Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 07:20   #121
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Irenka, pytałam, kiedy wybywasz
Juka, teoretycznie każdy producent zapowiada, że ochrona to przy grubej warstwie, około łyżeczki na twarz i szyję, widzisz to...? Ja daje sporo, ale chyba nie tyle...
Zaczełam, po dłuższej przerwie - Murada Age reform z SPF 30. Dobry krem, tuba, bez zapachu, filtry, nawilza. Dobrze się wchłania, nie bieli ( a ilośc daję konkretna, w końcu to krem pielęgnacyjny) natomiast trochę nabłyszcza. Zaczęłam trenować różne kombinacje, bo na niego mogę dac jeszcze słoneczna baze z tonymoly(SPF50), zwykła, matujaca maze z dermiki albo CC z SPF 50 tony moly. albo kilka jednocześnie. testuję i sprawdzam, co jest najlepsze. dziś murad, baza tonymoly i cc - trochę za mocno się świecę Natural glow to jedno, a efekt skóry mieszanej to drugie...Uzyłąm bibułki z shiseido i jest ok. Oczywiście cc to opcja dla kogos, kto - jak ja, nie lubi podkładów, używa je z musi i jest za naturalnością

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-10 o 07:42
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 09:53   #122
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

cześć....co za cudna pogoda ...
zaraz inne życie jak można jeździć na rowerze , ...wczoraj zrobiliśmy rundę do miasta na kawkę i z powrotem a dziś przyjechałam rowerem do pracy ...jak fajnie

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2014-03-10 o 09:54
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 13:27   #123
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

