Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł Wam się podoba dla następnej części?
Jedne Mamy mają dzieci, a do innych bocian leci.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 31 44,93%
Mamy rozpakowane i spakowane razem plotkują i debatują.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 0 0%
Dzieci kwietniowe i majowe czekają na maluchy majowo-czerwcowe.V-VI 2012 cz.VIII 2 2,90%
Naszym malcom cyca damy i dwupaki wciąż wspieramy.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 5 7,25%
Pociechy karmimy, przewijamy i za dwupaki kciuki trzymamy.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 2 2,90%
Mamy rodzą, dzieci mają, na maluchy swe czekają.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 1 1,45%
Na porodówkę biegniemy,bo z dzieciaczkami spotkać się już chcemy. V-VI cz.VIII 0 0%
Wiosna za oknem,wyprawki czekają, kolejne Mamuśki na porodówki gnają.V-VI 2012 cz.VIII 4 5,80%
Która następna?Której się spieszy? Wciąż mamy w wątku za mało dzieci.V-VI 2012 cz.VIII 8 11,59%
Ptaszki ćwierkają, wiosna wszędzie, który brzdąc następny będzie? V-VI 2012 cz.VIII 3 4,35%
Bociany latają i dzieciaczki na bieżąco nam dostarczają.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 4 5,80%
Euro za pasem, najważniejsze dla nas są nasze bobasy. Mamy V-VI 2012 cz.VIII 0 0%
Koko spoko, lekarze na nasze Mamusie mają oko Mamy V-VI cz.VIII 1 1,45%
Bociany latają, kapusta rośnie, kolejne dzieciaczki witamy radośnie.Mamy V-VI 2012 cz.VIII 8 11,59%
Głosujący: 69. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 10:02   #3361
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Ta laska w Dzień Dobry TVN fałszuje czy mi się wydaje?

A tak w ogóle, to trzeba powoli wymyślać nowy tytuł
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:02   #3362
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki
u nas wszystko super, dziś mija tydzień jak urodził się Antoś. Nie wiem kiedy to zleciało.
Kochane, jestem taka szczęśliwa
Czeeeść
Jak miło przeczytać zakończenie Twojego postu, choć w środku nie wszytko gra Coś tam mi świta, że ja czy inne mamy pisały, że na początku karmienie piersią bywa trudne i bolesne, ale to tydzień czy dwa i potem piersi się przyzwyczają i najczęściej późniejsza wygoda i satysfakcja wynagradza początkowy ból

Cytat:
Napisane przez GaTTa Pokaż wiadomość
Sorki źle doczytałam w poście Odniosłaś się do kogoś innego A ja głupia myślałam że to Ty .... Upsss wtopa
Nie szkodzi

Cytat:
Napisane przez justys1358 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny pokoik


Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość
A, i jeszcze info od położnej - szczególnie do mamuś, ktore maja już dzieci - wiadomo, że te nasze kilkulatki będą potrzebowały teraz dużo przytulania i bliskości, no i w związku z tym musimy bardzo uważać, żeby krótko po porodzie nie podnosić i nie nosic na rękach dzieciaków -a ważą juz one kilkanaście kg. bo później możemy mieć problemy z wypadaniem macicy i nietrzymaniem moczu. Więc warto na to zwracać uwagę, lepiej dzieciaki brać na kolana niż nosić - chodzi o te pierwsze tygodnie
Kism - piękny pokoik!
Dziękuję
Heh, mój kilkulatek to waży 30 kg, więc przed ciążą już z duuuużym trudem sporadycznie brałam go na ręce, a od samego początku ciąży w ogóle, co nie przeszkadza nam się dużo tulić i robić razem różne rzeczy
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:06   #3363
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Dzień dobry.
Ja tylko na chwile, i być może mnie już dziś nie będzie, bo zaczynam piec szwagierce ciasta na komunię, a w przerwach planuję się kłaść, żeby nie paść, albo nie urodzić w kuchni Dobrze że dziś jest chłodniej troszeczkę.

kaśka k Twój maluszek nie wygląda wcale na maluszka Słodki jest

Nie wyłączam kompa i pewnie zamiast się kłaść będę Was podczytywać

Trzymajcie kciuki za udane ciasta
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:10   #3364
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
We Wroclawiu neurolodzy maja chyba jeszcze weekend. Obdzwoniłam przychodnie, prywatnych i nikogo nie ma dzisiaj w gabinetach... Cholera, i tak do poniedziałku mi nie pomogą bo mam CC. Szukam dalej, najwyżej pojade na IP bo usta mi sie mocniej skrzywiły, a oko mocno łzawi.
jedź na IP, nie zwlekaj

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
cudny

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
acha i jeszcze... moja mama w czasie pobytu u mnie była w odwiedzinach u ciotki ( swojej siostry) i ta już przepowiedziała, że urodzę dziewczynę, bo zobaczyła kształt brzucha na zdjęciach i po tym, że mam strasznie spuchnięte stopy ( wg niej stopy puchną na dziewczynę ) . Najlepsze będzie, jak rzeczywiście urodzi się córka to ciotka będzie wszem i wobec ogłaszać, że ona to już wiedziała... co za kobieta...

moja siostra też myśli, że urodzi się dziewczynka...no ciekawe...
ja będę miała córkę i nie puchnę a brzuch mam strzelisty, jak na syna

Mam dzisiaj wzmożone twardnienie brzucha Ogólnie, od wczoraj, nie za dobrze się czuję Na dole mnie tak boli, że jak wstaję z łóżka, to muszę szurać nogami, a później jak rozchodzę, to już jest spoko. Nie wiem, czy to spojenie łonowe, czy co Tak w pachwinach ciągnie...
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:19   #3365
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
dzisiaj zaczynamy 38 tc ale zleciało
teraz zaczynam sobie tak naprawdę uświadamiać, że mogę zacząć rodzić w każdej chwili o trochę ogrania mnie panika, zastanawiam się jak to będzie, jak będę się zachowywać jeszcze przed wyjazdem do szpitala, czy będę wariować i stracę rozum itp

