jak powiedziec o ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-22, 14:47   #1
matta2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6

jak powiedziec o ciąży


jestem w ciążi i nie wiem jak powiedzeic o tym w domu ... wiem ze to sie wydaje smieszne ale byłam naiwna i głupia...na imprezie była chwila zapomnienia i stało sie wiem że facet jest z hiszpani bo były na wymianie u mojej przyjaciółki na studiach i stało sie...nie kocham go i w zasadzie sie zastanawiam czy powiedziec mu o tym to 5-6tydzień.... co zrobic???
jestem beznadzieja wiem nie musicie tego pisca....
ktoś z was wybrnał moze jakos...
matta2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:52   #2
alu
Raczkowanie
 
Avatar alu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 171
Dot.: jak powiedziec o ciąży

jesli to nie prowokacja to powiedz mu to. Nie ukryjesz tego przed rodzicami wiec powiedz lepiej od razu, moze okaze sie całkiem odpowiedzialnym facetem i nie ucieknie szybko do swojego kraju . Ile ty masz w ogole lat?
A jesli juz go nie ma to lol.... odnajdz go.
alu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:53   #3
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Stało się i czasu nie cofniesz. Dobrze przynajmniej, że jesteś na tyle odpowiedzialna, że nie przyszło Ci do głowy usuwać. A jestem pewna, że jeszcze będziesz zachwycona z tego maleństwa, znam kilka takich przypadków

A jak powiedzieć? Delikatnie, ale konkretnie i najlepiej nie czekać. Im dłużej będziesz zwlekać, tym bardziej będziesz się denerwować. Masz dobre stosunki z rodziną?
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:57   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez matta2008 Pokaż wiadomość
jestem w ciążi i nie wiem jak powiedzeic o tym w domu ... wiem ze to sie wydaje smieszne ale byłam naiwna i głupia...na imprezie była chwila zapomnienia i stało sie wiem że facet jest z hiszpani bo były na wymianie u mojej przyjaciółki na studiach i stało sie...nie kocham go i w zasadzie sie zastanawiam czy powiedziec mu o tym to 5-6tydzień.... co zrobic???
jestem beznadzieja wiem nie musicie tego pisca....
ktoś z was wybrnał moze jakos...
Powiedzieć w domu, długo tego faktu nie da się ukryć.
Im wcześniej powiesz, tym mniej gryźć się tym będziesz.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 14:58   #5
matta2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
Dot.: jak powiedziec o ciąży

jestem na 2 roku studiów i własnie nie ma go juz gdzies od tygodnia bo nie wiem jak ruszyc z tematem... bo koleznaka której na roku był na wymianie nie wie o tym co sie stało nikt nie wie poza moim kotem któremu sie zwierzam....
matta2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:04   #6
alu
Raczkowanie
 
Avatar alu
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 171
Dot.: jak powiedziec o ciąży

no to nie tragedia. Młoda juz nie jestes :P wiec loozik. Przełam sie i powiedz rodzicą najpierw, przeciez Cie nie zabiją. Sfochują na 100% ale przeciez raczej Ci pomogą wiec spokojnie !! Potem zwierz się tej koleżance ! I popros zeby Ci go odnalazła !! Byc moze koles był Toba zachwycony i wróci Albo ty pojedziesz do niego Fajnie by tak było.. powodzenia i nie martw sie, to tylko dziecko
alu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:13   #7
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Zdobadz jakies namiary na niego(jesli ich nie masz)
a wlasnie czytalam watek ile razy trzeba sie kochac,zeby zajsc w ciaze

Nie wiem najpierw chyba wolalabym z nim porozmawiac i dopiero powiedziec w domuchyba
Powodzenia

edit:hmm a w zeszlym miesiacu jeszcze chcialas udawac przed kims ciaze
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 15:19   #8
MalinowaNastka
Rozeznanie
 
