Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-05, 12:17   #2011
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dziewczyny które karmią piersią - ile mniej więcej powinien zjeść 6 tygodniowy szkrab 100 ml czy więcej??
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:19   #2012
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

liljko ja ubieram na bodziaka lub kaftanik jakiś sweterek lub bluzę, na to kombinezon i gruby akrylowy koc (jak było bardzo zimno to kołderka) i ta osłona na wózek No i mamy takie buciki do kombinezonu. Rękawiczek nie zakładam bo jak jest zimno to rękawy odwijam po prostu bo są za długie.

muron mnie też ta książka irytuje. Dobrnęłam do fragmentu o płaczu i akurat to się przydało. Szybko zaczęłam rozpoznawać kiedy jest głodna

cytrynko płacz oznaczający głód: "Lekki odgłos pokasływania z tylnej części gardła, po którym zaczyna się pierwszy płacz. Na początku krótki potem bardziej rytmiczny" To pokasływanie jest bardzo charakterystyczne. Później od razu bedziesz widziała że to to
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:20   #2013
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
dziewczyny które karmią piersią - ile mniej więcej powinien zjeść 6 tygodniowy szkrab 100 ml czy więcej??
myślę, że ok 120 ale to moja wersja
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:21   #2014
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
dziewczyny które karmią piersią - ile mniej więcej powinien zjeść 6 tygodniowy szkrab 100 ml czy więcej??
Już parę osob się mnie pytało ile zjada moja mała, ale skąd mam wiedziec jak piersią karmię Jak raz sciągnęłam 60ml do butelki, to jeszcze sporo musiałam ją dokarmić piersią. A było to z tydzień temu czy miała jakieś 5 tyg.

Moja też dziś jak anioł - zasnęła (znowu sama w łóżeczku! nauczyła się!) dwie godziny temu i na razie ani drgnie, ale pewnie niedługo obudzi się na jedzonko. Gorzej jest po południu/pod wieczór - wtedy trudniej ją uśpić, na noc już znowu ładnie śpi.

Edytowane przez make_up_istka
Czas edycji: 2011-03-05 o 12:23
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:23   #2015
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Moja jak jej nudno, to nie placze tylko pokrzykuje, a jak glodna to najpierw otwiera buzie, szuka, nawoluje, mlaska, i jak to nie poskutkuje (a przewaznie skutkuje ), to wtedy krzyk, ale taki w formie "EEE", a nie placzu.
Placz jak cos boli , ogolnie nie moge narzekac, bo ona malo kiedy placze, wczoraj sasiadka zdziwiona, mnie pytala czy to nasz wozek stoi na sienie, i czy mamy "nowe" dziecko , niezle sie kamuflowalam w ciazy .
A, sprzata sien dwa razy w tygodniu, wiec powinna ja byla slyszec .
Muron dzieki kupuje ja w takim razie .

My na spacery chodzimy od niedawna, ale staramy sie co dzien, chyba ze wietrznie i zimno i jak dzis, to nie..
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:24   #2016
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

A u nas dziś piękna pogoda i ciepło
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:27   #2017
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

U mnie placz to samo, dopiero jak sie zdrowo zniecierpliwi, a tak to jest kwekanie...
No i znow usnela. Drugi dzien, budzi sie, je, idzie spac. Aniolek jeden. Ciekawe kiedy sie wyspi to pewnie da mi popalic
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 12:30   #2018
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
a ja bym sobie wyszła gdzieś.. na herbatę. Do lokalu lipa, bo tu u nie nie ma gdzie a na starówkę to za daleko.. a do znajomych, którzy nie mają dzieci to tez lipa.. więc siedze i kwicze, że chce troche twarzy pooglądać i pogadać!!

