Stosowanie antykoncepcji a planowanie ciąży i płodność - zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 21:40   #1
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Question

Stosowanie antykoncepcji a planowanie ciąży i płodność - zbiorczy


mam pewien problem!wprawdzie narazie natury psychicznej anizeli fizycznej ale juz zaczynam sie powaznie zastanawiac nad wszytskim!otoz od 3 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne na poczatku byl to harmonet potem cilest.zazywam go do tej pory!wraz z partnerem zastanawiamy sie nad dzieckiem!obawiam sie czy nie bede miala problemow z zajsciem w ciaze tymbardziej ze zaczelam przyjmowac pigulki w mlodym wieku(przed 17 rokiem zycia)chcialam sie zapytac czy wiecie dziewczyny cos na ten temat i czy sa osobki kotre pomimo przyjmowania tabletek nie mialy problemu z zajsciem w ciaze!oczywiscie jestem swiadoma tego ze po odstawieniu tabletek nalezy troche odczekac aby przywrocic rownowage hormonalna organizmu!mam nadzieje ze soedzicie mi sen z powiek!z gory dziekuje!buziaczki!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 21:55   #2
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

Cytat:
Napisane przez marti86
mam pewien problem!wprawdzie narazie natury psychicznej anizeli fizycznej ale juz zaczynam sie powaznie zastanawiac nad wszytskim!otoz od 3 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne na poczatku byl to harmonet potem cilest.zazywam go do tej pory!wraz z partnerem zastanawiamy sie nad dzieckiem!obawiam sie czy nie bede miala problemow z zajsciem w ciaze tymbardziej ze zaczelam przyjmowac pigulki w mlodym wieku(przed 17 rokiem zycia)chcialam sie zapytac czy wiecie dziewczyny cos na ten temat i czy sa osobki kotre pomimo przyjmowania tabletek nie mialy problemu z zajsciem w ciaze!oczywiscie jestem swiadoma tego ze po odstawieniu tabletek nalezy troche odczekac aby przywrocic rownowage hormonalna organizmu!mam nadzieje ze soedzicie mi sen z powiek!z gory dziekuje!buziaczki!!
"i czy sa osobki kotre pomimo przyjmowania tabletek nie mialy problemu z zajsciem w ciaze!" - napewno jest wiele takich osób bardzo dużo


a co do problemów z zajściem w ciążę - różni lekarze, różne opinie

jednak zdecydowana większość twierdzi, że problemów nie powinno byc ŻADNYCH [zreszta potwierdzają to przykłady kobiet, które po długim stosowaniu antykoncepcji hormonalnej zaszły w ciążę]


myślę jednak, że przerwy w braniu tabletek są bardzo ważne,


jednak najlepiej będzie jeśli wypowie się lekarz
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 22:05   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

zapewne znalazłyby się też osoby, które (z powodu błędu) zaszły w ciążę podczas używania pigułek.
antykoncepcja hormonalna jest odwracalna.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 22:35   #4
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

dziekuje bardzo za wsparciekamien spadl mi z serca!bo im blizej tym bardziej sie martwieja pytalam mojego lekarza!mowil ze nie ma zadnych przeciwskazan do zajscia w ciaze ale jak wiadomo nie zawsze lekarza maja calkowita racje!jescze raz dziekuj!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 08:19   #5
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

na ogół problemy z zajściem w ciążę nie mają związku ze stosowaną antykoncepcją, a wynikają z innych przyczyn. Tyle że tego, czy przed braniem tabletek mogłybyśmy mieć problemy z zajściem w ciąże, nie wiemy przecież, bo żadna z nas nie próbowała w nią zajść;-))) Dlatego zrzuca się winę na pigułki.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 08:52   #6
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

Cytat:
Napisane przez kasia191273
na ogół problemy z zajściem w ciążę nie mają związku ze stosowaną antykoncepcją, a wynikają z innych przyczyn. Tyle że tego, czy przed braniem tabletek mogłybyśmy mieć problemy z zajściem w ciąże, nie wiemy przecież, bo żadna z nas nie próbowała w nią zajść;-))) Dlatego zrzuca się winę na pigułki.
Tak właśnie jest.
Po zaprzestaniu przyjmowania tabletek, oczywiście pewna liczba kobiet
nie zachodzi w ciążę lub ma z tym problemy, ale odsetek ten nie jest statystycznie wyższy niż u kobiet, które tych tabletek nie brały.

