Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-31, 19:04   #1231
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Przeglądałam Twojego bloga i Twoje wypowiedzi tutaj i tak się zastanawiam...
Odradzasz tabletki antykoncepcyjne i retinoidy w walce z trądzikiem, a ja jestem w tej chwili na takim etapie, że praktycznie zostały mi tylko te dwie opcje. 6 lat leczenia antybiotykami doustnymi, maściami, retinoidami zewnętrznymi itd. niestety nic nie pomogło. Rok temu robiłam badania hormonów i w sumie wszystko wyszło ok, jedynie testosteron przy górnej granicy, ale ogólnie nie wyszło nic jednoznacznego w tej kwestii. Będę się wybierać do endokrynologa, ale i tak podejrzewam, że u mnie jest to sprawa nadwrażliwości tych mieszków włosowych na androgeny, więc nie wiem czy cokolwiek pomoże. Skoro według Ciebie ani retinoidy, ani tabletki anty nie pomogą to co w końcu robić? Jak się leczyć? Byłam u 5 dermatologów i żaden nie jest mi już w stanie pomóc bo nic nie skutkuje, a ja już mam psychicznie dość. W jaki sposób to leczyć jeśli nie retinoidami, czy antykoncepcją?

Dodam, że u mnie sprawa diety i pielęgnacji jest uregulowana, a trądzik ewidentnie jest spowodowany czymś innym.
a jak wygląda Twoja dieta?
czego unikasz, co zazwyczaj jadasz?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 19:15   #1232
GodHatesUsAll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 410
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
. Moje doświadczenia z samymi ginekologami jeśli chodzi o zaburzenia hormonalne nie są najlepsze.
to roznie bywa ja z sama endokrynolog mam wspomnienia tragiczne
ginekolodzy zastanawiali sie jak ona moglami to przepisac.
GodHatesUsAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:56   #1233
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hej Aredhel,
kazdy sam decyduje o sobie i ja bron boze nie bede tutaj niczego nakazywac lub zakazywac. Wiem jak to jest byc zdesperowanym, dlatego tez wlasnie wyprobowalam na sobie wszystko co szlo. Tabl. anty sa dobre dopoki je bierzesz, jest poprawa (moze nie masz super gladkiej skory) ale jest poprawa. Po odstawieniu niestety wszystko wraca wiec trzeba brac non stop. Rowniez po retinoidach mialam nawrot, wysypalo mi dodatkowo plecy oraz dekold. A co robie teraz. Przede wszystkim dobra dieta, duzo wody, herbatki oczyszczajace oraz odpowiednio dobrane kosmetyki do twarzy. Widze naprawde ogromna roznice w przetluszczaniu sie cery odkad dobralam do niej dobry krem, odkad nie uzywam niczego z alkoholem, z SLS, parafina itd. Cera tradzikowa potrzebuje ukojenia a to niestety ostatnia rzecz, ktora serwuja jej kremy oraz masci na tradzik. Niestety nie ma zlotego sroda, bo jezeli by byl to forum tradzikowe byloby zbedne. Bardzo bym chciala moc napisac - wez A a przejdzie ci po miesiacu ale niestety.
cierpliwosc i odpowiednia pielegnacja - to jest to, co mi pomoglo
Ja wiem, że nie chcesz nikomu nic nakazywać. Ja zwyczajnie spytałam z ciekawości Ciebie jako "weterana" bo sama mam niezły mętlik w głowie. Chcę się poradzić.
Z tego co widziałam to wszystkie kosmetyki apteczne, które uważałam za dobre ty skrytykowałaś i teraz zastanawiam się, czy warto je kupować. LRP uważałam za dobre kosmetyki podobnie jak Pharmaceris. Co ty byś polecała w pielęgnacji?
Jakie herbatki oczyszczające?

Mi dermatolożka powiedziała, że po zakończeniu stosowania tabsów mam szansę na brak powrotu trądziku. Jednak po przeczytaniu kilku forów na ten temat, zwątpiłam w jej zapewnienia i nie wiem, czy warto.
Jeśli chodzi o retinoidy, to dermatolodzy mówią, że ludzie za bardzo dramatyzują i nie taki diabeł straszny. Boję się tego łykać, ale i tak się waham, czy nie spróbować. Co o tym sądzisz? Jak niebezpieczne są skutki uboczne?
Co się tyczy maści antytrądzikowych- dermatolog stwierdziła, że to jedyny sposób leczenia zewnętrznego, żeby złuszczyć chory naskórek i odblokować ujścia gruczołów.

Ja akurat nie mam bardzo nasilonego trądziku, ale pełno zaskórników i grudek. Cera wygląda fatalnie i będę w końcu musiała wziąć się za jakieś konkretne leczenie.
Powiedz co o tym sądzić? Warto iść do endokrynologa na badania hormonów? Podaj proszę jakieś przykłady kosmetyków, które Ci pomogły i tych herbatek. Może sama zastosuję.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-03-31 o 20:58
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 20:23   #1234
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
a jak wygląda Twoja dieta?
czego unikasz, co zazwyczaj jadasz?
Ja unikam przede wszystkim ostrych potraw, ale nie tylko ze względu na cerę. Sól zmniejszyłam do minimum- żadnych solonych kanapek, dosalania potraw itd. Jedynie to jak przygotowuję obiad lub daną potrawę, no ale wtedy wiadomo mus jest posolić i odpowiednio przyprawić.Nie jadam ogólnie ostrego-chrzan, musztarda, jakieś indyjskie, chińskie potrawy- zero, null, ziroł. Poza tym zero fast- foodów, słodyczy typu pączki, ciasta, jakieś inne przeróżne wypieki. Dosłownie raz na ruski rok będąc u babci, czy na święta sobie odpuszczę. Jeśli chodzi o słodycze to tylko z rana zjem ze dwie kostki czarnej czekolady bo ma magnez i poprawia humor. Kolejne zero tyczy się smażonych potraw- gotuję na parowarze, ewentualnie piekę. Zminimalizowałam produkty przetworzone.Jogurty tylko naturalne. Nie piję soków, jedynie herbatę, kawę zbożową, wodę i ziółka. Mnóstwo owoców i dużo warzyw. Alkohol w śladowych ilościach od wielkiego dzwonu, zero papierosów, ogólnie używek.