faktycznie, ciepło Musze przynieść lżejsze buty i kurtki...
Co myślicie o pożyczaniu pieniędzy komus...? Ja tego nie znoszę. Może jestem zołza, ale mam złe doświadczenia. Zgodnie z przysłowiem: Masz kłopot? Pożycz kase, a kłopot będzie miał twój wierzyciel" . Znam tylko pare osób, którym mogłabym pozyczyc bez mrugnięcia...
Najpierw nasz znajomy 2 razy zrobił mi ćwiczenia z błagania o zwrot - proszenia, przypominania...Biorąc pod uwagę, ze zarabia więcej ode mnie - naprawdę to było wkurzające, kolejne zwłoki, tłumaczenia i wykręty...
Potem byłam zła ciotka, bo uważałam, że skoro bratanek pożyczył - to powinien oddać.
Teraz wisi nam szwagier ( przecież tz musiał pożyczyć bratu ), a mnie trafia, jak słyszę o wyjeździe w góry czy nad morze, o planach urlopowych - ale o zwrocie długu ani mru mru...A dziś tz uszczęśliwił mnie informacja, ze MUSI pożyczyć dobremu koledze z pracy...
Zołza jestem...? Ludzie po prostu nie rozumieją, że pożycza się cudze, ale zwraca własne. I że to wymaga odkładania, rezygnacji z czegoś...Ja swoje stare pożyczki zwracałam zawsze przed czasem, bo nie znoszę mieć długów.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 13:45   #124
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Nie jesteś zołza..
Ja nie pożyczam nikomu pieniędzy, naprawdę musiałabym mieć bardzo dobry powód, żeby to zrobić..Ok, bratu, ale to się nie liczy Oddal w terminie...
Grzecznie też odmawiałam prośbom o żyrowanie kredytu. Ja nie kupuję na kredyt i nie mam karty kredytowej, nie stać mnie na takie finansowe ryzyko.
Sama też od nikogo nie pożyczam, choćby nie wiem, co się działo, nawet jak miałam finansowe kryzysy i pustki na koncie...
Wiec pewnie też jestem zołza
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 14:12   #125
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Juka pełna ochrona powinna mieć w składzie tinosorb.I takie newsy Do tej pory do filtrów anty-UVA zaliczano:
  • Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide)
  • Tlenek cynku (Zinc Oxide)
  • Parsol 1789 (Avobenzone) - Buthyl Methoxydibenzoylmethane
  • Mexoryl SX - Terephthalidene Dicamphor Sulfonic Acid
  • Mexoryl XL - Drometriloze Trisiloxane
Od 2001 r. do tej listy dołączyły jeszcze dwa związki będące filtrami chemicznymi opatentowanymi przez firmę CBIA Specialty Chemicals Corporation. Filtry te znane są powszechnie pod nazwą TINOSORB:
  • Tinosorb S - bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl
  • Tinosorb M - methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol
Filtry te chronią równie skutecznie przed promieniowaniem UVB jak i UVA i to zarówno UVA I (fale długie) i II (fale krótkie).
Filtr Tinosorb S to substancja rozpuszczalna w tłuszczu.
Filtr Tinosorb M posiada niespotykaną właściwość, a mianowicie łączy on w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych, a to dzięki temu, że ma on postać mikronizowanego filtru chemicznego. Chroni przed promieniowaniem słonecznym działając w podwójny sposób. Z jednej strony dzięki mikronizowanej strukturze podobnie jak filtry mineralne rozprasza i odbija promienie słoneczne, z drugiej tak jak wszystkie filtry chemiczne pochłaniania energię światła słonecznego.
Tinosorb M to także substancja rozpuszczalna w tłuszczach, jednak dzięki małym rozmiarom cząsteteczek (200 nm) ma zdolność rozpraszania się w wodnej fazie kosmetyku, dzięki temu sprawdza się zarówno w emulsjach typu o/w (olej w wodzie, w której cząsteczki tłuszczu zostały umieszczone wewnątrz cząsteczek wody, dzięki temu emulsja ma lżejszą, typowo nawilżającą konsystencję) oraz emulsjach typu w/o ( woda w oleju, w której cząsteczki wody znajdują się wewnątrz oleju, dzięki temu ma ona charakter mocno natłuszczający suchą i wrażliwą cerę, minusem takiego typu emulsji jest to, że bardzo wolno się wchłaniają, pozostawiając tłustą warstewkę).
Oba typy filtrów charakteryzują się wysoką fotostabilnością. Dodatkowo użyte wspólnie z innymi filtrami podwyższają ich stabilność oraz skuteczność. Tak jest np w przypadku filtru Parsol 1789 (Avobenzone).
Mają one także zdolność podwyższania wartości faktora SPF zwłaszcza jeśli stosuje się je wspólnie z bardzo popularnym filtrem anty-UVB Octyl Methoxycinnamate. Dzięki temu mimo dodania do kosmetyku mniejszej ilości filtrów, nadal otrzymuje się wysoki stopień protekcji, a to z kolei pozwala produkować nietłuste preparaty ochronne o wysokich faktorach.
Filtry Tinosorb zostały dopuszczone do użytku w Europie w marcu 2001. Maksymalne stężenie tych filtrów w masie kosmetyku wynosi 10 %. Firma CIBA stara się obecnie o zaaprobowanie tych filtrów przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczenie ich do użytku także w USA, póki co nie są one tam jeszcze stosowane, podobnie jak filtry z rodzaju Mexoryl.
Filtr Tinosorb M na polskim rynku spotkamy na przykład w produktach firm:
  • Laboratoria SVR- krem Hydracid C
  • Avene
Produkty ochronne tej firmy dzielą się na dwie grupy:
  1. Preparaty dla skóry alergicznej i nadwrażliwej oparte w 100 % na filtrach mineralnych. Zawierają one tzw. MPI podwójny ekran mineralny. MPI to połączenie obu rodzajów filtrów mineralnych tj. dwutlenku tytanu i tlenku cynku. Preparaty te mają białe opakowania.
    - Avene 50- UVB 50/UVA 10 - krem
    - Avene 25- UVB 25/UVA 10 - mleczko
    - Compact Extreme Teinte - SPF 50/UVA 10 kompakt występujący w jednym odcieniu
  2. Preparaty w pomarańczowych opakowaniach oparte zarówno na filtrach mineralnych i organicznych czyli na tzw. MPI-SORB- ekranie organiczno-mineralnym. MPI - to połączenie filtrów mineralnych tj. dwutlenku tytanu i tlenku cynku, zaś SORB to skrót od nazwy filtru Tinosorb M, oprócz którego w formule kremów spotkamy jeszcze kilka innych filtrów chemicznych.
    - Avene 60 - UVB 60/UVA 60- krem lub mleczko
    - Avene 20 - UVB 20/UVA 20- krem lub spray
    - Sztyft ochronny SPF 20
    - Gel-Creme 20B-20A oil-free - najlżejsza formuła odpowiednia dla cery tłustej
Inne nowości w tematyce filtrów słonecznych
Oprócz wielu zalet, filtry chemiczne mają pewną wadę, mianowicie zdarzają się nieliczne przypadki osób uczulonych na te substancje. Zazwyczaj uczulenie dotyczy kilku rodzajów substancji pełniących rolę filtrów chemicznych. Dla osób uczulonych na wszystkie rodzaje filtrów chemicznych wyjściem są preparaty oparte wyłącznie na filtrach mineralnych. W związku z tym niemiecka firma Merck, jedna z największych firm produkujących filtry chemiczne, po 10 latach badań wynalazła nowy system wprowadzania filtrów w skład masy kosmetyku. Merck opracował technologię polegającą na umieszczaniu substancji pełniącej rolę filtru chemicznego w polimerowe kapsułki wykonane z tetraetoxysilanu. W ten sposób kropelki filtrów chemicznych nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu ze skórą i dzięki temu zostało wyeliminowane potencjalne ryzyko podrażnień, gdyż filtry osiadają tylko na powierzchni skóry nie wnikając w powierzchniowe warstwy naskórka. Nowe filtry z zakapsułkowanym filtrem anty-UVB Octyl Methoxycinnamate noszą nazwę Eusolex UV-Pearl.
Producenci filtrów zauważyli, że coraz więcej osób zaczyna sięgać po preparaty o faktorach wyższych niż SPF 15 chcąc jeszcze skuteczniej chronić się przed słońcem. W związku z tym zaistniała potrzeba tworzenia jeszcze większej ilości produktów o wyższym stopniu protekcji. Problem jednak w tym, że większość filtrów to substancje rozpuszczalne w tłuszczach, tak więc w formule kosmetyku niezbędna jest obecność związków chemicznych o charakterze tłuszczowym, w których można zawiesić filtry. Ponieważ im wyższy faktor SPF tym większe stężenie filtru w preparacie kosmetycznym, z tego powodu często preparaty ochronne o wysokiej wartości SPF powyżej SPF 30 mają bardziej natłuszczającą konsystencję. Producenci starają się rozwiązać ten problem wykorzystując fakt, że istnieją takie związki chemiczne, które mogą podwyższać wartość faktora SPF, dzięki temu można stosować mniejsze ilości filtrów, a jednocześnie otrzymywać wyższy stopień ochrony. Jedną z takich substancji będącą jednocześnie filtrem jest już opisywany Tinosorb. Poza tym jedna z firm stworzyła tzw. sunsphery czyli kuliste cząsteczki wykonane z akrylanu styrenu, które potrafią zwiększyć wartość faktora SPF o 50-70 %. Sunsphery odbijają światło słoneczne i w rezultacie zwiększają szanse kontaktu promieni słonecznych z cząsteczkami filtrów mineralnych czy chemicznych. Podobne właściwości mają niektóre estry fosforu czy alkohole tłuszczowe, które dodane do formuły preparatu ochronnego potrafią podwyższyć wartość SPF o 15-20%.
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 14:14   #126
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Beti, no wreszcie!!! Już zdjęcia dawałam pań zle ubranych i o torebkach pisałam - a Ty nic
Miszka, mnie, jako biochemicznego laika ( miałam powtórkę egzaminu z biochemii we wrześniu ) interesuje bardziej, by filtry były funkcjonalne - nie bieliły, nie tłuściły, nie nabłyszczały. oczekuję, ze producenci kosmetyków, zwłaszcza tych bardziej prestiżowych - powinni sami zadbać o jakość i nowoczesność filtrów. sorry, ale nie widzę siebie, jak najpierw wczytuje się w skład, badam go, sprawdzam kolejność - a dopiero potem kupuję Nie znam się na tym. Płacę i oczekuję, ze będzie ok. Zalezy mi na efekcie, nie na składzie. Co z tego, że cos będzie miało super hip[er parametry - i wyglądało fatalnie...?! Nawet, jeśli produkt nie osiągnie SPF 50 - a SPF 30, to badzmy szczere - róznice to procenty, bodajże 95 a 97 czy jakos tak - czyli zabezpiecza przed wiekszością promieniowania.
Owszem, oglądałam cell Fusion, ale musiałybyście mnie zapewnić, że się po nim nie świecicie - i to jest dla mnie ważniejsze, niż kolejnośc filtrów w składzie