Super pokoik bardzo podoba mi się karnisz z tymi kubusiowymi końcówkami i zasłonka z firanką ładnie się komponuje a worek sako taaaki duży

tak 6 maja podobno księżyc ma być wielki bo będzie w minimalnej odległości od Ziemi, czyli bliżej już się nie da może nastąpi prawdziwa fala porodów
Racja, racja, ciąża już donoszona Możesz rodzić Nie martw się, będzie dobrze, a jakby co to zawsze możesz na nas liczyć i na szybkie postawienie Cię do pionu
Dziękuję! Sako duuuży, oj tak, takiego chciałam Maksiu też go lubi i mówi, że jak mamusia będzie zmęczona, to on będzie tam w nocy przy Kaju siedział, jak trzeba będzie

Księżycu, ratuj!!!

kaśka, śliczny synek Co za poważne spojrzenie na jednym ze zdjęć jak na takiego małego dżentelmena

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Trzymajcie kciuki za udane ciasta


Ja też zmykam. Dom zapuścił się przez te kilka dni upałów. Trzeba trochę ogarnąć

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Jeszcze poszukiwania...

agata, odezwij się! Pewnie przeprowadzka w toku... Mam nadzieję, że wszystko dobrze!
izotropia, jak tam samopoczucie? Leżysz w domku?
Maya, też Cię coś długo nie ma... Przypomnij się Czy u Ciebie też jakaś przeprowadzka czy brak internetu miał być?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:20   #3366
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

u nas wszystko super, dziś mija tydzień jak urodził się Antoś. Nie wiem kiedy to zleciało.

W poniedziałek była u nas położna i pozwoliła od razu iść na spacer, więc my od 3 doby jesteśmy spacerującą rodzinką.

Antoś je z piersi, sporo stracił przy wyjściu ze szpitala i musieliśmy kontrolować wagę u pediatry w środę. A okazało się że już przybiera. Więc super.

Dużo śpi, budzę go w nocy na karmienie, w dzień też czasem zapomina że dobrze było by coś zjeść.
Jest fajniutki. Nadal czasem ulewa, ale kładziemy go na boku i się nie dławi.
Ktoś pytał mnie o hemoroidy, w szpitalu nic nie dostałam, bo nie mieli (choć przecież powinni, bo chyba po porodzie hemoroidy nie są niczym dziwnym). Lekarka jednak powiedziała co mam kupić i mąż przywiózł. Gdyby ktoś potrzebował to mam posterisan. Ulgę czułam od pierwszego posmarowania.
Jeszcze je mam ale są mniejsze i spokojnie mogę siadać. Czuję się super, mogłabym już dziś rodzić drugie dziecko.
Szwy się prawie rozpuściły, nic nie boli, mało krwawię. Brzucha już nie mam.
Bolą mnie tylko sutki, dlaczego nikt nie mówi głośno o tym że karmienie piersią to nie bajka???
wiem, że piersi muszą się przyzwyczaić, ale czasem to masakra. Niestety młody tylko kilka razy dał się nabrać na silikonową nakładkę. Teraz już wypluwa jak tylko poczuje.

Jeżeli ktoś planuje zakup kremu ochronnego na słonko hipp, to informuję iż mimo informacji na opakowaniu że nie bieli... bieli masakrycznie. Ale poza tym ok.

Mam pytanko do mamusiek doświadczonych, jak często i na ile mam kłaść maluszka na brzuszku? zapomniałam zapytać położnej, a przyjdzie dopiero w poniedziałek.

będą dziś fotki obiecuję. Jak się nie obudzi to za chwilę, a jeżeli się obudzi to po karmieniu dopiero

Kochane, jestem taka szczęśliwa
Piersi muszą sie przyzwyczaić,z czasem będzie lepiej.Ja karmiąc Filipa czasami płakałam z bólu.Ale potem przeszło.z resztą jego karmiłam i przez kapturki,normalnie,czasem z butelki jemu było wszystko jedno z czego dostał jeść aby brzuch był syty.Kochana już drugie dziecko Naprawdę musisz być szczęśliwa
Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny



Pytałam polożnej, to mówila, że jeśli jest potrzeba to nacinają w tym samym miejscu na zasadzie, że skoro mamy blizny, to po co nam kolejne w innym miejscu.
Ja najbardziej się boję, że bedzie się źle zrastać - bo za pierwszym razem miałam straszne problemy

A, i jeszcze info od położnej - szczególnie do mamuś, ktore maja już dzieci - wiadomo, że te nasze kilkulatki będą potrzebowały teraz dużo przytulania i bliskości, no i w związku z tym musimy bardzo uważać, żeby krótko po porodzie nie podnosić i nie nosic na rękach dzieciaków -a ważą juz one kilkanaście kg. bo później możemy mieć problemy z wypadaniem macicy i nietrzymaniem moczu. Więc warto na to zwracać uwagę, lepiej dzieciaki brać na kolana niż nosić - chodzi o te pierwsze tygodnie


Kism - piękny pokoik!

Niunia - udanej wycieczki

Moja córcia wczoraj tak wariowała w brzuchu, że aż mi się płakać chciało, mam wrażenie, że wkłada mi rączki w szyjkę, czuje taki przeszywający ból, masakra poza tym kręgosłup i wszystko inne daje się już ostro we znaki.

