białe kropki??????? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-27, 11:22   #91
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Question Dot.: białe kropki???????

Cześć dziewczyny, ja też mam problem białych kropek na łydkach, które znikają na chwilę po potarciu skóry. Kropki pojawiły się parę lat temu i co roku jest ich więcej. Byłam z tym problemem u dermatologa, u którego dowiedziałam się, że jest to tzw. skóra marmurkowata i taka jest moja uroda. Mam wrażenie, że gdy lekarz nie wie jak pomóc, zawsze dodaje - taka jest Pani uroda! Nie zgadzam się z tym, ponieważ nie urodziłam się z tymi kropkami, one pojawiły się w wieku mniej więcej 20 lat, więc to chyba nie jest problem znikąd... W przyszłym tygodniu mam umówioną wizytę u kardiologa - mam nadzieję, że on pomoże mi znaleźć przyczynę moich problemów.
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 22:56   #92
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: białe kropki???????

Mika, tzw. marmurek miewają na ciele nowododki lub małe niemowlęta
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 09:07   #93
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Mika_83 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, ja też mam problem białych kropek na łydkach, które znikają na chwilę po potarciu skóry. Kropki pojawiły się parę lat temu i co roku jest ich więcej. Byłam z tym problemem u dermatologa, u którego dowiedziałam się, że jest to tzw. skóra marmurkowata i taka jest moja uroda. Mam wrażenie, że gdy lekarz nie wie jak pomóc, zawsze dodaje - taka jest Pani uroda! Nie zgadzam się z tym, ponieważ nie urodziłam się z tymi kropkami, one pojawiły się w wieku mniej więcej 20 lat, więc to chyba nie jest problem znikąd... W przyszłym tygodniu mam umówioną wizytę u kardiologa - mam nadzieję, że on pomoże mi znaleźć przyczynę moich problemów.

TO NIE JEST SKÓRA MARMURKOWA, CZY JAK TO NAZWAŁA tWOJA LEKARZ.. MARMURKOWOŚĆ NIE ZNIKA
ups przepraszam za duże litery
do rzeczy, te marmurkowe kropki nie znikają po potarciu ręką, które powoduje poprawę krążenia
ja niestety nadal nie wiem od czego to jest, od jakiegoś czasu zaprzestałam chodzenia do lekarzy
jedyny fakt, który mnie pociesza, to że nie jestem sama

ah tez za każdym razem słyszałam, taka pani uroda

a czy masz może problemy z kręgosłupem?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 08:10   #94
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Ta wersja ze skórą marmurkowatą też wydała mi się mało wiarygodna. Dziś mam wizytę u kardiologa, bo mam wrażenie że może być to związane z problemami z układem krążenia.
Nie miałam do tej pory problemów z kręgosłupem.
Ale mam czasami uczucie tzw. ciężkich nóg. Czasem po przebudzeniu mam straszny ból całych nóg. Może ma to związek z tajemniczymi kropkami
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:11   #95
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Mika_83 Pokaż wiadomość
Ta wersja ze skórą marmurkowatą też wydała mi się mało wiarygodna. Dziś mam wizytę u kardiologa, bo mam wrażenie że może być to związane z problemami z układem krążenia.
Nie miałam do tej pory problemów z kręgosłupem.
Ale mam czasami uczucie tzw. ciężkich nóg. Czasem po przebudzeniu mam straszny ból całych nóg. Może ma to związek z tajemniczymi kropkami
co do nóg mam dokładnie to samo
przed snem, kiedy się położe i mam "płaskie nogi" strasznie boli, jak wstaje to samo
w ciągu dnia też mnie bolą
generalnie nie odczuwam bólu, kiedy chodzę

daj znać jak było u kardiologa, jestem ciekawa
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:05   #96
ONAtalsONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

Cześć Dziewczyny

mam to samo ( i moja siostra też) - na początku miałam tylko na łydkach a teraz zauważam na dłoni i kilka na twarzy Zauważyłam jednak,że gdy ćwiczę to od razu po ćwiczeniach te plamki nie są widoczne-co potwierdzałoby tezę o problemach z krążeniem.