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-10 o 14:35
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 14:39   #127
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Beti, no wreszcie!!! Już zdjęcia dawałam pań zle ubranych i o torebkach pisałam - a Ty nic
Torebkowy odwyk do 2015
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 14:50   #128
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

zakupiłam próbki tego, co chyba Miszka chwaliła
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...12.html&next=1
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 14:55   #129
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

On jest bardzo dobry, Kama, acz na mym czole lekko błyszczy...Ale i tak zamierzam go na lato kupić...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:28   #130
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

wiem wiem Kam przepraszam ze nie odp ale mi gdzies umknela a wczoraj dopiero doczytalam
mam jeszcze ponad 2 mies ale jednak jak juz wiadomo cos to sie czeka
choc musze przyznac ze czas pierunsko wolno leci
zmykam do pracy
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:31   #131
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Beti no nareszcieKama też kupiłam vichy -15 ml.Skład ważny,co z tego ,że zapłacisz za filtr,jesli on guzik da..Ot dodatkowe obciążenie skóry..Po retionolach i moich kwasach,muszę mieć takowy -z tinosorbem i mexorylem sx i innymi cudami-co faktycznie uchronią mnie od przebarwień.Paula ma mineralny,zamówiłąm próbkę do testów.Jutro jadę do doktorka ,a wcześniej do kosmetyczki(frencz,brwi i takie tam)Środa -fryzjer..Tydzień piękności sie szykuje.ILANA zdaj sprawozdanie jak Laura..Jestem ciekawa tego podkłądu
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 15:40   #132
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
choc musze przyznac ze czas pierunsko wolno leci zmykam do pracy
Wolno? ja co jakis czas wpadam w panikę, bo mi te tygodnie 2014 jakoś za szybko mkną...
Jeszcze niedawno było Boże Narodzenia, a za moment już Wielkanoc...I kolejne BN

Kama, pamietam, że kiedyś podobały ci się kwiatowe torebki wittchen.
Jest w całkiem niezłej cenie, jak na tę firmę...

http://www.egalanteria.com.pl/produc...6-4-411-5.html
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 16:12   #133
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Beti, podobały się, ale zakupiłam kwiatowa Anuschke i ja tez jestem na torebkowym odwyku
http://allegro.pl/listing/listing.ph...ie+dzia%C5%82y
Irenka, czyli w maju trafiasz do pięknej Francji...? Trzymam kciuki
Miszka, taka jesteś teraz filtrowo podbudowana Ja przebarwień nie nabawiłam się nawet wtedy, gdy opalałam twarz w Tunezji. Lało ponad tydzień, słonce zaczęło się pojawiać z ostatnim dniu i ja, czerwony kapturek, zaczęłam się intensywnie opalac...Chyba ostatni raz, gdy się zjaralam Przebarwien zadnych się nie nabawiłam, więc i teraz nie sadze, by powstały. Ale lekko rozszerzone naczynka na policzkach podejrzewam o tunezyjskie pochodzenie
W domu raczej mi opalenizna nie grozi, mysle, że standardowe spf 15 by mi wystarczyły, ale karnie się filtruję...Wierze w warstwy - krem pielęgnacyjny z filtrami, na to ew baza z filtrami, na to cc z filtrami...Nie sumuja się, ale jakies na pewno zadziałają Podkład z filtrami to już nie, za mało tego nakładam.
Dzis mi przedzwonili ze sklepu allegro, że się pomylili z próbkami cc, które już zaczęłam zuzywac. tez to zauważyłam, ale dopiero w trakcie 1 próbki. chciałam taki, jak na aukcji ( i w KWC), a dostałam tą sama serie, ale dodatek capsule i wyższe filtry. No i dziś sami się zorientowali i mi wymienią
Wyniosłam ciepłe płaszcze i buty, więc wiosna musi się zadomowić Musze tez się nakłonić do wystawienia 3 par butów na all...W odróżnieniu od Miszki - nie lubie sprzedawać

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-10 o 16:30
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 17:14   #134
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Zaszalaśaś, Kama, z tą torebką...bardzo oryginalna i niepowtarzalna, ale cena
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 17:23   #135
uklika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 650
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Zamawiala ktoras z Was z paulaschoice.com? Maja bardzo dobre ceny i promocje + jak sie poleci kogos to dostaje sie $10 off i ta osoba tez. Chetnie bym kilka rzeczy zamowila, nie wiem tylko jak z przesylka. Na razie czekam na przesylke z CSS i zobacze czy mi jakiegos cla nie dolicza Do tej pory zamawialam wiele razy z zagranicy, ale zwykle z ebay lub ktos mi przysylal, zobaczymy jak bedzie bezposrednio.
uklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 18:21   #136
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Uklika, jak Paula jest w Polsce i cena do przełknięcia - to ja bym się nie bawiła w sprowadzanie CSS inna sprawa, różnica spora, Phloretin chyba ok 140 z 290 w sklepie stacjonarnym...
Zazdroszcze dziewczynom, które lubia ćwiczyć, ja się ciągnę, jak przed chwila na rowerek. jedyne endorfiny to te po - uf, wreszcie koniec
Jutro znowu Koszalin i w piątek tez.
Dzis mnie tz zirytował, bo zaczął wzdychać, ze chyba nas nie będzie stać na urlop i wyjazd - tyle wydatków. Cóz, stwierdziłam, że skoro nas stać na pożyczanie przyjaciołom i krewnym królika - to na wczasy też Ostatecznie nie po to rujnuję kręgosłup, by jeden pan miał garaż, a drugi mieszkanie
Beti, toteż mówie - odwyk torebkowy
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 18:49   #137
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dziewczyny łapią mnie skurcze w łydkach.Z tych bolesnych..Potasu brak?Potrzebuję szybkiej porady i skutecznego preparatu.To bolesne i uciążliwe..Kama -mąż pomarudzi,krwi upuści,ale pojedzie..Więc nie bierz na poważnie..Zrób oczy kota (tego ze Shreka),a jak nie... pazurem ....
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 18:54   #138
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