Najedzona po obiadku
a do mnie dzis znajomi z 2 dzieci idę wcisnąć sajgonkę;-) Upiekłam ciasto czekoladowe(megaszybkie) i chilli con carne(również;-)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:30   #2019
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

no u nas też wietrznie... więc Blanka została z tata w domku a ja z synkiem poszłam trochę do parku... zmarzliśmy trochę bo mroźny wiatr
teraz robię spagetii a głodna jestem jak wilk...

ja mojej od czasu do czasu daje pic herbatke
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:31   #2020
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
A u nas dziś piękna pogoda i ciepło
u Was zawsze ciepło. We Wrocku powinno być morze;-)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:42   #2021
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
witam się z sobotniego ranka
serce mi się kroi, jak muszę dawać małej butlę no ale cóż głodzić nie będę, a ona dopija sobie od 20-40 ml........... czy to dużo?? no i pytanie czy przy takim systemie dopajać ją czy nie??

o i męczy chyba kupkę..........

gabishing wyskoczę po karmi i zadziałamy, bo obecny system mi się nie podoba

wstyd się przyznać ale my dzisiaj dopiero wyjdziemy na pierwszy duży spacer, bo tak to pogoda była brzydka, a potem szpital. Ehhhhhh

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

aaaaaaa i kończymy dzisiaj oficjalnie miesiąc! jesteśmy już niemowlaczkami
ciesze sie ze z ńatalka wszystko w porzadku a Tobie zdrówka my tez dzis na spacerek, u nas juz drugi a w wózeczku połozyłam na kocyku, i przykrywam kocykiem i do tego ten ochraniacz z wózeczka

mysiopez ja tez czytałam ze do 37,5 jest ok

ligotko do masazu meza zatrudnij - nieoceniona pomoc

vilya a moze za czesto je i dlatego takimi małymi porcjami? ja jak Szymek je krótki to biore go do odbicia i ponownie próbuje z tej samej piersi i zazwyczaj je dalej

muron, marleen a co to za mata? ja własnie rozgladam sie za jakas

ja jestem zadowolona z "Języka niemowląt" - o 20 kąpiel potem jedzonko i ok 21 zasypia u siebie w łóżeczku, potem między 2 a 3 jedzonko i kolejne ok 6-7 rano w jeden dzień nauczyłam go zasypiać w łóżeczku wg rad z książki a od dziś normujemy też rytm dnia żeby jadł co ok 3h i będzie super i wiek dziecka nie ma tu nic do rzeczy bo Szymek dziś ma dopiero 15 dni
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 12:46   #2022
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
s_a_j - powiem że Mati bardzo dobrze przyjął to nowe mleko, wprowadziliśmy od razu; w nocy lepiej zasypia, prawie od razu po karmieniu [wcześniej trzeba było bujać łóżeczko żeby zasnął, smoja co chwilę wypluwał i się wściekał]; miał na brwiach takie właśnie przesuszenie [jak dziewczyny pisały - wyglądało jak ciemieniucha, ale pojawiła się dużo wcześniej niż we włosach] - i prawie już zniknęło [pediatra powiedziała, że to jest sprawa skazowa]; nie wiem jak wysypka na brzuszku (ja tam nic nie widziałam), bo to dopiero po jakimś czasie się poprawi
a jak u Twojego kupki? bo Mati po wprowadzeniu pepti pierwszą dopiero zrobił po ok 36 godz, za to podwójną [na dwa pampersy ]
u nas kupka raz dziennie, po pepti też, tylko bardziej ją męczy, zastanawiam się, czy to kwestia mleka, czy ten brzuszek go męczy cały czas. Dziś pierwszy raz podaję probiotyk, zobaczymy, czy będzie pomagać
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:48   #2023
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość

vilya a moze za czesto je i dlatego takimi małymi porcjami? ja jak Szymek je krótki to biore go do odbicia i ponownie próbuje z tej samej piersi i zazwyczaj je dalej

nie je za często ale dzisiaj odciągnęłam sobie z jednej piersi 100 ml i jeszcze ładnie łatwo leciałoby dalej a jak kiedyś póbowałam wycisnąć coś laktatorem po karmieniu to trudno było i na dnie jedynie w buteleczce. Dlatego jak zjadała z 2 piersi to teraz widze że była przejedzona a z jednej jej wystarcza rzeczywiście iona je bardzo wzybciutko przez co dużo powietrza łapie i problem z brzuszkiem.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:53   #2024
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
Moje dziecko przez kolki i te wszystkie problemy z brzuszkiem śpi w dzień max godzinkę, chyba, że idziemy na spacer to śpi te pół godziny dłużej, chociaż ostatnio na spacerze też nie spał, ale przynajmniej spokojny był. Teraz zasnął 20 minut temu, mam nadzieję, że z godzinę chociaż prześpi Strasznie się martwię tym wszystkim, jak taki maluch może tyle nie spać, po południami i wieczorem póki zmęczony nie padnie to cały czas płacz, wrzask przechodzący w histerię. Nic nie pomaga. Fakt, że noce zazwyczaj ładnie przesypia z przerwami na karmienie, ale co się dziwić, skoro dziecko po takim dniu jest po prostu nieprzytomne. Mój herbatek jakoś nie chce zaakceptować, matka nakupowała a tu mina mojego syna: "sama sobie to pij"
u mnie dokłądnie tak samo - w dzień płacz, histeria a w nocy zasypia i budzi się tylko na karmienie...
Kupiliśmy wczoraj delicol, bo młody robi tez pieniste kupki i możliwe, że to przez nietolerancję laktozy, zobaczymy czy pomogą

