pobyt w szpitalu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 23:19   #1
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570

pobyt w szpitalu


Mam podejrzenie plamicy i za 2 tygodnie ląduje w szpitalu. Ogólnie jestem zielona w tym temacie, ale czy będąc w szpitalu mogę się zarazić np. gronkowcem, żółtaczką...czymkolwiek. Czy powinnam się jakoś przygotować, tzn. zaszczepić? wiem, że pewnie dla niektórych jest to banalne pytanie, ale nigdy wcześniej nie byłam w szpitalu, a czasem słyszy się o jakiś zarażeniach po pobycie...
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 13:51   #2
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: pobyt w szpitalu

Myślę, że nie warto panikować. Zdarzają się owszem takie przypadki, ale szpitale są miejscami na tyle sterylnymi, że nie ma co przesadzać i wpadać w paranoję, bo później ciężko z niej wyjść.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:51   #3
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: pobyt w szpitalu

ja leżałam kiedyś , jeszcze za dzieciaka na oddziale dziecięcym, i nic mi się nie stało, żyję, chodzę ;p nie panikuj bo nie ma nad czym, słyszałam tylko że przy transfuzji krwi można się czasem czymś niefajnym zarazić. znajoma opowiadała, że będąc w szpitalu nawet lekarz nie kazał jej się zgadzać na transfuzję , jej koleżanka z łóżka obok po transfuzji obudziła się z dilerką alkoholową.... o.O ale ile w tym prawdy...
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:45   #4
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: pobyt w szpitalu

Ewentualne zakażenia łapie się raczej w trakcie zabiegów inwazyjnych, czyli naruszających powłokę skórną, a nie sam pobyt w szpitalu.
Możesz wpisać w wyszukiwarkę nazwę szpitala i hasło "zakażenia" żeby sprawdzić, co Ci wyskoczy. Zresztą jak masz podejrzenie choroby wymagającej leczenia szpitalnego, podejrzewam, że nie ma już możliwości szczepienia.
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 23:13   #5
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: pobyt w szpitalu

Odpowiadając na poprzedni post: nie idę się leczyć. Lekarze w 3 szpitalach nie wiedzą co mi jest, dlatego kładę się na oddział żeby postawili diagnozę. Czeka mnie szereg badań i powiem szczerze, że nie mam pojęcia jakich, stąd moje obawy...
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.