Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 11:25   #961
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mówiłyscie, że SLS sprawia, że kosmetyk pieni. Zastanawiam się nad tym, bo krem do mycia twarzy Sephory ma SLS, a nie pieni...


EDIT: A znacie może balsam do ciała bez zapychaczy. Bo ja szczerze powiem, że mam na nogach małe krostki i zastanawiam się, czy to nie jest od balsamów z zapychaczami....
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.




Edytowane przez sportsmenka86
Czas edycji: 2007-03-26 o 11:28 Powód: Dopisek.
sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 12:59   #962
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Witam L V czy mogłabym prosić o ocenę składu:
Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Carbomer, Tridecyl Stearate, Tridecyl Trimellitate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Butylene Glycol, BHT, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

Jest to Nivea Visage Complet Protecion. Codzi mi głównie o ewentualne zapychacze i podrażniacze. Jestem własnie na etapie poszukiwania kremu pod makijaż i powoli ręce mi opadają bo jak nie zapycha to podrażnia lub wyświeca
Będe wdzięczna za pomoc, z góry dziękuje
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 14:37   #963
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanko co do składzików moich kosmetyków.

Za poradą SisleyS przeczytałam cały wąteczek w poszukiwaniu prawie idealnych kosmetyków- dermosan, humektan i ziaja calma HLC krem nawilżający wiodą prym

Natomiast nasuwa mi sie pytanko co do całej serii ziaji calma HLC, czy pozostałe jej pozycje (żel, mleczko, tonik, peeling enzymatyczny) są równie dobre?Może któraś z was była szczęśliwą posiadaczką? Jak wrażenia?

Oprócz wspomnianego przeze mnie we wcześniejszym poście kremu intensywnie nawilżającego Johnson's Baby Soothing naturals mam również
Johnson's Baby Soothing naturals kremowy płyn do mycia ciała Używałam go do mycia twarzy zamiast żelu, bo chciałam coś łagodnego dla mojej wymęczonej buźki. Jestem z niego bardzo zadowolona - dobrze zmywa makijaż, ładnie się pieni, ma formułę "no more teras" więc w oczki nie szczypie i po trafieniu na ten wąteczęk próbowałam się wczytac w jego skład - nie wiem czy przyślepłam , ale nie widzę w nim groźnego oprócz ewentualnie Glycerin, Sodium Laureth Sulfate,Propylene Glycol, Benzoic Acid, ale one są daleko w skladzie i średnio szkodzą teoretycznie, więc chyba nie ma o co się martwić? Macie jeszce jakieś uwagi co do tego kosmetyku, coś czego ja nie zauważyłam?
Skład: Aqua, PEG-80 Sorbitan Laurate, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Di-PPG-2 Myreth-10 Adipate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Disodium Lauroamphodiacetate, Glycerin, Simmondsia Chinensis, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus, PEG-3 Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Methyl Gluceth-10, Hydroxypropyl Dimonium Chloride, Polyquaternium-10, PEG-14M, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxethanol, Methylparaben, Propylparaben, Benzoic Acid, Parfum

Z góry dziękuję za odpowiedź i podziwiam za wiedzę - muszę sie jeszcze tyle od was nauczyć
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 15:01   #964
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
EMolienty zaznaczyłam w obu kremach na czarno. Jednocześnie przypominam, ze bez emolientów nie powstanie ani jeden krem i zaznaczamy je tu w składzie "trochę na wyrost". Nie wydaje mi sie, aby kgogos zapychałyabsolutniw zystkie emolienty. Traktujcie te dane orientacyjnie.

dziękuje bardzo.... to ja chyba jednak pomyśle jescze nad tym kremem... bo jezeli mialby mnie zatkac to podziekuje
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:05   #965
tomasz5sk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Emolientem jest dodatkowo dimethicone a co do Ceteareth 20 jest to solubilizator. W obu kremach jak na skłonności do zaskórników to jest kilka komedogennych składników takich jak : isopropyl mirystate, caprilyc/capric trygliceride, cetyl palmitate.
tomasz5sk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:11   #966
tomasz5sk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
EMolienty zaznaczyłam w obu kremach na czarno. Jednocześnie przypominam, ze bez emolientów nie powstanie ani jeden krem i zaznaczamy je tu w składzie "trochę na wyrost". Nie wydaje mi sie, aby kgogos zapychałyabsolutniw zystkie emolienty. Traktujcie te dane orientacyjnie.
Emolientem jest dodatkowo dimethicone a co do Ceteareth 20 jest to solubilizator. W obu kremach jak na skłonności do zaskórników to jest kilka komedogennych składników takich jak : isopropyl mirystate, caprilyc/capric trygliceride, cetyl palmitate. Oczywiscie nie wszystkie emolienty muszą "zapychać" ale w tych kremach przyczynią sie do zwiekszenia ilosci zaskórników
tomasz5sk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 20:22   #967
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dziekuje
w takim razie nie kupuje tego kremu.... a jakis bys polecil?? znasz jakis najbardziej niekomedogenny ?????
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-29, 21:21   #968
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ojejku....przeraziłam się poprostu...

