Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 08:37   #1711
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam i ja

Wera badz silna a Oliwka odwdzieczy sie pieknym usmiechem i napewno w koncu wszystko sie ulozy a komputer mysle ze spokojnie mozesz wziac ze soba

Lilijko zdrowiejcie kochane

a ja mam chyba kryzys laktacyjny juz wczoraj mały wisiał mi cały dzien na cycu ale jeszcze kilka dni wczesniej walczyłam z nawałem wiec o kryzysie wczoraj nie pomyslałam ale dzis wiem ze to napewno to własnie parze herbatke... i choc tak jak make_up_istka nie czuje sie najlepiej w roli matki polki która daje cyca na kazde zawołanie to dzis łapie dołka ze synka nie moge wykarmic a chciałabym utrzymac laktacje do konca macierzynskiego...
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:48   #1712
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
Witam i ja

Wera badz silna a Oliwka odwdzieczy sie pieknym usmiechem i napewno w koncu wszystko sie ulozy a komputer mysle ze spokojnie mozesz wziac ze soba

Lilijko zdrowiejcie kochane

a ja mam chyba kryzys laktacyjny juz wczoraj mały wisiał mi cały dzien na cycu ale jeszcze kilka dni wczesniej walczyłam z nawałem wiec o kryzysie wczoraj nie pomyslałam ale dzis wiem ze to napewno to własnie parze herbatke... i choc tak jak make_up_istka nie czuje sie najlepiej w roli matki polki która daje cyca na kazde zawołanie to dzis łapie dołka ze synka nie moge wykarmic a chciałabym utrzymac laktacje do konca macierzynskiego...
kup karmi, poczekaj aż się odgazuje i wypij na raty, 100% pomocy
lub sok z czarnej porzeczki ale dzieciaczek może nie tolerować
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:02   #1713
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

czesc...
leze w lozku... ehh nawet nie chce mi sie pisac bo zla jestem na maksa.. W niedziele skrecilam noge, mam peknieta torebke w stawie. Mam lezec kilka dni, a noga boli jak cholera. Dodatkowo urwanie glowy z dwojka dzieci, Tż wolnego nie dostanie. Przyjechala moja mama ale i tak wkurza mnie ta bezsilnosc... taka ladna sloneczna pogoda a ja leze w lozku..

Wera kochana trzymaj sie... a my tutaj modlimy sie za zdrówko Oliwki....
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:28   #1714
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam sie!

Moj pasozycik chwilowo spi! O dziwo. Ona juz ma akcje, nie spie - leze, ale patrz na mnie albo gadaj do mnie. Matko dobrze ze ta mata i karuzela przyjda moze sie zainteresuje.... (kaskup mate polecam wesola farme z canpolu)
Za to w nocy aniolek....

agape ja mam wrazenie ze kryzys mam codziennie, mala wydulda piersi i sa tak miekkie ze masakra, herbatke na laktacje pije chyba juz dwa razy dziennie....

dewi wspolczuje kurde nie dosc ze maluchy to teraz noga

kaskup moja zasypia opatulona kocykiem lub koldra przytulona do mojej piersi albo do mojego policzka... noszenia na szczescie sie jeszcze nie nauczyla, ale sproboj polozyc sie z nia mocno opatulic przyciagnac do siebie i glaskac.... u nas dziala. Chociaz nie powiem zabija to kolejny moj czas...

Edytowane przez ligotka
Czas edycji: 2011-03-01 o 09:32
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:35   #1715
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dewi współczucia kochana, leż jak lekarz przykazał i kuruj nogę
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:41   #1716
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dziewczyny na pobudzenie laktacji wystarczy pic DUZO wody. ale duzo- ok 2,5- 3 litrow. ja co prawda pije ok 1,5 litra ale i tak mam dosyc mleka, az sika czasem, ale jesli matka ma duzo stresow i w glowie ciagle "chyba nie mam mleka" to moze to obnizyc laktacje... nie mozna coagle myskec o jego braku, bo tak jak ktoras z dziewczyn napisala to wszystkoe jest w mozgu... ja np (moze to smiesznie brzmi) ale jak karmilam to w myslach mowilam "no lec lec" i czulam mrowienie

dzis u nas piekna pogoda. po sniadaniu lecimy na spacer
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:49   #1717
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
dziewczyny na pobudzenie laktacji wystarczy pic DUZO wody. ale duzo- ok 2,5- 3 litrow. ja co prawda pije ok 1,5 litra ale i tak mam dosyc mleka, az sika czasem, ale jesli matka ma duzo stresow i w glowie ciagle "chyba nie mam mleka" to moze to obnizyc laktacje... nie mozna coagle myskec o jego braku, bo tak jak ktoras z dziewczyn napisala to wszystkoe jest w mozgu... ja np (moze to smiesznie brzmi) ale jak karmilam to w myslach mowilam "no lec lec" i czulam mrowienie

dzis u nas piekna pogoda. po sniadaniu lecimy na spacer
mamy żółte gile i nic więcej
czyli lekarz??
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 10:10   #1718
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ja bym poszla. u mojego skonczylo sie zapaleniem ucha...
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:19   #1719
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
Witam sie!