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
Kma co do krocza to wyciągnęła Ci położna ten ostatni szew? Bo coś pisałaś, że miałaś ściągane, ale, że jeden nie dało rady, czy coś. Może to on Cię tam ciągnie. Mnie strasznie krocze bolało, ale odkąd mam szwy ściągnięte to jak ręką odjął.
Zostawiła mi jeszcze ten szew, bo stwierdziła, że on ma tam na razie byc i trzymac całośc...już sama nie wiem, ostatnio próbowała jakiś wyciągnąc, ale za bardzo bolało i zostawiła, a teraz nagle stwierdziła, że ma on tam zostac

Zjem sobie dziś na obiad chyba naleśniki, ale na wodzie i usmażę bez tłuszczu Kurcze oby młodemu nie zaszkodziły...
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:01   #2025
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

lilijko Witajcie w domku! Bardzo sie ciesze ze jestescie spowrotem i zycze zeby mala znow polubila cyca!
agape to moja identyczne godziny ma, natomiast jesli chodzi o spanie w lozeczku, to jak juz zasnie to ja zanosze i spi. Ale zasypia przy piersi.
E tam maz sie nie nadaje... Probowalam wczoraj to robil to bez serca wiec dalam spokoj
dewi skoro mowisz ze zimno to my sie nie ruszamy z domku
Jesli chodzi o spacery to ja chyba jednak za grubo, bo do wozka kocyk a potem spiworek i nakladka na gondole.... chyba powinnam zrezygnowac z kocyka co??
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:05   #2026
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Kma mi tez zostawili jeden szew - wewnetrzny - i dopiero jak sie rozpuscił (ostatnio!) to miałam praktycznie 100%-owy komfort.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

ligotko po prostu po spacerze sprawdz czy maluszek nie jest zgrzany

A mi sie po porodzie wzrok niezle popsuł (stawiam na ok. 1 dioptrie wiecej) i musze nowe okulary zrobic... Masakra, zwlaszcza prawe oko.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:21   #2027
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość
dzięki za rady, spróbujemy. A kąpiecie codziennie?bo nam położna mówiła że do miesiąca to 2x w tygodniu..
Ja kąpie codziennie, a co nie powinnam???

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Justine spróbuj raz zjesc jablka i zobaczyc po dniu reakcje malej. Dzieci raczej dobrze je tolerują. Ja jem i jest OK.
Ja dzis juz drugi raz od porodu bede farbowac wlosy i nie widze zadnego powodu zeby nie móc tego robic.
Aha, jak chcesz wyjac cyca z buzi małej, włóż jej mały palec w kącik ust, ona je uchyli i spokojnie wyjmiesz sutek bez bólu

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------



Nam za to mówiła, ze nie trzeba codziennie ale warto kapac codziennie ze wzgledu na wyrobienie u dziecka przyzwyczajen zwiazanych z nocnym snem - kapie sie wiec ide spac. Dziecko lepiej zasypia po kapieli.
Próbowałam przy mojej pijawce nie skutkuje, zasysa sutka razem z palcem
Ja włosy pofarbuje na wselki wypadek szamponem, efekt taki sam a bezpieczniej.
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:23   #2028
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

makeupistko wlasnie sprawdzam, bo raz ubralam ja w dodatkowe ubranko i mala wyla na spacerze, jak wrocilam to byla cala zgrzana. A teraz juz nie mamy tego problemu. Ale jak tak czytam to stwierdzam ze chyba przesadzam :/
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 13:38   #2029
mysiopez
Zadomowienie
 