Przypomnę, że przyjmuje się, że problemy z płodnością ma do 20 procent par.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:23   #7
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

dziekuje za odpowiedz Panie doktorze!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 16:59   #8
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Wink Co z płodnością po odstawieniu tabletek??

Witam! Od 5 lat biore tabletki Diane 35, zaznaczam ze jako antykoncepcje a nie leczniczo. Teraz zostalo mi 1 opakowanie i powinnam pojsc do lekarza po nastepne, ale obawiam sie czy tak dlugie branie tabletek nie spowoduje ze moja plodnosc bedzie zagrozona.A moze wrecz przeciwnie?? Mam wiec pytanie czy jak sie zdecyduje na odstawienie tabletek(czeka mnie jeszcze dyskysja z partnerem na ten temat) to czy prezerwatywa wystarczy?? I jak to jest z ta plodnoscia bo jedni mowia ze jest zwiekszona a inni ze trudno zajsc w ciaze. Prosze o pomoc!
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 17:17   #9
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Co z płodnością po odstawieniu tabletek??

w pierwszy miesiac po odstawieniu szansa na ciaze wzrasta..
tyle ze nie zawsze ta plodnosc wraca zaraz po odstawieniu tabletek..
a dwa nawet jak dojdzie do zaplodnienia, to nie zawsze sie ciaze donosi, bo po dlugotrwalym braniu tabletek, zagniezdzenie moze nie byc udane, bo scianki sa za kruche by utrzymac je...

co do uzywania gumek po odstawieniu tabletek..dobrze zalozona i uzyta gumka dobrze zabezpiecza...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 17:35   #10
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Co z płodnością po odstawieniu tabletek??

Wlasnie zdania na temat plodnosci po odstawieniu tabletek sa podzielone, a co na nasz Pan Doktor?? Wiem tez ze sprawa ta jest indywidualna bo przeciez kazda z nas jest inna.U mnie jeszcze zanim zaczelam brac pigulki cykle byly 30-32 dniowe, okres to byla dla mnie czysta meka to trwal zawsze 7 dni, odkąd biore tabletki mam cykle 28 dniowe, a okres 5 dni. Kiedys juz raz zrobilam przerwe w braniu 2 miesieczna i w tym czasie okres sie nie pojawil, wiec calkiem mozliwe ze teraz jak odstawie pigulki na dobre, to moj cykl bedzie rozregulowany i prawdopodobnie tak jak wtedy dlugo bede czekac na okres.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 18:35   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Co z płodnością po odstawieniu tabletek??

Łączę wątki
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 21:56   #12
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

Cytat:
Napisane przez kasia191273
na ogół problemy z zajściem w ciążę nie mają związku ze stosowaną antykoncepcją, a wynikają z innych przyczyn. Tyle że tego, czy przed braniem tabletek mogłybyśmy mieć problemy z zajściem w ciąże, nie wiemy przecież, bo żadna z nas nie próbowała w nią zajść;-))) Dlatego zrzuca się winę na pigułki.
ja sama mialam takie watpliwosci i zalozylam podobny watek!otrzymalam odp
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 21:57   #13
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: lata antykoncepcji hormonalnej vs plodnosc

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Tak właśnie jest.
Po zaprzestaniu przyjmowania tabletek, oczywiście pewna liczba kobiet
nie zachodzi w ciążę lub ma z tym problemy, ale odsetek ten nie jest statystycznie wyższy niż u kobiet, które tych tabletek nie brały.

Przypomnę, że przyjmuje się, że problemy z płodnością ma do 20 procent par.