tu jest fajny artykuł o odchudzaniu, lubie wchodzić na tego bloga
http://www.tlustezycie.pl/2014/03/po...ania.html#more
Miszka, nie tylko potas, od kręgosłupa może być, przy problemach naczyniowych...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 18:55   #139
fuertavertura
Rozeznanie
 
Avatar fuertavertura
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 672
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Hello

ja nadal w pracy...miałam dziś zatrzęsienie...w sumie skończyłam wszystki i miałam wychodzić ale taka poczułam się znużona, że postanowiłam klapnac na chwile i odpalic wizaż i tak już nic dzis nie załatwię, na języki nie pójdę - wkurza mnie to, bo płace z własnej kieszeni jeszcze tylko fitness, choć jestem dziś jakoś skutecznie wyprana, silniki wyłączone

ahhh ile takich co pozyczaja a później prosic trzeba o oddanie...bezczelni w stosunku do takich podmiotów to za delikatne okreslenie chyba każdy zna, każdy trafił na taka osobę w swoim życiu

Miszka, pisałam wyżej treściwą opinię o podkładzie LM, nie czytasz uważnie tylko już myślisz o preżeniu ciała w bikini

Juka, Kama, dostałam własnie maila z potwierdzeniem, że nasze sera zostały wysłane z drugiej strony globu ziemskiego, jadą, jadą do nas, lecą pewnie w zasadzie
czytałam Uklika, o tej zniżce 10$...na polskiej stronie już tacy łaskawi nie są po uważnym przejrzeniu potwierdzeń zamówienia z pauli dopatrzyłam się, że to jeden i ten sam dytrybutor....CSS sp.z o.o.

poczytałam wczoraj troche o składach wybranych kremów z filtrem i co stwierdziłam, że w sumie żaden nie jest w 100% super, każdy majakieś ale...no oprócz pauli o czywiście ona jeste best - jak sama o sobie pisze

teekanne ma bardzo dobre herbatki, nie lubie herbat z kapcia, tylko sypkie ale te mi wyjątkowo smakują, malina a jeszcze lepsza jest pomarańcza z imbirem
fuertavertura jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 19:38   #140
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Ilcia czytam,czytam..Tylko za dnia dzisiejszego,gdy tak sobie pracowałaś-może opinia sie zmieniłaDopytuję ,bo nam z reguły pasuja podobne Kama mąz mi wyczuł jakąś kulkęw lędzwiowym..Jak leżymy i oglądamy seriale,ślubny miziamnie po plecach..(Uwielbiam )a ,że boli ,to czasami i masuje mocniej..Może faktycznie od tego kręgosłupa..Co mam zrobic??Nie ma na to leku?(pomijam wizytę u lekarza,rentgen,czy inne cuda wianki)...Wiecie co-do dupy ta starośc jest..Jeszcze nie przyszła(dam jej głupiej przyjsc tak szybko-acha-niedoczekanie)Więc jeszcze nie przyszła ,a mnie juz strzyka w kościachOstatnio w Venezi ,pani mi buta podaje,a ja o malo w gatki nie popuściłąm,jak mnie ten skurcz złapał..Wrzasnąć nie wypada..Uśmiechnąć sie trudno..Beznadzieja

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Dzisiaj z Pauli doszła druga przesyłka,a trzecia jest w drodze...Paulinka mnie z torbami pusći

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------


---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Uklka nie łapię na tej zagranicznej stronie Pauli..możesz zobaczyć ile kosztuje z wysyłką to serum(Z wysyką do Polski)

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Zobaczcie jakie to serum ma opinie.Spytałam też konsultantkę z Polskiego sklepu,czy byłaby możliwośc sprowadzenia tego serum..
RESIST C15 Super Booster

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2014-03-10 o 19:37
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 20:07   #141
JUKA73
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 143
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Hejka !

