Holandia - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 19:34   #2941
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: Holandia

Chorea - dziękuje za troskę Nie miałam zamiaru się kłócić z powodu odmiennych zdań, po prostu zabolało mnie te kilka słów (tak, wrażliwiec jestem :p)

Gdybym kończyła licenciat, z pewnością nie rzuciła studiów. 3 lata w plecy to za dużo. Co do kompromisów z TŻ-em... Nie myśl, ze zostawiłam wszystko co miałam i przyjechałam do Holandii On zrezygnował dla mnie, raczej dla nas z wielu rzeczy.

Tak, jestem świadoma swojej decyzji widocznie miałam szczęście, ponieważ nigdy nie spotkałam się z tym, żeby Holender oceniał mnie pod względem wykształcenia. Co do głupich decyzji, dla mnie głupie byłoby ciągniecie studiów na siłę. Na jakąkolwiek wymianę (uniwersytet w Delft) mogłam liczyć na 3 roku. Rozwazalam studia po angielsku i to spory kawał czasu i doszłam do wniosku, ze tak jak zrobiłam będzie dla mnie najlepiej. Co do kosztów jakie musisz ponosić Ty i Holenderski student. Z przejazdami nie jest do końca tak jak piszesz. Jestem tu zameldowana i z tego co się orientowalam na holenderskich studiach masz gratis przejazdy.

Dziękuje jeszcze raz za troskę jednak muszę dodać, ze nie rzucilam wszystkiego dla faceta, chyba, ze "wszystko" w Twoim rozumieniu to studia ^^

HAMALIELKA dokładnie, studia nie świadczą o inteligencji a jedynie o wykształceniu. Na przykład tato mojego TŻa nie studiował ale że jest inteligentny ma fajna prace i jeszcze lepsze pieniądze. Co do ciepłych krajów jako podstawa szacunku, przypomnijcie sobie jak to było w Polsce gdy ktoś się tam wybierał dokładnie tak samo to dla mnie wyglada.

Ps: przepraszam was obie za brak używania opcji "cytuj", nie używam komputera tylko ipada i jest tu z tym mały problem
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 22:17   #2942
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

Buzka
Co do przejazdów - skad masz takie info? bo ja tez jestem tu zameldowana, sprawdzalam to, nikt z moich nie-holenderskich znajomych nie ma takiej karty.. (wydaje mi sie ze sie nie myle, ale jak bedziesz wiedziala wiecej - dawaj znaki!), ten przywilej wiaze sie chyba ze studiefinanciering, o które ja nie moglam sie ubiegac, bo nie spelniam wymagan . (http://www.ib-groep.nl/International...ds/general.asp)

Edytowane przez Chorea
Czas edycji: 2012-10-17 o 22:27
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 03:02   #2943
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Może 10 lat temu tak było, nie wiem.
Nie było. "Holenderka" z weeeeloletnim stażem Ci to mówi. Przynajmniej ja się z takim podejściem nie spotkałam.

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA
A tzw. łachudry (lub jak kto woli) to spotkać możesz wszędzie, w Polsce, w Holandii, w Austrii, w Kanadzie...gdzie sobie zażyczysz.
A z tym stwierdzeniem zgadzam się w pełni.

Cytat:
Napisane przez xsyskax
miałam szczęście, ponieważ nigdy nie spotkałam się z tym, żeby Holender oceniał mnie pod względem wykształcenia.
Nie tylko Ty

I dziwi mnie Wasze zdanie, że Holendrzy oceniają innych po "papierkach" czy też "ilościach wakacji". Mają wiele innych wad, ale z takim stanowiskiem nie spotkałam się nigdy. A moje środowisko to ludzie wykształceni {muzycy}. Jak widać - kraj mały, a jakże różne zachowania.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 06:25   #2944
Chorea
Raczkowanie
 
Avatar Chorea
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 395
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
I dziwi mnie Wasze zdanie, że Holendrzy oceniają innych po "papierkach" czy też "ilościach wakacji". Mają wiele innych wad, ale z takim stanowiskiem nie spotkałam się nigdy. A moje środowisko to ludzie wykształceni {muzycy}. Jak widać - kraj mały, a jakże różne zachowania.
Studiuje w miescie na drugim koncu kraju - tam nigdy nie przytrafilo mi sie nic "dziwnego" ze strony Holendrów (choc byl czas kiedy moja grecka przyjaciolke i jej znajomych wypraszano z barów i nawet na ulicy robiono komentarze zeby wracala skad przyszla itp), natomiast tu gdzie mieszkam to zupelnie inna bajka. Sa ludzie mili, ale sa i tacy, którzy na wiesc ze jestes Polka staja pol metra dalej, a na wiesc ze studiuje - wracaja i nagle sa zainteresowani rozmowa.