Avatar mysiopez
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 249
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

http://dzieci.pl/chgid,13170046,titl...at_dzieci.html
__________________
Synuś jest już z Nami!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e66lgchoj.png
mysiopez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 13:44   #2030
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Jak tak Was czytam to sie zastanawiam czy nie powinnam mojej Nadii dokarmiac. Ona je jedynie cyca, ale chyba sie najada, bo ładnie jej sie odbija i potem ładnie śpi. Ogólnie je co ok. 2/3 godz. przewaznie karmie ja jedna piersia, chyba ze przerwa w jedzeniu jest dłużasza to zjada z dwoch. W nocy budzi sie około 1 i 5 godz. Tylko , że zawsze ponad godzinke mnie potrzyma, troche przy cycu i reszte czasu spedzamy na bujaniu...Ale ogolnie nawet sie wysypiam w nocy, myslałam ze bedzie gorzej. jedyny nasz problem teraz to, że Nadia uwielbia zasypiac przy cycu inaczej niebardzo, chyba ze jest mocno najedzona to jeszcze przy delikatnym bujaniu zasnie. I najchetniej spała by na raczkach. Co mnie troche unieruchamia, duza czesc dnia i nocy spedzam na fotelu z nia na rekach Jak tylko odkładam ja do łożeczka lub naszego łożka budzi sie...chyba ze jest mocno wymeczona to czasami sie udaje by pospała sama w łożeczku lub na łozku.

Teraz spi juz 2 godzinkę a mi sie juz za nia teskni...ale ma kupke to chyba moge ja z czystym sumieniem obudzic do przewijania
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:14   #2031
gabishing
Rozeznanie
 
Avatar gabishing
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 654
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Moja jak jej nudno, to nie placze tylko pokrzykuje, a jak glodna to najpierw otwiera buzie, szuka, nawoluje, mlaska, i jak to nie poskutkuje (a przewaznie skutkuje ), to wtedy krzyk, ale taki w formie "EEE", a nie placzu.
Placz jak cos boli , ogolnie nie moge narzekac, bo ona malo kiedy placze,
mój też na jedzenie "e e e e eeeee" woła, jak ma kupę albo brzuszek boli to płacze inaczej, jak zły to jeszcze inaczej, a jak zmęczony to już wogóle tak popłakuje tak żałośnie

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
a do mnie dzis znajomi z 2 dzieci idę wcisnąć sajgonkę;-) Upiekłam ciasto czekoladowe(megaszybkie) i chilli con carne(również;-)
daj przepis plissss ty takie pysznościowe rzeczy pchcisz


Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
ja jestem zadowolona z "Języka niemowląt" - o 20 kąpiel potem jedzonko i ok 21 zasypia u siebie w łóżeczku, potem między 2 a 3 jedzonko i kolejne ok 6-7 rano w jeden dzień nauczyłam go zasypiać w łóżeczku wg rad z książki a od dziś normujemy też rytm dnia żeby jadł co ok 3h i będzie super i wiek dziecka nie ma tu nic do rzeczy bo Szymek dziś ma dopiero 15 dni
no to najwyższa pora żeby wprowadzać rytuały wg tej knigi, mój ma 5 tygodni - dziś kończy - i juz rytuały jest nieco trudniej wprowadzić że tak powiem


zamówiłam bujak, matę i karuzelkę, zorientowałam się, że najwyzsza proa kupić małemu jakieś zabawki bo mam tylko konika i słonika lamaze i jakieś 2 grzechotki poza tym muszę kupic jakies knigi o zabawach z takim maluchem i o "edukacji" MURON może polecisz jakieś pozycje

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Jak tak Was czytam to sie zastanawiam czy nie powinnam mojej Nadii dokarmiac.
zważ ją przed karmieniem i po a dowiesz się ile zjada mnie się wydawało ze mam mało pokarmu, bo jednak laktator nie ściągnie tak jak dziecko, a okazało się, ze mały ściągał ok 100 ml tak ze dwa tygodnie temu więc teraz napewno więcej bo on sobie pobudza lakatcję i ja też ją sobie pobudzam
gabishing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:14   #2032
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