Spróbuję wstawić zdjęcie na pocztę, w końcu trzeba się pokazć
Filipo waży 19kg,od cczasu szpitala nie noszę go...no może parę razy ostatnio ale teraz już mi wolnoPokaż się,pokaż.Może nie raz się mijałyśmy u ginaJa mam wizytę 10majapo 5 tyg
Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Boski
Ja chcę już mojego mieć
Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Dziękuję
Heh, mój kilkulatek to waży 30 kg, więc przed ciążą już z duuuużym trudem sporadycznie brałam go na ręce, a od samego początku ciąży w ogóle, co nie przeszkadza nam się dużo tulić i robić razem różne rzeczy
duży chłopak
Mój Filip bardzo lubi się tulić,boję się że nie zrozumie jak ja nie będe mogła,kiedy będę zajętaChoć dużo z nim rozmawiam,że nie zawsze będę miała dla niego czas-kiedy on akurat będzie mnie potrzebował.Ale chętny do pomocy,do kapieli,choć pampersa z kupką powiedział że nie ruszy
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:22   #3367
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Dzięki

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Słodziak
Super, że u Ciebie wszystko dobrze!

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Witam

dzisiaj zaczynamy 38 tc ale zleciało
teraz zaczynam sobie tak naprawdę uświadamiać, że mogę zacząć rodzić w każdej chwili o trochę ogrania mnie panika, zastanawiam się jak to będzie, jak będę się zachowywać jeszcze przed wyjazdem do szpitala, czy będę wariować i stracę rozum itp

tak 6 maja podobno księżyc ma być wielki bo będzie w minimalnej odległości od Ziemi, czyli bliżej już się nie da może nastąpi prawdziwa fala porodów
Ja też ciągle myślę, jak się zachowam jak poczuję pierwsze skurcze (albo odejście wód)...zwariuję czy podejdę do tego z zaciśniętymi zębami...?

Na ktg jak byłam w pon. pielęgniarki mówiły, że zawsze jest fala porodów przy pełni księżyca i kazały mi się przygotować
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 10:34   #3368
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

No wreszcie Was dogoniłam, bo wczoraj jak przed południej wyłączyłam kompa to potem już w ogóle nie miałam czasu sprawdzać co się dzieje, a o 22.00 padłam


Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
pić można, nie można jeść. Dlatego nam położna mówiła, żeby sobie zrobić mieszankę wodę z cytryną i miodem. Woda zaspokaja pragnienie, miód zaspokaja głód, a cytryna (witamina C) może zmniejszyć krwawienie, bo zamyka naczynka krwionośne (czy jakoś tak ).
Pytam jak to jest w praktyce.
O ciekawy pomysł, to w takim razie też sobie zrobię taki napój. Rozumiem, że ten miód i cytryna to tak do smaku, w dowolnych proporcjach?

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
A teeeeeraz... Zrobiłam zdjęcia pokoju Kaja wreszcie
Bardzo fajny pokoik!

Cytat:
Napisane przez ania_85 Pokaż wiadomość
Przed chwila bylam zrobic siku...Po kapieli nalozylam gacie po tacie,do spania zrobilam siku i jak wczesniej zawsze patrzylam 30sekund na papier czy nie ma krwi, tak teraz wpatruje sie czy nie ma czopa a tam nagle na papierze, male piórko....Mysle sobie, Boze nosze w sobie ptaka!!! ale ze mnie ciapa,jak pralam ostatnio posciel to wrzucilam pare gaci no i sie przyczepilo,ale moja mina byla bezcenna
O matko


Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie coś do poczytania o skurczach ? Jak rozpoznać i liczyć te właściwe, zanim do szpitala się pojedzie itp
Ostatnio Kism podawała 2 linki do artykułów na temat skurczów, miały być dodane na pierwszej stronie

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
rinco, a Ty odzyskałaś już swojego męża po tych kajakach?
Wrócił zachwycony i stęskniony Pojechaliśmy wczoraj z rodzicami i ciocią ich przywitać jak dopływali, zrobiliśmy wcześniej na szybko taki transparent META ze starego prześcieradła i wzięliśmy polską flagę i tak czekaliśmy na nich Ale byli zaskoczeni

A wieczorem jeszcze byliśmy na grillu u kuzynki, więc cały dzień na nogach i w pozycji pionowej, dobrze, że lekarz tego nie widział Ale w sumie już się tak nie przejmuję tym leżeniem, bo i tak już końcówka i we wtorek odstawiam tablety

kaska_k ale śliczny synek, ja też bym już chciała takiego mieć
rinco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:35   #3369
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość

Andzya a ja coś słyszałam o mące ziemniaczanej na odparzenia
tak,tak-czyli krochmal Właśnie testuje,chociaż w tej chwili wietrzenie pupy ma miejsce
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:48   #3370
ladybird_1987
Rozeznanie
 
Avatar ladybird_1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 698
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Śliczny! Wygląda na starszego. Ale ja się nie znam....
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Ja tylko na chwile, i być może mnie już dziś nie będzie, bo zaczynam piec szwagierce ciasta na komunię, a w przerwach planuję się kłaść, żeby nie paść, albo nie urodzić w kuchni Dobrze że dziś jest chłodniej troszeczkę.

kaśka k Twój maluszek nie wygląda wcale na maluszka Słodki jest

Nie wyłączam kompa i pewnie zamiast się kłaść będę Was podczytywać

Trzymajcie kciuki za udane ciasta
__________________
ladybird_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:48   #3371
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Dzień dobry

Wstałam o 11 a poszłam spać ok. 4 no i nadal w dwupaku bez zwiastunów

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
Antoś nauczył się ssać tylko cycka przystawiam go,a on grzecznie zaczyna ciągnąć
Super dla Antosia
Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
Cześć mamusie
ja nadal w dwupaku, nasza córeczka jeszcze u mnie w brzuchu, a już słucha tatusia, ponieważ tatuś bardzo ją prosił aby nie wychodziła do piątku, czyli do dzisiaj, bo tatuś dzisiaj ostatni dzień w pracy, od jutra idzie na trzy tygodniowy urlop. Także dzisiaj wieczorem mogę już rodzić
To może posłucha tatusia
Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Dziś noc była nie za ciekawa - ciągłe latanie do WC, ból brzucha i krzyża do tego mnie jeszcze dzis przeczyściło. Może to tuż tuż?