Byłam u endokrynologa (niedoczynność tarczycy) i powiedziała mi,że prawdopodobnie coś z krążeniem, więc może i tak.

Czekam aż ktoś będzie wiedział coś na pewno
ONAtalsONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 07:35   #97
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Dziewczyny, tak jak pisałam konsultowałam się z kardiologiem, który potwierdził moje przypuszczenia o problemach z krążeniem. Pani doktor obejrzała moje nogi i od razu stwierdziła, że prędzej czy później pojawią się u mnie żylaki i jest wysoce prawdopodobne, że mam niewydolność krążenia kończyn dolnych. Aby się upewnić muszę jeszcze skonsultować się z chirurgiem naczyniowym i wykonać dopplerowskie USG. To badanie pomoże sprawdzić kondycję moich żył i rozwieje wszystkie wątpliwości. Odnośnie białych kropek, to pani doktor przyznała, że nie spotkała się z nimi wcześniej, ale nie jest wykluczone, że ma to związek z krążeniem. Dziewczyny, jeśli podejrzewacie u siebie podobne problemy z krążeniem do moich, to wybierzcie się na konsultację do chirurga naczyniowego.
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-20, 08:54   #98
ONAtalsONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

Dzięki za informację, dopiszę chirurga naczyniowego do listy zadań na kwiecień
ONAtalsONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 09:16   #99
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: białe kropki???????

Dziewczyny, nie wiem na ile pomogę bo nie wiem jak w rzeczywistości wyglądają Wasze kropki, ale mi białe plamki wyskoczyły w zeszłym roku na ramionach. Było ich ok 8-10 na obu ramionach, wielkości odcisków palców. Przerażona poszłam do dermatolog - zrobiła mi posiewy żeby sprawdzić czy to nie zakażenie grzybiczne i okazało się, że to nie grzyb. Stwierdziła więc, że to zakażenie bakteryjne spowodowane pewnie przez słońce, ewentualnie brudną wodę (mam firmę ze spływami kajakowymi).

Leczenie:
- mocny peeling tych miejsc przy każdym myciu
- meeega nawilżenie tych miejsc, np. cetaphilem, dermeną lub innym dobrym kremem
- po takiej kuracji należy delikarnie wystawić te miejsca na słońce żeby wyrównać koloryt bo pigment w tych miejscach zanikł

Sum:
u mnie podziałało - minęło kilka miesięcy i po plamach nie ma śladu
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:38   #100
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Mika_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak jak pisałam konsultowałam się z kardiologiem, który potwierdził moje przypuszczenia o problemach z krążeniem. Pani doktor obejrzała moje nogi i od razu stwierdziła, że prędzej czy później pojawią się u mnie żylaki i jest wysoce prawdopodobne, że mam niewydolność krążenia kończyn dolnych. Aby się upewnić muszę jeszcze skonsultować się z chirurgiem naczyniowym i wykonać dopplerowskie USG. To badanie pomoże sprawdzić kondycję moich żył i rozwieje wszystkie wątpliwości. Odnośnie białych kropek, to pani doktor przyznała, że nie spotkała się z nimi wcześniej, ale nie jest wykluczone, że ma to związek z krążeniem. Dziewczyny, jeśli podejrzewacie u siebie podobne problemy z krążeniem do moich, to wybierzcie się na konsultację do chirurga naczyniowego.