Miałam ogarniać chatę, a co robię ?

Ila, super

Miszka, info o filtrach przekracza moje możliwości percepcyjne. Nie ogarniam kobieto, nie ogarniam. Filtr jak tłuści i bieli, to ja go nie lubię, nawet jak super chroni. Pozostaje mi zatem wiara w solidnego, renomowanego producenta. Czyli mam podobne podejście jak Kama. Niemniej jednak, jak znajdziesz taki, który ma w składzie te wszystkie cuda z info, to daj znać
Zazdroszczę tygodnia piękności i miziania po plecach. Chyba muszę poważnie porozmawiać z moim karateką

Fajne to serum. Chociaż jeśli chodzi o Paulę, to u mnie w przypadku takich co to robią wszystko najlepsze i dużo sami o tym mówią, włącza się dystans. Nie oznacza to jednak, niestety, że zamierzam trzymać się z dala od jej sklepu.

A tak na marginesie, Miszka, kiedy Ty się tym wszystkim wysmarujesz ?


Ila, narobiłaś mi ochoty na herbatkę. Idę sobie zrobić
JUKA73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 20:52   #142
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Wcale nie ma tego dużo Juka.Rano-dezynfekuję skórę tonikiem P.Ch,nakładam w (gdy nie wychodzę )żel BHA ( 2%)i serum - rozjaśniające P.Ch..Popołudniu maseczka,krem..Oddech od rozjaśniania i kwasów...Na noc-tonik i żel wybielający.......Pauli trzeba spróbować.Nie twierdzę,ze krem czy serum zdziałają cuda.Ale ma produkty(kwasy BHA,AHA) i własnie (ponoć)to C15,które powalają na kolana..Widac efekt od razu,na drugi dzień..Bez podraznień,bez zaczerwień..Mnie się podoba efekt ,jaki widzę po BHA czy AHA..Żel z USA ,u nas niedsotepny tez swietnie sie sprawuje,chodz aplikacja go ,nie jest szczytem marzeń..
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 21:07   #143
JUKA73
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 143
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Wcale nie ma tego dużo Juka.Rano-dezynfekuję skórę tonikiem P.Ch,nakładam w (gdy nie wychodzę )żel BHA ( 2%)i serum - rozjaśniające P.Ch..Popołudniu maseczka,krem..Oddech od rozjaśniania i kwasów...Na noc-tonik i żel wybielający.......Pauli trzeba spróbować.Nie twierdzę,ze krem czy serum zdziałają cuda.Ale ma produkty(kwasy BHA,AHA) i własnie (ponoć)to C15,które powalają na kolana..Widac efekt od razu,na drugi dzień..Bez podraznień,bez zaczerwień..Mnie się podoba efekt ,jaki widzę po BHA czy AHA..Żel z USA ,u nas niedsotepny tez swietnie sie sprawuje,chodz aplikacja go ,nie jest szczytem marzeń..
No faktycznie, uporządkowana pielęgnacja. Pisz kochana kobitko o efektach.
Jak serum ma w nazwie (i składzie oczywiście) C - to ja już - . Ciekawe czy mogą sprowadzić to do Polski. Daj znać jakby co

Aaaaa, zapomniałam Ci napisać, że byłam dziś w szarej sukience i nie dość, że poszłam z paskiem, to nawet z nim wróciłam. Babki w pracy orzekły, że bez paska jest ekstra, ale z paskiem to już......:lov e:
Jeszcze raz - wielkie dzięki i buziaki
JUKA73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 21:14   #144
uklika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 650
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Cytat:
Napisane przez fuertavertura Pokaż wiadomość
czytałam Uklika, o tej zniżce 10$...na polskiej stronie już tacy łaskawi nie są po uważnym przejrzeniu potwierdzeń zamówienia z pauli dopatrzyłam się, że to jeden i ten sam dytrybutor....CSS sp.z o.o.
Co masz na mysli Ilana, ze jeden dystrybutor? To znaczy w PL?
Tak, tam w tej Hameryce to maja fajnie Nie dosc, ze $10 znizki jak zaprosisz kolezanke, to jeszcze na produkty z kwasami jest teraz 20% znizki no i jeszcze 20% przy pierwszym zamowieniu Z ta przesylka jeszcze tylko nie wiadomo, poczekam az dojdzie z CSS czy nie bedzie jakiegos cla. Jak wszystko bedzie ok to moze pomyslimy o jakims zbiorowym zamowieniu, zeby koszty przesylki zmniejszyc (Dla mnie moze byc i do PL) Miszka wczoraj na to serum z vit C bylo tez 20% znizki, ale to jeden dzien tylko. Przyslali mi e-mail. Zapisz sie u nich bo sa fajne promocje na e-mail. Patrzylam na to serum wczoraj, ale ostatecznie zaamowilam z CSS, fajniejsze mi sie wydaje