Dzis idę na ostatnią wizytę do gina. Ciekawe co mi powie Najbardziej ciekawi mnie ile waży mały klocek
Kciuki za wizytę, może już coś się zaczyna
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Dzisiaj w nocy śniło mi się, że zaczęlaś rodzić. Ja wczoraj doszłam do ok. 7,8cm .
Szkoda że to tylko sen wczoraj się poddałam bo byłam tak obolała po środowym badaniu szyjki że do 6cm mogłam a i tak bolało
Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
witam,ja wstawałam na siku tak samo co 1.5h masakra i tak dziwnie mnie brzuch pobolewał,i do tego juz mnie 2 razy przeczyścilo mo,że mnie w końcu wezmie dzisija juz 40 tydz i termin porodu a tu cisza
żeby już się coś zaczęło

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Przesłodki



Jejku dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę że już macie poród za sobą i swoje szczęścia przy sobie
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 10:49   #3372
GaTTa
Raczkowanie
 
Avatar GaTTa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 499
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Śliczny


Coś ciśnienie leci łeb na szyje... Kawa nie pomogła, źle się czuje....
GaTTa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:50   #3373
ania_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 756
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Czesc Dziewczyny

Dzisiaj w nocy mialam takie skurcze,jakich jeszcze nie mialam wiec myslalam,ze to juz,,,byly regularne, bolesne i zasnelam..obudzialam sie o 6 rano,tak jeczalam z bolu,ze az meza obudzilam. A on schylil sie do brzucha i powiedzial: Mariusz przestan tata wypil piwo i nie moze was zawiezc do szpitala (oczywiscie sciemnil dziecko z tym piwem) no i jak reka odjal

Kism i innym wyczekujacym zycze owocnej pełni

Kasiu maluszek przeslodki
ania_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:53   #3374
asiula_n
Rozeznanie
 
Avatar asiula_n
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 730
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Filipo waży 19kg,od cczasu szpitala nie noszę go...no może parę razy ostatnio ale teraz już mi wolnoPokaż się,pokaż.Może nie raz się mijałyśmy u ginaJa mam wizytę 10majapo 5 tyg
Też mam wizytę 10 maja co prawda nie jestem zapisana, bo juz miejsc nie było, ale położna kazała mi przyjść, więc będę sie wpychać . Zresztą zwolnienie mi się kończy, także muszę.

Mój Rafał waży ok 17 kg. i tez go czasem noszę, ale 30 kg padłam, Kism - chyba dobrze go karmisz

Edytowane przez asiula_n
Czas edycji: 2012-05-04 o 10:56
asiula_n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:54   #3375
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość

Mam pytanko do mamusiek doświadczonych, jak często i na ile mam kłaść maluszka na brzuszku? zapomniałam zapytać położnej, a przyjdzie dopiero w poniedziałek.
Kładź jak najczęściej i na tak długo jak mały wytrzyma Nawet jeśli po minucie zacznie płakać to go podnieś, ale generalnie jak najczęściej nawet na chwilę. Także nie zrażaj się jeśli będzie płakać. Większość dzieci tego bardzo nie lubi. Do pewnego czasu Potem non stop by leżały na brzuchu
Ja leży i ma główkę z jednej strony to możesz się położyć z drugiej strony albo jakąś zabawkę położyć i mówić do niego, gilgotać w główkę aby miał chęć podnieść główkę i przełożyć ją na drugą stronę. Wiadomo - od razu się nie uda, ale powolutku, powolutku.


Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość



Pytałam polożnej, to mówila, że jeśli jest potrzeba to nacinają w tym samym miejscu na zasadzie, że skoro mamy blizny, to po co nam kolejne w innym miejscu.
Ja najbardziej się boję, że bedzie się źle zrastać - bo za pierwszym razem miałam straszne problemy
Moje szwy się rozeszły a do tego jeszcze źle się zarosły, że gin musiał mi tam przycinać skórkę bo mnie ciągnęło i bolało.
Ciekawa jestem jak z tym nacinanie. ogólnie mój gin mi mówił że przy drugim porodzie już jest mniejsze prawdopodobieństwo nacięcia, no ale nigdy nic nie wiadomo.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:55   #3376
karozka
Raczkowanie
 
Avatar karozka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 181
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Witam

Ja dziś siedzę z córą w domu, urządzamy sobie babski dzień, malowanie paznokci te sprawy
Także pełen relax
Żeby tylko ta góra ubrań do prasowania nie zerkała na mnie spod oka
A na obiad dziś na leniucha ryż z jabłkami

Kism pokoik świetny
Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do missmalezji - jak to jest z nacięciem krocza jeśli już raz było nacinane?? Jeśli trzeba będzie naciąć to nacinają w tym samym miejscu czy inne miejsce wybierają, to gdzie będzie bieleć??
O właśnie dobre pytanie, też mnie to ciekawi
A jeszcze dorzucę od siebie, przy porodzie bardzo mocno oprócz nacięcia popękałam w środku
Usłyszałam taką tezę, że mógł mieć na to wpływ fakt, że w ciąży co rusz zmagałam się z infekcjami i przyjmowałam często nystatyne itp.
Jak to jest? Czy te leki mają na to jakiś wpływ?

