Tabl anty na trądzik ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 12:40   #1
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 395

Tabl anty na trądzik !


Witam was dziewczyny Chciałam , poprosić was o pomoc, radę ..bo sama nie wiem,jak powinnam postąpić.
Dopiero co założyłam Sobie ,konto na wizażu.. więc za wszystkie niedogodność,szczerze was przepraszam
Zacznę od tego, że od 5 lat zmagam się z trądzikiem.. jest to dla mnie okropne utrapienie, jeden z moich największych kompleksów..jakie posiadam .
Próbowałam się leczyć ,na wszelkie sposoby.. odwiedziłam nie jednego dermatologa, w moim mieście.. i niestety oprócz kolosalnych wydatków...mój problem wciąż nie został rozwiązany..
Przeszłam nie jedną kuracje antybiotykową , i nawet w czasie jej stosowania.. cera się nie poprawiała.. nic było w stanie jej ruszyć.
Różnorodne ,maści ,kremy,toniki,maseczki.. wszystko to, pomagało ..tylko na chwilę..,potem okazywało się bezskuteczne.
Aż w chwili, totalnej rozpaczy ..zdecydowałam się na terapie hormonalną ..poszłam do ginekologa, zostały..mi przepisane tabletki.
Pierwszymi które zażywałam były, o nazwie Cyprodiol brałam .je przez pół roku, na samym początku.. było wszystko w najlepszym porządku..cera się po prawiła, żadnych skutków ubocznych nie było..aż do.. 4 miesiąca.. gdy pojawiły się częste bóle głowy..nie wiedziałam co się dzieje.. dopiero gdy.. zmierzyłam Sobie ciśnienie ,okazało się jakie mam wysokie ,z tętnem nie było lepiej...natychmiast je odstawiłam.
Znowu ,wybrałam się do ginekologa.. zostały mi przepisane następne tabletki o nazwie Aktywia..je brałam przez okres 4 miesięcy..były znaczenie słabsze , od Cyprodiolu.. fakt czułam się po nich bardzo dobrze..ale na moją cerę w ogóle nie podziałały niestety :<
Postanowiłam wiec, że znowu wybiorę się do dermatologa ,i zdecyduje się na antybiotyki.. a zrezygnuje z hormonów.
I dzisiaj aktualnie,znowu biorę antybiotyki.. efekt jest zerowy.. nawet na czas brania ,niestety mnie wysypuje..
Większy efekt dawały hormony,chciałabym znowu na nie przejść .. ale mam mnóstwo obaw z nią związanych..
Przebarwieni na twarzy nie mam mało,nie chce doprowadzić swojej skóry.. to tragicznego wyglądu.
Słyszałam tez o takich lekach jak Izotek,lub retroidy .. niestety brak funduszy niemożliwa mi spróbowanie tych specyfików.
Czy mogłyście mi coś poradzić ,dziewczyny..?Wrócic do tego ginekologa, spróbować innych tabletek ? jak wy to widzicie ..
Serdecznie Pozdrawiam
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 14:35   #2
Paula_0000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Może warto by było iść do ginekologa i spróbować jakiś innych tabletek, ale to Twój wybór i sama musisz zdecydować
Paula_0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 17:22   #3
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Wiem,wiem .. że powinnam sama zdecydować..i najchętniej poszłabym do tego lekarza.. ale boje się że mogłabym Sobie zaszkodzić.. poza tym.w trakcie zażywania, Aktywii..wyskoczyły mi bolące ropne wypryski..których nie wcześniej nie miałam ...bardzo prawdopodobne ,że to właśnie od tych leków.
Więc mam co do tego spore obawy..dobrze by było,gdyby wypowiedziały się jakieś ,inne dziewczyny..które mają już za sobą terapie hormonalną.
Czy warto ,zażywać coś takiego ..
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:58   #4
awinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Z trądzikiem to tak jest, że porusza się trochę na wyczucie, ale ja bym spróbowała nowych tabl skoro widzisz, że te nie są skuteczne.
Decyzja zawsze pozostanie jednak Tobie do podjęcia.

Życzę powodzenia
awinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 18:14   #5
Pusiatella
Przyczajenie
 
Avatar Pusiatella
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Myślę, że dobrym rozwiązaniem są tabletki hormonalne. Mają one duży wpływ na stan naszej skóry, szczególnie jeśli chodzi o twarz i głowę. Jeśli występowały u Ciebie za każdym razem takie skutki uboczne, oznacza to, że miałaś źle dobrane tabletki. Ja dostałam jako pierwsze yasminelle (podobno mają najmniej hormonów, a jednak też mi nie służyły). Możesz też poprosić lekarza, żeby wykonał badania na poziom hormonów, wtedy będzie mógł dobrać optymalne tabletki dla Ciebie. Wiem, że niewielu lekarzy to robi, ale każdy powinien zrobić te badania zanim wypisze anty. Jeśli pójdziesz do dobrego lekarza nie powinno być z tym problemu. Powodzenia!
Pusiatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 19:04   #6
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Jeżeli tabletki hormonalne działały (przy pierwszym podejściu), to znaczy, że jest duże prawdopodobieństwa, że problem tkwi w hormonach. Efekty uboczne mogły być spowodowane złym ich doborem. Czy miałaś uprzednio robione badania hormonalne?
Moja propozycja: wybierz się bezpośrednio do endokrynologa. Poproś o badania, będzie wiadomo, które hormony Ci "wariują" a lekarz będzie mógł precyzyjniej dobrać kurację. Jeżeli badania wyjdą w porządku, będzie wiadomo, że problem tkwi w czym innym.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 08:15   #7
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Tabl anty na trądzik !

Hej dziewczyny
Nie ,nie miałam żadnych badań hormonalnych, zauważyłam że lekarze nie chcą za bardzo ich wypisywac, a mnie ze względu..na małe fundusze, po prostu nie stac ,żeby wykonac je prywatnie.
Zacznę od tego,że przy wypisywaniu tabl.anty nie miałam żaadnych badań ,nic kompletnie, lekarze idę niestety na łatwizne,zamiast leczyc.
Może ze względu na to,że jestem dziewicą,tego nie wiem..
Odwiedziłam już 3 lekarzy..dopiero 4,zdecydował się zrobic mi chodziaż USG.
Wyszło że,wszystko jest w najleszym porządku..i jestem zdrowa.
A problem bardziej tkwi,w tym ..że już od 2 tygodni ,nie mam okresu.. pobolewały mnie jajniki,ale miesiączka nie przyszła.
Byłam zdziwiona ,bo nigdy coś takiego mi się nie zdażyło..zawsze okres był jak w zegarku.
Dostałam od lekarza, skierowanie na badanie ,prolaktyny we krwi..
robię je w poniedziałek,zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam.
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.