Kreacja na nietypowy slub! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 13:25   #1
moumou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 38

Kreacja na nietypowy slub!


Hej,

wczoraj moja szwagierka obwiescila nam nowine; wychodzi za maz!!! Slub odbedzie sie w baaaardzo cieplym kraju, w najcieplejszym miesiacu-sierpniu. Idea jest fanastyczna; slub w najstarszym miescie swiata, spacer przed, potem na lodke i tam ceremonia. Nastepnie pojdziemy cos zjesc i pobalowac w jakis klubach )

I tu pojawia sie problem... dress code: biel.
Faceci problemu nie maja: biala koszula/koszulka polo + szorty/jeansy i gotowi.

Pod uwage musze wziac kilka aspektow: bedzie nieziemsko cieplo, nie moge zmienic ubrania-czyli to samo do ceremonii i to samo do klubu/obiadu, nie moze byc za krotko (kraj arabski, mimo, ze czesc chrzescijanska jednak to i tak nie jest dobrze widziane)... myslalam, zeby moze znalezc jakis bialy jumpsuit i dobrac do niego zlote/brazowe dodatki... tylko czy nie bede wygladac glupio? i gdzie taki jumpsuit znalezc?
Nie czuje sie dobrze w bialym (jestem blondynka... bede musiala sie opalic, zeby jak mlynarz nie wygladac!)

Potrzebuje troche inspiracji
HELP.
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." Sophia Loren
moumou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:31   #2
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Niekoniecznie musisz się ubierać w białą biel jak z reklamy vizira - możesz postawić na coś bardziej w kolorze kości słoniowej, ivory, ecru. Chyba to łatwiej znaleźć i okiełznać.

Taki kombinezon to nie jest taki zły pomysł. Ja pomyślałabym też nad sukienką/spódnicą maxi. Złote dodatki do bieli jak najbardziej. Może być tez srebro, perły. Pomyśl też o dodatkach którymi mozesz zmieniać strój i mogą Ci też służyć jako ochrona przed wieczornym chłodem/słońcem. Jakiś szal, kapelusz.

Jako inspiracja może wpisz w google white party albo coś w tym stylu.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 14:12   #3
raz2trzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Cytat:
Napisane przez moumou Pokaż wiadomość
Hej,

wczoraj moja szwagierka obwiescila nam nowine; wychodzi za maz!!! Slub odbedzie sie w baaaardzo cieplym kraju, w najcieplejszym miesiacu-sierpniu. Idea jest fanastyczna; slub w najstarszym miescie swiata, spacer przed, potem na lodke i tam ceremonia. Nastepnie pojdziemy cos zjesc i pobalowac w jakis klubach )

I tu pojawia sie problem... dress code: biel.
Faceci problemu nie maja: biala koszula/koszulka polo + szorty/jeansy i gotowi.

Pod uwage musze wziac kilka aspektow: bedzie nieziemsko cieplo, nie moge zmienic ubrania-czyli to samo do ceremonii i to samo do klubu/obiadu, nie moze byc za krotko (kraj arabski, mimo, ze czesc chrzescijanska jednak to i tak nie jest dobrze widziane)... myslalam, zeby moze znalezc jakis bialy jumpsuit i dobrac do niego zlote/brazowe dodatki... tylko czy nie bede wygladac glupio? i gdzie taki jumpsuit znalezc?
Nie czuje sie dobrze w bialym (jestem blondynka... bede musiala sie opalic, zeby jak mlynarz nie wygladac!)

Potrzebuje troche inspiracji
HELP.
eh swietny pomysl a ja zapytam troche z innej beczki,
jak takie cos jest organizowane od strony technicznej wiesz moze? tj. jak sie organizuje taka podroz, czy kazdy sobie samemu, czy mlodzi cos 'funduja' czy tylko beda uczestniczyc Ci ktorych stac na taki wyjazd- badz co badz, podroz nocleg itp to troche kosztuje itp? jak sie rozpatruje takie kwestie? wiem ze to sprawa indywidualna i zalezy od tego na ile mlodych stac, ale tak z ciekawosci moze wiesz mniej wiecej
a stroj....
tez jestem za dluga spodnica i cienka koszula? kapelusz? zlote dodatki , w zasadzie wszystko mi sie widzi, slonce i ta biel ;]
raz2trzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 14:56   #4
mmmartha
Rozeznanie
 
Avatar mmmartha
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 831
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

a może coś w takim stylu, tylko oczywiście poszukać lub uszyć w jasnych kolorach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3036_low__29620_zoom.jpg (97,7 KB, 61 załadowań)
__________________
Królowa swego losu, księżniczka własnej bajki

Edytowane przez mmmartha
Czas edycji: 2012-02-07 o 15:02
mmmartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:21   #5
mmmartha
Rozeznanie
 
Avatar mmmartha
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 831
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

1.jpgb_5_3330.jpgspodnica_maxi_tekst.jpg
61ddf099-323d-47e6-93ff-93db4fc12239_20090707123153_Nicole.jpga,61764529,f,modelka_41277_400.jpg
__________________
Królowa swego losu, księżniczka własnej bajki

Edytowane przez mmmartha
Czas edycji: 2012-02-07 o 15:23
mmmartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:49   #6
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Skoro ślub w sierpniu, to radzę poczekać na letnie kolekcje i sprawdzić, co będzie w sklepach.

Biały na szczęście jest kolorem podstawowym, więc jest szansa, że coś będzie.