Co się tyczy nabiału- jadam często twaróg, jogurty, piję mleko- moim zdaniem są pyszne i bardzo zdrowe i tyle już potraw ograniczyłam, że od tego nikt mnie nie odciągnie. Poza tym twaróg to świetne źródło białka, a mięsa aż tak na potęgę nie jadam, więc dobra alternatywa.
Poza tym ważny u mnie fakt- kiedyś jadłam nieprawdopodobne ilości czekolady, nie oszczędzałam na musztardzie, chrzanach i ketchupach, za to nabiału prawie wcale, a cera była identyczna. U mnie wpływ diety jeśli jest to tak minimalny, że go nie widać, także... dietę zmieniłam, żeby ogólnie dbać o zdrowie i sylwetkę, a nie akurat o cerę.

Nabiału nie odstawię, no way. Ja w kwestii diety do dość długo czytałam sfd, wiele innych portali, oglądałam programy tematyczne i nadal to robię, także wszystko idzie w dobrą stronę. Diety i trybu życia nie winię za mój trądzik, tutaj ewidentnie jest inna przyczyna.

Przeraziłam się trochę bo te wszystkie maści tak jak pisałam koleżanka kilka postów wyżej, faktycznie przesuszają cerę i powodują zmarszczki. Niedługo będę wyglądać jak pomarszczona baba z trądzikiem- brak słów, idę po leki na uspokojenie... Koniecznie musze zacząć leczenie od wewnątrz, tylko co wybrac skoro wszystko jest takie szkodliwe?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:14   #1235
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że nie chcesz nikomu nic nakazywać. Ja zwyczajnie spytałam z ciekawości Ciebie jako "weterana" bo sama mam niezły mętlik w głowie. Chcę się poradzić.
Z tego co widziałam to wszystkie kosmetyki apteczne, które uważałam za dobre ty skrytykowałaś i teraz zastanawiam się, czy warto je kupować. LRP uważałam za dobre kosmetyki podobnie jak Pharmaceris. Co ty byś polecała w pielęgnacji?
Jakie herbatki oczyszczające?

No wlasnie, sprawdz sobie sklad tych aptecznych specyfikow: niby do skory wrazliwej, niby nawilzajace i lagodzace a wszystkie maja alkohol! albo parafine, albo cypric trigliceride. One maja taki marketing i wszyscy mysle, jakie to sa cuda ale wystarczy spojrzec na ich sklady i znac podstawode zapychacze i wysuszacze. Ja polecam to co naturalne czyli albo sama ukrec sobie jakis kremik z Biochemii urody czy z zrob sobie krem. Albo, jezeli jestes leniem jak ja i lubisz, jak kosmetyki pachna ale maja dobry sklad to polecam marke Origins (niestety trzeba sciagac z zagranicy, albo moze masz tam kogos, kto moze ci podeslac z Niemiec badz UK?), bardzo mi te kosmetyki pomogly, ukoily skore, nawilzyly i nie wysypalo mnie po nich. Super krem do cery tradzikowej to tez Dr Nick Love, niestety do dostania tylko w Bootsie w UK ( Anti blemish day cream). Wkrotce zrobie na blogu post o mojej codziennej pielegnacji gdzie beda zdjecia wszystkich moich mazidel z opisem co i jak . Do picia ziolka z Centella Asiatica (Gotu Kola) 3x dzinnie, moze byc tez bratek tak dla zasady.

Mi dermatolożka powiedziała, że po zakończeniu stosowania tabsów mam szansę na brak powrotu trądziku. Jednak po przeczytaniu kilku forów na ten temat, zwątpiłam w jej zapewnienia i nie wiem, czy warto.
Jeśli chodzi o retinoidy, to dermatolodzy mówią, że ludzie za bardzo dramatyzują i nie taki diabeł straszny. Boję się tego łykać, ale i tak się waham, czy nie spróbować. Co o tym sądzisz? Jak niebezpieczne są skutki uboczne?

Oj tutaj widze, ze twoja pani dermatolog jest tak troche wrozka, bo niby skad moze wiedziec jaka bedzie reakcja twojego organizmu na odstawienie tabletek anty... To zawsze jest loteria ale ja wychodze z zalozenia, ze skoro podczas brania tabsow cialo jest jakby uspione i jego naturalne procesy przyblokowane, to sila rzeczy jak zrezygnujesz z tej stumulacji to organizm jest tak troche w szoku nie, i potrzebuje czasu aby dojsc do siebie. U kazdej z nas czas ten jest inny ale jeszcze nie spotkalam sie z dziewczyna, kt by tradzik minal od tabsow (czyt. po tym jak juz odstawila tabsy)

Co się tyczy maści antytrądzikowych- dermatolog stwierdziła, że to jedyny sposób leczenia zewnętrznego, żeby złuszczyć chory naskórek i odblokować ujścia gruczołów.