Edytowane przez Chorea
Czas edycji: 2012-10-18 o 06:26
Chorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 09:12   #2945
lilloise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 17
Dot.: Holandia

Czytam tak o tym dziwnym traktowaniu i zaczynam dochodzić do wniosku, że najwyraźniej mam niesamowite szczęście, bo jeszcze ani razu nie zostałam potraktowana źle lub z góry ze względu na moje pochodzenie. Mało tego, nawet nie widziałam takich zachowań osobiście. Często jak wychodzę z moimi koleżankami expatkami jesteśmy bardzo mile widziane w każdej restauracji czy barze, a ludzie są pozytywnie nastawieni. Jak do tej pory większość rzeczy idzie dość gładko, a wszelkie wizyty w urzędach były niesamowicie pozytywnym zaskoczeniem (w porównaniu z polskimi urzędami).

Przyznaje, że mieszkam tu dopiero rok, więc powiedzmy mało widziałam, ale zawsze szokują mnie historie o złym traktowaniu polskich emigrantów, gdyż w "moim" mieście tego nie widuję.
__________________
Pierwsze kroki w Nibylandii czyli początki na emigracji w kraju rowerzystów i wiatraków
lilloise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 13:07   #2946
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

Chorea studiefinaciering i tak trzeba parę lat później zwracać, bo to rodzaj pożyczki jest... (są od tego wyjątki jakie nie wnikałam) ja brałam tylko rok i już im zwróciłam (;

Cóż ja też nie spotkałam się z takim traktowaniem o jakim mówicie a mieszkam tu już trochę czasu.
Wiadomo ludzie są różni... za to zauważyłam że w Polsce na kogoś o np. ciemniejszym kolorze skóry gapią się jak na jakiś okaz z zoo...
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 07:00   #2947
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Smile Dot.: Holandia

Witam Was bardzo serdecznie

może na wstępie kilka słów o mnie ...
mieszkam sobie w małej dziurze Heeswijk, choć moim marzeniem jest przenieść się do Eindhoven. Do Holandii przyjechałam z mężem i synusiem mój mąż pracuje w Eindhoven a ja w pobliżu więc dobrym rozwiązaniem by była przeprowadzka. Synek za pół roku pójdzie do szkoły więc miałby również większe możliwości. Na razie jestem na etapie poszukiwań namiarów na spółdzielne w Eindhoven a także nad wyborem szkoły dla młodego.
Może tyle o mnie.

Odnośnie złego traktowania ze strony Holendrów nie miałam okazji się spotkać z czymś przykrym. Więcej krzywdy i przykrości wyrządzili mi tu zazdrośni, zawistni i bez skrupułów polacy!

Choreaproszę powiedz mi jak tu wyglądają studia? Gdzie studiujesz i na jakim kierunku?
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 17:28   #2948
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

oooo i nastała ciszaaaaa

a tu pogoda się pogorszyła...zimno i tak szybciutko ciemno się robi.
Oby ta zima była lżejsza od poprzedniej

pozdrawiam wszystkie podczytujące i może któraś z Was przyłączy się spróbuje ze mną rozkręcić ten wątek buziaki
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 23:07   #2949
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Ja cały czas jestem....tzn podczytuję
Co mam pisać? jak u mnie wieje nudą ...hihihi
Ale fakt zimno sie zrobiło na maksa!!!! Dzisiaj jak jechałam na zakupy, to musiałam rękawiczki załozyć i zimową kurtkę,,,,MASAKRA
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 17:31   #2950
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Nie zapomnijcie tylko dziewczęta przestawić zegarków tej nocy - śpimy o godzinę dłużej
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:05   #2951
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

A ja bym chciała białe święta mieć ^^
faktycznie ochłodziło się ale u mnie dzisiaj pogoda piękna była - słoneczko ect.
A po centrum czarownice biegały i w kotle warzyły gorącą czekoladę dla dzieci ^^
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 19:50   #2952
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Nie zapomnijcie tylko dziewczęta przestawić zegarków tej nocy - śpimy o godzinę dłużej
a to super wiadomość
zapomniałam
a ja śpioch z natury więc