Cytat:
Napisane przez ania_85 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

Przed chwila bylam zrobic siku...Po kapieli nalozylam gacie po tacie,do spania zrobilam siku i jak wczesniej zawsze patrzylam 30sekund na papier czy nie ma krwi, tak teraz wpatruje sie czy nie ma czopa a tam nagle na papierze, male piórko....Mysle sobie, Boze nosze w sobie ptaka!!! ale ze mnie ciapa,jak pralam ostatnio posciel to wrzucilam pare gaci no i sie przyczepilo,ale moja mina byla bezcenna
p iękne po prostu

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
no nie jest lepiej generalnie teraz zaczęły mu się tam bąble robić Mam dla niego linomag i wiele innych maści,ale nie wiem czy używać,bo boje się, że podrażnią
Antoś nauczył się ssać tylko cycka przystawiam go,a on grzecznie zaczyna ciągnąć
Wielkie gratulacje za udaną walkę o karmienieklask i:
Nam w takich sytuacjach pomagał sudocrem, częste wietrzenie i kąpiele w krochmalu, ale każde dziecko inaczej więc musisz próbować co Wam najbardziej spasuje

Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
Cześć mamusie
ja nadal w dwupaku, nasza córeczka jeszcze u mnie w brzuchu, a już słucha tatusia, ponieważ tatuś bardzo ją prosił aby nie wychodziła do piątku, czyli do dzisiaj, bo tatuś dzisiaj ostatni dzień w pracy, od jutra idzie na trzy tygodniowy urlop. Także dzisiaj wieczorem mogę już rodzić
No to trzymamy kciuki żeby córcia zechciała wyjść

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Muszę dzisiaj zająć się wyborem wózka. Nie chce mi się jak nie wiem co, ale chyba już najwyższy czas
No właśnie ja tak samo i już całkiem zgłupiałam
Zdecydowałam się na TAKO WARRIOR, ale naczytałam się opinii, że rama jest wadliwa i już nie wiem po prostu
Może Wy mi coś doradzicie?
Zastanawiam się nad tymi trzema
http://allegro.pl/tako-warrior-3w1-h...306181944.html

http://allegro.pl/wozek-gleboko-spac...298209517.html

http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...295147698.html

Nie wiem naprawdę, który wybrać
Zależy mi na spacerówce, żeby była solidna i starczyła na dłużej min. 2 lata, potrzebuję wózek z dużymi, solidnymi kołami, który da radę na naszych wertepach, wycieczkach do lasu itd.


Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Witam i ja z rana!

Dzis idę na ostatnią wizytę do gina. Ciekawe co mi powie Najbardziej ciekawi mnie ile waży mały klocek
Kciuki za wizytę

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

u nas wszystko super, dziś mija tydzień jak urodził się Antoś. Nie wiem kiedy to zleciało.

W poniedziałek była u nas położna i pozwoliła od razu iść na spacer, więc my od 3 doby jesteśmy spacerującą rodzinką.

Antoś je z piersi, sporo stracił przy wyjściu ze szpitala i musieliśmy kontrolować wagę u pediatry w środę. A okazało się że już przybiera. Więc super.

Dużo śpi, budzę go w nocy na karmienie, w dzień też czasem zapomina że dobrze było by coś zjeść.
Jest fajniutki. Nadal czasem ulewa, ale kładziemy go na boku i się nie dławi.
Ktoś pytał mnie o hemoroidy, w szpitalu nic nie dostałam, bo nie mieli (choć przecież powinni, bo chyba po porodzie hemoroidy nie są niczym dziwnym). Lekarka jednak powiedziała co mam kupić i mąż przywiózł. Gdyby ktoś potrzebował to mam posterisan. Ulgę czułam od pierwszego posmarowania.
Jeszcze je mam ale są mniejsze i spokojnie mogę siadać. Czuję się super, mogłabym już dziś rodzić drugie dziecko.
Szwy się prawie rozpuściły, nic nie boli, mało krwawię. Brzucha już nie mam.
Bolą mnie tylko sutki, dlaczego nikt nie mówi głośno o tym że karmienie piersią to nie bajka???
wiem, że piersi muszą się przyzwyczaić, ale czasem to masakra. Niestety młody tylko kilka razy dał się nabrać na silikonową nakładkę. Teraz już wypluwa jak tylko poczuje.

Jeżeli ktoś planuje zakup kremu ochronnego na słonko hipp, to informuję iż mimo informacji na opakowaniu że nie bieli... bieli masakrycznie. Ale poza tym ok.

Mam pytanko do mamusiek doświadczonych, jak często i na ile mam kłaść maluszka na brzuszku? zapomniałam zapytać położnej, a przyjdzie dopiero w poniedziałek.

będą dziś fotki obiecuję. Jak się nie obudzi to za chwilę, a jeżeli się obudzi to po karmieniu dopiero

Kochane, jestem taka szczęśliwa
Aż się ciepło na sercu robi jak się to czyta
A syneczek przekochany
Z karmieniem będzie coraz lepiej zobaczysz
Moja Julka nie chciała leżeć na brzuszku od razu był wielki wrzask
__________________
Leon zawodowiec
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c2n0amxwdel8a.png
karozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:55   #3377
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Liberatka a masz już jakiś plan wywołania jak mała się nie zdecyduje wyjść, lekarz coś ci mówił na ten temat ??
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:56   #3378
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

witam Was z rańca
ja dziś obudziłam się w nienajlepszym humorze ale mam nadzieję że zaraz mi przejdzie. rzadko mi się to zdarza tak bez powodu, w ciąży to chyba 2 raz dopiero więc nie jest źle. myślę wkółko o tej cc i nakręcam się coraz bardziej. trochę zaczyna mi się dłużyć i dziś pierwszy raz wkurzyło mnie to czekanie. ufff, jeszcze tylko weekend i nast tydzień i będę miała to za sobą

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
no nie jest lepiej generalnie teraz zaczęły mu się tam bąble robić Mam dla niego linomag i wiele innych maści,ale nie wiem czy używać,bo boje się, że podrażnią
Antoś nauczył się ssać tylko cycka przystawiam go,a on grzecznie zaczyna ciągnąć
Andzya to super że z cycem Wam tak fajnie poszło pupę też wyleczycie, cierpliwości

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Cześć
Ja za 3 dni mam termin porodu i nic kompletnie się nie dzieje.