czy w ogóle istnieje jakiś krem który nie szkodził by cerze? ja mam mieszaną... raz tłusta...raz przesuszona...raz na jakis czas wyskoczy mi jakiś pryszcz....

czy ktoś mi potrafi odpowiedzieć na pytanie powyżej?

jak narazie używam AA YOUNG matująco nawilżajacy...ale widze ze są w nim niektóre składniki wypisane przez Sportsmenke....
teraz to już boje sie go używac...heh...
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 21:43   #969
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez honey87
czy w ogóle istnieje jakiś krem który nie szkodził by cerze?
nie
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 13:15   #970
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

olik... to mnie pocieszyłaś.... :p
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 15:37   #971
!Sylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mam pytanie do znawczyn o 2 kremy firmy Rossman, oba to Babydream, i ich sklad baza obu sa te skladniki:
Aqua, Caprylic/CapricTriglyceride, Helianthus Annuus,Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate,Parfum, Panthenol, Topopheryl Acetate, Chamomilla Recutita, Bisabobol,Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

Oprocz tego krem nr 1 zwiera jeszcze:
Isopropyl Palmitale, Cetyl Alkohol, Cera Alba, Xantan Gum, Sodium Citrate

Natomiast krem nr oprocz bazy ma jeszcze w swoim skladzie:
Cetearyl alcohol, Sodium hydroxide, Poliglyceryl-6-stearate

Uzywam tez kremu Hipp,tez dla dzieci:
Aqua, Pronus Amygdalus Dulcis, Cocoglycerides, Ceteratyl Alcohol, Behenyl Alcohol,Myristyl mirystate, Myristyl Alcohol, Zinc oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Xantan gum,Lactic Acid, Parfum

kiedys uzywalam Garniera,Podstawa pielegnacji:
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate SE, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Passiflora Incarnata, Mel, Hexylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Octyl Methoxycinnamate, Potassium Sorbate, Methylparaben. Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Triethanolamine. Imidazolidinyl Urea, Parfum, (B1118/1)

prosze jezeli ktoras z waas moglaby rzucic na to okiem bede bardzo bardzo wdzieczna,kompletnie sie na tym nie znam,ale wydaje mi sie ze garnier to porazka... a czy moge uzywac tych kremow dla dzieci? jedynie one matuja mi twarz

bardzo prosze o odp
!Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-30, 16:14   #972
!Sylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

zauwazylam ze skald hipp byl juz analizowany piszecie ze moze zpaychac i chyba niestety u mnie tak jest
mam jeszcze prosbe o zerkniecie na składhumektanu, podobno byl gidzes w tym temacie ale nie moge znalesc:
Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

z gory bardzo dziekuje za odp!
pozdrawiam
!Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 19:33   #973
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez honey87 Pokaż wiadomość
olik... to mnie pocieszyłaś.... :p
bo patrze szukam, szukam i taki mi wniosek z tego wyszedł hlyp
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 11:52   #974
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

prosiłabym o sprawdzenie tego kremiku
antybakteryjny krem nawilżajacy redukujący blizny i zmiany potrądzikowe ( Soraya - seria Care&Control)


skład :Agua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropinal, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 16:47   #975
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Od 2 tygodniu szukam toniku dla siebie i na nic nie mogę się zdecydować, bo wszyskie toniki zawierają różne "świństwa". Przeglądałam KWC, i znalazłam tonik do cery mieszanej i tłustej Erisa, może nie będzie zły? Co wy na to? Nie wydaje mi się, żeby miał jakieś słynne zapychacze?