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnjeska Pokaż wiadomość
A ja bym chciała białe święta mieć ^^
faktycznie ochłodziło się ale u mnie dzisiaj pogoda piękna była - słoneczko ect.
A po centrum czarownice biegały i w kotle warzyły gorącą czekoladę dla dzieci ^^
u nas też było słonecznie na ogół, ale spadł i grad tylko czemu tak zimno ?? brrr
gdzie tak czarownice szalały?
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 08:05   #2953
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Osobiście zimna nie lubie.. odzwyczaiłam się także od śnieżnych i mroźnych zim. A podobno w Holandii bywa mrożnie bardzooo...szczególnie w połączeniu z wiatrem.
Śnieg akceptuje tylko w Święta Bożonarodzeniowe, bo nadaje specyficzny klimat atmosferze świątecznej. Na Święta w koncu lecę do Polski - pierwszy raz po 5 latach!
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:57   #2954
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez zakazana84 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

u nas też było słonecznie na ogół, ale spadł i grad tylko czemu tak zimno ?? brrr
gdzie tak czarownice szalały?
U nas cały dzień był piękny
A czarownice w centrum Zoetermeer (;
Starsznie fajne dla dzieciaków

HAMALIELKA ja na Boże Narodzenia raz byłam w Polsce - autem... dorga była masakra, wtedy szklanka, żółwie tempo i ogólnie korki... nigdy więcej.
W tym roku goście z Polski do nas wpadają
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 10:42   #2955
Kotone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Holandia

Witam Was

Już od wtorku jestem w Holandii, załatwiam z lubym wszystkie niezbędne papierki do podjęcia przeze mnie pracy, i szukamy mieszkania

I wczoraj zamarzałam na dworzu, przez ten wiatr temperatura odczuwalna była strasznie niska!
Kotone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 12:23   #2956
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Kotone Pokaż wiadomość
Witam Was

Już od wtorku jestem w Holandii, załatwiam z lubym wszystkie niezbędne papierki do podjęcia przeze mnie pracy, i szukamy mieszkania

I wczoraj zamarzałam na dworzu, przez ten wiatr temperatura odczuwalna była strasznie niska!
No to życzę powodzenia
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 09:46   #2957
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: Holandia

Cześć dziewczyny, wróciłam rodzice mnie odwiedzili i nie miałam czasu na forum. Podobało im sie tutaj, pokazalam im oczywiście Amsterdam, veenendaal i sandvoort
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 11:35   #2958
lilloise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 17
Dot.: Holandia

Kotone no to witamy i powodzenia!

Przyznam, że jak dla mnie to i może nawet być zimno, byleby nie padało! Ostatecznie mogę się na cebulkę ubrać, ale zasuwanie rano na rowerze do szkoły w deszczu bynajmniej jest nie fajne...
__________________
Pierwsze kroki w Nibylandii czyli początki na emigracji w kraju rowerzystów i wiatraków
lilloise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:46   #2959
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez lilloise Pokaż wiadomość
Kotone no to witamy i powodzenia!

Przyznam, że jak dla mnie to i może nawet być zimno, byleby nie padało! Ostatecznie mogę się na cebulkę ubrać, ale zasuwanie rano na rowerze do szkoły w deszczu bynajmniej jest nie fajne...
żeby nie padało i nie wiało!! ja się zgadzam na taki układ hehe

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

witajcie
ja ostro poszukuje nowej pracy...w zeszłym tygodniu zwolnili mnie z obecnej, a że pracowałam przez aizen biuro to teoretycznie miałam zapewnioną pracę w innej firmie, ale nie mogłam jej podjąć. Od jutra czeka mnie wycieczka po wszystkich możliwych biurach. Trzymajcie kciuki
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 17:35   #2960
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez zakazana84 Pokaż wiadomość
żeby nie padało i nie wiało!! ja się zgadzam na taki układ hehe

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

witajcie
ja ostro poszukuje nowej pracy...w zeszłym tygodniu zwolnili mnie z obecnej, a że pracowałam przez aizen biuro to teoretycznie miałam zapewnioną pracę w innej firmie, ale nie mogłam jej podjąć. Od jutra czeka mnie wycieczka po wszystkich możliwych biurach. Trzymajcie kciuki
Powodzenia
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:11   #2961
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez xsyskax Pokaż wiadomość
Powodzenia
a nie dziękuje póki co
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 16:45   #2962
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Holandia