dokładnie mam to samo, ta sama droga, jeśli chodzi o wizyty u lekarzy, te same podejrzenia
byłam u naczyniowca, który niestety mnie zbył, a nie mam pieniędzy, żeby sobie zrobić badania prywatnie
obecnie strasznie cierpię na ból nóg, w nocy mam kurcze rąk, nóg, drętwieją mi ręce nogi, dosłownie wszystko
coraz bardziej mi to zaczyna dokuczać
nogi niemiłosiernie mnie bolą, właśnie usiadłam, jak posiedzę dłużej to od razu nogi mi drętwieją

daj znać jak po tym usg i wizycie u naczyniowca
ja szczerze mówiąc mam już dość chodzenia po lekarzach
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:14   #101
patusia9255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Dziewczyny a Alchemia pisała że jej pomógł beta-karoten, co o tym myslicie, któraś go może zażywała, albo ta terapia co przeszła Madlena.
Ja zauważyłam te plamki u mojej 15 letniej córki jestem załamana.
patusia9255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 11:32   #102
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez patusia9255 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a Alchemia pisała że jej pomógł beta-karoten, co o tym myslicie, któraś go może zażywała, albo ta terapia co przeszła Madlena.
Ja zauważyłam te plamki u mojej 15 letniej córki jestem załamana.
Myślę, że to może być indywidualna sprawa. W moim przypadku przebarwienia znikają po potarciu skóry oraz w czasie intensywnego wysiłku fizycznego, np w czasie biegania, dlatego wydaje mi się że ma to związek z krążeniem. Wprawdzie na chwilę, ale jednak skóra reaguje na pobudzenie krążenia. Dodatkowo wizyta u lekarza utwierdziła mnie w przekonaniu, że mam problemy z krążeniem i dlatego pójdę tym tropem ;-) W kwietniu wybieram się na badanie USG do specjalisty i powiem Wam, czego dowiedziałam się na konsultacji...
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:12   #103
patusia9255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Mika u nas też jest podobnie gdy łydki rozmasuję plamy znikają też całkowicie, również podczas biegania czy wysiłku fizycznego najgorzej jest gdy stoję w jednym miejscu bo wtedy jest nacisk na nogi. W kwietniu także wybieramy się do doktora.
patusia9255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 16:25   #104
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez patusia9255 Pokaż wiadomość
Mika u nas też jest podobnie gdy łydki rozmasuję plamy znikają też całkowicie, również podczas biegania czy wysiłku fizycznego najgorzej jest gdy stoję w jednym miejscu bo wtedy jest nacisk na nogi. W kwietniu także wybieramy się do doktora.

Tak jak pisałam wyżej i kila stron do tyłu mam dokładnie to samo.
Dziewczyny już nie daję rady, zaczęło mnie to boleć dokładnie czuję jak drętwieją mi nogi i ręce, nie mogę zbyt długo siedzieć, gdyż mam takie wrażenia, jakby mi ktoś wiązał nogi sznurkami, przy czym puchną i bolą..
mam jeszcze do Was pytanie, czy zauważyłyście na nogach jakieś pajączki, żylaki? bo ja mam już ich ogrom !
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 08:04   #105
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Ja mam pajączki i dość widoczne żyły na nogach. Lekarka powiedziała, że raczej na pewno będę miała problem z żylakami. U mnie jest to problem rodzinny, żylaki ma moja babcia, mój tata i moja siostra... To jest właśnie jeden z objawów niewydolności krążenia. Podobnie jak bóle nóg i tzw syndrom niespokojnych nóg, czyli przymus poruszania stopami. To może oznaczać, że zastawki w żyłach nie spełniają swojej funkcji i jest problem z krążeniem krwi. Pomaga wówczas położyć się i trzymać stopy wyżej niż serce.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Musiałam przełożyć moje badanie USG nóg, ale po wizycie u lekarza napiszę czy moje przypuszczenia się potwierdziły.
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 14:16   #106
tomekp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: białe kropki???????

Witam wszystkich,

Mam podobny problem z bialymi plamkami na skorze.
Pojawily sie kilka lat temu, ale wowczas ich ilosc byla znikoma, wiec mi nie przeszkadzaly. Wszystko zmienilo sie w przeciagu ostatnich 2 lat, kiedy to ich ilosc znacznie wzrosla. Sa to kompletnie plaskie, nie swedzace, biale kropki (lub plamki) glownie na zewnetrznej czesci przedramion i lydek, chociaz w okolicach ud tez wystepuja. Nie wydaje mi sie zeby ich przyczyna bylo opalanie sie, bo wcale tak duzo czasu nie spedzam na sloncu, a z solarium nigdy nie korzystalem. Mam wrazenie, ze sa bardziej widoczne w chlodne dni, a czasami gdy je potre, to wydaje mi sie ze znikaja na chwile (ale byc moze tylko kolor skory sie lekko zmienia podczas tarcia i dlatego mam takie wrazenie). Ponizej kilka zdjec jak to cus wyglada...:

http://postimg.org/image/yllnjgfod/
http://postimg.org/image/fqpwt1fml/
http://postimg.org/image/im2zzwjml/
http://postimg.org/image/9tm1c7yhp/
http://postimg.org/image/g14mo7y4t/

Osobiscie mam nadzieje ze to nic takiego, ale troche niepokoi mnie ich liczba i mam wrazenie ze ciagle ich przybywa. Czytalem o roznych zmianach skornych zwiazanych z wiekiem... ale ja mam dopiero 30 lat, wiec wydaje mi sie ze to nie moze byc przyczyna. Odpowiedz ze taka moja uroda rowniez mnie nie zadawala... wiec szukam dalej.. Mam jasna cere i czasami probuje sie doszukiwac u innych ludzi z jasna cera tego samego... ale jesli juz widze u kogos takie plamki to sa to zazwyczaj pojedyncze kropki... Przydaloby sie rowniez zebyscie i Wy wrzucili fotki, co by to mozna porownac te nasze przypadlosci i sprobowac cos z tym zrobic.

Pozdrawiam,
Tomek
tomekp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 09:06   #107
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Tomku, moje kropki wyglądają bardzo podobnie... Jedyna różnica, że mam je tylko na nogach.
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 05:58   #108
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Tomku, właśnie o tym rozmawiamy.
Powiem ci tylko tyle, przyjrzyj się przypadkowym ludziom z bladą cerą, oni też na pewno będą je mieć. To co ty masz, mój mąż też ma i praktycznie wszyscy moi znajomi. Powaznie. Ja oczywiście mam to samo, ale sto razy gorzej.
Po poludniu i ja wrzucę Wam swoje zdjęcia.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:17   #109
patusia9255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Witam. Parę dni temu byłam z tymi znikającymi kropkami chirurga Wspaniała Pani Doktor, która też w młodości miała ten problem i ona dała mi nadzieję na pozbycie się tego. Lek który jej pomógł był sprowadzany z zagranicy niestety już go nie produkują, ale obiecała że poszuka skonsultuje i w ciągu miesiąca da mi odpowiedż. W Polsce niestety się go nie produkują ,ale może za granicami kraju będzie podobny. Rozumiała mnie całkowicie, wie co to znaczy i postara się pomóc. Jestem pełna nadziei i czekam na wiadomość od Pani Doktor.
patusia9255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 21:12   #110
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Odp: białe kropki???????

Tomku moje kropki są a raczej byly identyczne! Tez znikaly na chwile po potarciu lub zmianie polozenia konczyny np. przy podnoszeniu ręki. Mialam je glownie na przedramionach, dloniach i na nogach (chyba na łydkach)
Wszystko mialo miejsce w koncowych miesiacach ciazy. Kilka tygodni po porodzie kropki zaczely znikac. Oczywiscie nie sądze bys byl w ciązy
Mam 30 lat i jasna karnacje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dziewczyny w tym wątku pisaly ze lekarze mowia o problemach z krązeniem jako przyczynie tych kropek. To jest prawdopodobne bo u mnie kropki pojawily sie w koncowce ciązy i po ciazy zniknely a ciąza powoduje i nasila problemy krązeniowe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 00:06   #111
tomekp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: białe kropki???????

Linka25, w ciazy niestety nie jestem ;-) pisze "niestety" celowo, poniewaz jak sama napisalas po porodzie kropki u Ciebie zniknely. Ale chyba jest jakies inne rozwiazanie niz zajscie w ciaze ? Mam przynajmniej taka nadzieje, ze uda nam sie je znalezc. Dzieki wszystkim za info i pozdrawiam.
tomekp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 12:24   #112
mloooda1806
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: białe kropki???????