Avatar MalinowaNastka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 623
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Powiedz rodzicom jak najprędzej Powinni wiedzieć, zwłaszcza, że dopóki nie będziesz miała kontaktu z ojcem dziecka, oni będą Cię wspierać i pomagać Ci
MalinowaNastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:19   #9
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
edit:hmm a w zeszlym miesiacu jeszcze chcialas udawac przed kims ciaze
Łał, czyli jednak trzeba uważać, czego się sobie życzy
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:19   #10
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: jak powiedziec o ciąży

trudna sprawa, na moje oko jak nawet faceta odnajdziesz i powiesz mu o dziecku, to tym bardziej do polski nie wróci... gdyby mu choć trochę zależało, to by nie zrywał kontaktu, tylko dał ci choć swój numer telefonu!

co do ciąży - zawsze można dziecko oddać po urodzeniu do adopcji, i wtedy skończysz studia. możesz też przejść na zaoczne, urodzić i jakoś wychować...
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:27   #11
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: jak powiedziec o ciąży

a niech sobie nie wraca ale jakimis alimentami to wypadaloby go obciazyc
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 15:33   #12
Asia221
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 570
Dot.: jak powiedziec o ciąży

jejku wspołczuje ci ale 3maj sie, mowisz powiedziec rodzicom jak najszybiej bo sie tym zadreczysz, a potem juz co 3 glowy to nie jedna cos razem wymyslicie
Asia221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 15:39   #13
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: jak powiedziec o ciąży

tez bym zaczela od kontaktu z facetem
bo rodzice spytaja na bank "a co z ojcem dziecka" i lepiej juz wiedziec czy ma w nosie, czy sie poczuwa do odpowiedzialnosci

trzymaj sie, bedzie dobrze, choc pewnie momentami ciezko
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 16:38   #14
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Powiedzieć jak najszybciej.

A na drugi raz życzę wiecej rozwagi i oleju w głowie.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 17:24   #15
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: jak powiedziec o ciąży

powiedz rodzicom jak najszybciej
jak boisz sie ich reakcji to wez ze soba jakas zaprzyjazniona osobe- ciotke, przyjaciolke

powodzenia
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 17:43   #16
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Ja również najpierw bym odszukała ojca dziecka i wogóle jak on na to zareaguje a później bym pogadała z rodzicami. Życze powodzenia
__________________
Masz szczęście- jesteś człowiekiem.
Róża jest piękna, ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piękna.
Michel Quoist
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 17:47   #17
kaska6969
Raczkowanie
 
Avatar kaska6969
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rodem z Warmii :)
Wiadomości: 271
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Nie martw się bo na pewno wszystko się ułoży. Po pierwsze zdobądź namiary na tego kolesia i spróbuj z nim pogadać i coś ustalić a później porozmawiaj z rodzicam....ciężko cokolwiek innego doradzić. Trzymaj się będzie dobrze
__________________
Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą...
kaska6969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 18:09   #18
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: jak powiedziec o ciąży

o kurcze wspolczuje
co innego wpadka z tztem, a co innego z przypadkowym facetem....


ojciec dziecka powinien o tym wiedziec, po pierwsze ma do tego prawo,po drugie ma obowiazek dbac o nie.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 20:22   #19
LookMeHeart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 204
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Hmmm ciężka sprawa . Ja z moim tztem tez bedziemy mieli dzidziusia, ale naszczescie jestesmy razem i mnie nigdy nie zostawi i slub juz w lipcu. Hmmmm niewiem co bym zrobila na Twoim miejscu ja mam 19 lat Ty masz troszke wiecej wiec musisz jak najszybciej z kontaktowac sie z ojcem dziecka. Powiedziec Mu. A jezeli niemasz jak sie z nim porozumieć to jak najszybciej powiedziec rodzicom. Oj zycze powodzenia
LookMeHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 22:50   #20
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
co do ciąży - zawsze można dziecko oddać po urodzeniu do adopcji, i wtedy skończysz studia. możesz też przejść na zaoczne, urodzić i jakoś wychować...
dziecko to nie szczeniak ze je zawsze mozna oddac do adopcji i sobie spokojnie studiowac..

a do autorki: powiedz rodzicom, im wczesniej beda wiedzieli tym szybciej ochlonai beda cie wspierac
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 22:58   #21
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Gdybyś rzeczywiście chciała oddać dzieciaczka do adopcji (np. ze wskazaniem) to my z mężem się staramy...
Nie powinnam była tego pisać, ale chyba nie byłam w stanie się powstrzymać.