Dziewczyny macie coś do poczytania o skurczach ? Jak rozpoznać i liczyć te właściwe, zanim do szpitala się pojedzie itp
ja to albo wogóle nie mam skurczy albo nie umiem ich rozpoznawać czarna magia

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry

1. A nie lepiej w Polsce złożyć dokumentów o dowód osobisty, ważny jest przez 5 lat.
no może i lepiej ale muszę do Polski jakoś się dostać a żeby stąd wyjechać potrzebuję dla córci jakiś dokument

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj myślałam, że Majka wyjdzie mi przez brzuch, jak jakiś Obcy . Ma mała power w kopaniu. W sumie to dobrze, bo jak ją kto będzie napastować, to będzie miała siłę się obronić .
U nas typowa holenderska pogoda, czyli szaro, buro, wieje, ale zimno nie jest, bo na termometrze mam z 10 stopni, czyli odczuwalna może być gdzieś koło 13 .
Póki co tempem żółwiowym zjadłam śniadanie i wzięłam prysznic. Teraz wsiąka we mnie krem i inne specyfiki i oglądam DDTVN.

Teraz mają temat o kontakcie z bezdzietnymi znajomymi. Ja w ogóle zauważyłam, że spora część znajomych oziębiła kontakty z dniem naszego ślubu, a jak jestem teraz w ciąży, to już w ogóle zapomnij o spotkaniu. Jak byliśmy w PL, to udało nam się spotkać z jedną parą, która też oczekuje dziecka i z drugą, którzy co prawda nie mają, ale sami nalegali. Pozostali jakoś, albo na sekund sześć, albo niee, bo nie mam czasu. W takim momencie, to mam podejście: nie to nie, łaski bez, ja przejeżdżam ponad 1000km a tu taka olewa, to też mam olewkę.
też oglądałam DDTVN, ciekawy temat w sumie poruszyli ale nic konkretnego nie powiedzieli. wogóle wypowiedzi tych zapraszanych "gości" mnie czasami irytują.
my też mamy znajomych bezdzietnych i teraz na pewno relacje się rozluźnią. oni już nawet o moją ciążę ani razu nie zapytali, wkółko tylko o sobie i o sobie. takie snoby trochę. jak dziecko będzie na świecie to już dla nich będzie zupełna inna bajka i nie oczekuję żadnego zainteresowania z ich strony tym tematem. z drugiej strony ja też nie będę w stanie ciągle słuchać o ich wyjazdach, kocie i innych bzdetach. do tej pory byłam bardzo cierpliwa i nie wcinałam się z opowiastakmi o sobie i mam nadzieję że tak zostanie. nie zamierzam nikogo zanudzać opowiastakmi o kupkach i odparzonej pupie, zwłaszcza że dla nich to zupełnie obcy świat i nic ich to nie obchodzi. mam też nadzieję że nie zeświruję zupełnie na punkcie dziecka. mam taką koleżankę która po porodzie nie była w stanie o niczym innym gadać

na szczęście mamy też innych znajomych, z dziećmi jest ich zdecydowanie więcej. tyle tylko że do tej pory nie trzymaliśmy się za blisko. może teraz to się zmieni

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

u nas wszystko super, dziś mija tydzień jak urodził się Antoś. Nie wiem kiedy to zleciało.

W poniedziałek była u nas położna i pozwoliła od razu iść na spacer, więc my od 3 doby jesteśmy spacerującą rodzinką.

Antoś je z piersi, sporo stracił przy wyjściu ze szpitala i musieliśmy kontrolować wagę u pediatry w środę. A okazało się że już przybiera. Więc super.

Dużo śpi, budzę go w nocy na karmienie, w dzień też czasem zapomina że dobrze było by coś zjeść.
Jest fajniutki. Nadal czasem ulewa, ale kładziemy go na boku i się nie dławi.
Ktoś pytał mnie o hemoroidy, w szpitalu nic nie dostałam, bo nie mieli (choć przecież powinni, bo chyba po porodzie hemoroidy nie są niczym dziwnym). Lekarka jednak powiedziała co mam kupić i mąż przywiózł. Gdyby ktoś potrzebował to mam posterisan. Ulgę czułam od pierwszego posmarowania.
Jeszcze je mam ale są mniejsze i spokojnie mogę siadać. Czuję się super, mogłabym już dziś rodzić drugie dziecko.
Szwy się prawie rozpuściły, nic nie boli, mało krwawię. Brzucha już nie mam.

Bolą mnie tylko sutki, dlaczego nikt nie mówi głośno o tym że karmienie piersią to nie bajka???
wiem, że piersi muszą się przyzwyczaić, ale czasem to masakra. Niestety młody tylko kilka razy dał się nabrać na silikonową nakładkę. Teraz już wypluwa jak tylko poczuje.

Jeżeli ktoś planuje zakup kremu ochronnego na słonko hipp, to informuję iż mimo informacji na opakowaniu że nie bieli... bieli masakrycznie. Ale poza tym ok.



Kochane, jestem taka szczęśliwa
ile tutaj optymizmu! faaajnie. mam nadzieję że nam też szybko pójdzie żeby się po porodzie pozbierać.