Witam

Od czasu dłuższego mam ten sam problem co wy. Na nogach i rękach. Byłam z tym u lekarza. Te wasze i moje białe kropki jest to tzw. łupież pstry. Brzmi strasznie ale nie jest (tylko wyglada okropnie pod wpływem promieni słonecznych miejsca zmienione nie ulegają opaleniu, jest to związane z produkcją przez patogen inhibitora melanogenezy, kwasu azelainowego; stad nazwa "pstry" odnosząca się do białych ognisk w obrębie niezmienionej, opalonej skóry. czyli... kropki pojawiają sie tam gdzie słońce nie dochodzi. Drożdżaki powodujące powstawanie łupieżu pstrego zamieszkują wierzchnią warstwę skóry, toteż bardzo skuteczne w leczeniu są substancje o dzianiu przeciwgrzybicznym (dostępnych w aptekach bez recepty) jak np. ketokonazol czy klotrimazol. W pierwszych tygodniach kuracji specyfiki należy stosować codziennie.

Mam nadzieje że pomogłam Da sie to wyleczyć pozdrawiam
mloooda1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 08:25   #113
Mika_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez mloooda1806 Pokaż wiadomość
Witam

Od czasu dłuższego mam ten sam problem co wy. Na nogach i rękach. Byłam z tym u lekarza. Te wasze i moje białe kropki jest to tzw. łupież pstry. Brzmi strasznie ale nie jest (tylko wyglada okropnie pod wpływem promieni słonecznych miejsca zmienione nie ulegają opaleniu, jest to związane z produkcją przez patogen inhibitora melanogenezy, kwasu azelainowego; stad nazwa "pstry" odnosząca się do białych ognisk w obrębie niezmienionej, opalonej skóry. czyli... kropki pojawiają sie tam gdzie słońce nie dochodzi. Drożdżaki powodujące powstawanie łupieżu pstrego zamieszkują wierzchnią warstwę skóry, toteż bardzo skuteczne w leczeniu są substancje o dzianiu przeciwgrzybicznym (dostępnych w aptekach bez recepty) jak np. ketokonazol czy klotrimazol. W pierwszych tygodniach kuracji specyfiki należy stosować codziennie.

Mam nadzieje że pomogłam Da sie to wyleczyć pozdrawiam
Witam.
W moim przypadku, to chyba jednak coś innego. Miałam kiedyś ten łupież. To było jakieś 10 lat temu. Wtedy dermatolog nie przepisał mi żadnego leku, miało przejść samoistnie i rzeczywiście przeszło. Wówczas zmiany skórne miałam prawie na całym ciele, z wyjątkiem twarzy. Ale były to inne zmiany. Bardziej na powierzchni skóry, z tego co pamiętam to trochę się łuszczyły, ale nie jestem tego pewna.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Konsultowałam moje "kropki" z chirurgiem naczyniowym. W czasie USG nie wyszło nic niepokojącego. Mam tzw. refluks w jednej żyle na piszczeli, czyli zastawki nie spełniają w niej swojej funkcji poprawnie, ale jest to żyła o bardzo małym przekroju, więc nie nadaje się do leczenia. Lekarz powiedział, że są to zmiany w ukrwieniu skóry, ale ponieważ nie mam żadnych poważniejszych problemów z żyłami, nie może przepisać mi żadnego leku. Zalecił tylko noszenie pończoch uciskowych i ewentualne przyjmowanie środków na ból nóg dostępnych bez recepty, np Diohespan. Podobno te różnice w kolorycie skóry czasami towarzyszą mniejszym bądź większym problemom z ukrwieniem, ale w moim przypadku nie możne nic na nie pomóc... ;-(
Tak jak pisałam, kiedyś dermatolog stwierdził u mnie łupież pstry i wyglądał on inaczej, ale chyba skonsultuję się jeszcze z jednym dermatologiem /to będzie już 3. w ostatnim czasie.../.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Miałam wrzucić zdjęcia moich "kropek" dla porównania, ale jeszcze ich nie zrobiłam... Postaram się w tym tygodniu.
Mika_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 21:11   #114
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Mika_83 Pokaż wiadomość
Witam.
W moim przypadku, to chyba jednak coś innego. Miałam kiedyś ten łupież. To było jakieś 10 lat temu. Wtedy dermatolog nie przepisał mi żadnego leku, miało przejść samoistnie i rzeczywiście przeszło. Wówczas zmiany skórne miałam prawie na całym ciele, z wyjątkiem twarzy. Ale były to inne zmiany. Bardziej na powierzchni skóry, z tego co pamiętam to trochę się łuszczyły, ale nie jestem tego pewna.