W. Kazimierak

a tu doktor odnosi sie do odp naszej wizazanki
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 15:41   #14
EndlessDark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: K-Koźle
Wiadomości: 49
GG do EndlessDark Send a message via Skype™ to EndlessDark
pigułki a ciąża

W sumie chodzi mi o ciąże po pigułkach. Słyszałam opinie,że jeśli bierze się tabsy przed pierwsza ciążą, to później występują w większości przypadków ciąże mnogie?? Mam zamiar zacząć brać tabsy, ale trochę mnie zaniepokoiło to, co usłyszałam!!
EndlessDark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 18:35   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pigułki a ciąża

zajscie w ciąże to ruletka ,jednym sie udaje innym dlugo nie ,jedni maja 2 od razu inni nie.

chyba nie ma żadnej medycznej opini wskazujacej iz pigulki powoduja zawsze ciaze mnogie po ich odstawieniu.
biorac pod uwage ze chcesz je dopiero zaczac brac wiec o ciaze nie masz sie co martwic przez najblizsze kilka miesiacy,po odstawieniu czekasz z ciaza kilka miesiecy i byc moze bedzie 1 dziecko ,lub 2 lub 3 lub nie bedzie go wcale.
nigdy nie wiadomo co przyniesie życie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 22:11   #16
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: pigułki a ciąża

ja słyszałam i czytałam (również tu na forum) że po odstawieniu pigułek jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 22:19   #17
IIGGAA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 476
Post Dot.: pigułki a ciąża

Z MOJEGO DOŚWIADCZENIA MOGĘ TYLKO POWIEDZIEĆ ŻE BRAŁAM TRZY LATA TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE "LOGEST", ZASZŁAM W CIĄŻĘ PO SZEŚCIU MIESIĄCACH OD ODSTAWIENIA,Z JEDNYM BOBASKIEM. ALE TEŻ WIELE OSÓB MI MÓWIŁO ŻE SZYBKO ZAJDĘ W CIĄŻĘ PO ODSTAWIENIU TABLETEK I ŻE MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ MNOGIEJ CIĄŻY. NIE SPRAWDZIŁO SIĘ
IIGGAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 22:59   #18
EndlessDark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: K-Koźle
Wiadomości: 49
GG do EndlessDark Send a message via Skype™ to EndlessDark
Dot.: pigułki a ciąża

Trochę się przestraszyłam tą ciążą mnogą, ponieważ nie planuję żadnego dziecka a co dopiero 2 na raz, a chyba nie mogę brac tabletek przez całe życie!!
EndlessDark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 23:06   #19
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: pigułki a ciąża

to trza sie zabezpieczać w inny sposób wtedy na ciąże nie ma szans a tym bardziej na mnogą.
jeśli chodzi o ryzyko zajścia w ciąże po tabletkach to wiąże się ono z tym że po odstawieniu (gdy ta płodność sie... "obudzi") można mieć kilaka owulacji z rzędu (tzn w czasie jednego cyklu) i chyba też stąd wynika ryzyko ciąży mnogiej. tak więc kalendarzyk jako metode antylkoncepcji- odradzam
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 16:16   #20
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: pigułki a ciąża

Cytat:
Napisane przez naanahanae
można mieć kilaka owulacji z rzędu (tzn w czasie jednego cyklu) i chyba też stąd wynika ryzyko ciąży mnogiej.
Hmm,ja zawsze słyszałam, że nie ma czegoś takiego, jak kilka owulacji w jednym cyklu. Owszem- może być podwójna, ale jednocześnie- wtedy w przypadku zapłodnienia mamy do czynienia z bliźniętami dwujajowymi.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 16:46   #21
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: pigułki a ciąża

chodzi mi o to że u kobiet po odstawieniu tabletek moze wystąpić kilak owulacji po sobie, jedna za drugą, bez żadnego krwawienia. taka sytuacja może sie ciągnąć kilka miesięcy, póżniej trzeba już farmakologicznbie wywoływać krwawienie.