A tak w ogóle to życzę Ci szczęścia. Dzieci są kochane. Może Twoja sytuacja łatwa nie jest, ale coś czuję, ze i nie tragiczna. Trzymaj się. I tak jak dziewczyny doradzają - ojciec dzieciątka ma prawo wiedzieć i łożyć na nie. Rodzicom powiedz jak najszybciej i prosto z mostu. I polecam film Juno, który jest najpiękniejszym filmem ostatniego czasu jaki widziałam. I mądrym.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:01   #22
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: jak powiedziec o ciąży

dziecko to nie szczeniak, tak - wiem
ale co? nie wiem dokładnie o sytuacji życiowej autorki tematu - ale z tego co widzę, to NIE pomyślała jak robiła, i nie wiem, na ile się spełni w roli matki - i czy PODOŁA opiece nad dzieckiem.

tyle rodzin czeka na upragnione dziecko, starają się latami - i pozostaje im adopcja.

a tutaj jakiś Hiszpan z wymiany i masz dziecko!

zostawić dziecko sobie, na wychowanie i co? sama, bez pracy, pieniędzy, wykształcenia - brawo - dziecko będzie biedne, a kto wie, czy nie bez perspektyw w najgorszym przypadku.

a co w studiowaniu jest złe? to, że zdobędzie wykształcenie, rozum i kolejnemu dziecku z PRAWDZIWYM partnerem zapewni godziwą przyszłość? rodzice adopcyjni nie zapewnią mu tego?

zależy też, czy ten hiszpan bardzo ciemny na skórze - jak dziecko się bardzo kolorowe urodzi, a dziewczyna wróci do rodzinnego domu, a jeśli mieszka gdzieś na wiosce, nie czeka jej przyjemne przywitanie ze strony ziomków...
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:07   #23
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Ukrycior - czytalas wieze z kloskow Krystyny Kotowskiej? Tez polecam

kropka - nie bulwersuj sie tak - lepiej oddac dziecko do adopcji niz usunac nieplanowana totalnie przypadkowa ciaze
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:13   #24
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Zapewne nie jedna z Was nie jest matka dlatego tak piszecie. Domyslam sie, ze serce by jej peklo, jakby miala oddac SWOJE dziecko !! Nawazyla piwa to musi je teraz wypic. Jest na tyle dorosla, ze wie do czego moze doprowadzic sex. Musi poniesc tego konsekwencje.

Uwazam tez, ze jesli naprawde jej sytuacja jest tak beznadziejna, ze nie bylaby w stanie wychowac swojego dziecka na normalnym poziome, brakowaloby na mleko itd itp to lepiej oddac w adopcje...
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:15   #25
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez ushia Pokaż wiadomość
Ukrycior - czytalas wieze z kloskow Krystyny Kotowskiej? Tez polecam

kropka - nie bulwersuj sie tak - lepiej oddac dziecko do adopcji niz usunac nieplanowana totalnie przypadkowa ciaze
Tak. Czytałam, śmiałam się i płakalam na zmianę. Lektura obowiązkowa rodzin adopcyjnych.