Moj pasozycik chwilowo spi! O dziwo. Ona juz ma akcje, nie spie - leze, ale patrz na mnie albo gadaj do mnie. Matko dobrze ze ta mata i karuzela przyjda moze sie zainteresuje.... (kaskup mate polecam wesola farme z canpolu)
Za to w nocy aniolek....
mam dokładnie to samo - bede spokojny ale mama musi siedziec obok mnie teraz położyłam go do łóżeczka bo już siły nie mam a w domu istny burdel troche popłakał ale puściłam mu Kamila Bednarka (słuchałąm w ciąży) i... zasnął

jak już lilijka pisała NIE KUPUJCIE PAMPKÓW Z BELLI! najgorszy badziew- i siku i nawet kupki wychodzą górą! chłonność minimalna za to polecam rossmanowskie - niczym nie odbiegają od pampersów no, może ładniej pachną
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:27   #1720
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
jak już lilijka pisała NIE KUPUJCIE PAMPKÓW Z BELLI! najgorszy badziew- i siku i nawet kupki wychodzą górą! chłonność minimalna za to polecam rossmanowskie - niczym nie odbiegają od pampersów no, może ładniej pachną
nam bokiem wychodziły, a raczej wypływały
mam pół paczki jeszcze i zakładam na dzień, bo trzeba je wykorzystać jakoś
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:38   #1721
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dzień dobry!

dziś stał się cud! mały jadł ostatni posiłek do 00.15 a kolejny o 6.15!!!!!! a my spaliśmy nie wiedzieliśmy, że on się nie obudził na posiłek.. pożniej o 8.20 ... i o 10. Więc nockę już nadrobił

mówicie, że odparzenia mogą byc od Pampersów? Mój znowu dostał, a my naprawde czesto mu wymieniamy. i myjemy dupkę wodą a nie używamy chusteczek nawilzanych..
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 10:45   #1722
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
dzień dobry!

dziś stał się cud! mały jadł ostatni posiłek do 00.15 a kolejny o 6.15!!!!!! a my spaliśmy nie wiedzieliśmy, że on się nie obudził na posiłek.. pożniej o 8.20 ... i o 10. Więc nockę już nadrobił

mówicie, że odparzenia mogą byc od Pampersów? Mój znowu dostał, a my naprawde czesto mu wymieniamy. i myjemy dupkę wodą a nie używamy chusteczek nawilzanych..
kup inne pieluchy i używaj ich, wtedy się dowiesz. Zmień tylko pieluchy..... reszta tak jak robiłaś do tej pory
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:46   #1723
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam! My po wizycie na bilansie -Mały zdrowy, piękny, przybiera na wadze. Także doktor nie miała zastrzeżeń żadnych.
Co do prężenia powiedziała, że najważniejsza jest konsystencja i kolor kupy - u nas są okej, więc nie ma się czym martwić. Podobno na piersi mogą nie robić kupki kilka dni dzieci...u naszego (odpukać) kupolce są codziennie, więc tym bardziej prawidłowo jest. Jak się pręży - mamy robić masaż brzuszka, ew. wykupić probiotyk - mam receptę w razie "w".

Pochwaliła nas, ze Karo, super główkę podnosi na brzuszku - częste kładzenie go w tej pozycji daje efekty.

My poszliśmy za radą make_up-istki i często leżymy z nim w ten sposób, że Mały leży na naszym brzuchu na brzuszku.

Doszedł nam leżaczek - żaba - właśnie kurier poszedł. Ze złożeniem czekam na męża...ciekawe, czy Małemu się spodoba zabawka.



Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
do niektorych ręcznych mozna dokupić taką przystawkę z silniczkiem i zmienia się w elektryczny... [ale nie wiem jaki Ty masz model]
Kurczę, do mojego chyba się nie da.