A ja uwazam, ze wszystkie te masci, zele tylko nadmiernie wysuszaja nasza skore i powoduje, ze skora broniac sie przetluszcza sie jeszcze bardziej, pory sie blokuja i jak tutaj sie wyleczyc. Jasne, ze mozna nakladac cos wysuszajacego na jakis tam pojedynczy wyprysk ale to tylko w bardzo cieniutkiej warstewce i tez nie codzinnie. Skora tradzikowa to przede wszystkim tez skora wrazliwa, i biedna ona dzielnie znosi te agresory wysuszacze, kt aplikujemy jej w mega ilosciach.

Ja akurat nie mam bardzo nasilonego trądziku, ale pełno zaskórników i grudek. Cera wygląda fatalnie i będę w końcu musiała wziąć się za jakieś konkretne leczenie.
Powiedz co o tym sądzić? Warto iść do endokrynologa na badania hormonów? Podaj proszę jakieś przykłady kosmetyków, które Ci pomogły i tych herbatek. Może sama zastosuję.
To tez jeden z naszych bledow, ja tez na poczatku mialam taki sobie sredni tradzik, jak sie "wyleczylam" dermatologami oraz ginekologiem to mialam twarz jak pobojowisko. Jasne, ze teraz tez mam jakies tam pojedyncze wypryski (np. obecnie mam duzego pryszcza kolo nosa, ale juz sie z tym pogodzilam, ze jednak zawsze cos tam sie u mnie bedzie dzialo). Hormony sobie zbadaj dopiero po 3 miesiacach od odstawienia anty. Aaaaa i apropos twojej diety, ja odstwilam mleko oraz jogurty z mleka krowiego, przerzucilam sie na sojowe lub ryzowe i poprawa byla znaczna. Sery tez jen raczej tylko owcze lub kozie. Mleko krowie to silny alergen, moze sproboj sobie je odstawic na 1-2 miechy i zobaczysz czy jest roznica. Warto sie poswiecic by byc piekna .
pozdrawiam serdecznie
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 17:11   #1236
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja unikam przede wszystkim ostrych potraw, ale nie tylko ze względu na cerę. Sól zmniejszyłam do minimum- żadnych solonych kanapek, dosalania potraw itd. Jedynie to jak przygotowuję obiad lub daną potrawę, no ale wtedy wiadomo mus jest posolić i odpowiednio przyprawić.Nie jadam ogólnie ostrego-chrzan, musztarda, jakieś indyjskie, chińskie potrawy- zero, null, ziroł. Poza tym zero fast- foodów, słodyczy typu pączki, ciasta, jakieś inne przeróżne wypieki. Dosłownie raz na ruski rok będąc u babci, czy na święta sobie odpuszczę. Jeśli chodzi o słodycze to tylko z rana zjem ze dwie kostki czarnej czekolady bo ma magnez i poprawia humor. Kolejne zero tyczy się smażonych potraw- gotuję na parowarze, ewentualnie piekę. Zminimalizowałam produkty przetworzone.Jogurty tylko naturalne. Nie piję soków, jedynie herbatę, kawę zbożową, wodę i ziółka. Mnóstwo owoców i dużo warzyw. Alkohol w śladowych ilościach od wielkiego dzwonu, zero papierosów, ogólnie używek.

Co się tyczy nabiału- jadam często twaróg, jogurty, piję mleko- moim zdaniem są pyszne i bardzo zdrowe i tyle już potraw ograniczyłam, że od tego nikt mnie nie odciągnie. Poza tym twaróg to świetne źródło białka, a mięsa aż tak na potęgę nie jadam, więc dobra alternatywa.
Poza tym ważny u mnie fakt- kiedyś jadłam nieprawdopodobne ilości czekolady, nie oszczędzałam na musztardzie, chrzanach i ketchupach, za to nabiału prawie wcale, a cera była identyczna. U mnie wpływ diety jeśli jest to tak minimalny, że go nie widać, także... dietę zmieniłam, żeby ogólnie dbać o zdrowie i sylwetkę, a nie akurat o cerę.

Nabiału nie odstawię, no way. Ja w kwestii diety do dość długo czytałam sfd, wiele innych portali, oglądałam programy tematyczne i nadal to robię, także wszystko idzie w dobrą stronę. Diety i trybu życia nie winię za mój trądzik, tutaj ewidentnie jest inna przyczyna.

Przeraziłam się trochę bo te wszystkie maści tak jak pisałam koleżanka kilka postów wyżej, faktycznie przesuszają cerę i powodują zmarszczki. Niedługo będę wyglądać jak pomarszczona baba z trądzikiem- brak słów, idę po leki na uspokojenie... Koniecznie musze zacząć leczenie od wewnątrz, tylko co wybrac skoro wszystko jest takie szkodliwe?
czyli generalnie starasz się unikać tego, co powszechnie uważane jest za 'niezdrowe'. produkty przetworzone, puste kalorie - to na pewno pozytywny wpływ na zdrowie w znaczeniu ogólnym, ale masz rację, na cerę niekoniecznie musi mieć jakikolwiek wpływ.
jaką ilość warzyw zjadasz dziennie? owoców? jakie pieczywo, kupne? na drożdżach, na zakwasie?
kasze, ryże, makarony?
jakie mięso, ryby?
mówisz, że nie smażysz, jakich tłuszczy używasz? jakie źródła NNKT?