---------- Dopisano o 09:22 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Konsultowałam moje "kropki" z chirurgiem naczyniowym. W czasie USG nie wyszło nic niepokojącego. Mam tzw. refluks w jednej żyle na piszczeli, czyli zastawki nie spełniają w niej swojej funkcji poprawnie, ale jest to żyła o bardzo małym przekroju, więc nie nadaje się do leczenia. Lekarz powiedział, że są to zmiany w ukrwieniu skóry, ale ponieważ nie mam żadnych poważniejszych problemów z żyłami, nie może przepisać mi żadnego leku. Zalecił tylko noszenie pończoch uciskowych i ewentualne przyjmowanie środków na ból nóg dostępnych bez recepty, np Diohespan. Podobno te różnice w kolorycie skóry czasami towarzyszą mniejszym bądź większym problemom z ukrwieniem, ale w moim przypadku nie możne nic na nie pomóc... ;-(
Tak jak pisałam, kiedyś dermatolog stwierdził u mnie łupież pstry i wyglądał on inaczej, ale chyba skonsultuję się jeszcze z jednym dermatologiem /to będzie już 3. w ostatnim czasie.../.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Miałam wrzucić zdjęcia moich "kropek" dla porównania, ale jeszcze ich nie zrobiłam... Postaram się w tym tygodniu.

Mika u mnie podobnie, nic nie stwierdzono, z tym, Że mnie nogi cholernie bolą. Za to pewna pani doktor powiedziała mi, że to problem z ukrwieniem, tak jak u Ciebie, i że ta krem jakoś nierowno się rozprowadza w nóżkach (pisze jak zrozumiałam, czyli łopatologicznie), przez co robią się te białe kropki, a reszta ciała sinieje, a nawet jest czerwona, oczywiście jak leże na płasko, bądź jestem w ruchu, lub mam nogi w górze to wszystko jest w porządku.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 16:12   #115
ewelina18124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: białe kropki???????

hej tak te kropki są z powodu kłopotów z krążęniem . Mam 16 lat i te kropki mam na łydkach już 2 lata . Mam domowy sposób by się ich pozbyć Idziesz na pole rwiesz pokrzywy i wycierasz je o łydki . Później zaczyna się kłóć i szczypać , ale tak musi być
ewelina18124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:16   #116
Mellllania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: białe kropki???????

jeżeli szukacie odpowiedzi jak się pozbyć białych kropek i nie tych spowodowanych krążeniem polecam stronę:
http://emedicine.medscape.com/article/1068422-clinical
oraz
http://dermnetnz.org/colour/guttate-hypomelanosis.html

jest tutaj odpowiedz na wszystkie wasze pytania.
niestety nie ma na to złotego środka, który pozwoli pozbyć się plamek
postanowiłam wypróbować jeden z proponowanych czyli krem tretinoin
w Polsce jest pod nazwą Locacid 500 niestety na receptę.
Mellllania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 16:21   #117
Mika0904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
moje kropki powoli znikają!!!