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Witamy się juz we dwie Jestesmy juz w domku od wczoraj Ja powoli dochodze do siebie...uczymy się siebie nawzajem.Mąż bardzo sie angazujeje i pomaga. Swietnie sobie radzi, jestem w szoku, bo w szpitalu bał sie ja na rece wziąc a teraz...ledwo mnie dopuszcza
I foteczki Małej Nadii!!!
Justine - super, że już jesteście!! A Nadia dorodna dziewczynka jest - mój Karol chyba jeszcze taki pultaśny nie jest. Normalnie wygląda przeuroczo.

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Szukam karuzelki na łóżeczko dla synka - ostatnio pisałyście o Fisher Price Rainforest - faktycznie jest taka fajna?

Czytałam, że z melodii ma Mozarta, Beethovena - klasyczne melodie - napiszcie, proszę, czy to się sprawdza w praktyce? Nie lepiej kupić karuzelkę z jakąś kołysanką?

Ewentualnie jak możecie, to proszę doradźcie jeszcze jakieś inne fajne karuzelki, sprawdzone
No my mamy tę Rainforest - przy melodyjkach Młody usypia, więc u nas działają. A i barwy są bardzo żywe, więc Karolkowi się podoba.

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość


wstawiam fotki Jacka i wracam do odpoczywania.
Słodkie Maleństwo.

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
jak już lilijka pisała NIE KUpUJCIE PAMPKÓW Z BELLI! najgorszy badziew- i siku i nawet kupki wychodzą górą! chłonność minimalna za to polecam rossmanowskie - niczym nie odbiegają od pampersów no, może ładniej pachną
Nam akurat bella podeszły...u nas z pampersów wyciekało, a że podostawalismy 3 mega paczki, trzeba było je zużyć. Happy zresztą też dostaliśmy, nie byłam przekonana, ale na razie się sprawdzają.
Za to dla mnie niewypałem są biedronkowa Dada - dostałam paczkę od wujka - zużyliśmy jedną - szorstkie, twarde, wszystko bokiem wyleciało...także leżą, a że to są 2, więc nawet nie mam komu oddać, znajomych albo noworodki właśnie urodzone, albo ponad półroczniaki.


Kurczę, właśnie na fb znajoma napisała mi, że 11 marca Brodka u nas w Toruniu zagra...buuu...marzy mi się wyjście na ten koncert, ale chyba nie dam rady...chyba, że zawezmę się w sobie, zacisnę zęby i odciągnę to mleko w końcu...mąż by został z Małym. Ech, marzenia...
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png

Edytowane przez cytrynka3002
Czas edycji: 2011-03-01 o 10:50
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:06   #1724
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Moja nauczyla sie usypiac kolysana przy cycusiu , do tego jej spiewam.
Starsza corka jak slyszala, jak malej spiewam mowi tak "mama nie terroryzuj jej swoim spiewem, przeciez ona predzej czy pozniej sama usnie , a mala strzelila taka mine, jakby chciala "wlasnie" powiedziec, ubaw mielismy po pachy .
Ale powiedzialam, ze nawet jak "dzieki spiewowi" usnie minute wczesniej, to i tak warto .
Na marginesie dodam, ze na muzyce mialam dobre oceny, wlasnie za to, ze cicho siedzialam .

U nas piekne slonko, zla jestem sama na siebie, ze nie kazalam TZ wozka zlozyc i przyniesc, bo az chce sie na spacer isc, ale nic to jutro zlozy, i od jutra regularnie bedziemy wychodzic dwa razy dziennie, co by obierac siostrzyczki, ze szkoly, dwa w jednym, bo zajmuje mi to troche czasu, wiec malusia wyspacerowana bedzie, a TZ nie bedzie na przerwie biegal po nie .
Mam co prawda nosidelko na brzuch, ale jakos jeszcze sie boje je uzywac.
Zaparzylam sobie koperek wloski (malej jeszcze nie dopajam niczym), i mam nadzieje, ze to jej pomoze na kolki.
Nie znosze tej herbaty akurat, ale czego sie nie robi dla dziecka
Justine Nadia wyglada, jak prawie 3 tygodniowa Kati , rzeczywiscie duza jest , jakie ubranka jej zakladasz, tzn. na jaki rozmiar??
Moja ma 62 idealne, 56 jeszcze pasuja, ale sa doslownie na styk, tshirty nie ma szans ubrac, spiochy jak mowie na styk, wiec nie zakladam, bo dziecko spokojnie by sie przeciagnac nie moglo
No i przybrala mi malusia, zaokraglila sie chomiczek moj , sluzy jej mamusine mleczko
Dziewczyny, a laczego jecie tylko gotowane jablka lub marchew??
Ja sobie dzis utarlam marchew surowa, i o tego jablko, zjadlam, i wtedy mi sie przypomnialo, ze Wy tylko gotowane, no i zastanawiam sie dlaczego??
Eh, tu nikt nie robi zadnej listy dla karmiacych mam, i czlowiek musi sam sie domyslac, co moze, a co nie..
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:13   #1725
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Moja nauczyla sie usypiac kolysana przy cycusiu , do tego jej spiewam.
Starsza corka jak slyszala, jak malej spiewam mowi tak "mama nie terroryzuj jej swoim spiewem, przeciez ona predzej czy pozniej sama usnie , a mala strzelila taka mine, jakby chciala "wlasnie" powiedziec, ubaw mielismy po pachy .
Ale powiedzialam, ze nawet jak "dzieki spiewowi" usnie minute wczesniej, to i tak warto .
Na marginesie dodam, ze na muzyce mialam dobre oceny, wlasnie za to, ze cicho siedzialam .