kwestia mleka - nie rezygnuj z przetworów mlecznych, masz co do nich rację, to dobre źródło przede wszystkim wapnia, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
ale mleko - to właśnie z niego w pierwszej kolejności powinnaś zrezygnować, bo tak jak pisze Nikita jest silnym alergenem, być może Twój trądzik, to wynik nietolerancji laktozy? możesz przerzucić się na mleko sojowe, jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować całkowicie z mleka. co do tego, czy jest zdrowe - no nie byłabym taka tego, do końca pewna, różne są na ten temat badania.
piszesz, że gdy produktów mlecznych unikałaś, ale jadłaś inne 'niezdrowe' rzeczy, to trądzik także był - bo dieta musi być odpowiednia jako całokształt, potocznie mówiąc musi być zdrowa, ograniczać te produkty, które np. powodują wysyp (u niektórych właśnie ww mleko), więc samo ograniczenie mlecznych bez żadnych zmian w ogólnym żywieniu może nie mieć żadnego znaczenia.

co do czekolady - są inne produkty bogate w magnez i są to owoce, warzywa, kasze. co do poprawiania humoru produkty bogato węglowodanowe także wpływają na poziom serotoniny, hormonu szczęścia powodującego to poprawianie humoru po zjedzeniu czekolady.


wydaje mi się, że masz rację, co do tego, że źródło problemu tkwi gdzie indziej, to prawdopodobne, ale być może jest coś, co możesz jeszcze zmienić w diecie i co w jakiś sposób pozytywnie wpłynie na stan cery lub na zdrowie.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 17:52   #1237
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam Was dawno już tu nie zaglądałam czy jeśli Diane biorę o 12 a centrum (suplement z witaminami) brałabym wieczorem miałby jakiś wpływ na tabletki? czy witaminy obniżają działanie tabletek?. Ostatnio czuje się osłabiona chyba przez tą pogodę do tego zauważyłam białe plamki na paznokciach (podobno brak cynku) i postanowiłam się jakoś wspomóc
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 17:55   #1238
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Nie wydaje mi sie, zeby branie witamin mialo jakikowiek wplyw na tabletki anty. Ale dla pewnosci przeczytaj ulotke, tam powinno byc napisane. Ale spokojnie mozesz sobie lykac cynk. no problem
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:08   #1239
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Skład: luteina
witamina A
luteina
wit e
c
K1
b1
b2
b6
b12
d
biotyna
kwas foliowy
niacyna
kwas pantotenowy
wapń
fosfor
magnez
żelazo
jod
miedź
mangan
chrom
molibden
selen
cynk
Na ulotce nic nie jest napisane ale wole być ostrożna lepiej sie zapytać

Edytowane przez cysiaa1991
Czas edycji: 2012-04-02 o 18:19
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 07:25   #1240
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

doradzcie mi dziewczyny, mam trądzik glownie na lini zuchwy, takie ropne krostki, czasem tez w innych dziwnych miejscach, np. w uszach no i na plecach i dekolcie, a poza tym zaskorniki na calej twarzy. ponadto ciemne wloski na brzuchu i wokol brodawek,mimo ze jestem blondynka. czy warto isc i zbadac sobie testosteron??
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:21   #1241
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
doradzcie mi dziewczyny, mam trądzik glownie na lini zuchwy, takie ropne krostki, czasem tez w innych dziwnych miejscach, np. w uszach no i na plecach i dekolcie, a poza tym zaskorniki na calej twarzy. ponadto ciemne wloski na brzuchu i wokol brodawek,mimo ze jestem blondynka. czy warto isc i zbadac sobie testosteron??
warto jak najbardziej
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 12:31   #1242
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witajcie dziewczyny. W sierpniu zeszlego roku odstawilam tabletki po 12 latach brania. Powodem bylo multum skutkow ubocznych. W marcu na brodzie wyskoczyly mi dwie krostki, doslownie. Niestety, po miesiacu w tym miejscu zrobilo sie cale skupisko malych krost, praktycznie polaczonych ze soba. Bylam u dermatologa na kase chorych, przepisal mi skinoren. Nie kupilam, bo w miedzy czasie dostalam od siostry masc robiona w aptece, ktora pomogla jej znajomej wlasnie na takie cos. Wiem, nie powinnam, ale tak wyszlo. W kazdym razie ta samoróba pomogla, zostal czerwony placek. Za to pryszczy przeniosly sie tez na druga strone twarzy, ponizej ust. W dodatku skora mnie swedzi, az szlag mnie trafia. Smaruje ta mascia niewiadomego pochodzenia, ale chyba musze isc do lekarza, tym razem pojde prywatnie, na NFZ czeka sie 2-3 tygodnie
Pogrzebalam na necie i z objawow wyglada mi to na dermatoze okoloustna. Az sie przerazilam. Jaka jest szansa, ze da sie to wyleczyc? moze ktos polecic cos bez recepty? w tej chwili zle nie wygladam, robona masc pomogla, ale kiedys sie skonczy, poza tym nie wiem, co to jest i jak dlugo moge to stosowac. Aha, nigdy nie mialam tradziku, mam cere wrazliwa, naczynkowa. Od sierpnia uzywam kosmetykow samorobionych z polproduktow.
No i powrot do hormonow wykluczony, bez nich czuje sie jak nowo narodzona.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2012-05-12 o 17:24
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 11:28   #1243
Ewelin4
Przyczajenie
 