Edytowane przez uklika
Czas edycji: 2014-03-10 o 21:38
uklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 06:29   #145
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Ilana, fitness po nocy, straszne Dobrze, ze potrafisz to robic, ja chodziłam pół roku na 17 i 17.30 - i to było dla mnie pozno, jak jeszcze przesunęli godziny - zrezygnowałam...Wieczorem to ja wole odpoczywać
Dzis Koszalin, a pogoda dzika. czyli pewnie pięknie i słonecznie i ciepło - w południe, a jak wracam wieczorem - znowu zimno
Zaraz basen, już tz nade mna stoi...
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 09:06   #146
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Dla "wielbicielek" wysiłku wszelkiego. Ze mną na czele
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1794765_10151921872100563_245840191_n.jpg (20,0 KB, 12 załadowań)
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 09:38   #147
fuertavertura
Rozeznanie
 
Avatar fuertavertura
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 672
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Ahoj

słońca, wtorek, jest coraz lepiej, ja ledwo co zaczęłam tydzien a już myslę o weekendzie ale ten będzie wolnywięc jest na co czekać

Juka, ja też napisałam z przekąsem o fenomenie pauli...dookoła średnio, a ona jest the best, same superlatywyale rzecz jasna testuję, próbuję i na cuda oczekuję
będe też z zapartym tchem czekać na spostrzeżenia i relacje na żywo Miszki - ona popłynęła z paulą więc zobaczymy czy takie 100% przestawienie sprawdzi się fakt faktem jest, że po pielęgnacji nie powinno wyglądać się gorzej niż przed nałożeniem mazideł..a u mnie jest tak, że budze się i jest ok, później zaczynam nakładać warstwami szpachlęsera i inne cuda wianki i boom buzia czerwona, zaogniona...

testowałam wczoraj ten krem spf vichy -chyba od Miszki saszetka i nie pasuje mi wałkuje się, ma zbyt cementową - białą konsystencję, która nieładnie i ciężko się wchłania, nie dla mnie on w lancasterze, którego tak lubiłam, zaczał przeszkadzac mi zapach więc na chwilę obecną faworyt to ducray i cena fajna

Uklika, tak dystrybutor w PL to css sp.z o.o., uciszyłam się i pomyślałam, że skoro taka przebitka i różnica w cenie jest w css tym z PL i tym z USA to paulę będę zamawiać z hameryki ale niestety, nie ma różnicy w cenie, wysyłka droższa niż z css

czytałyście może "szaleństwo zmysłów" maya banks? koleżanka bardzo chwaliła, mówi że fajny erotyk podobne, aczkolwiek dużo lepiej napisane niż twarze greay, banalne z pozoru ale dobrze się czyta, chyba kupię i sama ocenię

Kamila, więc kwestie fitnessu, ćwiczeń, itp.możemy uznać za rozbierzne bo w innych często się zgadzamy ja natomiast rano nie lubię ćwiczyć, podobnie uczyć się - jak większość preferuje, wieczorem - mój mózg pracuje wydajniej, efektywniej, jest bardziej skoncentrowany nie lubię ćwiczyć rano chociażby ze względu na późniejsza obróbkę, mycie włosów, itp.