Skład: Aqua, Polysorbate 20, Sodium Salicylate, Allantoin, Propylene Glycol, Sage (Salvia Officinalis) Extract, Mathylparaben, Diazolidinyl Urea, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Przez długi czas używałam żelu do mycia twarzy Ziaja Tin Tin, który był dla mnie dobry. Tzn jakiejś poprawy nie było, ale dobrze oczyszczał i nie powodował wysypu. W środę postanowiłam spróbować Bio Balans, i niestety, wydaje mi się, że mnie po nim wysypało. Czy jest w jego składzie coś, czego nie ma w Tin Tin, a co może powodować zapychanie?Ziaja Bio Balans: Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Glycerin, Panthenol, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Triethanolamine

Ziaja Tin Tin Skład: Aqua, Coco Glucoside, Glycyrrhiza glabra, Thymus vulgaris, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Triethanolamine
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 14:39   #976
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mam wielką prośbe,może ktoś przeanalizować składy tych kosmetyków
Nivea visage wash off-żel do mycia twarzy,beztłuszczowy
Skład;
Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucosyde, Propylene Glycol, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Benzophenone-4, Aluminum Chlorohydrate, Parfum, CI 42090
Antybiotyk(tutaj musze się przyznać,że używam go zapobiegawczo,a raczej dlatego,że się do niego przyzwyczaiłam i boję się,że jak go odstawie,to wrócą niemiłe niespodzianki chociaż trądziku nie mam,czasem pare większych krostek,troszke wągrów na nosie i czerwone plamki,które są jeszcze bardziej widoczne podczas zimna i nie wiem co z tym zrobić? )
Devercin skład;
1g żelu zawiera 25mg cyklicznego 11,12-węglanu erytromycyny A oraz substancje pomocnicze.
No i podkład,który kupiłam praktycznie wczoraj,wcześniej nie używałam żadnych kremów,tylko wieczorem żel nivei oraz ten antybiotyk,może powinnam zacząć używać jakichś kremów? jestem zielona w tej dziedzinie.
wracając do tematu podkład IsaDora-hydralight-beztłuszczowy
Skład: Aqua, Cyclomethicone/Cyclopentasiloxane, Cetearyl Octanoate, Propylene Glycol, Mica, Silica, Squalane, Sodium Polyaspartate, Beheneth-30, Myristyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, Glycerin, Polysorbate-20, Hydrogenated Vegetable Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Stearate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Aluminum Sulfate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Carbomer, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate. [+/- May contain: Mica, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77499/Iron Oxides, CI 77007/Ultramarines]

Będę bardzo wdzięczna za jakieś rady,co mogłabym sobie kupić i używać,a co definitywnie odstawić
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r



Edytowane przez LoLcIa123
Czas edycji: 2007-04-01 o 15:26
LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:14   #977
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czy ten kremik jest w miare bezpieczny do skóry mieszanej?

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Petrolatum, Peg-32, Myristyl Myristate, Glyceryl Stearate, Peg-40 Stearate, Cetyl Alcohol, Carbomer, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Disodium Edta, Hydroxypropyl Methylcellulose, Parfum, Sodium Hydroxide, Bht, Propylene Glycol, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Alcohol Denat., Phenoxyethanol, Glycine Soja Extract, Helianthus Annuus Seed Extract, Melia Azadirachta Seed Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ci 19140, Ci 14700, Citral, Limonene

bardzo prosze o odpowiedź
pozdrawiam wszystkich cieplutko!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:22   #978
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

honey zasady sa proste na tym forum! napisz nazwe i producenta tego kosmetyku!
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 14:13   #979
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czy nikt mi nie odpowie na pytanie?
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-05, 15:58   #980
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Chciałam kupić sobie krem Olay na dzień, ale boję się, że podrażni albo zapcha moją tłustą, ale obecnie wysuszoną skórę. Proszę o pomoc przy składzie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15655

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Dimethicone, Titanium Dioxide, Mica, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Citrus Nobilis, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyethylene, Dimethiconol, C13-14 Isoparaffin, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Tin Oxide, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Linalool

Z góry dzięki.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:44   #981
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
honey zasady sa proste na tym forum! napisz nazwe i producenta tego kosmetyku!




to jest kremik z avonu, soja i trawa cytrynowa z seri naturals ( obecnie nie dostępny w katalogu, ale ja zamówiłam z oferty netto bo mi służył)

jestem ciekawa czy ma w sobie coś "nie dobrego"
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:27   #982
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a co myślicie o składzie tego toniku? nic w nim złego nie widzę, ale wolę się jeszzce Was - ekspertek poradzić. Co prawda jest taniutki jak barszcz, ale już mam dosyć wyrzucania kosmetyków....
Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinails, Butylene Glycol, Camelia Sinensis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Trideceth-9, PEG 5 Ethylhexanoate, PEG 40 Hydrogenated Oil Castor Oil, DMDM Hydantoin, lodoprpynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl lanone, Butyphenyl Methypropional, Linalool, Hydroxycitronellal, CI 19140, CI 42090
- oczywiście chodzi tu o tonik Melisa Urody
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:31   #983
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanko co do składzików moich kosmetyków.