Znajomi mojej koleżanki brali taki ślub i z tego co pamiętam kobiety miały zwykłe, zwiewne sukienki - lniane, bawełniane, z przewiewnych materiałów. Jedynie panna młoda miła troszeczkę bardziej zdobioną sukienkę, ale naprawdę leciutko.

Na zdjęciach od mmmarthy podobną sukienkę do tych, które nosili goście ma Nicole Scherzinger.

Nie wiem w co planuje się ubrać panna młoda, ale gość wyskakujący w szyfonach, muślinach, jedwabiach i diamentach, kiedy panna młoda stawiałaby na prostotę - będzie trochę za bardzo wystawny.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 15:53   #7
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Po woli zaczynają wchodzić wiosenne i letnie kolekcje więc na pewno znajdziesz cos białego. Ja bym proponowała sukienkę do kolan, złote dodatki były by super. Nie wiem czy ogladasz plotkarę, ale kojarzy mi sie, że tam w jednym z odcinków było przyjęcie z dress codem z bielą w roli glównej. Warto zerknąć.
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 15:59   #8
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Z tym, że ja bym chciała zwrócić uwagę na jeszcze jedno: z pierwszej wiadomości wynika, że mężczyźni mają w planach polo lub szorty, czyli raczej styl wyspiarski...

Warto doprecyzować hasło biel z panna młodą lub panem młodym, żeby się nie okazało, że ktoś wparowuje obwieszony jak choinka na przyjęciu w Hollywood a reszta w krótkich portkach siedzi...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:17   #9
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Skoro ślub w sierpniu, to radzę poczekać na letnie kolekcje i sprawdzić, co będzie w sklepach.

Biały na szczęście jest kolorem podstawowym, więc jest szansa, że coś będzie.

Znajomi mojej koleżanki brali taki ślub i z tego co pamiętam kobiety miały zwykłe, zwiewne sukienki - lniane, bawełniane, z przewiewnych materiałów. Jedynie panna młoda miła troszeczkę bardziej zdobioną sukienkę, ale naprawdę leciutko.

Na zdjęciach od mmmarthy podobną sukienkę do tych, które nosili goście ma Nicole Scherzinger.


Nie wiem w co planuje się ubrać panna młoda, ale gość wyskakujący w szyfonach, muślinach, jedwabiach i diamentach, kiedy panna młoda stawiałaby na prostotę - będzie trochę za bardzo wystawny.
Trzeba też pamiętać o tym że ślub jest w miejscu wątpliwym religijnie i obyczajowo. Biała, krótka obcisła sukienka raczej odpada. A skoro panna młoda postawiła na biel to chyba się moze spodziewać że ktoś przyjdzie w białej długiej sukni. Sama być może będzie w innym kolorze.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:18   #10
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Biała, szyfonowa maxi - coś pięknego Jeśli masz warunki fizyczne, to jak najbardziej. I, tak jak mówisz, złote dodatki.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 21:51   #11
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Biała, szyfonowa maxi - coś pięknego Jeśli masz warunki fizyczne, to jak najbardziej. I, tak jak mówisz, złote dodatki.
zgadzam sie!! ewentualnie jakas asymetryczna biala luzniejsza od talii sukienka, bez plecow, wiazana wokol szyi.

tak btw. słowo kombinezon jest juz "pase"?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 07:56   #12
moumou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 38
Dot.: Kreacja na nietypowy slub!

Dziewczyny, dzieki serdeczne! Nie ma to jak inspiracje i pomysly innych!!!
mmmarta-zlota dziewczyno!!! podsunelas mi genialna sukienke!!! zakochalam sie w tej ktora ma na sobie A. Szulim! Do tego okulary sloneczne typu 'muchy', i nawet nie musze martwic sie o wlosy.
Rowniez idea opaski na wlosy jaka ma Nicole bardzo mi sie podoba!

@raz2trzy; narzeczony jest z tego cieplego, 'egzotycznego' dla nas kraju, wiec logistycznie bylo latwiej dla jego rodziny. Nasza strona (my, rodzice, siostra+brat z osobami towarzyszacymi) po prostu kupilismy bilety lotnicze, reszta taka jak zakwaterowanie czy jedzenie juz w ramach 'gosciny'. Oczywiscie koszty jakos bedziemy dzielic Mysle jednak, ze jak ktos ma ochote na taki slub to mozna zorganizowac to przez biuro podrozy i konsulat w danym kraju (kwestie formalne).
a jeszcze taka ciekawostka-idea takiego slubu powstala wlasnie bo... mlodych nie stac na inny! calosc lacznie z ceremonia na lodce + obiad i party wyniesie ich duuuzo taniej niz taki tradycyjny slub, ktory powinien sie odbyc... na okolo 200-300 osob!!! ciotki, kuzyni, dzieci kuzynow ojca, matki, babki itd itd
Mlodzi lamia wszystkie konwenanse jakie sa mozliwe
Osobiscie idea podoba mi szalenie!!! bardzo prosty slub, wszyscy w bieli, na lodzi (nie takiej za miliony doloarow!), mlodzi otoczeni najblizsza rodzina .
dzustam ma racje-wazna jest prostota, to ma byc typowy slub 'plazowy', wiec nie bardzo moge ubrac obcisla maxi... chyba, ze cos sie zmieni-to wtedy napewno tak!

dzieki dziewczyny raz jeszcze!!! do sierpnia duzo czasu jeszcze ale dam znac jak tam bylo
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." Sophia Loren
moumou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.