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
nasz maluszek
Antoś jest słodki!
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:57   #3379
niuniuniau
Zadomowienie
 
Avatar niuniuniau
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 138
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cześć dziewczyny

Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
Cześć mamusie
ja nadal w dwupaku, nasza córeczka jeszcze u mnie w brzuchu, a już słucha tatusia, ponieważ tatuś bardzo ją prosił aby nie wychodziła do piątku, czyli do dzisiaj, bo tatuś dzisiaj ostatni dzień w pracy, od jutra idzie na trzy tygodniowy urlop. Także dzisiaj wieczorem mogę już rodzić
No to najlepiej jakby akcja porodowa zaczęła się dziś wieczorem coby tacie się nie marnował urlop

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Cześć!!

przyszłam się przywitać. trochę musimy ogarnąć w mieszkaniu i będziemy jechać. pogoda nie jest taka jak byśmy chcieli ale przynajmniej odpoczniemy.

do napisania w niedzielę!
Udanej wycieczki

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Witajcie Mamuśki

u nas wszystko super, dziś mija tydzień jak urodził się Antoś. Nie wiem kiedy to zleciało.

W poniedziałek była u nas położna i pozwoliła od razu iść na spacer, więc my od 3 doby jesteśmy spacerującą rodzinką.

Antoś je z piersi, sporo stracił przy wyjściu ze szpitala i musieliśmy kontrolować wagę u pediatry w środę. A okazało się że już przybiera. Więc super.

Dużo śpi, budzę go w nocy na karmienie, w dzień też czasem zapomina że dobrze było by coś zjeść.
Jest fajniutki. Nadal czasem ulewa, ale kładziemy go na boku i się nie dławi.
Ktoś pytał mnie o hemoroidy, w szpitalu nic nie dostałam, bo nie mieli (choć przecież powinni, bo chyba po porodzie hemoroidy nie są niczym dziwnym). Lekarka jednak powiedziała co mam kupić i mąż przywiózł. Gdyby ktoś potrzebował to mam posterisan. Ulgę czułam od pierwszego posmarowania.
Jeszcze je mam ale są mniejsze i spokojnie mogę siadać. Czuję się super, mogłabym już dziś rodzić drugie dziecko.
Szwy się prawie rozpuściły, nic nie boli, mało krwawię. Brzucha już nie mam.
Bolą mnie tylko sutki, dlaczego nikt nie mówi głośno o tym że karmienie piersią to nie bajka???
wiem, że piersi muszą się przyzwyczaić, ale czasem to masakra. Niestety młody tylko kilka razy dał się nabrać na silikonową nakładkę. Teraz już wypluwa jak tylko poczuje.

Jeżeli ktoś planuje zakup kremu ochronnego na słonko hipp, to informuję iż mimo informacji na opakowaniu że nie bieli... bieli masakrycznie. Ale poza tym ok.

Mam pytanko do mamusiek doświadczonych, jak często i na ile mam kłaść maluszka na brzuszku? zapomniałam zapytać położnej, a przyjdzie dopiero w poniedziałek.

będą dziś fotki obiecuję. Jak się nie obudzi to za chwilę, a jeżeli się obudzi to po karmieniu dopiero

Kochane, jestem taka szczęśliwa
Super się czyta taki post A Antoś przeuroczy
Co do karmienia piersią to każda przeżywa to indywidualnie, początki bywają bolesne zanim dzieciaczek nauczy się chwytać ale szybko powinno się to unormować. Ja podziwiam kobiety, które pomimo akcji z popękanymi brodawkami uparcie karmiły dalej, przy Oliwce nie miałam żadnych problemów prócz sporadycznego bólu sutków i mam nadzieję, że teraz też będzie podobnie


Cytat:
Napisane przez asiula_n Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny



Pytałam polożnej, to mówila, że jeśli jest potrzeba to nacinają w tym samym miejscu na zasadzie, że skoro mamy blizny, to po co nam kolejne w innym miejscu.
Ja najbardziej się boję, że bedzie się źle zrastać - bo za pierwszym razem miałam straszne problemy

A, i jeszcze info od położnej - szczególnie do mamuś, ktore maja już dzieci - wiadomo, że te nasze kilkulatki będą potrzebowały teraz dużo przytulania i bliskości, no i w związku z tym musimy bardzo uważać, żeby krótko po porodzie nie podnosić i nie nosic na rękach dzieciaków -a ważą juz one kilkanaście kg. bo później możemy mieć problemy z wypadaniem macicy i nietrzymaniem moczu. Więc warto na to zwracać uwagę, lepiej dzieciaki brać na kolana niż nosić - chodzi o te pierwsze tygodnie


Kism - piękny pokoik!

Niunia - udanej wycieczki

Moja córcia wczoraj tak wariowała w brzuchu, że aż mi się płakać chciało, mam wrażenie, że wkłada mi rączki w szyjkę, czuje taki przeszywający ból, masakra poza tym kręgosłup i wszystko inne daje się już ostro we znaki.

Spróbuję wstawić zdjęcie na pocztę, w końcu trzeba się pokazć
asiula dzięki za informację co do podnoszenia dzieciaczków. Ja staram się teraz ograniczać noszenie Oliwki choć też nie zawsze się da. Młoda ma dopiero półtora roku i ciężko będzie jej wytłumaczyć czemu mamusia nie może jej ponosić na rękach, na szczęście nigdy jej do tego nie przyzwyczajałam więc może nie będzie tak źle


Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Ja tylko na chwile, i być może mnie już dziś nie będzie, bo zaczynam piec szwagierce ciasta na komunię, a w przerwach planuję się kłaść, żeby nie paść, albo nie urodzić w kuchni Dobrze że dziś jest chłodniej troszeczkę.

kaśka k Twój maluszek nie wygląda wcale na maluszka Słodki jest

Nie wyłączam kompa i pewnie zamiast się kłaść będę Was podczytywać

Trzymajcie kciuki za udane ciasta
stokroteczko kciuki za udane ciasta zaciśnięte, a tak w ogóle to podziwiam Cię, że chce Ci się w taką pogodę stać w kuchni.