U nas piekne slonko, zla jestem sama na siebie, ze nie kazalam TZ wozka zlozyc i przyniesc, bo az chce sie na spacer isc, ale nic to jutro zlozy, i od jutra regularnie bedziemy wychodzic dwa razy dziennie, co by obierac siostrzyczki, ze szkoly, dwa w jednym, bo zajmuje mi to troche czasu, wiec malusia wyspacerowana bedzie, a TZ nie bedzie na przerwie biegal po nie .
Mam co prawda nosidelko na brzuch, ale jakos jeszcze sie boje je uzywac.
Zaparzylam sobie koperek wloski (malej jeszcze nie dopajam niczym), i mam nadzieje, ze to jej pomoze na kolki.
Nie znosze tej herbaty akurat, ale czego sie nie robi dla dziecka
Justine Nadia wyglada, jak prawie 3 tygodniowa Kati , rzeczywiscie duza jest , jakie ubranka jej zakladasz, tzn. na jaki rozmiar??
Moja ma 62 idealne, 56 jeszcze pasuja, ale sa doslownie na styk, tshirty nie ma szans ubrac, spiochy jak mowie na styk, wiec nie zakladam, bo dziecko spokojnie by sie przeciagnac nie moglo
No i przybrala mi malusia, zaokraglila sie chomiczek moj , sluzy jej mamusine mleczko
Dziewczyny, a laczego jecie tylko gotowane jablka lub marchew??
Ja sobie dzis utarlam marchew surowa, i o tego jablko, zjadlam, i wtedy mi sie przypomnialo, ze Wy tylko gotowane, no i zastanawiam sie dlaczego??
Eh, tu nikt nie robi zadnej listy dla karmiacych mam, i czlowiek musi sam sie domyslac, co moze, a co nie..

Nie wiem, czemu gotowane, ale ja faktycznie tak jem. ja dostałam od pediatry dziś kolejnyporadnik dla karmiących mam, w których jest napisane, że można jeść absolutnie wszystko...muszę zacząć wprowadzać nowe produkty, obserwować Małego, bo na bułkach z dżemem i biszkoptach daleko nie pociągnę.

Mi pediatra kazała jeść przed każdym karmieniem - - nawet w nocy - ja się nie zmuszę, jak jestem zaspana to ostatnie, o czym marzę to kanapka - woda sama mi styka w zupełności.
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:17   #1726
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny, ja na szybko - te, które szczepiły: którą szczepionkę skojarzoną wybrałyście? I gdzie można zapoznać się ze składem?
Muszę podjąć już praktycznie decyzję...


anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:17   #1727
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Za Waszymi radami właśnie kupiłam karuzelkę Rainforest




Jestem po lekturze Tracy Hogg "Język niemowląt" - fajnie się to czyta, ale co z tego uda się wprowadzić w życie to zobaczymy.

Mój główny problem to spanie tylko przy piersi - Mały ma niecałe 5 tygodni, a już go chyba tego nauczyłam, niestety. Nie zasypia sam w łóżeczku, tylko przy piersi, więc czasem czuję się jak duży smoczek!

Hogg pisze, aby dzieci od pierwszych dni uczyć samodzielnego zasypiania - tylko nie wiem jak to zrobić, bo mój Mały cały czas płacze, jak go odkładam do łóżeczka, nie pomaga głaskanie główki, czułe szeptanie, itp...

Wcześniej myślałam, że tak do ok. 3 miesiąca pośpię z Małym, bo jest jeszcze taki malutki, nie rozumie, czemu mama go zostawia samego w łóżeczku... Po przeczytaniu tej książki nie wiem czy dobrze robię. Może nie powinnam czekac, tylko już teraz uczyć go jednak tego zasypiania?