Avatar Ewelin4
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 26
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. W sierpniu zeszlego roku odstawilam tabletki po 12 latach brania. Powodem bylo multum skutkow ubocznych. W marcu na brodzie wyskoczyly mi dwie krostki, doslownie. [...]
No i powrot do hormonow wykluczony, bez nich czuje sie jak nowo narodzona.
Ja mam podobny problem, też brałam tabletki antykoncepcyjne, ale to nie dlatego, ze tradzik. Wiadomo, mam 20 lat tradzik może sie jeszcze obawiać. Przed braniem tabletek na twarzy miałam może z 5 pryszczy, które i tak mnie przerazaly, poszłam do dermatologa na NFZ i pani doktor do mnie z tekstem 'z czym pani do mnie w ogóle przyszla' No nic dostałam jakieś maści do zrobienia w aptece, ale nic mi nie pomogły. Potem tak wyszło, ze partner to wiadomo i antykoncepcja. Po dwóch tygodniach brania ani jednej krostki, pryszcza itp. No i tak przez rok brania tabletek. Niestety hormony w moim przypadku przyniosły raczej marne korzyści oprócz tradziku, tzn. Przytylam 15 kg, ciagle miałam o coś pretensje do wszystkich itd. Tak nie mogłam sie na siebie patrzeć, ze po wspolnej naradzie z Panią ginekolog doszlysmy do wniosku, ze przerywamy branie tabletek. Po dwóch miesiącach -15kg mniej, a tradzik.... No właśnie.. Wrocil ze 100x większa siłą. Nie mogę sie na siebie patrzeć. Żadne pokłady, kamuflaze tego nie tuszują i jak był tradzik tylko na twarzy tak jest teraz na całym ciele (na twarzy i na plecach, barkach i dekolcie największy). Teraz nie wiem co zrobić, być gruba czy w pryszczach. A może jest jakaś inna alternatywa?
Ewelin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:04   #1244
eveb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Oln
Wiadomości: 149
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

a któraś jest w stanie mi powiedzieć jak to jest z paleniem?
na ulotce moich tabletek(yasmin) jest napisane,żeby zaprzestać bo wzrasta niebezpieczestwo zakrzepicy powyżej 35 roku życia.

ale zastanawiam się jak to się ma do mnie, pale dosłownie 1 papierosa dziennie na odstresowanie i zastanawiam się czy taka ilość znacząco grozi mojemu zdrowiu? Znaczy się czy osłabia się ich działanie? Biorę tabletki własnie ze względu na trądzik i się zastanawiam, bo skończyłam drugie opakowanie a efektów jakiś spektakularnych brak. Będę wdzięczna za odp
eveb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 10:54   #1245
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez Ewelin4 Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem, też brałam tabletki antykoncepcyjne, ale to nie dlatego, ze tradzik. Wiadomo, mam 20 lat tradzik może sie jeszcze obawiać. Przed braniem tabletek na twarzy miałam może z 5 pryszczy, które i tak mnie przerazaly, poszłam do dermatologa na NFZ i pani doktor do mnie z tekstem 'z czym pani do mnie w ogóle przyszla' No nic dostałam jakieś maści do zrobienia w aptece, ale nic mi nie pomogły. Potem tak wyszło, ze partner to wiadomo i antykoncepcja. Po dwóch tygodniach brania ani jednej krostki, pryszcza itp. No i tak przez rok brania tabletek. Niestety hormony w moim przypadku przyniosły raczej marne korzyści oprócz tradziku, tzn. Przytylam 15 kg, ciagle miałam o coś pretensje do wszystkich itd. Tak nie mogłam sie na siebie patrzeć, ze po wspolnej naradzie z Panią ginekolog doszlysmy do wniosku, ze przerywamy branie tabletek. Po dwóch miesiącach -15kg mniej, a tradzik.... No właśnie.. Wrocil ze 100x większa siłą. Nie mogę sie na siebie patrzeć. Żadne pokłady, kamuflaze tego nie tuszują i jak był tradzik tylko na twarzy tak jest teraz na całym ciele (na twarzy i na plecach, barkach i dekolcie największy). Teraz nie wiem co zrobić, być gruba czy w pryszczach. A może jest jakaś inna alternatywa?
Skoro problem jest aż tak źle, to masz dwa wyjścia:
- zrobić badania hormonów, może po tabletkach masz z nimi problem
- zdecydować się na izotek

Cytat:
Napisane przez eveb Pokaż wiadomość
a któraś jest w stanie mi powiedzieć jak to jest z paleniem?
na ulotce moich tabletek(yasmin) jest napisane,żeby zaprzestać bo wzrasta niebezpieczestwo zakrzepicy powyżej 35 roku życia.

ale zastanawiam się jak to się ma do mnie, pale dosłownie 1 papierosa dziennie na odstresowanie i zastanawiam się czy taka ilość znacząco grozi mojemu zdrowiu? Znaczy się czy osłabia się ich działanie? Biorę tabletki własnie ze względu na trądzik i się zastanawiam, bo skończyłam drugie opakowanie a efektów jakiś spektakularnych brak. Będę wdzięczna za odp
Działanie tabletek - czy to antykoncepcyjnego czy na cerę- nie osłabia, ale pogarszasz stan swojego układu krążenia. Zakrzepica jest bardzo niebezpieczna, zastanów się więc czy ten jeden papierosek jest Ci niezbędny . Pierwsze efekty jeśli chodzi o cerę zazwyczaj się pojawiają po 3-4 miesiącach.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 22:48   #1246
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: ANDROCUR i inne tabletki - hormonalne leczenie trądzika