Dziewczyny, jak wyglada teraz sytuacja z praca w Holandii np. w Den Haag. Czy bardzo jest ciezko, jakie sa wymagania? Zastanawiam sie nad wyjazdem tam.
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 11:39   #2963
petuniapol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Holandia

czesc wam,
w zwiazku z moim kursem kosmetycznym potrzebuje modelki na 24 listopada (sobota) od 9.00 do 16.00 na praktyke w Utrechcie.Najchetniej ,zeby ta osoba miala zaskorniki i lekke owlosienie twarzy.Jesli ktoras z was bylaby zainteresowana dawajcie znac,zabiegi sa oczywiscie gratisowe i ja pokrywam koszty przejazdu.
petuniapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 15:31   #2964
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

FemmeFatale2 osobiście nie wiem jak sytuacja, wiem tylko że okres jesienno-zimowy jest najgorszym okresem do poszukiwania pracy, aczkolwiek nie mówie że jej nie ma.
Sama teraz poszukuje i jak na razie lipa
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 11:51   #2965
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Hmm...ja od 2 miesiecy nic nie mogę znaleźć.
Język to priorytet, doświadczenie i wykształcenie zaraz po nim.
Do tego dochodzi miejsce zamieszkania.

Choć do tej pory miałam 3 propozycje (oczywiście spoza Rotterdamu, bo tu znaleźć pracę to jak szukanie igły w stogu siana) ale musiałam z nich zrezygnować, bo wymagali ode mnie , że przeprowadzę się do miejsca pracy i bedą pobierac mi opłaty za zakwaterowanie. Ja mam gdzie mieszkać i nie po to rzuciłam Irlandię i swoją pracę abysmy znowu byli odseparowani od siebie z moim T. Jaka decyzja, takie konsekwencje.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:05   #2966
zakazana84
Raczkowanie
 
Avatar zakazana84
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to zakazana84
Dot.: Holandia

ja też właśnie poszukuje pracy od kilku dni i nic. W niektórych biurach wymagany holenderski, a u mnie no cóż ciężko z językiem. Coś tam wydukam i zrozumiem ale to dla nich za mało. A w pozostałych biurach ciężko teraz z pracą. Ale jestem dobrej myśli. Trza chodzić i sobie wychodzić tą robote
zakazana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:18   #2967
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 119
Dot.: Holandia

U mnie tez nie za ciekawie z pracą. Wszędzie w posrednictwach holenderski. Wysłałam pare listów motywacyjnych po holendersku (czyli z masą błędów ) ale jak na razie cisza. Gdyby nie to, ze TŻ ma dobrze płatną pracę to bym musiała W amsterdamie pracowac (godz w autobusie w jedna strone, nie mam tu stacji pociagow) Sprzątam po domach czasem, rozwiesze ogłoszenie z wyprowadzaniem psów i zobaczymy
__________________

10.09.2012 Dbam o włosy

Blog
Moje włosy
xsyskax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 19:31   #2968
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Holandia

ehhh teraz chyba nigdzie nie ma lekko z praca :/ a jakie zatrudnienie najczesciej mozna znalezc i ile za to placa? A czy orientujecie sie czy sa szkoly jezykowe w ktorych mozna za darmo uczyc sie?
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 22:11   #2969
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez FemmeFatale2 Pokaż wiadomość
ehhh teraz chyba nigdzie nie ma lekko z praca :/ a jakie zatrudnienie najczesciej mozna znalezc i ile za to placa? A czy orientujecie sie czy sa szkoly jezykowe w ktorych mozna za darmo uczyc sie?
Kiedyś były, teraz już nie ma. Zostały zniesione dla europejczyków od nowego roku.
Ja za swoją płacę (najtańsza jaką udało sie znaleźć) ok 300 euro za 16 zajęć po 2h raz w tygodniu.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 08:57   #2970
lilloise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 17
Dot.: Holandia

Ja sobie tymczasowo dałam spokój z szukaniem pracy, bo tylko same odrzuty dostawałam w odpowiedzi. Postawiłam na naukę języka i tylko od czasu do czasu sprawdzam ogłoszenia orientacyjnie, a i tak nie ma szans teraz, żebym podjęła pracę na pełny etat. Mam 3 razy w tygodniu szkołę i nie ma, że boli muszę się starać. Co do darmowej nauki, tak jak HAMALIELKA napisała, kiedyś się dało (ja wyżebrałam sobie finansowanie od gemeente), ale od nowego roku brak budżetu. Zresztą Europejczykom i tak aż tak chętnie już dawali.

Trzymam kciuki za Wasze poszukiwania! Za parę mięsięcy też do tego grona znów dołączę
__________________
Pierwsze kroki w Nibylandii czyli początki na emigracji w kraju rowerzystów i wiatraków
lilloise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.