tabletki i jedzonko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-02, 09:32   #1
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40

tabletki i jedzonko


hej wizazynki czytalam niedawno gdzies ze niby przyjmowanie tabletek na pusty zopladek jest szkodliwe dla watroby. wiec sobie pomyslalam ze najlepiej (biore rano tabletki) bedzie jak wezme tabletki po sniadaniu. A tu niespodzianka, bo gdzies indziej przeczytalam ze niby jspozywanie posilku przed wzieciem tabletek i po wzieciu utrudnia wchlanianie tabletek antykoncepcyjnych. co w takim razie mam nie jesc przed zazyciem tabletek i po zazyciu?? jesli tak to jak dlugo?? co wogole myslicie o tych artykulach??
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 09:38   #2
magmart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 18
GG do magmart
Dot.: tabletki i jedzonko

Cytat:
Napisane przez magdziah:) Pokaż wiadomość
hej wizazynki czytalam niedawno gdzies ze niby przyjmowanie tabletek na pusty zopladek jest szkodliwe dla watroby. wiec sobie pomyslalam ze najlepiej (biore rano tabletki) bedzie jak wezme tabletki po sniadaniu. A tu niespodzianka, bo gdzies indziej przeczytalam ze niby jspozywanie posilku przed wzieciem tabletek i po wzieciu utrudnia wchlanianie tabletek antykoncepcyjnych. co w takim razie mam nie jesc przed zazyciem tabletek i po zazyciu?? jesli tak to jak dlugo?? co wogole myslicie o tych artykulach??
witam ja biore juz tabletki dosc dlugo ok 4 lat... i powiem ci ze zawsze biore je przed spaniem... ze wzgledu na to ze hormony zawarte w tabletkach powoduja w wiekszosci przypadkow "zachcianki na cos do jedzonka" a idac spac tabletka sie spokojnie wchlania a rano budzisz sie bez jakiego strasznego apetytu i masz mniejsze ryzyko ze przytyjesz po tabletkach a co watroby to te najnosze tabletki jej juz tak nieniszcza jak kiedys w kazdym razie na pewno nie powinnas na pusty zoladek
magmart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:57   #3
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: tabletki i jedzonko

dziki za odp z tym ze moze ktos wie czy jedzenie ma wplyw na wchlanianie sie tabletek antykoncepcyjnych?? bardzo mnie to zastanawia
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 11:08   #4
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: tabletki i jedzonko

podciągam pytanko. też mnie to interesi nieco. bo biorę tabletkę zawsze o 21, zawsze jestem już wtedy po kolacyjce ale nie raz coś jeszcze chrupnę po połknięciu tabletki. hm?
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 12:18   #5
magdziah:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 40
Dot.: tabletki i jedzonko

moze Pan Doktor wypowie sie na temat czy jedzenie wplywa na wchlanianie się tabletek antykoncepcyjnych?? a moze ktoras wizazynka wie cos na ten temat?? bo ja nie mam zielonego pojecia.
magdziah:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 12:41   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki i jedzonko

nie przesadzajcie z tym jedzeniem.
jedzenie nie ma wplywu na wchanianie bo byloby o tym na ulotce.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 13:09   #7
magmart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 18
GG do magmart
Dot.: tabletki i jedzonko

ja mysle ze nie ma to zadnego wplywu wiadomo na pewno nie na pusty zoladek... to proste i logiczne ale nie ma znaczenia co zjadlysmy wczesniej...
magmart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 14:29   #8
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: tabletki i jedzonko

Zaraz się pojawi post czy przypadkiem oddychanie nie obniża skutecznośi pigułek.. No litości.. Błagam!
a odpowiadając: Jedzenie nie ma żadnego wpływu na skuteczność tabletek (a jeśli ma jakikolwiek wpływ na wchłanianie, chociaż nie sądzę to po prostu czas wchłaniania będzie pewnie pół godziny +/-)
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:53   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tabletki i jedzonko

Cytat:
Napisane przez magdziah:) Pokaż wiadomość
co w takim razie mam nie jesc przed zazyciem tabletek i po zazyciu?? jesli tak to jak dlugo??
Cytat:
Napisane przez tutusia Pokaż wiadomość
Zaraz się pojawi post czy przypadkiem oddychanie nie obniża skutecznośi pigułek.. No litości.. Błagam!
a odpowiadając: Jedzenie nie ma żadnego wpływu na skuteczność tabletek (a jeśli ma jakikolwiek wpływ na wchłanianie, chociaż nie sądzę to po prostu czas wchłaniania będzie pewnie pół godziny +/-)
Jak nie? Przecież wszyscy wiedzą, że żeby było zabezpieczenie to przez okres stosowania tabletek nie należy nic jeść Przy okazji uniknie się tycia po tabletkach. Dwa w jednym



Ja tam sobie jem co chce i kiedy chce, a artykuły mówią różnie dziwne rzeczy.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 12:14   #10
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: tabletki i jedzonko

Ja kiedys brałam harmonet i lekarz zalecił żeby łykac je po kolacji ,brałam je zawsze o 20:00.
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.