No właśnie, tylko jak?

Jak jest u Was? Co radzicie?

A propos - na kdc.pl "Język niemowląt" jest po 12,90 zł - jak ktoś ma tę księgarnię u siebie w mieście, można odebrać osobiście, bez kosztów przesyłki.

Edytowane przez elizziak
Czas edycji: 2011-03-01 o 11:21
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:33   #1728
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
dziewczyny na pobudzenie laktacji wystarczy pic DUZO wody. ale duzo- ok 2,5- 3 litrow. ja co prawda pije ok 1,5 litra ale i tak mam dosyc mleka, az sika czasem, ale jesli matka ma duzo stresow i w glowie ciagle "chyba nie mam mleka" to moze to obnizyc laktacje... nie mozna coagle myskec o jego braku, bo tak jak ktoras z dziewczyn napisala to wszystkoe jest w mozgu... ja np (moze to smiesznie brzmi) ale jak karmilam to w myslach mowilam "no lec lec" i czulam mrowienie

dzis u nas piekna pogoda. po sniadaniu lecimy na spacer
wielkie dzieki mały tak mnie pochłaniał przez ostatnie 2 dni ze zapomniałam o wodzie jak tak teraz pomysle to pewno to jest przyczyna

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
nam bokiem wychodziły, a raczej wypływały
mam pół paczki jeszcze i zakładam na dzień, bo trzeba je wykorzystać jakoś
ja tez tylko na dzien i pilnuje zyby nie dłuzej niz 2h
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:38   #1729
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Hej mamusie! Nam trafił się aniołeczek, znowuCóra dała Nam pospać. Płacze tylko gdy jest głodna...także przewijamy ja "na czuja" w nocy budziła sie tylko 2 razy ok. 1 i ok. 5.godz. Jest cudowna, nie możemy się na nia napatrzec i ja nacieszyć. Jak ja się ciesze, że jest juz z Nami , doczekałam się. W ogóle świetnie sobie radzimy jestem w szoku. Wszystko razem z meżem robimy, na zmiane. Mąż jest ze mną do czwartku, dostał zwolnienie na opieke nade mną.W czwartek bedę miała szwy sciagane...boje się, boli??? Teraz czekamy na wizyte połoznej.

Jedyny problem jaki mamy i to powazny to karmienie piersia. Najpierw, mała nie chciała cyca po nic jej nie leciało, musiała się mocno naciagnąc by łyknąc pare kropelek siary. A moja córeczka jest bardzo niecierpliwa i ma duży apetyt..i niezły nerwusek z niej...i jakos nam nie szło. W szpitalu od razu butelke podawali dziecku i tam jej leciutko leciało i teraz cyca nie chce. A ja sobie ładnie laktacje laktatorem pobudziłam do tego stopnia, że samo leci mi z obu piersi, piersi jak kamienie... a Nadia chce chwytać sutka...moze mam za mało wystające..nie wiem..jak jest głodna to nie chce cyca w ogole, wiec podkarmiam ja butelka i wtedy probuje cycem to albo zasypia albo płacze bo jest za bardzo głodna, w ogole nie chce zassać sutka, prezy sie , złości, krzyczy i odsuwa głowke...próbowałam walczyc ale żal mi ja tak meczyc..zobacze co połozna mi zaradzi na to..


Gratuluje nowym mamusiom, ktorym nie miałam jeszcze okazji pogratulować...Karinaaa, la'mbria, kopikos, koperco

Werka trzymam mocno kciuki za ciebie i Oliwke, by wszystko się w końcu pomyśłnie ułozyło, byście obie wróciły ze szpitale zdrowe jak rybki.Bądź dobrej myśli.

Marleen32
ja ogólnie ubieram Nadie w ciuszki na 62 ale powiem ci, że kilka na 56 też pasuje, rozmiar rozmiarowi nierówny.

Karinaaa duże mamy córeczki atak czułaś, że duży bobasek.Może Nadie tak mają...na Syberii urodziła sie Nadia i ważyła 7 kg...
A ile twoja córa ma cm??
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 11:50   #1730
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość

Jedyny problem jaki mamy i to powazny to karmienie piersia. Najpierw, mała nie chciała cyca po nic jej nie leciało, musiała się mocno naciagnąc by łyknąc pare kropelek siary. A moja córeczka jest bardzo niecierpliwa i ma duży apetyt..i niezły nerwusek z niej...i jakos nam nie szło. W szpitalu od razu butelke podawali dziecku i tam jej leciutko leciało i teraz cyca nie chce. A ja sobie ładnie laktacje laktatorem pobudziłam do tego stopnia, że samo leci mi z obu piersi, piersi jak kamienie... a Nadia chce chwytać sutka...moze mam za mało wystające..nie wiem..jak jest głodna to nie chce cyca w ogole, wiec podkarmiam ja butelka i wtedy probuje cycem to albo zasypia albo płacze bo jest za bardzo głodna, w ogole nie chce zassać sutka, prezy sie , złości, krzyczy i odsuwa głowke...próbowałam walczyc ale żal mi ja tak meczyc..zobacze co połozna mi zaradzi na to..
spróbuj nakładki silikonowe na piersi (koszt ok 10zł), u nas w szpitalu jak dziecko sie nie chciało przyssac to dawali nawet smoczki z butelek tylko ze trzeba było mocno trzymac zeby powietrze sie nie dostawało dzieci ładnie zasysały i nie martw sie wolna przestrzenia miedzy sutkiem a koncem smoczka czy nakładki
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:52   #1731
zosik
Raczkowanie
 
Avatar zosik
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 92
GG do zosik
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
dzień dobry!

mówicie, że odparzenia mogą byc od Pampersów? Mój znowu dostał, a my naprawde czesto mu wymieniamy. i myjemy dupkę wodą a nie używamy chusteczek nawilzanych..
A próbowałaś Pampers sensitive?
Ja takich używałam na początku i pupa była super. Teraz używam zwykłych Pampersów i pupka była trochę czerwona. Zaczęłam czesciej zmieniac i zawsze smarować Nivea na odparzenia i pomogło.

Dziś Ala pierwszy raz podniosła główkę gdy leżała na brzuszku
Ona uwielbia tak leżeć, bo może sobie bączki popuszczać.
__________________

zosik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:00   #1732
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

czy waszym pociechom tez przeswituja zabki pod dziasłami?
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:06   #1733
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
czy waszym pociechom tez przeswituja zabki pod dziasłami?
tak

a my się zapisałyśmy do lekarza eh to przeziębienie
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:14   #1734
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
nam bokiem wychodziły, a raczej wypływały
mam pół paczki jeszcze i zakładam na dzień, bo trzeba je wykorzystać jakoś
u nas tak samo....a dziś gdy przewijałam młodego i podnosiła jego tyłek, to wystrzelił we mnie kupką ubrudził panele, kołyskę, łóżko i mnie...masakra...a mam pytanie, nie zawsze w praniu plamy z kupy schodzą, mam używac odplamiacza???

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu gotowane, ale ja faktycznie tak jem. ja dostałam od pediatry dziś kolejnyporadnik dla karmiących mam, w których jest napisane, że można jeść absolutnie wszystko...muszę zacząć wprowadzać nowe produkty, obserwować Małego, bo na bułkach z dżemem i biszkoptach daleko nie pociągnę.

Mi pediatra kazała jeść przed każdym karmieniem - - nawet w nocy - ja się nie zmuszę, jak jestem zaspana to ostatnie, o czym marzę to kanapka - woda sama mi styka w zupełności.
kurcze, ja z jedzeniem też mam problem, jak w sobotę po tygoniu przerwy zjadłam nabiał imłody dostał ogromnego ataku kolki, to teraz boję się zjeśc co innego...a w nocy przed karmieniem nie miałabym głowy żeby jeśc...

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
czy waszym pociechom tez przeswituja zabki pod dziasłami?
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:25   #1735
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez kma1982 Pokaż wiadomość
u nas tak samo....a dziś gdy przewijałam młodego i podnosiła jego tyłek, to wystrzelił we mnie kupką ubrudził panele, kołyskę, łóżko i mnie...masakra...a mam pytanie, nie zawsze w praniu plamy z kupy schodzą, mam używac odplamiacza???


kurcze, ja z jedzeniem też mam problem, jak w sobotę po tygoniu przerwy zjadłam nabiał imłody dostał ogromnego ataku kolki, to teraz boję się zjeśc co innego...a w nocy przed karmieniem nie miałabym głowy żeby jeśc...
mi na razie się spierają więc nie doradzę

co do jedzenia to zauważyłam, że kasze nas wzdymają, jabłko surowe mogę jeść ale soku pić już nie, z serem białym coś mogę jeść ale sam ser też już nie
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:34   #1736
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a nam bella podpasowały, nic nie wycieka

chciałam odciągnąć trochę mleka laktatorem, i nic nie leci- to normalne??? czy mleka nie mam??? bo aż się wystraszyłam.

dziś idę na kontrolę do gina, w końcu, bo nadal krwawię i brzuch mnie boli...mam nadzieję, że nic mi nie jest...