skarbnice wiedzy prasujecie po obu stronach na lewej czy prawej? bo mnie już coś się robi że musze przekładać ciuchy na lewą i prawą stronę - 2 razy więcej czasu to zajmuje
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:31   #2033
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ja tylko po lewej stronie prasuje
Ta mata to Fisher Price .
Moja jak ma kupe, to w ogole nie placze, ona uwielbia w tym spac , wiec musze sama sprawdzac, chyba ze slysze, ze cos naprodukowala .
Zadna tak nie miala jak ona, starsze plakaly zaraz, jak tylko mokro mialy, a ta miala czas, ze zla byla, jak ja sie przebieralo , zreszta przebieranai nadal nie lubi .
Ja, kapie co drugi dzien, w zupelnosci wystarcza, woda jednak skorke wysusza, poza tym na roznych portalach medycznych, czytalam, ze wlasnie zima powinno sie kapac rzadziej dzieciatka, ze wzgledu na wysuszanie skorki wlasnie.
A, tak robie takie "kocie mycie", czyli sciereczka przemywam buziaczek i pupeczke przed spaniem
Nic ide kokosanki upiec, bo dzieciaki marudza, o cos slodkiego, a ciasta nie chce mi sie piec..
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:33   #2034
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
(...)
ja jestem zadowolona z "Języka niemowląt" - o 20 kąpiel potem jedzonko i ok 21 zasypia u siebie w łóżeczku, potem między 2 a 3 jedzonko i kolejne ok 6-7 rano w jeden dzień nauczyłam go zasypiać w łóżeczku wg rad z książki a od dziś normujemy też rytm dnia żeby jadł co ok 3h i będzie super i wiek dziecka nie ma tu nic do rzeczy bo Szymek dziś ma dopiero 15 dni
Agape, a możesz napisać jak dokładnie nauczyłaś maluszka zasypiać w łóżeczku?
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:41   #2035
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość

zamówiłam bujak, matę i karuzelkę, zorientowałam się, że najwyzsza proa kupić małemu jakieś zabawki bo mam tylko konika i słonika lamaze i jakieś 2 grzechotki poza tym muszę kupic jakies knigi o zabawach z takim maluchem i o "edukacji" MURON może polecisz jakieś pozycje
ja polecam Caroline Young "Rozwijamy umiejętności dziecka przez zabawę. Niemowlęta i maluchy". Fajna sprawa, ponad 100 ćwiczeń, dużo obrazków i zdjęć, przez co dokładnie się wie, jak i co stosować.
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 14:58   #2036
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

matko nie budźcie dzieci do tak prozaicznych czynnosci jak przewijanie. ja bym isę wkurzyła jakby mnie ktos budził żebym się przebrała. Dzieci nerwoe będą.
Moja dzisiaj wyjątkowo po polku nie jadła 4 godziny. A teraz najedzona zadowolona. Jadła około 9- 10 minut z jednej piersi.

A do karmienia to trzeba budzić noworodki, niemowlęta już nie.

Kurcze pamietam ż emiała lekkie bolesci wtedy jak tak karmiła ale jak zaczęłam tak jak lekarz kazał to miała większe - myślałam że to od mojego jedzenia ale to chyba własnie chodziło o to, ze nmała nie miała zbilansowanej diety - pewnie deserku nie jadła.

mam nadzieję że już wszystko będzie ok i skończa się bóle brzucha, prężeniae i meczarnie przy kupce.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

ja w domu codziennie w szpitalu co drugi dzień ale widać bylo że mała chce bo ona sie uwielbia kąpać więc nawet dla jej przyjemnosci to robimy.

Ja z małą spałam tylko w szpitalu i chyba 2 lub 3 dni w dojmu - bałam się. Od poczatku właściwie spała w swoim pokoju w swoim łóżeczku. teraz po szpitalu troszkę wiecej chce być bujana ale muyślę że spróbujemy to przejśc. Nirestety bujałam ja na rękach gdy płakała żeby dzieci nie pobudziła.

W ogóle to strasznie się cieszę że mam zdrowe dziecko. Byłam na oddziale neurologicznym i co się naoglądałam to moje.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 15:30   #2037
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dzis byla u nas polozna i mala to co z wagi stracila po porodzie tak juz przybrala i wazy 4680g czyli sie najada moim mleczkiem

oczko ma bardzo zaropiale i musze przemywac woda jak nie pomoze to do lekarza w pon

mi tez szkoda budzic malutka do przewijania ale uwazam ze jej z kupa dupcia sie odparzy ,jesli same siuski to czekam az sie wybudzi.