Bo jak widac Androcur nie leczy, bo gdyby leczyl to problem nie powracalby po odstawieniu. Czy trzeba go brac cale zycie ? A jesli nie mozna, to po co w ogole zaczynac? Mi go przepisano jak aspiryne i nie bede go brala. Uwazam, ze tak zle jeszcze nie jest, zeby niszczyc inne organy. Lek jednak wykupilam i moge odpsprzedac za pol ceny, jesli ktos jest zainteresowany. ( na priv) Swiezy, przechowywany odpowiednio. 20 tabletek 50 mg.
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:09   #1247
DevilsTears
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: ANDROCUR i inne tabletki - hormonalne leczenie trądzika

Leczenie hormonalne ma to do siebie, że problem chyba właściwie ZAWSZE wraca po zaprzestaniu brania tabletek jednak ja stwierdziłam że trudno, chcę mieć chociaż pół roku normalnego życia... Nie do końca normalnego, bo mam masę przebarwień, dziur i blizn, ale przynajmniej syfów brak.

biorę:

atywia (to chyba to samo co jeanine)
spironol (antyandrogenny, ale znacznie słabszy od androcuru)
glucophage (na insulinooporność)

Ja zareagowałam na leczenie b.szybko-poprawa była lekka już po ok 2 tygodniach tj skóra i włosy przestały mi się tak przetłuszczać.
DevilsTears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 00:19   #1248
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: ANDROCUR i inne tabletki - hormonalne leczenie trądzika

Wlasnie tego nie wiem, pewnie zalezy od przyczyny. Dzieki tabletkom mozna unicestwic np cyste na jajniku, ktora odpowiedzielna byla za zle wydzielanie hormonow, wiec potem powinno byc ok. Im wiecej czytam tym mniej rozumiem i tym bardziej jestem sfrustrowana, ze nie moze trafic na lekarza , ktory nie traktowalby sprawy po macoszemu. Ja widze, ze mam lekka androgenizacje, ktorej podstaw nie jestem w stanie zidentyfikowc, bo jajka i nadnercza sa ok a problemy pojawialy sie stopniowo i bardzo powoli, ale jak widac z wiekiem jest coraz gorzej mimo to boje sie jeszcze takiej armaty jak androcur, bo boje sie ze sobie cos tym poprzestawiam, pogorsze, a ja nie mam wulkanow, blizn itd tylko jakies takie denerwujace krosty i tez niecodziennie, albo potowki. W pakiecie z syfami ( od pol roku dopiero zreszta) nadmiernie wypadajace wlosy, ale to tez nie sa garscie ani setki tylko podobnie, bardzo powoli, latami nastepuje scienczenie, ale nie lysieje jak facet. 3 sprawa to lekki hirsutyzm - ale tu znowu kazdy lekarz puknie sie w czolo, bo przeciez to nie sa miejsca w ktorych owlosienie nie ma prawa wystapic mimo wszystko golenie sutkow na psychike robi mi kiepsko, ale fakt - nie mam wlosow na klacie , pod pepkiem pojawily sie dwa i jeszcze obrastaja mi duze palce u nog, jak jakiemus hobbitowi, czego tez nie mialam przez pierwsze 25 lat zycia, wiec wtf ?? Podobnie broda, ale brode latwo opanowac, bo jak wyrwe penseta te kilka czarnych wlosow to odbudowanie sie zajmuje cebulce troche czasu. Najbardziej wpieniaja mnie uda - wewnetrzna strona, bo skora jest tam delikatna i to owolosienie naprawde tam nie pasuje. Co dwa dni musze woskowac a i tak nigdy nie jest idealnie gladko, bo nowe juz sie przebijaja.
Diane odmowilam od razu po tym co czytalam w necie, tyle negatywnych opinii nie moze byc przypadkowe. Podobnie patrze na androcur. Mysle o tym, zeby poprosic lekarza pierwszego kontaktu o recepte na yasminelle, bo tez wszak jest antyandrogenna a lzejsza mimo wszystko. Czy ktos jest w podobnej sytuacji i zaleczyl objawy yasminellem? Chcialabym cos co bede mogla brac latami. Nota bene lekarka w szpitalu uznala,ze nie ma zadnego problemu zebym brala androcur cale zycie z przerwa na ciaze Nie wiem juz zupelnie co myslec, bo fakt, ze glowe mam nabita informacjami z netu, ale dlaczego im nie wierzyc? W koncu pisza to zywi ludzie i zakladam, ze nie sciemniaja , bo po co mieliby to robic? Zreszta jesli choc jeden lekarz mowi, ze nie wolno brac dlugo diane czy androcuru to wole zaufac wlasnie jemu i nie ryzykowac zdrowiem bardziej niz jest to konieczne.
Mam jeszcze 20 innych kwestii.. ale nie dam rady opisac wszystkiego.
Ostatnio probuje tez rozpracowac mechanizm dzialania wierzbownicy Pije ja juz dobre 2 m-ce . Na poczatku mialam odruch wymiotny, ale dzis jestem przyzwyczajona do smaku. Wymyslilam taki patent, ze zagryzam to czyms slodkim.
Nie zauwazylam wplywu na wlosy w postaci zachamowania wypadania , co tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, ze nie mam androgennego, pomimo,ze zawsze mialam podwyzszony testo i raz androstendion , ale o 0,1. Oslabily sie natomiast wloski na sutkach. Teraz juz ich nawet nie ruszam, zeby cieszyc oko tym, ze pomimo, ze sa to ich nie widac a jak ciachne zyletka to moze sie wzmocnia. Na poczatku wydawalo mi sie ,ze bardzo pomogla na cere, ale teraz juz syfy pojawiaja sie i znikaja bez zachowania najmniejszej logiki. Np. ostanio nie mialam nic ani przed okresem ani po tylko jakos tak w srodku cyklu mnie zszypalo, bez sensu. Generalnie zsypuje mnie w roznych momentach, pomimo tabsow i bez zmiany terapii ani kosmetykow Przez pol miesiaca mam dola , pol miesiaca daje rade ( a jeszcze pol roku temu cera nie musialam przejmowac sie wcale..) Cycki : otoz na poczatku sie rozpychaly, pozniej wrocily do stanu sprzed a teraz znow czuje nabrzmienie. Podobnie, nie ma to zwiazku z faza cyklu, zreszta na tabsach chyba tych faz nie ma. Wskazywaloby to na wzrost endrogenow, ktore na logike moglyby powstac z tego testosteronu ktory rosnie, bo nie przeksztalca sie dzieki wierzbonowi w DHT , ALE przeciez wszedzie jest napisane, a na forach jakos o tym niekt nie mowi, ze ona chamuje AROMATAZE, czyli proces przeksztalcania sie testosteronu w endrogeny, co przeciez dobre nie jest, bo wlosy i skora ich potrzebuja. Na logike wiec estrogenow powinno byc przy wierzbownicy mniej, wiec dlaczego rosna cycki?
Jesli ktos ma w rodzinie specjaliste i moze podac jakies rzetelne wyjasnienie, to bede wdzieczna ja i pewnie wiele innych osob.
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 20:03   #1249
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam......
Trądzik dopadł mnie w wieku 15 lat a teraz 23 leci i nadal mi towarzyszy.... skupia się on głównie na brodzie koło ust. W wieku 15 lat pamiętam,że się leczyłam na własną ręke, kupiłam jakąś mąść w aptece, odchudzałam się i zszedł mi, a później po pół roku jak znowu przytyłam to mi wrócił i tak mam to dzisiaj. Leczę się ciągle antybiotykiem doustnym Unidoxem...... pół roku antykoterapia i z 4 miesiące spokoju i jestem już załamana bo ile można się faszerować tabletkami...... miałam robione badania krwi i wszystko w normie, nie wiem co mam robic....... staram się dbać o cere, stosuje kosmetyki mineralne ale widze,że to bezcelowe...

