Solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-03, 12:41   #1
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82

Solarium


Chciałabym zapytać czy znacie jakieś metody by oprócz pozostałych części ciała i buźka opaliła mi się? Chodzę czasem do solarium i widać efekty na nóżkach i brzuchu ale twarz pozostaje bardzo blada Stosuję opalizujący fluid, którego w ogóle nie widać na twarzy i daje naturalną opaleniznę, ale właśnie mi się skończył. Poza tym nie chciałabym za dużo (i często) stosować takich kosmetyków, ponieważ mam bardzo wrażliwą buzię i wolałabym się ograniczyć z fluidami.

Co powinnam robić, żeby opalić buzię i tę opaleniznę utrzymać? Stosować kremy bez kwasów i wit. C? Nawilżać buzię przed każdą wizytą w solarium?

Będę wdzięczna za wszelkie porady
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 15:05   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Solarium

Na pewno nawilżanie to podstawa - jesli skóra będzie sucha i neidostaczenie nawilżona, bedzie się szybciej złuszczać i opalenizna bedzie niewidoczna. Unikaj kremów z kwasami właśnie i wit C (rozjaśniają skórę) a także preparatów z nadtlenekiem benzoilu (benzacne, brevoxyl). Mało mam doświadczenia w opalaniu, ale wiem że sa takie specjalne kremy - zawierają rózne przeciwutleniacze, betakaroten - które przyśpieszają powstawanie ładnej opalenizny. Kiedyś chyba można je było nabyć tylko w solarium a teraz takie przyśpieszacze opalania są chyab w ofercie drogeryjnych firm (widziałam coś takiego Daxa i Eveline). Na ile to działa, niestety nie mogę Ci powiedzieć, bo nie używałam nigdy tego.
Ze swej strony polecam tabletki Solarin - zawsze używałam je już wiosną, ponieważ cierpiąc na silna fotoalergię, lekarz mi je zalecił - przygotowują skóre na kontakt ze słońcem, niwelują ryzyko poparzeń, pomagają uzyskać ładną opalenizne - ja sie nie opalam, ale te tabletki używały moje kolezanki i efekt był zauważalny.
Pozdrawiam,
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 16:09   #3
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Solarium

a czy mogłabyś napisać mi gdzie na kremach pisze coś o tych kwasach?
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 21:02   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Solarium

Musisz szukać w opisie działania kremu, powinno byc tam wspomniane o kwasach - jeśli nie to pozostaje Ci analiza składu - szukaj składników takich jak AHA, BHA/ alphahydroxyacids/betahydroxyacids, salicylic acid, glycolic acid, lactic acid nic więcej mi na razie nie przychodzi do głowy aha - La roche ma LHA (lipohydroxyacid) a neostrata też ma coś nieco innego (ma na pewno glukonolakton bodajże).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 21:21   #5
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Solarium

smoczyca widze jakies nejasnosci w twojej wypowiedzi, piszesz zeby nie uzywac wit C bo rozjasnia, a uzywac kremy z przeciwutleniaczami bo powoduje ladna opalenizne?? a czymzesz jest wedlug ciebie wit c??? jest to chyba najsilniejszy antyoksydant, nieprawdaz??
Smoczyca napisał(a):
> Na pewno nawilżanie to podstawa - jesli skóra będzie sucha i neidostaczenie nawilżona, bedzie się szybciej złuszczać i opalenizna bedzie niewidoczna. Unikaj kremów z kwasami właśnie i wit C (rozjaśniają skórę) a także preparatów z nadtlenekiem benzoilu (benzacne, brevoxyl). Mało mam doświadczenia w opalaniu, ale wiem że sa takie specjalne kremy - zawierają rózne przeciwutleniacze, betakaroten - które przyśpieszają powstawanie ładnej opalenizny. Kiedyś chyba można je było nabyć tylko w solarium a teraz takie przyśpieszacze opalania są chyab w ofercie drogeryjnych firm (widziałam coś takiego Daxa i Eveline). Na ile to działa, niestety nie mogę Ci powiedzieć, bo nie używałam nigdy tego.
> Ze swej strony polecam tabletki Solarin - zawsze używałam je już wiosną, ponieważ cierpiąc na silna fotoalergię, lekarz mi je zalecił - przygotowują skóre na kontakt ze słońcem, niwelują ryzyko poparzeń, pomagają uzyskać ładną opalenizne - ja sie nie opalam, ale te tabletki używały moje kolezanki i efekt był zauważalny.
> Pozdrawiam,
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 21:48   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Solarium

Owszem, przepraszam, wyraziłam się nieściśle - Carline powinna używac kremów z betakarotenem, wit E, flawonidami, ale raczej unikać wit C, bo jednak trochę rozjaśnia skórę, istnieje ryzyko że jej opalenizna troszkę zblednie.
Pomyliłam się, bo nie jestem żadnym fachowcem, swoją wiedze opieram na tym co przeczytałam - czysty ze mnie laik.
Na pewno jednak niedługo ktoś profesjonalny Carline odpowie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-03, 22:06   #7
katarzyna_czapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 188
Re: Solarium

Smoczyco, jesteś bardzo skromna, wegług mnie baaardzo dużo wiesz i jesteś istną encyklopedią "tego typu" wiedzy
Naprawdę wielu z nas otrzymało od Ciebie wspaniałą pomoc, a taka pomyłka to nawet super mózgowi się zdarzy . A to, że wiedzę czerpiesz z czytania to jeszcze lepiej o Tobie świadczy, samouk
Pozdrawiam
i całuski przesyłam jakoby one mogły moją wdzięczność okazać
Kasia- Eleonorcia27
katarzyna_czapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-03, 22:57   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Solarium

Kasiu dziękuje za miłe słówka, bardzo mi się miło zrobiło
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-04, 15:57   #9
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Solarium

w jednym z kremów do twarzy znalazłam aż dwa kwasy! i w balsamie jeden

I myślisz Smoczyco że to jedyny powód?

Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.