a my spimy w salonie bo tylko tu obie sie wysypiamy .w sypialni mala byla bardziej niespokojna no i moj maz chrapal czym mnie wkurzal a tak jest cudownie tylko wiem ze to moze doprowadzic do niecheci spania w lozeczku

wiecie mojej malej luszczy sie skorka i polozna radzi ja smarowac oliwa z oliwek ,slyszalyscie o takim sposobie?

no i kilka fotek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0183.jpg (38,5 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0164.jpg (38,3 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0190.jpg (37,9 KB, 65 załadowań)
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 15:46   #2038
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
rodzinka się nie dziwi, bo widzi jak rośnie i jakie się na buzi okrągły robi a ja dodatkowo widzę ile wcina lekarka i pielęgniarka tylko stwierdziły: ładnie chłopak przybiera [kilo w 22 dni]

Moja położna co ważenie robiła wielkie oczy, ale mówiła, że dobrze.


Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Ja też karmi dziś kupię, skoro tak sobie zachwalacie...a po gazowanym Małemu nie będzie nic się z brzuszkiem działo??
Nie powinno. Ile ja już litrów Karmi wypiłam...

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
Wczoraj była kolezanka z Londynu i dostałyśmy śliczne rzeczy
Anka bzzz, u nas też w tym miejscu sucha była, jakby ciemieniucha;-) Nawilżałam, ścierałam gazikiem i smarowałam alantanem,po 3 razach przeszło

Pochwal się ślicznościami. Ta Twoja córa to ma całkiem ciekawą tą szafę
No właśnie. Starałam się jej delikatnie ścierać, ale się boję jej cokolwiek na twarzy robić. I jeszcze wśród rozlicznych kremów, które mamy nie ma Alantanu. Posmarowałam jej może ze dwa razy buźkę Niveą, ale jakoś się boję jej zaszkodzić.


Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
zobacz czy to "przesuszenie" to nie ciemieniucha? ja myślałam ze to własnie przesuszenie a to była ciemieniucha.. troche cczesania, oliwienia i po kłopocie.

Zwykłą szczoteczką, jak włoski po czole? I oliwak lepsza w końcu niż krem?


Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
anka_bzz - mi pediatra powiedziała, ze to skazowe, po zmianie mleka już prawie zniknęło to łuszczenie [dziś jest trzeci dzien bebilonu]

Skazowe? Ale ona na piersi...


Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
dziewczyny które karmią piersią - ile mniej więcej powinien zjeść 6 tygodniowy szkrab 100 ml czy więcej??

Moja ma 2 mce i 3 dni, dziś zjadła 130 ml odciągniętego. Wystarczyło jej, nie chciała już pić.


Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
A mi sie po porodzie wzrok niezle popsuł (stawiam na ok. 1 dioptrie wiecej) i musze nowe okulary zrobic... Masakra, zwlaszcza prawe oko.

Mam ten sam problem...


Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Ja kąpie codziennie, a co nie powinnam???

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------


Próbowałam przy mojej pijawce nie skutkuje, zasysa sutka razem z palcem
Ja włosy pofarbuje na wselki wypadek szamponem, efekt taki sam a bezpieczniej.
Jak chcesz to spokojnie możesz kąpać codziennie, ale nie musisz.

Ja farbowałam i żyję. Łysa nie chodzę. A farby nie dobierałam jakiejś delikatnej bardzo.


Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
skarbnice wiedzy prasujecie po obu stronach na lewej czy prawej? bo mnie już coś się robi że musze przekładać ciuchy na lewą i prawą stronę - 2 razy więcej czasu to zajmuje
Ja tylko z jednej.

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
ja polecam Caroline Young "Rozwijamy umiejętności dziecka przez zabawę. Niemowlęta i maluchy". Fajna sprawa, ponad 100 ćwiczeń, dużo obrazków i zdjęć, przez co dokładnie się wie, jak i co stosować.

Dzięki. Poszukam na all.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 16:26   #2039
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Ja, kapie co drugi dzien, w zupelnosci wystarcza, woda jednak skorke wysusza, poza tym na roznych portalach medycznych, czytalam, ze wlasnie zima powinno sie kapac rzadziej dzieciatka, ze wzgledu na wysuszanie skorki wlasnie.
A, tak robie takie "kocie mycie", czyli sciereczka przemywam buziaczek i pupeczke przed spaniem
..
my tez ostatnio tak myjemy
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 16:36   #2040
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dzieki za odp czyli powinna sie z 1 najadac : jupi:
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.