Edytowane przez niziolka
Czas edycji: 2012-08-20 o 16:10
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 15:11   #1250
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez niziolka Pokaż wiadomość
Witam......
Trądzik dopadł mnie w wieku 15 lat a teraz 23 leci i nadal mi towarzyszy.... skupia się on głównie na brodzie koło ust. W wieku 15 lat pamiętam,że się leczyłam na własną ręke, kupiłam jakąś mąść w aptece, odchudzałam się i zszedł mi, a później po pół roku jak znowu przytyłam to mi wrócił i tak mam to dzisiaj. Leczę się ciągle antybiotykiem doustnym Unidoxem...... pół roku antykoterapia i z 4 miesiące spokoju i jestem już załamana bo ile można się faszerować tabletkami...... miałam robione badania krwi i wszystko w normie, nie wiem co mam robic....... staram się dbać o cere, stosuje kosmetyki mineralne ale widze,że to bezcelowe...
hej kiedyś się na tym wątku udzielałam i wracam poinformować was, że moje problemy z trądzikiem to zespół policystycznych jajników. Dlatego radzę ci iść do ginekologa i to sprawdzić bo u mnie w usg wyszło, że mam tą chorobę. Teraz walczę z lekarzami o badania hormonalne. Nawet napisałam w którymś poście, że może niedługo będę musiała się przenieść na wątek o policystycznych jajnikach i to już nie jest żart niestety....

Dziewczyny odezwijcie się co u was słychać???
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:09   #1251
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cherry...Cysia... co u Was?
pamiętacie mnie jeszcze? Cyciu jak Twoje problemy trądzikowe? poszły już w zapomnienie?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:17   #1252
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

U mnie na USG rok temu wyszło,że mam torbiele, ginekolog przepisał mi bodajże Luteinę(?) i po pół roku jak poszłam USG pokazało,że nic nie mam.Zespół Pocylistycznych jajników można rozpoznać tylko na USG? czy jak jeszcze??? bo też to brałam pod uwage
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:33   #1253
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez niziolka Pokaż wiadomość
U mnie na USG rok temu wyszło,że mam torbiele, ginekolog przepisał mi bodajże Luteinę(?) i po pół roku jak poszłam USG pokazało,że nic nie mam.Zespół Pocylistycznych jajników można rozpoznać tylko na USG? czy jak jeszcze??? bo też to brałam pod uwage
Ja na usg miałam napisane: lewy jajnik z licznymi drobnymi pęcherzykami i to niby lekarzom pozwala na postawienie diagnozy, że to zespół policystycznych jajników. A inni lekarze mówią, że należy wykonać badania hormonów, ginekolodzy nie chcą wypisywać tych badań bo są drogie....
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:38   #1254
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Cherry...Cysia... co u Was?
pamiętacie mnie jeszcze? Cyciu jak Twoje problemy trądzikowe? poszły już w zapomnienie?
Pewnie ze pamiętamy U mnie po staremu, nadal biorę metforminę, co jakiś czas kontrolne badania, miesiączka w miarę regularna bez dodatkowych leków i testosteron nie skacze.
A jak Twoja buzia? Dawno się nie odzywałaś