Edytowane przez fuertavertura
Czas edycji: 2014-03-11 o 09:42
fuertavertura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 12:09   #148
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Ilana, ja tez nie wierze, że ktoś (lekarz czy producent kosmetyków) jest the best We wszystkim. Fizycznie niemożliwe. Jeden będzie miał lepsze kremy, inny sera inny kolorówke do ust...No i jeszcze kwestia gustów...Na pewno ciekawią mnie sera z Pauli i te kwasy - kupiłam i zamierzam testować
Nie podłamuj mnie, to ten vichy nie jest taki super, jak opisują...? Niedobrze
Jestem typowym skowronkiem, wszystko mi lepiej idzie rano. Nie mówię, że uwielbiam wstawanie o 6, ale 7 to już ok. A na urlopie 6-6.20 to reguła, bo o 7 śniadanie Tz pilnuje tego, jak przykazań
Nie twierdze, ze lubię ćwiczyć rano, basen to wyjątek, ale na pewno nie wieczorem...Tak samo, jak gabinet. do 13 - jestem w stanie, potem - odczuwam głęboką niesprawiedliwość społeczną
Dziś przyszły kolejne próbki koreańskich CC
A propos nieuczciwych pożyczkobiorców - nadal nie mam zwrotu z Holiday Express Dzwoniłam przed chwilą, raz w tygodniu się dopytuje - i słysze kolejne obietnice i wyjaśnienia. za 499 firma woli robic z siebie kretynów...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2014-03-11 o 12:39
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 16:37   #149
uklika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 650
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Tez sprawdzilam wysylke z paulaschoice.com i jest bardzo drogo, kilkakrotnie drozej niz CSS.
Jesli chodzi o produkty Pauli to wypytalam o opinie i podobno kiedys firma byla nastawiona bardziej na klienta, teraz bardziej na zarobek

Niemniej jednak ludzie chwala wlasnie kwasy z tej firmy i to serum z retinolem. Jesli chodzi o serum z wit. C to CSS wydaje sie, ze ma lepszy sklad i lepszy stosunek ilosc/jakosc/cena.

Zapytalam ponownie u Pauli o zawartosc retinolu w tym serum z retinolem i ponowie nie uzyskalam odpowiedzi: " I'm so sorry, we don't release that information since it's proprietary. It's strong enough to make for a beneficial, effective over-the-counter product, but doesn't have the same amount of active ingredient as, say, a prescription treatment." Taka oto odpowiedz dostalam.

Interesuje mnie to serum bo ma dobre opinie, dziwi mnie jednak, ze nie chca podac ile ma retinolu. Dajcie znac jak dziala np. w porownaniu do Sesdermy, gdybyscie mialy okazje wyprobowac. Z tego co sie doczytalam na forach to okreslaja jego zawartosc retinolu miedzy 0.25 a 0.5.

Tak wiec mnie z Pauli interesuja kwasy AHA i to serum tez bym mogla wyprobowac

W CSS obsluga klienta wydaje sie naprawde na poziomie. Wczoraj napisalam do nich z pytaniem czy mogliby dolozyc do mojego zamowienia probki produktow, ktore chcialabym wyprobowac. Nie zauwazylam, ze wczesniej przyszedl e-mail, ze zamowienie bylo juz wyslane. Odpisali mi, ze zamowienie zostalo juz nadane, ale wyslali prosbe na poczte o wycofanie, jesli sie uda odszukac, wycofaja moja przesylke, przepakuja ja i doloza probki Napisalam, ze absolutnie nie ma potrzeby tego robic, ze zamowie probki innym razem, a oni na to, ze nie ma problemu, jesli tylko uda sie odszukac na poczcie to przepakuja Nastepnym razem trzeba wpisywac notatke, ze sie chce probki i jakie

Zobaczymy jak sie sprawdza produkty z CSS, ale jakos wydaja mi sie oni o wiele mniej nachalna firma w reklamowaniu samych siebie

Kama wiem, ze jesli nie zwroca Ci tych pieniedzy, to bedzie to dosc droga nauczka, ale przynajmniej nie popelnisz tego bledu ponownie.... Nie mozesz jakos ostrzej zareagowac lub postraszyc ich sadem? Czym oni argumentuja to, ze nie chca Ci zwrocic pieniedzy?

Miszka pomyslalam wczoraj, ze moglabym Ci wyslac troche tej mojej masci, bo mam duzo i nie zuzyje, napisalam nawet tu na forum czy chcesz, ale usunelam, bo ona musi byc trzymana w lodowce, wiec chyba do wysylki nie badzo

Edytowane przez uklika
Czas edycji: 2014-03-11 o 17:03
uklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 17:43   #150
JUKA73
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 143
Dot.: Forum Kobiece tworzone przez Kobiety i dla Kobiet

Cześć

Coś pusto tu dziś.
Padam na twarz.
Ratunku !!!!!
Dawno nie miałam takiego fatalnego dnia.

Idę do wanny.

Wracam, a tu dalej pusto.

Edytowane przez JUKA73
Czas edycji: 2014-03-11 o 19:12
JUKA73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-12 13:15:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.