Za poradą SisleyS przeczytałam cały wąteczek w poszukiwaniu prawie idealnych kosmetyków- dermosan, humektan i ziaja calma HLC krem nawilżający wiodą prym

Natomiast nasuwa mi sie pytanko co do całej serii ziaji calma HLC, czy pozostałe jej pozycje (żel, mleczko, tonik, peeling enzymatyczny) są równie dobre?Może któraś z was była szczęśliwą posiadaczką? Jak wrażenia?

Oprócz wspomnianego przeze mnie we wcześniejszym poście kremu intensywnie nawilżającego Johnson's Baby Soothing naturals mam również
Johnson's Baby Soothing naturals kremowy płyn do mycia ciała Używałam go do mycia twarzy zamiast żelu, bo chciałam coś łagodnego dla mojej wymęczonej buźki. Jestem z niego bardzo zadowolona - dobrze zmywa makijaż, ładnie się pieni, ma formułę "no more teras" więc w oczki nie szczypie i po trafieniu na ten wąteczęk próbowałam się wczytac w jego skład - nie wiem czy przyślepłam , ale nie widzę w nim groźnego oprócz ewentualnie Glycerin, Sodium Laureth Sulfate,Propylene Glycol, Benzoic Acid, ale one są daleko w skladzie i średnio szkodzą teoretycznie, więc chyba nie ma o co się martwić? Macie jeszce jakieś uwagi co do tego kosmetyku, coś czego ja nie zauważyłam?
Skład: Aqua, PEG-80 Sorbitan Laurate, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Di-PPG-2 Myreth-10 Adipate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Disodium Lauroamphodiacetate, Glycerin, Simmondsia Chinensis, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus, PEG-3 Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Methyl Gluceth-10, Hydroxypropyl Dimonium Chloride, Polyquaternium-10, PEG-14M, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxethanol, Methylparaben, Propylparaben, Benzoic Acid, Parfum

Z góry dziękuję za odpowiedź i podziwiam za wiedzę - muszę sie jeszcze tyle od was nauczyć

z tego co wyczytałam i również używam - żel Ziaji Calma jest bez sls . Ja mam cerę skłonną do zapychania i ten żel okazał się dla mnie super
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:17   #984
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny, nie wiem czy się zorientowałyście, ale L_V założyla bardzo przydatny wątek ------> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149 są tutaj wszystkie przeanalizowane kosmetyki, oczywiście pod względem składu, ułożone alfabetycznie Bardzo fajny pomysł

i tak np. Gonia -tonik Uroda Melisa - http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=107

może Ci pomoże ta analiza
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 11:22   #985
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem czy się zorientowałyście, ale L_V założyla bardzo przydatny wątek ------> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149 są tutaj wszystkie przeanalizowane kosmetyki, oczywiście pod względem składu, ułożone alfabetycznie Bardzo fajny pomysł

i tak np. Gonia -tonik Uroda Melisa - http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=107

może Ci pomoże ta analiza

Nie widziałam tego wątku..... dziękuję serdecznie
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 12:04   #986
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

SVR, Xerial Visage, emulsja nawilżająca do twarzy o przedłużonym działaniuSzukaj w KWC
Zgłaszająca osoba: palomino

Proszę o analizę tych dwóch kremów :


SVR Xerial Visage, emulsja do twarzy
Nawilżająca emulsja do pielęgnacji twarzy oparta jak reszta produktów na bazie mocznika. Przeznaczona dla cery suchej i wrażliwej, szczególnie z tendencjami do nadmiernego rogowacenia i podrażnień. Nie przyczynia się do powstawania zaskórników.
Produkt jest bezzapachowy.