kism bardzo fajny pokoik Wam wyszedł dla Kaja

Ewunia pojedź na IP jeśli żaden neurolog nie przyjmuje.

andzya co do odparzenia to jak najwięcej wietrz tyłeczek, teraz cieplutko więc maluchowi nic sie nie stanie jak będzie sobie leżał z gołą pupą, można posypać mąką ziemniaczaną, przemywać gazikami moczonymi w wodzie, jeśli maści nie pomagają to w ogóle odpuściłabym ich używanie. A najlepiej zadzwoń do pediatry albo do położnej, opisz jak to wygląda bo jeśli domowe sposoby zawiodą to może potrzebna będzie maść z apteki a po co Antoś ma się męczyć do poniedziałku.

Ja właśnie skończyłam prasowanie i układanie u młodych w pokoju w szafie i padam na twarz. Zamówiłam sobie spodnie ciążowe na allegro bo za dwa tygodnie mam komunię a kompletnie nie mam sie w co ubrać.
No i nadal czekam na kasę z ZUSu i już ręce mi opadają. Dobrze, że to moje drugie dziecko i że większość rzeczy mam w domu bo nie wiem jak miałabym skompletować te wszystkie potrzebne rzeczy :/
__________________
[vichy]263566[/vichy]
Niechaj Bóg ma w swej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, okrutna, psotna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków.


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008080201001030.png
niuniuniau jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 11:05   #3380
libretka
Raczkowanie
 
Avatar libretka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Pucka
Wiadomości: 311
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Liberatka a masz już jakiś plan wywołania jak mała się nie zdecyduje wyjść, lekarz coś ci mówił na ten temat ??
mój gin powiedział, że jeżeli do niedzieli nie urodzę, to mam pojechać do szpitala w którym chcę rodzić i powiedzieć, że nie czuję ruchów dziecka, wtedy zrobią mi ktg i ustalą ewentualny termin wywołania porodu.
libretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:10   #3381
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Dziewczyny dzięki za trzymanie kciuków za ciasta
niuniuniau jak obiecałam, to teraz muszę obietnicy dotrzymać. Tylko dziwie się szwagierce, że ryzykuje ze mną z tymi ciastami, bo co ona by zrobiła jakbym tak się np źle czuła? albo wylądowała w szpitalu? Nie jest jakoś specjalnie upalnie, nawet chłód wieje z zewnątrz, mam w kuchni otwarte okno.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:10   #3382
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

dziękuje dziewczyny Walka o jedzenie z cycka była trudna,ale wygrana

na poczcie fotki mojego Antosia i nasz pierwszy spacer
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:14   #3383
ania_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 756
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

juz widze siebie jak mowie,ze nie czuje ruchow a tu nagle brzuch podskakuje- moj maluch ma co chwile czkawke i szybko by mamusie zdradzil

swoja droga nie wiem co jest bardziej meczace- zaciskanie nog czy robienie wszystkiego zeby urodzic
ania_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:15   #3384
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
dziękuje dziewczyny Walka o jedzenie z cycka była trudna,ale wygrana

na poczcie fotki mojego Antosia i nasz pierwszy spacer
Śliczne chudzinko
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:16   #3385
Timii
Rozeznanie
 
Avatar Timii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 884
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
dziękuje dziewczyny Walka o jedzenie z cycka była trudna,ale wygrana

na poczcie fotki mojego Antosia i nasz pierwszy spacer
ale słodki
Timii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:20   #3386
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
mój gin powiedział, że jeżeli do niedzieli nie urodzę, to mam pojechać do szpitala w którym chcę rodzić i powiedzieć, że nie czuję ruchów dziecka, wtedy zrobią mi ktg i ustalą ewentualny termin wywołania porodu.
Ok, czyli już do niego nie idziesz na wizytę?? Ja idę w poniedziałek i myślę że da mi skierowanie do szpitala na wywołanie.
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:22   #3387
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Zrobilam sobie badanie krwi-Crp i morfologie, cisnienie ok, robie teraz zapis ktg. Dodzwonilam sie do jednego neurologa i jestem umowiona na 15.15, wspomnial cos o przeciwskazaniu do Cc i mi sie slabo zrobilo. Mojego gina nie ma wiec zapytam sie tu innego gina. Inny neurolog powiedzial jeszcze, ze da mi mi sterydy no ale przeciez w ciazy nie mozna wiec po prostu pojade chyba na IP.
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:23   #3388
ania_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 756
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Andzya nie wygladasz jakbys dopiero co urodzila, a raczej wygladasz jak opiekunka Antosia silcznie!i maluch tez slodziasny

od jakis 2 miesiecy czuje jakby "ktos" mnie z lewej strony drapal paznokietkiem, gora dol, gora dol,czuje ze moj maluch wydrapuje kreski ile tam siedzi Kiedys Wam pisalam,ze odkad czuje ruchy to nie moge spac na lewym boku,bo jak sie poloze to mnie kopie, wciska giry,rece,drapie i co nie tylko,jak poloze sie na plecach to od razu przestaje i tak jest do dzisiaj nawet zjesc na wpollezaco na boku nie moge,oj ale ma charakterek
ania_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:28   #3389
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Andzya ale Ty chudzinka jesteś Antoś uroczy

Kism brzuszek pokażny jaki masz obwód ??
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 11:28   #3390
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Worek z dziećmi rozwiązany,pierwsze Mamy w wątku...mamy!Mamy V-VI 2012 cz.VII

Słyszałyście hymn na euro 2012 ??
http://w141.wrzuta.pl/film/8ms680Kt4...poko_euro_2012

ale wpada kurcze w ucho
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.