Milena raz ma dzień marudy a raz jak aniołek, ciekawe co będzie jak zostanie z tatą,
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:42   #1737
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

kma-
mnie mały też załatwił kupskiem, za pierwszym razem zdążyłam odskoczyć, załatwił panele- jak z torpedy wyleciało- pewnie z bączkiem
a kolejnym i mnie i panele maż stwierdził, że musi go nauczyć, że sika się na odległość, a nie kupy robi

justine- w szpitalu bardzo sutki bolały i mały nie chciał chwytać, robił to nerwowo więc TŻ kupił mi nakładki aventa i wtey mały załapał, później podstawiałam mu pierś, bo stwierdziłam że z nakładkami to nie zbyt komfortowo i muszę nauczyć się karmić piersią i chwycił ładnie! aha i jeśli piersi twarde przy sutkach to musisz odciągnąć bo mała nie chwyci!

a u nas odparzenia okropne się pojawiły i zaczełam od zmiany pieluszek (pampersa na lidlowskie), myje wodą i smaruje bepantenem, zobaczymy czy da radę!
jak długo leczyłyście odparzenia??

u mnie ostatnio straszny nawał pokarmu, przetrzymuje od kilku dni synka żeby jadł co 2 godz. zapycham go smoczkiem i wiecie, że lepiej mu się śpi! wcześniej jadł co godz. jelita nie nadąrzały tego strawić i ciągle go brzuszek bolał, teraz jest lepiej, fakt że trzeba siedzieć i zapychać go tym smokiem ale lepsze to niż ciągłe wiszenie przy piersi!
ah i czuje mrowienie na plecach, zwłaszcza z lewej strony łopatki ciekwe czy to laktacja
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:46   #1738
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam sie dziewczyny

duzo by pisac od samego poczatku ,mam nadzieje ze malutka da mi chwilke na opis porodu.
Zaczeło sie w sobote ,poczulam po poludniu kilka wyraznych skurczy a to ze wybralismy sie na wycieczke na zwiedzanie zamku pewnie mi pomoglo bo od 17 skurcze byly regularne .I tak sie nasilaly wiec jeszcze poszlismy z mezem na spacer i nawet do KFC Cala noc bylam w domu ,dawalam rade skurcze byly dla mnie znosne choc juz co 3-4 min a jazda autem tragiczna ,bo juz czulam mocny ucisk tj parcie .Wszpitalu o 6 rano mnie zbadali i stwierdzili rozwarcie na 8-9cm Ize niedlugo urodze,mozliwe ze do 2 h.Niestety na porodowce juz tak latwo nie bylo.Skurcze parte pamietalam z pierwszego porodu ze byly najlatwiejsze ,bolalo ale po niedlugim czasie powinno byc dziecko .A u mnie nic .Kazdy party skurcz tak sie staralam ,ze z czasem bylam przekonana ze nie moge przec bo nie umiem ,nie daje rady i nie wiem dlaczego bo naprawde sie straralam.Sama glowke rodzilam chyba z 1,5h ,maz caly czas im mowil ze dziecko jest pewnie duze dlatego nie moge a ja myslalam ze umre...Prosilam juz o wszystko o pomoc kleszczami o to by mnie nacinali aby tylko wydostac dziecko bo wiedzialam ze odwrotu juz nie ma i musze urodzicParlam juz z calych sil a nawet i mocniej jakby ktos mi tych sil nagle dodal i sie udalo.
Polozna mi pomagala caly czas ,byla naprawde bardzo cierpliwa ,druga rowniez.Mam pozszywane ,wiem ze sporo bo juz sama o to prosilam aby mnie naciely ,bo tutaj raczej wola aby peknac ale czulam ze wtedy bedzie gorzej .
Jak juz urodzilam odczulam taka ulge .Caly ten porod trwal do 1O.4O
Kiedy zwazyly dziecko nie mogly uwierzyc ze tyle wazy ,nie mierzyly ale wiekszosc ciuszkow jest w sam raz lub juz za mala.
Dzis zmierze maluszka przy kapieli

Niestety i my mamy problem z karmieniem Nie mam jeszcze normalnego mleka ,leci mi tylko wodnista siara a malenstwo tym sie nie najada bo jest bardzo marudna.Tn byla bo dokarmilam ja wczoraj raz i w nocy mlekiem i robaczek teraz spi tyle czasu.Wmiedzyczasie przystawiam do piersi i ssa bardzo ladnie ale bol jaki czuje przy karmieniu jest koszmarny,jakby piersi na ogniu palila.Leci mi juz krew a na jednym sutku mam pecherzyk ,mam wrazenie jakby pod nim bylo zebrane mleczko ale nie wiem czy go zostawic czy moze przebic to by sie jakos odetkal

Ogolnie to w koncu dzis sie wyspalam w nocy i czuje sie lepiej ,zaraz sie ogarne .