Skład: émulsion H/E, beurre de karité 3 %, urée de synth?se 3 %, L fucose 3 %, glycérol 4 %, sorbitol 4 %, allanto?ne 0,3 %, PC NA 2 %, microsph?res matifiantes 1 %. Aqua, ethylhexyl stearate, cyclomethicone, glycerin, sodium PCA, shea butter, urea, sorbitol, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, methylmethacrylate crosspolymer, dimethicone, allantoin, lactic acid, sodium chloride, sodium methylparaben



SVR, Xerialine Creme Visage (Krem do twarzy)Szukaj w KWC
Zgłaszająca osoba: w32146

Krem nawilżający do codziennej pielęgnacji suchej skory twarzy dzieci i dorosłych.
Xerialine zawiera kompleks nawilżający (mocznik, kwas mlekowy, glicerol), którego działanie wzmocnione jest technologia ciekłych kryształów. Dzięki temu Xerialine na długo nawilża wysuszoną skórę.
Formuła O/W łagodzi uczucie napięcia skóry i odnawia film hydrolipidowy.
Doskonale nawilża i delikatnie natłuszcza, łagodzi podrażnienia, skóra staje się miękka, delikatna i wygładzona.
Zawiera: 1,5% mocznik, kwas mlekowy, gliceryna, masło Karite, alantoina, L-fukoza

Skład: Aqua (Purified Water), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecyl Stearate, Cyclomethicone, Myristyl Alcohol, Urea, Biosaccharide Gum-1, Sorbitol, Glycerin, Sodium PCA, Myristyl Glucoside, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Allantoin, Lactid Acid, Arachidyl Glucoside, Behenyl Alcohol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polyacrylamide, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Buthylphenyl Methylpropional, Limonene.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:47   #987
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Ducray, A-Derma, Epitheliale -możliwe, że zapycha?

Zwracam się do ekspertek. Już po jednej nocy wyskakuja mi krostki, albo malutkie , albo calkiem pokażne. Stosuje Davercin i potrzebuje czego kojacego na noc. Avene- regenerujacy, tez antybakteryjny dziala na mnie podobnie. Już nie mam pomysłu na nic innego.
Pozdrawiam
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 17:38   #988
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ducray, A-Derma, Epitheliale -możliwe, że zapycha?

Watek o skladach

Proponuje abys wrzucila sklady wg INCI interesujacych Cie kosmetykow i postaramy sie pomoc,na przyszlosc prosze nie zakladaj tego typu watkow kiedy mozesz wpisac sie w juz istniejacy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 20:42   #989
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

proszę, napiszcie mi cos o skladzie tego żelu. Ma jakies zapychacze? Mam tradzikową cere raczej a podobno aloes ma zbawienny wpływ na wypryski itp. ale obawiam sie bo tutaj jest tylko wyciąg z aloesu i duzo innych rzeczy...

Emo-Farm, Aloepanten (Kremo - żel do pielęgnacji skóry)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Canola Oil, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Panthenol, Allantoin, Sodium Acrylate (and) Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Sodium Hydroxide.
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 21:58   #990
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
proszę, napiszcie mi cos o skladzie tego żelu. Ma jakies zapychacze? Mam tradzikową cere raczej a podobno aloes ma zbawienny wpływ na wypryski itp. ale obawiam sie bo tutaj jest tylko wyciąg z aloesu i duzo innych rzeczy...

Emo-Farm, Aloepanten (Kremo - żel do pielęgnacji skóry)

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Canola Oil, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Panthenol, Allantoin, Sodium Acrylate (and) Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Sodium Hydroxide.
nie znam się bardoz na składach, jestem samoukiem (z listą ZŁYCH składników :P ) i tak, to co na czarno to mam na liście zaznaczone jako zapychacze. Natomiast to co na czerwono mam na liście jako "unikać" - bo może powodować wypryski, zaskórniki itp.
korzystam z listy, która któraś z tutejszy Wizażanek stworzyła (ta lista była cytowana stronę, dwie, albo trzy temu)

Ja bym nie kupowała (mam cerę trądzikową, tłustą a do tego wrażliwą ) - wydaje mi się, że ma za dużo zapychaczy. Ja jak coś wolę ryzykować w kremy np. TYLKO z Paraffinum Liquidum lub Gliceryną, a nie z dwoma tymi składnikami na raz.

Może spróbuj ten żel aloesowy z Oriflame? On z tego co pamiętam, ma tylko Glycerin z tych najgorszych zapychaczy.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.