to po pierwsze, a po drugie czy któraś z was juz to robiła?

Dołączasz się do wątku i zadajesz to samo pytanie

Oczywiście można tak zrobić. Nie jest to wogóle szkodliwe i nic się nie powinno dziać. Wiele kobieta tak robi. Pewnie każda, która bierze tabletki od czasu do czasu nie robi przerwy. Ja słyszałam wersję, że lepiej niż trzy razy pod rząd tak nie robić.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 11:26   #20
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: przerwa

A żeby Cię jeszcze utwierdzić to powiem, że ja też na Microgynonie robiłam tak 2 razy Za pierwszym razem było wszystko ok, bez problemów. Za drugim razem w sumie też, ale pod koniec czułam się już taka troche napakowana hormonami i potrzebowałam tej miesiączki.. Ale może to był asprwa psychiki. A jak chcesz to możesz nie brać całych 2 opakowań tylko tyle tabletek ile jest potrzebnych do przesunięcia okresu na odpowiedni moment. Wybór należy do Ciebie (i w ulotce jest o tym info)
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 11:42   #21
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: przerwa

Brak przerwy nie jest szkodliwy.

Brak okresu nie jest też w tym wypadku czymś nienaturalnym, jak sądzi wiele kobiet, bo w końcu sama ingerencja hormonów w postaci pigułek powoduje, że okres jest sztuczny, kontrolowany.

Nie tesowałam tego na sobie, ale mój lekarz zawsze mnie uprzedza, że po 3 miesiącach brania pigułek bez przerwy okres i tak pojawi się sam....
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 19:24   #22
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: przerwa

możesz nie robić przerwy ale pamiętaj nie naduzywaj tego , raz niczemu nie zaszkodzi a wieksza ilosc rozregulowuje cykl i powoduje ,że nasz układ hormonalny wychodzi ze swojego "rytmu" bo to jednak nasza ingerencja

pzdr
asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 07:49   #23
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: przerwa

a to wielkie dzięki wszystkim, bo ta ulotka choć wiele tłumaczy to akurat o przerwie mówi jak na moje oko dość zawile
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.