Jeny, co za różnica jaką skórę ma dziecko? Ja poproszę małe murzysniątko, naprawdę, czy dziecko sklada się z karnacji, czy to jest istotne. Nie pojmuję naskoczenia na autorkę wątku (sama napisała, że zdaje sobie sprawę, jak sobie nakąplikowała) i na jej sytuację. Nie pojmuję.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:38   #26
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
dziecko to nie szczeniak, tak - wiem
ale co? nie wiem dokładnie o sytuacji życiowej autorki tematu - ale z tego co widzę, to NIE pomyślała jak robiła, i nie wiem, na ile się spełni w roli matki - i czy PODOŁA opiece nad dzieckiem.

tyle rodzin czeka na upragnione dziecko, starają się latami - i pozostaje im adopcja.

a tutaj jakiś Hiszpan z wymiany i masz dziecko!

zostawić dziecko sobie, na wychowanie i co? sama, bez pracy, pieniędzy, wykształcenia - brawo - dziecko będzie biedne, a kto wie, czy nie bez perspektyw w najgorszym przypadku.

a co w studiowaniu jest złe? to, że zdobędzie wykształcenie, rozum i kolejnemu dziecku z PRAWDZIWYM partnerem zapewni godziwą przyszłość? rodzice adopcyjni nie zapewnią mu tego?

zależy też, czy ten hiszpan bardzo ciemny na skórze - jak dziecko się bardzo kolorowe urodzi, a dziewczyna wróci do rodzinnego domu, a jeśli mieszka gdzieś na wiosce, nie czeka jej przyjemne przywitanie ze strony ziomków...

Glupoty pleciesz dziewczyno !!
Zastanow Ty sie czasami zanim cos napiszesz.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:44   #27
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: jak powiedziec o ciąży

no wiesz - ja rasistką nie jestem, ale jak urodzi dziecko bez ojca i to w dodatku ciemne, to na małych wioskach będzie mieć przerąbane, przynajmniej u starszego i średniego wiekiem pokolenia!
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 23:48   #28
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Z tego co dobrze pamietam to na wioskach starsze pokolenie krzywo patrzy jak sie jest mloda i do tego samotna matka. Zreszta starsze pokolenie na niemalze wszystko patrzy krzywym okiem. A poza tym co oni maja do tego, nie ich zycie, jej kromki chleba nie podadza, wiec nie ma co sie martwic sasiadami.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 10:28   #29
Some guy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 38
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez giganciara Pokaż wiadomość
Dobrze przynajmniej, że jesteś na tyle odpowiedzialna, że nie przyszło Ci do głowy usuwać. A jestem pewna, że jeszcze będziesz zachwycona z tego maleństwa, znam kilka takich przypadków
Nie rozumiem tego czemu jeśli kobieta chce usunąć niechcianą ciążę to od razu mówią na nią - nieodpowiedzialna. Jej ciało - jej sprawa. Może robić ze swoja ciążą co chce. Jesteśmy w Unii, wystarczy pojechać do Holandii i legalnie jest po wszystkim. Jak mówię - jej ciąża, jej życie. I nikomu nic do tego.
Zresztą urodzenie dziecka w jej sytuacji to wcale nie taki pikuś. Studia będzie ciężko pociągnąć. Z pieniędzmi może być ciężko, jeśli facet sobie oleje ta dziewczynę to może być ciężko z alimentami... Nawet jak jesteśmy w Unii z ściągalnością alimentów jest bardzo ciężko, facet może dość skutecznie sie wymigiwać od alimentów. Znam koleżankę która ma z tym problemy duże, ojciec jej dziecka alimentów nie płaci a władze tamtego państwa tak samo jak i nasze mają to gdzieś, co ich obchodzi jakaś kobieta z dzieckiem...(zresztą co sie dziwić, nawet jak naszych rodaków bija za granicą to nic nasze władze sobie z tego nie robią, dopiero jak gazety to opiszą)... Ona (ta koleżanka) żałuje że nie usunęła tamtej ciąży - pieniędzy dosłownie na wszystko brakuje (ostatnio pożyczyłem jej 200 zł. na leki bo jest chora - chociaż wiem że mi ich nigdy raczej nie odda - trudno). No i narzeka że jej nikt nie chce, faceci ją ignorują bo ma dziecko. A ona jest samotna. No bo nie ukrywajmy kobieta z dzieckiem ma znacznie mniejsze szanse na znalezienie partnera. Takie jest życie... Nie twierdze że nie może znaleźć bo na pewno są tacy faceci którzy to zaakceptują, ale wybór jest już znacznie, znacznie mniejszy. No i jak sie już znajdzie może nie być taki idealny. Mogła by sobie znaleźć faceta który do niej bardziej pasuje ale cóż... Taki może nie chcieć kobiety z potomstwem, i ma do tego pełne prawo.
Nie nakłaniam tutaj w żadnym wypadku autorki wątku do aborcji - chciałem tylko pokazać że wcale z dzieckiem tak kolorowo być nie musi, i że jak chce to może to zrobić. Jej życie i jak sobie je ułoży jej sprawa. Nikomu nic do tego czy chce usunąć czy nie.
Some guy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 10:30   #30
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: jak powiedziec o ciąży