a to że uwalniane jest kilka komórek jajowych podczas pierwszych miesięcy po odstawieniu to też prawda
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 14:30   #22
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Długo stosowana antykoncepcja a planowanie ciąży

Mam 25 lat, od kilku lat ( ok.6-7) reguralnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W przyszłości zamierzam założyc rodzinę. Czy tak długie praktykowanie antykoncepcji doustnej nie wpłynie źle na moj organizm i nie zaszkodzi w założeniu rodziny? Na jak długo przed ciążą powinnam "odstawić " tabletki?Dziekuje za odpowiedz
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 14:38   #23
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: pytanie do P.Doktora

ja slyszalam ze na 2 lata przed planowana ciaza, ale nie wiem czy to prawda
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 14:48   #24
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: pytanie do P.Doktora

A ja sie właśnie przy ostatniej wizycie pytałam pani doktor jak to jest i powiedziała mi,że nie ma się co martwić,że teraz te tabletki robią już coraz lepsze i nie bedzie po odstawieniu problemów z zajsciem w ciążę. A co do tego kiedy się powinno odstawić to słyszałam różne opinie - jedną że można zajść zaraz po odstawieniu,a druga - że trzeba poczekać aż si cykl wyreguluje.Ale poczekajmy aż Pan Doktor sie wypowie.
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:09   #25
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: pytanie do P.Doktora

Czesto problemy z zajsciem w ciaze zrzuca sie na stosowanie antykoncepcji. Tymczasem na ogol powod istnial juz wczesniej, tylko nie zostal wykryty, skoro przez wiele lat NIE podejmowane byly ZADNE proby zajscia w ciaze. Antykoncepcja wiec generalnie nie ma wplywu, o ile wczesniej przed jej zazywaniem kobieta byla plodna ( a tego nierodki nie wiedza przeciez!).
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 23:25   #26
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: pytanie do P.Doktora

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=84821

oto link z identycznym zapytaniem jest tam odp pana dotkora.
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 15:59   #27
aniaj1987
Przyczajenie
 
Avatar aniaj1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 17
GG do aniaj1987
Question tabletki a ciąża

Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek
bralam novynette i mam pytanko czy po długim braniu tabletek nie bedzie sie mialo problemow z zajściem w ciąze? wiem ze te tabletki zawieraja mala ilość hormonów ale i tak dręczy mnie to pytanie odpiszcie prosze. czy powinno soe robic jakies przerwy w braniu tabletek? nie chodzi mi o 7 dniowe przerwy tylko o przerwy w braniu tabletek przez dłuższy czas. tabletki bralam w ramach antykomcepcji oraz dla uregulowania cylku. gdy nie biore tabletyek moje cykle czesto przekraczaja 35 dni. to tez cchyba nie jest normalne prawda? licze na fachowa poradę!
aniaj1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:38   #28
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: tabletki a ciąża

Tableki powinno się odstawić minimum 3 miesiące przed planowaną ciążą.
Robienie przerw na chybił-trafił nie ma sensu,bo hormony dopiero wtedy zaczną szaleć na całego.Jeśli cykle 35 są regularne to także takie uznaje się za prawidłowe
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:50   #29
aniaj1987
Przyczajenie
 
Avatar aniaj1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 17
GG do aniaj1987
Dot.: tabletki a ciąża

tak sie składe ze wlaśnie nie sa regularne i martwi mnie właśnie ich długość (nawet40). a jeśli chodzi o tabletki to jak np. bede je brala przez kilka lat to póniej nie będe miala problemow z zajściem w ciąże? po tych 3 misiącach po odstawieniu/ z góry dziekuje za odp.
__________________
Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone !
aniaj1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:13   #30
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: tabletki a ciąża

Tego ci nie zagwarantuję,ale taki właśnie czas przyjmuje się jako minimalny do przywrócenia naturalnej płodności po odstawieniu pigułek.Ale wszystko zależy od konkretnej osoby,twoje cykle są nieregularne,więc trudno powiedzieć jak to bedzie po odstawieniu pigułek.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.