Cytat:
Napisane przez niziolka Pokaż wiadomość
U mnie na USG rok temu wyszło,że mam torbiele, ginekolog przepisał mi bodajże Luteinę(?) i po pół roku jak poszłam USG pokazało,że nic nie mam.Zespół Pocylistycznych jajników można rozpoznać tylko na USG? czy jak jeszcze??? bo też to brałam pod uwage
USG+ badania hormonów, zespół pco jak sama nazwa wskazuje- jest to zespół objawów, które nie muszą występować na raz u wszystkich. Czasem bardzo ciężko stwierdzić czy to już zespół pco, samo pco czy tylko zaburzenia hormonalne. Dlatego USG jajników to jedno ale gospodarka hormonalna może być zaburzona- testosteron, prolaktyna, insulinoporność- bez badań hormonów lekarz co najwyżej wypisze tabletki anty. Dlatego szukajcie lekarzy którzy najpierw biorą na kilka dni do szpitala na badania a potem leczenie, a zapewniam że tacy istnieją. Sama chodziłam do różnych lekarzy, aż wreszcie trafiłam na takiego co zna się na rzeczy i nie wypisuje leków w ciemno.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 13:48   #1255
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

[QUOTE=_cherry_;36128106]Pewnie ze pamiętamy U mnie po staremu, nadal biorę metforminę, co jakiś czas kontrolne badania, miesiączka w miarę regularna bez dodatkowych leków i testosteron nie skacze.
A jak Twoja buzia? Dawno się nie odzywałaś



A u mnie bez zmian, właśnie leczę a raczej godzę się z przedmiesiączkowym wysypem, jeszcze dochodzi trochę w trakcie.
W sumie to sie poddałam, odpuściłam.
Postanowiłam, ze chyba zdecyduję się na izotek, nie mam cierpliwości do tych wszystkich smarowideł.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:13   #1256
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Ja także rozmyślałam nad Izotekiem ale się boje skutków ubocznych.... rok temu miałam laserową korekcje wzroku a wyczytałam na blogach paru osób,że im po tym leku wzrok się pogorszył znacznie.... i teraz będę miała bardzo duży wysiłek fizyczny a to podobno osłabia mięśnie i można sobie coś zrobić i tak odkładam i myśle nad terapią hormonalną....
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:30   #1257
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Endokrynolog zapisal mi yasmin na walke z tradzikiem (dermatolodzy nie byli w stanie nic wskorac), jak myslicie po ilu cyklach powinnam widziec jakies efekty? Jestem na drugim opakowaniu i tradzik zaczal pojawiac sie na policzkach, a wczesniej byl tylko na brodzie jestem podlamana, ale min te 3 miesiace to trzeba brac, no nie?
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:53   #1258
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Witam Was bardzooo dawno mnie tu nie było moje problemy dzięki Diane się skończyły tylko na jak długo...:/ moja ginekolog powiedziała mi ze Diane mogę brać 2 lata a później zmiana na jakieś inne. Uprzedziła mnie ze cera może się pogorszyć:/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 01:26   #1259
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez _Karolka_ Pokaż wiadomość
Endokrynolog zapisal mi yasmin na walke z tradzikiem (dermatolodzy nie byli w stanie nic wskorac), jak myslicie po ilu cyklach powinnam widziec jakies efekty? Jestem na drugim opakowaniu i tradzik zaczal pojawiac sie na policzkach, a wczesniej byl tylko na brodzie jestem podlamana, ale min te 3 miesiace to trzeba brac, no nie?
Po około 3-6 cyklach powinny już powoli być widoczne jakieś zmiany, ale wiadomo - inaczej to wygląda w zależności od organizmu. Jeśli zaś chodzi o czas przyjmowania tabletek, to tą sprawę ustala indywidualnie lekarz, ale myślę, że nie będzie to okres krótszy niż rok (no chyba, że coś niepokojącego będzie się działo). Ja przyjmowałam tabletki około 3 lat, po czym sama zdecydowałam, że przestaję. Jak przy każdej terapii trzeba się uzbroić w cierpliwość. Powodzenia!
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 08:26   #1260
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Trądzik: hormony, anytkoncepcja

Cytat:
Napisane przez fabienne Pokaż wiadomość
Po około 3-6 cyklach powinny już powoli być widoczne jakieś zmiany, ale wiadomo - inaczej to wygląda w zależności od organizmu. Jeśli zaś chodzi o czas przyjmowania tabletek, to tą sprawę ustala indywidualnie lekarz, ale myślę, że nie będzie to okres krótszy niż rok (no chyba, że coś niepokojącego będzie się działo). Ja przyjmowałam tabletki około 3 lat, po czym sama zdecydowałam, że przestaję. Jak przy każdej terapii trzeba się uzbroić w cierpliwość. Powodzenia!
Dzieki a orientujecie sie moze ile na raz opakowan moze wypisac lekarz? Standard to chyba 3, ale bede wyjezdzala za granice na dłużej (rok) i nie wiem jak to zalatwic...
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.