Cytat:
Napisane przez Some guy Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego czemu jeśli kobieta chce usunąć niechcianą ciążę to od razu mówią na nią - nieodpowiedzialna. Jej ciało - jej sprawa. Może robić ze swoja ciążą co chce. Jesteśmy w Unii, wystarczy pojechać do Holandii i legalnie jest po wszystkim. Jak mówię - jej ciąża, jej życie. I nikomu nic do tego.
Zresztą urodzenie dziecka w jej sytuacji to wcale nie taki pikuś. Studia będzie ciężko pociągnąć. Z pieniędzmi może być ciężko, jeśli facet sobie oleje ta dziewczynę to może być ciężko z alimentami... Nawet jak jesteśmy w Unii z ściągalnością alimentów jest bardzo ciężko, facet może dość skutecznie sie wymigiwać od alimentów. Znam koleżankę która ma z tym problemy duże, ojciec jej dziecka alimentów nie płaci a władze tamtego państwa tak samo jak i nasze mają to gdzieś, co ich obchodzi jakaś kobieta z dzieckiem...(zresztą co sie dziwić, nawet jak naszych rodaków bija za granicą to nic nasze władze sobie z tego nie robią, dopiero jak gazety to opiszą)... Ona (ta koleżanka) żałuje że nie usunęła tamtej ciąży - pieniędzy dosłownie na wszystko brakuje (ostatnio pożyczyłem jej 200 zł. na leki bo jest chora - chociaż wiem że mi ich nigdy raczej nie odda - trudno). No i narzeka że jej nikt nie chce, faceci ją ignorują bo ma dziecko. A ona jest samotna. No bo nie ukrywajmy kobieta z dzieckiem ma znacznie mniejsze szanse na znalezienie partnera. Takie jest życie... Nie twierdze że nie może znaleźć bo na pewno są tacy faceci którzy to zaakceptują, ale wybór jest już znacznie, znacznie mniejszy. No i jak sie już znajdzie może nie być taki idealny. Mogła by sobie znaleźć faceta który do niej bardziej pasuje ale cóż... Taki może nie chcieć kobiety z potomstwem, i ma do tego pełne prawo.
Nie nakłaniam tutaj w żadnym wypadku autorki wątku do aborcji - chciałem tylko pokazać że wcale z dzieckiem tak kolorowo być nie musi, i że jak chce to może to zrobić. Jej życie i jak sobie je ułoży jej sprawa. Nikomu nic do tego czy chce usunąć czy nie.
Zauważ, ze wiele dziewczyn (w tym ja) napisały tu o adopcji. Ok, jej ciało, jej ciąża. Ale jeśli chciałaby urodzić naprawdę setki tysięcy ludzi w Polsce czeka na dzieciaczka do adopcji (w tym my). Więc nie wpadajmy ze skrajności w skrajność.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.