A i prosze o mala korekte bo nazwiemy corcie Maja Uznalismy ze Nadia do niej nie pasuje no i tylko mi imie sie podoba ,nawet tz nie byl przekonany wiec sie nie upieralam.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 13:44   #1739
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ehh co za szpitale... Maja pelno biegunek i gryp, wiec przyjma nas dopiero za tydzien, zeby Oliwka niczego dodatkowego nie zlapala...

No wiec ja mam tez do Was pare pytan...
1) Karmienie wyglada u nas mniej wiecej tak ze ona dostaje 6x po 90ml MM i 1x 90ml mojego mleka... Czesto ma twarde kupki i zanim zrobi to jest pelno naprezen, krzyczy wtedy, placze, cala czerwona sie robi, brzuch twardy jak kamien... Czy mam jej dawac w takim razie cos do picia? Jak tak to co? Kiedy? I czy rezygnowac z jakies karmienia na rzecz tego picia?

2) Jest taka ladna pogoda... Oliwka ma dzis swoj pierwszy miesiac A ona ani razu nie byla na spacerze przez te ciagle szpitale... Wiec myslicie ze skoro przed nami tydzien siedzenia w domku, to moge ja dzis i jutro werandowac i piatek wyruszyc na jakis spacer jak bedzie dalej tak ladnie i cieplo? Na jak dlugo z nia wyjsc i ile teraz werandowac?

Cytat:
Napisane przez madelinem Pokaż wiadomość
a nam bella podpasowały, nic nie wycieka

chciałam odciągnąć trochę mleka laktatorem, i nic nie leci- to normalne??? czy mleka nie mam??? bo aż się wystraszyłam.

dziś idę na kontrolę do gina, w końcu, bo nadal krwawię i brzuch mnie boli...mam nadzieję, że nic mi nie jest...

Milena raz ma dzień marudy a raz jak aniołek, ciekawe co będzie jak zostanie z tatą,
A jaki masz laktator? Ja mam elektryczny i czasem tez mi dlugo nic nie leci...ale potem juz zaczyna... A moze jakos zle go przykladasz do piersi, ze dobrze nie zasysa?
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 13:51   #1740
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine masz racje, ze rozmiar rozmiarowi nierowny, ja dzis dostalam zamowiony komplecik na 62. i maly mi sie wydaje, ale moze to takie moje wrazenie, zmierze malusi jak wstanie , bo podoba mi sie, wiec chetnie bym jej go zostawila , mimo ze cena byla zabojcza .
Karinaaa jak czytam o Twoich partych, to zaraz moje mi sie przypomnialy , moje na szczescie nie trwaly poltorej godziny, bo bym chyba tam orla wywinela, ja mialam palpitacje serca, i ogolnie horror, ale u mnie to kwestia lekarstw chyba, bo malutka byla mala, miala najmniejszy glowke ze wszystkich dziewczynek, a rodzila sie najtrudniej, a waga 3370, wiec tez w normie, srednia wazyla wiecej, a najfajniejszy porod z nia mialam, a moze znaczenie ma to, ze ja nie popekalam i mnie nie nacieli, dlatego tak ciezko szlo, polozna cos tam naciagala (to juz wolalabym naciecie chyba), okropne to bylo, no ale za to po porodzie zaraz smigac moglam, wlasnie dlatego, ze uniknelam naciecia i popekania .
Moje trwaly pol godziny, a dluzylo sie jakby caly dzien, wiec wspolczuje tym bardziej , ale wazne ze jestescie juz w domku razem .
Czekamy na zdjecia .

Ja nie wiem czy mojej cos przeswituje, ale dzis zobacze, choc w niektorych miejscach dziaselka jakby biale sa..
Ja pokarmu mam wrecz nawal, denerwuje mnie zwlaszcza jak mokra mimo wkladek jestem .
Moja juz mnie posiusiala (po raz pierwszy w szpitalu ku uciesze starszych siostr ), i puscila dzis pawia, cala bylam mokra, wiec musialam sie przebierac, a to wcale nie latwe, jak pasuja tylko dresy ciazowe .
Ona tez na bank sie przejada, wiec nic dziwnego, ze pozniej brzusio boli .
Zarloczek moj maly kochany
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.