Witam wszystkich w kropki!!!
7 lat temu zaczęły pojawiać mi się białe plamki na ciele, najpierw na przedramionach i łydkach, potem na ramionach i udach. Było ich z miesiąca na miesiąc coraz więcej! Wkurzyłam się na maxa jak zaczęły się pojawiać na pośladkach. Dodam, że mam takie plamki jak opisuje u siebie większość z Was: jak pocieram skórę to na chwilę znikają i jak trzymam kończyny w górze to też ich nie widać. Podczas gorącej kąpieli też ich nie ma. Dodam również, że zawsze byłam zdrowa a te plamki to dla mnie największy kompleks. Naczyniowiec stwierdził, że nie mam problemów z krążeniem i jak wszyscy lekarze zbył mnie. Byłam również 10 dni w specjalistycznymi szpitalu dermatologicznym - tam to patrzyli na mnie jak na idiotkę, że z czymś takim przyszłam. Do tej pory pamiętam jak dermatolożkę ze łzami w oczach błagałam o skierowanie do tego szpitala. Na jakieś 2 lata zaprzestałam walkę z mymi jasnymi centkami na skórze bo po prostu nie miałam już siły.
Ale parę miesięcy temu znów wypowiedziałam wojnę białym plamkom.
Trafiłam na paru mądrzejszych lekarzy, którzy powiedzieli, że to problemy z mikrokrążeniem i coś nie tak z moimi naczyniami włosowatym. Po naprawdę WIELU godzinach szukania w necie sposobu na poprawę mikrokrążenia postawiłam na klawiterapię domowymi sposobami (poczytajcie sobie na czym polega). Strasznie to żmudne i zniknęły tylko niektóre białe plamki. Ale zniknęły! Czyli jest sposób!
Na tym wątku któraś z forumowiczek napisała, że raniła niektóre plamki i zniknęły. Ja zaczęłam ranić je starannie wyparzoną zwykłą cieniutką igłą, nakłucie przy nakłuciu. Też bardzo żmudne, trochę krwi poleciało, a czerwone przekrwione miejsca, które pojawiły się po nakłuwaniu plamek, zniknęły po ok 1-2 tygodniach (w zależności od siły nakłuwania), a w ich miejsce pojawiła się skóra w moim normalnym kolorze! Jakie to cudowne uczucie! Na razie wypróbowałam na przedramionach, prze de mną pozostałe części ciała. Tylko uwaga: czasami nakłuwaniu towarzyszy lekki ból, wraźliwsi mogą odczuwać większy. Ja mam niski próg bólu i jest ok. Robię to wieczorem, rano już nic nie czuć.
Żeby przyśpieszyć proces domowego leczenia postanowiłam połączyć kilka igieł w kupę ale... przeczytałam w necie na temat Mezoterapii mikroigłowej i Dermo rollerze (też sobie poczytajcie o tym). W chwili obecnej czekam na dostawę z allegro. Połączę nakłuwanie igłą/igłami z Dermo Rollerem. Jestem pełna nadziei
Napiszę za jakiś czas jakie są efekty, na razie patrzę tylko na piękną, w jednolitym kolorze skórę na przedramionach
Wy też się nie poddawajcie! Jakbyście też próbowali tego sposobu lub mieli jakieś pytania to piszcie. Możecie też na maila.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia!!!
Mika0904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:22   #118
ONAtalsONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: białe kropki???????

CZeść ponownie
Chciałam zapytać Was jak Wasze zmagania z białymi kropkami? komuś się może udało ich pozbyć???
ONAtalsONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 21:02   #119
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek_82 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odwiedziłam dermatologa i powiedziała mi, ze już nic z tym nie zrobię, że to bielactwo nabyte :/
i nie ma na to lekarstwa?nic się nie da zrobić?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:58   #120
Mika0904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: białe kropki???????

Cytat:
Napisane przez ONAtalsONA Pokaż wiadomość
CZeść ponownie
Chciałam zapytać Was jak Wasze zmagania z białymi kropkami? komuś się może udało ich pozbyć???
No hej, przeczytaj mój wpis wcześniej Da się pozbyć tych białych kropek tylko trzeba trochę potorturować swoją skórę. Lekarz Cię nie wyleczy bo dla niego to mały problem, nie wie jak to przeżywamy. Ja już prawie nie mam tych kropek. Pozdrawiam
Mika0904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-24 09:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.